Sah cu Ceausescu

Sahul va fi in centrul acestui blog, unde veti gasi subiectele cele mai interesante din lumea sahului!Nu ezitati sa intrati in misterioasa si tulburator de frumoasa lume a sahului! Sa aveti in fiecare zi pofta de viata si de sah!

Eforie Nord: Trofeul Centrocoop, Turneul A, B si C, Runda 2 rezultate; Clasament runda 2, runda 3 perechi

Posted by ceausescuiulian pe august 28, 2009

eforie_nord

Eforie Nord: Trofeul Centrocoop, Turneul A, B si C, Runda 2

rezultate; Clasament runda 2, runda 3 perechi

Centrocoop Trophy – A tournament

Pairings/Results

Round 2 on 2009/08/28 at 15.30

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 1 Valeanu Eduard-Andrei 1 1 – 0 1 Dragomir Constantin 20
2 21 Dumitrascu Cornel 1 0 – 1 1 IM Burnoiu Nicolae-Costel 2
3 22 Craciun Ovidiu 1 ½ – ½ 1 FM Pessi Emil-George 4
4 5 Ciornei Dragos 1 1 – 0 1 Damian Pavel 24
5 23 Mitrica Octavian-Dianu 1 0 – 1 1 Stanciu Alexandru-Ovidiu 6
6 7 Ciobanu Aurelian 1 ½ – ½ 1 Fugulyan Grigore 26
7 29 Cornea Alexandru 1 0 – 1 1 Garbea Bogdan 8
8 9 Chifor Ovidiu-Emanuel 1 1 – 0 1 Pop Alexandru 30
9 32 Covaci Stefan 1 ½ – ½ 1 Zaim Marian 10
10 11 Tratatovici Dan 1 1 – 0 1 Buzgaru Gabriel 36
11 33 Veltan Mirel-Emanuel 1 0 – 1 1 Voicu Marian-Romulus 12
12 13 Salageanu Petru-Gabriel 1 1 – 0 1 Paveliuc Alin-Dumitru 38
13 35 Arghirescu Andrei 1 0 – 1 1 IM Panush Viktor 14
14 63 Fratila Gheorghe 1 0 – 1 1 Turcu Iulian 16
15 17 Telea Stefan 1 1 – 0 1 Verona Arthur-Dan 69
16 66 Dumitrescu Paul 1 0 – 1 1 Lupu Ovidiu-Jean 18
17 19 Jega Gabriel 1 1 – 0 1 III Banciu Gheorghe 75
18 3 FM Spulber Cicirone ½ 1 – 0 ½ Chirpii Alexandru 34
19 27 Uta Apolon-Ilarion ½ 1 – 0 ½ Vacar Gligore 53
20 28 Blajan Dorin ½ 1 – 0 ½ Soare Flavius 65
21 72 Pirjol Lucian-Marian ½ ½ – ½ ½ Kaunz Werner 41
22 25 Rusu Daniela 0 ½ – ½ 0 Statescu-Enescu Vlad 54
23 31 Turlea Constantin 0 1 – 0 0 Galateanu Calin 55
24 37 Gologan Octavian-Eugeniu 0 ½ – ½ 0 Jakab Tunde 56
25 58 Popescu Bogdan-Constantin 0 0 – 1 0 Constantin Claudiu-Daniel 39
26 40 Arghirescu Marius 0 1 – 0 0 Andries Eugen 57
27 42 Linca Ionel 0 ½ – ½ 0 Gheoalda Daniel 59
28 60 Burlacu Valentin-Sebastian 0 0 – 1 0 Perhinschi Gheorghe-Marcel 43
29 44 Cordea David 0 1 – 0 0 Hlinschi Mihai 61
30 62 Rosca Grigore 0 0 – 1 0 Spanoche Ion 45
31 46 Salageanu Gheorghe 0 1 – 0 0 Sonfalean Maria-Laura 64
32 68 Rotaru Radu-Gabriel 0 0 – 1 0 Ciubotariu Maricel 47
33 48 Jakab Janos 0 1 – 0 0 Hrib Doru-Ionel 67
34 70 Pantis-Simut Nicolae-Marin 0 1 – 0 0 Ferenczi Sandor-Levente 49
35 50 Manate Laurean 0 ½ – ½ 0 CM Radu Eudochia 71
36 74 Colcer Andrei-Victor 0 1 – 0 0 Mile Ioan-Francisc 51
37 52 Bercea Valeriu 0 0 – 1 0 Grosuleac Ioan 73
38 76 Ismail Enver 0 1 bye
39 15 Istrate Petru ½ 1 not paired

Rank after Round 2

Rk. Name Gr FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 Valeanu Eduard-Andrei MN ROU 2451 Cs Victoria Techirghiol 2,0 2,0 2,00 3,0
IM Burnoiu Nicolae-Costel MI ROU 2420 Clubul De Sah Deva 2,0 2,0 2,00 3,0
Ciornei Dragos GER 2217 Cs Sissa Constanta 2,0 2,0 2,00 3,0
Stanciu Alexandru-Ovidiu CM ROU 2210 Cs Crisul Oradea 2,0 2,0 2,00 3,0
Garbea Bogdan CM ROU 2182 Cs Politehnica Iasi 2,0 2,0 2,00 3,0
Chifor Ovidiu-Emanuel CM ROU 2173 Cs Politehnica Iasi 2,0 2,0 2,00 3,0
7 Voicu Marian-Romulus CM ROU 2134 Cs Sissa Constanta 2,0 1,5 1,50 3,0
Turcu Iulian I ROU 2106 Acs De Sah Apa Nova Bucur 2,0 1,5 1,50 3,0
9 Tratatovici Dan ISR 2164 ISRAEL 2,0 1,0 1,00 3,0
Salageanu Petru-Gabriel MN ROU 2130 Cs Jeco Centrocoop Buc. 2,0 1,0 1,00 3,0
IM Panush Viktor MDA 2118 MOLDOVA 2,0 1,0 1,00 3,0
Telea Stefan CM ROU 2099 Acs Uztel Ploiesti 2,0 1,0 1,00 3,0
Lupu Ovidiu-Jean CM ROU 2092 Sah Club Cugir 2,0 1,0 1,00 3,0
Jega Gabriel I ROU 2090 Cs Tinerii Maestri Bucure 2,0 1,0 1,00 3,0
15 Ciobanu Aurelian MN ROU 2205 Asociatia Sah Club Rm Val 1,5 2,5 1,75 2,5
Zaim Marian MN ROU 2170 Cs Sissa Constanta 1,5 2,5 1,75 2,5
Covaci Stefan CM ROU 1986 Acs Alfil Pitesti 1,5 2,5 1,75 2,5
18 FM Pessi Emil-George MF ROU 2285 Acs De Sah Apa Nova Bucur 1,5 2,0 1,25 2,5
19 Blajan Dorin I ROU 2000 Sah Club Cugir 1,5 2,0 0,50 2,0
20 FM Spulber Cicirone MF ROU 2349 Cs Cleopatra Mamaia 1,5 1,5 1,00 2,0
21 Craciun Ovidiu MN ROU 2077 Sah Club Cugir 1,5 1,5 0,75 2,5
Fugulyan Grigore CM ROU 2022 Cs Lacul Ursu Sovata 1,5 1,5 0,75 2,5
23 Istrate Petru CM ROU 2109 Cs Al Municipiului Baia M 1,5 1,5 0,25 2,0
24 Uta Apolon-Ilarion I ROU 2013 Csm Lugoj 1,5 1,0 0,75 2,0
25 Arghirescu Andrei I ROU 1970 Cm De Sah Speranta Focsa 1,0 3,0 1,00 2,0
Buzgaru Gabriel I ROU 1964 Cs Sissa Constanta 1,0 3,0 1,00 2,0
Verona Arthur-Dan CM ROU 875 Cs Fairplay Braila 1,0 3,0 1,00 2,0
28 Kaunz Werner I ROU 1926 Csu Sibiu 1,0 2,5 1,25 1,5
29 Dumitrascu Cornel I ROU 2081 Sc Juventus Bucuresti 1,0 2,5 0,50 2,0
Veltan Mirel-Emanuel I ROU 1984 Cs Dinamo Bucuresti 1,0 2,5 0,50 2,0
Paveliuc Alin-Dumitru I ROU 1943 Cs Sah Suceava 1,0 2,5 0,50 2,0
Fratila Gheorghe I ROU 1736 Cs Tinerii Maestri Bucure 1,0 2,5 0,50 2,0
III Banciu Gheorghe III ROU 414 Cs Sissa Constanta 1,0 2,5 0,50 2,0
34 Dumitrescu Paul I ROU 1589 Cs Tinerii Maestri Bucure 1,0 2,5 0,00 2,0
35 Dragomir Constantin CM ROU 2089 Cs Sissa Constanta 1,0 2,0 0,00 2,0
Mitrica Octavian-Dianu CM ROU 2055 Cs Comexim R Lupeni 1,0 2,0 0,00 2,0
Damian Pavel CM ROU 2041 Cs Sissa Constanta 1,0 2,0 0,00 2,0
Cornea Alexandru CM ROU 2000 Cs Al Municipiului Baia M 1,0 2,0 0,00 2,0
Pop Alexandru I ROU 1998 Css Tg Mures 1,0 2,0 0,00 2,0
40 Constantin Claudiu-Daniel I ROU 1942 Cs Sissa Constanta 1,0 2,0 0,00 1,0
Arghirescu Marius I ROU 1935 Cm De Sah Speranta Focsa 1,0 2,0 0,00 1,0
Perhinschi Gheorghe-Marcel I ROU 1913 Cs Sah Suceava 1,0 2,0 0,00 1,0
Cordea David I ROU 1911 Cm De Sah Alba Iulia 1,0 2,0 0,00 1,0
Salageanu Gheorghe I ROU 1906 Csu Sibiu 1,0 2,0 0,00 1,0
Ciubotariu Maricel I ROU 1902 Cs Fc Callatis Mangalia 1,0 2,0 0,00 1,0
46 Ismail Enver NC ROU 401 Cs Sissa Constanta 1,0 1,5 1,00 1,0
47 Pirjol Lucian-Marian II ROU 533 Csu Craiova 1,0 1,5 0,75 1,5
48 Spanoche Ion CM ROU 1910 Cs Sissa Constanta 1,0 1,5 0,00 1,0
Jakab Janos I ROU 1876 Css Odorheiu Secuiesc 1,0 1,5 0,00 1,0
Pantis-Simut Nicolae-Marin I ROU 762 Cs Tinerii Maestri Bucure 1,0 1,5 0,00 1,0
51 Turlea Constantin I ROU 1994 Csu Ploiesti 1,0 1,0 0,00 1,0
Grosuleac Ioan II ROU 529 Cs Sissa Constanta 1,0 1,0 0,00 1,0
Colcer Andrei-Victor III ROU 446 Cs Al Sahului Esp. Tulcea 1,0 1,0 0,00 1,0
54 Soare Flavius I ROU 1717 Cs Municipal Ploiesti 0,5 3,0 0,75 1,0
55 Chirpii Alexandru MDA 1974 MOLDOVA 0,5 2,5 0,50 1,0
Vacar Gligore I ROU 1809 Cs Tinerii Maestri Bucure 0,5 2,5 0,50 1,0
57 Manate Laurean I ROU 1873 Cs Comexim R Lupeni 0,5 2,5 0,25 0,5
Statescu-Enescu Vlad I ROU 1785 Cs Tinerii Maestri Bucure 0,5 2,5 0,25 0,5
Jakab Tunde I ROU 1781 Css Odorheiu Secuiesc 0,5 2,5 0,25 0,5
60 Linca Ionel I ROU 1923 Cs Sissa Constanta 0,5 2,0 0,25 0,5
61 Rusu Daniela CM ROU 2035 Cs Sissa Constanta 0,5 1,5 0,25 0,5
Gologan Octavian-Eugeniu I ROU 1948 Cs Sissa Constanta 0,5 1,5 0,25 0,5
Gheoalda Daniel I ROU 1764 Cs Colosseum Giurgiu 0,5 1,5 0,25 0,5
CM Radu Eudochia CM ROU 734 Cs Al Municipiului Baia M 0,5 1,5 0,25 0,5
65 Ferenczi Sandor-Levente I ROU 1875 Acs Mures 2004 Tg Mures 0,0 3,0 0,00 0,0
Mile Ioan-Francisc I ROU 1825 Cl. De Sah Tenis Speranta 0,0 3,0 0,00 0,0
Bercea Valeriu I ROU 1810 Cs Sissa Constanta 0,0 3,0 0,00 0,0
Galateanu Calin I ROU 1784 Cs Politehnica Iasi 0,0 3,0 0,00 0,0
Andries Eugen I ROU 1779 Cs Jeco Centrocoop Buc. 0,0 3,0 0,00 0,0
70 Burlacu Valentin-Sebastian I ROU 1755 Css Palatul Copiilor C-Ta 0,0 2,5 0,00 0,0
Sonfalean Maria-Laura I ROU 1736 Css Tg Mures 0,0 2,5 0,00 0,0
72 Popescu Bogdan-Constantin I ROU 1769 Acs Sah Chindia Targovist 0,0 2,0 0,00 0,0
Hlinschi Mihai CM ROU 1743 Cs Tinerii Maestri Bucure 0,0 2,0 0,00 0,0
Rosca Grigore I ROU 1738 Cs Sissa Constanta 0,0 2,0 0,00 0,0
Hrib Doru-Ionel II ROU 1514 Cs Botosani 0,0 2,0 0,00 0,0
Rotaru Radu-Gabriel I ROU 1408 Cs Sah Suceava 0,0 2,0 0,00 0,0

Pairings/Results

Round 3 on 2009/08/29 at 09.00

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 12 Voicu Marian-Romulus 2 2 Valeanu Eduard-Andrei 1
2 2 IM Burnoiu Nicolae-Costel 2 2 Salageanu Petru-Gabriel 13
3 14 IM Panush Viktor 2 2 Ciornei Dragos 5
4 6 Stanciu Alexandru-Ovidiu 2 2 Telea Stefan 17
5 8 Garbea Bogdan 2 2 Jega Gabriel 19
6 16 Turcu Iulian 2 2 Chifor Ovidiu-Emanuel 9
7 18 Lupu Ovidiu-Jean 2 2 Tratatovici Dan 11
8 26 Fugulyan Grigore FM Spulber Cicirone 3
9 4 FM Pessi Emil-George Uta Apolon-Ilarion 27
10 7 Ciobanu Aurelian Craciun Ovidiu 22
11 10 Zaim Marian Blajan Dorin 28
12 15 Istrate Petru Covaci Stefan 32
13 20 Dragomir Constantin 1 1 Cordea David 44
14 43 Perhinschi Gheorghe-Marcel 1 1 Dumitrascu Cornel 21
15 45 Spanoche Ion 1 1 Mitrica Octavian-Dianu 23
16 24 Damian Pavel 1 1 Salageanu Gheorghe 46
17 47 Ciubotariu Maricel 1 1 Cornea Alexandru 29
18 30 Pop Alexandru 1 1 Jakab Janos 48
19 73 Grosuleac Ioan 1 1 Turlea Constantin 31
20 69 Verona Arthur-Dan 1 1 Veltan Mirel-Emanuel 33
21 75 III Banciu Gheorghe 1 1 Arghirescu Andrei 35
22 36 Buzgaru Gabriel 1 1 Fratila Gheorghe 63
23 38 Paveliuc Alin-Dumitru 1 1 Dumitrescu Paul 66
24 39 Constantin Claudiu-Daniel 1 1 Pantis-Simut Nicolae-Marin 70
25 76 Ismail Enver 1 1 Arghirescu Marius 40
26 41 Kaunz Werner 1 1 Colcer Andrei-Victor 74
27 53 Vacar Gligore ½ 1 Pirjol Lucian-Marian 72
28 56 Jakab Tunde ½ ½ Rusu Daniela 25
29 54 Statescu-Enescu Vlad ½ ½ Chirpii Alexandru 34
30 59 Gheoalda Daniel ½ ½ Gologan Octavian-Eugeniu 37
31 71 CM Radu Eudochia ½ ½ Linca Ionel 42
32 65 Soare Flavius ½ ½ Manate Laurean 50
33 49 Ferenczi Sandor-Levente 0 0 Burlacu Valentin-Sebastian 60
34 51 Mile Ioan-Francisc 0 0 Hlinschi Mihai 61
35 64 Sonfalean Maria-Laura 0 0 Bercea Valeriu 52
36 55 Galateanu Calin 0 0 Rosca Grigore 62
37 57 Andries Eugen 0 0 Rotaru Radu-Gabriel 68
38 67 Hrib Doru-Ionel 0 0 Popescu Bogdan-Constantin 58

Centrocoop Trophy – B tournament

Pairings/Results

Round 2 on 2009/08/28 at 15.30

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 10 II Cristian Codrut 1 0 – 1 1 I Sandu Marian-Catalin 1
2 2 II Zlatea Cezar-Stelian 1 0 – 1 1 Dimitrova Alexandera 18
3 12 III Puscas Filip-Andrei 1 0 – 1 1 I Herea Sergiu-Gabriel 3
4 4 I Brisan George-Iulian 1 1 – 0 1 Tataru Ian 25
5 17 Chetrari Nikita 1 1 – 0 1 II Ileana George 7
6 23 Neff Artemiy 1 0 – 1 1 II David Bogdan-Emanuel 9
7 6 II Savin Nicolae 0 1 – 0 1 Isfan Ioan-Marius 20
8 15 III Stefanescu Ioan-Mihnea 0 0 – 1 0 II Stoica Eduard-Constantin 5
9 8 II Ungureanu Elena-Alexandra 0 1 – 0 0 Ileana Maria 16
10 19 Dzhagraeva Anaid 0 1 – 0 0 III Gheorghe Andrei-Constantin 11
11 13 III Chiorean Raul-Gabriel 0 1 – 0 0 Kovalenko Leonid 22
12 21 Jurca Mihnea-Bogdan 0 0 – 1 0 III Anusca-Popa Ioan-Armand 14
13 24 Otetea Andrei 0 1 bye
14 26 Voicu Cezar ½ ½ not paired

Rank after Round 2

Rk. Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 I Sandu Marian-Catalin ROU 733 2,0 2,0 2,00 3,0
Chetrari Nikita MDA 401 2,0 2,0 2,00 3,0
Dimitrova Alexandera RUS 401 2,0 2,0 2,00 3,0
4 I Herea Sergiu-Gabriel ROU 682 2,0 1,0 1,00 3,0
II David Bogdan-Emanuel ROU 517 2,0 1,0 1,00 3,0
6 I Brisan George-Iulian ROU 657 2,0 0,5 0,50 3,0
7 II Zlatea Cezar-Stelian ROU 684 1,0 3,0 1,00 2,0
II Ileana George ROU 547 1,0 3,0 1,00 2,0
9 II Savin Nicolae ROU 562 1,0 3,0 1,00 1,0
10 Tataru Ian MDA 401 1,0 2,5 1,00 2,0
11 III Puscas Filip-Andrei ROU 452 1,0 2,5 0,50 2,0
12 Isfan Ioan-Marius ROU 401 1,0 2,0 1,00 2,0
13 II Cristian Codrut ROU 502 1,0 2,0 0,00 2,0
Neff Artemiy RUS 401 1,0 2,0 0,00 2,0
15 Voicu Cezar ROU 401 1,0 2,0 0,00 1,5
16 II Stoica Eduard-Constantin ROU 588 1,0 2,0 0,00 1,0
III Chiorean Raul-Gabriel ROU 442 1,0 2,0 0,00 1,0
18 Otetea Andrei ROU 401 1,0 1,5 1,00 1,0
19 II Ungureanu Elena-Alexandra ROU 519 1,0 1,0 0,00 1,0
III Anusca-Popa Ioan-Armand ROU 430 1,0 1,0 0,00 1,0
Dzhagraeva Anaid RUS 401 1,0 1,0 0,00 1,0
22 III Stefanescu Ioan-Mihnea ROU 430 0,0 3,0 0,00 0,0
Ileana Maria ROU 426 0,0 3,0 0,00 0,0
Jurca Mihnea-Bogdan ROU 401 0,0 3,0 0,00 0,0
25 III Gheorghe Andrei-Constantin ROU 485 0,0 2,0 0,00 0,0
Kovalenko Leonid RUS 401 0,0 2,0 0,00 0,0

Pairings/Results

Round 3 on 2009/08/29 at 09.00

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 1 I Sandu Marian-Catalin 2 2 II David Bogdan-Emanuel 9
2 3 I Herea Sergiu-Gabriel 2 2 Chetrari Nikita 17
3 18 Dimitrova Alexandera 2 2 I Brisan George-Iulian 4
4 13 III Chiorean Raul-Gabriel 1 1 II Zlatea Cezar-Stelian 2
5 5 II Stoica Eduard-Constantin 1 1 Dzhagraeva Anaid 19
6 14 III Anusca-Popa Ioan-Armand 1 1 II Savin Nicolae 6
7 7 II Ileana George 1 1 Otetea Andrei 24
8 25 Tataru Ian 1 1 II Ungureanu Elena-Alexandra 8
9 20 Isfan Ioan-Marius 1 1 II Cristian Codrut 10
10 26 Voicu Cezar 1 1 III Puscas Filip-Andrei 12
11 16 Ileana Maria 0 1 Neff Artemiy 23
12 11 III Gheorghe Andrei-Constantin 0 0 Jurca Mihnea-Bogdan 21
13 22 Kovalenko Leonid 0 0 III Stefanescu Ioan-Mihnea 15

Centrocoop Trophy – C tournament

Pairings/Results

Round 2

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 1 I Catana Remus-Raul 1 1 – 0 1 II Pastor Adrian 5
2 7 III Constandache Andrei-George 1 ½ – ½ 1 Jakab Nandor 2
3 4 I Ungureanu Maria-Andreea 1 0 – 1 1 Gurvich Oleg 8
4 12 Pantis-Simut Calin-Andrei 0 0 – 1 0 Kutuzova Ksenia 9
5 10 Macsin Mihai 0 0 – 1 0 Tataru Dan 13
6 14 Volkov Evgeny 0 1 – 0 0 Pantis-Simut Andreea-Roxana 11
7 6 III Dragulin Adrian ½ ½ – ½ ½ II Enache Daniel 3

Rank after Round 2

Rk. Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 I Catana Remus-Raul ROU 1660 2,0 2,0 2,00 3,0
Gurvich Oleg RUS 401 2,0 2,0 2,00 3,0
3 III Constandache Andrei-George ROU 413 1,5 2,5 1,75 2,5
4 Jakab Nandor ROU 598 1,5 1,5 0,75 2,5
5 II Enache Daniel ROU 597 1,0 2,0 0,50 1,5
III Dragulin Adrian ROU 436 1,0 2,0 0,50 1,5
7 I Ungureanu Maria-Andreea ROU 571 1,0 2,0 0,00 2,0
II Pastor Adrian ROU 528 1,0 2,0 0,00 2,0
9 Kutuzova Ksenia RUS 401 1,0 2,0 0,00 1,0
Volkov Evgeny RUS 401 1,0 2,0 0,00 1,0
11 Tataru Dan MDA 401 1,0 1,5 0,00 1,0
12 Macsin Mihai ROU 401 0,0 2,5 0,00 0,0
13 Pantis-Simut Andreea-Roxana ROU 401 0,0 2,0 0,00 0,0
Pantis-Simut Calin-Andrei ROU 401 0,0 2,0 0,00 0,0

Pairings/Results

Round 3

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 8 Gurvich Oleg 2 2 I Catana Remus-Raul 1
2 2 Jakab Nandor 1 I Ungureanu Maria-Andreea 4
3 3 II Enache Daniel 1 III Constandache Andrei-George 7
4 5 II Pastor Adrian 1 1 Volkov Evgeny 14
5 9 Kutuzova Ksenia 1 1 III Dragulin Adrian 6
6 13 Tataru Dan 1 0 Pantis-Simut Calin-Andrei 12
7 11 Pantis-Simut Andreea-Roxana 0 0 Macsin Mihai 10

final

About these ads

Un răspuns to “Eforie Nord: Trofeul Centrocoop, Turneul A, B si C, Runda 2 rezultate; Clasament runda 2, runda 3 perechi”

  1. nicu valahu said

    Hai Daneeeee…!

Lasă un răspuns

Completeaza detaliile de mai jos sau apasa click pe una din imagini pentru a te loga:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Schimbă )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Schimbă )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Schimbă )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Schimbă )

Connecting to %s

 
Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

Join 5,702 other followers

%d bloggers like this: