Sah cu Ceausescu

Aici veti gasi cele mai interesante subiecte ale sportului mintii!Nu ezitati sa intrati in misterioasa si tulburator de frumoasa lume a sahului! Sa aveti in fiecare zi pofta de viata si de sah!

Campionatele Nationale, rezultate runda 7, perechi runda 8

Posted by Costin Beiu pe februarie 6, 2009

Rezultate runda 7 Masculin

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 3 IM Nanu Ciprian-Costica ½ – ½ Valeanu Eduard-Andrei 11
2 1 GM Lupulescu Constantin 5 1 – 0 5 IM Sofronie Iulian 8
3 19 FM Spulber Cicirone 5 ½ – ½ 5 GM Jianu Vlad-Cristian 2
4 30 Petrisor Adrian-Marian 5 ½ – ½ 5 GM Badea Bela 6
5 4 IM Ardelean George-Catalin 1 – 0 FM Baratosi Daniel 12
6 5 GM Manolache Marius 1 – 0 Sandor Petrut 36
7 18 Bonte Andrei-Mihai 0 – 1 IM Chirila Ioan-Cristian 7
8 33 Nemes Silviu-Virgil 0 – 1 IM Miron Lucian-Costin 10
9 41 FM Bondoc Dan-Vladimir 0 – 1 4 IM Filip Lucian 9
10 28 FM Pessi Emil-George 4 0 – 1 4 IM Danilov Vladimir 13
11 52 Tufa Mihai 4 0 – 1 4 IM Manea Alexandru 14
12 15 FM Georgescu Tiberiu 4 ½ – ½ 4 Posedaru Bogdan 42
13 17 Anton Teodor 4 1 – 0 4 FM Suciu Dinu-Simi 44
14 21 FM Breahna Radu 4 ½ – ½ 4 Malureanu Costin-George 67
15 45 Garbea Bogdan 4 ½ – ½ 4 FM Dobre Claudiu-Cristian 23
16 49 Chifor Ovidiu-Emanuel 4 ½ – ½ 4 Enache Danut-Alexandru 24
17 25 Daianu Cristian-Clement 4 0 – 1 4 Bida Mihai-Eugen 70
18 118 Acsinte Matei-Ionut 4 0 – 1 4 FM Taras Iulian-Ioan 26
19 27 Gilea Lucian 4 1 – 0 4 Pop Alexandru 71
20 54 Sava Bogdan 4 0 – 1 Schmidt Raul 16
21 20 FM Ungureanu Vlad 1 – 0 Mihailov Iulian 56
22 64 Mitrica Octavian-Dianu 0 – 1 Dragomirescu Robin-Alexandru 22
23 29 Mosnegutu Klauss 1 – 0 Grigore Mitica 68
24 59 Anuta Elefterie-Laurentiu 0 – 1 FM Duca Alexandru-Gabriel 32
25 80 Stegariu Alexandru 1 – 0 Nita Lucian 34
26 39 Ciobanu Aurelian 1 – 0 Stoicescu Horia 66
27 43 FM Baciu Stefan ½ – ½ Gheorghiu Calin 106
28 53 Stanciu Alexandru-Ovidiu 1 – 0 Proorocu Aurel-George 73
29 55 Turcu Iulian 1 – 0 Furca Andrei 128
30 31 FM Hristodorescu Daniel 3 1 – 0 3 Stegariu Vlad-Ionut 77
31 35 FM Dragomirescu Calin 3 1 – 0 3 Buzgaru Gabriel 75
32 37 Senetia Teodor 3 1 – 0 3 Kaunz Werner 81
33 76 Miu Paul-Vlad 3 0 – 1 3 Miroiu George-Catalin 40
34 79 Florescu Alin-Cristian 3 ½ – ½ 3 Corlatescu Dragos-Georgian 46
35 51 Pepene Gheorghe 3 1 – 0 3 Ciubotariu Maricel 85
36 88 Manole Stefan 3 0 – 1 3 Budur Costel 57
37 61 Constantin Dragos-Georgian 3 0 – 1 3 Toma Radu-Cristian 86
38 92 Marinescu Stefan 3 1 – 0 3 Georgescu Cristian 62
39 63 Chirita-Mihaila Marius-Constan 3 0 – 1 3 Carapit Vasile 95
40 93 Olariu Mihail 3 ½ – ½ 3 FM Georgescu Gabriel-Ioan 65
41 69 Moraru Alexandru 3 1 – 0 3 Tomici Stefan 98
42 131 Palici Bogdan-Octavian 3 0 – 1 3 Siclovan Cristian-Daniel 74
43 89 Manate Laurean 0 – 1 Telea Stefan 47
44 48 Scurhan Gheorghe 0 – 1 Nanu Florentin-Gabriel 90
45 50 Voicu Marian-Romulus 1 – 0 Bogdan Horia-Daniel 102
46 105 Delgado-Vlaic Adrian 1 – 0 Berintan Teodor 58
47 99 Panainte Daniel-Iulian ½ – ½ Damian Pavel 60
48 125 Radulescu Vlad-Alexandru ½ – ½ Fugulyan Grigore 72
49 78 Linca Ionel 1 – 0 Dumitrescu Alexandru 107
50 82 Ardelean Rusalim-Pavel 1 – 0 Lupascu Matei-Alexandru 121
51 127 Salim Riza 1 – 0 Spanoche Ion 83
52 84 Salageanu Gheorghe 0 – 1 Lazarean Colea-Valentin 139
53 144 Radulescu Gabriel 1 – 0 Enache Florin 87
54 101 Henchel Alexandru-Cristian 2 0 – 1 Fulger Ionut 115
55 114 Tiron Calin-Andrei 2 1 – 0 2 Rusu Vasile 91
56 117 Frusescu Dorian-Corneliu 2 0 – 1 2 Zamora Aurel 97
57 103 Stilpeanu Nicolae 2 1 – 0 2 Balacianu Alexandru-George 119
58 104 Deliman Antonio-Emil 2 1 – 0 2 Tiron Lucian-Ilie 120
59 108 Marin Victor-Mihai 2 0 – 1 2 Miroi Robert-Andrei 130
60 132 Burlacu Valentin-Sebastian 2 ½ – ½ 2 Pasa Andrei 109
61 135 Raducu Marcel 2 ½ – ½ 2 Ciortan Mihail 110
62 112 Bercaru Constantin 2 – – + 2 Covaci Mihai-Florin 136
63 113 Pepene Ionut 2 1 – 0 2 Pena Petru-Alexandru 137
64 111 Rosca Grigore 0 – 1 Baciu Radu-George 126
65 116 Catana Remus-Raul 1 – 0 Graur Andrei-Alexandru 124
66 141 Moroianu Ovidiu-Ionut 0 – 1 Pacuraru Codin-Iosif 122
67 129 Condurat Florin-Marian 1 – 0 1 Negulici Andrei-Daniel 134
68 140 Bercaru Remus-Claudiu 1 0 – 1 1 Coman Liviu 94
69 96 Patirnac Gheorghe 1 1 – 0 1 Radu Adrian-Costin 138
70 100 Ionita Ioan 1 1 – 0 1 Turcuman Dragos-Mihai 142
71 143 Trufin Dan-Alexandru 1 0 – 1 0 Esanu Victor 133
72 38 IM Glodeanu Ion 3 0 not paired
73 123 Munteanu Gavril-Dorel 0 0 not paired

Clasament dupa runda 7

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 Valeanu Eduard-Andrei ROU 2432 Cs Victoria Techirghiol 6,0 24,5 2646 27,25
2 IM Nanu Ciprian-Costica ROU 2506 Cs Dinamo Bucuresti 6,0 24,5 2629 27,75
3 GM Lupulescu Constantin ROU 2608 Cs Dinamo Bucuresti 6,0 22,5 2635 26,50
4 GM Badea Bela ROU 2485 Cs Dinamo Bucuresti 5,5 24,5 2532 25,25
5 IM Ardelean George-Catalin ROU 2502 Cs Dinamo Bucuresti 5,5 23,5 2475 24,25
6 IM Miron Lucian-Costin ROU 2443 Cs Politehnica Iasi 5,5 23,0 2499 24,00
7 GM Jianu Vlad-Cristian ROU 2544 Cs Dinamo Bucuresti 5,5 23,0 2472 24,25
8 FM Spulber Cicirone ROU 2326 Cs Electrica Constanta 5,5 23,0 2447 23,25
9 IM Chirila Ioan-Cristian ROU 2485 C. C De Sah Buc+AEM Timis 5,5 22,0 2492 23,25
10 Petrisor Adrian-Marian ROU 2242 Css Nr 1 Timisoara 5,5 21,5 2335 23,25
11 GM Manolache Marius ROU 2487 Cs Stud. Medicina Timisoa 5,5 21,0 2409 22,00
12 IM Sofronie Iulian ROU 2471 Cs Dinamo Bucuresti 5,0 22,5 2191 20,00
13 FM Taras Iulian-Ioan ROU 2282 Cs Politehnica Iasi 5,0 22,0 2301 20,00
14 IM Manea Alexandru ROU 2409 Cs Conpet Ploiesti 5,0 21,5 2305 21,00
15 Bida Mihai-Eugen ROU 1982 Csu Craiova 5,0 20,0 1947 16,00
16 IM Filip Lucian ROU 2458 Cs Vointa Satu Mare 5,0 19,5 2347 17,50
17 IM Danilov Vladimir ROU 2415 Cs Politehnica Iasi 5,0 19,0 2299 18,25
18 Gilea Lucian ROU 2279 Cs Diana Galati 5,0 18,5 2281 17,75
19 Anton Teodor ROU 2350 Css Tg Mures 5,0 17,5 2152 17,00
20 Nemes Silviu-Virgil ROU 2230 Css Nr 1 Timisoara 4,5 26,5 2405 21,75
21 FM Baratosi Daniel ROU 2421 Css Tg Mures 4,5 23,0 2360 17,75
22 Schmidt Raul ROU 2382 Csu Brasov 4,5 22,5 2341 18,00
23 FM Georgescu Tiberiu ROU 2400 Clubul Central De Sah Buc 4,5 21,5 2287 17,25
24 Posedaru Bogdan ROU 2187 Cs Vointa Buzau 4,5 21,5 2206 17,25
25 FM Bondoc Dan-Vladimir ROU 2191 Cs Carpati Sinaia 4,5 21,0 2285 17,75
26 FM Duca Alexandru-Gabriel ROU 2230 Cs Dinamo Bucuresti 4,5 21,0 2218 16,75
27 Bonte Andrei-Mihai ROU 2335 Cs Al Municipiului Baia M 4,5 21,0 2210 17,75
28 Sandor Petrut ROU 2219 Csu Brasov 4,5 20,5 2235 15,50
29 Stanciu Alexandru-Ovidiu ROU 2120 Cs Crisul Oradea 4,5 20,5 2122 16,75
30 Turcu Iulian ROU 2088 Acs De Sah Apa Nova Bucur 4,5 20,5 1884 18,25
31 Dragomirescu Robin-Alexandru ROU 2302 Css Nr 1 Timisoara 4,5 20,0 2290 14,75
32 Mosnegutu Klauss ROU 2256 Cs Conpet Ploiesti 4,5 19,5 2267 14,75
33 FM Ungureanu Vlad ROU 2304 Cs Politehnica Iasi 4,5 19,5 2259 16,75
34 Garbea Bogdan ROU 2173 Cs Politehnica Iasi 4,5 19,5 2194 14,25
35 FM Breahna Radu ROU 2302 Acs De Sah Apa Nova Bucur 4,5 19,0 2223 15,00
36 Malureanu Costin-George ROU 2013 Css Palatul Copiilor C-Ta 4,5 19,0 1990 14,75
37 Chifor Ovidiu-Emanuel ROU 2141 Cs Politehnica Iasi 4,5 18,0 2069 14,25
38 Enache Danut-Alexandru ROU 2288 Cs Siciliana Bucuresti 4,5 17,5 2191 13,25
39 FM Dobre Claudiu-Cristian ROU 2301 Csu Ploiesti 4,5 17,5 2143 15,75
40 Stegariu Alexandru ROU 1936 Cs Politehnica Iasi 4,5 16,5 2098 11,50
41 Ciobanu Aurelian ROU 2194 Cs Astral Posta Calnau 4,5 16,0 2150 12,25
42 FM Suciu Dinu-Simi ROU 2185 Cs Vointa Satu Mare 4,0 22,0 2254 15,00
43 FM Pessi Emil-George ROU 2261 Acs De Sah Apa Nova Bucur 4,0 21,5 2238 13,50
44 Pop Alexandru ROU 1982 Css Tg Mures 4,0 21,0 1969 12,00
45 Gheorghiu Calin ROU 1763 Cs Politehnica Iasi 4,0 20,0 2191 15,25
46 Daianu Cristian-Clement ROU 2286 Clubul Sportiv Otopeni 4,0 19,5 2121 13,50
47 Toma Radu-Cristian ROU 1907 Cs Dinamo Bucuresti 4,0 19,5 1957 13,00
48 Senetia Teodor ROU 2217 Cs Siciliana Bucuresti 4,0 19,0 2144 12,50
49 FM Baciu Stefan ROU 2186 Cs Conpet Ploiesti 4,0 19,0 2010 13,25
50 Moraru Alexandru ROU 2000 Cs Politehnica Iasi 4,0 19,0 2009 11,75
51 Budur Costel ROU 2075 Cs Pionul Piatra Neamt 4,0 18,5 2003 12,50
52 Tufa Mihai ROU 2126 Cs Diana Galati 4,0 18,0 1778 11,50
53 Pepene Gheorghe ROU 2129 Csu Ploiesti 4,0 17,5 1956 13,00
54 FM Dragomirescu Calin ROU 2224 Sah Club Cugir 4,0 17,0 1968 12,00
55 Sava Bogdan ROU 2115 Cs Politehnica Iasi 4,0 17,0 1966 12,00
56 Miroiu George-Catalin ROU 2194 Cs Conpet Ploiesti 4,0 17,0 1832 11,50
57 Siclovan Cristian-Daniel ROU 1955 Css Nr 1 Timisoara 4,0 17,0 1724 10,00
58 Acsinte Matei-Ionut ROU 1624 Cs Politehnica Iasi 4,0 16,5 2146 12,25
59 FM Hristodorescu Daniel ROU 2232 Csu Ploiesti 4,0 16,5 1961 12,00
60 Marinescu Stefan ROU 1870 Cs Politehnica Iasi 4,0 16,5 1796 11,00
61 Carapit Vasile ROU 1854 Csan Bucuresti 4,0 15,5 1395 9,00
62 Mihailov Iulian ROU 2083 Cs Fc Callatis Mangalia 3,5 21,0 1855 11,25
63 Anuta Elefterie-Laurentiu ROU 2059 Cs Conpet Ploiesti 3,5 20,5 1982 12,75
64 Nita Lucian ROU 2230 Clubul Central De Sah Buc 3,5 20,0 2083 12,50
65 Corlatescu Dragos-Georgian ROU 2171 Cs Petrolul Ploiesti 3,5 19,5 1994 12,00
66 Mitrica Octavian-Dianu ROU 2048 Cs Comexim R Lupeni 3,5 19,5 1958 11,50
67 Voicu Marian-Romulus ROU 2140 Cs Sissa Constanta 3,5 19,0 2018 11,25
68 Furca Andrei ROU 769 Cs Fc Callatis Mangalia 3,5 19,0 2016 12,25
69 Grigore Mitica ROU 2009 Cs Jeco Centrocoop Buc. 3,5 19,0 1564 11,25
70 Nanu Florentin-Gabriel ROU 1879 Css Palatul Copiilor C-Ta 3,5 18,5 1976 11,25
71 Proorocu Aurel-George ROU 1955 Acs De Sah Apa Nova Bucur 3,5 18,0 1664 8,50
72 Stoicescu Horia ROU 2040 Acs Uztel Ploiesti 3,5 18,0 1574 8,75
73 Florescu Alin-Cristian ROU 1936 Cs Petrolul Ploiesti 3,5 17,5 2027 9,75
74 FM Georgescu Gabriel-Ioan ROU 2044 Acs De Sah Apa Nova Bucur 3,5 17,5 1842 8,75
75 Ardelean Rusalim-Pavel ROU 1927 Csu Aurel Vlaicu Arad 3,5 17,0 1775 10,00
76 Delgado-Vlaic Adrian ROU 1769 Css Nr 1 Timisoara 3,5 16,0 1523 6,25
77 Linca Ionel ROU 1941 Cs Sissa Constanta 3,5 15,5 1570 9,75
78 Radulescu Gabriel ROU 500 Cs Siciliana Bucuresti 3,5 15,0 1990 9,00
79 Telea Stefan ROU 2150 Acs Uztel Ploiesti 3,5 15,0 1872 8,25
80 Olariu Mihail ROU 1861 Cs Petrolul Ploiesti 3,5 15,0 1543 8,75
81 Salim Riza ROU 775 Css Palatul Copiilor C-Ta 3,5 14,5 1905 7,75
82 Lazarean Colea-Valentin ROU 610 Cs Siciliana Bucuresti 3,5 14,5 1874 8,25
83 Fulger Ionut ROU 1682 Cs Arpechim Pitesti 3,5 12,5 1552 6,00
84 Buzgaru Gabriel ROU 1952 Cs Sissa Constanta 3,0 20,5 2096 9,00
85 Fugulyan Grigore ROU 1978 Cs Lacul Ursu Sovata 3,0 20,5 1528 9,25
86 Manole Stefan ROU 1892 Cs Petrolul Ploiesti 3,0 19,5 2038 10,75
87 Constantin Dragos-Georgian ROU 2054 Cs Zugzwang Bucuresti 3,0 19,5 1827 8,00
88 Stegariu Vlad-Ionut ROU 1946 Cs Politehnica Iasi 3,0 19,0 2015 9,25
89 Chirita-Mihaila Marius-Constan ROU 2048 Css Nr 1 Timisoara 3,0 19,0 1815 9,00
90 Kaunz Werner ROU 1934 Csu Sibiu 3,0 18,0 1947 7,50
91 IM Glodeanu Ion ROU 2199 Cs Buftea 3,0 18,0 1914 9,50
92 Miu Paul-Vlad ROU 1948 Css Nr 1 Timisoara 3,0 17,5 2000 8,25
93 Tomici Stefan ROU 1821 Cs Buftea 3,0 17,5 1856 7,50
94 Ciubotariu Maricel ROU 1918 Cs Fc Callatis Mangalia 3,0 17,5 1809 7,00
95 Georgescu Cristian ROU 2054 Cs Spartac Bucuresti 3,0 15,5 1657 5,50
96 Damian Pavel ROU 2055 Cs Sissa Constanta 3,0 15,5 1178 9,00
97 Panainte Daniel-Iulian ROU 1816 Css Palatul Copiilor C-Ta 3,0 15,0 1633 8,75
98 Zamora Aurel ROU 1827 Cs Tinerii Maestri Bucure 3,0 15,0 1406 5,50
99 Palici Bogdan-Octavian ROU 725 Cs Tinerii Maestri Bucure 3,0 14,0 1824 6,25
100 Deliman Antonio-Emil ROU 1770 Cs Tera Sah Medias 3,0 14,0 1724 5,50
101 Tiron Calin-Andrei ROU 1693 Cs Politehnica Iasi 3,0 14,0 1544 5,00
102 Miroi Robert-Andrei ROU 744 Acs De Sah Apa Nova Bucur 3,0 13,5 1782 7,50
103 Covaci Mihai-Florin ROU 668 Cs Fc Callatis Mangalia 3,0 13,5 1720 7,50
104 Stilpeanu Nicolae ROU 1780 Acs Sah Chindia Targovist 3,0 13,5 1512 3,50
105 Radulescu Vlad-Alexandru ROU 842 Css Palatul Copiilor C-Ta 3,0 13,0 1882 6,75
106 Pepene Ionut ROU 1717 Cs Petrolul Ploiesti 3,0 11,5 1159 3,50
107 Scurhan Gheorghe ROU 2148 Cs Comexim R Lupeni 2,5 20,5 1950 7,50
108 Manate Laurean ROU 1881 Cs Comexim R Lupeni 2,5 18,5 1495 7,25
109 Spanoche Ion ROU 1923 Cs Electrica Constanta 2,5 18,0 1425 6,00
110 Bogdan Horia-Daniel ROU 1784 Css Nr 1 Timisoara 2,5 17,5 1765 8,25
111 Lupascu Matei-Alexandru ROU 1586 Cs Politehnica Iasi 2,5 17,0 1860 6,75
112 Burlacu Valentin-Sebastian ROU 691 Css Palatul Copiilor C-Ta 2,5 16,5 1888 7,25
113 Berintan Teodor ROU 2067 Cs Vulcan Vulcan 2,5 16,5 1622 7,00
114 Salageanu Gheorghe ROU 1920 Csu Sibiu 2,5 16,0 1439 6,25
115 Dumitrescu Alexandru ROU 1761 Css Palatul Copiilor C-Ta 2,5 16,0 1428 7,00
116 Enache Florin ROU 1895 Cs Sissa Constanta 2,5 15,5 1193 6,00
117 Ciortan Mihail ROU 1745 Cs Siciliana Bucuresti 2,5 15,0 1224 7,50
118 Raducu Marcel ROU 672 Cs Siciliana Bucuresti 2,5 14,5 1793 5,75
119 Pasa Andrei ROU 1752 Cs Politehnica Iasi 2,5 14,5 1371 3,25
120 Baciu Radu-George ROU 807 Clubul Central De Sah Buc 2,5 13,5 1622 4,00
121 Pacuraru Codin-Iosif ROU 1425 Cs Politehnica Iasi 2,5 13,0 1630 4,75
122 Condurat Florin-Marian ROU 747 Cs Politehnica Iasi 2,5 13,0 1576 4,25
123 Catana Remus-Raul ROU 1682 Css Tg Mures 2,5 11,0 1139 2,50
124 Henchel Alexandru-Cristian ROU 1804 Acs De Sah Apa Nova Bucur 2,0 17,0 1464 3,50
125 Frusescu Dorian-Corneliu ROU 1665 Cs Palatul Copiilor Buzau 2,0 16,5 1786 5,25
126 Pena Petru-Alexandru ROU 638 Cs Fc Callatis Mangalia 2,0 15,0 1664 4,50
127 Rusu Vasile ROU 1872 Cs Micul Sahist Iasi 2,0 13,5 1085 3,00
128 Coman Liviu ROU 1859 Cs Carpati Sinaia 2,0 13,0 918 3,75
129 Patirnac Gheorghe ROU 1849 Acs Uztel Ploiesti 2,0 13,0 877 2,00
130 Marin Victor-Mihai ROU 1759 Clubul Central De Sah Buc 2,0 12,5 942 2,75
131 Tiron Lucian-Ilie ROU 1604 Cs Politehnica Iasi 2,0 12,0 1378 1,50
132 Balacianu Alexandru-George ROU 1624 Css Tg Mures 2,0 12,0 1375 1,50
133 Bercaru Constantin ROU 1728 Cs Fc Callatis Mangalia 2,0 11,5 1232 2,00
134 Ionita Ioan ROU 1811 Cs Politehnica Iasi 2,0 11,5 872 1,50
135 Graur Andrei-Alexandru ROU 921 Css Palatul Copiilor C-Ta 1,5 17,0 1655 3,50
136 Rosca Grigore ROU 1739 Cs Sissa Constanta 1,5 15,5 1458 4,25
137 Moroianu Ovidiu-Ionut ROU 568 Cs Fc Callatis Mangalia 1,5 13,0 1158 4,75
138 Bercaru Remus-Claudiu ROU 585 Cs Fc Callatis Mangalia 1,0 14,5 1525 3,50
139 Turcuman Dragos-Mihai ROU 503 Acs De Sah Apa Nova Bucur 1,0 14,0 1113 3,50
140 Radu Adrian-Costin ROU 637 Css Palatul Copiilor C-Ta 1,0 12,0 1485 2,25
141 Negulici Andrei-Daniel ROU 675 Cs Dinamo Bucuresti 1,0 12,0 1212 1,00
142 Trufin Dan-Alexandru ROU 502 Acs De Sah Apa Nova Bucur 1,0 11,5 881 3,50
143 Esanu Victor ROU 686 Csm Cluj Napoca 1,0 10,5 1194 0,50
144 Munteanu Gavril-Dorel ROU 1058 Cs Tinerii Maestri Bucure 0,0 15,0 0 0,00

perechi runda 8

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 3 IM Nanu Ciprian-Costica 6 6 GM Lupulescu Constantin 1
2 11 Valeanu Eduard-Andrei 6 GM Manolache Marius 5
3 2 GM Jianu Vlad-Cristian Petrisor Adrian-Marian 30
4 6 GM Badea Bela IM Ardelean George-Catalin 4
5 10 IM Miron Lucian-Costin IM Chirila Ioan-Cristian 7
6 13 IM Danilov Vladimir 5 FM Spulber Cicirone 19
7 8 IM Sofronie Iulian 5 5 Anton Teodor 17
8 9 IM Filip Lucian 5 5 FM Taras Iulian-Ioan 26
9 14 IM Manea Alexandru 5 5 Gilea Lucian 27
10 70 Bida Mihai-Eugen 5 FM Georgescu Tiberiu 15
11 12 FM Baratosi Daniel Nemes Silviu-Virgil 33
12 16 Schmidt Raul Ciobanu Aurelian 39
13 36 Sandor Petrut Bonte Andrei-Mihai 18
14 41 FM Bondoc Dan-Vladimir FM Ungureanu Vlad 20
15 42 Posedaru Bogdan FM Breahna Radu 21
16 22 Dragomirescu Robin-Alexandru Garbea Bogdan 45
17 23 FM Dobre Claudiu-Cristian Chifor Ovidiu-Emanuel 49
18 24 Enache Danut-Alexandru Stanciu Alexandru-Ovidiu 53
19 55 Turcu Iulian Mosnegutu Klauss 29
20 32 FM Duca Alexandru-Gabriel Stegariu Alexandru 80
21 67 Malureanu Costin-George 4 Daianu Cristian-Clement 25
22 28 FM Pessi Emil-George 4 4 Sava Bogdan 54
23 57 Budur Costel 4 4 FM Hristodorescu Daniel 31
24 69 Moraru Alexandru 4 4 FM Dragomirescu Calin 35
25 74 Siclovan Cristian-Daniel 4 4 Senetia Teodor 37
26 40 Miroiu George-Catalin 4 4 Marinescu Stefan 92
27 71 Pop Alexandru 4 4 FM Baciu Stefan 43
28 44 FM Suciu Dinu-Simi 4 4 Toma Radu-Cristian 86
29 118 Acsinte Matei-Ionut 4 4 Pepene Gheorghe 51
30 95 Carapit Vasile 4 4 Tufa Mihai 52
31 46 Corlatescu Dragos-Georgian 4 Gheorghiu Calin 106
32 34 Nita Lucian Florescu Alin-Cristian 79
33 47 Telea Stefan Linca Ionel 78
34 115 Fulger Ionut Voicu Marian-Romulus 50
35 56 Mihailov Iulian Nanu Florentin-Gabriel 90
36 127 Salim Riza Anuta Elefterie-Laurentiu 59
37 128 Furca Andrei Mitrica Octavian-Dianu 64
38 139 Lazarean Colea-Valentin FM Georgescu Gabriel-Ioan 65
39 66 Stoicescu Horia Ardelean Rusalim-Pavel 82
40 68 Grigore Mitica Olariu Mihail 93
41 73 Proorocu Aurel-George Radulescu Gabriel 144
42 60 Damian Pavel 3 Delgado-Vlaic Adrian 105
43 97 Zamora Aurel 3 3 Constantin Dragos-Georgian 61
44 62 Georgescu Cristian 3 3 Panainte Daniel-Iulian 99
45 103 Stilpeanu Nicolae 3 3 Chirita-Mihaila Marius-Constan 63
46 72 Fugulyan Grigore 3 3 Tomici Stefan 98
47 75 Buzgaru Gabriel 3 3 Deliman Antonio-Emil 104
48 125 Radulescu Vlad-Alexandru 3 3 Miu Paul-Vlad 76
49 77 Stegariu Vlad-Ionut 3 3 Tiron Calin-Andrei 114
50 81 Kaunz Werner 3 3 Pepene Ionut 113
51 130 Miroi Robert-Andrei 3 3 Ciubotariu Maricel 85
52 131 Palici Bogdan-Octavian 3 3 Manole Stefan 88
53 58 Berintan Teodor 3 Covaci Mihai-Florin 136
54 110 Ciortan Mihail Spanoche Ion 83
55 122 Pacuraru Codin-Iosif Salageanu Gheorghe 84
56 87 Enache Florin Catana Remus-Raul 116
57 121 Lupascu Matei-Alexandru Manate Laurean 89
58 126 Baciu Radu-George Bogdan Horia-Daniel 102
59 107 Dumitrescu Alexandru Burlacu Valentin-Sebastian 132
60 109 Pasa Andrei Condurat Florin-Marian 129
61 91 Rusu Vasile 2 Raducu Marcel 135
62 94 Coman Liviu 2 2 Bercaru Constantin 112
63 117 Frusescu Dorian-Corneliu 2 2 Patirnac Gheorghe 96
64 119 Balacianu Alexandru-George 2 2 Ionita Ioan 100
65 120 Tiron Lucian-Ilie 2 2 Henchel Alexandru-Cristian 101
66 137 Pena Petru-Alexandru 2 2 Marin Victor-Mihai 108
67 111 Rosca Grigore Moroianu Ovidiu-Ionut 141
68 124 Graur Andrei-Alexandru 1 Radu Adrian-Costin 138
69 133 Esanu Victor 1 1 Bercaru Remus-Claudiu 140
70 142 Turcuman Dragos-Mihai 1 1 Trufin Dan-Alexandru 143
71 134 Negulici Andrei-Daniel 1 bye
72 38 IM Glodeanu Ion 3 0 not paired
73 48 Scurhan Gheorghe 0 not paired
74 123 Munteanu Gavril-Dorel 0 0 not paired

Rezultate runda 7 Feminin

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 1 WGM Peptan Corina-Isabela 5 1 – 0 5 WIM Dragomirescu Angela 5
2 7 WFM Baciu Anca-Otilia 5 1 – 0 WIM Padurariu Ioana-Smaranda 6
3 3 WGM Sandu Mihaela 0 – 1 WIM Paulet Iozefina 2
4 17 Ilie Maria-Ruxandra 4 1 – 0 4 WIM Gheorghe Corina 4
5 15 Lolici Iselin-Amanda 4 ½ – ½ 4 WFM Foisor Mihaela-Veronica 9
6 8 WIM Marin Irina-Luiza 1 – 0 Gelip Ioana 25
7 19 WFM Visanescu Daria-Ioana 0 – 1 Anusca Madalina-Maria 11
8 27 Anton Roxana-Ana 0 – 1 Vasile Teodora 13
9 21 Olarasu Ioana 3 ½ – ½ 3 WFM Chirita Andra-Marina 10
10 12 Adoamnei Roxana 3 1 – 0 3 Todoran Maria-Elena 22
11 14 Florea Dorina 3 0 – 1 3 Taposu-Matei Alexandra 26
12 23 Nagy Erika-Izabella 3 ½ – ½ 3 Berintan Teodora 16
13 33 Stanciu Ioana-Georgiana 3 0 – 1 3 Botezatu Mirela 20
14 24 Morea Georgiana-Steluta 3 1 – 0 Dobre Ana-Margareta-Alexandra 18
15 32 Ciungan Diana-Alexandra 2 1 – 0 Capraru Roxana-Elena 28
16 38 Paris Nicoleta 2 ½ – ½ 2 Cosman Andreea-Marioara 29
17 31 Cirlig Ioana-Andreea 2 1 – 0 2 Salim Arzu 35
18 37 Sonfalean Maria-Laura 1 1 – 0 2 Copilu Codruta-Alexa 36
19 34 Herciu Ana-Maria 1 1 – 0 1 Georgescu Gabriela-Florentina 39
20 30 Bercaru Bianca-Manuela 1 bye

Clasament dup arunda 7

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 WFM Baciu Anca-Otilia ROU 2165 Clubul Central De Sah Buc 6,0 20,5 2274 25,00
2 WGM Peptan Corina-Isabela ROU 2401 Cs Aem Luxten Timisoara 6,0 20,0 2365 23,50
3 WIM Paulet Iozefina ROU 2315 Cs Politehnica Iasi 5,5 21,0 2242 22,25
4 WIM Dragomirescu Angela ROU 2220 Cs Contor Group Arad 5,0 21,0 2210 20,00
5 Ilie Maria-Ruxandra ROU 1884 Acs De Sah Apa Nova Bucur 5,0 15,5 1703 14,50
6 WIM Padurariu Ioana-Smaranda ROU 2199 Cs Politehnica Iasi 4,5 25,0 2241 19,75
7 WGM Sandu Mihaela ROU 2285 Cs Stud. Medicina Timisoa 4,5 21,5 2196 17,50
8 WFM Foisor Mihaela-Veronica ROU 2099 Css Nr 1 Timisoara 4,5 21,5 1937 15,25
9 WIM Marin Irina-Luiza ROU 2163 Clubul Central De Sah Buc 4,5 20,5 2045 17,25
10 Vasile Teodora ROU 1963 Clubul Sportiv Otopeni 4,5 20,0 1890 16,25
11 Lolici Iselin-Amanda ROU 1887 Css Nr 1 Timisoara 4,5 19,5 1921 14,25
12 Anusca Madalina-Maria ROU 1996 Cs Dinamo Bucuresti 4,5 17,0 2024 13,25
13 WIM Gheorghe Corina ROU 2228 Acs De Sah Apa Nova Bucur 4,0 22,0 2047 16,25
14 Adoamnei Roxana ROU 1992 Csu Ploiesti 4,0 21,0 1858 13,25
15 Taposu-Matei Alexandra ROU 1749 Acs De Sah Apa Nova Bucur 4,0 17,5 1421 10,00
16 Botezatu Mirela ROU 1844 Css Nr 1 Timisoara 4,0 17,0 1537 11,00
17 Morea Georgiana-Steluta ROU 1774 Cs Politehnica Iasi 4,0 15,0 1430 9,50
18 WFM Chirita Andra-Marina ROU 2031 Acs De Sah Apa Nova Bucur 3,5 20,5 1917 11,25
19 Berintan Teodora ROU 1886 Cs Vulcan Vulcan 3,5 18,5 1695 10,75
20 Nagy Erika-Izabella ROU 1792 Css Tg Mures 3,5 17,5 1780 11,00
21 Anton Roxana-Ana ROU 1693 Cs Politehnica Iasi 3,5 17,0 1734 7,75
22 Olarasu Ioana ROU 1819 Cs Fc Callatis Mangalia 3,5 16,0 1811 10,25
23 Gelip Ioana ROU 1760 Cs Politehnica Iasi 3,5 16,0 1572 6,50
24 WFM Visanescu Daria-Ioana ROU 1870 Cs Politehnica Iasi 3,5 16,0 1490 6,75
25 Todoran Maria-Elena ROU 1815 Css Tg Mures 3,0 19,0 1432 8,00
26 Florea Dorina ROU 1953 Csan Bucuresti 3,0 18,5 1547 10,00
27 Cirlig Ioana-Andreea ROU 705 Csm Craiova 3,0 14,0 1396 5,50
28 Stanciu Ioana-Georgiana ROU 643 Css-Lps P. Triscu Craiova 3,0 13,5 1353 5,00
29 Ciungan Diana-Alexandra ROU 647 Cs Dinamo Bucuresti 3,0 12,5 1187 7,50
30 Dobre Ana-Margareta-Alexandra ROU 1880 Clubul Central De Sah Buc 2,5 21,5 1655 9,75
31 Capraru Roxana-Elena ROU 1615 Cs Fc Callatis Mangalia 2,5 18,5 1428 8,25
32 Paris Nicoleta ROU 415 Css Palatul Copiilor C-Ta 2,5 16,0 1356 6,25
33 Bercaru Bianca-Manuela ROU 1404 Cs Fc Callatis Mangalia 2,5 15,5 1058 7,75
34 Cosman Andreea-Marioara ROU 1435 Csm Craiova 2,5 14,5 1219 4,00
35 Salim Arzu ROU 588 Css Palatul Copiilor C-Ta 2,0 16,0 1126 3,00
36 Herciu Ana-Maria ROU 620 Csm Craiova 2,0 12,5 830 4,00
37 Sonfalean Maria-Laura ROU 507 Css Tg Mures 2,0 12,0 926 5,00
38 Copilu Codruta-Alexa ROU 525 Cs Fc Callatis Mangalia 2,0 12,0 823 4,00
39 Georgescu Gabriela-Florentina ROU 413 Acs De Sah Apa Nova Bucur 1,0 12,0 567 3,50

Perechi runda 8

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 7 WFM Baciu Anca-Otilia 6 6 WGM Peptan Corina-Isabela 1
2 2 WIM Paulet Iozefina 5 WIM Dragomirescu Angela 5
3 3 WGM Sandu Mihaela 5 Ilie Maria-Ruxandra 17
4 6 WIM Padurariu Ioana-Smaranda Anusca Madalina-Maria 11
5 8 WIM Marin Irina-Luiza Lolici Iselin-Amanda 15
6 13 Vasile Teodora WFM Foisor Mihaela-Veronica 9
7 4 WIM Gheorghe Corina 4 4 Morea Georgiana-Steluta 24
8 20 Botezatu Mirela 4 4 Adoamnei Roxana 12
9 26 Taposu-Matei Alexandra 4 Olarasu Ioana 21
10 10 WFM Chirita Andra-Marina Anton Roxana-Ana 27
11 16 Berintan Teodora WFM Visanescu Daria-Ioana 19
12 25 Gelip Ioana Nagy Erika-Izabella 23
13 14 Florea Dorina 3 3 Ciungan Diana-Alexandra 32
14 33 Stanciu Ioana-Georgiana 3 3 Cirlig Ioana-Andreea 31
15 22 Todoran Maria-Elena 3 Capraru Roxana-Elena 28
16 18 Dobre Ana-Margareta-Alexandra Paris Nicoleta 38
17 29 Cosman Andreea-Marioara 2 Salim Arzu 35
18 36 Copilu Codruta-Alexa 2 2 Herciu Ana-Maria 34
19 39 Georgescu Gabriela-Florentina 1 2 Sonfalean Maria-Laura 37
20 30 Bercaru Bianca-Manuela 0 not paired

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s