Sah cu Ceausescu

Aici veti gasi cele mai interesante subiecte ale sportului mintii!Nu ezitati sa intrati in misterioasa si tulburator de frumoasa lume a sahului! Sa aveti in fiecare zi pofta de viata si de sah!

Voineasa: Runda 8, rezultate, Runda 9, perechi

Posted by Costin Beiu on April 13, 2009

Cu doar o runda inainte de final, lucrurile nu  sunt lamurite in totalitate.  La  juniorii mici, sunt meciuri stranse la primele 4 mese, difernta fiind doar de jumatatte de punct.  La juniorii de 14 ani, la primele 2 mese meciurile sunt care pe care, oricare din cei 4 putand castiga turneul. La juniorii de 20 ani, castigator, asa cum era de asteptat este Chirila Ioan Cristian care are un avans de 2 puncte in fata lui Nemes Silviu Virgil. La fete 8 ani, castigatoare este Nastase Andreea care are 2 puncte avans fata de urmaritoare. La fete 14 ani Visandecu Daria are nevoie de o simpla remiza pentru a iesi campioana. La fete 16 ani cele mai mari sanse le are Foisor Mihaela-Veronica, avand un meci teoretic mai usor decat adversa sa de pe locul 2. La fete 18 ani, lupta se duce pana la ultima mutare, ambele sportive de pe primul loc avand sanse la castigarea turneului. La fete 20 ani, Paulet Josefina este virtual campioana, adversara sa din ultimul act, fiind mult sub valoarea jucatoarea din echipa nationala.

Rezultate runda 8 baieti 8 ani

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 20 III Atodiresei Damian 6 ½ – ½ 6 II Calin Alexandru 6
2 1 II Fluerariu Radu-Cristian 1 – 0 II Negulici Andrei-Daniel 3
3 17 III Talu Mircea 1 – 0 III Sauca-Gherman Catalin-Gheorghe 12
4 15 II Tenu Andrei-Cezar 5 0 – 1 5 II Ileana George 7
5 9 II Chespi Fettah-Erben 5 1 – 0 5 III Enache Tudor-Eduard 16
6 28 Ciorica Mihai-Vlad 5 1 – 0 5 III Lupu Cristian 14
7 5 II Oprita Matei 0 – 1 5 Mirauta Stefano Marius 61
8 29 Kristo Roland ½ – ½ II Baciu Radu-George 2
9 4 II Moroianu Ovidiu-Ionut 4 1 – 0 III Vechiu Victor 24
10 27 II Zlatea Cezar-Stelian 4 0 – 1 4 II Bratu Ioan-Valentin 11
11 13 III Bresug Alexandru-Andrei 4 0 – 1 4 Balint Tibor 32
12 45 David Bogdan-Emanuel 4 0 – 1 4 III Mocanu Valentin-Gabriel 19
13 21 III Puscas Filip-Andrei 4 1 – 0 4 Dicu Dan-Alexandru 47
14 46 Deac Bogdan-Daniel 4 0 – 1 4 III Pasca Mihai-Alexandru 22
15 23 III Chiorean Raul-Gabriel 4 0 – 1 4 Muresan Adrian-Ionut 62
16 40 Cirstica Mihai-Cristian 0 – 1 II Panait Tudor-Alexandru 8
17 49 Filipescu Radu 0 – 1 II Sarateanu Alexandru-Armand 10
18 43 Cotarlan Codrin 1 – 0 III Ciobanu Alexandru 18
19 25 III Szocs Teodor-Iulian 0 – 1 Istrate Vlad-Alexandru 57
20 53 Handac Alexandru-Radu 3 ½ – ½ 3 III Trisca-Vicol Cezar 26
21 31 Axin Andrei 3 1 – 0 3 Comaniciu Andrei 41
22 44 Cretu Catalin-George 3 1 – 0 3 Chisingher Mihail-Leonard 39
23 60 Mirauta Alexandru-Mihai 3 1 – 0 Birchall James-Andrew-John 33
24 30 Nechita Vlad-Mihai 0 – 1 Miloi Pavel-Dan 59
25 37 Buzatu Daniel-Alexandru-Mihait 1 – 0 Sacaleanu Sergiu-Dorel 65
26 42 Constantin Codrin-Ilie ½ – ½ Ignatescu Mihai-Serban 54
27 55 Ionescu Catalin 0 – 1 Gavrilescu David 51
28 56 Ionescu Teodor-Adrian 1 – 0 Gibescu Teodor-Costin 52
29 50 Gaitan Mihnea-Victor 2 0 – 1 2 Bornaz Alexandru-Stefan 35
30 58 Lazar Ovidiu-Cristian 2 1 – 0 2 Ungureanu Serban-Alexandru 66
31 34 Blaga Mihai-Tudor 1 1 – 0 Buga Andru-Mihai 36
32 38 Chioralia Vlad-Augustin 0 – 1 1 Filip Mihai-Ovidiu 48
33 63 Popa Alexandru 1 1 bye
34 64 Radulescu Vlad-Andrei 2 0 not paired

Perechi runda 9

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 6 II Calin Alexandru II Fluerariu Radu-Cristian 1
2 17 III Talu Mircea III Atodiresei Damian 20
3 7 II Ileana George 6 6 Mirauta Stefano Marius 61
4 9 II Chespi Fettah-Erben 6 6 Ciorica Mihai-Vlad 28
5 3 II Negulici Andrei-Daniel 5 II Baciu Radu-George 2
6 12 III Sauca-Gherman Catalin-Gheorghe 5 II Moroianu Ovidiu-Ionut 4
7 11 II Bratu Ioan-Valentin 5 5 III Puscas Filip-Andrei 21
8 14 III Lupu Cristian 5 5 III Pasca Mihai-Alexandru 22
9 32 Balint Tibor 5 5 II Tenu Andrei-Cezar 15
10 16 III Enache Tudor-Eduard 5 5 Kristo Roland 29
11 19 III Mocanu Valentin-Gabriel 5 5 Muresan Adrian-Ionut 62
12 43 Cotarlan Codrin II Oprita Matei 5
13 57 Istrate Vlad-Alexandru II Panait Tudor-Alexandru 8
14 10 II Sarateanu Alexandru-Armand III Vechiu Victor 24
15 44 Cretu Catalin-George 4 4 III Bresug Alexandru-Andrei 13
16 45 David Bogdan-Emanuel 4 4 III Chiorean Raul-Gabriel 23
17 47 Dicu Dan-Alexandru 4 4 II Zlatea Cezar-Stelian 27
18 60 Mirauta Alexandru-Mihai 4 4 Axin Andrei 31
19 18 III Ciobanu Alexandru 4 Deac Bogdan-Daniel 46
20 51 Gavrilescu David III Szocs Teodor-Iulian 25
21 26 III Trisca-Vicol Cezar Ionescu Teodor-Adrian 56
22 53 Handac Alexandru-Radu Buzatu Daniel-Alexandru-Mihait 37
23 59 Miloi Pavel-Dan Cirstica Mihai-Cristian 40
24 39 Chisingher Mihail-Leonard 3 Filipescu Radu 49
25 35 Bornaz Alexandru-Stefan 3 3 Constantin Codrin-Ilie 42
26 41 Comaniciu Andrei 3 3 Lazar Ovidiu-Cristian 58
27 52 Gibescu Teodor-Costin 3 Ignatescu Mihai-Serban 54
28 65 Sacaleanu Sergiu-Dorel Nechita Vlad-Mihai 30
29 33 Birchall James-Andrew-John Ionescu Catalin 55
30 66 Ungureanu Serban-Alexandru 2 2 Blaga Mihai-Tudor 34
31 48 Filip Mihai-Ovidiu 2 2 Popa Alexandru 63
32 50 Gaitan Mihnea-Victor 2 Chioralia Vlad-Augustin 38
33 36 Buga Andru-Mihai bye
34 64 Radulescu Vlad-Andrei 2 0 not paired

Rezultate runda 8 baieti 10 ani

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 3 I Dolana Andrei-Theodor 6 0 – 1 II Acsinte Matei-Ionut 5
2 4 II Tiron Calin-Andrei 0 – 1 I Salim Riza 1
3 8 I Sandu Marian-Catalin ½ – ½ I Costachi Mihnea 2
4 6 II Otoiu Marian-Cristian ½ – ½ I Enescu Tudor 11
5 14 II Herea Sergiu-Gabriel 0 – 1 5 I Cirlig Bogdan-Alexandru 10
6 30 II Oprea Alexandru 5 0 – 1 5 I Doros Doru-Lucian 9
7 12 II Radu Stefan-Adrian 5 1 – 0 5 II Oprea Alexandru-Gabriel 27
8 31 II Popescu Adrian-Teodor 5 0 – 1 5 II Olinici Emanuel 24
9 54 III Hincu Andrei 5 0 – 1 5 II Ursu Razvan-Mihai 26
10 37 III Colceriu Razvan-Stefan 0 – 1 I Stancu Robert-Alexandru 7
11 38 II Macovei Andrei 1 – 0 II Brisan George-Iulian 15
12 44 III Suciu Denis-Marius 1 – 0 II Stoia Denis-Iulian 19
13 62 III Ispas Andrei 0 – 1 II Dragnea Darius-Mihai 20
14 35 III Chiruta Adrian 1 – 0 Vasiliu Cezar-Stefan 70
15 42 III Zubcu Vlad-George 4 1 – 0 III Gaina Laurentiu-Ioan 43
16 63 III Ordog Akos 4 ½ – ½ 4 II Dima Mihai-Tiberiu 13
17 16 II Stoica Eduard-Constantin 4 ½ – ½ 4 Oros Vlad-Dragos 94
18 71 Tantau Mircea 4 0 – 1 4 II Dordai Daniel-Ovidiu 21
19 48 III Miron Mihnea-Nicolae 4 1 – 0 4 Micu George-Ciprian 90
20 95 Plopeanu Tudor 4 1 – 0 4 III Savin Nicolae 56
21 18 II Olteanu Eduard-Florin 0 – 1 III Negulescu Alexandru 50
22 57 III Csengeri David 0 – 1 II Hinsa Tudor-Vlad 23
23 52 III Bacanu Gheorghe-Ovidiu 0 – 1 II Chespi Faysal-Eldin 25
24 68 Comsa Ciprian-Mihai ½ – ½ II Rameder Carol-Sebastian 29
25 32 II Manea Radu 0 – 1 III Popa Gabriel 45
26 89 Lica Vlad-Florian ½ – ½ II Rolea Florin-Alexandru 33
27 34 II Rancz Mate 0 – 1 Craciun Madalin Marian 58
28 40 III Bangau Andrei-Ciprian ½ – ½ III Craciun Ionut Catalin 72
29 64 III Rusu Adrian-Leontin 1 – 0 III Ilie Radu-Stefan 41
30 93 Nistor Stefan 0 – 1 II Pintilie Vlad 49
31 75 Axinte Gabriel-Alexandru 3 0 – 1 3 II Ionica Andrei 17
32 22 II Ancu Mihai-Vlad 3 1 – 0 3 Arsene Manuel 73
33 36 II Christian Darius-Mihai 3 1 – 0 3 Banica Ionut Paul 76
34 69 Ganescu Robert-Florinel 3 0 – 1 3 II Botez Stefan 39
35 46 II Pana Cosmin-Mihail 3 ½ – ½ 3 Druica Alexandru-George 80
36 47 III Jianu Stefan 3 1 – 0 3 Mihali Andrei-Vasile 91
37 88 Jamgochian Andrei-Nicolae 3 ½ – ½ 3 III Mesca Sebastian-Mihai 53
38 103 Varan Andrei 3 0 – 1 3 II Gheorghita Adrian 67
39 51 III Gheorghe Andrei-Constantin ½ – ½ 3 Ignuta-Ciuncanu Matei-Cristian 86
40 59 III Cereteu Tudor 1 – 0 Gheorghiu Andrei-Adrian 84
41 65 III Stejeroiu Vlad ½ – ½ Rotaru Claudiu-Cristian 97
42 104 Zaharia Catalin-Stefan 0 – 1 Costea David-Eduard 78
43 61 III Stoica Andrei-Toma 2 ½ – ½ Iancu Teodor 85
44 55 III Cristian Codrut 2 1 – 0 2 Stoica Bogdan-Ionut 100
45 87 Ionescu Andrei 2 1 – 0 2 Bica Florentin-Iulian 77
46 79 Dragulin Adrian 2 0 – 1 2 Moldovan Rares 92
47 81 Dumbrava Iulian 2 0 – 1 2 Ursan Alexandru 102
48 83 Ene Mihnea Gabriel 2 0 – 1 2 Stratone Dumitru-Daniel 101
49 66 III Banu Robert-Marius 1 – 0 III Mihaltan Traian 60
50 74 Axinte Cristian 1 0 – 1 1 Dumitrescu George-Mihai 82
51 96 Ristea Claudiu ½ 1 – 0 1 Rozs Medve Mark 98
52 28 II Enescu Stefan 0 0 not paired
53 99 Sava Vladut Constantin 0 0 not paired

Perechi runda 9

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 1 I Salim Riza II Acsinte Matei-Ionut 5
2 10 I Cirlig Bogdan-Alexandru 6 6 I Costachi Mihnea 2
3 11 I Enescu Tudor 6 6 I Dolana Andrei-Theodor 3
4 24 II Olinici Emanuel 6 6 II Otoiu Marian-Cristian 6
5 26 II Ursu Razvan-Mihai 6 6 I Sandu Marian-Catalin 8
6 9 I Doros Doru-Lucian 6 6 II Radu Stefan-Adrian 12
7 44 III Suciu Denis-Marius II Tiron Calin-Andrei 4
8 7 I Stancu Robert-Alexandru III Chiruta Adrian 35
9 20 II Dragnea Darius-Mihai II Herea Sergiu-Gabriel 14
10 21 II Dordai Daniel-Ovidiu 5 II Macovei Andrei 38
11 27 II Oprea Alexandru-Gabriel 5 5 III Zubcu Vlad-George 42
12 48 III Miron Mihnea-Nicolae 5 5 II Oprea Alexandru 30
13 31 II Popescu Adrian-Teodor 5 5 III Hincu Andrei 54
14 13 II Dima Mihai-Tiberiu 5 Plopeanu Tudor 95
15 15 II Brisan George-Iulian II Pintilie Vlad 49
16 50 III Negulescu Alexandru II Stoica Eduard-Constantin 16
17 19 II Stoia Denis-Iulian Craciun Madalin Marian 58
18 23 II Hinsa Tudor-Vlad III Ispas Andrei 62
19 25 II Chespi Faysal-Eldin III Ordog Akos 63
20 94 Oros Vlad-Dragos III Colceriu Razvan-Stefan 37
21 43 III Gaina Laurentiu-Ioan III Rusu Adrian-Leontin 64
22 45 III Popa Gabriel Vasiliu Cezar-Stefan 70
23 17 II Ionica Andrei 4 4 III Jianu Stefan 47
24 56 III Savin Nicolae 4 4 II Ancu Mihai-Vlad 22
25 29 II Rameder Carol-Sebastian 4 4 Lica Vlad-Florian 89
26 33 II Rolea Florin-Alexandru 4 4 Tantau Mircea 71
27 67 II Gheorghita Adrian 4 4 II Christian Darius-Mihai 36
28 39 II Botez Stefan 4 4 Comsa Ciprian-Mihai 68
29 90 Micu George-Ciprian 4 4 III Bangau Andrei-Ciprian 40
30 72 III Craciun Ionut Catalin 4 II Manea Radu 32
31 57 III Csengeri David II Olteanu Eduard-Florin 18
32 80 Druica Alexandru-George II Rancz Mate 34
33 41 III Ilie Radu-Stefan III Cereteu Tudor 59
34 78 Costea David-Eduard II Pana Cosmin-Mihail 46
35 86 Ignuta-Ciuncanu Matei-Cristian III Bacanu Gheorghe-Ovidiu 52
36 53 III Mesca Sebastian-Mihai Nistor Stefan 93
37 73 Arsene Manuel 3 Jamgochian Andrei-Nicolae 88
38 91 Mihali Andrei-Vasile 3 3 III Gheorghe Andrei-Constantin 51
39 102 Ursan Alexandru 3 3 III Cristian Codrut 55
40 92 Moldovan Rares 3 3 III Stejeroiu Vlad 65
41 97 Rotaru Claudiu-Cristian 3 3 Ganescu Robert-Florinel 69
42 101 Stratone Dumitru-Daniel 3 3 Axinte Gabriel-Alexandru 75
43 76 Banica Ionut Paul 3 3 Ionescu Andrei 87
44 85 Iancu Teodor 3 3 Varan Andrei 103
45 61 III Stoica Andrei-Toma III Banu Robert-Marius 66
46 84 Gheorghiu Andrei-Adrian Zaharia Catalin-Stefan 104
47 77 Bica Florentin-Iulian 2 2 Ene Mihnea Gabriel 83
48 100 Stoica Bogdan-Ionut 2 2 Dragulin Adrian 79
49 82 Dumitrescu George-Mihai 2 2 Dumbrava Iulian 81
50 60 III Mihaltan Traian Ristea Claudiu 96
51 98 Rozs Medve Mark 1 1 Axinte Cristian 74
52 28 II Enescu Stefan 0 0 not paired
53 99 Sava Vladut Constantin 0 0 not paired

Rezultate runda 8 baieti 14 ani

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 5 I Siclovan Cristian-Daniel 1 – 0 I Manole Stefan 8
2 2 I Dicu Razvan-Stefan 1 – 0 5 I Vasile Claudiu-Daniel 7
3 1 I Doros Radu-Marian 5 1 – 0 5 I Barascu Alexandru-Florin 21
4 15 I Bogdan Horia-Daniel ½ – ½ I Bida Mihai-Eugen 4
5 9 I Cordea David ½ – ½ I Marinescu Stefan 6
6 3 I Malureanu Costin-George 4 0 – 1 I Chiru Alexandru 12
7 17 I Deliman Antonio-Emil 4 ½ – ½ 4 I Cosmulescu Alexandru-Paul 10
8 13 I Galateanu Calin 4 ½ – ½ 4 I Palamar Theodor 23
9 19 Delgado Vlaic Adrian 0 – 1 4 I Pepene Ionut 22
10 11 I Munteanu Ali-Eduard ½ – ½ II Frusescu Dorian-Corneliu 26
11 29 I Lupascu Matei-Alexandru ½ – ½ I Camarascu Radu-Stefan 16
12 27 I Neaga Horia-Dumitru-Iustin ½ – ½ I Farcas Andrei 18
13 28 I Balacianu Alexandru-George 1 – 0 I Henchel Alexandru-Cristian 20
14 38 II Vasile Stefan-Bogdan 3 ½ – ½ 3 I Iakab Benjamin 14
15 24 II Copie Radu-Gabriel 3 ½ – ½ 3 II Negrau Mihnea-Ionut 32
16 34 II Botez Cezar 3 0 – 1 3 I Catana Remus-Raul 25
17 30 I Enache Valentin 3 1 – 0 3 II Negru Alecsandru-George 35
18 33 II Manea Costin 3 0 – 1 3 II Preda Vlad 31
19 41 Melinte Razvan 0 – 1 II Szijarto Norbert-Ludwig 37
20 36 II Stoianovici Irinel-Cristian 2 1 – 0 Stoian Adelin 43
21 39 III Negut Daniel-Andrei 2 1 – 0 1 Zaharia Alexandru-Cristinel 44
22 40 III Heutschi Vlad 2 1 – 0 1 Nitulescu Theodor-Florin 42

Perechi runda 9

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 8 I Manole Stefan I Dicu Razvan-Stefan 2
2 12 I Chiru Alexandru I Siclovan Cristian-Daniel 5
3 4 I Bida Mihai-Eugen 5 6 I Doros Radu-Marian 1
4 22 I Pepene Ionut 5 5 I Marinescu Stefan 6
5 7 I Vasile Claudiu-Daniel 5 5 I Cordea David 9
6 21 I Barascu Alexandru-Florin 5 5 I Bogdan Horia-Daniel 15
7 10 I Cosmulescu Alexandru-Paul I Galateanu Calin 13
8 23 I Palamar Theodor I Balacianu Alexandru-George 28
9 16 I Camarascu Radu-Stefan 4 I Deliman Antonio-Emil 17
10 31 II Preda Vlad 4 4 I Malureanu Costin-George 3
11 18 I Farcas Andrei 4 4 I Lupascu Matei-Alexandru 29
12 25 I Catana Remus-Raul 4 4 I Neaga Horia-Dumitru-Iustin 27
13 26 II Frusescu Dorian-Corneliu 4 4 I Enache Valentin 30
14 20 I Henchel Alexandru-Cristian 4 I Munteanu Ali-Eduard 11
15 14 I Iakab Benjamin II Copie Radu-Gabriel 24
16 37 II Szijarto Norbert-Ludwig Delgado Vlaic Adrian 19
17 32 II Negrau Mihnea-Ionut II Vasile Stefan-Bogdan 38
18 36 II Stoianovici Irinel-Cristian 3 3 II Manea Costin 33
19 35 II Negru Alecsandru-George 3 3 II Botez Cezar 34
20 43 Stoian Adelin 3 III Heutschi Vlad 40
21 42 Nitulescu Theodor-Florin 1 3 III Negut Daniel-Andrei 39
22 44 Zaharia Alexandru-Cristinel 1 Melinte Razvan 41

Rezultate runda 8 baieti 16 ani

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 12 I Nanu Florentin-Gabriel 4 0 – 1 6 CM Hajbok Robert 2
2 3 I Stanciu Alexandru-Ovidiu 5 1 – 0 CM Corlatescu Dragos-Georgian 4
3 5 I Horvat Dan-Sebastian 0 – 1 CM Dragomirescu Robin-Alexandru 1
4 6 I Pop Alexandru 4 0 – 1 I Arghirescu Andrei 8
5 20 I Stoean Robert-Renaldo 4 1 – 0 4 I Florescu Alin-Cristian 9
6 7 I Miu Paul-Vlad 0 – 1 I Dan Aurelian 11
7 23 I Aldea Robert ½ – ½ I Stegariu Vlad-Ionut 10
8 13 I Dumitrescu Robert 0 – 1 I Atomei Cristian 14
9 16 I Martian Dragos-Daniel 1 – 0 I Panainte Daniel-Iulian 17
10 18 I Motounu Vlad-Stefan 3 0 – 1 I Ilie Andrei 21
11 15 I Pisu Robert-Daniel 3 0 – 1 3 Zubac Mihai-Paul 28
12 22 I Soare Flavius 2 0 – 1 I Catricicau Claudiu 19
13 24 I Fulger Ionut 1 – 0 1 II Pirjol Lucian-Marian 27
14 26 I Jermendy Norbert-Otto 0 ½ – ½ I Sandru Cristian-Spartacus 25

Perechi runda 9

1 2 CM Hajbok Robert 7 5 I Stoean Robert-Renaldo 20
2 1 CM Dragomirescu Robin-Alexandru I Dan Aurelian 11
3 8 I Arghirescu Andrei 6 I Stanciu Alexandru-Ovidiu 3
4 4 CM Corlatescu Dragos-Georgian I Martian Dragos-Daniel 16
5 21 I Ilie Andrei I Horvat Dan-Sebastian 5
6 14 I Atomei Cristian 4 I Pop Alexandru 6
7 10 I Stegariu Vlad-Ionut 4 4 I Nanu Florentin-Gabriel 12
8 28 Zubac Mihai-Paul 4 4 I Aldea Robert 23
9 9 I Florescu Alin-Cristian 4 I Miu Paul-Vlad 7
10 19 I Catricicau Claudiu I Dumitrescu Robert 13
11 17 I Panainte Daniel-Iulian 3 I Pisu Robert-Daniel 15
12 24 I Fulger Ionut ½ I Jermendy Norbert-Otto 26
13 22 I Soare Flavius 2 3 I Motounu Vlad-Stefan 18
14 27 II Pirjol Lucian-Marian 1 3 I Sandru Cristian-Spartacus 25

Rezultate runda 8 baieti 18 ani

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 2 NM Anton Teodor ½ – ½ FM Duca Alexandru-Gabriel 3
2 1 FM Georgescu Tiberiu 5 1 – 0 I Chirita-Mihaila Marius-Constan 7
3 5 I Chifor Ovidiu-Emanuel 1 – 0 CM Miroiu George-Catalin 4
4 8 I Vezeteu Daniel 4 1 – 0 4 I Nitelea Barbu-Alexandru 6
5 12 I Secheres Alexandru 4 0 – 1 4 I Stegariu Alexandru 10
6 21 II Ambru Dan-Catalin 4 0 – 1 I Jacan Alexandru-Vlad 17
7 11 I Iordache Adrian 1 – 0 3 I Fracassi Mihail 13
8 9 I Ursente Tudor-Alexandru 3 1 – 0 II Sacuiu George-Alexandru 16
9 19 II Ariton Raul-Meier 2 1 – 0 3 II Alexandru Stefan 20
10 14 I Dumitrescu Alexandru 1 – 0 II Dragomir Catalin-Ioan 18
11 15 I Nedelcu Ionut 3 1 bye

Perechi runda 9

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 11 I Iordache Adrian 7 NM Anton Teodor 2
2 8 I Vezeteu Daniel 5 6 FM Georgescu Tiberiu 1
3 7 I Chirita-Mihaila Marius-Constan I Chifor Ovidiu-Emanuel 5
4 10 I Stegariu Alexandru 5 5 FM Duca Alexandru-Gabriel 3
5 4 CM Miroiu George-Catalin I Jacan Alexandru-Vlad 17
6 6 I Nitelea Barbu-Alexandru 4 4 I Nedelcu Ionut 15
7 9 I Ursente Tudor-Alexandru 4 4 II Ambru Dan-Catalin 21
8 18 II Dragomir Catalin-Ioan 4 I Secheres Alexandru 12
9 14 I Dumitrescu Alexandru 3 II Ariton Raul-Meier 19
10 20 II Alexandru Stefan 3 II Sacuiu George-Alexandru 16
11 13 I Fracassi Mihail 3 1 bye

Rezultate runda 8 baieti 20 ani

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 1 IM Chirila Ioan-Cristian 1 – 0 4 CM Gogulancea Radu 9
2 3 NM Sfarlog Tudor-Vlad ½ – ½ CM Cartas Octavian-Mihai 6
3 8 CM Garbea Bogdan 0 – 1 CM Nemes Silviu-Virgil 4
4 2 CM Petrisor Adrian-Marian 4 ½ – ½ I Dobre Florin-Iulian 13
5 7 CM Ocnarescu Victor 1 – 0 4 I Turcu Iulian 11
6 16 I Tudose Cristian 3 0 – 1 CM Posedaru Bogdan 5
7 10 I Preda Mihai 0 – 1 3 I Kelemen Feher Balint 12
8 14 I Popescu Stefan-Claudiu 2 1 – 0 I Chitu Adrian 15
9 17 II Ciobotaru Alexandru-Vlad 1 – 0 I Stuparu Georgian 18

Perechi runda 9

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 12 I Kelemen Feher Balint 4 IM Chirila Ioan-Cristian 1
2 4 CM Nemes Silviu-Virgil 4 CM Gogulancea Radu 9
3 7 CM Ocnarescu Victor 5 NM Sfarlog Tudor-Vlad 3
4 6 CM Cartas Octavian-Mihai 4 CM Petrisor Adrian-Marian 2
5 5 CM Posedaru Bogdan II Ciobotaru Alexandru-Vlad 17
6 11 I Turcu Iulian 4 I Preda Mihai 10
7 13 I Dobre Florin-Iulian 4 3 I Popescu Stefan-Claudiu 14
8 16 I Tudose Cristian 3 CM Garbea Bogdan 8
9 15 I Chitu Adrian I Stuparu Georgian 18

Rezultate runda 8 fete 8  ani

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 24 Tentu Valentina 5 0 – 1 7 II Nastase Andreea-Cristina 2
2 4 II Bacanu Maria-Nicoleta 5 1 – 0 6 Matei Ana-Maria 15
3 21 Pop Simina-Mihaela 4 0 – 1 4 II Ciocan Maria-Alexandra 1
4 6 Coman Emilia-Florentina 4 1 – 0 4 Rohlicek Anca-Elena 22
5 19 Panainte Andreea-Bianca 4 1 – 0 4 Feraru Ioana-Maria 9
6 12 Iurea Iasmina-Maria 4 1 – 0 4 Mos Maria-Magdalena 16
7 13 Marian Teodora-Andreea 1 – 0 Grecu Gabriela-Lorena 10
8 11 Hamati Julia 3 1 – 0 3 Oloeriu Delia-Ioana 17
9 23 Stefanescu Maria-Sorana 3 ½ – ½ 3 Pacuraru Eva-Anastasia 18
10 7 Deac Bianca-Maria 2 1 – 0 II Cioringa Julia-Maria 3
11 5 III Chirita Adina-Andreea 2 0 – 1 1 Didiliuc Lauriana-Mihaela 8
12 14 Marin Ioana-Andreea 2 ½ – ½ ½ Pelin Ana-Maria 20

Perechi runda 9

1 2 II Nastase Andreea-Cristina 8 6 II Bacanu Maria-Nicoleta 4
2 15 Matei Ana-Maria 6 5 Coman Emilia-Florentina 6
3 1 II Ciocan Maria-Alexandra 5 5 Iurea Iasmina-Maria 12
4 24 Tentu Valentina 5 5 Panainte Andreea-Bianca 19
5 9 Feraru Ioana-Maria 4 Marian Teodora-Andreea 13
6 16 Mos Maria-Magdalena 4 4 Hamati Julia 11
7 22 Rohlicek Anca-Elena 4 4 Pop Simina-Mihaela 21
8 10 Grecu Gabriela-Lorena Stefanescu Maria-Sorana 23
9 18 Pacuraru Eva-Anastasia 2 III Chirita Adina-Andreea 5
10 17 Oloeriu Delia-Ioana 3 3 Deac Bianca-Maria 7
11 8 Didiliuc Lauriana-Mihaela 2 Marin Ioana-Andreea 14
12 3 II Cioringa Julia-Maria 1 Pelin Ana-Maria 20

Rezultate runda 8 fete 10  ani

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 3 I Salim Arzu 6 1 – 0 II Bejan Clarisa-Iustina 27
2 21 II Hrib Andrada-Ioana 6 ½ – ½ I Dumitras Teodora-Iarina 4
3 11 II Morar Maria-Magdalena 5 0 – 1 5 II Bitica Stefania 5
4 1 I Luca Ioana-Sanziana 1 – 0 II Munteanu Ariadna 12
5 2 I Herciu Ana-Maria 1 – 0 I Copilu Codruta-Alexa 7
6 8 II Toba Andreea-Valentina 4 ½ – ½ II Ionescu Ozana-Maria 13
7 36 Maxim Georgiana-Elena 4 1 – 0 4 II Angheluta Raluca 6
8 10 II Dragnea Bianca-Alisa 4 1 – 0 4 III Bogdan Laura-Iulia 17
9 39 Podasca Andreia 0 – 1 II Poama-Covaci Iulia 9
10 14 II Panaite Dana-Maria 1 – 0 III Ionita Ioana-Diana 22
11 18 III Davidescu Miruna-Gabriela 0 – 1 Doki Karina-Stefania 31
12 25 III Stanciu Andreea-Briana ½ – ½ II Ungureanu Elena-Alexandra 19
13 26 Ileana Maria 3 1 – 0 3 III Secuiu Veronica 15
14 23 II Ciutac Andra-Maria 3 1 – 0 3 Marica Ruxandra-Ioana 35
15 16 III Faur Oana-Gabriela 0 – 1 3 Gheorghe Mihaela 33
16 37 Moraru Raluca-Florentina 1 – 0 III Joldos Diana-Roxana 24
17 28 Blaj Ingrid-Ruxandra 1 – 0 Costiuc Laura-Alexandra 30
18 34 Lovin Carmen 2 0 – 1 2 Prodan Rada-Georgiana 40
19 29 Bogdan-Ciorba Andrada-Ioana 2 1 – 0 Gavrilescu Dina 32
20 20 III Szijarto Andreea-Irene 1 – 0 0 Nitulescu Ana-Maria 38

Perechi runda 9

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 5 II Bitica Stefania 6 7 I Salim Arzu 3
2 27 II Bejan Clarisa-Iustina II Hrib Andrada-Ioana 21
3 4 I Dumitras Teodora-Iarina 6 I Luca Ioana-Sanziana 1
4 2 I Herciu Ana-Maria 5 II Morar Maria-Magdalena 11
5 13 II Ionescu Ozana-Maria 5 5 Maxim Georgiana-Elena 36
6 7 I Copilu Codruta-Alexa 5 II Dragnea Bianca-Alisa 10
7 9 II Poama-Covaci Iulia II Toba Andreea-Valentina 8
8 12 II Munteanu Ariadna II Panaite Dana-Maria 14
9 31 Doki Karina-Stefania 4 II Angheluta Raluca 6
10 17 III Bogdan Laura-Iulia 4 4 III Stanciu Andreea-Briana 25
11 19 II Ungureanu Elena-Alexandra 4 4 Ileana Maria 26
12 33 Gheorghe Mihaela 4 4 II Ciutac Andra-Maria 23
13 22 III Ionita Ioana-Diana III Davidescu Miruna-Gabriela 18
14 28 Blaj Ingrid-Ruxandra Moraru Raluca-Florentina 37
15 35 Marica Ruxandra-Ioana 3 Podasca Andreia 39
16 15 III Secuiu Veronica 3 3 Bogdan-Ciorba Andrada-Ioana 29
17 40 Prodan Rada-Georgiana 3 III Joldos Diana-Roxana 24
18 30 Costiuc Laura-Alexandra III Szijarto Andreea-Irene 20
19 34 Lovin Carmen 2 III Faur Oana-Gabriela 16
20 32 Gavrilescu Dina 0 Nitulescu Ana-Maria 38

Rezultate runda 8 fete 12  ani

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 6 I Ciungan Diana-Alexandra 5 ½ – ½ 6 I Cirlig Ioana-Andreea 2
2 3 I Cosman Andreea-Marioara 1 – 0 5 I Darida Maurada-Georgina 9
3 23 II Henchel Ana-Maria-Cristina 5 ½ – ½ 5 I Stanciu Ioana-Georgiana 4
4 7 I Cucu Teodora-Laura 0 – 1 I Cusmuliuc Diana-Elena 1
5 8 II Ardelean Lorela-Daniela 1 – 0 4 II Verdes Adriana 19
6 21 II Esanu Monica 4 1 – 0 4 II Pasniceanu Iris-Stefania 13
7 22 II Bracacescu Raluca-Veronica 4 0 – 1 4 II Ungureanu Maria-Andreea 18
8 15 II Magdau Iulia-Mara 0 – 1 I Moldovan Petruta-Alisia 5
9 10 II Saizu Diana-Elena 0 – 1 I Banciu Bianca-Gabriela 14
10 27 I Paris Nicoleta 3 1 – 0 3 II Plesoiu Irena-Eugenia 17
11 20 II Corolea Diana-Gabriela 3 1 – 0 3 II Marcea Antonela-Madalina 24
12 32 Varga Adrienn 3 0 – 1 3 II Bostan Andreea-Denisa 25
13 26 II Miutel Andreea-Elena 0 – 1 3 II Toma Andreea-Simona 12
14 29 III Horvath Andreea 2 1 – 0 2 Szabo Ida-Maria 31
15 16 II Toma Andreea-Georgiana 2 1 – 0 1 III Dumitrache Andreea-Georgeta 28
16 11 II Orasanu Diana 1 bye
17 30 Coman Theodora-Maria 0 0 not paired

Perechi runda 9

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 2 I Cirlig Ioana-Andreea II Ardelean Lorela-Daniela 8
2 23 II Henchel Ana-Maria-Cristina I Cosman Andreea-Marioara 3
3 4 I Stanciu Ioana-Georgiana I Ciungan Diana-Alexandra 6
4 1 I Cusmuliuc Diana-Elena 5 I Darida Maurada-Georgina 9
5 18 II Ungureanu Maria-Andreea 5 5 II Esanu Monica 21
6 5 I Moldovan Petruta-Alisia I Cucu Teodora-Laura 7
7 13 II Pasniceanu Iris-Stefania 4 I Banciu Bianca-Gabriela 14
8 12 II Toma Andreea-Simona 4 4 I Paris Nicoleta 27
9 19 II Verdes Adriana 4 4 II Bracacescu Raluca-Veronica 22
10 25 II Bostan Andreea-Denisa 4 4 II Corolea Diana-Gabriela 20
11 11 II Orasanu Diana II Saizu Diana-Elena 10
12 17 II Plesoiu Irena-Eugenia 3 II Magdau Iulia-Mara 15
13 24 II Marcea Antonela-Madalina 3 3 II Toma Andreea-Georgiana 16
14 29 III Horvath Andreea 3 II Miutel Andreea-Elena 26
15 28 III Dumitrache Andreea-Georgeta 1 2 Szabo Ida-Maria 31
16 32 Varga Adrienn 3 bye
17 30 Coman Theodora-Maria 0 0 not paired

Rezultate runda 8 fete 14  ani

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 1 WFM Visanescu Daria-Ioana 1 – 0 I Firaru Roxana-Maria 9
2 10 I Dinu Elena-Andreea 4 0 – 1 I Morea Georgiana-Steluta 3
3 8 I Ciutac Andreea-Ioana 4 ½ – ½ 5 I Gelip Ioana 2
4 4 I Serbanescu Diana-Maria 1 – 0 I Toma Elena-Adelaida 7
5 16 Brezeanu Alexandra 3 0 – 1 3 I Dumitrescu Madalina-Alexandra 5
6 6 I Silaghi Madalina-Nemona 3 0 – 1 3 II Marincas Catalina 13
7 14 III Florea Sorina-Ioana 3 0 – 1 3 I Sonfalean Maria-Laura 12
8 15 III Chirazica Anca-Teodora 3 ½ – ½ 3 Oana Amalia-Ioana 20
9 11 II Didiliuc Dariana-Gabriela 1 – 0 2 Brezeanu Daniela 17
10 18 Daianu Ioana 2 1 – 0 1 Farcas Teodora 19

Perechi runda 9

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 1 WFM Visanescu Daria-Ioana I Ciutac Andreea-Ioana 8
2 3 I Morea Georgiana-Steluta 4 I Dumitrescu Madalina-Alexandra 5
3 9 I Firaru Roxana-Maria I Gelip Ioana 2
4 4 I Serbanescu Diana-Maria 4 I Dinu Elena-Andreea 10
5 13 II Marincas Catalina 4 I Toma Elena-Adelaida 7
6 12 I Sonfalean Maria-Laura 4 Oana Amalia-Ioana 20
7 11 II Didiliuc Dariana-Gabriela III Chirazica Anca-Teodora 15
8 14 III Florea Sorina-Ioana 3 3 Brezeanu Alexandra 16
9 17 Brezeanu Daniela 2 3 Daianu Ioana 18
10 19 Farcas Teodora 1 3 I Silaghi Madalina-Nemona 6

Rezultate runda 8 fete 16  ani

Bo. No. Name Result Name No.
1 10 I Lolici Iselin-Amanda 1 – 0 I Iftime Diana 9
2 1 I Taposu-Matei Alexandra 0 – 1 I Vasilescu Maria 8
3 2 I Stanciu Maria-Cristina 0 – 1 I Lucian-Hoffmann Monica-Karina 7
4 3 I Bratu Andreea 0 – 1 WFM Foisor Mihaela-Veronica 6
5 4 I Floroiu Ioana-Alexandra 0 – 1 I Anton Roxana-Ana 5

Perechi runda 9

Bo. No. Name Result Name No.
1 5 I Anton Roxana-Ana I Lolici Iselin-Amanda 10
2 6 WFM Foisor Mihaela-Veronica I Floroiu Ioana-Alexandra 4
3 7 I Lucian-Hoffmann Monica-Karina I Bratu Andreea 3
4 8 I Vasilescu Maria I Stanciu Maria-Cristina 2
5 9 I Iftime Diana I Taposu-Matei Alexandra 1

Rezultate runda 8 fete 18  ani

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 1 CM Uta Adeline-Ramona 6 0 – 1 WFM Ursente Maria-Eugenia 3
2 4 I Adam Andrea 5 1 – 0 CM Anusca Madalina-Maria 2
3 11 I Mastacan Camelia 3 0 – 1 4 I Ilie Maria-Ruxandra 5
4 8 I Olarasu Ioana 1 – 0 4 I Berintan Teodora 6
5 12 I Capraru Roxana-Elena 1 0 – 1 3 I Nagy Erika-Izabella 9
6 7 I Dobre Ana-Margareta-Alexandra 1 – 0 2 I Todoran Maria-Elena 10

Perechi runda 9

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 6 I Berintan Teodora 4 6 CM Uta Adeline-Ramona 1
2 9 I Nagy Erika-Izabella 4 6 I Adam Andrea 4
3 2 CM Anusca Madalina-Maria I Dobre Ana-Margareta-Alexandra 7
4 3 WFM Ursente Maria-Eugenia I Olarasu Ioana 8
5 5 I Ilie Maria-Ruxandra 5 2 I Todoran Maria-Elena 10
6 12 I Capraru Roxana-Elena 1 3 I Mastacan Camelia 11

Rezultate runda 8 fete 20  ani

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 4 WFM Craciun Paula-Iulia ½ – ½ WFM Sgircea Silvia-Raluca 3
2 7 I Comanescu Ionela 3 0 – 1 WGM Paulet Iozefina 1
3 2 M Traistaru Teodora 1 – 0 WFM Chirita Andra-Marina 5
4 8 I Bogdan Elizaveta 1 – 0 1 I Dulgheru Raluca-Marina 10
5 12 I Paduraru Cristina-Filareta 1 0 – 1 3 CM Vasile Teodora 6
6 11 I Jakab Tunde 0 – 1 CM Botezatu Mirela 9

Perechi runda 9

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 1 WGM Paulet Iozefina I Jakab Tunde 11
2 3 WFM Sgircea Silvia-Raluca 6 WFM Chirita Andra-Marina 5
3 10 I Dulgheru Raluca-Marina 1 6 WFM Craciun Paula-Iulia 4
4 9 CM Botezatu Mirela M Traistaru Teodora 2
5 6 CM Vasile Teodora 4 I Bogdan Elizaveta 8
6 7 I Comanescu Ionela 3 1 I Paduraru Cristina-Filareta 12

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s