Sah cu Ceausescu

Aici veti gasi cele mai interesante subiecte ale sportului mintii!Nu ezitati sa intrati in misterioasa si tulburator de frumoasa lume a sahului! Sa aveti in fiecare zi pofta de viata si de sah!

Trofeul Techirghiol: rezultate seniori(rd 7) juniori (rd5), perechi, clasamente, partide

Posted by Costin Beiu pe iulie 3, 2009

Trofeul Techirghiol – turneul de seniori

techirghiol

Aici puteti vizualiza partidele de la primele mese din rundele 1-5

Rezultate runda 7

Round 7 on 2009/07/03 at 16.00

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 1 NM Valeanu Eduard-Andrei 1 – 0 5 NM Ciobanu Aurelian 13
2 8 FM Chiricuta Marius 1 – 0 5 NM Kutnik Alexandru-Francisc 12
3 11 Ciornei Dragos 0 – 1 FM Karapchanski Dimitar 3
4 10 WIM Yordanova Svetla ½ – ½ I Malureanu Costin-George 20
5 9 NM Veneteanu Ion-Cristian 4 ½ – ½ IM Angelov Kosta 5
6 19 CM Mitrica Octavian-Dianu 4 0 – 1 4 FM Spulber Cicirone 2
7 7 IM Janakiev Ivan 4 ½ – ½ 4 I Heutschi Bogdan 42
8 21 CM Damian Pavel 4 0 – 1 4 CM Cartas Octavian-Mihai 14
9 25 CM Anusca Madalina-Maria 4 1 – 0 IM Candea Gheorghe 6
10 33 I Ciubotariu Maricel 1 – 0 I Ionita Emilian-Paul 24
11 31 I Stegariu Vlad-Ionut ½ – ½ I Stegariu Alexandru 28
12 15 NM Tacu Victor-Mihail-Gabriel 3 ½ – ½ 3 I Sandru Nicolae 37
13 17 NM Tufa Mihai 3 1 – 0 3 Jordanov Kristijan 38
14 39 I Panainte Daniel-Iulian 3 0 – 1 3 CM Mihailov Iulian 18
15 48 II Frusescu Dorian-Corneliu 3 0 – 1 3 I Bida Mihai-Eugen 23
16 49 II Avramia Andrei 3 0 – 1 3 CM Fugulyan Grigore 26
17 27 CM Covaci Stefan 3 1 – 0 3 NM Ardelean Rusalim-Pavel 32
18 29 I Arghirescu Andrei 3 1 – 0 3 I Soare Flavius 45
19 44 I Dumitrescu Alexandru 3 0 – 1 3 CM Bratu Gheorghe 30
20 40 I Rusa Antonio 3 1 – 0 3 I Burlacu Valentin-Sebastian 41
21 22 I Paune Florea 0 – 1 CM Tudor Ioan 34
22 47 I Taposu-Matei Alexandra 1 – 0 I Stilpeanu Nicolae 43
23 46 I Rosca Grigore 0 – 1 II Gorunescu Nicolae-Gabriel 51
24 59 Voda Teodor 2 ½ – ½ 2 I Draghici Dorel 35
25 36 I Osvath Zoltan 2 1 – 0 2 I Sonfalean Maria-Laura 54
26 50 I Bratu Andreea 2 1 – 0 2 III Axinte Vasile 58
27 52 II Pavel Sebastian-Ionut 2 1 – 0 2 III Heutschi Vlad 56
28 63 Mitrescu Mircea 2 0 – 1 II Negrau Mihnea-Ionut 53
29 62 Kaloyan Kostov ½ – ½ III Manghiuc Bogdan-Adrian 57
30 61 Ismail Enver ½ – ½ 1 Gimurtu Stelian 60
31 55 II Pantu-Irimia Diana-Elena ½ 1 – 0 1 Zaharia Alexandru-Cristinel 64
32 4 FM Botez Constantin 0 0 not paired
33 16 I Stanciu Tiberiu-Petre 0 not paired

Clasament

Rank after Round 7

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 NM Valeanu Eduard-Andrei ROU 1451 Cs Victoria Techirghiol 6,5 30,5 23,0 28,00
2 FM Karapchanski Dimitar BUL 1255 5,5 30,5 22,0 24,25
3 FM Chiricuta Marius ROU 1226 Asc Asclepios Dgt Bucures 5,5 27,0 19,0 21,50
4 NM Ciobanu Aurelian ROU 1209 Sah Club Ramnicu Valcea 5,0 31,5 22,0 20,25
5 IM Angelov Kosta BUL 1236 5,0 31,0 21,5 21,00
6 WIM Yordanova Svetla BUL 1220 5,0 30,0 22,0 20,25
7 I Malureanu Costin-George ROU 1049 Css Palatul Copiilor C-Ta 5,0 30,0 21,5 20,25
8 NM Kutnik Alexandru-Francisc ROU 1213 Cs Sissa Constanta 5,0 30,0 21,0 18,00
9 FM Spulber Cicirone ROU 1349 Cs Cleopatra-Mamaia 5,0 29,5 20,0 18,75
10 CM Cartas Octavian-Mihai ROU 1194 Cs Victoria Techirghiol 5,0 27,0 19,5 18,00
11 CM Anusca Madalina-Maria ROU 1005 CSM Bucuresti 5,0 27,0 19,5 16,50
12 IM Janakiev Ivan BUL 1232 4,5 31,5 23,5 19,25
13 Ciornei Dragos GER 1217 Cs Sissa Constanta 4,5 29,0 21,0 17,00
14 I Heutschi Bogdan ROU 766 Cm De Sah Alba Iulia 4,5 28,0 20,5 16,75
15 NM Veneteanu Ion-Cristian ROU 1224 Asc Asclepios Dgt Bucures 4,5 28,0 20,5 16,00
16 I Ciubotariu Maricel ROU 918 Cs Fc Callatis Mangalia 4,5 23,5 16,5 12,00
17 I Stegariu Alexandru ROU 964 Cs Politehnica Iasi 4,0 31,5 22,5 16,50
18 CM Mitrica Octavian-Dianu ROU 1058 Cs Comexim R Lupeni 4,0 29,5 21,0 14,00
19 I Stegariu Vlad-Ionut ROU 942 Cs Politehnica Iasi 4,0 28,5 21,0 14,50
20 CM Mihailov Iulian ROU 1083 Cs Fc Callatis Mangalia 4,0 27,5 18,0 12,50
21 I Rusa Antonio ROU 818 Cs Sissa Constanta 4,0 26,0 19,0 12,25
22 CM Damian Pavel ROU 1041 Cs Sissa Constanta 4,0 25,5 18,0 12,75
23 NM Tufa Mihai ROU 1133 Cs Diana Galati 4,0 25,5 18,0 12,50
24 CM Fugulyan Grigore ROU 1005 Cs Lacul Ursu Sovata 4,0 23,5 17,0 11,00
25 CM Bratu Gheorghe ROU 948 Cs Vointa Buzau 4,0 23,0 16,0 11,25
26 CM Covaci Stefan ROU 986 Acs Alfil Pitesti 4,0 22,5 15,5 11,00
27 I Bida Mihai-Eugen ROU 1019 Csu Craiova 4,0 21,5 13,5 9,00
28 I Arghirescu Andrei ROU 951 Cm De Sah Speranta Focsa 4,0 21,0 14,0 10,75
29 NM Tacu Victor-Mihail-Gabriel ROU 1164 Sc Juventus Bucuresti 3,5 29,5 21,0 13,25
30 IM Candea Gheorghe ROU 1232 Cs Master Mind Bucuresti 3,5 28,5 20,0 12,00
31 I Ionita Emilian-Paul ROU 1009 Cm De Sah Speranta Focsa 3,5 25,0 18,5 9,00
32 I Taposu-Matei Alexandra ROU 719 Acs De Sah Apa Nova Bucur 3,5 22,5 16,5 10,00
33 CM Tudor Ioan ROU 907 Palatul Copiilor Oradea 3,5 22,0 14,5 7,75
34 I Sandru Nicolae ROU 885 Cm De Sah Alba Iulia 3,5 20,0 15,5 7,75
35 II Gorunescu Nicolae-Gabriel ROU 658 Cs Siciliana Bucuresti 3,5 18,5 12,5 7,00
36 I Burlacu Valentin-Sebastian ROU 771 Css Palatul Copiilor C-Ta 3,0 28,5 21,0 11,50
37 II Avramia Andrei ROU 672 Cs Romtelecom Suceava 3,0 27,0 20,0 12,25
38 II Frusescu Dorian-Corneliu ROU 679 Cs Palatul Copiilor Buzau 3,0 26,0 19,0 9,75
39 I Dumitrescu Alexandru ROU 757 Css Palatul Copiilor C-Ta 3,0 24,5 17,5 8,50
40 I Soare Flavius ROU 750 Cs Municipal Ploiesti 3,0 24,0 18,5 5,50
41 I Panainte Daniel-Iulian ROU 833 Css Palatul Copiilor C-Ta 3,0 22,5 16,5 6,75
42 NM Ardelean Rusalim-Pavel ROU 926 Cs Universitatea Arad 3,0 22,0 17,5 6,50
43 I Osvath Zoltan ROU 903 Cs Sah Club Potaissa Turd 3,0 22,0 15,5 7,00
44 II Pavel Sebastian-Ionut ROU 636 Cs Romtelecom Suceava 3,0 22,0 15,5 6,00
45 Jordanov Kristijan BUL 847 3,0 21,5 14,5 7,00
46 I Bratu Andreea ROU 663 Cs Vointa Buzau 3,0 19,0 13,0 4,00
47 I Paune Florea ROU 1033 Sc Juventus Bucuresti 2,5 25,0 18,5 6,00
48 I Stilpeanu Nicolae ROU 761 Acs Sah Chindia Targovist 2,5 24,5 17,5 6,00
49 I Stanciu Tiberiu-Petre ROU 1155 Lps Constanta 2,5 23,5 17,0 6,50
50 I Draghici Dorel ROU 907 Cl. De Sah Tenis Speranta 2,5 22,5 14,5 4,50
51 I Rosca Grigore ROU 742 Cs Sissa Constanta 2,5 22,0 15,5 5,75
52 II Negrau Mihnea-Ionut ROU 711 Palatul Copiilor Oradea 2,5 19,0 13,0 5,25
53 Voda Teodor ROU 402 Cs Contor Group Arad 2,5 18,0 13,5 5,25
54 Mitrescu Mircea ROU 401 Cs Petrom Flacara Moreni 2,0 23,0 16,5 6,00
55 III Manghiuc Bogdan-Adrian ROU 428 Cs Romtelecom Suceava 2,0 22,0 15,0 5,00
56 III Heutschi Vlad ROU 431 Cm De Sah Alba Iulia 2,0 20,5 15,0 5,50
57 I Sonfalean Maria-Laura ROU 507 Css Tg Mures 2,0 20,5 14,5 5,50
58 Kaloyan Kostov BUL 401 2,0 20,0 15,0 5,75
59 III Axinte Vasile ROU 421 Cs Victoria Techirghiol 2,0 20,0 14,5 5,00
60 Ismail Enver ROU 401 Cs Sissa Constanta 2,0 19,5 14,0 4,00
61 Gimurtu Stelian ROU 401 Cs Sissa Constanta 1,5 17,0 11,5 3,00
62 II Pantu-Irimia Diana-Elena ROU 498 Cs Victoria Techirghiol 1,5 16,0 12,5 1,75
63 Zaharia Alexandru-Cristinel ROU 401 Cs Victoria Techirghiol 1,0 16,0 12,5 3,50
64 FM Botez Constantin ROU 1245 Cs Sanatatea Bucuresti 0,0 24,5 17,5 0,00

Perechi runda 8

Round 8 on 2009/07/04 at 10.00

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 3 FM Karapchanski Dimitar NM Valeanu Eduard-Andrei 1
2 5 IM Angelov Kosta 5 FM Chiricuta Marius 8
3 2 FM Spulber Cicirone 5 5 I Malureanu Costin-George 20
4 13 NM Ciobanu Aurelian 5 5 WIM Yordanova Svetla 10
5 12 NM Kutnik Alexandru-Francisc 5 5 CM Anusca Madalina-Maria 25
6 14 CM Cartas Octavian-Mihai 5 IM Janakiev Ivan 7
7 9 NM Veneteanu Ion-Cristian Ciornei Dragos 11
8 42 I Heutschi Bogdan I Ciubotariu Maricel 33
9 27 CM Covaci Stefan 4 4 NM Tufa Mihai 17
10 18 CM Mihailov Iulian 4 4 I Arghirescu Andrei 29
11 28 I Stegariu Alexandru 4 4 CM Mitrica Octavian-Dianu 19
12 30 CM Bratu Gheorghe 4 4 CM Damian Pavel 21
13 23 I Bida Mihai-Eugen 4 4 I Stegariu Vlad-Ionut 31
14 26 CM Fugulyan Grigore 4 4 I Rusa Antonio 40
15 6 IM Candea Gheorghe CM Tudor Ioan 34
16 51 II Gorunescu Nicolae-Gabriel NM Tacu Victor-Mihail-Gabriel 15
17 24 I Ionita Emilian-Paul I Taposu-Matei Alexandra 47
18 37 I Sandru Nicolae 3 I Osvath Zoltan 36
19 32 NM Ardelean Rusalim-Pavel 3 3 II Frusescu Dorian-Corneliu 48
20 45 I Soare Flavius 3 3 Jordanov Kristijan 38
21 49 II Avramia Andrei 3 3 I Panainte Daniel-Iulian 39
22 41 I Burlacu Valentin-Sebastian 3 3 I Bratu Andreea 50
23 52 II Pavel Sebastian-Ionut 3 3 I Dumitrescu Alexandru 44
24 16 I Stanciu Tiberiu-Petre Voda Teodor 59
25 43 I Stilpeanu Nicolae I Paune Florea 22
26 35 I Draghici Dorel I Rosca Grigore 46
27 53 II Negrau Mihnea-Ionut 2 III Heutschi Vlad 56
28 54 I Sonfalean Maria-Laura 2 2 Mitrescu Mircea 63
29 57 III Manghiuc Bogdan-Adrian 2 2 Ismail Enver 61
30 58 III Axinte Vasile 2 2 Kaloyan Kostov 62
31 60 Gimurtu Stelian 1 Zaharia Alexandru-Cristinel 64
32 55 II Pantu-Irimia Diana-Elena 1 bye
33 4 FM Botez Constantin 0 0 not paired

Trofeul Techirghiol – turneul de copii

Rezultate runda 5

Round 5

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 1 I Radulescu Vlad-Alexandru 4 1 – 0 Stanciu Ioana-Georgiana 2
2 4 I Covaci Mihai-Florin 3 1 – 0 II Deaconu Mihai-Ionut 6
3 5 II Pena Petru-Alexandru 3 1 – 0 3 I Copilu Codruta-Alexa 10
4 7 II Prajovschi Liviu 3 1 – 0 3 Donev Stefan 20
5 9 II Enache Daniel 3 1 – 0 3 Gherdzhikov Kiril 22
6 15 Atanasov Viktor 1 – 0 Jamgochian Andrei-Nicolae 27
7 3 II Stan Antoniu 1 – 0 2 III Ungureanu-Vranceanu George 12
8 25 Hristov Dimitar 2 1 – 0 2 II Ursu Razvan-Mihai 8
9 14 Kristo Roland 2 1 – 0 2 Podasca Andreia 31
10 35 Valeva Ana 2 ½ – ½ 2 Bica Florentin-Iulian 18
11 28 Matei Ana-Maria 2 ½ – ½ 2 Dragulin Adrian 21
12 32 Radulescu Vlad-Andrei 2 0 – 1 2 Gospodinova Nicoleta 23
13 24 Handac Alexandru-Radu 2 0 – 1 2 Stefanov Emil 33
14 11 II Copilu Laurentiu 1 0 – 1 Axinte Gabriel-Alexandru 17
15 13 III Craciun Madalin-Marian 1 1 – 0 1 Panainte Andreea-Bianca 30
16 37 Veneteanu Mihai 1 0 – 1 1 Axinte Cristian 16
17 19 Dimache Maria-Alexandra 1 1 – 0 1 Veneteanu Andrei 36
18 26 Istrate Vlad-Alexandru 1 1 – 0 1 Voicu Cezar 38
19 34 Surdu Maria-Valentina 0 1 – 0 0 Miu Razvan-Stefan 29

Clasament

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 I Radulescu Vlad-Alexandru ROU 841 Css Palatul Copiilor C-Ta 5,0 10,0 16,0 15,0
2 II Prajovschi Liviu ROU 581 Cs Al Sahului Esp. Tulcea 4,0 9,0 14,5 12,5
3 I Covaci Mihai-Florin ROU 668 Cs Fc Callatis Mangalia 4,0 8,5 14,5 13,0
4 II Enache Daniel ROU 540 Cs Victoria Techirghiol 4,0 8,5 13,0 11,0
5 II Pena Petru-Alexandru ROU 638 Cs Fc Callatis Mangalia 4,0 8,0 13,0 12,0
6 Stanciu Ioana-Georgiana ROU 674 CSS LPS P. Triscu Craiova 3,5 11,5 18,5 12,5
7 II Deaconu Mihai-Ionut ROU 628 Cs Diana Galati 3,5 10,0 15,0 12,0
8 II Stan Antoniu ROU 671 Palatul Copiilor Oradea 3,5 8,5 14,0 11,5
9 Atanasov Viktor BUL 401 3,5 8,0 13,5 11,0
10 Gherdzhikov Kiril BUL 401 3,0 9,5 15,5 11,5
11 Hristov Dimitar BUL 401 3,0 8,5 14,0 10,0
12 Donev Stefan BUL 401 3,0 8,5 13,5 10,0
13 Gospodinova Nicoleta BUL 401 3,0 8,5 13,5 9,0
14 I Copilu Codruta-Alexa ROU 525 Cs Fc Callatis Mangalia 3,0 7,5 12,5 10,0
15 Kristo Roland ROU 402 CS Caissa Miercurea Ciuc 3,0 7,0 13,0 8,5
16 Stefanov Emil BUL 401 3,0 6,5 10,0 6,0
17 Dragulin Adrian ROU 401 Cs Victoria Techirghiol 2,5 9,5 15,5 7,5
18 Jamgochian Andrei-Nicolae ROU 401 Cs Fairplay Braila 2,5 9,5 15,0 8,0
19 Matei Ana-Maria ROU 401 Cs Fairplay Braila 2,5 8,0 13,0 7,0
20 Valeva Ana BUL 401 2,5 7,5 12,5 9,5
21 Bica Florentin-Iulian ROU 401 Cs Victoria Techirghiol 2,5 7,5 12,5 6,5
22 Axinte Gabriel-Alexandru ROU 401 Cs Victoria Techirghiol 2,5 5,5 9,5 5,0
23 Handac Alexandru-Radu ROU 401 Cs Fc Callatis Mangalia 2,0 9,0 15,0 7,0
24 II Ursu Razvan-Mihai ROU 566 Css Palatul Copiilor C-Ta 2,0 8,0 13,5 7,0
25 Podasca Andreia ROU 401 Cs Diana Galati 2,0 7,5 13,5 5,5
26 III Ungureanu-Vranceanu George ROU 474 Asc Hidrocon Bacau 2,0 7,0 11,5 5,0
27 Radulescu Vlad-Andrei ROU 401 Cs Diana Galati 2,0 6,5 11,5 5,5
28 Dimache Maria-Alexandra ROU 401 Cs Fairplay Braila 2,0 6,5 10,5 5,0
29 Istrate Vlad-Alexandru ROU 401 Cs Fairplay Braila 2,0 6,0 10,5 5,0
30 III Craciun Madalin-Marian ROU 420 Cs Fc Callatis Mangalia 2,0 5,0 8,0 5,0
31 Axinte Cristian ROU 401 Cs Victoria Techirghiol 2,0 4,0 8,0 4,0
32 II Copilu Laurentiu ROU 501 Cs Fc Callatis Mangalia 1,0 8,0 13,0 5,0
33 Panainte Andreea-Bianca ROU 401 Css Palatul Copiilor C-Ta 1,0 7,0 12,5 4,0
34 Voicu Cezar ROU 401 C.S. Victoria Techirghiol 1,0 7,0 11,0 2,0
35 Veneteanu Andrei ROU 401 Acs Sah Chindia Targovist 1,0 6,0 9,0 2,0
36 Surdu Maria-Valentina ROU 401 Cs Fairplay Braila 1,0 5,0 9,0 1,0
37 Veneteanu Mihai ROU 401 Clubul Central De Sah Buc 1,0 5,0 7,5 3,0
38 Miu Razvan-Stefan ROU 401 Cs Victoria Techirghiol 0,0 4,0 9,0 0,0

Perechi runda 6

Round 6

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 7 II Prajovschi Liviu 4 5 I Radulescu Vlad-Alexandru 1
2 9 II Enache Daniel 4 4 I Covaci Mihai-Florin 4
3 6 II Deaconu Mihai-Ionut 4 II Pena Petru-Alexandru 5
4 2 Stanciu Ioana-Georgiana II Stan Antoniu 3
5 10 I Copilu Codruta-Alexa 3 Atanasov Viktor 15
6 23 Gospodinova Nicoleta 3 3 Kristo Roland 14
7 20 Donev Stefan 3 3 Stefanov Emil 33
8 22 Gherdzhikov Kiril 3 3 Hristov Dimitar 25
9 17 Axinte Gabriel-Alexandru Matei Ana-Maria 28
10 18 Bica Florentin-Iulian Jamgochian Andrei-Nicolae 27
11 21 Dragulin Adrian Valeva Ana 35
12 8 II Ursu Razvan-Mihai 2 2 Dimache Maria-Alexandra 19
13 12 III Ungureanu-Vranceanu George 2 2 Istrate Vlad-Alexandru 26
14 16 Axinte Cristian 2 2 III Craciun Madalin-Marian 13
15 24 Handac Alexandru-Radu 2 2 Radulescu Vlad-Andrei 32
16 31 Podasca Andreia 2 1 Surdu Maria-Valentina 34
17 36 Veneteanu Andrei 1 1 II Copilu Laurentiu 11
18 30 Panainte Andreea-Bianca 1 1 Veneteanu Mihai 37
19 38 Voicu Cezar 1 0 Miu Razvan-Stefan 29

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s