Sah cu Ceausescu

Aici veti gasi cele mai interesante subiecte ale sportului mintii!Nu ezitati sa intrati in misterioasa si tulburator de frumoasa lume a sahului! Sa aveti in fiecare zi pofta de viata si de sah!

Trofeul Techirghiol, rezultate seniori (runda 8), juniori (runda 7), clasamente, perechi

Posted by Costin Beiu pe iulie 4, 2009

Trofeul Techirghiol – turneul de seniori

techirghiol

Aici puteti sa vizualizati partidele din rundele 1-8

datorita eforturile de a le culege in format chessbase, d-lui Mircea Pavlov caruia ii multumim mult

Rezultate runda 8

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 3 FM Karapchanski Dimitar 1 – 0 NM Valeanu Eduard-Andrei 1
2 5 IM Angelov Kosta 5 ½ – ½ FM Chiricuta Marius 8
3 2 FM Spulber Cicirone 5 1 – 0 5 I Malureanu Costin-George 20
4 13 NM Ciobanu Aurelian 5 1 – 0 5 WIM Yordanova Svetla 10
5 12 NM Kutnik Alexandru-Francisc 5 1 – 0 5 CM Anusca Madalina-Maria 25
6 14 CM Cartas Octavian-Mihai 5 1 – 0 IM Janakiev Ivan 7
7 9 NM Veneteanu Ion-Cristian ½ – ½ Ciornei Dragos 11
8 42 I Heutschi Bogdan 0 – 1 I Ciubotariu Maricel 33
9 27 CM Covaci Stefan 4 ½ – ½ 4 NM Tufa Mihai 17
10 18 CM Mihailov Iulian 4 1 – 0 4 I Arghirescu Andrei 29
11 28 I Stegariu Alexandru 4 0 – 1 4 CM Mitrica Octavian-Dianu 19
12 30 CM Bratu Gheorghe 4 ½ – ½ 4 CM Damian Pavel 21
13 23 I Bida Mihai-Eugen 4 1 – 0 4 I Stegariu Vlad-Ionut 31
14 26 CM Fugulyan Grigore 4 0 – 1 4 I Rusa Antonio 40
15 6 IM Candea Gheorghe ½ – ½ CM Tudor Ioan 34
16 51 II Gorunescu Nicolae-Gabriel 0 – 1 NM Tacu Victor-Mihail-Gabriel 15
17 24 I Ionita Emilian-Paul 1 – 0 I Taposu-Matei Alexandra 47
18 37 I Sandru Nicolae ½ – ½ 3 I Osvath Zoltan 36
19 32 NM Ardelean Rusalim-Pavel 3 0 – 1 3 II Frusescu Dorian-Corneliu 48
20 45 I Soare Flavius 3 0 – 1 3 Jordanov Kristijan 38
21 49 II Avramia Andrei 3 0 – 1 3 I Panainte Daniel-Iulian 39
22 41 I Burlacu Valentin-Sebastian 3 ½ – ½ 3 I Bratu Andreea 50
23 52 II Pavel Sebastian-Ionut 3 0 – 1 3 I Dumitrescu Alexandru 44
24 16 I Stanciu Tiberiu-Petre ½ – ½ Voda Teodor 59
25 43 I Stilpeanu Nicolae 0 – 1 I Paune Florea 22
26 35 I Draghici Dorel 1 – 0 I Rosca Grigore 46
27 53 II Negrau Mihnea-Ionut ½ – ½ 2 III Heutschi Vlad 56
28 54 I Sonfalean Maria-Laura 2 0 – 1 2 Mitrescu Mircea 63
29 57 III Manghiuc Bogdan-Adrian 2 1 – 0 2 Ismail Enver 61
30 58 III Axinte Vasile 2 ½ – ½ 2 Kaloyan Kostov 62
31 60 Gimurtu Stelian 1 – 0 1 Zaharia Alexandru-Cristinel 64
32 55 II Pantu-Irimia Diana-Elena 1 bye
33 4 FM Botez Constantin 0 0 not paired

Clasament

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 NM Valeanu Eduard-Andrei ROU 1451 Cs Victoria Techirghiol 6,5 33,5 43,5 33,0
2 FM Karapchanski Dimitar BUL 1255 6,5 30,0 40,5 29,0
3 FM Spulber Cicirone ROU 1349 Cs Electrica Constanta 6,0 29,5 39,5 27,5
4 NM Ciobanu Aurelian ROU 1209 Sah- Club Rm. Valcea 6,0 29,0 38,5 29,0
5 NM Kutnik Alexandru-Francisc ROU 1213 Cs Sissa Constanta 6,0 27,5 37,5 29,0
6 CM Cartas Octavian-Mihai ROU 1194 Cs Victoria Techirghiol 6,0 27,0 34,5 26,0
7 FM Chiricuta Marius ROU 1226 Asc Asclepios Dgt Bucures 6,0 26,0 35,5 25,0
8 IM Angelov Kosta BUL 1236 5,5 30,0 40,5 28,5
9 I Ciubotariu Maricel ROU 918 Cs Fc Callatis Mangalia 5,5 22,5 30,5 20,0
10 WIM Yordanova Svetla BUL 1220 5,0 29,5 38,5 26,5
11 I Malureanu Costin-George ROU 1049 Css Palatul Copiilor C-Ta 5,0 29,5 38,5 25,5
12 Ciornei Dragos GER 1217 Cs Sissa Constanta 5,0 28,5 38,5 24,0
13 NM Veneteanu Ion-Cristian ROU 1224 Asc Asclepios Dgt Bucures 5,0 28,5 37,5 23,5
14 CM Anusca Madalina-Maria ROU 1005 Cs Dinamo Bucuresti 5,0 27,5 37,0 24,0
15 CM Mitrica Octavian-Dianu ROU 1058 Cs Comexim R Lupeni 5,0 27,0 36,5 24,0
16 CM Mihailov Iulian ROU 1083 Cs Fc Callatis Mangalia 5,0 25,5 35,5 21,5
17 I Rusa Antonio ROU 818 Cs Sissa Constanta 5,0 25,5 34,5 20,5
18 I Bida Mihai-Eugen ROU 1019 Csu Craiova 5,0 21,0 29,0 18,0
19 IM Janakiev Ivan BUL 1232 4,5 31,0 41,0 26,5
20 I Heutschi Bogdan ROU 766 Cm De Sah Alba Iulia 4,5 27,5 36,5 22,0
21 NM Tacu Victor-Mihail-Gabriel ROU 1164 Sc Juventus Bucuresti 4,5 26,5 36,0 22,5
22 NM Tufa Mihai ROU 1133 Cs Diana Galati 4,5 24,5 33,5 20,5
23 I Ionita Emilian-Paul ROU 1009 Cm De Sah Speranta Focsa 4,5 24,0 32,0 20,5
24 CM Damian Pavel ROU 1041 Cs Sissa Constanta 4,5 23,0 32,0 22,0
25 CM Bratu Gheorghe ROU 948 Cs Vointa Buzau 4,5 22,5 30,5 19,0
26 CM Covaci Stefan ROU 986 Acs Alfil Pitesti 4,5 22,0 30,0 20,0
27 I Stegariu Vlad-Ionut ROU 942 Cs Politehnica Iasi 4,0 29,5 39,0 22,5
28 I Stegariu Alexandru ROU 964 Cs Politehnica Iasi 4,0 29,5 39,0 21,5
29 IM Candea Gheorghe ROU 1232 Cs Master Mind Bucuresti 4,0 26,5 36,0 20,5
30 II Frusescu Dorian-Corneliu ROU 679 Cs Palatul Copiilor Buzau 4,0 25,5 34,5 18,0
31 CM Fugulyan Grigore ROU 1005 Cs Lacul Ursu Sovata 4,0 24,5 32,0 20,0
32 I Dumitrescu Alexandru ROU 757 Css Palatul Copiilor C-Ta 4,0 23,0 31,5 16,0
33 I Panainte Daniel-Iulian ROU 833 Css Palatul Copiilor C-Ta 4,0 22,5 29,5 16,5
34 CM Tudor Ioan ROU 907 Palatul Copiilor Oradea 4,0 21,5 30,0 16,0
35 I Sandru Nicolae ROU 885 Cm De Sah Alba Iulia 4,0 21,5 27,0 17,5
36 I Arghirescu Andrei ROU 951 Cm De Sah Speranta Focsa 4,0 21,0 29,5 19,0
37 Jordanov Kristijan BUL 847 4,0 20,0 27,5 14,5
38 I Burlacu Valentin-Sebastian ROU 771 Css Palatul Copiilor C-Ta 3,5 26,5 35,5 17,5
39 I Taposu-Matei Alexandra ROU 719 Acs De Sah Apa Nova Bucur 3,5 23,5 30,5 15,5
40 I Paune Florea ROU 1033 Sc Juventus Bucuresti 3,5 23,0 31,0 18,0
41 I Osvath Zoltan ROU 903 Cs Sah Club Potaissa Turd 3,5 22,0 29,5 15,5
42 I Bratu Andreea ROU 663 Cs Vointa Buzau 3,5 20,0 26,5 11,5
43 I Draghici Dorel ROU 907 Cl. De Sah Tenis Speranta 3,5 19,5 28,0 13,0
44 II Gorunescu Nicolae-Gabriel ROU 658 Cs Siciliana Bucuresti 3,5 19,0 25,5 12,0
45 II Avramia Andrei ROU 672 Cs Romtelecom Suceava 3,0 25,5 34,5 17,0
46 NM Ardelean Rusalim-Pavel ROU 926 Cs Universitatea Arad 3,0 25,0 30,5 18,0
47 I Soare Flavius ROU 750 Cs Municipal Ploiesti 3,0 24,5 31,0 14,0
48 II Pavel Sebastian-Ionut ROU 636 Cs Romtelecom Suceava 3,0 23,0 30,0 13,0
49 I Stanciu Tiberiu-Petre ROU 1155 Lps Constanta 3,0 22,0 29,5 14,5
50 III Manghiuc Bogdan-Adrian ROU 428 Cs Romtelecom Suceava 3,0 21,5 28,5 10,5
51 Mitrescu Mircea ROU 401 Cs Petrom Flacara Moreni 3,0 21,0 27,5 13,0
52 Voda Teodor ROU 402 Cs Contor Group Arad 3,0 20,0 25,0 9,5
53 II Negrau Mihnea-Ionut ROU 711 Palatul Copiilor Oradea 3,0 18,0 24,5 10,0
54 I Stilpeanu Nicolae ROU 761 Acs Sah Chindia Targovist 2,5 23,0 30,5 14,0
55 I Rosca Grigore ROU 742 Cs Sissa Constanta 2,5 21,5 29,5 11,5
56 III Heutschi Vlad ROU 431 Cm De Sah Alba Iulia 2,5 21,5 28,5 9,5
57 III Axinte Vasile ROU 421 Cs Victoria Techirghiol 2,5 19,5 25,5 9,5
58 Kaloyan Kostov BUL 401 2,5 19,5 25,0 9,5
59 II Pantu-Irimia Diana-Elena ROU 498 Cs Victoria Techirghiol 2,5 17,5 21,5 5,0
60 Gimurtu Stelian ROU 401 Cs Sissa Constanta 2,5 17,0 21,5 7,0
61 I Sonfalean Maria-Laura ROU 507 Css Tg Mures 2,0 19,5 26,5 7,0
62 Ismail Enver ROU 401 Cs Sissa Constanta 2,0 19,5 25,5 9,0
63 Zaharia Alexandru-Cristinel ROU 401 Cs Victoria Techirghiol 1,0 17,5 21,5 6,0
64 FM Botez Constantin ROU 1245 Cs Sanatatea Bucuresti 0,0 24,0 32,0 0,0

Perechi runda 9

Round 9 on 2009/07/05 at 10.00

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 1 NM Valeanu Eduard-Andrei 6 CM Cartas Octavian-Mihai 14
2 12 NM Kutnik Alexandru-Francisc 6 FM Karapchanski Dimitar 3
3 8 FM Chiricuta Marius 6 6 FM Spulber Cicirone 2
4 33 I Ciubotariu Maricel 6 NM Ciobanu Aurelian 13
5 10 WIM Yordanova Svetla 5 IM Angelov Kosta 5
6 25 CM Anusca Madalina-Maria 5 5 NM Veneteanu Ion-Cristian 9
7 11 Ciornei Dragos 5 5 I Bida Mihai-Eugen 23
8 20 I Malureanu Costin-George 5 5 CM Mihailov Iulian 18
9 19 CM Mitrica Octavian-Dianu 5 5 I Rusa Antonio 40
10 7 IM Janakiev Ivan I Ionita Emilian-Paul 24
11 15 NM Tacu Victor-Mihail-Gabriel CM Bratu Gheorghe 30
12 17 NM Tufa Mihai I Heutschi Bogdan 42
13 21 CM Damian Pavel CM Covaci Stefan 27
14 38 Jordanov Kristijan 4 4 IM Candea Gheorghe 6
15 34 CM Tudor Ioan 4 4 CM Fugulyan Grigore 26
16 39 I Panainte Daniel-Iulian 4 4 I Stegariu Alexandru 28
17 29 I Arghirescu Andrei 4 4 I Sandru Nicolae 37
18 31 I Stegariu Vlad-Ionut 4 4 I Dumitrescu Alexandru 44
19 48 II Frusescu Dorian-Corneliu 4 I Paune Florea 22
20 50 I Bratu Andreea I Draghici Dorel 35
21 36 I Osvath Zoltan II Gorunescu Nicolae-Gabriel 51
22 47 I Taposu-Matei Alexandra I Burlacu Valentin-Sebastian 41
23 53 II Negrau Mihnea-Ionut 3 3 I Stanciu Tiberiu-Petre 16
24 32 NM Ardelean Rusalim-Pavel 3 3 II Pavel Sebastian-Ionut 52
25 63 Mitrescu Mircea 3 3 I Soare Flavius 45
26 59 Voda Teodor 3 3 II Avramia Andrei 49
27 57 III Manghiuc Bogdan-Adrian 3 I Stilpeanu Nicolae 43
28 46 I Rosca Grigore III Axinte Vasile 58
29 62 Kaloyan Kostov II Pantu-Irimia Diana-Elena 55
30 56 III Heutschi Vlad Gimurtu Stelian 60
31 64 Zaharia Alexandru-Cristinel 1 2 I Sonfalean Maria-Laura 54
32 61 Ismail Enver 2 0 FM Botez Constantin 4

Trofeul Techirghiol – turneul de copii

Rezultate runda 6

Round 6

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 7 II Prajovschi Liviu 4 0 – 1 5 I Radulescu Vlad-Alexandru 1
2 9 II Enache Daniel 4 1 – 0 4 I Covaci Mihai-Florin 4
3 6 II Deaconu Mihai-Ionut 1 – 0 4 II Pena Petru-Alexandru 5
4 2 I Stanciu Ioana-Georgiana 1 – 0 II Stan Antoniu 3
5 10 I Copilu Codruta-Alexa 3 0 – 1 Atanasov Viktor 15
6 23 Gospodinova Nicoleta 3 1 – 0 3 Kristo Roland 14
7 20 Donev Stefan 3 0 – 1 3 Stefanov Emil 33
8 22 Gherdzhikov Kiril 3 0 – 1 3 Hristov Dimitar 25
9 17 Axinte Gabriel-Alexandru 1 – 0 Matei Ana-Maria 28
10 18 Bica Florentin-Iulian ½ – ½ Jamgochian Andrei-Nicolae 27
11 21 Dragulin Adrian 1 – 0 Valeva Ana 35
12 8 II Ursu Razvan-Mihai 2 1 – 0 2 Dimache Maria-Alexandra 19
13 12 III Ungureanu-Vranceanu George 2 ½ – ½ 2 Istrate Vlad-Alexandru 26
14 16 Axinte Cristian 2 0 – 1 2 III Craciun Madalin-Marian 13
15 24 Handac Alexandru-Radu 2 1 – 0 2 Radulescu Vlad-Andrei 32
16 31 Podasca Andreia 2 ½ – ½ 1 Surdu Maria-Valentina 34
17 36 Veneteanu Andrei 1 0 – 1 1 II Copilu Laurentiu 11
18 30 Panainte Andreea-Bianca 1 1 – 0 1 Veneteanu Mihai 37
19 38 Voicu Cezar 1 1 – 0 0 Miu Razvan-Stefan 29

Clasament

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 I Radulescu Vlad-Alexandru ROU 841 Css Palatul Copiilor C-Ta 6,0 15,5 23,0 21,0
2 II Enache Daniel ROU 540 Cs Victoria Techirghiol 5,0 14,5 20,5 16,0
3 I Stanciu Ioana-Georgiana ROU 674 C.S.S-L.P.S. Petrache Tri 4,5 17,0 25,5 17,0
4 II Deaconu Mihai-Ionut ROU 628 Cs Diana Galati 4,5 15,5 22,0 16,5
5 Atanasov Viktor BUL 401 4,5 13,5 20,5 15,5
6 I Covaci Mihai-Florin ROU 668 Cs Fc Callatis Mangalia 4,0 14,5 22,5 17,0
7 II Pena Petru-Alexandru ROU 638 Cs Fc Callatis Mangalia 4,0 14,5 20,5 16,0
8 II Prajovschi Liviu ROU 581 Cs Al Sahului Esp. Tulcea 4,0 13,5 22,0 16,5
9 Gospodinova Nicoleta BUL 401 4,0 12,5 19,5 13,0
10 Hristov Dimitar BUL 401 4,0 12,0 19,5 14,0
11 Stefanov Emil BUL 401 4,0 11,0 16,5 10,0
12 Dragulin Adrian ROU 401 Cs Victoria Techirghiol 3,5 14,0 22,0 11,0
13 II Stan Antoniu ROU 671 Palatul Copiilor Oradea 3,5 13,5 20,5 15,0
14 Axinte Gabriel-Alexandru ROU 401 Cs Victoria Techirghiol 3,5 10,0 15,0 8,5
15 Gherdzhikov Kiril BUL 401 3,0 14,5 21,5 14,5
16 Donev Stefan BUL 401 3,0 14,5 20,5 13,0
17 Jamgochian Andrei-Nicolae ROU 401 Cs Fairplay Braila 3,0 13,5 20,0 11,0
18 Handac Alexandru-Radu ROU 401 Cs Fc Callatis Mangalia 3,0 13,0 20,0 10,0
19 I Copilu Codruta-Alexa ROU 525 Cs Fc Callatis Mangalia 3,0 13,0 18,5 13,0
20 Kristo Roland ROU 402 CS Caissa Miercurea Ciuc 3,0 12,0 18,0 11,5
21 II Ursu Razvan-Mihai ROU 566 Css Palatul Copiilor C-Ta 3,0 11,5 18,0 10,0
22 Bica Florentin-Iulian ROU 401 Cs Victoria Techirghiol 3,0 11,5 17,5 9,5
23 III Craciun Madalin-Marian ROU 420 Cs Fc Callatis Mangalia 3,0 9,5 12,5 8,0
24 Matei Ana-Maria ROU 401 Cs Fairplay Braila 2,5 13,0 19,0 9,5
25 Valeva Ana BUL 401 2,5 12,0 18,0 12,0
26 Podasca Andreia ROU 401 Cs Diana Galati 2,5 11,5 17,0 8,0
27 III Ungureanu-Vranceanu George ROU 474 Asc Hidrocon Bacau 2,5 10,5 16,5 7,5
28 Istrate Vlad-Alexandru ROU 401 Cs Fairplay Braila 2,5 10,5 16,0 7,5
29 II Copilu Laurentiu ROU 501 Cs Fc Callatis Mangalia 2,0 12,0 17,0 7,0
30 Radulescu Vlad-Andrei ROU 401 Acs Realitatea Husi 2,0 11,5 17,5 7,5
31 Panainte Andreea-Bianca ROU 401 Css Palatul Copiilor C-Ta 2,0 10,5 16,0 6,0
32 Dimache Maria-Alexandra ROU 401 Cs Fairplay Braila 2,0 10,5 15,5 7,0
33 Voicu Cezar ROU 401 C.S. Victoria Techirghiol 2,0 9,0 13,0 4,0
34 Axinte Cristian ROU 401 Cs Victoria Techirghiol 2,0 8,0 12,0 6,0
35 Surdu Maria-Valentina ROU 401 Cs Fairplay Braila 1,5 9,0 14,0 2,5
36 Veneteanu Andrei ROU 401 Acs Sah Chindia Targovist 1,0 9,0 12,0 3,0
37 Veneteanu Mihai ROU 401 Clubul Central De Sah Buc 1,0 8,5 12,0 4,0
38 Miu Razvan-Stefan ROU 401 Cs Victoria Techirghiol 0,0 7,5 12,5 0,0

Perechi runda 7

Round 7

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 1 I Radulescu Vlad-Alexandru 6 5 II Enache Daniel 9
2 6 II Deaconu Mihai-Ionut I Stanciu Ioana-Georgiana 2
3 15 Atanasov Viktor 4 II Pena Petru-Alexandru 5
4 4 I Covaci Mihai-Florin 4 4 Gospodinova Nicoleta 23
5 25 Hristov Dimitar 4 4 II Prajovschi Liviu 7
6 33 Stefanov Emil 4 Axinte Gabriel-Alexandru 17
7 3 II Stan Antoniu Dragulin Adrian 21
8 18 Bica Florentin-Iulian 3 3 II Ursu Razvan-Mihai 8
9 27 Jamgochian Andrei-Nicolae 3 3 I Copilu Codruta-Alexa 10
10 13 III Craciun Madalin-Marian 3 3 Gherdzhikov Kiril 22
11 14 Kristo Roland 3 3 Donev Stefan 20
12 26 Istrate Vlad-Alexandru 3 Handac Alexandru-Radu 24
13 28 Matei Ana-Maria III Ungureanu-Vranceanu George 12
14 35 Valeva Ana Podasca Andreia 31
15 11 II Copilu Laurentiu 2 2 Voicu Cezar 38
16 19 Dimache Maria-Alexandra 2 2 Axinte Cristian 16
17 34 Surdu Maria-Valentina 2 Panainte Andreea-Bianca 30
18 29 Miu Razvan-Stefan 0 2 Radulescu Vlad-Andrei 32
19 37 Veneteanu Mihai 1 1 Veneteanu Andrei 36


prin eforturile d-lui Mircea Pavlov caruia ii multumim mult

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s