Sah cu Ceausescu

Aici veti gasi cele mai interesante subiecte ale sportului mintii!Nu ezitati sa intrati in misterioasa si tulburator de frumoasa lume a sahului! Sa aveti in fiecare zi pofta de viata si de sah!

Pardubice: Campionatul european pe echipe- juniori: Petrisor e ingerul salvator din nou si facem o remiza excelenta cu Ungaria; Fetele au suferit o infrangere cu puternica Germanie, insa maine va fi mai bine

Posted by ceausescuiulian on July 17, 2009

pardubice_poz

Baieti

European youth team championship U18 – BOYS

Runda 2

Board Pairings

Round 2 on 2009/07/17 at 15:00
Bo. 6 AUT Austria 2 POL Poland ½ :3½
1.1 Poetz Florian GM Swiercz Dariusz 0 – 1
1.2 Halvax Georg IM Piorun Kacper ½ – ½
1.3 Hartl Daniel FM Kanarek Marcel 0 – 1
1.4 Binder Michael Klim Kamil 0 – 1
Bo. 3 ROU Romania 1 HUN Hungary 2 : 2
2.1 GM Chirila Ioan-Cristian IM Prohaszka Peter 0 – 1
2.2 Anton Teodor IM Balog Imre ½ – ½
2.3 Petrisor Adrian-Marian FM Fodor Tamas Jr 1 – 0
2.4 Dragomirescu Robin-Alexandru FM Mihok Oliver ½ – ½
Bo. 4 GER Germany 13 AZE Azerbaijan 2 4 : 0
3.1 IM Huschenbeth Niclas Orudzhov Anar 1 – 0
3.2 FM Jorczik Julian Sadikhov Ulvi Ramil Oglu 1 – 0
3.3 FM Zelbel Patrick Khalafova Narmin Ilgar Qizi 1 – 0
3.4 Graf Felix Izzat Kanan 1 – 0
Bo. 11 RUS Chess school A. Karpova Salekhard 10 AZE Azerbaijan 1 2½:1½
4.1 FM Matvienko Ivan Rzayev Bahruz ½ – ½
4.2 Savitskiy Sergey Abdulla Khayala Mardan Qizi 1 – 0
4.3 Pranizin Gennady Bayramov Elkhan Khayyat Oglu 1 – 0
4.4 Orekhov Nikolai Guliyev Murad 0 – 1
Bo. 7 CZE Czech Republic 5 CRO Croatia 1½:2½
5.1 FM Ponizil Cyril IM Martinovic Sasa ½ – ½
5.2 Kuchynka Lukas Ivekovic Zvonimir ½ – ½
5.3 Pecha Tomas Srbis Jurica ½ – ½
5.4 Vlasak Lukas Stocko Josip 0 – 1
Bo. 9 TUR Turkey 8 SVK Slovakia 1 3 : 1
6.1 FM Yilmaz Mustafa Varga David 1 – 0
6.2 FM Firat Burak FM Csiba Dominik 1 – 0
6.3 Sipahioglu Irmak Petenyi Tamas ½ – ½
6.4 Topak Engin Kolesar Rastislav ½ – ½

Rank after Round 2

Rk. SNo Team Games + = TB1 TB2 TB3
1 2 Poland 2 2 0 0 4 7,0 6,0
2 4 Germany 2 1 1 0 3 6,0 5,5
3 3 Romania 2 1 1 0 3 5,0 9,0
4 1 Hungary 2 1 1 0 3 5,0 7,5
5 11 Chess school A. Karpova Salekhard 2 1 1 0 3 4,5 8,0
6 5 Croatia 2 1 1 0 3 4,5 7,0
7 6 Austria 2 1 0 1 2 4,5 9,0
8 9 Turkey 2 1 0 1 2 4,0 6,5
9 13 Azerbaijan 2 2 1 0 1 2 2,0 6,0
10 12 Slovakia 2 2 1 0 1 2 2,0 4,5
11 10 Azerbaijan 1 2 0 1 1 1 3,5 10,5
12 7 Czech Republic 2 0 0 2 0 2,5 9,5
13 8 Slovakia 1 2 0 0 2 0 1,5 11,0

Board Pairings

Round 3 on 2009/07/18 at 15:00
Bo. 2 POL Poland 3 ROU Romania 0 : 0
1.1 GM Swiercz Dariusz GM Chirila Ioan-Cristian
1.2 IM Piorun Kacper Anton Teodor
1.3 FM Kanarek Marcel Petrisor Adrian-Marian
1.4 Klim Kamil Dragomirescu Robin-Alexandru
Bo. 1 HUN Hungary 11 RUS Chess school A. Karpova Salekhard 0 : 0
2.1 IM Prohaszka Peter FM Matvienko Ivan
2.2 IM Pap Gyula Savitskiy Sergey
2.3 IM Balog Imre Pranizin Gennady
2.4 FM Fodor Tamas Jr Orekhov Nikolai
Bo. 5 CRO Croatia 4 GER Germany 0 : 0
3.1 IM Martinovic Sasa IM Huschenbeth Niclas
3.2 Ivekovic Zvonimir FM Jorczik Julian
3.3 Srbis Jurica FM Zelbel Patrick
3.4 Stocko Josip Graf Felix
Bo. 13 AZE Azerbaijan 2 6 AUT Austria 0 : 0
4.1 Orudzhov Anar Poetz Florian
4.2 Babazade Javidan Elnur Oglu Halvax Georg
4.3 Sadikhov Ulvi Ramil Oglu Hartl Daniel
4.4 Khalafova Narmin Ilgar Qizi Binder Michael
Bo. 9 TUR Turkey 12 SVK Slovakia 2 0 : 0
5.1 FM Yilmaz Mustafa Jacko Vladimir
5.2 FM Firat Burak Druska Juraj
5.3 Sipahioglu Irmak Mraz Martin
5.4 Aydogdu Erkmen Petras Marian
Bo. 10 AZE Azerbaijan 1 7 CZE Czech Republic 0 : 0
6.1 Rzayev Bahruz FM Ponizil Cyril
6.2 WIM Kazimova Narmin Nizami Qizi Kuchynka Lukas
6.3 Abdulla Khayala Mardan Qizi Pecha Tomas
6.4 Bayramov Elkhan Khayyat Oglu Vlasak Lukas

Fete

Board Pairings

Round 2 on 2009/07/17 at 15:00
Bo. 1 CZE Czech Republic 6 POL Poland 1½: ½
1.1 WFM Havlikova Kristyna Adamowicz Katarzyna 1 – 0
1.2 WFM Olsarova Karolina Labedz Patrycja ½ – ½
Bo. 5 GER Germany 1 4 ROU Romania 1½: ½
2.1 Hannes Diana WFM Foisor Mihaela-Veronica 1 – 0
2.2 Endress Anna Uta Adeline-Ramona ½ – ½
Bo. 10 GER Germany 2 8 TUR Turkey 1 1 : 1
3.1 Klek Hanna-Marie Sasmazel Burcu 0 – 1
3.2 WFM Osmanodja Filiz Durmaz Ayca Fatma 1 – 0
Bo. 3 MNE Montenegro 15 SVK Slovakia 2 1 : 1
4.1 WIM Vojinovic Jovana Turkova Karolina 1 – 0
4.2 Misovic Sanja Mrazova Monika 0 – 1
Bo. 7 CRO Croatia 11 SLO Slovakia 1 1½: ½
5.1 Deur Zrinka Motycakova Monika ½ – ½
5.2 Purgar Ivona Zvarikova Alexandra 1 – 0
Bo. 16 CZE Biomedica Ricany 2 HUN Hungary 0 : 2
6.1 Sochorova Jana Papp Petra 0 – 1
6.2 Rihova Kamila WFM Dudas Eszter 0 – 1
Bo. 14 TUR Turkey 2 9 RUS Chess school A. Karpova Salekhard 1 : 1
7.1 Sop Selen WFM Semenova Elena 0 – 1
7.2 Kaya Emel Semenova Anastasia 1 – 0
Bo. 12 AUT Austria 2 13 AUT Austria 1 1 : 1
8.1 Froewis Annika Bauer Marie-Christine ½ – ½
8.2 Kessler Michaela Anker Christin ½ – ½

Rank after Round 2

Rk. SNo Team Games + = TB1 TB2 TB3
1 1 Czech Republic 2 2 0 0 4 3,5 3,5
2 5 Germany 1 2 2 0 0 4 3,5 3,5
3 10 Germany 2 2 1 1 0 3 2,5 4,5
4 7 Croatia 2 1 1 0 3 2,5 3,5
5 4 Romania 2 1 0 1 2 2,5 4,5
6 6 Poland 2 1 0 1 2 2,5 4,5
7 2 Hungary 2 1 0 1 2 2,5 3,5
8 15 Slovakia 2 2 0 2 0 2 2,0 4,5
9 3 Montenegro 2 0 2 0 2 2,0 3,5
10 8 Turkey 1 2 0 2 0 2 2,0 3,5
11 11 Slovakia 1 2 0 1 1 1 1,5 4,5
12 16 Biomedica Ricany 2 0 1 1 1 1,0 4,5
13 9 Chess school A. Karpova Salekhard 2 0 1 1 1 1,0 4,5
14 13 Austria 1 2 0 1 1 1 1,0 4,5
15 12 Austria 2 2 0 1 1 1 1,0 3,5
16 14 Turkey 2 2 0 1 1 1 1,0 3,5

Board Pairings

Round 3 on 2009/07/18 at 15:00
Bo. 5 GER Germany 1 1 CZE Czech Republic 0 : 0
1.1 Hannes Diana WFM Havlikova Kristyna
1.2 Endress Anna WFM Olsarova Karolina
Bo. 10 GER Germany 2 7 CRO Croatia 0 : 0
2.1 Klek Hanna-Marie Deur Zrinka
2.2 WFM Osmanodja Filiz Purgar Ivona
Bo. 2 HUN Hungary 6 POL Poland 0 : 0
3.1 Papp Petra Adamowicz Katarzyna
3.2 WFM Dudas Eszter Labedz Patrycja
Bo. 8 TUR Turkey 1 3 MNE Montenegro 0 : 0
4.1 WIM Ozturk Kubra WIM Vojinovic Jovana
4.2 Sasmazel Burcu Misovic Sanja
Bo. 4 ROU Romania 15 SVK Slovakia 2 0 : 0
5.1 WFM Foisor Mihaela-Veronica Turkova Karolina
5.2 Uta Adeline-Ramona Mrazova Monika
Bo. 9 RUS Chess school A. Karpova Salekhard 12 AUT Austria 2 0 : 0
6.1 WFM Semenova Elena Froewis Annika
6.2 Semenova Anastasia Kessler Michaela
Bo. 11 SLO Slovakia 1 14 TUR Turkey 2 0 : 0
7.1 Motycakova Monika Sop Selen
7.2 Zvarikova Alexandra Soylemez Cansu
Bo. 13 AUT Austria 1 16 CZE Biomedica Ricany 0 : 0
8.1 Bauer Marie-Christine Sochorova Jana
8.2 Anker Christin Rihova Kamila

final

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s