Sah cu Ceausescu

Aici veti gasi cele mai interesante subiecte ale sportului mintii!Nu ezitati sa intrati in misterioasa si tulburator de frumoasa lume a sahului! Sa aveti in fiecare zi pofta de viata si de sah!

Stiri din sah – 24 din 24 ore – Duminica 19 iulie

Posted by ceausescuiulian on July 18, 2009

Update 00,19

4.Open Andorra 2009: Runda 1: Familia Marin participa in corpore la turneu

Aici puteti vedea live partide de la acest open

Mesa
1 1 80 Spraggett, Kevin CAN 1-0 IND Anuprita, Patil
2 81 2 Levine, Yonatan ISR 0-1 FRA Edouard, Romain
3 3 82 Balogh, Csaba HUN 1-0 ESP Sola Plaza, Gregorio
4 83 4 Reyniers, Pieter BEL 0-1 ROU Marin, Mihail
5 5 84 Peralta, Fernando ARG 1-0 ESP Alvarez Fernandez, Manuel
6 85 6 Alsina Franco, Sergio ESP 0-1 ARM Movsziszian, Karen
7 7 86 Lopez Martinez, Josep Manuel ESP 1-0 ESP Albets Armengol, Roland
8 87 8 Salminen, Jussi FIN 0-1 ESP Narciso Dublan, Marc
9 9 88 Damljanovic, Branko SRB 1-0 NED Schut, Donna
10 89 10 Gomez Oliveros, Hilario Enrique ESP 0-1 ITA Brunello, Sabino
11 11 90 Kogan, Artur ISR 1-0 ESP Gil Quilez, Sonia
12 91 12 Mortensen, Henrik DEN 0-1 AND De La Riva Aguado, Oscar
Marin, Victor-Mihai ROU 0-1 IND Kulkarni, Chinmay
Ortiz De Latierro Olivella,Aitor ESP 0-1 ROU Marin, Irina-Luiza

Update 00,15

3.Open Malaga: Mihai Suba termina pe locul 10 cu 6 puncte

Runda 8

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 5 GM Paunovic Dragan 6 ½ – ½ GM Strikovic Aleksa 8
2 4 GM Korneev Oleg ½ – ½ GM Khamrakulov Ibragim S 2
3 3 GM Suba Mihai 5 0 – 1 FM Garrido Dominguez Jesus 26
4 1 GM Stefansson Hannes 5 ½ – ½ 5 GM Djuric Stefan 17
5 6 GM Rivas Pastor Manuel 5 1 – 0 5 IM Cuenca Jimenez Jose Fernando 16
6 7 GM Kurajica Bojan 5 0 – 1 5 IM Larino Nieto David 14
7 18 IM Guerra Bastida Diego 5 ½ – ½ 5 IM Ibarra Jerez Jose Carlos 9
8 25 FM Ortega Ruiz Jose Miguel 5 ½ – ½ 5 GM Carlsson Pontus 10
9 11 GM Tratar Marko 1 – 0 Eyo Castro-Rial Alberto 40
10 12 GM Levin Felix 1 – 0 FM Charleshouse Glenn L 42

Runda 9 -rezultate

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 26 FM Garrido Dominguez Jesus ½ – ½ GM Paunovic Dragan 5
2 2 GM Khamrakulov Ibragim S 6 ½ – ½ 6 GM Rivas Pastor Manuel 6
3 8 GM Strikovic Aleksa 6 ½ – ½ 6 GM Korneev Oleg 4
4 14 IM Larino Nieto David 6 0 – 1 GM Stefansson Hannes 1
5 9 IM Ibarra Jerez Jose Carlos 1 – 0 FM Ortega Ruiz Jose Miguel 25
6 10 GM Carlsson Pontus ½ – ½ IM Mogranzini Roberto 19
7 17 GM Djuric Stefan ½ – ½ GM Tratar Marko 11
8 18 IM Guerra Bastida Diego 1 – 0 GM Levin Felix 12
9 29 Terron Elena Francisco M 5 0 – 1 5 GM Suba Mihai 3
10 7 GM Kurajica Bojan 5 1 – 0 5 Claros Egea Christian 30

Clasament final

Final Ranking after 9 Rounds

Rk. Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 GM Paunovic Dragan SRB 2519 7,0 49,0 39,0 0,0
2 FM Garrido Dominguez Jesus ESP 2301 7,0 45,0 33,5 0,0
3 GM Stefansson Hannes ISL 2580 6,5 50,0 33,0 0,0
4 GM Korneev Oleg RUS 2600 6,5 49,5 37,0 0,0
5 IM Ibarra Jerez Jose Carlos ESP 2511 6,5 47,5 36,0 0,0
6 GM Strikovic Aleksa SRB 2517 6,5 45,5 34,0 0,0
7 GM Khamrakulov Ibragim S ESP 2561 6,5 45,5 33,5 0,0
8 GM Rivas Pastor Manuel ESP 2520 6,5 44,0 33,5 0,0
9 IM Guerra Bastida Diego ESP 2410 6,5 44,0 32,5 0,0
10 GM Suba Mihai ROU 2515 6,0 48,5 33,5 0,0
11 GM Djuric Stefan SRB 2437 6,0 47,5 33,0 0,0
12 GM Tratar Marko SLO 2494 6,0 46,0 33,0 0,0
13 IM Cuenca Jimenez Jose Fernando ESP 2418 6,0 46,0 32,5 0,0
14 FM Perez Pardo Juan Carlos ESP 2280 6,0 45,0 30,5 0,0
15 GM Carlsson Pontus SWE 2456 6,0 44,0 32,5 0,0
16 IM Fernandez Romero Ernesto ESP 2453 6,0 44,0 32,5 0,0
17 IM Mogranzini Roberto ITA 2415 6,0 44,0 31,5 0,0
18 IM Larino Nieto David ESP 2462 6,0 43,5 31,0 0,0
19 GM Kurajica Bojan BIH 2595 6,0 42,5 31,5 0,0
20 FM Cruz Ravina Francisco Javier ESP 2325 6,0 42,5 29,5 0,0
21 Cruz Alvarez De Ron Dan ESP 2251 6,0 38,0 28,0 0,0
22 Quillan Gary ENG 2405 6,0 38,0 28,0 0,0

104 jucatori

Update 00,05

2.Ungaria:Nyiregyhaza : Doros isi ajuta maestrul, Ardelean Catalin fiind lider inainte de ultima runda. Catricicau Claudiu evolutie excelenta pana acum

Runda 9 – Perechi

FM    Sipos Istvan     2415    6         7     GM    Berczes David     2519
IM    Varga Peter     2442    5½         7     IM    Ardelean George-Catalin     2494    ROU
Doros Radu-Marian     2192    6         6     IM    Orso Miklos     2349    HUN
Papp Abel     2225    5         5         Catricicau Claudiu     1793
Hibjan Tamas     2136    4½         4½     FM    Chereches Marius     2343    HUN

Runda 7

GM    Berczes David     2519    5½     ½ – ½    5         Doros Radu-Marian     2192
Valko Krisztian     2300    4½     0 – 1    5     IM    Ardelean George-Catalin     2494
Karolyfalvi Zoltan     2112    3½     0 – 1    3½     FM    Chereches Marius     2343
Catricicau Claudiu     1793    3     1 – 0    3         Kiss Balazs     2080

Runda 8

IM    Ardelean George-Catalin     2494    6     1 – 0    5         Vasvari Tamas     2139
IM    Varga Peter     2442    5     ½ – ½    5½         Doros Radu-Marian     2192
FM    Chereches Marius     2343    4½     0 – 1    5     IM    Orso Miklos     2349
Catricicau Claudiu     1793    4     1 – 0    4         Horvath David     2216    HUN

Clasament dupa 8 runde

Rk.             Name    FED    Rtg    Pts.     TB1      TB2      TB3     w-we
1    ROU    IM    Ardelean George-Catalin    ROU    2494    7,0    44,0    37,00    32,0    1,18
2    HUN    GM    Berczes David    HUN    2519    7,0    41,5    36,00    32,5    1,01
3    ROU        Doros Radu-Marian    ROU    2192    6,0    40,5    27,25    27,5    2,94
………………………………………………………………………………………….
18    ROU        Catricicau Claudiu    ROU    1793    5,0    28,0    16,00    16,0    3,61
24    HUN    FM    Chereches Marius    HUN    2343    4,5    33,0    17,25    17,5    -1,97

(IC)

Update 00,01

1.Memorial Maria Albulet- Runda 1: Corina Peptan si Luminita Cosma castiga la debutul competitiei

Round 1 on 2009/07/18 at 15.00
SNo. Name Rtg Res. Name Rtg SNo.
1 WIM Padurariu Ioana-Smaranda 2225 1/2 WGM Makropoulou Marina 2245 10
2 WFM Sgircea Silvia-Raluca 2188 1/2 WIM Daulyte Deimante 2269 9
3 IM Peptan Corina-Isabela 2392 1-0 WIM Yordanova Svetla 2220 8
4 WGM Sandu Mihaela 2305 1/2 WIM Bulmaga Irina 2277 7
5 WGM Cosma Elena-Luminita 2337 1-0 WIM Gheorghe Corina 2209 6
Round 2 on 2009/07/19 at 15.00
SNo. Name Rtg Res. Name Rtg SNo.
10 WGM Makropoulou Marina 2245 WIM Gheorghe Corina 2209 6
7 WIM Bulmaga Irina 2277 WGM Cosma Elena-Luminita 2337 5
8 WIM Yordanova Svetla 2220 WGM Sandu Mihaela 2305 4
9 WIM Daulyte Deimante 2269 IM Peptan Corina-Isabela 2392 3
1 WIM Padurariu Ioana-Smaranda 2225 WFM Sgircea Silvia-Raluca 2188 2

(GM)

final

Memorial Maria Albulet
Round 1 on 2009/07/18 at 15.00
SNo. Name Rtg Res. Name Rtg SNo.
1 WIM Padurariu Ioana-Smaranda 2225 1/2 WGM Makropoulou Marina 2245 10
2 WFM Sgircea Silvia-Raluca 2188 1/2 WIM Daulyte Deimante 2269 9
3 IM Peptan Corina-Isabela 2392 1-0 WIM Yordanova Svetla 2220 8
4 WGM Sandu Mihaela 2305 1/2 WIM Bulmaga Irina 2277 7
5 WGM Cosma Elena-Luminita 2337 1-0 WIM Gheorghe Corina 2209 6
Round 2 on 2009/07/19 at 15.00
SNo. Name Rtg Res. Name Rtg SNo.
10 WGM Makropoulou Marina 2245 WIM Gheorghe Corina 2209 6
7 WIM Bulmaga Irina 2277 WGM Cosma Elena-Luminita 2337 5
8 WIM Yordanova Svetla 2220 WGM Sandu Mihaela 2305 4
9 WIM Daulyte Deimante 2269 IM Peptan Corina-Isabela 2392 3
1 WIM Padurariu Ioana-Smaranda 2225 WFM Sgircea Silvia-Raluca 2188 2

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s