Sah cu Ceausescu

Aici veti gasi cele mai interesante subiecte ale sportului mintii!Nu ezitati sa intrati in misterioasa si tulburator de frumoasa lume a sahului! Sa aveti in fiecare zi pofta de viata si de sah!

Pardubice: Baietii nostrii sunt la inaltime si trec muncit de Azerbaidjan2. Maine urmeaza practic meciul pentru o medalie cu Germania. Fetele au pierdut din nou la Croatia iar maine putem castiga la Austria1

Posted by ceausescuiulian on July 20, 2009

pardubice

European youth team championship U18 – GIRLS

Fete

Statistica echipei Romaniei

ROU 11. Romania (RtgAvg:2100, TB1: 4 / TB2: 4,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 Pts. Games RtgAvg
1 WFM Foisor Mihaela-Veronica 2123 0 ROU 1 0 1 0 2,0 4 1996
2 Uta Adeline-Ramona 2076 0 ROU ½ 0 0 0,5 3 2096
3 Anusca Madalina-Maria 2005 0 ROU 1 1 0 2,0 3 1932

Runda 5 -rezultate

Round 5 on 2009/07/20 at 15:00
Bo. 2 HUN Hungary 5 GER Germany 1 ½ :1½
1.1 Papp Petra Hannes Diana ½ – ½
1.2 WFM Dudas Eszter Endress Anna 0 – 1
Bo. 10 GER Germany 2 9 RUS Chess school A. Karpova Salekhard 2 : 0
2.1 Klek Hanna-Marie WFM Semenova Elena 1 – 0
2.2 WFM Osmanodja Filiz Semenova Anastasia 1 – 0
Bo. 3 MNE Montenegro 1 CZE Czech Republic 1 : 1
3.1 WIM Vojinovic Jovana WFM Havlikova Kristyna 1 – 0
3.2 Misovic Sanja Olsarova Tereza 0 – 1
Bo. 7 CRO Croatia 4 ROU Romania 2 : 0
4.1 Deur Zrinka Uta Adeline-Ramona 1 – 0
4.2 Purgar Ivona Anusca Madalina-Maria 1 – 0
Bo. 8 TUR Turkey 1 6 POL Poland ½ :1½
5.1 WIM Ozturk Kubra Adamowicz Katarzyna ½ – ½
5.2 Durmaz Ayca Fatma Labedz Patrycja 0 – 1
Bo. 11 SLO Slovakia 1 15 SVK Slovakia 2 1 : 1
6.1 Motycakova Monika Turkova Karolina ½ – ½
6.2 Zvarikova Alexandra Mrazova Monika ½ – ½
Bo. 14 TUR Turkey 2 13 AUT Austria 1 1½: ½
7.1 Sop Selen Bauer Marie-Christine 1 – 0
7.2 Kaya Emel Anker Christin ½ – ½
Bo. 16 CZE Biomedica Ricany 12 AUT Austria 2 0 : 2
8.1 Sochorova Jana Froewis Annika 0 – 1
8.2 Rihova Kamila Kessler Michaela 0 – 1

Clasament dupa Runda 5

Rk. SNo Team Games + = TB1 TB2 TB3
1 5 Germany 1 5 4 1 0 9 7,5 25,5
2 10 Germany 2 5 3 2 0 8 7,0 27,5
3 2 Hungary 5 3 0 2 6 6,5 28,0
4 6 Poland 5 3 0 2 6 6,5 25,5
5 1 Czech Republic 5 2 2 1 6 6,0 31,0
6 7 Croatia 5 2 2 1 6 6,0 28,5
7 9 Chess school A. Karpova Salekhard 5 2 1 2 5 5,0 24,5
8 15 Slovakia 2 5 1 3 1 5 5,0 22,5
9 3 Montenegro 5 1 3 1 5 5,0 22,0
10 14 Turkey 2 5 2 1 2 5 4,5 21,5
11 4 Romania 5 2 0 3 4 4,5 28,0
12 11 Slovakia 1 5 1 2 2 4 4,5 27,0
13 8 Turkey 1 5 1 2 2 4 4,0 26,0
14 12 Austria 2 5 1 1 3 3 3,0 19,0
15 13 Austria 1 5 0 2 3 2 2,5 22,5
16 16 Biomedica Ricany 5 0 2 3 2 2,5 21,0

Runda 6 – Perechi

Round 6 on 2009/07/21 at 15:00
Bo. 5 GER Germany 1 10 GER Germany 2 0 : 0
1.1 Hannes Diana Klek Hanna-Marie
1.2 Endress Anna WFM Osmanodja Filiz
Bo. 1 CZE Czech Republic 2 HUN Hungary 0 : 0
2.1 WFM Havlikova Kristyna Papp Petra
2.2 WFM Olsarova Karolina WFM Dudas Eszter
Bo. 6 POL Poland 7 CRO Croatia 0 : 0
3.1 Adamowicz Katarzyna Deur Zrinka
3.2 Labedz Patrycja Purgar Ivona
Bo. 14 TUR Turkey 2 3 MNE Montenegro 0 : 0
4.1 Sop Selen WIM Vojinovic Jovana
4.2 Soylemez Cansu Misovic Sanja
Bo. 15 SVK Slovakia 2 9 RUS Chess school A. Karpova Salekhard 0 : 0
5.1 Turkova Karolina WFM Semenova Elena
5.2 Mrazova Monika Semenova Anastasia
Bo. 12 AUT Austria 2 8 TUR Turkey 1 0 : 0
6.1 Froewis Annika WIM Ozturk Kubra
6.2 Kessler Michaela Sasmazel Burcu
Bo. 13 AUT Austria 1 4 ROU Romania 0 : 0
7.1 Bauer Marie-Christine WFM Foisor Mihaela-Veronica
7.2 Anker Christin Uta Adeline-Ramona
Bo. 16 CZE Biomedica Ricany 11 SLO Slovakia 1 0 : 0
8.1 Sochorova Jana Motycakova Monika
8.2 Rihova Kamila Zvarikova Alexandra

European youth team championship U18 – BOYS

Baieti

Runda 5- rezultate

Round 5 on 2009/07/20 at 15:00
Bo. 1 HUN Hungary 4 GER Germany 3 : 1
1.1 IM Prohaszka Peter IM Huschenbeth Niclas 1 – 0
1.2 IM Balog Imre FM Jorczik Julian 0 – 1
1.3 FM Fodor Tamas Jr FM Zelbel Patrick 1 – 0
1.4 FM Mihok Oliver Graf Felix 1 – 0
Bo. 5 CRO Croatia 2 POL Poland 1 : 3
2.1 IM Martinovic Sasa GM Swiercz Dariusz 1 – 0
2.2 Ivekovic Zvonimir IM Piorun Kacper 0 – 1
2.3 Srbis Jurica FM Kanarek Marcel 0 – 1
2.4 Stocko Josip Klim Kamil 0 – 1
Bo. 3 ROU Romania 12 AZE Azerbaijan 2 2½:1½
3.1 GM Chirila Ioan-Cristian Oroudzhov Anar 1 – 0
3.2 Petrisor Adrian-Marian Babazade Javidan Elnur Oglu ½ – ½
3.3 Dragomirescu Robin-Alexandru Sadikhov Ulvi Ramil Oglu 1 – 0
3.4 Hajbok Robert Khalafova Narmin Ilgar Qizi 0 – 1
Bo. 10 AZE Azerbaijan 1 8 SVK Slovakia 1 2 : 2
4.1 Rzayev Bahruz Varga David 1 – 0
4.2 WIM Kazimova Narmin Nizami Qizi FM Csiba Dominik 0 – 1
4.3 Abdulla Khayala Mardan Qizi Petenyi Tamas ½ – ½
4.4 Bayramov Elkhan Khayyat Oglu Kolesar Rastislav ½ – ½
Bo. 9 TUR Turkey 11 RUS Chess school A. Karpova Salekhard 3 : 1
5.1 FM Yilmaz Mustafa FM Matvienko Ivan 1 – 0
5.2 FM Firat Burak Savitskiy Sergey 0 – 1
5.3 Sipahioglu Irmak Pranizin Gennady 1 – 0
5.4 Topak Engin Orekhov Nikolai 1 – 0
Bo. 13 SVK Slovakia 2 7 CZE Czech Republic 1 : 3
6.1 Jacko Vladimir FM Ponizil Cyril 0 – 1
6.2 Druska Juraj Kuchynka Lukas 1 – 0
6.3 Mraz Martin Pecha Tomas 0 – 1
6.4 Petras Marian Vlasak Lukas 0 – 1

Rank after Round 5

Rk. SNo Team Games + = TB1 TB2 TB3
1 1 Hungary 5 4 1 0 9 15,0 52,5
2 2 Poland 5 4 0 1 8 13,5 56,5
3 3 Romania 5 3 1 1 7 12,5 54,5
4 9 Turkey 5 3 0 2 6 12,5 42,5
5 4 Germany 5 2 2 1 6 11,5 56,0
6 5 Croatia 5 2 2 1 6 11,0 49,0
7 10 Azerbaijan 1 5 1 3 1 5 10,0 43,0
8 8 Slovakia 1 5 2 1 2 5 9,0 39,5
9 6 Austria 5 2 1 2 5 9,0 35,5
10 7 Czech Republic 5 2 0 3 4 9,0 39,5
11 12 Azerbaijan 2 5 1 2 2 4 7,5 43,0
12 11 Chess school A. Karpova Salekhard 5 1 1 3 3 6,0 61,0
13 13 Slovakia 2 5 1 0 4 2 3,5 39,5

Board Pairings

Round 6 on 2009/07/21 at 15:00
Bo. 5 CRO Croatia 1 HUN Hungary 0 : 0
1.1 IM Martinovic Sasa IM Prohaszka Peter
1.2 Ivekovic Zvonimir IM Pap Gyula
1.3 Srbis Jurica IM Balog Imre
1.4 Stocko Josip FM Fodor Tamas Jr
Bo. 2 POL Poland 9 TUR Turkey 0 : 0
2.1 GM Swiercz Dariusz FM Yilmaz Mustafa
2.2 IM Piorun Kacper FM Firat Burak
2.3 FM Kanarek Marcel Sipahioglu Irmak
2.4 Klim Kamil Aydogdu Erkmen
Bo. 4 GER Germany 3 ROU Romania 0 : 0
3.1 IM Huschenbeth Niclas GM Chirila Ioan-Cristian
3.2 FM Jorczik Julian Anton Teodor
3.3 FM Zelbel Patrick Petrisor Adrian-Marian
3.4 Graf Felix Dragomirescu Robin-Alexandru
Bo. 6 AUT Austria 10 AZE Azerbaijan 1 0 : 0
4.1 Poetz Florian Rzayev Bahruz
4.2 Halvax Georg WIM Kazimova Narmin Nizami Qizi
4.3 Hartl Daniel Abdulla Khayala Mardan Qizi
4.4 Binder Michael Bayramov Elkhan Khayyat Oglu
Bo. 7 CZE Czech Republic 8 SVK Slovakia 1 0 : 0
5.1 FM Ponizil Cyril Varga David
5.2 Kuchynka Lukas FM Csiba Dominik
5.3 Pecha Tomas Petenyi Tamas
5.4 Vlasak Lukas Kolesar Rastislav
Bo. 12 AZE Azerbaijan 2 13 SVK Slovakia 2 0 : 0
6.1 Oroudzhov Anar Jacko Vladimir
6.2 Babazade Javidan Elnur Oglu Druska Juraj
6.3 Sadikhov Ulvi Ramil Oglu Mraz Martin
6.4 Khalafova Narmin Ilgar Qizi Petras Marian

Final

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s