Sah cu Ceausescu

Aici veti gasi cele mai interesante subiecte ale sportului mintii!Nu ezitati sa intrati in misterioasa si tulburator de frumoasa lume a sahului! Sa aveti in fiecare zi pofta de viata si de sah!

Pardubice: Baietii remizeaza cu Slovacia 1 si termina pe locul 4, iar fetele castiga la Cehia si prind locul 5 in clasament

Posted by ceausescuiulian on July 22, 2009

pardubice

European youth team championship U18 – BOYS

Baieti

Runda 7

Board Pairings

Round 7 on 2009/07/22 at 09:00
Bo. 1 HUN Hungary 6 AUT Austria 3 : 1
1.1 IM Prohaszka Peter Poetz Florian 1 – 0
1.2 IM Pap Gyula Halvax Georg 1 – 0
1.3 IM Balog Imre Hartl Daniel ½ – ½
1.4 FM Fodor Tamas Jr Binder Michael ½ – ½
Bo. 4 GER Germany 2 POL Poland 3 : 1
2.1 IM Huschenbeth Niclas GM Swiercz Dariusz 0 – 1
2.2 FM Jorczik Julian IM Piorun Kacper 1 – 0
2.3 FM Zelbel Patrick FM Kanarek Marcel 1 – 0
2.4 Graf Felix Klim Kamil 1 – 0
Bo. 8 SVK Slovakia 1 3 ROU Romania 2 : 2
3.1 Varga David GM Chirila Ioan-Cristian 1 – 0
3.2 FM Csiba Dominik Anton Teodor ½ – ½
3.3 Petenyi Tamas Petrisor Adrian-Marian ½ – ½
3.4 Kolesar Rastislav Dragomirescu Robin-Alexandru 0 – 1
Bo. 9 TUR Turkey 12 AZE Azerbaijan 2 3 : 1
4.1 FM Yilmaz Mustafa Oroudzhov Anar 1 – 0
4.2 FM Firat Burak Babazade Javidan Elnur Oglu 1 – 0
4.3 Aydogdu Erkmen Sadikhov Ulvi Ramil Oglu ½ – ½
4.4 Topak Engin Izzat Kanan ½ – ½
Bo. 13 SVK Slovakia 2 5 CRO Croatia 1 : 3
5.1 Jacko Vladimir IM Martinovic Sasa ½ – ½
5.2 Druska Juraj Ivekovic Zvonimir ½ – ½
5.3 Mraz Martin Srbis Jurica 0 – 1
5.4 Petras Marian Stocko Josip 0 – 1
Bo. 11 RUS Chess school A. Karpova Salekhard 7 CZE Czech Republic 2 : 2
6.1 FM Matvienko Ivan FM Ponizil Cyril 0 – 1
6.2 Savitskiy Sergey Pecha Tomas 1 – 0
6.3 Pranizin Gennady Vlasak Lukas ½ – ½
6.4 Orekhov Nikolai Bednar Marcel ½ – ½

Clasament final dupa 7 Runde- Echipe Baieti

Rk. SNo Team Games + = TB1 TB2 TB3
1 1 Hungary 7 6 1 0 13 21,5 99,5
2 2 Poland 7 5 0 2 10 17,5 112,0
3 4 Germany 7 3 3 1 9 16,5 111,5
4 3 Romania 7 3 3 1 9 16,5 107,5
5 9 Turkey 7 4 0 3 8 16,5 91,5
6 5 Croatia 7 3 2 2 8 14,5 95,5
7 8 Slovakia 1 7 3 2 2 8 14,0 81,5
8 10 Azerbaijan 1 7 2 3 2 7 13,5 76,5
9 6 Austria 7 3 1 3 7 12,5 84,0
10 12 Azerbaijan 2 7 2 2 3 6 11,5 81,0
11 11 Chess school A. Karpova Salekhard 7 2 2 3 6 10,0 94,5
12 7 Czech Republic 7 2 1 4 5 12,0 79,0
13 13 Slovakia 2 7 1 0 6 2 5,5 81,0

Annotation:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: points (game-points)
Tie Break3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

Rezultatele individuale complete ale echipelor

Team-Composition without round-results

HUN 1. Hungary (RtgAvg:2474 / TB1: 13 / TB2: 21,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 IM Prohaszka Peter 2508 0 HUN 6,0 7,0
2 IM Pap Gyula 2503 0 HUN 3,5 5,0
3 IM Balog Imre 2453 0 HUN 4,0 6,0
4 FM Fodor Tamas Jr 2433 0 HUN 4,5 6,0
5 FM Mihok Oliver 2357 0 HUN 3,5 4,0
POL 2. Poland (RtgAvg:2413 / TB1: 10 / TB2: 17,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 GM Swiercz Dariusz 2492 0 POL 4,5 7,0
2 IM Piorun Kacper 2457 0 POL 4,0 7,0
3 FM Kanarek Marcel 2422 0 POL 4,5 7,0
4 Klim Kamil 2280 0 POL 4,5 7,0
ROU 3. Romania (RtgAvg:2392 / TB1: 9 / TB2: 16,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 GM Chirila Ioan-Cristian 2526 0 ROU 2,5 6,0
2 Anton Teodor 2379 0 ROU 2,5 6,0
3 Petrisor Adrian-Marian 2322 0 ROU 5,5 7,0
4 Dragomirescu Robin-Alexandru 2342 0 ROU 5,0 6,0
5 Hajbok Robert 2274 0 ROU 1,0 3,0
GER 4. Germany (RtgAvg:2352 / TB1: 9 / TB2: 16,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 IM Huschenbeth Niclas 2416 0 GER 2,5 7,0
2 FM Jorczik Julian 2352 0 GER 5,5 7,0
3 FM Zelbel Patrick 2348 0 GER 3,5 7,0
4 Graf Felix 2291 0 GER 5,0 7,0
CRO 5. Croatia (RtgAvg:2305 / TB1: 8 / TB2: 14,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 IM Martinovic Sasa 2525 0 CRO 4,0 7,0
2 Ivekovic Zvonimir 2308 0 CRO 3,5 7,0
3 Srbis Jurica 2250 0 CRO 3,5 7,0
4 Stocko Josip 2138 0 CRO 3,5 7,0
AUT 6. Austria (RtgAvg:2262 / TB1: 7 / TB2: 12,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 Poetz Florian 2364 0 AUT 3,0 6,0
2 Halvax Georg 2260 0 AUT 2,5 6,0
3 Hartl Daniel 2249 0 AUT 1,5 6,0
4 Binder Michael 2174 0 AUT 3,5 6,0
CZE 7. Czech Republic (RtgAvg:2253 / TB1: 5 / TB2: 12)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 FM Ponizil Cyril 2314 0 CZE 3,5 6,0
2 Kuchynka Lukas 2307 0 CZE 1,5 5,0
3 Pecha Tomas 2213 0 CZE 2,0 6,0
4 Vlasak Lukas 2177 0 CZE 2,0 5,0
5 Bednar Marcel 2154 0 CZE 1,0 2,0
SVK 8. Slovakia 1 (RtgAvg:2251 / TB1: 8 / TB2: 14)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 Varga David 2285 0 SVK 2,5 6,0
2 FM Csiba Dominik 2401 0 SVK 3,5 6,0
3 Petenyi Tamas 2308 0 SVK 3,5 6,0
4 Kolesar Rastislav 2011 0 SVK 2,5 6,0
TUR 9. Turkey (RtgAvg:2201 / TB1: 8 / TB2: 16,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 FM Yilmaz Mustafa 2432 0 TUR 6,0 7,0
2 FM Firat Burak 2310 0 TUR 3,5 7,0
3 Sipahioglu Irmak 2057 0 TUR 1,5 4,0
4 Aydogdu Erkmen 1998 0 TUR 1,5 4,0
5 Topak Engin 2005 0 TUR 4,0 6,0
AZE 10. Azerbaijan 1 (RtgAvg:2164 / TB1: 7 / TB2: 13,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 Rzayev Bahruz 2228 0 AZE 4,0 6,0
2 WIM Kazimova Narmin Nizami Qizi 2218 0 AZE 2,5 5,0
3 Abdulla Khayala Mardan Qizi 2113 0 AZE 3,0 5,0
4 Bayramov Elkhan Khayyat Oglu 1964 0 AZE 0,5 5,0
5 Guliyev Murad 2097 0 AZE 1,5 3,0
RUS 11. Chess school A. Karpova Salekhard (RtgAvg:2109 / TB1: 6 / TB2: 10)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 FM Matvienko Ivan 2304 0 RUS 2,0 6,0
2 Savitskiy Sergey 2191 0 RUS 3,0 6,0
3 Pranizin Gennady 2152 0 RUS 2,0 6,0
4 Orekhov Nikolai 1790 0 RUS 1,0 6,0
AZE 12. Azerbaijan 2 (RtgAvg:1972 / TB1: 6 / TB2: 11,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 Oroudzhov Anar 2071 0 AZE 0,0 5,0
2 Babazade Javidan Elnur Oglu 1961 0 AZE 2,5 5,0
3 Sadikhov Ulvi Ramil Oglu 1954 0 AZE 1,5 5,0
4 Khalafova Narmin Ilgar Qizi 1901 0 AZE 4,0 5,0
5 Izzat Kanan 0 0 AZE 1,5 4,0
SVK 13. Slovakia 2 (RtgAvg:1953 / TB1: 2 / TB2: 5,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 Jacko Vladimir 2079 0 SVK 0,5 6,0
2 Druska Juraj 2122 0 SVK 3,0 6,0
3 Mraz Martin 1813 0 SVK 0,0 6,0
4 Petras Marian 1797 0 SVK 0,0 6,0

Statistica runda de runda

Team-Composition with round-results

HUN 1. Hungary (RtgAvg:2474, TB1: 13 / TB2: 21,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games
1 IM Prohaszka Peter 2508 0 HUN 1 1 1 ½ 1 ½ 1 6,0 7
2 IM Pap Gyula 2503 0 HUN 0 1 ½ 1 1 3,5 5
3 IM Balog Imre 2453 0 HUN 1 ½ 1 1 0 ½ 4,0 6
4 FM Fodor Tamas Jr 2433 0 HUN 1 0 1 1 1 ½ 4,5 6
5 FM Mihok Oliver 2357 0 HUN ½ 1 1 1 3,5 4
POL 2. Poland (RtgAvg:2413, TB1: 10 / TB2: 17,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games
1 GM Swiercz Dariusz 2492 0 POL 1 1 0 ½ 0 1 1 4,5 7
2 IM Piorun Kacper 2457 0 POL ½ ½ 1 ½ 1 ½ 0 4,0 7
3 FM Kanarek Marcel 2422 0 POL 1 1 ½ 0 1 1 0 4,5 7
4 Klim Kamil 2280 0 POL 1 1 1 0 1 ½ 0 4,5 7
GER 3. Germany (RtgAvg:2352, TB1: 9 / TB2: 16,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games
1 IM Huschenbeth Niclas 2416 0 GER 0 1 ½ 0 0 1 0 2,5 7
2 FM Jorczik Julian 2352 0 GER 1 1 0 1 1 ½ 1 5,5 7
3 FM Zelbel Patrick 2348 0 GER 0 1 ½ 1 0 0 1 3,5 7
4 Graf Felix 2291 0 GER 1 1 1 ½ 0 ½ 1 5,0 7
ROU 4. Romania (RtgAvg:2392, TB1: 9 / TB2: 16,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games
1 GM Chirila Ioan-Cristian 2526 0 ROU 0 1 ½ 1 0 0 2,5 6
2 Anton Teodor 2379 0 ROU 0 ½ 0 1 ½ ½ 2,5 6
3 Petrisor Adrian-Marian 2322 0 ROU 1 1 ½ 1 ½ 1 ½ 5,5 7
4 Dragomirescu Robin-Alexandru 2342 0 ROU 1 ½ 1 1 ½ 1 5,0 6
5 Hajbok Robert 2274 0 ROU 1 0 0 1,0 3
TUR 5. Turkey (RtgAvg:2201, TB1: 8 / TB2: 16,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games
1 FM Yilmaz Mustafa 2432 0 TUR 1 1 1 1 1 0 1 6,0 7
2 FM Firat Burak 2310 0 TUR 0 1 1 0 0 ½ 1 3,5 7
3 Sipahioglu Irmak 2057 0 TUR 0 ½ 1 0 1,5 4
4 Aydogdu Erkmen 1998 0 TUR 0 1 0 ½ 1,5 4
5 Topak Engin 2005 0 TUR ½ 1 ½ 1 ½ ½ 4,0 6
CRO 6. Croatia (RtgAvg:2305, TB1: 8 / TB2: 14,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games
1 IM Martinovic Sasa 2525 0 CRO 0 ½ ½ 1 1 ½ ½ 4,0 7
2 Ivekovic Zvonimir 2308 0 CRO 1 ½ 1 ½ 0 0 ½ 3,5 7
3 Srbis Jurica 2250 0 CRO ½ ½ ½ 1 0 0 1 3,5 7
4 Stocko Josip 2138 0 CRO ½ 1 0 1 0 0 1 3,5 7
SVK 7. Slovakia 1 (RtgAvg:2251, TB1: 8 / TB2: 14)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games
1 Varga David 2285 0 SVK 0 0 1 0 ½ 1 2,5 6
2 FM Csiba Dominik 2401 0 SVK ½ 0 ½ 1 1 ½ 3,5 6
3 Petenyi Tamas 2308 0 SVK 0 ½ 1 ½ 1 ½ 3,5 6
4 Kolesar Rastislav 2011 0 SVK 0 ½ 1 ½ ½ 0 2,5 6
AZE 8. Azerbaijan 1 (RtgAvg:2164, TB1: 7 / TB2: 13,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games
1 Rzayev Bahruz 2228 0 AZE 1 ½ ½ 1 1 0 4,0 6
2 WIM Kazimova Narmin Nizami Qizi 2218 0 AZE 0 1 1 0 ½ 2,5 5
3 Abdulla Khayala Mardan Qizi 2113 0 AZE 1 0 ½ ½ 1 3,0 5
4 Bayramov Elkhan Khayyat Oglu 1964 0 AZE 0 0 0 ½ 0 0,5 5
5 Guliyev Murad 2097 0 AZE 1 ½ 0 1,5 3
AUT 9. Austria (RtgAvg:2262, TB1: 7 / TB2: 12,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games
1 Poetz Florian 2364 0 AUT 1 0 1 0 1 0 3,0 6
2 Halvax Georg 2260 0 AUT 1 ½ 0 ½ ½ 0 2,5 6
3 Hartl Daniel 2249 0 AUT 1 0 0 0 0 ½ 1,5 6
4 Binder Michael 2174 0 AUT 1 0 1 0 1 ½ 3,5 6
AZE 10. Azerbaijan 2 (RtgAvg:1972, TB1: 6 / TB2: 11,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games
1 Oroudzhov Anar 2071 0 AZE 0 0 0 0 0 0,0 5
2 Babazade Javidan Elnur Oglu 1961 0 AZE 1 0 ½ 1 0 2,5 5
3 Sadikhov Ulvi Ramil Oglu 1954 0 AZE 0 1 0 0 ½ 1,5 5
4 Khalafova Narmin Ilgar Qizi 1901 0 AZE 0 1 1 1 1 4,0 5
5 Izzat Kanan 0 0 AZE 0 0 1 ½ 1,5 4
RUS 11. Chess school A. Karpova Salekhard (RtgAvg:2109, TB1: 6 / TB2: 10)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games
1 FM Matvienko Ivan 2304 0 RUS 1 ½ 0 ½ 0 0 2,0 6
2 Savitskiy Sergey 2191 0 RUS 0 1 0 0 1 1 3,0 6
3 Pranizin Gennady 2152 0 RUS ½ 1 0 0 0 ½ 2,0 6
4 Orekhov Nikolai 1790 0 RUS ½ 0 0 0 0 ½ 1,0 6
CZE 12. Czech Republic (RtgAvg:2253, TB1: 5 / TB2: 12)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games
1 FM Ponizil Cyril 2314 0 CZE 0 ½ ½ 1 ½ 1 3,5 6
2 Kuchynka Lukas 2307 0 CZE 1 ½ 0 0 0 1,5 5
3 Pecha Tomas 2213 0 CZE 0 ½ ½ 1 0 0 2,0 6
4 Vlasak Lukas 2177 0 CZE 0 0 1 ½ ½ 2,0 5
5 Bednar Marcel 2154 0 CZE ½ ½ 1,0 2
SVK 13. Slovakia 2 (RtgAvg:1953, TB1: 2 / TB2: 5,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games
1 Jacko Vladimir 2079 0 SVK 0 0 0 0 0 ½ 0,5 6
2 Druska Juraj 2122 0 SVK 0 0 ½ 1 1 ½ 3,0 6
3 Mraz Martin 1813 0 SVK 0 0 0 0 0 0 0,0 6
4 Petras Marian 1797 0 SVK 0 0 0 0 0 0 0,0 6

European youth team championship U18 – GIRLS

Fete

Runda 7

Board Pairings

Round 7 on 2009/07/22 at 09:00
Bo. 5 GER Germany 1 6 POL Poland ½ :1½
1.1 Hannes Diana Adamowicz Katarzyna ½ – ½
1.2 Endress Anna Labedz Patrycja 0 – 1
Bo. 10 GER Germany 2 3 MNE Montenegro 1 : 1
2.1 Klek Hanna-Marie WIM Vojinovic Jovana 0 – 1
2.2 WFM Osmanodja Filiz Misovic Sanja 1 – 0
Bo. 9 RUS Chess school A. Karpova Salekhard 2 HUN Hungary 2 : 0
3.1 WFM Semenova Elena Papp Petra 1 – 0
3.2 Semenova Anastasia Manyoki Anna 1 – 0
Bo. 4 ROU Romania 1 CZE Czech Republic 2 : 0
4.1 WFM Foisor Mihaela-Veronica WFM Havlikova Kristyna 1 – 0
4.2 Anusca Madalina-Maria Olsarova Tereza 1 – 0
Bo. 7 CRO Croatia 14 TUR Turkey 2 2 : 0
5.1 Deur Zrinka Sop Selen 1 – 0
5.2 Purgar Ivona Kaya Emel 1 – 0
Bo. 11 SLO Slovakia 1 12 AUT Austria 2 1 : 1
6.1 Motycakova Monika Froewis Annika 1 – 0
6.2 Zvarikova Alexandra Kessler Michaela 0 – 1
Bo. 8 TUR Turkey 1 13 AUT Austria 1 2 : 0
7.1 Sasmazel Burcu Bauer Marie-Christine 1 – 0
7.2 Durmaz Ayca Fatma Anker Christin 1 – 0
Bo. 15 SVK Slovakia 2 16 CZE Biomedica Ricany 1 : 1
8.1 Turkova Karolina Sochorova Jana ½ – ½
8.2 Mrazova Monika Rihova Kamila ½ – ½

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo Team Games + = TB1 TB2 TB3
1 6 Poland 7 5 0 2 10 10,0 50,5
2 10 Germany 2 7 3 4 0 10 9,0 55,0
3 5 Germany 1 7 4 2 1 10 9,0 52,5
4 9 Chess school A. Karpova Salekhard 7 4 1 2 9 9,0 46,5
5 4 Romania 7 4 0 3 8 8,5 45,0
6 2 Hungary 7 4 0 3 8 8,0 56,0
7 7 Croatia 7 3 2 2 8 8,0 54,5
8 3 Montenegro 7 2 4 1 8 7,5 44,5
9 8 Turkey 1 7 2 3 2 7 7,0 47,0
10 11 Slovakia 1 7 2 3 2 7 7,0 45,5
11 1 Czech Republic 7 2 2 3 6 6,5 61,0
12 15 Slovakia 2 7 1 4 2 6 6,0 46,5
13 14 Turkey 2 7 2 1 4 5 5,0 49,0
14 12 Austria 2 7 1 3 3 5 5,0 43,0
15 16 Biomedica Ricany 7 0 3 4 3 4,0 43,0
16 13 Austria 1 7 0 2 5 2 2,5 44,5

Annotation:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: points (game-points)
Tie Break3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

Rezultatele individuale complete ale echipelor

Team-Composition without round-results

CZE 1. Czech Republic (RtgAvg:2156 / TB1: 6 / TB2: 6,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 WFM Havlikova Kristyna 2161 0 CZE 2,5 6,0
2 WFM Olsarova Karolina 2151 0 CZE 2,0 4,0
3 Olsarova Tereza 2127 0 CZE 2,0 4,0
HUN 2. Hungary (RtgAvg:2150 / TB1: 8 / TB2: 8)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 Papp Petra 2159 0 HUN 4,5 7,0
2 WFM Dudas Eszter 2141 0 HUN 2,0 4,0
3 Manyoki Anna 2081 0 HUN 1,5 3,0
MNE 3. Montenegro (RtgAvg:2142 / TB1: 8 / TB2: 7,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 WIM Vojinovic Jovana 2341 0 MNE 6,5 7,0
2 Misovic Sanja 1943 0 MNE 1,0 7,0
ROU 4. Romania (RtgAvg:2100 / TB1: 8 / TB2: 8,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 WFM Foisor Mihaela-Veronica 2123 0 ROU 4,0 6,0
2 Uta Adeline-Ramona 2076 0 ROU 0,5 3,0
3 Anusca Madalina-Maria 2005 0 ROU 4,0 5,0
GER 5. Germany 1 (RtgAvg:2091 / TB1: 10 / TB2: 9)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 Hannes Diana 2105 0 GER 5,0 7,0
2 Endress Anna 2076 0 GER 4,0 7,0
POL 6. Poland (RtgAvg:2083 / TB1: 10 / TB2: 10)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 Adamowicz Katarzyna 2121 0 POL 4,0 7,0
2 Labedz Patrycja 2044 0 POL 6,0 7,0
CRO 7. Croatia (RtgAvg:2076 / TB1: 8 / TB2: 8)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 Deur Zrinka 2072 0 CRO 3,5 7,0
2 Purgar Ivona 2079 0 CRO 4,5 7,0
TUR 8. Turkey 1 (RtgAvg:2070 / TB1: 7 / TB2: 7)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 WIM Ozturk Kubra 2256 0 TUR 1,5 5,0
2 Sasmazel Burcu 1877 0 TUR 4,5 6,0
3 Durmaz Ayca Fatma 1883 0 TUR 1,0 3,0
RUS 9. Chess school A. Karpova Salekhard (RtgAvg:2004 / TB1: 9 / TB2: 9)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 WFM Semenova Elena 2115 0 RUS 5,0 7,0
2 Semenova Anastasia 1892 0 RUS 4,0 7,0
3 Potapova Tatiana 0 0 RUS 0,0 0,0
GER 10. Germany 2 (RtgAvg:1999 / TB1: 10 / TB2: 9)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 Klek Hanna-Marie 2044 0 GER 3,0 7,0
2 WFM Osmanodja Filiz 1954 0 GER 6,0 7,0
SLO 11. Slovakia 1 (RtgAvg:1998 / TB1: 7 / TB2: 7)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 Motycakova Monika 2011 0 SVK 3,5 7,0
2 Zvarikova Alexandra 1984 0 SVK 3,5 7,0
AUT 12. Austria 2 (RtgAvg:1923 / TB1: 5 / TB2: 5)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 Froewis Annika 1933 0 AUT 2,0 7,0
2 Kessler Michaela 1913 0 AUT 3,0 7,0
AUT 13. Austria 1 (RtgAvg:1906 / TB1: 2 / TB2: 2,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 Bauer Marie-Christine 1910 0 AUT 1,0 7,0
2 Anker Christin 1901 0 AUT 1,5 7,0
TUR 14. Turkey 2 (RtgAvg:1901 / TB1: 5 / TB2: 5)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 Sop Selen 1893 0 TUR 2,0 6,0
2 Soylemez Cansu 1879 0 TUR 1,5 4,0
3 Kaya Emel 1909 0 TUR 1,5 4,0
SVK 15. Slovakia 2 (RtgAvg:1796 / TB1: 6 / TB2: 6)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 Turkova Karolina 1787 0 SVK 3,0 7,0
2 Mrazova Monika 1805 0 SVK 3,0 7,0
CZE 16. Biomedica Ricany (RtgAvg:1763 / TB1: 3 / TB2: 4)
Bo. Name RtgI RtgN FED Pts. Games
1 Sochorova Jana 1903 0 CZE 2,5 7,0
2 Rihova Kamila 1623 0 CZE 1,5 7,0

Statistica runda de runda

Team-Composition with round-results

POL 1. Poland (RtgAvg:2083, TB1: 10 / TB2: 10)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg
1 Adamowicz Katarzyna 2121 0 POL 1 0 0 1 ½ 1 ½ 4,0 7 2094
2 Labedz Patrycja 2044 0 POL 1 ½ ½ 1 1 1 1 6,0 7 2019
GER 2. Germany 2 (RtgAvg:1999, TB1: 10 / TB2: 9)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg
1 Klek Hanna-Marie 2044 0 GER ½ 0 ½ ½ 1 ½ 0 3,0 7 2117
2 WFM Osmanodja Filiz 1954 0 GER 1 1 ½ 1 1 ½ 1 6,0 7 2020
GER 3. Germany 1 (RtgAvg:2091, TB1: 10 / TB2: 9)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg
1 Hannes Diana 2105 0 GER 1 1 1 ½ ½ ½ ½ 5,0 7 2084
2 Endress Anna 2076 0 GER 1 ½ 0 1 1 ½ 0 4,0 7 2049
RUS 4. Chess school A. Karpova Salekhard (RtgAvg:2004, TB1: 9 / TB2: 9)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg
1 WFM Semenova Elena 2115 0 RUS 0 1 1 1 0 1 1 5,0 7 2033
2 Semenova Anastasia 1892 0 RUS 0 0 1 1 0 1 1 4,0 7 1952
ROU 5. Romania (RtgAvg:2100, TB1: 8 / TB2: 8,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg
1 WFM Foisor Mihaela-Veronica 2123 0 ROU 1 0 1 0 1 1 4,0 6 2009
2 Uta Adeline-Ramona 2076 0 ROU ½ 0 0 0,5 3 2096
3 Anusca Madalina-Maria 2005 0 ROU 1 1 0 1 1 4,0 5 1965
HUN 6. Hungary (RtgAvg:2150, TB1: 8 / TB2: 8)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg
1 Papp Petra 2159 0 HUN ½ 1 1 1 ½ ½ 0 4,5 7 2082
2 WFM Dudas Eszter 2141 0 HUN 0 1 1 0 2,0 4 1932
3 Manyoki Anna 2081 0 HUN ½ 1 0 1,5 3 2029
CRO 7. Croatia (RtgAvg:2076, TB1: 8 / TB2: 8)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg
1 Deur Zrinka 2072 0 CRO 0 ½ ½ ½ 1 0 1 3,5 7 2005
2 Purgar Ivona 2079 0 CRO 1 1 ½ 0 1 0 1 4,5 7 1968
MNE 8. Montenegro (RtgAvg:2142, TB1: 8 / TB2: 7,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg
1 WIM Vojinovic Jovana 2341 0 MNE 1 1 ½ 1 1 1 1 6,5 7 2008
2 Misovic Sanja 1943 0 MNE 0 0 0 ½ 0 ½ 0 1,0 7 1893
TUR 9. Turkey 1 (RtgAvg:2070, TB1: 7 / TB2: 7)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg
1 WIM Ozturk Kubra 2256 0 TUR 0 ½ 0 ½ ½ 1,5 5 2083
2 Sasmazel Burcu 1877 0 TUR 1 1 1 0 ½ 1 4,5 6 1888
3 Durmaz Ayca Fatma 1883 0 TUR 0 0 1 1,0 3 1966
SLO 10. Slovakia 1 (RtgAvg:1998, TB1: 7 / TB2: 7)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg
1 Motycakova Monika 2011 0 SVK 0 ½ 1 0 ½ ½ 1 3,5 7 2005
2 Zvarikova Alexandra 1984 0 SVK 1 0 1 0 ½ 1 0 3,5 7 1902
CZE 11. Czech Republic (RtgAvg:2156, TB1: 6 / TB2: 6,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg
1 WFM Havlikova Kristyna 2161 0 CZE 1 1 0 0 ½ 0 2,5 6 2161
2 WFM Olsarova Karolina 2151 0 CZE ½ 1 ½ 0 2,0 4 2061
3 Olsarova Tereza 2127 0 CZE 1 0 1 0 2,0 4 1949
SVK 12. Slovakia 2 (RtgAvg:1796, TB1: 6 / TB2: 6)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg
1 Turkova Karolina 1787 0 SVK 1 0 0 1 ½ 0 ½ 3,0 7 2068
2 Mrazova Monika 1805 0 SVK 0 1 0 1 ½ 0 ½ 3,0 7 1918
TUR 13. Turkey 2 (RtgAvg:1901, TB1: 5 / TB2: 5)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg
1 Sop Selen 1893 0 TUR 0 0 1 1 0 0 2,0 6 2082
2 Soylemez Cansu 1879 0 TUR 0 0 1 ½ 1,5 4 1978
3 Kaya Emel 1909 0 TUR 1 0 ½ 0 1,5 4 1964
AUT 14. Austria 2 (RtgAvg:1923, TB1: 5 / TB2: 5)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg
1 Froewis Annika 1933 0 AUT 0 ½ 0 0 1 ½ 0 2,0 7 2030
2 Kessler Michaela 1913 0 AUT 0 ½ 0 0 1 ½ 1 3,0 7 1880
CZE 15. Biomedica Ricany (RtgAvg:1763, TB1: 3 / TB2: 4)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg
1 Sochorova Jana 1903 0 CZE 1 0 ½ 0 0 ½ ½ 2,5 7 2057
2 Rihova Kamila 1623 0 CZE 0 0 ½ ½ 0 0 ½ 1,5 7 1938
AUT 16. Austria 1 (RtgAvg:1906, TB1: 2 / TB2: 2,5)
Bo. Name RtgI RtgN FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg
1 Bauer Marie-Christine 1910 0 AUT 0 ½ ½ 0 0 0 0 1,0 7 1946
2 Anker Christin 1901 0 AUT 0 ½ ½ 0 ½ 0 0 1,5 7 1888

final

4 Responses to “Pardubice: Baietii remizeaza cu Slovacia 1 si termina pe locul 4, iar fetele castiga la Cehia si prind locul 5 in clasament”

  1. unknown20cta said

    Daca ar fi jucat si Chirila putin sah si mai si castiga,sigur ar fi ajuns Romania pe podium.FeLicitari celorlalti baieti pentru partidele muncite.!!!!

  2. calin said

    Va rog pe toti sa va uitati la partida Zelbel – Kanarek din ultima runda, cind o sa apara in format pgn (a fost live astazi). Polonezul are pion in plus curat, si are sanse cam 50% de castig, oricum 0% sa piarda. Si pierde cica la timp !!! in conditiile in care primesti 30 de secunde dupa fiecare mutare, iar pozitia era extraordinar de simpla. Orice alt rezultat in afara de victoria neamtului aducea baietilor nostri locul 3.

  3. vasim said

    Felicitari la toti!
    Dupa titlu european Chirila si-a permis sa se relaxeze.
    Ar trebui sa invete ca asa ceva nu e permis.
    Iar poate atunci cand joaca pentru echipa ar trebui sa joace si la remiza mai ales inpotriva unor jucatori mai buni.
    Am impresia ca vrea tot timpul sa castige ceea ce pe termen lung nu e rau deloc pentru ca aduce progrese mari.
    Dar din cand in cand ar trebui sa joace si la remiza…
    Trebuie sa stie cand se paote sa castige si cand nu …

  4. Vlad said

    Calin ai dreptate,polonezul a pierdut la timp,dar nu e de condamnat.Desigur daca facea remiza ieseam noi pe 3,dar parca era mai simplu daca ne castigam noi meciu nostru.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s