Sah cu Ceausescu

Aici veti gasi cele mai interesante subiecte ale sportului mintii!Nu ezitati sa intrati in misterioasa si tulburator de frumoasa lume a sahului! Sa aveti in fiecare zi pofta de viata si de sah!

Cupa Timisoara- editia 4: Turneele A, B, C: Runda 3 rezultate, Runda 4 perechi, Clasamente si crosstable dupa 3 runde

Posted by ceausescuiulian on August 2, 2009

Timisoara1 Timisoara2

TIMISOARA CUP 4th edition – A tournament

Runda 3

Round 3 on 2009/08/02 at 17.00
Bo. No. Name Result Name No.
1 2 FM Balla Tamas-Kristof 1 – 0 IM Emodi Gyula 10
2 3 IM Bogdan Dan ½ – ½ WGM Foisor Sabina-Francesca 1
3 4 FM Anton Teodor 1 – 0 Nemes Silviu-Virgil 9
4 5 Petrisor Adrian-Marian 0 – 1 FM Ogleznev Alexandr 8
5 6 FM Dragomirescu Robin-Alexandru 1 – 0 IM Vedmediuc Serghei 7

Runda 4

Round 4 on 2009/08/03 at 09.00
Bo. No. Name Result Name No.
1 10 IM Emodi Gyula IM Vedmediuc Serghei 7
2 8 FM Ogleznev Alexandr FM Dragomirescu Robin-Alexandru 6
3 9 Nemes Silviu-Virgil Petrisor Adrian-Marian 5
4 1 WGM Foisor Sabina-Francesca FM Anton Teodor 4
5 2 FM Balla Tamas-Kristof IM Bogdan Dan 3

Rank after Round 3

Rk. Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 FM Ogleznev Alexandr MDA 2338 2,5 3,25 0,0 2
2 FM Anton Teodor ROU 2379 2,5 2,25 0,0 2
3 FM Balla Tamas-Kristof ROU 2363 2,5 1,75 0,0 2
4 FM Dragomirescu Robin-Alexandru ROU 2342 2,5 1,50 0,0 2
5 WGM Foisor Sabina-Francesca USA 2304 1,5 2,00 0,0 0
6 Petrisor Adrian-Marian ROU 2322 1,0 1,50 0,0 0
7 IM Bogdan Dan ROU 2400 1,0 1,00 0,0 0
8 IM Emodi Gyula HUN 2311 0,5 0,75 0,0 0
9 IM Vedmediuc Serghei MDA 2444 0,5 0,50 0,0 0
Nemes Silviu-Virgil ROU 2264 0,5 0,50 0,0 0

Ranking crosstable after Round 3

Rk. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts. TB1 TB2 TB3
1 FM Ogleznev Alexandr 2338 MDA * ½ 1 1 2,5 3,25 0,0 2
2 FM Anton Teodor 2379 ROU ½ * 1 1 2,5 2,25 0,0 2
3 FM Balla Tamas-Kristof 2363 ROU * ½ 1 1 2,5 1,75 0,0 2
4 FM Dragomirescu Robin-Alexandru 2342 ROU * ½ 1 1 2,5 1,50 0,0 2
5 WGM Foisor Sabina-Francesca 2304 USA ½ * ½ ½ 1,5 2,00 0,0 0
6 Petrisor Adrian-Marian 2322 ROU 0 ½ * ½ 1,0 1,50 0,0 0
7 IM Bogdan Dan 2400 ROU 0 ½ * ½ 1,0 1,00 0,0 0
8 IM Emodi Gyula 2311 HUN 0 0 ½ * 0,5 0,75 0,0 0
9 IM Vedmediuc Serghei 2444 MDA 0 0 ½ * 0,5 0,50 0,0 0
Nemes Silviu-Virgil 2264 ROU 0 0 ½ * 0,5 0,50 0,0 0

Timisoara3 Timisoara4

TIMISOARA CUP 4th edition – B tournament

Runda 3

Round 3 on 2009/08/02 at 17.00
Bo. No. Name Result Name No.
1 2 IM Ungureanu Emil ½ – ½ Mocanu Sergiu 10
2 3 Vavric Pavel 1 – 0 Postolachi Viorel 1
3 4 WIM Dragomirescu Angela ½ – ½ Uta Adeline-Ramona 9
4 5 IM Florescu Codrut-Constantin ½ – ½ WFM Foisor Mihaela-Veronica 8
5 6 FM Suciu Dinu-Simi 1 – 0 FM Adzic Slobodan 7

Runda 4

Round 4 on 2009/08/03 at 09.00
Bo. No. Name Result Name No.
1 10 Mocanu Sergiu FM Adzic Slobodan 7
2 8 WFM Foisor Mihaela-Veronica FM Suciu Dinu-Simi 6
3 9 Uta Adeline-Ramona IM Florescu Codrut-Constantin 5
4 1 Postolachi Viorel WIM Dragomirescu Angela 4
5 2 IM Ungureanu Emil Vavric Pavel 3

Rank after Round 3

Rk. Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 WFM Foisor Mihaela-Veronica ROU 2123 2,5 3,25 0,0 2
2 FM Suciu Dinu-Simi ROU 2095 2,5 2,75 0,0 2
3 IM Ungureanu Emil ROU 2215 2,0 2,00 0,0 1
4 IM Florescu Codrut-Constantin ROU 2292 1,5 3,00 0,0 0
5 Vavric Pavel MDA 2194 1,5 1,50 0,0 1
6 Postolachi Viorel MDA 2097 1,0 1,50 0,5 0
Mocanu Sergiu MDA 2137 1,0 1,50 0,5 0
8 FM Adzic Slobodan MNE 2154 1,0 1,25 0,0 0
Uta Adeline-Ramona ROU 2076 1,0 1,25 0,0 0
10 WIM Dragomirescu Angela ROU 2215 1,0 1,00 0,0 0

Ranking crosstable after Round 3

Rk. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts. TB1 TB2 TB3
1 WFM Foisor Mihaela-Veronica 2123 ROU * ½ 1 1 2,5 3,25 0,0 2
2 FM Suciu Dinu-Simi 2095 ROU * ½ 1 1 2,5 2,75 0,0 2
3 IM Ungureanu Emil 2215 ROU * ½ ½ 1 2,0 2,00 0,0 1
4 IM Florescu Codrut-Constantin 2292 ROU ½ ½ * ½ 1,5 3,00 0,0 0
5 Vavric Pavel 2194 MDA 0 * 1 ½ 1,5 1,50 0,0 1
6 Postolachi Viorel 2097 MDA ½ 0 * ½ 1,0 1,50 0,5 0
Mocanu Sergiu 2137 MDA 0 ½ ½ * 1,0 1,50 0,5 0
8 FM Adzic Slobodan 2154 MNE 0 ½ * ½ 1,0 1,25 0,0 0
Uta Adeline-Ramona 2076 ROU 0 ½ * ½ 1,0 1,25 0,0 0
10 WIM Dragomirescu Angela 2215 ROU 0 ½ ½ * 1,0 1,00 0,0 0

Timisoara5

TIMISOARA CUP 4th edition – C tournament

Starting rank list of players

No. Name FED Rtg
3 Marincas Vlad ROU 2013
8 Siclovan Cristian-Daniel ROU 1985
6 Scripnic Dumitru MDA 1950
10 Bogdan Horia-Daniel ROU 1842
1 Delgado-Vlaic Adrian ROU 1818
9 Lucian-Hoffmann Monica-Karina ROU 1777
2 Copie Radu-Gabriel ROU 1679
4 Neaga Horia-Dumitru-Iustin ROU 1661
7 Mogildea Mihail MDA 1517
5 Marincas Catalina ROU 493

Runda 1

Round 1
Bo. No. Name Result Name No.
1 1 Delgado-Vlaic Adrian 1 – 0 Bogdan Horia-Daniel 10
2 2 Copie Radu-Gabriel 0 – 1 Lucian-Hoffmann Monica-Karina 9
3 3 Marincas Vlad ½ – ½ Siclovan Cristian-Daniel 8
4 4 Neaga Horia-Dumitru-Iustin 0 – 1 Mogildea Mihail 7
5 5 Marincas Catalina 0 – 1 Scripnic Dumitru 6

Runda 2

Round 2
Bo. No. Name Result Name No.
1 10 Bogdan Horia-Daniel 0 – 1 Scripnic Dumitru 6
2 7 Mogildea Mihail 0 – 1 Marincas Catalina 5
3 8 Siclovan Cristian-Daniel ½ – ½ Neaga Horia-Dumitru-Iustin 4
4 9 Lucian-Hoffmann Monica-Karina ½ – ½ Marincas Vlad 3
5 1 Delgado-Vlaic Adrian ½ – ½ Copie Radu-Gabriel 2

Runda 3

Round 3
Bo. No. Name Result Name No.
1 2 Copie Radu-Gabriel 0 – 1 Bogdan Horia-Daniel 10
2 3 Marincas Vlad 0 – 1 Delgado-Vlaic Adrian 1
3 4 Neaga Horia-Dumitru-Iustin 0 – 1 Lucian-Hoffmann Monica-Karina 9
4 5 Marincas Catalina 0 – 1 Siclovan Cristian-Daniel 8
5 6 Scripnic Dumitru 1 – 0 Mogildea Mihail 7

Runda 4 – Perechi

Round 4
Bo. No. Name Result Name No.
1 10 Bogdan Horia-Daniel Mogildea Mihail 7
2 8 Siclovan Cristian-Daniel Scripnic Dumitru 6
3 9 Lucian-Hoffmann Monica-Karina Marincas Catalina 5
4 1 Delgado-Vlaic Adrian Neaga Horia-Dumitru-Iustin 4
5 2 Copie Radu-Gabriel Marincas Vlad 3

Rank after Round 3

Rk. Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 Scripnic Dumitru MDA 1950 3,0 3,00 0,0 3
2 Delgado-Vlaic Adrian ROU 1818 2,5 2,25 0,0 2
3 Lucian-Hoffmann Monica-Karina ROU 1777 2,5 1,50 0,0 2
4 Siclovan Cristian-Daniel ROU 1985 2,0 1,75 0,0 1
5 Marincas Vlad ROU 2013 1,0 2,25 0,0 0
6 Marincas Catalina ROU 493 1,0 1,00 0,0 1
7 Mogildea Mihail MDA 1517 1,0 0,50 0,0 1
Bogdan Horia-Daniel ROU 1842 1,0 0,50 0,0 1
9 Copie Radu-Gabriel ROU 1679 0,5 1,25 0,0 0
10 Neaga Horia-Dumitru-Iustin ROU 1661 0,5 1,00 0,0 0

Ranking crosstable after Round 3

Rk. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts. TB1 TB2 TB3
1 Scripnic Dumitru 1950 MDA * 1 1 1 3,0 3,00 0,0 3
2 Delgado-Vlaic Adrian 1818 ROU * 1 1 ½ 2,5 2,25 0,0 2
3 Lucian-Hoffmann Monica-Karina 1777 ROU * ½ 1 1 2,5 1,50 0,0 2
4 Siclovan Cristian-Daniel 1985 ROU * ½ 1 ½ 2,0 1,75 0,0 1
5 Marincas Vlad 2013 ROU 0 ½ ½ * 1,0 2,25 0,0 0
6 Marincas Catalina 493 ROU 0 0 * 1 1,0 1,00 0,0 1
7 Mogildea Mihail 1517 MDA 0 0 * 1 1,0 0,50 0,0 1
Bogdan Horia-Daniel 1842 ROU 0 0 * 1 1,0 0,50 0,0 1
9 Copie Radu-Gabriel 1679 ROU ½ 0 0 * 0,5 1,25 0,0 0
10 Neaga Horia-Dumitru-Iustin 1661 ROU 0 ½ 0 * 0,5 1,00 0,0 0

final

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s