Sah cu Ceausescu

Aici veti gasi cele mai interesante subiecte ale sportului mintii!Nu ezitati sa intrati in misterioasa si tulburator de frumoasa lume a sahului! Sa aveti in fiecare zi pofta de viata si de sah!

Mureck:Campionatului Uniunii Europene la şah pentru juniori:Under 8, 10, 12 şi 14 ani (turnee mixte), Runda 3 – rezultate, Runda 4 perechi, Clasament dupa 3 runde

Posted by ceausescuiulian pe august 7, 2009

Fotografia zilei de la Mureck

mureck2009_children_ursulet

Cred ca pana la urma o sa ii sopteasca ursuletul vreo mutare si am sa chem arbitrul imediat. Trebuie sa stau cu ochii pe el ca sigur o sa ii sufle in pozitie complicata ceva. Abia astept sa il chem pe Nea Arbitruuuu’!

Editia  7 a European Union Youth Championship – Under 8 ani

3. Runde am 07.08.2009 um 15.00

Br. Nr. Name FED Elo Pkt. Ergebnis Pkt. Name FED Elo Nr.
1 2 ROU Oprita Matei ROU 1553 2 1 – 0 2 Atodiresei Damian ROU 1200 ROU 12
2 4 AUT Benesch Julian AUT 1359 2 0 – 1 2 Batashevs Arsens LAT 1200 LAT 14
3 19 SVK Gazik Viktor SVK 1200 2 1 – 0 2 Haidenberger Flora AUT 1261 AUT 7
4 10 GER Volkovski Reinhold GER 1221 2 ½ – ½ 2 Chukavin Kirill EST 1200 EST 16
5 3 SLO Brinovec David SLO 1403 1 1 – 0 Dwilewicz Agata POL 1200 POL 17
6 26 ROU Mirauta Stefano-Marius ROU 1200 1 0 – 1 1 Csetneki Mark HUN 1275 HUN 1
7 28 SVK Morvay Eszter SVK 1200 1 0 – 1 1 Moser Nicolas AUT 1343 AUT 5
8 6 AUT Duy Alexander AUT 1312 1 1 – 0 1 Urbanc Ana SLO 1200 SLO 36
9 29 CZE Oplustil David CZE 1200 1 ½ – ½ 1 Höller Maximilian AUT 1231 AUT 9
10 30 SVK Pechac Jergus SVK 1200 1 1 – 0 1 Bacanu Maria-Nicoleta ROU 1200 ROU 13
11 31 GER Poghosyan Tigran GER 1200 1 1 – 0 1 Carmona Andre POR 1200 POR 15
12 18 POR Ferreira Antonio POR 1200 1 0 – 1 1 Pulpan Matej CZE 1200 CZE 32
13 34 LTU Semonaviciute Migle LTU 1200 1 0 – 1 1 Marjanovics Annamaria HUN 1200 HUN 23
14 35 HUN Toth Tamas HUN 1200 ½ 1 – 0 ½ Kugappi Tomi FIN 1200 FIN 22
15 33 POR Rodrigues Luis Filipe POR 1200 ½ 0 – 1 0 Maderegger Stefanie AUT 1233 AUT 8
16 25 BUL Milenov Martin BUL 1200 0 0 – 1 0 Ardamicova Alena SVK 1200 SVK 11
17 27 LTU Misiuk Karolina LTU 1200 0 1 – 0 0 Gombosuren Kristina BEL 1200 BEL 20
18 21 CZE Korenova Magdalena CZE 1200 0 0 – 1 0 Meglic Jaka SLO 1200 SLO 24

4. Runde am 08.08.2009 um 15.00

Br. Nr. Name FED Elo Pkt. Ergebnis Pkt. Name FED Elo Nr.
1 14 LAT Batashevs Arsens LAT 1200 3 3 Oprita Matei ROU 1553 ROU 2
2 10 GER Volkovski Reinhold GER 1221 3 Gazik Viktor SVK 1200 SVK 19
3 5 AUT Moser Nicolas AUT 1343 2 Chukavin Kirill EST 1200 EST 16
4 1 HUN Csetneki Mark HUN 1275 2 2 Marjanovics Annamaria HUN 1200 HUN 23
5 12 ROU Atodiresei Damian ROU 1200 2 2 Brinovec David SLO 1403 SLO 3
6 30 SVK Pechac Jergus SVK 1200 2 2 Benesch Julian AUT 1359 AUT 4
7 32 CZE Pulpan Matej CZE 1200 2 2 Duy Alexander AUT 1312 AUT 6
8 7 AUT Haidenberger Flora AUT 1261 2 2 Poghosyan Tigran GER 1200 GER 31
9 9 AUT Höller Maximilian AUT 1231 Dwilewicz Agata POL 1200 POL 17
10 35 HUN Toth Tamas HUN 1200 Oplustil David CZE 1200 CZE 29
11 8 AUT Maderegger Stefanie AUT 1233 1 1 Meglic Jaka SLO 1200 SLO 24
12 11 SVK Ardamicova Alena SVK 1200 1 1 Mirauta Stefano-Marius ROU 1200 ROU 26
13 13 ROU Bacanu Maria-Nicoleta ROU 1200 1 1 Misiuk Karolina LTU 1200 LTU 27
14 15 POR Carmona Andre POR 1200 1 1 Morvay Eszter SVK 1200 SVK 28
15 34 LTU Semonaviciute Migle LTU 1200 1 1 Ferreira Antonio POR 1200 POR 18
16 36 SLO Urbanc Ana SLO 1200 1 ½ Rodrigues Luis Filipe POR 1200 POR 33
17 22 FIN Kugappi Tomi FIN 1200 ½ 0 Korenova Magdalena CZE 1200 CZE 21
18 20 BEL Gombosuren Kristina BEL 1200 0 0 Milenov Martin BUL 1200 BUL 25

Stand nach der 3 Runde

Rg. Name sex FED EloI EloN Verein/Ort Pkt. Wtg1 Wtg2 Wtg3 Rp K rtg+/-
1 LAT Batashevs Arsens LAT 0 1200 3,0 6,0 2,0 6,00 1657
2 SVK Gazik Viktor SVK 0 1200 3,0 5,5 2,0 5,50 1685
3 ROU Oprita Matei ROU 0 1553 3,0 3,0 1,0 3,00 1536
4 GER Volkovski Reinhold GER 0 1221 SC Unterdürrbach 1949 2,5 5,5 2,0 4,25 1473
EST Chukavin Kirill EST 0 1200 2,5 5,5 2,0 4,25 1517
6 ROU Atodiresei Damian ROU 0 1200 2,0 6,0 2,0 3,00 1443
7 HUN Marjanovics Annamaria w HUN 0 1200 2,0 5,5 2,0 3,00 1380
8 HUN Csetneki Mark HUN 1554 1275 2,0 5,5 1,5 2,50 1325 0 0,0
9 SLO Brinovec David SLO 0 1403 2,0 4,5 1,5 1,50 1325
10 AUT Duy Alexander AUT 0 1312 JSV U. Mühlviertel 2,0 4,5 1,0 2,00 1325
11 AUT Benesch Julian AUT 0 1359 Schach-Ritter Mattersburg 2,0 4,5 1,0 1,50 1325
12 AUT Moser Nicolas AUT 0 1343 SC Donaustadt Wien 2,0 4,0 1,0 2,00 1325
SVK Pechac Jergus SVK 0 1200 2,0 4,0 1,0 2,00 1325
14 AUT Haidenberger Flora w AUT 0 1261 SC Neumarkt/Wallersee 2,0 4,0 1,0 1,00 1325
CZE Pulpan Matej CZE 0 1200 2,0 4,0 1,0 1,00 1325
16 GER Poghosyan Tigran GER 0 1200 2,0 2,0 1,0 1,00 1325
17 AUT Höller Maximilian AUT 0 1231 SV Steyregg 1,5 5,5 1,5 1,75 1200
18 POL Dwilewicz Agata w POL 0 1200 1,5 5,0 1,5 2,25 1268
19 CZE Oplustil David CZE 0 1200 1,5 4,0 1,5 1,75 1210
20 HUN Toth Tamas HUN 0 1200 1,5 4,0 1,5 1,25 1318
21 ROU Bacanu Maria-Nicoleta w ROU 0 1200 1,0 7,0 2,0 2,00 1193
22 SVK Morvay Eszter w SVK 0 1200 1,0 5,5 2,0 1,00 1141
LTU Semonaviciute Migle w LTU 0 1200 1,0 5,5 2,0 1,00 1075
24 POR Ferreira Antonio POR 0 1200 1,0 5,0 2,0 1,00 1095
ROU Mirauta Stefano-Marius ROU 0 1200 1,0 5,0 2,0 1,00 1204
26 POR Carmona Andre POR 0 1200 1,0 4,5 2,0 0,50 1128
27 SVK Ardamicova Alena w SVK 0 1200 1,0 3,5 1,5 0,00 1075
LTU Misiuk Karolina w LTU 0 1200 1,0 3,5 1,5 0,00 1133
29 SLO Meglic Jaka SLO 0 1200 1,0 3,0 1,0 0,00 1112
SLO Urbanc Ana w SLO 0 1200 1,0 3,0 1,0 0,00 1112
31 AUT Maderegger Stefanie w AUT 0 1233 SC Neumarkt/Wallersee 1,0 2,5 1,0 0,50 1075
32 FIN Kugappi Tomi FIN 0 1200 0,5 4,0 1,5 0,25 980
33 POR Rodrigues Luis Filipe POR 0 1200 0,5 2,5 1,0 0,25 938
34 BEL Gombosuren Kristina w BEL 0 1200 0,0 6,0 2,0 0,00 583
35 CZE Korenova Magdalena w CZE 0 1200 0,0 5,0 2,0 0,00 533
36 BUL Milenov Martin BUL 0 1200 0,0 4,0 1,0 0,00 485

Editia  7 a European Union Youth Championship – Under 10  ani

3. Runde am 07.08.2009 um 15.00

Br. Nr. Name FED Elo Pkt. Ergebnis Pkt. Name FED Elo Nr.
1 3 ROU Acsinte Matei-Ionut ROU 1723 2 ½ – ½ 2 Salim Riza ROU 1920 ROU 1
2 43 ROU Zubcu Vlad-George ROU 1400 2 0 – 1 2 Spacek Oliver SVK 1724 SVK 2
3 4 BUL Petrov Vladimir Sergeev BUL 1677 1 – 0 2 Uksini Bardhyl AUT 1637 AUT 11
4 20 EST Nero Georg EST 1439 ½ – ½ Ramadani Sarah SLO 1457 SLO 7
5 10 POL Dwilewicz Katarzyna POL 1465 1 – 0 Vani Adarsh ENG 1400 ENG 40
6 22 WLS Thomas Ben WLS 1402 ½ – ½ Skuhala Luka SLO 1509 SLO 15
7 27 SLO Brcar Matej SLO 1400 1 – 0 Demidov Jan FIN 1446 FIN 19
8 6 HUN Szilassi Abel HUN 1629 1 1 – 0 1 Bratkovic Jakob SLO 1400 SLO 26
9 8 HUN Peczely Sebastian Zsombor HUN 1542 1 ½ – ½ 1 Flüchter Gregor GER 1400 GER 29
10 13 GER Ovsepyan Arshak GER 1624 1 1 – 0 1 Ferreira Hugo Miguel Da Costa POR 1400 POR 28
11 14 SVK Gazikova Veronika SVK 1591 1 ½ – ½ 1 Fox Jonas ITA 1400 ITA 30
12 16 AUT Nussbaumer Patrick AUT 1483 1 0 – 1 1 Jorge Rita Maria Osorio POR 1400 POR 31
13 18 CZE Janska Jitka CZE 1457 1 1 – 0 1 Salim Arzu ROU 1400 ROU 36
14 39 SVK Sustek Radoslav SVK 1400 1 1 – 0 1 Hrib Andrada-Ioana ROU 1412 ROU 21
15 41 SVK Vrtiakova Anna SVK 1400 1 1 – 0 1 Bejan Clarisa-Iustina ROU 1400 ROU 24
16 25 EST Borissova Ânastasia EST 1400 1 1 – 0 1 Zitkova Kristyna CZE 1400 CZE 42
17 12 AUT Trenkwalder Verena AUT 1635 ½ 0 – 1 ½ Bares Jachym CZE 1650 CZE 5
18 17 AUT Fürst Alexander AUT 1466 ½ 0 – 1 ½ Narva Mai EST 1526 EST 9
19 23 FIN Ahokas Aleksi FIN 1400 0 0 – 1 ½ Nikic Saso SLO 1400 SLO 34
20 37 POR Santana Joao Miguel POR 1400 0 1 – 0 0 Kadis Lucija SLO 1400 SLO 32
21 33 SLO Nemec Hana SLO 1400 0 0 – 1 0 Semonaviciute Agne LTU 1400 LTU 38
22 35 LAT Parhomenko Margarita LAT 1400 0 1 – 0 0 Zunic Gregor SLO 1400 SLO 44

Stand nach der 3 Runde

Rg. Name sex FED EloI EloN Verein/Ort Pkt. Wtg1 Wtg2 Wtg3 Rp K rtg+/-
1 SVK Spacek Oliver SVK 1724 0 3,0 5,5 2,0 5,50 0 25 0,0
2 ROU Acsinte Matei-Ionut ROU 1723 0 2,5 5,5 2,0 4,25 1874 0 0,0
3 BUL Petrov Vladimir Sergeev BUL 1677 0 2,5 5,0 2,0 4,00 1788 0 0,0
4 SLO Brcar Matej SLO 0 1400 2,5 4,5 1,5 3,75 1814
5 ROU Salim Riza ROU 1920 0 2,5 4,0 1,5 2,75 1844 0 0,0
6 POL Dwilewicz Katarzyna w POL 1465 0 2,5 3,0 1,5 2,25 1688 0 0,0
7 SLO Ramadani Sarah w SLO 1575 1457 2,0 5,5 2,0 3,50 1539 0 0,0
8 SLO Skuhala Luka SLO 0 1509 2,0 5,5 2,0 3,25 1618
9 ROU Zubcu Vlad-George ROU 0 1400 2,0 5,0 1,5 2,50 1720
10 AUT Uksini Bardhyl AUT 0 1637 Schachfreunde Graz 2,0 4,5 2,0 2,00 1617
11 EST Nero Georg EST 0 1439 2,0 4,5 1,5 3,00 1583
12 GER Ovsepyan Arshak GER 0 1624 2,0 4,5 1,0 2,00 0
EST Borissova Ânastasia w EST 0 1400 2,0 4,5 1,0 2,00 1633
14 WLS Thomas Ben WLS 0 1402 2,0 4,0 2,0 2,00 1620
15 HUN Szilassi Abel HUN 1629 0 2,0 3,5 1,0 2,25 1525 0 0,0
CZE Janska Jitka w CZE 0 1457 2,0 3,5 1,0 2,25 1525
17 SVK Sustek Radoslav SVK 0 1400 2,0 3,5 1,0 1,50 1630
18 POR Jorge Rita Maria Osorio w POR 0 1400 2,0 3,0 1,0 2,00 1617
19 SVK Vrtiakova Anna w SVK 0 1400 2,0 2,5 1,0 1,00 1540
20 FIN Demidov Jan FIN 0 1446 1,5 7,0 2,5 3,25 1422
21 CZE Bares Jachym CZE 1650 0 1,5 5,0 2,0 1,75 1478 0 0,0
22 EST Narva Mai w EST 1526 0 1,5 5,0 2,0 1,50 1422 0 0,0
ENG Vani Adarsh ENG 0 1400 1,5 5,0 2,0 1,50 1519
24 ITA Fox Jonas ITA 0 1400 1,5 5,0 1,5 2,50 1587
25 SVK Gazikova Veronika w SVK 0 1591 1,5 5,0 1,5 1,75 1573
26 HUN Peczely Sebastian Zsombor HUN 1542 0 1,5 4,0 1,5 2,00 1400 0 0,0
27 GER Flüchter Gregor GER 0 1400 Schachverein Soest 1926 1,5 3,5 1,5 0,75 1506
28 SLO Nikic Saso SLO 0 1400 1,5 2,5 0,5 0,25 1491
29 CZE Zitkova Kristyna w CZE 0 1400 1,0 6,0 2,0 2,00 1307
30 POR Ferreira Hugo Miguel Da Costa POR 0 1400 1,0 6,0 2,0 1,75 1473
31 AUT Nussbaumer Patrick AUT 0 1483 Hohenems 1,0 5,5 2,0 1,00 1383
ROU Bejan Clarisa-Iustina w ROU 0 1400 1,0 5,5 2,0 1,00 1383
SLO Bratkovic Jakob SLO 0 1400 1,0 5,5 2,0 1,00 1444
34 ROU Hrib Andrada-Ioana w ROU 0 1412 1,0 4,0 2,0 0,00 1275
35 ROU Salim Arzu w ROU 0 1400 1,0 3,5 1,5 0,00 1358
36 LAT Parhomenko Margarita w LAT 0 1400 1,0 3,5 1,0 0,00 1350
37 POR Santana Joao Miguel POR 0 1400 1,0 3,0 1,0 0,00 1311
LTU Semonaviciute Agne w LTU 0 1400 1,0 3,0 1,0 0,00 1303
39 AUT Fürst Alexander AUT 0 1466 Bregenz 0,5 5,5 2,0 1,00 1169
40 AUT Trenkwalder Verena w AUT 0 1635 JSV U. Mühlviertel 0,5 4,5 1,5 0,75 1210
41 SLO Kadis Lucija w SLO 0 1400 0,0 5,5 2,0 0,00 687
42 FIN Ahokas Aleksi FIN 0 1400 0,0 5,0 1,5 0,00 838
43 SLO Zunic Gregor SLO 0 1400 0,0 4,5 1,5 0,00 666
44 SLO Nemec Hana w SLO 0 1400 0,0 4,0 1,0 0,00 748

Paarungen/Ergebnisse

4. Runde am 08.08.2009 um 15.00

Br. Nr. Name FED Elo Pkt. Ergebnis Pkt. Name FED Elo Nr.
1 2 SVK Spacek Oliver SVK 1724 3 Acsinte Matei-Ionut ROU 1723 ROU 3
2 1 ROU Salim Riza ROU 1920 Dwilewicz Katarzyna POL 1465 POL 10
3 27 SLO Brcar Matej SLO 1400 Petrov Vladimir Sergeev BUL 1677 BUL 4
4 20 EST Nero Georg EST 1439 2 2 Szilassi Abel HUN 1629 HUN 6
5 7 SLO Ramadani Sarah SLO 1457 2 2 Borissova Ânastasia EST 1400 EST 25
6 11 AUT Uksini Bardhyl AUT 1637 2 2 Thomas Ben WLS 1402 WLS 22
7 31 POR Jorge Rita Maria Osorio POR 1400 2 2 Ovsepyan Arshak GER 1624 GER 13
8 15 SLO Skuhala Luka SLO 1509 2 2 Sustek Radoslav SVK 1400 SVK 39
9 43 ROU Zubcu Vlad-George ROU 1400 2 2 Janska Jitka CZE 1457 CZE 18
10 9 EST Narva Mai EST 1526 2 Vrtiakova Anna SVK 1400 SVK 41
11 29 GER Flüchter Gregor GER 1400 Bares Jachym CZE 1650 CZE 5
12 34 SLO Nikic Saso SLO 1400 Peczely Sebastian Zsombor HUN 1542 HUN 8
13 40 ENG Vani Adarsh ENG 1400 Gazikova Veronika SVK 1591 SVK 14
14 19 FIN Demidov Jan FIN 1446 Fox Jonas ITA 1400 ITA 30
15 36 ROU Salim Arzu ROU 1400 1 1 Nussbaumer Patrick AUT 1483 AUT 16
16 21 ROU Hrib Andrada-Ioana ROU 1412 1 1 Parhomenko Margarita LAT 1400 LAT 35
17 24 ROU Bejan Clarisa-Iustina ROU 1400 1 1 Santana Joao Miguel POR 1400 POR 37
18 26 SLO Bratkovic Jakob SLO 1400 1 1 Semonaviciute Agne LTU 1400 LTU 38
19 28 POR Ferreira Hugo Miguel Da Costa POR 1400 1 1 Zitkova Kristyna CZE 1400 CZE 42
20 12 AUT Trenkwalder Verena AUT 1635 ½ ½ Fürst Alexander AUT 1466 AUT 17
21 44 SLO Zunic Gregor SLO 1400 0 0 Ahokas Aleksi FIN 1400 FIN 23
22 33 SLO Nemec Hana SLO 1400 0 spielfrei
23 32 SLO Kadis Lucija SLO 1400 0 0 nicht ausgelost

Stand nach der 3 Runde

Rg. Name sex FED EloI EloN Verein/Ort Pkt. Wtg1 Wtg2 Wtg3 Rp K rtg+/-
1 SVK Spacek Oliver SVK 1724 0 3,0 5,5 2,0 5,50 0 25 0,0
2 ROU Acsinte Matei-Ionut ROU 1723 0 2,5 5,5 2,0 4,25 1874 0 0,0
3 BUL Petrov Vladimir Sergeev BUL 1677 0 2,5 5,0 2,0 4,00 1788 0 0,0
4 SLO Brcar Matej SLO 0 1400 2,5 4,5 1,5 3,75 1814
5 ROU Salim Riza ROU 1920 0 2,5 4,0 1,5 2,75 1844 0 0,0
6 POL Dwilewicz Katarzyna w POL 1465 0 2,5 3,0 1,5 2,25 1688 0 0,0
7 SLO Ramadani Sarah w SLO 1575 1457 2,0 5,5 2,0 3,50 1539 0 0,0
8 SLO Skuhala Luka SLO 0 1509 2,0 5,5 2,0 3,25 1618
9 ROU Zubcu Vlad-George ROU 0 1400 2,0 5,0 1,5 2,50 1720
10 AUT Uksini Bardhyl AUT 0 1637 Schachfreunde Graz 2,0 4,5 2,0 2,00 1617
11 EST Nero Georg EST 0 1439 2,0 4,5 1,5 3,00 1583
12 GER Ovsepyan Arshak GER 0 1624 2,0 4,5 1,0 2,00 0
EST Borissova Ânastasia w EST 0 1400 2,0 4,5 1,0 2,00 1633
14 WLS Thomas Ben WLS 0 1402 2,0 4,0 2,0 2,00 1620
15 HUN Szilassi Abel HUN 1629 0 2,0 3,5 1,0 2,25 1525 0 0,0
CZE Janska Jitka w CZE 0 1457 2,0 3,5 1,0 2,25 1525
17 SVK Sustek Radoslav SVK 0 1400 2,0 3,5 1,0 1,50 1630
18 POR Jorge Rita Maria Osorio w POR 0 1400 2,0 3,0 1,0 2,00 1617
19 SVK Vrtiakova Anna w SVK 0 1400 2,0 2,5 1,0 1,00 1540
20 FIN Demidov Jan FIN 0 1446 1,5 7,0 2,5 3,25 1422
21 CZE Bares Jachym CZE 1650 0 1,5 5,0 2,0 1,75 1478 0 0,0
22 EST Narva Mai w EST 1526 0 1,5 5,0 2,0 1,50 1422 0 0,0
ENG Vani Adarsh ENG 0 1400 1,5 5,0 2,0 1,50 1519
24 ITA Fox Jonas ITA 0 1400 1,5 5,0 1,5 2,50 1587
25 SVK Gazikova Veronika w SVK 0 1591 1,5 5,0 1,5 1,75 1573
26 HUN Peczely Sebastian Zsombor HUN 1542 0 1,5 4,0 1,5 2,00 1400 0 0,0
27 GER Flüchter Gregor GER 0 1400 Schachverein Soest 1926 1,5 3,5 1,5 0,75 1506
28 SLO Nikic Saso SLO 0 1400 1,5 2,5 0,5 0,25 1491
29 CZE Zitkova Kristyna w CZE 0 1400 1,0 6,0 2,0 2,00 1307
30 POR Ferreira Hugo Miguel Da Costa POR 0 1400 1,0 6,0 2,0 1,75 1473
31 AUT Nussbaumer Patrick AUT 0 1483 Hohenems 1,0 5,5 2,0 1,00 1383
ROU Bejan Clarisa-Iustina w ROU 0 1400 1,0 5,5 2,0 1,00 1383
SLO Bratkovic Jakob SLO 0 1400 1,0 5,5 2,0 1,00 1444
34 ROU Hrib Andrada-Ioana w ROU 0 1412 1,0 4,0 2,0 0,00 1275
35 ROU Salim Arzu w ROU 0 1400 1,0 3,5 1,5 0,00 1358
36 LAT Parhomenko Margarita w LAT 0 1400 1,0 3,5 1,0 0,00 1350
37 POR Santana Joao Miguel POR 0 1400 1,0 3,0 1,0 0,00 1311
LTU Semonaviciute Agne w LTU 0 1400 1,0 3,0 1,0 0,00 1303
39 AUT Fürst Alexander AUT 0 1466 Bregenz 0,5 5,5 2,0 1,00 1169
40 AUT Trenkwalder Verena w AUT 0 1635 JSV U. Mühlviertel 0,5 4,5 1,5 0,75 1210
41 SLO Kadis Lucija w SLO 0 1400 0,0 5,5 2,0 0,00 687
42 FIN Ahokas Aleksi FIN 0 1400 0,0 5,0 1,5 0,00 838
43 SLO Zunic Gregor SLO 0 1400 0,0 4,5 1,5 0,00 666
44 SLO Nemec Hana w SLO 0 1400 0,0 4,0 1,0 0,00 748

Editia  7 a European Union Youth Championship – Under 12 ani

3. Runde am 07.08.2009 um 15.00

Br. Nr. Name FED Elo Pkt. Ergebnis Pkt. Name FED Elo Nr.
1 6 HUN Kaczur Florian HUN 1880 2 ½ – ½ 2 Bellahcene Bilel FRA 1973 FRA 3
2 4 CZE Pulpan Jakub CZE 1914 2 ½ – ½ 2 Ladva Ottomar EST 1870 EST 7
3 12 FRA Bellaiche Elise FRA 1823 2 1 – 0 2 Tomici Stefan ROU 1908 ROU 5
4 8 ROU Gheorghiu Calin ROU 1859 1 – 0 2 Urbanc Peter SLO 1799 SLO 13
5 50 FIN Tumanov Dmitry FIN 1500 0 – 1 Sagadijeva Anna EST 2106 EST 1
6 22 LUX Boyarchenko Vlada LUX 1606 0 – 1 Huber Martin Christian AUT 1986 AUT 9
7 10 ENG Sanders Isaac B ENG 1855 ½ – ½ Svitojus Zygimantas LTU 1684 LTU 19
8 14 HUN Varadi Benedek HUN 1775 1 – 0 Mateus Andre POR 1531 POR 25
9 16 HUN Gal Hanna Krisztina HUN 1835 ½ – ½ Rodgers Philippe WLS 1500 WLS 45
10 20 AUT Hiebler Laura AUT 1553 1 1 – 0 Hofer Emilian AUT 1657 AUT 29
11 2 HUN Egri Laszlo Jr HUN 1976 1 0 – 1 1 Dodu Julian AUT 1638 AUT 31
12 28 AUT Mostbauer Maximilian AUT 1700 1 0 – 1 1 Markoja Sebastijan SLO 1814 SLO 11
13 32 ENG Broadley Henry ENG 1607 1 ½ – ½ 1 Markoja Boris SLO 1635 SLO 15
14 34 SLO Bombek Miha SLO 1500 1 1 – 0 1 Petr Jan CZE 1754 CZE 17
15 18 HUN Werner Anna HUN 1754 1 ½ – ½ 1 Steiner Martin AUT 1503 AUT 33
16 48 SLO Skuhala Jernej SLO 1500 1 ½ – ½ 1 Spacek Marcel SVK 1572 SVK 23
17 24 ROU Cusmuliuc Diana-Elena ROU 1569 1 0 – 1 1 Bratkovic Sham SLO 1500 SLO 35
18 26 BUL Hristov Kaloyan BUL 1500 1 1 – 0 1 Wertz Clara BEL 1500 BEL 54
19 55 AUT Raith Andreas AUT 1432 1 0 – 1 1 Cosman Andreea-Marioara ROU 1500 ROU 27
20 41 GER Manusina Nicole GER 1500 ½ 1 – 0 ½ Oprita George ROU 1622 ROU 21
21 30 ENG Bowler James P ENG 1641 ½ 1 – 0 ½ Stranska Kamila CZE 1500 CZE 49
22 36 POR Cavadas Francisco Manuel Silva POR 1500 ½ 0 – 1 ½ Vidic Teja SLO 1500 SLO 53
23 38 LAT Gordievich Larisa LAT 1500 ½ 1 – 0 ½ Valkama Eero FIN 1500 FIN 51
24 40 SVK Istona Martin SVK 1500 ½ 1 – 0 ½ Haavamäe Henrik EST 1500 EST 39
25 44 BEL Ramacker Quinten BEL 1500 0 0 – 1 0 Cretnik Urban SLO 1500 SLO 37
26 42 SLO Pozonec Maria Dorothea SLO 1500 0 0 – 1 0 Simova Maria SVK 1500 SVK 47
27 46 LUX Schenk Philipp LUX 1500 0 1 – 0 0 Prosser Kristian WLS 1500 WLS 43
28 52 ENG Vani Amol ENG 1500 0 1 spielfrei

4. Runde am 08.08.2009 um 15.00

Br. Nr. Name FED Elo Pkt. Ergebnis Pkt. Name FED Elo Nr.
1 1 EST Sagadijeva Anna EST 2106 3 Bellaiche Elise FRA 1823 FRA 12
2 3 FRA Bellahcene Bilel FRA 1973 Gheorghiu Calin ROU 1859 ROU 8
3 9 AUT Huber Martin Christian AUT 1986 Pulpan Jakub CZE 1914 CZE 4
4 7 EST Ladva Ottomar EST 1870 Kaczur Florian HUN 1880 HUN 6
5 5 ROU Tomici Stefan ROU 1908 2 Varadi Benedek HUN 1775 HUN 14
6 27 ROU Cosman Andreea-Marioara ROU 1500 2 2 Sanders Isaac B ENG 1855 ENG 10
7 11 SLO Markoja Sebastijan SLO 1814 2 2 Dodu Julian AUT 1638 AUT 31
8 13 SLO Urbanc Peter SLO 1799 2 2 Hristov Kaloyan BUL 1500 BUL 26
9 35 SLO Bratkovic Sham SLO 1500 2 2 Gal Hanna Krisztina HUN 1835 HUN 16
10 19 LTU Svitojus Zygimantas LTU 1684 2 2 Bombek Miha SLO 1500 SLO 34
11 45 WLS Rodgers Philippe WLS 1500 2 2 Hiebler Laura AUT 1553 AUT 20
12 15 SLO Markoja Boris SLO 1635 Gordievich Larisa LAT 1500 LAT 38
13 32 ENG Broadley Henry ENG 1607 Werner Anna HUN 1754 HUN 18
14 33 AUT Steiner Martin AUT 1503 Boyarchenko Vlada LUX 1606 LUX 22
15 23 SVK Spacek Marcel SVK 1572 Istona Martin SVK 1500 SVK 40
16 25 POR Mateus Andre POR 1531 Manusina Nicole GER 1500 GER 41
17 29 AUT Hofer Emilian AUT 1657 Skuhala Jernej SLO 1500 SLO 48
18 53 SLO Vidic Teja SLO 1500 Bowler James P ENG 1641 ENG 30
19 17 CZE Petr Jan CZE 1754 1 Tumanov Dmitry FIN 1500 FIN 50
20 47 SVK Simova Maria SVK 1500 1 1 Egri Laszlo Jr HUN 1976 HUN 2
21 52 ENG Vani Amol ENG 1500 1 1 Cusmuliuc Diana-Elena ROU 1569 ROU 24
22 54 BEL Wertz Clara BEL 1500 1 1 Mostbauer Maximilian AUT 1700 AUT 28
23 37 SLO Cretnik Urban SLO 1500 1 1 Schenk Philipp LUX 1500 LUX 46
24 21 ROU Oprita George ROU 1622 ½ 1 Raith Andreas AUT 1432 AUT 55
25 39 EST Haavamäe Henrik EST 1500 ½ ½ Cavadas Francisco Manuel Silva POR 1500 POR 36
26 49 CZE Stranska Kamila CZE 1500 ½ 0 Pozonec Maria Dorothea SLO 1500 SLO 42
27 43 WLS Prosser Kristian WLS 1500 0 0 Ramacker Quinten BEL 1500 BEL 44
28 51 FIN Valkama Eero FIN 1500 ½ spielfrei

Stand nach der 3 Runde

Rg. Name sex FED EloI EloN Verein/Ort Pkt. Wtg1 Wtg2 Wtg3 Rp K rtg+/-
1 FRA Bellaiche Elise w FRA 1823 0 3,0 4,5 2,0 4,50 1948 15 10,9
2 ROU Gheorghiu Calin ROU 1859 0 2,5 6,0 2,0 5,00 1934 0 0,0
3 FRA Bellahcene Bilel FRA 1973 0 2,5 6,0 2,0 4,75 1990 0 0,0
CZE Pulpan Jakub CZE 1914 0 2,5 6,0 2,0 4,75 2034 15 3,8
EST Ladva Ottomar EST 1870 0 2,5 6,0 2,0 4,75 1911 0 0,0
6 HUN Kaczur Florian HUN 1880 0 2,5 5,0 1,5 3,75 2016 15 6,9
7 EST Sagadijeva Anna w EST 2106 0 2,5 4,5 1,5 3,50 1930 25 -9,5
8 AUT Huber Martin Christian AUT 1855 1986 Schachfreunde Graz 2,5 3,5 1,5 2,75 1808 0 0,0
HUN Varadi Benedek HUN 1775 0 2,5 3,5 1,5 2,75 1783 15 3,0
10 LTU Svitojus Zygimantas LTU 1684 0 2,0 5,5 2,0 3,25 1863 0 0,0
11 ROU Tomici Stefan ROU 1908 0 2,0 5,5 1,5 2,50 1791 25 -12,5
12 AUT Hiebler Laura w AUT 1631 1553 Weiz 2,0 5,0 1,5 2,50 1835 0 0,0
13 HUN Gal Hanna Krisztina w HUN 1771 1835 2,0 4,5 2,0 2,25 1827 0 0,0
14 WLS Rodgers Philippe WLS 0 1500 2,0 4,5 1,5 3,00 1959
15 ENG Sanders Isaac B ENG 1855 0 2,0 4,5 1,5 2,75 1697 0 0,0
SLO Markoja Sebastijan SLO 1847 1814 2,0 4,5 1,5 2,75 1689 0 0,0
17 SLO Urbanc Peter SLO 1799 0 2,0 4,5 1,5 2,00 1722 25 -10,5
18 SLO Bombek Miha SLO 0 1500 2,0 4,5 1,0 2,00 1833
19 BUL Hristov Kaloyan BUL 1492 1500 2,0 4,0 1,5 2,25 1741 0 0,0
20 SLO Bratkovic Sham SLO 0 1500 2,0 4,0 1,0 1,50 1768
21 ROU Cosman Andreea-Marioara w ROU 1429 1500 2,0 4,0 0,5 1,00 1710 0 0,0
22 AUT Dodu Julian AUT 0 1638 SK Wien-Ottakring 2,0 3,5 1,0 1,00 1922
23 FIN Tumanov Dmitry FIN 0 1500 1,5 6,5 2,5 2,75 1844
24 POR Mateus Andre POR 1531 0 1,5 5,0 2,0 1,50 1710 25 4,3
25 HUN Werner Anna w HUN 1754 0 1,5 5,0 1,5 2,25 1501 0 0,0
26 AUT Steiner Martin AUT 0 1503 Union Neuhofen/Krems 1,5 5,0 1,5 1,75 1711
27 AUT Hofer Emilian AUT 0 1657 Hohenems 1,5 4,5 1,5 2,00 1702
28 LUX Boyarchenko Vlada w LUX 1606 0 1,5 4,5 1,5 1,75 1618 15 -2,8
GER Manusina Nicole w GER 0 1500 1,5 4,5 1,5 1,75 1668
30 SLO Skuhala Jernej SLO 0 1500 1,5 4,5 1,5 1,25 1688
31 LAT Gordievich Larisa w LAT 0 1500 1,5 4,0 1,5 1,50 1668
SLO Vidic Teja w SLO 0 1500 1,5 4,0 1,5 1,50 1582
33 SLO Markoja Boris SLO 1774 1635 1,5 4,0 1,5 0,75 1674 25 -7,8
34 ENG Broadley Henry ENG 0 1607 1,5 3,5 1,5 0,75 1727
35 ENG Bowler James P ENG 0 1641 1,5 3,5 0,5 0,75 1658
36 SVK Spacek Marcel SVK 1572 0 1,5 3,0 1,5 0,75 1500 0 0,0
37 SVK Istona Martin SVK 0 1500 1,5 3,0 0,5 0,75 1640
38 HUN Egri Laszlo Jr HUN 1976 0 1,0 5,5 2,0 1,75 1473 15 0,0
39 AUT Mostbauer Maximilian AUT 0 1700 Union Ansfelden 1,0 5,5 2,0 1,00 1693
40 BEL Wertz Clara w BEL 0 1500 1,0 4,5 2,0 1,50 0
AUT Raith Andreas AUT 0 1432 Weiz 1,0 4,5 2,0 1,50 0
42 ROU Cusmuliuc Diana-Elena w ROU 1569 0 1,0 4,5 2,0 0,50 1511 0 0,0
43 CZE Petr Jan CZE 1754 0 1,0 4,5 2,0 0,00 1502 0 0,0
44 SVK Simova Maria w SVK 0 1500 1,0 4,0 2,0 0,00 1419
45 ENG Vani Amol ENG 0 1500 1,0 4,0 1,5 1,50 0
46 LUX Schenk Philipp LUX 0 1500 1,0 3,5 1,5 0,00 1437
47 SLO Cretnik Urban SLO 0 1500 1,0 3,0 1,0 0,00 1560
48 EST Haavamäe Henrik EST 0 1500 0,5 6,0 1,5 0,75 1382
49 CZE Stranska Kamila w CZE 0 1500 0,5 5,5 1,5 0,75 1401
50 ROU Oprita George ROU 1622 0 0,5 4,5 1,5 0,75 1227 0 0,0
51 POR Cavadas Francisco Manuel Silva POR 0 1500 0,5 4,5 1,5 0,25 1345
52 FIN Valkama Eero FIN 0 1500 0,5 3,0 1,0 0,25 1250
53 WLS Prosser Kristian WLS 0 1500 0,0 4,5 1,5 0,00 891
54 SLO Pozonec Maria Dorothea w SLO 0 1500 0,0 4,0 1,5 0,00 880
55 BEL Ramacker Quinten BEL 0 1500 0,0 4,0 1,0 0,00 896

Editia  7 a European Union Youth Championship – Under 14 ani

3. Runde am 07.08.2009 um 15.00

Br. Nr. Name FED Elo Pkt. Ergebnis Pkt. Name FED Elo Nr.
1 10 ROU Vasile Claudiu-Daniel ROU 1883 2 1 – 0 2 Alcaraz Ortega Javier ESP 2241 ESP 1
2 2 FRA Giroyan Gary FRA 2202 2 1 – 0 2 Visanescu Daria-Ioana ROU 1873 ROU 11
3 4 CZE Kriebel Tadeas CZE 2140 2 1 – 0 2 Menezes Christoph AUT 1907 AUT 19
4 24 POR Silva Luis Neves Da POR 1647 2 0 – 1 2 Barocsi Adam Attila HUN 1884 HUN 9
5 8 EST Lapidus Mark EST 1921 1 – 0 Antal Tibor Kende HUN 1953 HUN 3
6 29 AUT Ly Daniel AUT 1868 0 – 1 Clarke Brandon G I ENG 1725 ENG 7
7 16 POL Stankiewicz Pawel POL 1828 ½ – ½ Gelip Ioana ROU 1759 ROU 21
8 18 EST Abozenko Georg EST 1801 0 – 1 1 Pagerka Martin SVK 2105 SVK 5
9 6 GER Schreiner Till GER 2064 1 1 – 0 1 Skuhala Barbara SLO 1554 SLO 26
10 33 ENG Bowler Robert ENG 1600 1 0 – 1 1 Quinn Joseph ENG 1852 ENG 13
11 14 HUN Szente Varga Fruzsina HUN 1651 1 0 – 1 1 Ganev Nikola BUL 1600 BUL 28
12 35 ENG Ehr Jennifer ENG 1600 1 ½ – ½ 1 Binder Moriz AUT 1857 AUT 15
13 47 SVK Koselova Zuzana SVK 1479 1 0 – 1 1 Bachner Karsten AUT 1784 AUT 17
14 20 ROU Morea Georgiana-Steluta ROU 1763 1 0 – 1 1 Gstach Jakob AUT 1721 AUT 30
15 22 POR Vicente Joao Vasco Reis POR 1744 1 1 – 0 1 Bojc Dasa SLO 1600 SLO 32
16 37 SLO Koscak Jan SLO 1600 1 0 – 1 1 Bauer Valentina AUT 1674 AUT 23
17 25 POR Oliveira Maria Ines POR 1600 1 0 – 1 1 Freeland Alex WLS 1600 WLS 36
18 31 AUT Huber Elke Carola AUT 1626 ½ 0 – 1 1 MC Giff Aidan ENG 1600 ENG 40
19 12 HUN Juhasz Barbara HUN 1871 ½ 1 – 0 ½ Rohovska Tereza CZE 1600 CZE 42
20 27 POR Santos Ines Lima POR 1600 0 ½ – ½ 0 Varma Varun WLS 1600 WLS 44
21 43 SLO Urbanc Maja SLO 1600 0 ½ – ½ 0 Dubova Anna LAT 1600 LAT 34
22 45 WLS Wilmot Daniel WLS 1600 0 0 – 1 0 Leonardi Caterina SLO 1600 SLO 38
23 39 FIN Liu Dennis FIN 1600 0 1 – 0 0 Pozonec Veronika SLO 1486 SLO 46
24 41 LUX Meisch Tanguy LUX 1600 0 1 – 0 0 Nagy Andrea AUT 1447 AUT 48

4. Runde am 08.08.2009 um 15.00

Br. Nr. Name FED Elo Pkt. Ergebnis Pkt. Name FED Elo Nr.
1 9 HUN Barocsi Adam Attila HUN 1884 3 3 Giroyan Gary FRA 2202 FRA 2
2 10 ROU Vasile Claudiu-Daniel ROU 1883 3 3 Kriebel Tadeas CZE 2140 CZE 4
3 7 ENG Clarke Brandon G I ENG 1725 Lapidus Mark EST 1921 EST 8
4 1 ESP Alcaraz Ortega Javier ESP 2241 2 2 Gelip Ioana ROU 1759 ROU 21
5 5 SVK Pagerka Martin SVK 2105 2 2 Vicente Joao Vasco Reis POR 1744 POR 22
6 23 AUT Bauer Valentina AUT 1674 2 2 Schreiner Till GER 2064 GER 6
7 11 ROU Visanescu Daria-Ioana ROU 1873 2 2 Silva Luis Neves Da POR 1647 POR 24
8 13 ENG Quinn Joseph ENG 1852 2 2 Ganev Nikola BUL 1600 BUL 28
9 30 AUT Gstach Jakob AUT 1721 2 2 Stankiewicz Pawel POL 1828 POL 16
10 17 AUT Bachner Karsten AUT 1784 2 2 Freeland Alex WLS 1600 WLS 36
11 19 AUT Menezes Christoph AUT 1907 2 2 MC Giff Aidan ENG 1600 ENG 40
12 3 HUN Antal Tibor Kende HUN 1953 Abozenko Georg EST 1801 EST 18
13 35 ENG Ehr Jennifer ENG 1600 Juhasz Barbara HUN 1871 HUN 12
14 15 AUT Binder Moriz AUT 1857 Ly Daniel AUT 1868 AUT 29
15 33 ENG Bowler Robert ENG 1600 1 1 Szente Varga Fruzsina HUN 1651 HUN 14
16 38 SLO Leonardi Caterina SLO 1600 1 1 Morea Georgiana-Steluta ROU 1763 ROU 20
17 37 SLO Koscak Jan SLO 1600 1 1 Oliveira Maria Ines POR 1600 POR 25
18 26 SLO Skuhala Barbara SLO 1554 1 1 Meisch Tanguy LUX 1600 LUX 41
19 32 SLO Bojc Dasa SLO 1600 1 1 Liu Dennis FIN 1600 FIN 39
20 42 CZE Rohovska Tereza CZE 1600 ½ 1 Koselova Zuzana SVK 1479 SVK 47
21 34 LAT Dubova Anna LAT 1600 ½ ½ Santos Ines Lima POR 1600 POR 27
22 44 WLS Varma Varun WLS 1600 ½ ½ Huber Elke Carola AUT 1626 AUT 31
23 46 SLO Pozonec Veronika SLO 1486 0 ½ Urbanc Maja SLO 1600 SLO 43
24 48 AUT Nagy Andrea AUT 1447 0 0 Wilmot Daniel WLS 1600 WLS 45

Stand nach der 3 Runde

Rg. Name sex FED EloI EloN Verein/Ort Pkt. Wtg1 Wtg2 Wtg3 Rp K rtg+/-
1 CZE Kriebel Tadeas CZE 2140 0 3,0 6,0 2,0 6,00 2035 15 5,3
2 ROU Vasile Claudiu-Daniel ROU 1883 0 3,0 4,5 2,0 4,50 2171 15 16,6
3 FRA Giroyan Gary FRA 2202 0 3,0 4,5 1,5 4,50 2089 0 0,0
4 HUN Barocsi Adam Attila HUN 1884 0 3,0 4,0 1,0 4,00 2006 15 8,1
5 EST Lapidus Mark EST 1921 0 2,5 4,5 1,5 3,50 2111 0 0,0
6 ENG Clarke Brandon G I ENG 2014 1725 2,5 3,5 1,5 2,75 2038 15 -4,1
7 ROU Visanescu Daria-Ioana w ROU 1873 0 2,0 6,5 2,0 3,50 1974 0 0,0
8 POL Stankiewicz Pawel POL 1828 0 2,0 5,5 2,0 3,75 1963 0 0,0
9 AUT Menezes Christoph AUT 1797 1907 SK Wien-Ottakring 2,0 5,5 2,0 2,50 2060 0 0,0
10 GER Schreiner Till GER 2064 0 Sc Turm Lüneburg E.V. 2,0 5,0 2,0 3,00 1816 0 0,0
11 POR Silva Luis Neves Da POR 1647 0 2,0 5,0 2,0 2,00 1853 25 14,0
12 ESP Alcaraz Ortega Javier ESP 2241 0 2,0 5,0 1,0 2,00 1886 15 -10,1
AUT Bachner Karsten AUT 1809 1784 SG Liezen-Admont 2,0 5,0 1,0 2,00 1865 0 0,0
AUT Bauer Valentina w AUT 1665 1674 SK Purbach 2,0 5,0 1,0 2,00 1779 0 0,0
BUL Ganev Nikola BUL 1491 1600 2,0 5,0 1,0 2,00 1987 0 0,0
16 ROU Gelip Ioana w ROU 1759 0 2,0 4,5 2,0 2,25 1908 0 0,0
17 SVK Pagerka Martin SVK 2105 0 2,0 4,5 1,5 3,00 1972 0 0,0
18 WLS Freeland Alex WLS 0 1600 2,0 4,0 1,5 2,50 1889
19 ENG Quinn Joseph ENG 1852 0 2,0 4,0 1,0 2,00 1741 0 0,0
20 AUT Gstach Jakob AUT 0 1721 SK Wien-Ottakring 2,0 3,5 1,0 1,50 1934
21 POR Vicente Joao Vasco Reis POR 1744 0 2,0 3,0 1,0 1,00 1778 15 -4,9
22 ENG MC Giff Aidan ENG 0 1600 2,0 3,0 0,5 1,00 1779
23 AUT Ly Daniel AUT 0 1868 TSU Wartberg/Aist 1,5 6,5 2,0 3,00 1906
24 AUT Binder Moriz AUT 1832 1857 PSV Tirol 1,5 5,5 1,5 1,75 1801 0 0,0
25 EST Abozenko Georg EST 1801 0 1,5 5,0 2,0 1,75 1906 0 0,0
26 HUN Antal Tibor Kende HUN 2155 1953 Fuerstenfeld 1,5 5,0 2,0 1,50 1752 0 0,0
27 HUN Juhasz Barbara w HUN 1871 0 1,5 4,5 2,0 1,50 1768 0 0,0
28 ENG Ehr Jennifer w ENG 0 1600 1,5 3,5 1,5 0,75 1730
29 SLO Skuhala Barbara w SLO 1554 0 1,0 6,0 2,0 1,00 1830 0 0,0
30 ROU Morea Georgiana-Steluta w ROU 1763 0 1,0 5,5 2,0 0,50 1610 0 0,0
ENG Bowler Robert ENG 0 1600 1,0 5,5 2,0 0,50 1654
32 HUN Szente Varga Fruzsina w HUN 1847 1651 1,0 5,0 2,0 1,00 1652 0 0,0
POR Oliveira Maria Ines w POR 1554 1600 1,0 5,0 2,0 1,00 1689 0 0,0
34 SVK Koselova Zuzana w SVK 0 1479 1,0 4,5 2,0 0,50 1566
35 SLO Bojc Dasa w SLO 0 1600 1,0 4,5 2,0 0,00 1630
36 SLO Koscak Jan SLO 0 1600 1,0 4,0 2,0 0,00 1530
LUX Meisch Tanguy LUX 0 1600 1,0 4,0 2,0 0,00 1457
38 FIN Liu Dennis FIN 0 1600 1,0 2,5 1,0 0,00 1499
39 SLO Leonardi Caterina w SLO 0 1600 1,0 2,0 1,0 0,00 1542
40 AUT Huber Elke Carola w AUT 0 1626 Schachfreunde Graz 0,5 5,0 2,0 0,25 1465
41 SLO Urbanc Maja w SLO 0 1600 0,5 4,5 2,0 0,25 1433
42 LAT Dubova Anna w LAT 0 1600 0,5 4,5 1,0 0,25 1381
43 POR Santos Ines Lima w POR 1508 1600 0,5 4,0 1,5 0,25 1512 25 -2,8
44 CZE Rohovska Tereza w CZE 0 1600 0,5 3,5 1,5 0,25 1493
45 WLS Varma Varun WLS 0 1600 0,5 2,5 1,0 0,25 1351
46 SLO Pozonec Veronika w SLO 0 1486 0,0 4,5 1,5 0,00 913
47 WLS Wilmot Daniel WLS 0 1600 0,0 4,0 1,0 0,00 918
AUT Nagy Andrea w AUT 0 1447 TSU Wartberg/Aist 0,0 4,0 1,0 0,00 881

final

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s