Sah cu Ceausescu

Aici veti gasi cele mai interesante subiecte ale sportului mintii!Nu ezitati sa intrati in misterioasa si tulburator de frumoasa lume a sahului! Sa aveti in fiecare zi pofta de viata si de sah!

Mureck:Campionatului Uniunii Europene la şah pentru juniori:Under 8, 10, 12 şi 14 ani (turnee mixte), Runda 4 – rezultate, Runda 5 perechi, Clasament dupa 4 runde

Posted by ceausescuiulian pe august 8, 2009

Fotografiile zilei de la Mureck

Mureck_Salim_Riza_catelus Mureck_Salim_Riza_catelus2

Salim Riza: Parca primul ursulet maron era mai fioros decat catelusul acesta balan . Cred ca aici la Mureck este invazie de animalute de plus. Nu poti sa faci un pas ca hop si un catelus sau ursulet, de zici ca esti de Brasov! Sa speram ca o sa ducem in Romania pe langa ursuletii de plus si cam tot atatea medalii.

7. European Union Youth Championship- Under 8 ani

4. Runde am 08.08.2009 um 15.00

Br. Nr. Name FED Elo Pkt. Ergebnis Pkt. Name FED Elo Nr.
1 14 LAT Batashevs Arsens LAT 1200 3 0 – 1 3 Oprita Matei ROU 1553 ROU 2
2 10 GER Volkovski Reinhold GER 1221 0 – 1 3 Gazik Viktor SVK 1200 SVK 19
3 5 AUT Moser Nicolas AUT 1343 2 1 – 0 Chukavin Kirill EST 1200 EST 16
4 1 HUN Csetneki Mark HUN 1275 2 1 – 0 2 Marjanovics Annamaria HUN 1200 HUN 23
5 12 ROU Atodiresei Damian ROU 1200 2 1 – 0 2 Brinovec David SLO 1403 SLO 3
6 30 SVK Pechac Jergus SVK 1200 2 1 – 0 2 Benesch Julian AUT 1359 AUT 4
7 32 CZE Pulpan Matej CZE 1200 2 1 – 0 2 Duy Alexander AUT 1312 AUT 6
8 7 AUT Haidenberger Flora AUT 1261 2 0 – 1 2 Poghosyan Tigran GER 1200 GER 31
9 9 AUT Höller Maximilian AUT 1231 0 – 1 Dwilewicz Agata POL 1200 POL 17
10 35 HUN Toth Tamas HUN 1200 1 – 0 Oplustil David CZE 1200 CZE 29
11 8 AUT Maderegger Stefanie AUT 1233 1 1 – 0 1 Meglic Jaka SLO 1200 SLO 24
12 11 SVK Ardamicova Alena SVK 1200 1 0 – 1 1 Mirauta Stefano-Marius ROU 1200 ROU 26
13 13 ROU Bacanu Maria-Nicoleta ROU 1200 1 0 – 1 1 Misiuk Karolina LTU 1200 LTU 27
14 15 POR Carmona Andre POR 1200 1 0 – 1 1 Morvay Eszter SVK 1200 SVK 28
15 34 LTU Semonaviciute Migle LTU 1200 1 1 – 0 1 Ferreira Antonio POR 1200 POR 18
16 36 SLO Urbanc Ana SLO 1200 1 0 – 1 ½ Rodrigues Luis Filipe POR 1200 POR 33
17 22 FIN Kugappi Tomi FIN 1200 ½ 0 – 1 0 Korenova Magdalena CZE 1200 CZE 21
18 20 BEL Gombosuren Kristina BEL 1200 0 1 – 0 0 Milenov Martin BUL 1200 BUL 25

Stand nach der 4 Runde

Rg. Name sex FED EloI EloN Verein/Ort Pkt. Wtg1 Wtg2 Wtg3 Rp K rtg+/-
1 SVK Gazik Viktor SVK 0 1200 4,0 9,0 4,5 9,00 1683
2 ROU Oprita Matei ROU 0 1553 4,0 8,0 4,0 8,00 1566
3 ROU Atodiresei Damian ROU 0 1200 3,0 11,0 5,0 7,00 1532
LAT Batashevs Arsens LAT 0 1200 3,0 11,0 5,0 7,00 1572
5 HUN Csetneki Mark HUN 1554 1275 3,0 10,5 4,5 6,50 1393 0 0,0
6 AUT Moser Nicolas AUT 0 1343 SC Donaustadt Wien 3,0 8,5 4,0 6,50 1393
7 SVK Pechac Jergus SVK 0 1200 3,0 7,0 3,0 4,00 1433
CZE Pulpan Matej CZE 0 1200 3,0 7,0 3,0 4,00 1421
9 GER Poghosyan Tigran GER 0 1200 3,0 5,0 2,0 4,00 1408
10 GER Volkovski Reinhold GER 0 1221 SC Unterdürrbach 1949 2,5 10,5 4,5 5,25 1295
11 EST Chukavin Kirill EST 0 1200 2,5 9,5 4,5 5,25 1364
12 HUN Toth Tamas HUN 0 1200 2,5 7,5 4,0 3,25 1384
13 POL Dwilewicz Agata w POL 0 1200 2,5 7,5 3,5 4,25 1354
14 HUN Marjanovics Annamaria w HUN 0 1200 2,0 10,5 5,5 5,00 1330
15 SLO Brinovec David SLO 0 1403 2,0 9,5 5,5 3,50 1200
16 ROU Mirauta Stefano-Marius ROU 0 1200 2,0 9,0 5,0 3,00 1297
17 SVK Morvay Eszter w SVK 0 1200 2,0 8,5 4,5 3,00 1249
18 AUT Haidenberger Flora w AUT 0 1261 SC Neumarkt/Wallersee 2,0 8,0 4,0 1,00 1200
19 AUT Benesch Julian AUT 0 1359 Schach-Ritter Mattersburg 2,0 7,5 4,0 1,50 1200
20 AUT Duy Alexander AUT 0 1312 JSV U. Mühlviertel 2,0 7,5 3,5 2,00 1200
21 AUT Maderegger Stefanie w AUT 0 1233 SC Neumarkt/Wallersee 2,0 6,5 3,5 2,50 1200
22 LTU Semonaviciute Migle w LTU 0 1200 2,0 6,5 3,0 2,00 1200
23 LTU Misiuk Karolina w LTU 0 1200 2,0 6,5 2,5 2,00 1244
24 AUT Höller Maximilian AUT 0 1231 SV Steyregg 1,5 10,0 4,5 2,75 1113
25 CZE Oplustil David CZE 0 1200 1,5 7,5 4,0 1,75 1121
26 POR Rodrigues Luis Filipe POR 0 1200 1,5 4,5 2,0 1,25 1121
27 ROU Bacanu Maria-Nicoleta w ROU 0 1200 1,0 12,0 6,0 3,00 1095
28 BEL Gombosuren Kristina w BEL 0 1200 1,0 9,0 5,0 0,00 1095
29 POR Carmona Andre POR 0 1200 1,0 8,5 4,0 1,50 1047
30 POR Ferreira Antonio POR 0 1200 1,0 8,0 4,0 1,00 1022
31 SLO Meglic Jaka SLO 0 1200 1,0 7,0 4,0 1,00 1043
32 SVK Ardamicova Alena w SVK 0 1200 1,0 6,5 3,5 0,00 1007
33 CZE Korenova Magdalena w CZE 0 1200 1,0 6,5 3,0 0,50 1058
34 SLO Urbanc Ana w SLO 0 1200 1,0 4,5 2,5 0,00 1035
35 FIN Kugappi Tomi FIN 0 1200 0,5 7,0 3,5 0,75 918
36 BUL Milenov Martin BUL 0 1200 0,0 5,0 2,0 0,00 480

5. Runde am 09.08.2009 um 15.00

Br. Nr. Name FED Elo Pkt. Ergebnis Pkt. Name FED Elo Nr.
1 2 ROU Oprita Matei ROU 1553 4 4 Gazik Viktor SVK 1200 SVK 19
2 14 LAT Batashevs Arsens LAT 1200 3 3 Csetneki Mark HUN 1275 HUN 1
3 5 AUT Moser Nicolas AUT 1343 3 3 Pechac Jergus SVK 1200 SVK 30
4 31 GER Poghosyan Tigran GER 1200 3 3 Atodiresei Damian ROU 1200 ROU 12
5 16 EST Chukavin Kirill EST 1200 3 Pulpan Matej CZE 1200 CZE 32
6 17 POL Dwilewicz Agata POL 1200 Volkovski Reinhold GER 1221 GER 10
7 4 AUT Benesch Julian AUT 1359 2 Toth Tamas HUN 1200 HUN 35
8 23 HUN Marjanovics Annamaria HUN 1200 2 2 Brinovec David SLO 1403 SLO 3
9 6 AUT Duy Alexander AUT 1312 2 2 Semonaviciute Migle LTU 1200 LTU 34
10 26 ROU Mirauta Stefano-Marius ROU 1200 2 2 Haidenberger Flora AUT 1261 AUT 7
11 27 LTU Misiuk Karolina LTU 1200 2 2 Maderegger Stefanie AUT 1233 AUT 8
12 28 SVK Morvay Eszter SVK 1200 2 Höller Maximilian AUT 1231 AUT 9
13 29 CZE Oplustil David CZE 1200 Rodrigues Luis Filipe POR 1200 POR 33
14 21 CZE Korenova Magdalena CZE 1200 1 1 Ardamicova Alena SVK 1200 SVK 11
15 24 SLO Meglic Jaka SLO 1200 1 1 Bacanu Maria-Nicoleta ROU 1200 ROU 13
16 36 SLO Urbanc Ana SLO 1200 1 1 Carmona Andre POR 1200 POR 15
17 18 POR Ferreira Antonio POR 1200 1 1 Gombosuren Kristina BEL 1200 BEL 20
18 25 BUL Milenov Martin BUL 1200 0 ½ Kugappi Tomi FIN 1200 FIN 22

7. European Union Youth Championship- Under 10 ani

4. Runde am 08.08.2009 um 15.00

Br. Nr. Name FED Elo Pkt. Ergebnis Pkt. Name FED Elo Nr.
1 2 SVK Spacek Oliver SVK 1724 3 1 – 0 Acsinte Matei-Ionut ROU 1723 ROU 3
2 1 ROU Salim Riza ROU 1920 1 – 0 Dwilewicz Katarzyna POL 1465 POL 10
3 27 SLO Brcar Matej SLO 1400 0 – 1 Petrov Vladimir Sergeev BUL 1677 BUL 4
4 20 EST Nero Georg EST 1439 2 ½ – ½ 2 Szilassi Abel HUN 1629 HUN 6
5 7 SLO Ramadani Sarah SLO 1457 2 1 – 0 2 Borissova Ânastasia EST 1400 EST 25
6 11 AUT Uksini Bardhyl AUT 1637 2 ½ – ½ 2 Thomas Ben WLS 1402 WLS 22
7 31 POR Jorge Rita Maria Osorio POR 1400 2 0 – 1 2 Ovsepyan Arshak GER 1624 GER 13
8 15 SLO Skuhala Luka SLO 1509 2 1 – 0 2 Sustek Radoslav SVK 1400 SVK 39
9 43 ROU Zubcu Vlad-George ROU 1400 2 1 – 0 2 Janska Jitka CZE 1457 CZE 18
10 9 EST Narva Mai EST 1526 1 – 0 2 Vrtiakova Anna SVK 1400 SVK 41
11 29 GER Flüchter Gregor GER 1400 1 – 0 Bares Jachym CZE 1650 CZE 5
12 34 SLO Nikic Saso SLO 1400 ½ – ½ Peczely Sebastian Zsombor HUN 1542 HUN 8
13 40 ENG Vani Adarsh ENG 1400 0 – 1 Gazikova Veronika SVK 1591 SVK 14
14 19 FIN Demidov Jan FIN 1446 ½ – ½ Fox Jonas ITA 1400 ITA 30
15 36 ROU Salim Arzu ROU 1400 1 1 – 0 1 Nussbaumer Patrick AUT 1483 AUT 16
16 21 ROU Hrib Andrada-Ioana ROU 1412 1 0 – 1 1 Parhomenko Margarita LAT 1400 LAT 35
17 24 ROU Bejan Clarisa-Iustina ROU 1400 1 1 – 0 1 Santana Joao Miguel POR 1400 POR 37
18 26 SLO Bratkovic Jakob SLO 1400 1 0 – 1 1 Semonaviciute Agne LTU 1400 LTU 38
19 28 POR Ferreira Hugo Miguel Da Costa POR 1400 1 0 – 1 1 Zitkova Kristyna CZE 1400 CZE 42
20 12 AUT Trenkwalder Verena AUT 1635 ½ 1 – 0 ½ Fürst Alexander AUT 1466 AUT 17
21 44 SLO Zunic Gregor SLO 1400 0 0 – 1 0 Ahokas Aleksi FIN 1400 FIN 23
22 33 SLO Nemec Hana SLO 1400 0 1 spielfrei
23 32 SLO Kadis Lucija SLO 1400 0 0 nicht ausgelost

Stand nach der 4 Runde

Rg. Name sex FED EloI EloN Verein/Ort Pkt. Wtg1 Wtg2 Wtg3 Rp K rtg+/-
1 SVK Spacek Oliver SVK 1724 0 4,0 11,0 5,5 11,00 1844 25 12,5
2 BUL Petrov Vladimir Sergeev BUL 1677 0 3,5 9,0 5,0 7,50 1823 0 0,0
3 ROU Salim Riza ROU 1920 0 3,5 8,5 5,0 7,25 1881 0 0,0
4 SLO Ramadani Sarah w SLO 1575 1457 3,0 9,5 5,0 7,00 1603 0 0,0
5 SLO Skuhala Luka SLO 0 1509 3,0 9,0 4,5 6,00 1663
6 GER Ovsepyan Arshak GER 0 1624 3,0 8,5 4,0 5,00 1736
7 ROU Zubcu Vlad-George ROU 0 1400 3,0 8,0 3,5 4,50 1754
8 ROU Acsinte Matei-Ionut ROU 1723 0 2,5 10,0 5,5 4,75 1727 0 0,0
9 EST Nero Georg EST 0 1439 2,5 9,5 4,5 5,75 1596
10 SLO Brcar Matej SLO 0 1400 2,5 9,5 4,5 5,25 1670
11 SVK Gazikova Veronika w SVK 0 1591 2,5 9,0 4,0 4,50 1625
12 WLS Thomas Ben WLS 0 1402 2,5 8,5 5,5 4,25 1625
13 AUT Uksini Bardhyl AUT 0 1637 Schachfreunde Graz 2,5 8,5 4,5 3,75 1565
14 POL Dwilewicz Katarzyna w POL 1465 0 2,5 7,5 3,5 3,00 1637 0 0,0
15 EST Narva Mai w EST 1526 0 2,5 7,0 4,0 3,50 1512 0 0,0
16 GER Flüchter Gregor GER 0 1400 Schachverein Soest 1926 2,5 6,5 3,5 2,50 1637
17 HUN Szilassi Abel HUN 1629 0 2,5 6,5 3,0 3,75 1505 0 0,0
18 EST Borissova Ânastasia w EST 0 1400 2,0 9,5 4,5 4,00 1525
19 ITA Fox Jonas ITA 0 1400 2,0 9,0 4,5 4,50 1552
20 FIN Demidov Jan FIN 0 1446 2,0 9,0 4,5 4,25 1416
21 CZE Janska Jitka w CZE 0 1457 2,0 8,5 4,0 3,75 1400
22 ROU Bejan Clarisa-Iustina w ROU 0 1400 2,0 8,5 4,0 3,00 1481
23 HUN Peczely Sebastian Zsombor HUN 1542 0 2,0 7,5 4,0 3,75 1400 0 0,0
24 CZE Zitkova Kristyna w CZE 0 1400 2,0 7,5 4,0 3,25 1424
25 POR Jorge Rita Maria Osorio w POR 0 1400 2,0 7,5 3,5 2,50 1525
26 SVK Vrtiakova Anna w SVK 0 1400 2,0 7,0 4,0 2,50 1443
27 SLO Nikic Saso SLO 0 1400 2,0 7,0 3,5 2,75 1504
28 SVK Sustek Radoslav SVK 0 1400 2,0 7,0 3,5 1,50 1506
29 ROU Salim Arzu w ROU 0 1400 2,0 6,5 3,0 2,00 1483
30 LAT Parhomenko Margarita w LAT 0 1400 2,0 6,5 3,0 1,00 1459
31 LTU Semonaviciute Agne w LTU 0 1400 2,0 4,5 2,0 1,50 1421
32 CZE Bares Jachym CZE 1650 0 1,5 9,5 5,0 2,75 1372 0 0,0
33 ENG Vani Adarsh ENG 0 1400 1,5 8,5 4,5 2,50 1450
34 AUT Trenkwalder Verena w AUT 0 1635 JSV U. Mühlviertel 1,5 5,5 3,0 1,50 1392
35 POR Ferreira Hugo Miguel Da Costa POR 0 1400 1,0 10,0 4,5 2,25 1356
36 SLO Bratkovic Jakob SLO 0 1400 1,0 9,0 4,5 1,00 1334
37 AUT Nussbaumer Patrick AUT 0 1483 Hohenems 1,0 8,5 4,0 2,00 1288
38 ROU Hrib Andrada-Ioana w ROU 0 1412 1,0 7,5 4,0 0,50 1207
39 FIN Ahokas Aleksi FIN 0 1400 1,0 7,5 4,0 0,00 1337
40 POR Santana Joao Miguel POR 0 1400 1,0 6,5 3,0 0,50 1234
41 SLO Nemec Hana w SLO 0 1400 1,0 6,0 3,0 2,00 748
42 AUT Fürst Alexander AUT 0 1466 Bregenz 0,5 8,0 4,0 1,00 1168
43 SLO Zunic Gregor SLO 0 1400 0,0 8,0 4,5 0,00 666
44 SLO Kadis Lucija w SLO 0 1400 0,0 6,0 3,0 0,00 687

5. Runde am 09.08.2009 um 15.00

Br. Nr. Name FED Elo Pkt. Ergebnis Pkt. Name FED Elo Nr.
1 4 BUL Petrov Vladimir Sergeev BUL 1677 4 Spacek Oliver SVK 1724 SVK 2
2 7 SLO Ramadani Sarah SLO 1457 3 Salim Riza ROU 1920 ROU 1
3 13 GER Ovsepyan Arshak GER 1624 3 3 Skuhala Luka SLO 1509 SLO 15
4 6 HUN Szilassi Abel HUN 1629 3 Zubcu Vlad-George ROU 1400 ROU 43
5 3 ROU Acsinte Matei-Ionut ROU 1723 Nero Georg EST 1439 EST 20
6 22 WLS Thomas Ben WLS 1402 Narva Mai EST 1526 EST 9
7 10 POL Dwilewicz Katarzyna POL 1465 Brcar Matej SLO 1400 SLO 27
8 14 SVK Gazikova Veronika SVK 1591 Uksini Bardhyl AUT 1637 AUT 11
9 18 CZE Janska Jitka CZE 1457 2 Flüchter Gregor GER 1400 GER 29
10 8 HUN Peczely Sebastian Zsombor HUN 1542 2 2 Parhomenko Margarita LAT 1400 LAT 35
11 38 LTU Semonaviciute Agne LTU 1400 2 2 Demidov Jan FIN 1446 FIN 19
12 39 SVK Sustek Radoslav SVK 1400 2 2 Bejan Clarisa-Iustina ROU 1400 ROU 24
13 25 EST Borissova Ânastasia EST 1400 2 2 Nikic Saso SLO 1400 SLO 34
14 30 ITA Fox Jonas ITA 1400 2 2 Salim Arzu ROU 1400 ROU 36
15 41 SVK Vrtiakova Anna SVK 1400 2 2 Jorge Rita Maria Osorio POR 1400 POR 31
16 42 CZE Zitkova Kristyna CZE 1400 2 Trenkwalder Verena AUT 1635 AUT 12
17 5 CZE Bares Jachym CZE 1650 Vani Adarsh ENG 1400 ENG 40
18 16 AUT Nussbaumer Patrick AUT 1483 1 1 Bratkovic Jakob SLO 1400 SLO 26
19 37 POR Santana Joao Miguel POR 1400 1 1 Hrib Andrada-Ioana ROU 1412 ROU 21
20 23 FIN Ahokas Aleksi FIN 1400 1 1 Nemec Hana SLO 1400 SLO 33
21 17 AUT Fürst Alexander AUT 1466 ½ 1 Ferreira Hugo Miguel Da Costa POR 1400 POR 28
22 32 SLO Kadis Lucija SLO 1400 0 0 Zunic Gregor SLO 1400 SLO 44

7. European Union Youth Championship- Under 12 ani

4. Runde am 08.08.2009 um 15.00

Br. Nr. Name FED Elo Pkt. Ergebnis Pkt. Name FED Elo Nr.
1 1 EST Sagadijeva Anna EST 2106 0 – 1 3 Bellaiche Elise FRA 1823 FRA 12
2 3 FRA Bellahcene Bilel FRA 1973 1 – 0 Gheorghiu Calin ROU 1859 ROU 8
3 9 AUT Huber Martin Christian AUT 1986 ½ – ½ Pulpan Jakub CZE 1914 CZE 4
4 7 EST Ladva Ottomar EST 1870 ½ – ½ Kaczur Florian HUN 1880 HUN 6
5 5 ROU Tomici Stefan ROU 1908 2 1 – 0 Varadi Benedek HUN 1775 HUN 14
6 27 ROU Cosman Andreea-Marioara ROU 1500 2 1 – 0 2 Sanders Isaac B ENG 1855 ENG 10
7 11 SLO Markoja Sebastijan SLO 1814 2 1 – 0 2 Dodu Julian AUT 1638 AUT 31
8 13 SLO Urbanc Peter SLO 1799 2 1 – 0 2 Hristov Kaloyan BUL 1500 BUL 26
9 35 SLO Bratkovic Sham SLO 1500 2 0 – 1 2 Gal Hanna Krisztina HUN 1835 HUN 16
10 19 LTU Svitojus Zygimantas LTU 1684 2 1 – 0 2 Bombek Miha SLO 1500 SLO 34
11 45 WLS Rodgers Philippe WLS 1500 2 ½ – ½ 2 Hiebler Laura AUT 1553 AUT 20
12 15 SLO Markoja Boris SLO 1635 1 – 0 Gordievich Larisa LAT 1500 LAT 38
13 32 ENG Broadley Henry ENG 1607 1 – 0 Werner Anna HUN 1754 HUN 18
14 33 AUT Steiner Martin AUT 1503 ½ – ½ Boyarchenko Vlada LUX 1606 LUX 22
15 23 SVK Spacek Marcel SVK 1572 ½ – ½ Istona Martin SVK 1500 SVK 40
16 25 POR Mateus Andre POR 1531 0 – 1 Manusina Nicole GER 1500 GER 41
17 29 AUT Hofer Emilian AUT 1657 ½ – ½ Skuhala Jernej SLO 1500 SLO 48
18 53 SLO Vidic Teja SLO 1500 0 – 1 Bowler James P ENG 1641 ENG 30
19 17 CZE Petr Jan CZE 1754 1 1 – 0 Tumanov Dmitry FIN 1500 FIN 50
20 47 SVK Simova Maria SVK 1500 1 0 – 1 1 Egri Laszlo Jr HUN 1976 HUN 2
21 52 ENG Vani Amol ENG 1500 1 1 – 0 1 Cusmuliuc Diana-Elena ROU 1569 ROU 24
22 54 BEL Wertz Clara BEL 1500 1 0 – 1 1 Mostbauer Maximilian AUT 1700 AUT 28
23 37 SLO Cretnik Urban SLO 1500 1 1 – 0 1 Schenk Philipp LUX 1500 LUX 46
24 21 ROU Oprita George ROU 1622 ½ ½ – ½ 1 Raith Andreas AUT 1432 AUT 55
25 39 EST Haavamäe Henrik EST 1500 ½ 1 – 0 ½ Cavadas Francisco Manuel Silva POR 1500 POR 36
26 49 CZE Stranska Kamila CZE 1500 ½ ½ – ½ 0 Pozonec Maria Dorothea SLO 1500 SLO 42
27 43 WLS Prosser Kristian WLS 1500 0 ½ – ½ 0 Ramacker Quinten BEL 1500 BEL 44
28 51 FIN Valkama Eero FIN 1500 ½ 1 spielfrei

Stand nach der 4 Runde

Rg. Name sex FED EloI EloN Verein/Ort Pkt. Wtg1 Wtg2 Wtg3 Rp K rtg+/-
1 FRA Bellaiche Elise w FRA 1823 0 4,0 10,0 5,5 10,00 2102 15 23,5
2 FRA Bellahcene Bilel FRA 1973 0 3,5 10,5 5,0 9,00 2089 0 0,0
3 CZE Pulpan Jakub CZE 1914 0 3,0 10,5 5,5 7,50 1977 15 2,5
4 HUN Kaczur Florian HUN 1880 0 3,0 10,5 5,0 7,25 1968 15 6,8
5 EST Ladva Ottomar EST 1870 0 3,0 10,0 5,0 7,00 1892 0 0,0
6 ROU Tomici Stefan ROU 1908 0 3,0 10,0 5,0 6,00 1887 25 -4,5
7 HUN Gal Hanna Krisztina w HUN 1771 1835 3,0 7,5 4,5 5,00 1845 0 0,0
8 SLO Markoja Sebastijan SLO 1847 1814 3,0 7,5 4,0 5,75 1776 0 0,0
9 LTU Svitojus Zygimantas LTU 1684 0 3,0 7,5 4,0 5,25 1872 0 0,0
10 SLO Urbanc Peter SLO 1799 0 3,0 7,5 4,0 5,00 1764 25 -7,0
11 ROU Cosman Andreea-Marioara w ROU 1429 1500 3,0 7,5 3,0 3,50 1846 0 0,0
12 AUT Huber Martin Christian AUT 1855 1986 Schachfreunde Graz 3,0 7,0 3,5 4,75 1823 0 0,0
13 ROU Gheorghiu Calin ROU 1859 0 2,5 11,5 6,0 6,50 1834 0 0,0
14 EST Sagadijeva Anna w EST 2106 0 2,5 10,5 5,0 5,00 1794 25 -30,5
15 WLS Rodgers Philippe WLS 0 1500 2,5 9,0 4,5 5,25 1878
16 AUT Hiebler Laura w AUT 1631 1553 Weiz 2,5 9,0 4,5 4,25 1753 0 0,0
17 HUN Varadi Benedek HUN 1775 0 2,5 8,0 4,0 3,75 1705 15 -1,8
18 SLO Markoja Boris SLO 1774 1635 2,5 7,5 4,0 3,25 1725 25 -7,8
ENG Broadley Henry ENG 0 1607 2,5 7,5 4,0 3,25 1829
20 ENG Bowler James P ENG 0 1641 2,5 7,5 3,0 3,25 1713
21 GER Manusina Nicole w GER 0 1500 2,5 7,0 3,5 3,75 1729
22 ENG Sanders Isaac B ENG 1855 0 2,0 9,5 5,0 4,25 1536 0 0,0
23 SLO Bombek Miha SLO 0 1500 2,0 9,0 5,0 3,00 1702
24 AUT Dodu Julian AUT 0 1638 SK Wien-Ottakring 2,0 8,5 5,0 2,50 1809
25 LUX Boyarchenko Vlada w LUX 1606 0 2,0 8,5 4,5 4,00 1590 15 -2,8
26 BUL Hristov Kaloyan BUL 1492 1500 2,0 8,0 4,5 2,75 1662 0 0,0
27 AUT Mostbauer Maximilian AUT 0 1700 Union Ansfelden 2,0 8,0 4,5 2,50 1738
28 AUT Hofer Emilian AUT 0 1657 Hohenems 2,0 8,0 4,0 3,50 1652
29 SLO Skuhala Jernej SLO 0 1500 2,0 8,0 4,0 3,00 1680
30 SLO Bratkovic Sham SLO 0 1500 2,0 8,0 4,0 2,50 1675
31 HUN Egri Laszlo Jr HUN 1976 0 2,0 7,5 4,0 3,25 1574 15 0,0
32 SVK Istona Martin SVK 0 1500 2,0 7,5 3,5 3,00 1623
33 AUT Steiner Martin AUT 0 1503 Union Neuhofen/Krems 2,0 7,5 3,5 2,75 1685
34 CZE Petr Jan CZE 1754 0 2,0 7,0 3,5 2,00 1595 0 0,0
35 SVK Spacek Marcel SVK 1572 0 2,0 6,0 3,5 2,50 1500 0 0,0
36 ENG Vani Amol ENG 0 1500 2,0 6,0 3,0 3,00 1408
37 SLO Cretnik Urban SLO 0 1500 2,0 5,5 3,0 1,50 1639
38 FIN Tumanov Dmitry FIN 0 1500 1,5 9,5 4,5 3,50 1735
39 EST Haavamäe Henrik EST 0 1500 1,5 9,0 4,5 1,75 1529
40 HUN Werner Anna w HUN 1754 0 1,5 8,5 4,5 2,50 1441 0 0,0
POR Mateus Andre POR 1531 0 1,5 8,5 4,5 2,50 1571 25 4,3
LAT Gordievich Larisa w LAT 0 1500 1,5 8,5 4,5 2,50 1608
43 AUT Raith Andreas AUT 0 1432 Weiz 1,5 8,0 4,0 2,50 1344
44 SLO Vidic Teja w SLO 0 1500 1,5 6,5 3,5 1,50 1510
45 FIN Valkama Eero FIN 0 1500 1,5 4,0 2,0 2,25 1250
46 CZE Stranska Kamila w CZE 0 1500 1,0 7,5 4,5 1,25 1438
47 BEL Wertz Clara w BEL 0 1500 1,0 7,5 4,0 2,00 805
48 ROU Oprita George ROU 1622 0 1,0 7,5 4,0 1,50 1290 0 0,0
49 LUX Schenk Philipp LUX 0 1500 1,0 7,5 4,0 0,50 1354
50 ROU Cusmuliuc Diana-Elena w ROU 1569 0 1,0 7,5 3,5 1,00 1409 0 0,0
51 SVK Simova Maria w SVK 0 1500 1,0 7,0 4,0 0,50 1459
52 WLS Prosser Kristian WLS 0 1500 0,5 7,0 3,5 0,25 1273
53 POR Cavadas Francisco Manuel Silva POR 0 1500 0,5 7,0 3,0 0,50 1267
54 BEL Ramacker Quinten BEL 0 1500 0,5 6,5 4,0 0,25 1276
55 SLO Pozonec Maria Dorothea w SLO 0 1500 0,5 6,5 3,0 0,50 1265

5. Runde am 09.08.2009 um 15.00

Br. Nr. Name FED Elo Pkt. Ergebnis Pkt. Name FED Elo Nr.
1 12 FRA Bellaiche Elise FRA 1823 4 Bellahcene Bilel FRA 1973 FRA 3
2 4 CZE Pulpan Jakub CZE 1914 3 3 Markoja Sebastijan SLO 1814 SLO 11
3 13 SLO Urbanc Peter SLO 1799 3 3 Tomici Stefan ROU 1908 ROU 5
4 6 HUN Kaczur Florian HUN 1880 3 3 Svitojus Zygimantas LTU 1684 LTU 19
5 16 HUN Gal Hanna Krisztina HUN 1835 3 3 Ladva Ottomar EST 1870 EST 7
6 27 ROU Cosman Andreea-Marioara ROU 1500 3 3 Huber Martin Christian AUT 1986 AUT 9
7 20 AUT Hiebler Laura AUT 1553 Sagadijeva Anna EST 2106 EST 1
8 8 ROU Gheorghiu Calin ROU 1859 Broadley Henry ENG 1607 ENG 32
9 14 HUN Varadi Benedek HUN 1775 Rodgers Philippe WLS 1500 WLS 45
10 30 ENG Bowler James P ENG 1641 Markoja Boris SLO 1635 SLO 15
11 2 HUN Egri Laszlo Jr HUN 1976 2 Manusina Nicole GER 1500 GER 41
12 10 ENG Sanders Isaac B ENG 1855 2 2 Steiner Martin AUT 1503 AUT 33
13 31 AUT Dodu Julian AUT 1638 2 2 Petr Jan CZE 1754 CZE 17
14 22 LUX Boyarchenko Vlada LUX 1606 2 2 Bratkovic Sham SLO 1500 SLO 35
15 34 SLO Bombek Miha SLO 1500 2 2 Spacek Marcel SVK 1572 SVK 23
16 26 BUL Hristov Kaloyan BUL 1500 2 2 Cretnik Urban SLO 1500 SLO 37
17 28 AUT Mostbauer Maximilian AUT 1700 2 2 Vani Amol ENG 1500 ENG 52
18 40 SVK Istona Martin SVK 1500 2 2 Hofer Emilian AUT 1657 AUT 29
19 48 SLO Skuhala Jernej SLO 1500 2 Werner Anna HUN 1754 HUN 18
20 51 FIN Valkama Eero FIN 1500 Mateus Andre POR 1531 POR 25
21 55 AUT Raith Andreas AUT 1432 Haavamäe Henrik EST 1500 EST 39
22 50 FIN Tumanov Dmitry FIN 1500 Vidic Teja SLO 1500 SLO 53
23 38 LAT Gordievich Larisa LAT 1500 1 Simova Maria SVK 1500 SVK 47
24 46 LUX Schenk Philipp LUX 1500 1 1 Oprita George ROU 1622 ROU 21
25 24 ROU Cusmuliuc Diana-Elena ROU 1569 1 1 Stranska Kamila CZE 1500 CZE 49
26 36 POR Cavadas Francisco Manuel Silva POR 1500 ½ 1 Wertz Clara BEL 1500 BEL 54
27 42 SLO Pozonec Maria Dorothea SLO 1500 ½ ½ Prosser Kristian WLS 1500 WLS 43
28 44 BEL Ramacker Quinten BEL 1500 ½ spielfrei

7. European Union Youth Championship- Under 14 ani

4. Runde am 08.08.2009 um 15.00

Br. Nr. Name FED Elo Pkt. Ergebnis Pkt. Name FED Elo Nr.
1 9 HUN Barocsi Adam Attila HUN 1884 3 0 – 1 3 Giroyan Gary FRA 2202 FRA 2
2 10 ROU Vasile Claudiu-Daniel ROU 1883 3 1 – 0 3 Kriebel Tadeas CZE 2140 CZE 4
3 7 ENG Clarke Brandon G I ENG 1725 ½ – ½ Lapidus Mark EST 1921 EST 8
4 1 ESP Alcaraz Ortega Javier ESP 2241 2 1 – 0 2 Gelip Ioana ROU 1759 ROU 21
5 5 SVK Pagerka Martin SVK 2105 2 1 – 0 2 Vicente Joao Vasco Reis POR 1744 POR 22
6 23 AUT Bauer Valentina AUT 1674 2 0 – 1 2 Schreiner Till GER 2064 GER 6
7 11 ROU Visanescu Daria-Ioana ROU 1873 2 1 – 0 2 Silva Luis Neves Da POR 1647 POR 24
8 13 ENG Quinn Joseph ENG 1852 2 1 – 0 2 Ganev Nikola BUL 1600 BUL 28
9 30 AUT Gstach Jakob AUT 1721 2 0 – 1 2 Stankiewicz Pawel POL 1828 POL 16
10 17 AUT Bachner Karsten AUT 1784 2 ½ – ½ 2 Freeland Alex WLS 1600 WLS 36
11 19 AUT Menezes Christoph AUT 1907 2 1 – 0 2 MC Giff Aidan ENG 1600 ENG 40
12 3 HUN Antal Tibor Kende HUN 1953 1 – 0 Abozenko Georg EST 1801 EST 18
13 35 ENG Ehr Jennifer ENG 1600 0 – 1 Juhasz Barbara HUN 1871 HUN 12
14 15 AUT Binder Moriz AUT 1857 ½ – ½ Ly Daniel AUT 1868 AUT 29
15 33 ENG Bowler Robert ENG 1600 1 ½ – ½ 1 Szente Varga Fruzsina HUN 1651 HUN 14
16 38 SLO Leonardi Caterina SLO 1600 1 1 – 0 1 Morea Georgiana-Steluta ROU 1763 ROU 20
17 37 SLO Koscak Jan SLO 1600 1 ½ – ½ 1 Oliveira Maria Ines POR 1600 POR 25
18 26 SLO Skuhala Barbara SLO 1554 1 0 – 1 1 Meisch Tanguy LUX 1600 LUX 41
19 32 SLO Bojc Dasa SLO 1600 1 1 – 0 1 Liu Dennis FIN 1600 FIN 39
20 42 CZE Rohovska Tereza CZE 1600 ½ 1 – 0 1 Koselova Zuzana SVK 1479 SVK 47
21 34 LAT Dubova Anna LAT 1600 ½ 0 – 1 ½ Santos Ines Lima POR 1600 POR 27
22 44 WLS Varma Varun WLS 1600 ½ 0 – 1 ½ Huber Elke Carola AUT 1626 AUT 31
23 46 SLO Pozonec Veronika SLO 1486 0 ½ – ½ ½ Urbanc Maja SLO 1600 SLO 43
24 48 AUT Nagy Andrea AUT 1447 0 ½ – ½ 0 Wilmot Daniel WLS 1600 WLS 45

Stand nach der 4 Runde

Rg. Name sex FED EloI EloN Verein/Ort Pkt. Wtg1 Wtg2 Wtg3 Rp K rtg+/-
1 FRA Giroyan Gary FRA 2202 0 4,0 9,0 5,0 9,00 2152 0 0,0
2 ROU Vasile Claudiu-Daniel ROU 1883 0 4,0 8,5 5,0 8,50 2278 15 29,0
3 CZE Kriebel Tadeas CZE 2140 0 3,0 11,5 5,5 7,50 1938 15 -7,1
4 EST Lapidus Mark EST 1921 0 3,0 9,5 4,5 7,00 2075 0 0,0
5 ROU Visanescu Daria-Ioana w ROU 1873 0 3,0 9,5 4,0 5,50 1991 0 0,0
6 AUT Menezes Christoph AUT 1797 1907 SK Wien-Ottakring 3,0 9,0 5,0 6,00 2044 0 0,0
7 ESP Alcaraz Ortega Javier ESP 2241 0 3,0 9,0 3,5 5,00 1954 15 -8,4
8 POL Stankiewicz Pawel POL 1828 0 3,0 8,5 4,0 6,25 2002 0 0,0
9 HUN Barocsi Adam Attila HUN 1884 0 3,0 8,5 3,5 4,50 1996 15 6,2
10 SVK Pagerka Martin SVK 2105 0 3,0 8,0 4,0 5,75 2014 0 0,0
11 GER Schreiner Till GER 2064 0 Sc Turm Lüneburg E.V. 3,0 8,0 4,0 5,00 1877 0 0,0
12 ENG Clarke Brandon G I ENG 2014 1725 3,0 8,0 3,5 5,75 1997 15 -6,0
13 ENG Quinn Joseph ENG 1852 0 3,0 7,0 3,5 5,00 1778 0 0,0
14 HUN Antal Tibor Kende HUN 2155 1953 Fuerstenfeld 2,5 9,0 4,5 4,50 1860 0 0,0
15 WLS Freeland Alex WLS 0 1600 2,5 8,5 4,5 5,25 1871
16 AUT Bachner Karsten AUT 1809 1784 SG Liezen-Admont 2,5 8,5 4,5 4,25 1800 0 0,0
17 HUN Juhasz Barbara w HUN 1871 0 2,5 8,5 4,0 4,50 1821 0 0,0
18 AUT Ly Daniel AUT 0 1868 TSU Wartberg/Aist 2,0 10,5 5,5 5,00 1888
19 ROU Gelip Ioana w ROU 1759 0 2,0 9,5 6,0 3,50 1898 0 0,0
POR Silva Luis Neves Da POR 1647 0 2,0 9,5 6,0 3,50 1764 25 8,8
21 BUL Ganev Nikola BUL 1491 1600 2,0 9,5 5,0 3,50 1860 0 0,0
22 AUT Bauer Valentina w AUT 1665 1674 SK Purbach 2,0 9,5 4,5 2,50 1757 0 0,0
23 ENG MC Giff Aidan ENG 0 1600 2,0 9,0 4,5 3,00 1690
24 POR Vicente Joao Vasco Reis POR 1744 0 2,0 8,5 5,0 2,50 1766 15 -6,6
25 AUT Binder Moriz AUT 1832 1857 PSV Tirol 2,0 8,5 3,5 2,75 1818 0 0,0
26 AUT Gstach Jakob AUT 0 1721 SK Wien-Ottakring 2,0 8,0 4,0 2,00 1814
27 SLO Bojc Dasa w SLO 0 1600 2,0 6,5 3,0 1,50 1716
28 LUX Meisch Tanguy LUX 0 1600 2,0 6,0 3,0 1,50 1575
29 SLO Leonardi Caterina w SLO 0 1600 2,0 4,5 2,5 1,50 1691
30 EST Abozenko Georg EST 1801 0 1,5 10,0 5,5 3,00 1882 0 0,0
31 POR Oliveira Maria Ines w POR 1554 1600 1,5 9,0 4,5 2,75 1673 0 0,0
32 HUN Szente Varga Fruzsina w HUN 1847 1651 1,5 8,5 4,0 2,75 1646 0 0,0
33 ENG Ehr Jennifer w ENG 0 1600 1,5 8,0 4,5 1,50 1679
34 ENG Bowler Robert ENG 0 1600 1,5 8,0 4,5 1,25 1709
35 AUT Huber Elke Carola w AUT 0 1626 Schachfreunde Graz 1,5 7,0 3,5 1,25 1617
SLO Koscak Jan SLO 0 1600 1,5 7,0 3,5 1,25 1543
37 CZE Rohovska Tereza w CZE 0 1600 1,5 6,5 3,0 1,75 1607
38 POR Santos Ines Lima w POR 1508 1600 1,5 5,5 2,5 0,75 1652 25 -2,8
39 SLO Skuhala Barbara w SLO 1554 0 1,0 10,0 5,0 1,00 1674 0 0,0
40 ROU Morea Georgiana-Steluta w ROU 1763 0 1,0 7,5 4,0 0,50 1508 0 0,0
41 SVK Koselova Zuzana w SVK 0 1479 1,0 6,5 3,5 0,50 1476
42 SLO Urbanc Maja w SLO 0 1600 1,0 6,0 2,5 0,50 1458
43 FIN Liu Dennis FIN 0 1600 1,0 5,5 3,0 0,50 1425
44 LAT Dubova Anna w LAT 0 1600 0,5 7,5 2,5 0,50 1296
45 WLS Wilmot Daniel WLS 0 1600 0,5 6,5 4,0 0,25 1280
46 AUT Nagy Andrea w AUT 0 1447 TSU Wartberg/Aist 0,5 6,0 3,5 0,25 1290
47 WLS Varma Varun WLS 0 1600 0,5 5,5 3,0 0,75 1302
48 SLO Pozonec Veronika w SLO 0 1486 0,5 5,5 2,5 0,50 1314

5. Runde am 09.08.2009 um 15.00

Br. Nr. Name FED Elo Pkt. Ergebnis Pkt. Name FED Elo Nr.
1 2 FRA Giroyan Gary FRA 2202 4 4 Vasile Claudiu-Daniel ROU 1883 ROU 10
2 8 EST Lapidus Mark EST 1921 3 3 Alcaraz Ortega Javier ESP 2241 ESP 1
3 4 CZE Kriebel Tadeas CZE 2140 3 3 Barocsi Adam Attila HUN 1884 HUN 9
4 11 ROU Visanescu Daria-Ioana ROU 1873 3 3 Pagerka Martin SVK 2105 SVK 5
5 6 GER Schreiner Till GER 2064 3 3 Quinn Joseph ENG 1852 ENG 13
6 16 POL Stankiewicz Pawel POL 1828 3 3 Clarke Brandon G I ENG 1725 ENG 7
7 12 HUN Juhasz Barbara HUN 1871 3 Menezes Christoph AUT 1907 AUT 19
8 36 WLS Freeland Alex WLS 1600 Antal Tibor Kende HUN 1953 HUN 3
9 21 ROU Gelip Ioana ROU 1759 2 Bachner Karsten AUT 1784 AUT 17
10 40 ENG MC Giff Aidan ENG 1600 2 2 Binder Moriz AUT 1857 AUT 15
11 22 POR Vicente Joao Vasco Reis POR 1744 2 2 Gstach Jakob AUT 1721 AUT 30
12 29 AUT Ly Daniel AUT 1868 2 2 Bauer Valentina AUT 1674 AUT 23
13 24 POR Silva Luis Neves Da POR 1647 2 2 Bojc Dasa SLO 1600 SLO 32
14 28 BUL Ganev Nikola BUL 1600 2 2 Leonardi Caterina SLO 1600 SLO 38
15 41 LUX Meisch Tanguy LUX 1600 2 Szente Varga Fruzsina HUN 1651 HUN 14
16 18 EST Abozenko Georg EST 1801 Bowler Robert ENG 1600 ENG 33
17 25 POR Oliveira Maria Ines POR 1600 Ehr Jennifer ENG 1600 ENG 35
18 27 POR Santos Ines Lima POR 1600 Rohovska Tereza CZE 1600 CZE 42
19 31 AUT Huber Elke Carola AUT 1626 Koscak Jan SLO 1600 SLO 37
20 20 ROU Morea Georgiana-Steluta ROU 1763 1 1 Urbanc Maja SLO 1600 SLO 43
21 47 SVK Koselova Zuzana SVK 1479 1 1 Skuhala Barbara SLO 1554 SLO 26
22 39 FIN Liu Dennis FIN 1600 1 ½ Dubova Anna LAT 1600 LAT 34
23 48 AUT Nagy Andrea AUT 1447 ½ ½ Varma Varun WLS 1600 WLS 44
24 45 WLS Wilmot Daniel WLS 1600 ½ ½ Pozonec Veronika SLO 1486 SLO 46

final

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s