Sah cu Ceausescu

Aici veti gasi cele mai interesante subiecte ale sportului mintii!Nu ezitati sa intrati in misterioasa si tulburator de frumoasa lume a sahului! Sa aveti in fiecare zi pofta de viata si de sah!

Iasi: Memorialul Mihail Sadoveanu, Turneele A si B, Runda 5 rezultate, Runda 6 perechi, Clasament dupa 5 runde

Posted by ceausescuiulian pe august 22, 2009

Iasi_National Theater I

International Chess Festival – MIHAIL SADOVEANU – A tournament

Pairings/Results

Round 5 on 2009/08/22 at 16.00

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 2 GM Iordachescu Viorel 1 – 0 4 IM Szabo Gergely-Andras-Gyula 5
2 10 IM Doncea Vladimir 0 – 1 GM Lupulescu Constantin 1
3 14 GM Sanduleac Vasile ½ – ½ GM Turov Maxim 3
4 4 IM Nanu Ciprian-Costica 1 – 0 IM Sofronie Iulian 11
5 6 GM Jianu Vlad-Cristian ½ – ½ FM Enchev Ivajlo 16
6 20 Petrisor Adrian-Marian ½ – ½ IM Nikolov Momchil 7
7 9 IM Miron Lucian-Costin ½ – ½ IM Itkis Boris 13
8 35 Varaciuc Vivian-Nicolae 0 – 1 3 IM Mateuta Gabriel 8
9 12 IM Filip Lucian 3 1 – 0 3 Chifor Ovidiu-Emanuel 39
10 18 IM Manea Alexandru 3 1 – 0 3 Tratatovici Dan 41
11 48 Toma Radu-Cristian 3 0 – 1 3 IM Grigore Nicolae-Petre 19
12 50 Paval George 3 ½ – ½ 3 FM Taras Iulian-Ioan 21
13 22 FM Malanca Adrian 3 ½ – ½ 3 Gogulancea Radu 42
14 29 Racasan Sebastian 3 ½ – ½ 3 IM Solcanean Serghei 44
15 62 Stegariu Alexandru 3 0 – 1 3 Sandor Petrut 30
16 105 Morea Georgiana-Steluta 3 0 – 1 3 Traistaru Teodora 34
17 37 Garbea Bogdan 3 1 – 0 3 Budur Costel 49
18 38 Miroiu George-Catalin 3 1 – 0 3 Gelip Ioana 107
19 40 Corlatescu Dragos-Georgian 0 – 1 FM Baratosi Daniel 15
20 43 Horvat Dan-Sebastian 0 – 1 IM Madan Augustin 17
21 46 IM Panush Viktor 0 – 1 FM Pessi Emil-George 23
22 24 Taras Dan-Gheorghe ½ – ½ Vartolomei Victor 73
23 55 Irimia Ionut ½ – ½ FM Podgursky Sten 25
24 26 Posedaru Bogdan 1 – 0 Stegariu Vlad-Ionut 67
25 58 Mihailescu Radu-Lucian 0 – 1 FM Duca Alexandru-Gabriel 27
26 31 Stanciu Alexandru-Ovidiu 1 – 0 Nastasa Robert-Radu 83
27 60 Epure Claudiu 0 – 1 Ciobanu Aurelian 32
28 70 Gherasim Ovidiu 0 – 1 Marinescu Mircea 33
29 124 Pavel Sebastian-Ionut 0 – 1 Irodenka Robert-Ovidiu 36
30 75 Afloarei Jenica 2 0 – 1 2 WIM Padurariu Ioana-Smaranda 28
31 47 Sava Bogdan 2 1 – 0 2 Ungureanu Radu 77
32 79 Perhinschi Gheorghe-Marcel 2 0 – 1 2 Stefanache Mihail 51
33 52 Pomarleanu Ana 2 ½ – ½ 2 Popescu Stefan-Claudiu 81
34 80 Dan Aurelian 2 0 – 1 2 Tanasa Remus 53
35 82 Manole Stefan 2 1 – 0 2 Iacob Ioan 54
36 56 Hociung Ciprian-Ovidiu 2 ½ – ½ 2 Rusu Vasile 94
37 87 WFM Visanescu Daria-Ioana 2 1 – 0 2 Anusca Madalina-Maria 57
38 92 Gheorghiu Calin 2 1 – 0 2 Sterpu Constanta-Andreea 59
39 96 Stoean Robert-Renaldo 2 0 – 1 2 Pop Alexandru 61
40 97 Chiru Alexandru 2 1 – 0 2 Chirpii Alexandru 63
41 64 Aioanei Gheorghe 2 ½ – ½ 2 Turcu Florin 98
42 99 Grigore Adrian 2 0 – 1 2 Arghirescu Andrei 65
43 66 Moraru Alexandru 2 ½ – ½ 2 Andries Ionut-Stelian 102
44 68 Hanga Wylly 2 1 – 0 2 Gavrila Augustin-Ionut 104
45 69 Dan Cristian 2 1 – 0 2 Manea Costin 141
46 134 Lupu Romica 2 ½ – ½ 2 Paveliuc Alin-Dumitru 71
47 72 Iordache Adrian 2 + – – 2 Dumitrut Marius-Dan 149
48 74 Tuchila Vasile 2 1 – 0 2 Golban Ludmila 151
49 76 Ratiu Cristian ½ – ½ Acsinte Matei-Ionut 112
50 119 Balacianu Alexandru-George ½ – ½ Ursu Ana-Maria W 84
51 85 Rucsandescu Dan 0 – 1 Lupascu Matei-Alexandru 120
52 86 Atomei Cristian 1 – 0 Cusmuliuc Diana-Elena 128
53 88 Cristofor Costin 0 – 1 Dobre Mihai 130
54 135 CM Pancu Aureliana-Eugenia 0 – 1 Marinescu Stefan 89
55 144 Ungureanu Silviu-Razvan 0 – 1 Berintan Teodora 90
56 150 Frentescu Ioan-Adrian ½ – ½ Tamba Dumitru 93
57 145 III Iorga Corneliu 1 – 0 Ionita Ioan 100
58 153 Peste Constantin 0 – 1 Tiron Calin-Andrei 110
59 78 Bogdan Elizaveta 1 1 – 0 1 Oprita George 125
60 95 Simion Nicolae 1 0 – 1 1 Tiron Lucian-Ilie 126
61 103 Galateanu Calin 1 0 – 1 1 Diaconu Constantin 127
62 106 Oloeriu Ioan-Catalin 1 ½ – ½ 1 Pacuraru Codin-Iosif 129
63 108 Anton Roxana-Ana 1 ½ – ½ 1 Scripcaru George-Daniel 131
64 109 Cicortas Serban-Eugen 1 1 – 0 1 Olinici Emanuel 133
65 111 Ghita Levi 1 1 – 0 1 II Hrib Andrada-Ioana 138
66 113 Fulger Ionut 1 1 – 0 1 Oprita Matei 139
67 152 Oarza Petru-Narcis 1 0 – 1 1 Borsos Gabriel 114
68 115 Ilinca Cristian 1 – – + 1 II Pinzaru Liviu-Vasile 143
69 142 Cenusa Mihai 1 ½ – ½ 1 Damaschin Gheorghe 116
70 117 Avramia Andrei 1 1 – 0 1 Agache Gheorghe 147
71 118 Condurat Florin-Marian 1 1 – 0 1 Calin Iulian 148
72 154 Potomeanu Gheorghe 1 1 – 0 1 Zacordonet Dan 122
73 146 Pacuraru Octavian ½ 0 – 1 ½ Buzatu Adrian 123
74 91 Petriman Ion ½ 1 – 0 0 Ionita Gheorghe 101
75 121 Citra Anton-Valeriu 0 1 – 0 0 Atodiresei Damian 137
76 136 Moldovan Petruta-Alisia 0 1 – 0 0 II Zubcu Vlad-George 132
77 140 Botez Cezar 0 1 bye
78 45 Atimoftoaie Dumitru 0 not paired

Rank after Round 5

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 GM Iordachescu Viorel MDA 2599 MOLDOVA 4,5 11,0 17,0 14,0
2 IM Nanu Ciprian-Costica ROU 2535 Cs Dinamo Bucuresti 4,5 10,0 16,0 13,5
3 GM Lupulescu Constantin ROU 2620 Cs Dinamo Bucuresti 4,5 9,5 15,5 13,5
4 IM Szabo Gergely-Andras-Gyula ROU 2530 Cs Stud. Medicina Timisoa 4,0 10,5 17,5 14,0
5 GM Jianu Vlad-Cristian ROU 2527 Cs Dinamo Bucuresti 4,0 10,5 17,0 13,5
6 IM Itkis Boris ROU 2437 Cs Victoria Techirghiol 4,0 10,5 16,5 13,5
7 IM Filip Lucian ROU 2441 Cs Vointa Satu Mare 4,0 10,0 16,5 13,0
8 IM Mateuta Gabriel ROU 2498 Cs Politehnica Iasi 4,0 10,0 15,5 12,5
9 GM Turov Maxim RUS 2561 RUSIA 4,0 9,5 15,5 13,0
IM Nikolov Momchil BUL 2517 BULGARIA 4,0 9,5 15,5 13,0
FM Enchev Ivajlo BUL 2408 BULGARIA 4,0 9,5 15,5 13,0
12 Traistaru Teodora ROU 2194 Cs Stud. Medicina Timisoa 4,0 9,0 15,0 12,0
13 IM Miron Lucian-Costin ROU 2479 Cs Politehnica Iasi 4,0 9,0 15,0 12,0
14 GM Sanduleac Vasile MDA 2435 MOLDOVA 4,0 9,0 14,5 12,5
15 Petrisor Adrian-Marian ROU 2322 Css Nr 1 Timisoara 4,0 8,5 14,5 13,0
16 Sandor Petrut ROU 2222 Csu Brasov 4,0 8,5 14,0 11,5
17 IM Grigore Nicolae-Petre ROU 2382 Asociatia Sah Club Snagov 4,0 8,0 13,5 12,0
18 Garbea Bogdan ROU 2182 Cs Politehnica Iasi 4,0 8,0 13,5 12,0
19 IM Manea Alexandru ROU 2403 Cs Conpet Ploiesti 4,0 7,5 12,5 11,0
20 Miroiu George-Catalin ROU 2180 Cs Conpet Ploiesti 4,0 7,0 11,5 12,0
21 FM Taras Iulian-Ioan ROU 2305 Cs Politehnica Iasi 3,5 10,5 18,0 12,0
22 IM Sofronie Iulian ROU 2454 Cs Dinamo Bucuresti 3,5 10,5 16,5 13,0
23 IM Doncea Vladimir ROU 2460 Acs De Sah Apa Nova Bucur 3,5 10,0 17,5 12,5
24 FM Duca Alexandru-Gabriel ROU 2239 Cs Dinamo Bucuresti 3,5 9,5 14,5 11,5
25 Ciobanu Aurelian ROU 2205 Asociatia Sah Club Rm Val 3,5 9,0 15,5 11,5
26 IM Solcanean Serghei MDA 2130 MOLDOVA 3,5 9,0 15,5 10,5
27 FM Malanca Adrian ROU 2304 Cs Unio Satu Mare 3,5 9,0 15,0 11,5
28 Racasan Sebastian ROU 2231 Cs Crisul Oradea 3,5 9,0 14,5 11,5
29 Posedaru Bogdan ROU 2242 Cs Vointa Buzau 3,5 8,5 15,0 11,0
30 Gogulancea Radu ROU 2149 Cs Conpet Ploiesti 3,5 8,5 15,0 10,5
31 Varaciuc Vivian-Nicolae ROU 2193 Cs Politehnica Iasi 3,5 8,5 14,5 12,0
32 FM Baratosi Daniel ROU 2413 Css Tg Mures 3,5 8,5 14,5 11,0
33 IM Madan Augustin ROU 2407 Cs Politehnica Iasi 3,5 8,0 13,5 11,0
34 Marinescu Mircea ROU 2198 Cs Vointa Satu Mare 3,5 8,0 13,0 11,0
35 FM Pessi Emil-George ROU 2285 Acs De Sah Apa Nova Bucur 3,5 7,5 13,5 11,0
36 Irodenka Robert-Ovidiu ROU 2192 Cs Sig-Mar Sighetu Marmat 3,5 7,0 13,0 11,0
37 Stanciu Alexandru-Ovidiu ROU 2210 Cs Crisul Oradea 3,5 7,0 11,5 10,0
38 Paval George ROU 2081 Cs Micul Sahist Iasi 3,5 6,0 11,0 9,5
39 Chifor Ovidiu-Emanuel ROU 2173 Cs Politehnica Iasi 3,0 10,0 16,5 12,0
40 Morea Georgiana-Steluta ROU 1763 Cs Politehnica Iasi 3,0 10,0 15,5 9,0
41 Tratatovici Dan ISR 2164 ISRAEL 3,0 9,5 15,5 10,0
42 Taras Dan-Gheorghe ROU 2262 Cs Politehnica Iasi 3,0 9,5 15,0 11,0
43 Pop Alexandru ROU 1998 Css Tg Mures 3,0 9,5 14,5 10,0
44 Irimia Ionut ROU 2014 Cs Botosani 3,0 9,0 14,5 9,5
Dan Cristian ROU 1955 Cs Orizont 64 Braila 3,0 9,0 14,5 9,5
46 Toma Radu-Cristian ROU 2100 Cs Dinamo Bucuresti 3,0 9,0 14,0 10,0
47 Vartolomei Victor ROU 1939 Cs Tinerii Maestri Bucure 3,0 9,0 13,0 9,5
48 Budur Costel ROU 2083 Cs Cimentul Bicaz 3,0 8,5 13,5 10,0
49 Iordache Adrian ROU 1940 Cs Municipal Ploiesti 3,0 8,5 13,0 9,0
50 Gelip Ioana ROU 1759 Cs Politehnica Iasi 3,0 8,0 13,0 9,0
51 WIM Padurariu Ioana-Smaranda ROU 2238 Cs Politehnica Iasi 3,0 8,0 13,0 9,0
52 FM Podgursky Sten MDA 2251 MOLDOVA 3,0 8,0 12,5 10,5
53 Stegariu Alexandru ROU 1978 Cs Politehnica Iasi 3,0 8,0 12,0 10,0
54 Hanga Wylly ROU 1956 Acs Realitatea Husi 3,0 7,5 13,0 9,0
Tuchila Vasile ROU 1938 Cs Unio Satu Mare 3,0 7,5 13,0 9,0
56 Tanasa Remus ROU 2026 Cs Botosani 3,0 7,0 12,5 8,0
57 WFM Visanescu Daria-Ioana ROU 1873 Cs Politehnica Iasi 3,0 7,0 11,5 7,0
58 Arghirescu Andrei ROU 1970 Cm De Sah Speranta Focsa 3,0 7,0 11,0 9,0
59 Sava Bogdan ROU 2104 Cs Politehnica Iasi 3,0 6,5 11,5 8,5
60 Stefanache Mihail ROU 2081 Cs Micul Sahist Iasi 3,0 6,0 10,5 9,0
61 Manole Stefan ROU 1902 Cs Petrolul Ploiesti 3,0 5,5 10,5 6,0
62 Gheorghiu Calin ROU 1859 Cs Politehnica Iasi 3,0 5,5 10,0 6,0
63 Chiru Alexandru ROU 1808 Cs Petrolul Ploiesti 3,0 5,0 8,5 6,0
64 Pavel Sebastian-Ionut ROU 1636 Cs Ariadna Suceava 2,5 11,0 18,5 10,0
65 Gherasim Ovidiu ROU 1954 Cs Politehnica Iasi 2,5 9,5 15,0 9,0
66 Lupu Romica ROU 655 Cs Politehnica Iasi 2,5 9,0 14,5 8,5
67 IM Panush Viktor MDA 2118 MOLDOVA 2,5 8,5 15,0 9,0
68 Moraru Alexandru ROU 1968 Cs Politehnica Iasi 2,5 8,5 14,5 9,0
69 Horvat Dan-Sebastian ROU 2136 Css Viitorul Cluj 2,5 8,5 14,5 8,5
70 Epure Claudiu ROU 1999 Cs Politehnica Iasi 2,5 8,5 14,0 9,0
71 Nastasa Robert-Radu ROU 1891 Cs Politehnica Iasi 2,5 8,0 14,0 7,5
72 Corlatescu Dragos-Georgian ROU 2171 Cs Petrolul Ploiesti 2,5 8,0 13,5 8,5
73 Mihailescu Radu-Lucian ROU 2005 Cs Politehnica Iasi 2,5 8,0 11,5 9,0
74 Popescu Stefan-Claudiu ROU 1904 Cs Vointa Buzau 2,5 7,5 14,0 6,5
75 Pomarleanu Ana ROU 2077 Cs Victoria Techirghiol 2,5 7,5 13,0 8,5
76 Hociung Ciprian-Ovidiu ROU 2008 Cs Micul Sahist Iasi 2,5 7,5 13,0 7,5
77 Atimoftoaie Dumitru ROU 2119 Cs Politehnica Iasi 2,5 7,5 12,5 7,5
78 Stegariu Vlad-Ionut ROU 1958 Cs Politehnica Iasi 2,5 7,0 12,0 9,0
79 Atomei Cristian ROU 1877 Cs Botosani 2,5 7,0 12,0 6,5
Berintan Teodora ROU 1867 Csm Bucuresti 2,5 7,0 12,0 6,5
Rusu Vasile ROU 1836 Cs Micul Sahist Iasi 2,5 7,0 12,0 6,5
82 Aioanei Gheorghe ROU 1970 Cs Politehnica Iasi 2,5 7,0 11,5 8,0
83 Dobre Mihai ROU 801 Cs Palatul Copiilor Buzau 2,5 7,0 11,5 7,0
84 Lupascu Matei-Alexandru ROU 1661 Cs Politehnica Iasi 2,5 7,0 11,5 6,5
85 III Iorga Corneliu ROU 453 Cs Tinerii Maestri Bucure 2,5 7,0 11,5 6,0
86 Marinescu Stefan ROU 1872 Cs Politehnica Iasi 2,5 6,0 11,0 6,0
87 Turcu Florin ROU 1806 Cs Iasitel Iasi 2,5 6,0 10,5 6,5
88 Paveliuc Alin-Dumitru ROU 1943 Cs Sah Suceava 2,5 6,0 10,0 8,5
89 Andries Ionut-Stelian ROU 1789 Cs Politehnica Iasi 2,5 6,0 10,0 6,5
90 Tiron Calin-Andrei ROU 1736 Cs Politehnica Iasi 2,5 6,0 10,0 5,0
91 Iacob Ioan ROU 2018 Cs Politehnica Iasi 2,0 9,5 15,0 8,0
92 Perhinschi Gheorghe-Marcel ROU 1913 Cs Sah Suceava 2,0 9,0 15,5 6,0
93 Anusca Madalina-Maria ROU 2005 Csm Bucuresti 2,0 9,0 14,0 8,0
Chirpii Alexandru MDA 1974 MOLDOVA 2,0 9,0 14,0 8,0
95 Golban Ludmila MDA 401 MOLDOVA 2,0 8,5 14,0 7,5
96 Dan Aurelian ROU 1912 Cs Palatul Copiilor Buzau 2,0 8,5 14,0 6,0
97 Tiron Lucian-Ilie ROU 1621 Cs Politehnica Iasi 2,0 8,5 12,5 5,0
98 Frentescu Ioan-Adrian ROU 401 Cs Politehnica Iasi 2,0 8,0 13,5 7,5
99 II Pinzaru Liviu-Vasile ROU 521 Cs Ariadna Suceava 2,0 8,0 12,5 4,0
100 Ursu Ana-Maria W MDA 1888 MOLDOVA 2,0 7,5 13,0 5,5
101 Sterpu Constanta-Andreea ROU 2005 Cs Fairplay Braila 2,0 7,5 12,5 7,0
102 Stoean Robert-Renaldo ROU 1813 Cs Politehnica Iasi 2,0 7,5 12,5 6,0
103 Dumitrut Marius-Dan ROU 401 2,0 7,5 11,5 6,0
104 Ungureanu Radu MDA 1924 MOLDOVA 2,0 7,0 11,5 7,0
105 Acsinte Matei-Ionut ROU 1723 Cs Politehnica Iasi 2,0 7,0 11,5 5,5
106 Balacianu Alexandru-George ROU 1664 Css Tg Mures 2,0 7,0 11,5 4,5
107 Grigore Adrian ROU 1799 Cs Micul Sahist Iasi 2,0 7,0 10,5 6,0
108 Ratiu Cristian ROU 1926 Cs Sah Suceava 2,0 6,5 12,5 5,5
109 Gavrila Augustin-Ionut ROU 1784 Cs Duellist Iasi 2,0 6,5 11,0 5,0
110 Diaconu Constantin ROU 1587 Cs Politehnica Iasi 2,0 6,5 10,5 5,0
111 Condurat Florin-Marian ROU 1667 Cs Politehnica Iasi 2,0 6,5 9,5 4,5
112 Ghita Levi ROU 1729 Cs Politehnica Iasi 2,0 6,0 10,5 5,0
113 Afloarei Jenica ROU 1934 Cs Botosani 2,0 6,0 10,0 5,0
114 Tamba Dumitru ROU 1852 Cs Iasitel Iasi 2,0 6,0 10,0 4,5
115 Manea Costin ROU 573 Cs Palatul Copiilor Buzau 2,0 5,5 9,5 5,0
116 Cicortas Serban-Eugen ROU 1737 Csu Agora Sc Oradea 2,0 5,5 9,5 4,0
117 Potomeanu Gheorghe ROU 401 Cs Politehnica Iasi 2,0 5,5 9,0 5,0
118 Bogdan Elizaveta ROU 1916 Csm Bucuresti 2,0 5,0 10,5 4,0
119 Fulger Ionut ROU 1719 Cs Arpechim Pitesti 2,0 5,0 9,0 3,0
120 Avramia Andrei ROU 1672 Cs Ariadna Suceava 2,0 5,0 8,5 3,0
121 Borsos Gabriel ROU 1711 Csu Brasov 2,0 4,5 8,0 3,0
122 CM Pancu Aureliana-Eugenia ROU 650 Cs Duellist Iasi 1,5 8,0 12,5 5,0
123 Damaschin Gheorghe ROU 1695 Cs Iasitel Iasi 1,5 8,0 12,5 4,5
124 Rucsandescu Dan ROU 1883 Cs Politehnica Iasi 1,5 7,0 12,0 5,0
125 Ungureanu Silviu-Razvan ROU 470 Cs Sah Suceava 1,5 7,0 11,5 5,0
126 Cenusa Mihai ROU 539 Cs Politehnica Iasi 1,5 7,0 11,0 3,5
127 Peste Constantin ROU 401 Cs Politehnica Iasi 1,5 6,5 12,0 5,0
128 Cristofor Costin ROU 1872 Cs Alone Tiger Vaslui 1,5 6,5 11,5 4,0
129 Cusmuliuc Diana-Elena ROU 1569 Cs Micul Sahist Iasi 1,5 6,5 11,0 5,0
130 Oloeriu Ioan-Catalin ROU 1762 Cs Politehnica Iasi 1,5 6,5 10,5 4,0
131 Ionita Ioan ROU 1795 Cs Politehnica Iasi 1,5 6,5 10,0 5,0
132 Anton Roxana-Ana ROU 1754 Cs Politehnica Iasi 1,5 6,0 10,0 4,5
133 Buzatu Adrian ROU 1639 Cs Politehnica Iasi 1,5 6,0 9,5 2,0
134 Scripcaru George-Daniel ROU 738 Cs Politehnica Iasi 1,5 6,0 9,0 2,5
135 Pacuraru Codin-Iosif ROU 1464 Cs Politehnica Iasi 1,5 5,5 10,0 3,5
136 Petriman Ion ROU 1865 Cs Iasitel Iasi 1,5 4,5 8,5 2,0
137 Galateanu Calin ROU 1784 Cs Politehnica Iasi 1,0 7,5 13,0 4,0
138 Zacordonet Dan ROU 1644 Cs Iasitel Iasi 1,0 7,5 11,0 2,0
139 Oarza Petru-Narcis ROU 401 Cs Politehnica Iasi 1,0 7,0 11,5 5,0
140 Oprita George ROU 1622 Cs Micul Sahist Iasi 1,0 7,0 11,5 3,0
141 Simion Nicolae ROU 1832 Cs Tinerii Maestri Bucure 1,0 7,0 11,0 4,0
142 Agache Gheorghe ROU 401 Cs Botosani 1,0 6,5 10,5 2,0
143 Moldovan Petruta-Alisia ROU 648 Css Tg Mures 1,0 6,5 9,5 1,0
144 Oprita Matei ROU 607 Cs Micul Sahist Iasi 1,0 6,0 9,0 4,0
145 Olinici Emanuel ROU 666 Cs Politehnica Iasi 1,0 6,0 9,0 3,0
146 Ilinca Cristian ROU 1702 Cs Politehnica Iasi 1,0 5,5 10,0 3,5
147 II Hrib Andrada-Ioana ROU 625 Cs Micul Sahist Iasi 1,0 5,5 9,0 3,0
Calin Iulian ROU 401 Cs Micul Sahist Iasi 1,0 5,5 9,0 3,0
149 Botez Cezar ROU 603 Cs Botosani 1,0 5,0 8,5 1,0
150 Citra Anton-Valeriu ROU 1660 Cs Cimentul Bicaz 1,0 5,0 8,0 1,0
151 Pacuraru Octavian ROU 408 Cs Politehnica Iasi 0,5 5,5 9,5 2,0
152 Atodiresei Damian ROU 647 Cs Politehnica Iasi 0,0 6,0 10,0 0,0
153 II Zubcu Vlad-George ROU 727 Cs Micul Sahist Iasi 0,0 5,5 9,5 0,0
154 Ionita Gheorghe ROU 1792 Cs Mediator Giarmata Vii 0,0 4,0 8,0 0,0

Pairings/Results

Round 6 on 2009/08/23 at 09.00

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 1 GM Lupulescu Constantin GM Iordachescu Viorel 2
2 3 GM Turov Maxim 4 IM Nanu Ciprian-Costica 4
3 5 IM Szabo Gergely-Andras-Gyula 4 4 IM Manea Alexandru 18
4 19 IM Grigore Nicolae-Petre 4 4 GM Jianu Vlad-Cristian 6
5 7 IM Nikolov Momchil 4 4 Garbea Bogdan 37
6 8 IM Mateuta Gabriel 4 4 Miroiu George-Catalin 38
7 16 FM Enchev Ivajlo 4 4 IM Miron Lucian-Costin 9
8 30 Sandor Petrut 4 4 IM Filip Lucian 12
9 13 IM Itkis Boris 4 4 Petrisor Adrian-Marian 20
10 34 Traistaru Teodora 4 4 GM Sanduleac Vasile 14
11 36 Irodenka Robert-Ovidiu IM Doncea Vladimir 10
12 11 IM Sofronie Iulian Stanciu Alexandru-Ovidiu 31
13 15 FM Baratosi Daniel Racasan Sebastian 29
14 17 IM Madan Augustin Ciobanu Aurelian 32
15 21 FM Taras Iulian-Ioan Marinescu Mircea 33
16 44 IM Solcanean Serghei FM Malanca Adrian 22
17 23 FM Pessi Emil-George Varaciuc Vivian-Nicolae 35
18 42 Gogulancea Radu Posedaru Bogdan 26
19 27 FM Duca Alexandru-Gabriel Paval George 50
20 62 Stegariu Alexandru 3 3 Taras Dan-Gheorghe 24
21 25 FM Podgursky Sten 3 3 Hanga Wylly 68
22 28 WIM Padurariu Ioana-Smaranda 3 3 Dan Cristian 69
23 39 Chifor Ovidiu-Emanuel 3 3 Tuchila Vasile 74
24 41 Tratatovici Dan 3 3 Manole Stefan 82
25 65 Arghirescu Andrei 3 3 Sava Bogdan 47
26 72 Iordache Adrian 3 3 Toma Radu-Cristian 48
27 49 Budur Costel 3 3 WFM Visanescu Daria-Ioana 87
28 51 Stefanache Mihail 3 3 Gheorghiu Calin 92
29 53 Tanasa Remus 3 3 Chiru Alexandru 97
30 73 Vartolomei Victor 3 3 Irimia Ionut 55
31 61 Pop Alexandru 3 3 Morea Georgiana-Steluta 105
32 107 Gelip Ioana 3 Corlatescu Dragos-Georgian 40
33 86 Atomei Cristian Horvat Dan-Sebastian 43
34 45 Atimoftoaie Dumitru Berintan Teodora 90
35 83 Nastasa Robert-Radu IM Panush Viktor 46
36 89 Marinescu Stefan Pomarleanu Ana 52
37 98 Turcu Florin Hociung Ciprian-Ovidiu 56
38 94 Rusu Vasile Mihailescu Radu-Lucian 58
39 102 Andries Ionut-Stelian Epure Claudiu 60
40 110 Tiron Calin-Andrei Aioanei Gheorghe 64
41 120 Lupascu Matei-Alexandru Moraru Alexandru 66
42 67 Stegariu Vlad-Ionut Pavel Sebastian-Ionut 124
43 130 Dobre Mihai Gherasim Ovidiu 70
44 71 Paveliuc Alin-Dumitru III Iorga Corneliu 145
45 81 Popescu Stefan-Claudiu Lupu Romica 134
46 54 Iacob Ioan 2 2 Cicortas Serban-Eugen 109
47 57 Anusca Madalina-Maria 2 2 Ghita Levi 111
48 59 Sterpu Constanta-Andreea 2 2 Fulger Ionut 113
49 63 Chirpii Alexandru 2 2 Avramia Andrei 117
50 112 Acsinte Matei-Ionut 2 2 Afloarei Jenica 75
51 114 Borsos Gabriel 2 2 Ratiu Cristian 76
52 77 Ungureanu Radu 2 2 Balacianu Alexandru-George 119
53 118 Condurat Florin-Marian 2 2 Bogdan Elizaveta 78
54 126 Tiron Lucian-Ilie 2 2 Perhinschi Gheorghe-Marcel 79
55 127 Diaconu Constantin 2 2 Dan Aurelian 80
56 141 Manea Costin 2 2 Ursu Ana-Maria W 84
57 93 Tamba Dumitru 2 2 II Pinzaru Liviu-Vasile 143
58 149 Dumitrut Marius-Dan 2 2 Stoean Robert-Renaldo 96
59 151 Golban Ludmila 2 2 Grigore Adrian 99
60 104 Gavrila Augustin-Ionut 2 2 Frentescu Ioan-Adrian 150
61 91 Petriman Ion 2 Potomeanu Gheorghe 154
62 128 Cusmuliuc Diana-Elena Rucsandescu Dan 85
63 129 Pacuraru Codin-Iosif Cristofor Costin 88
64 131 Scripcaru George-Daniel Ionita Ioan 100
65 106 Oloeriu Ioan-Catalin CM Pancu Aureliana-Eugenia 135
66 108 Anton Roxana-Ana Cenusa Mihai 142
67 116 Damaschin Gheorghe Ungureanu Silviu-Razvan 144
68 123 Buzatu Adrian Peste Constantin 153
69 138 II Hrib Andrada-Ioana 1 1 Simion Nicolae 95
70 139 Oprita Matei 1 1 Galateanu Calin 103
71 115 Ilinca Cristian 1 1 Moldovan Petruta-Alisia 136
72 140 Botez Cezar 1 1 Citra Anton-Valeriu 121
73 122 Zacordonet Dan 1 1 Agache Gheorghe 147
74 125 Oprita George 1 1 Calin Iulian 148
75 133 Olinici Emanuel 1 1 Oarza Petru-Narcis 152
76 132 II Zubcu Vlad-George 0 ½ Pacuraru Octavian 146
77 101 Ionita Gheorghe 0 0 Atodiresei Damian 137

International Chess Festival – MIHAIL SADOVEANU – B tournament

Pairings/Results

Round 5 on 2009/08/22 at 16.00

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 44 Abramciuc Marius 4 1 – 0 4 II Mirauta Stefano Marius 3
2 27 III Roibu Codrin 0 – 1 4 I Calin Alexandru 9
3 68 Lascar Radoslawa 1 – 0 I Ciungan Diana-Alexandra 10
4 18 II Macovei Andrei 3 1 – 0 3 Nastase Robert-Paul 1
5 2 I Barbuleanu Serban-Ioan 3 1 – 0 3 II Pintilie Vlad 19
6 4 I Nastase Andreea-Cristina 3 1 – 0 3 II Bresug Alexandru-Andrei 20
7 21 II Saizu Diana-Elena 3 0 – 1 3 I Gheorghe Darius-Daniel 5
8 6 I Dumitras Teodora-Iarina 3 0 – 1 3 II Bors Mircea 28
9 22 I Verdes Adriana 3 0 – 1 3 II Puscasu Gabriel 7
10 8 II Negulici Andrei-Daniel 3 1 – 0 3 Rusu Iulian-Daniel 81
11 24 III Pancu Veniamin-Mihai 3 ½ – ½ 3 II Lica Vlad-Florian 11
12 14 II Baciu Alexandru 3 1 – 0 3 III Cirnu Roberto-Constantin 31
13 23 II Rameder Carol-Sebastian ½ – ½ II Coman Emilia-Florentina 13
14 35 III Craciun Ionut-Catalin 1 – 0 II Stoian Romario-Gabriel 15
15 16 I Munteanu Ariadna 0 – 1 III Azamfirei Smaranda-Georgiana 40
16 42 Mirauta Alexandru-Mihai 1 – 0 II Chiruta Adrian 17
17 12 II Botez Stefan 2 1 – 0 2 Busuioc Alexandra 52
18 54 Cojan Rares-Sorin 2 0 – 1 2 III Ispas Andrei 25
19 26 III Enache Tudor-Eduard 2 + – – 2 Ciobanu Stefan 53
20 58 Craciun Constantin-Bogdan 2 0 – 1 2 II Bejan Clarisa-Iustina 29
21 30 III Vasiliu Cezar-Stefan 2 1 – 0 2 Gaitan Mihnea-Victor 63
22 32 III Filipescu Radu 2 ½ – ½ 2 Ghetivu Dan 65
23 72 Meiu Teodor 2 0 – 1 2 III Dinu Sergiu-Andrei 33
24 34 III Chisingher Mihail-Leonard 2 1 – 0 2 Nazarciuc Cezar 74
25 36 III Oloeriu Delia-Ioana 2 ½ – ½ 2 Pohileanco Iuri 77
26 67 Lascar Elena 2 0 – 1 2 III Anusca-Popa Ioan-Armand 37
27 75 Nechita Vlad-Mihai 2 0 – 1 2 III Balteanu Andrei 39
28 83 Stoleriu George 2 0 – 1 2 Bejenariu Dragos-Iulian 48
29 85 Tataru Dan 2 1 – 0 2 Birgaoanu Andrei-Vlad 49
30 79 Porcescu Ionut-Dragos 2 1 – 0 Miloi Pavel-Dan 73
31 69 Lopotenco Alexandru 0 – 1 1 III Senciuc Matei-Mihaita 41
32 38 III Cuvinciuc Peter 1 0 – 1 1 Cotruta Alexandru-Mihai 57
33 59 Curca Ruxandra 1 – – + 1 Pacuraru Eva-Anastasia 43
34 60 Dascalu Adam 1 0 – 1 1 Alupoaie Mircea-Ionut 45
35 61 Duminica George-Claudiu 1 1 – 0 1 Antonescu Felix-Mihai 47
36 50 Bojoi Cristian 1 0 – 1 1 Ghermanescu Serban 64
37 62 Dumitras Cosmin-Ilie 1 0 – 1 1 Bosinceanu Alin-Marian 51
38 80 Puscasu Stefan-Alexandru 1 0 – 1 1 Coman Theodora-Maria 55
39 56 Costin Matei-Alexandru 1 1 – 0 1 Olinici Ecaterina 76
40 46 Antonescu Daniel-Cristian ½ 1 – 0 0 Marcu Daniel 70
41 71 Marcu Elena-Diana 0 + – – ½ Straton Maria-Ilinca 84
42 82 Serghiuta Andrei 0 0 – 1 0 Popa Alexandra-Ioana 78
43 66 Hritcu Luca 1 0 not paired
44 86 Vidrascu Carmina-Elena 1 0 not paired

Rank after Round 5

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 Abramciuc Marius MDA 401 MOLDOVA 5,0 11,0 17,5 15,0
2 I Calin Alexandru ROU 648 Cs Micul Sahist Iasi 5,0 8,5 13,5 15,0
3 Lascar Radoslawa POL 401 POLONIA 4,5 9,0 15,0 13,0
4 II Mirauta Stefano Marius ROU 731 Cs Sah Suceava 4,0 11,0 17,5 14,0
5 I Barbuleanu Serban-Ioan ROU 752 Palatul Copiilor Craiova 4,0 9,5 16,5 13,0
6 II Bors Mircea ROU 484 Cs Micul Sahist Iasi 4,0 9,5 15,5 12,0
7 II Macovei Andrei ROU 538 Cs Politehnica Iasi 4,0 9,5 15,0 12,0
8 I Gheorghe Darius-Daniel ROU 700 Cs Dinamo Bucuresti 4,0 9,0 17,0 13,0
9 II Negulici Andrei-Daniel ROU 664 Cs Dinamo Bucuresti 4,0 9,0 15,0 13,0
10 II Baciu Alexandru ROU 553 Cs Micul Sahist Iasi 4,0 9,0 15,0 12,0
11 II Puscasu Gabriel ROU 670 Cs Pionul Piatra Neamt 4,0 8,5 14,5 12,0
12 I Nastase Andreea-Cristina ROU 718 Asociatia Sah Club Snagov 4,0 8,5 13,5 11,5
13 I Ciungan Diana-Alexandra ROU 632 Cs Dinamo Bucuresti 3,5 9,5 17,0 13,0
14 II Lica Vlad-Florian ROU 618 Clubul Central De Sah Buc 3,5 9,5 15,5 11,5
15 III Roibu Codrin ROU 488 Cs Micul Sahist Iasi 3,5 9,0 15,5 11,5
16 III Pancu Veniamin-Mihai ROU 496 Cs Sergentul Vaslui 3,5 8,5 14,5 11,0
17 III Craciun Ionut-Catalin ROU 442 Cs Micul Sahist Iasi 3,5 8,0 14,5 10,0
18 Mirauta Alexandru-Mihai ROU 409 Cs Romtelecom Suceava 3,5 7,5 12,0 10,0
19 III Azamfirei Smaranda-Georgiana ROU 421 Cs Micul Sahist Iasi 3,5 4,5 8,0 9,5
20 III Anusca-Popa Ioan-Armand ROU 430 Cs Sergentul Vaslui 3,0 10,5 16,5 9,5
21 Rusu Iulian-Daniel ROU 401 Cs Micul Sahist Iasi 3,0 10,0 17,5 11,0
22 III Cirnu Roberto-Constantin ROU 464 Cs Tinerii Maestri Bucure 3,0 9,5 15,5 10,0
23 II Rameder Carol-Sebastian ROU 514 Cs Politehnica Iasi 3,0 9,5 15,0 11,0
24 I Verdes Adriana ROU 516 Cs Politehnica Iasi 3,0 9,0 15,0 11,0
25 I Dumitras Teodora-Iarina ROU 678 Palatul Copiilor Botosani 3,0 8,5 14,5 11,5
26 Tataru Dan MDA 401 MOLDOVA 3,0 8,0 13,0 10,0
27 II Coman Emilia-Florentina ROU 560 Cs Conpet Ploiesti 3,0 8,0 12,5 8,0
28 II Bresug Alexandru-Andrei ROU 531 Palatul Copiilor Botosani 3,0 7,5 13,5 10,0
29 Nastase Robert-Paul ROU 1801 Asociatia Sah Club Snagov 3,0 7,5 13,5 9,0
30 III Enache Tudor-Eduard ROU 490 Cs Micul Sahist Iasi 3,0 7,5 13,5 8,0
31 III Chisingher Mihail-Leonard ROU 449 Cs Micul Sahist Iasi 3,0 7,5 12,5 9,0
32 III Vasiliu Cezar-Stefan ROU 466 Cs Politehnica Iasi 3,0 7,5 12,5 8,0
33 II Saizu Diana-Elena ROU 520 Cs Politehnica Iasi 3,0 7,0 12,5 10,0
34 II Pintilie Vlad ROU 537 Cs Politehnica Iasi 3,0 7,0 12,0 11,0
35 II Botez Stefan ROU 597 Palatul Copiilor Botosani 3,0 7,0 11,5 8,5
36 III Balteanu Andrei ROU 422 Cs Tinerii Maestri Bucure 3,0 7,0 11,5 6,0
37 III Dinu Sergiu-Andrei ROU 453 Cs Sergentul Vaslui 3,0 6,0 11,5 8,0
38 III Ispas Andrei ROU 492 Cs Politehnica Iasi 3,0 6,0 11,0 8,0
39 Bejenariu Dragos-Iulian ROU 401 Cs Micul Sahist Iasi 3,0 6,0 10,5 8,0
40 Porcescu Ionut-Dragos ROU 401 Cs Politehnica Iasi 3,0 6,0 10,5 6,0
41 II Bejan Clarisa-Iustina ROU 466 Cs Politehnica Iasi 3,0 6,0 10,0 9,0
42 II Stoian Romario-Gabriel ROU 553 Cs Botosani 2,5 9,0 16,0 9,0
43 I Munteanu Ariadna ROU 540 Cs Micul Sahist Iasi 2,5 8,5 14,0 9,0
44 II Chiruta Adrian ROU 539 Cs Politehnica Iasi 2,5 8,5 13,0 10,5
45 Pohileanco Iuri MDA 401 MOLDOVA 2,5 8,0 13,5 6,5
46 III Oloeriu Delia-Ioana ROU 436 Cs Politehnica Iasi 2,5 7,5 12,5 8,5
47 Ghetivu Dan MDA 401 MOLDOVA 2,5 7,5 12,0 6,5
48 III Filipescu Radu ROU 462 Cs Sergentul Vaslui 2,5 6,5 11,0 7,5
49 Nechita Vlad-Mihai ROU 401 Cs Micul Sahist Iasi 2,0 9,0 14,5 7,0
50 Lascar Elena POL 401 POLONIA 2,0 8,5 13,5 7,0
51 Cotruta Alexandru-Mihai ROU 401 Cs Politehnica Iasi 2,0 8,5 13,5 5,0
52 Craciun Constantin-Bogdan ROU 401 Cs Politehnica Iasi 2,0 8,5 12,0 7,0
53 Nazarciuc Cezar ROU 401 Cs Politehnica Iasi 2,0 7,5 12,5 7,0
54 Gaitan Mihnea-Victor ROU 401 Sport Club Municipal Bras 2,0 7,5 11,5 6,0
55 Busuioc Alexandra MDA 401 MOLDOVA 2,0 7,0 13,0 6,0
56 Duminica George-Claudiu ROU 401 Cs Tinerii Maestri Bucure 2,0 7,0 12,0 4,0
57 Stoleriu George ROU 401 Cs Micul Sahist Iasi 2,0 7,0 11,5 6,0
58 Costin Matei-Alexandru ROU 401 Cs Politehnica Iasi 2,0 7,0 11,0 6,0
59 Birgaoanu Andrei-Vlad ROU 401 Cs Micul Sahist Iasi 2,0 7,0 10,0 6,0
60 Bosinceanu Alin-Marian ROU 401 Cs Micul Sahist Iasi 2,0 6,5 11,5 5,0
61 Cojan Rares-Sorin ROU 401 Cs Micul Sahist Iasi 2,0 6,5 11,0 6,0
62 III Senciuc Matei-Mihaita ROU 419 Cs Romtelecom Suceava 2,0 6,5 10,5 6,0
63 Meiu Teodor ROU 401 Cs Politehnica Iasi 2,0 6,5 10,5 5,0
64 Ghermanescu Serban ROU 401 2,0 6,5 10,5 3,0
65 Alupoaie Mircea-Ionut ROU 401 Cs Politehnica Iasi 2,0 6,0 10,5 4,0
66 Ciobanu Stefan ROU 401 2,0 6,0 10,0 5,0
67 Pacuraru Eva-Anastasia ROU 405 Cs Politehnica Iasi 2,0 6,0 9,0 4,0
68 Coman Theodora-Maria ROU 401 Cs Conpet Ploiesti 2,0 5,5 9,0 3,0
69 Miloi Pavel-Dan ROU 401 1,5 8,5 14,5 7,0
70 Lopotenco Alexandru MDA 401 MOLDOVA 1,5 8,0 12,5 6,5
71 Antonescu Daniel-Cristian ROU 401 Cs Duellist Iasi 1,5 3,5 7,5 2,0
72 Dumitras Cosmin-Ilie ROU 401 Cs Micul Sahist Iasi 1,0 8,0 12,5 3,0
73 III Cuvinciuc Peter ROU 427 Cs Micul Sahist Iasi 1,0 7,5 13,5 5,0
74 Dascalu Adam ROU 401 1,0 7,5 11,5 4,0
75 Vidrascu Carmina-Elena ROU 401 Cs Politehnica Iasi 1,0 7,0 11,0 5,0
76 Marcu Elena-Diana ROU 401 Cs Micul Sahist Iasi 1,0 7,0 10,5 1,0
77 Bojoi Cristian ROU 401 Cs Politehnica Iasi 1,0 6,5 11,5 4,0
78 Hritcu Luca ROU 401 Cs Politehnica Iasi 1,0 6,0 11,0 4,0
79 Popa Alexandra-Ioana ROU 401 Cs Politehnica Iasi 1,0 6,0 9,5 1,0
80 Olinici Ecaterina ROU 401 1,0 5,5 9,5 3,0
81 Antonescu Felix-Mihai ROU 401 Cs Duellist Iasi 1,0 5,5 9,5 2,0
82 Puscasu Stefan-Alexandru ROU 401 Cs Pionul Piatra Neamt 1,0 5,5 8,5 3,0
83 Curca Ruxandra ROU 401 Cs Politehnica Iasi 1,0 4,5 8,0 2,0
84 Straton Maria-Ilinca ROU 401 Cs Micul Sahist Iasi 0,5 3,5 8,0 1,0
85 Marcu Daniel ROU 401 Cs Micul Sahist Iasi 0,0 5,0 9,0 0,0
Serghiuta Andrei ROU 401 0,0 5,0 9,0 0,0

Pairings/Results

Round 6 on 2009/08/23 at 09.00

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 9 I Calin Alexandru 5 5 Abramciuc Marius 44
2 68 Lascar Radoslawa 4 I Barbuleanu Serban-Ioan 2
3 3 II Mirauta Stefano Marius 4 4 II Macovei Andrei 18
4 7 II Puscasu Gabriel 4 4 I Nastase Andreea-Cristina 4
5 5 I Gheorghe Darius-Daniel 4 4 II Baciu Alexandru 14
6 28 II Bors Mircea 4 4 II Negulici Andrei-Daniel 8
7 10 I Ciungan Diana-Alexandra III Roibu Codrin 27
8 11 II Lica Vlad-Florian III Craciun Ionut-Catalin 35
9 40 III Azamfirei Smaranda-Georgiana III Pancu Veniamin-Mihai 24
10 1 Nastase Robert-Paul 3 Mirauta Alexandru-Mihai 42
11 31 III Cirnu Roberto-Constantin 3 3 I Dumitras Teodora-Iarina 6
12 29 II Bejan Clarisa-Iustina 3 3 II Botez Stefan 12
13 13 II Coman Emilia-Florentina 3 3 III Vasiliu Cezar-Stefan 30
14 19 II Pintilie Vlad 3 3 III Chisingher Mihail-Leonard 34
15 20 II Bresug Alexandru-Andrei 3 3 Porcescu Ionut-Dragos 79
16 33 III Dinu Sergiu-Andrei 3 3 II Saizu Diana-Elena 21
17 37 III Anusca-Popa Ioan-Armand 3 3 I Verdes Adriana 22
18 39 III Balteanu Andrei 3 3 II Rameder Carol-Sebastian 23
19 25 III Ispas Andrei 3 3 Rusu Iulian-Daniel 81
20 26 III Enache Tudor-Eduard 3 3 Tataru Dan 85
21 48 Bejenariu Dragos-Iulian 3 II Stoian Romario-Gabriel 15
22 65 Ghetivu Dan I Munteanu Ariadna 16
23 17 II Chiruta Adrian III Oloeriu Delia-Ioana 36
24 77 Pohileanco Iuri III Filipescu Radu 32
25 41 III Senciuc Matei-Mihaita 2 2 Craciun Constantin-Bogdan 58
26 57 Cotruta Alexandru-Mihai 2 2 Pacuraru Eva-Anastasia 43
27 45 Alupoaie Mircea-Ionut 2 2 Duminica George-Claudiu 61
28 49 Birgaoanu Andrei-Vlad 2 2 Lascar Elena 67
29 51 Bosinceanu Alin-Marian 2 2 Nechita Vlad-Mihai 75
30 52 Busuioc Alexandra 2 2 Meiu Teodor 72
31 63 Gaitan Mihnea-Victor 2 2 Ciobanu Stefan 53
32 64 Ghermanescu Serban 2 2 Cojan Rares-Sorin 54
33 55 Coman Theodora-Maria 2 2 Stoleriu George 83
34 74 Nazarciuc Cezar 2 2 Costin Matei-Alexandru 56
35 73 Miloi Pavel-Dan Antonescu Daniel-Cristian 46
36 47 Antonescu Felix-Mihai 1 Lopotenco Alexandru 69
37 71 Marcu Elena-Diana 1 1 III Cuvinciuc Peter 38
38 78 Popa Alexandra-Ioana 1 1 Bojoi Cristian 50
39 76 Olinici Ecaterina 1 1 Curca Ruxandra 59
40 60 Dascalu Adam 1 1 Puscasu Stefan-Alexandru 80
41 86 Vidrascu Carmina-Elena 1 1 Dumitras Cosmin-Ilie 62
42 70 Marcu Daniel 0 ½ Straton Maria-Ilinca 84
43 82 Serghiuta Andrei 0 bye
44 66 Hritcu Luca 1 0 not paired

final

Rank after Round 5

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 GM Iordachescu Viorel MDA 2599 MOLDOVA 4,5 11,0 17,0 14,0
2 IM Nanu Ciprian-Costica ROU 2535 Cs Dinamo Bucuresti 4,5 10,0 16,0 13,5
3 GM Lupulescu Constantin ROU 2620 Cs Dinamo Bucuresti 4,5 9,5 15,5 13,5
4 IM Szabo Gergely-Andras-Gyula ROU 2530 Cs Stud. Medicina Timisoa 4,0 10,5 17,5 14,0
5 GM Jianu Vlad-Cristian ROU 2527 Cs Dinamo Bucuresti 4,0 10,5 17,0 13,5
6 IM Itkis Boris ROU 2437 Cs Victoria Techirghiol 4,0 10,5 16,5 13,5
7 IM Filip Lucian ROU 2441 Cs Vointa Satu Mare 4,0 10,0 16,5 13,0
8 IM Mateuta Gabriel ROU 2498 Cs Politehnica Iasi 4,0 10,0 15,5 12,5
9 GM Turov Maxim RUS 2561 RUSIA 4,0 9,5 15,5 13,0
IM Nikolov Momchil BUL 2517 BULGARIA 4,0 9,5 15,5 13,0
FM Enchev Ivajlo BUL 2408 BULGARIA 4,0 9,5 15,5 13,0
12 Traistaru Teodora ROU 2194 Cs Stud. Medicina Timisoa 4,0 9,0 15,0 12,0
13 IM Miron Lucian-Costin ROU 2479 Cs Politehnica Iasi 4,0 9,0 15,0 12,0
14 GM Sanduleac Vasile MDA 2435 MOLDOVA 4,0 9,0 14,5 12,5
15 Petrisor Adrian-Marian ROU 2322 Css Nr 1 Timisoara 4,0 8,5 14,5 13,0
16 Sandor Petrut ROU 2222 Csu Brasov 4,0 8,5 14,0 11,5
17 IM Grigore Nicolae-Petre ROU 2382 Asociatia Sah Club Snagov 4,0 8,0 13,5 12,0
18 Garbea Bogdan ROU 2182 Cs Politehnica Iasi 4,0 8,0 13,5 12,0
19 IM Manea Alexandru ROU 2403 Cs Conpet Ploiesti 4,0 7,5 12,5 11,0
20 Miroiu George-Catalin ROU 2180 Cs Conpet Ploiesti 4,0 7,0 11,5 12,0
21 FM Taras Iulian-Ioan ROU 2305 Cs Politehnica Iasi 3,5 10,5 18,0 12,0
22 IM Sofronie Iulian ROU 2454 Cs Dinamo Bucuresti 3,5 10,5 16,5 13,0
23 IM Doncea Vladimir ROU 2460 Acs De Sah Apa Nova Bucur 3,5 10,0 17,5 12,5
24 FM Duca Alexandru-Gabriel ROU 2239 Cs Dinamo Bucuresti 3,5 9,5 14,5 11,5
25 Ciobanu Aurelian ROU 2205 Asociatia Sah Club Rm Val 3,5 9,0 15,5 11,5
26 IM Solcanean Serghei MDA 2130 MOLDOVA 3,5 9,0 15,5 10,5
27 FM Malanca Adrian ROU 2304 Cs Unio Satu Mare 3,5 9,0 15,0 11,5
28 Racasan Sebastian ROU 2231 Cs Crisul Oradea 3,5 9,0 14,5 11,5
29 Posedaru Bogdan ROU 2242 Cs Vointa Buzau 3,5 8,5 15,0 11,0
30 Gogulancea Radu ROU 2149 Cs Conpet Ploiesti 3,5 8,5 15,0 10,5
31 Varaciuc Vivian-Nicolae ROU 2193 Cs Politehnica Iasi 3,5 8,5 14,5 12,0
32 FM Baratosi Daniel ROU 2413 Css Tg Mures 3,5 8,5 14,5 11,0
33 IM Madan Augustin ROU 2407 Cs Politehnica Iasi 3,5 8,0 13,5 11,0
34 Marinescu Mircea ROU 2198 Cs Vointa Satu Mare 3,5 8,0 13,0 11,0
35 FM Pessi Emil-George ROU 2285 Acs De Sah Apa Nova Bucur 3,5 7,5 13,5 11,0
36 Irodenka Robert-Ovidiu ROU 2192 Cs Sig-Mar Sighetu Marmat 3,5 7,0 13,0 11,0
37 Stanciu Alexandru-Ovidiu ROU 2210 Cs Crisul Oradea 3,5 7,0 11,5 10,0
38 Paval George ROU 2081 Cs Micul Sahist Iasi 3,5 6,0 11,0 9,5
39 Chifor Ovidiu-Emanuel ROU 2173 Cs Politehnica Iasi 3,0 10,0 16,5 12,0
40 Morea Georgiana-Steluta ROU 1763 Cs Politehnica Iasi 3,0 10,0 15,5 9,0
41 Tratatovici Dan ISR 2164 ISRAEL 3,0 9,5 15,5 10,0
42 Taras Dan-Gheorghe ROU 2262 Cs Politehnica Iasi 3,0 9,5 15,0 11,0
43 Pop Alexandru ROU 1998 Css Tg Mures 3,0 9,5 14,5 10,0
44 Irimia Ionut ROU 2014 Cs Botosani 3,0 9,0 14,5 9,5
Dan Cristian ROU 1955 Cs Orizont 64 Braila 3,0 9,0 14,5 9,5
46 Toma Radu-Cristian ROU 2100 Cs Dinamo Bucuresti 3,0 9,0 14,0 10,0
47 Vartolomei Victor ROU 1939 Cs Tinerii Maestri Bucure 3,0 9,0 13,0 9,5
48 Budur Costel ROU 2083 Cs Cimentul Bicaz 3,0 8,5 13,5 10,0
49 Iordache Adrian ROU 1940 Cs Municipal Ploiesti 3,0 8,5 13,0 9,0
50 Gelip Ioana ROU 1759 Cs Politehnica Iasi 3,0 8,0 13,0 9,0
51 WIM Padurariu Ioana-Smaranda ROU 2238 Cs Politehnica Iasi 3,0 8,0 13,0 9,0
52 FM Podgursky Sten MDA 2251 MOLDOVA 3,0 8,0 12,5 10,5
53 Stegariu Alexandru ROU 1978 Cs Politehnica Iasi 3,0 8,0 12,0 10,0
54 Hanga Wylly ROU 1956 Acs Realitatea Husi 3,0 7,5 13,0 9,0
Tuchila Vasile ROU 1938 Cs Unio Satu Mare 3,0 7,5 13,0 9,0
56 Tanasa Remus ROU 2026 Cs Botosani 3,0 7,0 12,5 8,0
57 WFM Visanescu Daria-Ioana ROU 1873 Cs Politehnica Iasi 3,0 7,0 11,5 7,0
58 Arghirescu Andrei ROU 1970 Cm De Sah Speranta Focsa 3,0 7,0 11,0 9,0
59 Sava Bogdan ROU 2104 Cs Politehnica Iasi 3,0 6,5 11,5 8,5
60 Stefanache Mihail ROU 2081 Cs Micul Sahist Iasi 3,0 6,0 10,5 9,0
61 Manole Stefan ROU 1902 Cs Petrolul Ploiesti 3,0 5,5 10,5 6,0
62 Gheorghiu Calin ROU 1859 Cs Politehnica Iasi 3,0 5,5 10,0 6,0
63 Chiru Alexandru ROU 1808 Cs Petrolul Ploiesti 3,0 5,0 8,5 6,0
64 Pavel Sebastian-Ionut ROU 1636 Cs Ariadna Suceava 2,5 11,0 18,5 10,0
65 Gherasim Ovidiu ROU 1954 Cs Politehnica Iasi 2,5 9,5 15,0 9,0
66 Lupu Romica ROU 655 Cs Politehnica Iasi 2,5 9,0 14,5 8,5
67 IM Panush Viktor MDA 2118 MOLDOVA 2,5 8,5 15,0 9,0
68 Moraru Alexandru ROU 1968 Cs Politehnica Iasi 2,5 8,5 14,5 9,0
69 Horvat Dan-Sebastian ROU 2136 Css Viitorul Cluj 2,5 8,5 14,5 8,5
70 Epure Claudiu ROU 1999 Cs Politehnica Iasi 2,5 8,5 14,0 9,0
71 Nastasa Robert-Radu ROU 1891 Cs Politehnica Iasi 2,5 8,0 14,0 7,5
72 Corlatescu Dragos-Georgian ROU 2171 Cs Petrolul Ploiesti 2,5 8,0 13,5 8,5
73 Mihailescu Radu-Lucian ROU 2005 Cs Politehnica Iasi 2,5 8,0 11,5 9,0
74 Popescu Stefan-Claudiu ROU 1904 Cs Vointa Buzau 2,5 7,5 14,0 6,5
75 Pomarleanu Ana ROU 2077 Cs Victoria Techirghiol 2,5 7,5 13,0 8,5
76 Hociung Ciprian-Ovidiu ROU 2008 Cs Micul Sahist Iasi 2,5 7,5 13,0 7,5
77 Atimoftoaie Dumitru ROU 2119 Cs Politehnica Iasi 2,5 7,5 12,5 7,5
78 Stegariu Vlad-Ionut ROU 1958 Cs Politehnica Iasi 2,5 7,0 12,0 9,0
79 Atomei Cristian ROU 1877 Cs Botosani 2,5 7,0 12,0 6,5
Berintan Teodora ROU 1867 Csm Bucuresti 2,5 7,0 12,0 6,5
Rusu Vasile ROU 1836 Cs Micul Sahist Iasi 2,5 7,0 12,0 6,5
82 Aioanei Gheorghe ROU 1970 Cs Politehnica Iasi 2,5 7,0 11,5 8,0
83 Dobre Mihai ROU 801 Cs Palatul Copiilor Buzau 2,5 7,0 11,5 7,0
84 Lupascu Matei-Alexandru ROU 1661 Cs Politehnica Iasi 2,5 7,0 11,5 6,5
85 III Iorga Corneliu ROU 453 Cs Tinerii Maestri Bucure 2,5 7,0 11,5 6,0
86 Marinescu Stefan ROU 1872 Cs Politehnica Iasi 2,5 6,0 11,0 6,0
87 Turcu Florin ROU 1806 Cs Iasitel Iasi 2,5 6,0 10,5 6,5
88 Paveliuc Alin-Dumitru ROU 1943 Cs Sah Suceava 2,5 6,0 10,0 8,5
89 Andries Ionut-Stelian ROU 1789 Cs Politehnica Iasi 2,5 6,0 10,0 6,5
90 Tiron Calin-Andrei ROU 1736 Cs Politehnica Iasi 2,5 6,0 10,0 5,0
91 Iacob Ioan ROU 2018 Cs Politehnica Iasi 2,0 9,5 15,0 8,0
92 Perhinschi Gheorghe-Marcel ROU 1913 Cs Sah Suceava 2,0 9,0 15,5 6,0
93 Anusca Madalina-Maria ROU 2005 Csm Bucuresti 2,0 9,0 14,0 8,0
Chirpii Alexandru MDA 1974 MOLDOVA 2,0 9,0 14,0 8,0
95 Golban Ludmila MDA 401 MOLDOVA 2,0 8,5 14,0 7,5
96 Dan Aurelian ROU 1912 Cs Palatul Copiilor Buzau 2,0 8,5 14,0 6,0
97 Tiron Lucian-Ilie ROU 1621 Cs Politehnica Iasi 2,0 8,5 12,5 5,0
98 Frentescu Ioan-Adrian ROU 401 Cs Politehnica Iasi 2,0 8,0 13,5 7,5
99 II Pinzaru Liviu-Vasile ROU 521 Cs Ariadna Suceava 2,0 8,0 12,5 4,0
100 Ursu Ana-Maria W MDA 1888 MOLDOVA 2,0 7,5 13,0 5,5
101 Sterpu Constanta-Andreea ROU 2005 Cs Fairplay Braila 2,0 7,5 12,5 7,0
102 Stoean Robert-Renaldo ROU 1813 Cs Politehnica Iasi 2,0 7,5 12,5 6,0
103 Dumitrut Marius-Dan ROU 401 2,0 7,5 11,5 6,0
104 Ungureanu Radu MDA 1924 MOLDOVA 2,0 7,0 11,5 7,0
105 Acsinte Matei-Ionut ROU 1723 Cs Politehnica Iasi 2,0 7,0 11,5 5,5
106 Balacianu Alexandru-George ROU 1664 Css Tg Mures 2,0 7,0 11,5 4,5
107 Grigore Adrian ROU 1799 Cs Micul Sahist Iasi 2,0 7,0 10,5 6,0
108 Ratiu Cristian ROU 1926 Cs Sah Suceava 2,0 6,5 12,5 5,5
109 Gavrila Augustin-Ionut ROU 1784 Cs Duellist Iasi 2,0 6,5 11,0 5,0
110 Diaconu Constantin ROU 1587 Cs Politehnica Iasi 2,0 6,5 10,5 5,0
111 Condurat Florin-Marian ROU 1667 Cs Politehnica Iasi 2,0 6,5 9,5 4,5
112 Ghita Levi ROU 1729 Cs Politehnica Iasi 2,0 6,0 10,5 5,0
113 Afloarei Jenica ROU 1934 Cs Botosani 2,0 6,0 10,0 5,0
114 Tamba Dumitru ROU 1852 Cs Iasitel Iasi 2,0 6,0 10,0 4,5
115 Manea Costin ROU 573 Cs Palatul Copiilor Buzau 2,0 5,5 9,5 5,0
116 Cicortas Serban-Eugen ROU 1737 Csu Agora Sc Oradea 2,0 5,5 9,5 4,0
117 Potomeanu Gheorghe ROU 401 Cs Politehnica Iasi 2,0 5,5 9,0 5,0
118 Bogdan Elizaveta ROU 1916 Csm Bucuresti 2,0 5,0 10,5 4,0
119 Fulger Ionut ROU 1719 Cs Arpechim Pitesti 2,0 5,0 9,0 3,0
120 Avramia Andrei ROU 1672 Cs Ariadna Suceava 2,0 5,0 8,5 3,0
121 Borsos Gabriel ROU 1711 Csu Brasov 2,0 4,5 8,0 3,0
122 CM Pancu Aureliana-Eugenia ROU 650 Cs Duellist Iasi 1,5 8,0 12,5 5,0
123 Damaschin Gheorghe ROU 1695 Cs Iasitel Iasi 1,5 8,0 12,5 4,5
124 Rucsandescu Dan ROU 1883 Cs Politehnica Iasi 1,5 7,0 12,0 5,0
125 Ungureanu Silviu-Razvan ROU 470 Cs Sah Suceava 1,5 7,0 11,5 5,0
126 Cenusa Mihai ROU 539 Cs Politehnica Iasi 1,5 7,0 11,0 3,5
127 Peste Constantin ROU 401 Cs Politehnica Iasi 1,5 6,5 12,0 5,0
128 Cristofor Costin ROU 1872 Cs Alone Tiger Vaslui 1,5 6,5 11,5 4,0
129 Cusmuliuc Diana-Elena ROU 1569 Cs Micul Sahist Iasi 1,5 6,5 11,0 5,0
130 Oloeriu Ioan-Catalin ROU 1762 Cs Politehnica Iasi 1,5 6,5 10,5 4,0
131 Ionita Ioan ROU 1795 Cs Politehnica Iasi 1,5 6,5 10,0 5,0
132 Anton Roxana-Ana ROU 1754 Cs Politehnica Iasi 1,5 6,0 10,0 4,5
133 Buzatu Adrian ROU 1639 Cs Politehnica Iasi 1,5 6,0 9,5 2,0
134 Scripcaru George-Daniel ROU 738 Cs Politehnica Iasi 1,5 6,0 9,0 2,5
135 Pacuraru Codin-Iosif ROU 1464 Cs Politehnica Iasi 1,5 5,5 10,0 3,5
136 Petriman Ion ROU 1865 Cs Iasitel Iasi 1,5 4,5 8,5 2,0
137 Galateanu Calin ROU 1784 Cs Politehnica Iasi 1,0 7,5 13,0 4,0
138 Zacordonet Dan ROU 1644 Cs Iasitel Iasi 1,0 7,5 11,0 2,0
139 Oarza Petru-Narcis ROU 401 Cs Politehnica Iasi 1,0 7,0 11,5 5,0
140 Oprita George ROU 1622 Cs Micul Sahist Iasi 1,0 7,0 11,5 3,0
141 Simion Nicolae ROU 1832 Cs Tinerii Maestri Bucure 1,0 7,0 11,0 4,0
142 Agache Gheorghe ROU 401 Cs Botosani 1,0 6,5 10,5 2,0
143 Moldovan Petruta-Alisia ROU 648 Css Tg Mures 1,0 6,5 9,5 1,0
144 Oprita Matei ROU 607 Cs Micul Sahist Iasi 1,0 6,0 9,0 4,0
145 Olinici Emanuel ROU 666 Cs Politehnica Iasi 1,0 6,0 9,0 3,0
146 Ilinca Cristian ROU 1702 Cs Politehnica Iasi 1,0 5,5 10,0 3,5
147 II Hrib Andrada-Ioana ROU 625 Cs Micul Sahist Iasi 1,0 5,5 9,0 3,0
Calin Iulian ROU 401 Cs Micul Sahist Iasi 1,0 5,5 9,0 3,0
149 Botez Cezar ROU 603 Cs Botosani 1,0 5,0 8,5 1,0
150 Citra Anton-Valeriu ROU 1660 Cs Cimentul Bicaz 1,0 5,0 8,0 1,0
151 Pacuraru Octavian ROU 408 Cs Politehnica Iasi 0,5 5,5 9,5 2,0
152 Atodiresei Damian ROU 647 Cs Politehnica Iasi 0,0 6,0 10,0 0,0
153 II Zubcu Vlad-George ROU 727 Cs Micul Sahist Iasi 0,0 5,5 9,5 0,0
154 Ionita Gheorghe ROU 1792 Cs Mediator Giarmata Vii 0,0 4,0 8,0 0,0

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s