Sah cu Ceausescu

Aici veti gasi cele mai interesante subiecte ale sportului mintii!Nu ezitati sa intrati in misterioasa si tulburator de frumoasa lume a sahului! Sa aveti in fiecare zi pofta de viata si de sah!

Fermi: Campionatul european de juniori :10, 12, 14, 16, 18 ani: Rezultate runda 1, Perechi runda 2

Posted by ceausescuiulian pe august 31, 2009

fermi

European Youth Chess Championship 2009 Boys – 10 ani

Pairings/Results

Round 1 on 2009/08/31 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 41 RUS Fedotov Nikita RUS 0 0 0 – 1 0 Shtembuliak Evgeny UKR 2021 UKR 1
2 2 HUN Gledura Benjamin HUN 2007 0 1 – 0 0 Gesyan Suren ARM 0 ARM 42
3 43 RUS Golikov Nikolai RUS 0 0 1 – 0 0 Kudelya Igor RUS 1974 RUS 3
4 4 UKR Maltsev Leonid UKR 1936 0 1 – 0 0 Gungor Ali Guvenc TUR 0 TUR 44
5 45 ITA Iannello Andrea ITA 0 0 0 – 1 0 Salim Riza ROU 1920 ROU 5
6 6 SVK Haring Viktor SVK 1914 0 1 – 0 0 Janiszewski Filip POL 0 POL 46
7 47 POL Januszkiewicz Wojciech POL 0 0 0 – 1 0 Ovsepyan Arshak GER 1860 GER 7
8 8 BEL Capone Nicola BEL 1851 0 1 – 0 0 Kalinouski Siarhei BLR 0 BLR 48
9 49 TUR Karacan Canberk TUR 0 0 0 – 1 0 Pak Alexander RUS 1848 RUS 9
10 10 BLR Sheremet Anton BLR 1830 0 1 – 0 0 Karlinski Lukas LTU 0 LTU 50
11 51 TUR Kolbasi Mert Kazim TUR 0 0 0 – 1 0 Sevgi Volkan TUR 1828 TUR 11
12 12 RUS Savenkov Konstantin RUS 1801 0 1 – 0 0 Kulesh Vladyslav UKR 0 UKR 52
13 53 NED Lecomte Robin NED 0 0 ½ – ½ 0 Trjapishko Alexandr UKR 1768 UKR 13
14 14 ITA Carnicelli Valerio ITA 1747 0 1 – 0 0 Lukic Lazar MNE 0 MNE 54
15 55 NED Majhi Ankit NED 0 0 ½ – ½ 0 Marek Matyas CZE 1747 CZE 15
16 16 ESP Salagran Ferragut Guillem ESP 1725 0 1 – 0 0 Maniglio Thomas ITA 0 ITA 56
17 57 ARM Mkrtchyan Mikayel ARM 0 0 1 – 0 0 Petrosyan Arman ARM 1680 ARM 17
18 18 BUL Petrov Vladimir BUL 1677 0 0 – 1 0 Moss Guy ISR 0 ISR 58
19 59 UKR Musiienko Danylo UKR 0 0 0 – 1 0 Morozov Nichita MDA 1666 MDA 19
20 20 ESP Rodriguez Mellado Antonio ESP 1643 0 0 – 1 0 Nayhebaver Martin SVK 0 SVK 60
21 61 ITA Nespeca Giacomo ITA 0 0 0 – 1 0 Moroni Luca ITA 1576 ITA 21
22 22 ESP Chao Vale Fernando ESP 1563 0 1 – 0 0 Pannwitz Kai SCO 0 SCO 62
23 63 GRE Pavlidis Pavlos GRE 0 0 0 – 1 0 Ballas Athanasios-Panag. GRE 1542 GRE 23
24 24 POL Adamczewski Maciej POL 1532 0 1 – 0 0 Pham Juliusz POL 0 POL 64
25 65 FRA Rambaldi Francesco FRA 0 0 1 – 0 0 Urdulashvili Alexandre GEO 1444 GEO 25
26 26 AZE Abbasov Zaur AZE 0 0 1 – 0 0 Ramundi Lorenzo ITA 0 ITA 66
27 67 FRA Rey Gaetan FRA 0 0 0 – 1 0 Akhundov Shamshad AZE 0 AZE 27
28 28 ITA Arbore Daniele ITA 0 0 0 – 1 0 Schweighoffer Martin SUI 0 SUI 68
29 69 RUS Sidorov Anton RUS 0 0 0 – 1 0 Arcuti Davide SUI 0 SUI 29
30 30 RUS Ayvazyan Nikita RUS 0 0 1 – 0 0 Silva Goncalo POR 0 POR 70
31 71 ALB Sinjari Dhimitri ALB 0 0 0 – 1 0 Bisi Riccardo ITA 0 ITA 31
32 32 SLO Bratkovic Jakob SLO 0 0 1 – 0 0 Skillen Fergus SCO 0 SCO 72
33 73 GRE Stamatopoulos Georgios GRE 0 0 0 – 1 0 Brcar Matej SLO 0 SLO 33
34 34 ITA Cafaro Luca ITA 0 0 ½ – ½ 0 Szucs Matyas CZE 0 CZE 74
35 75 ISL Thorgeirsson Jon Kristinn ISL 0 0 0 – 1 0 Carabello Daniele ITA 0 ITA 35
36 36 BIH Cetojevic Radoslav BIH 0 0 0 – 1 0 Tica Sven CRO 0 CRO 76
37 77 UKR Tkachov Kostyantyn UKR 0 0 1 – 0 0 Confalonieri Luca ITA 0 ITA 37
38 38 BEL Decrop Hendrik BEL 0 0 1 – 0 0 Tokranovs Dmitrijs LAT 0 LAT 78
39 79 BEL Tomme Lowie BEL 0 0 1 – 0 0 Di Benedetto Eduardo ITA 0 ITA 39
40 40 ITA Falasca Valerio ITA 0 0 0 – 1 0 Tumanov Dmitri FIN 0 FIN 80
41 81 ENG Wadsworth Matthew J ENG 0 0 1 bye

Pairings/Results

Round 2 on 2009/09/01 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 1 UKR Shtembuliak Evgeny UKR 2021 1 1 Ayvazyan Nikita RUS 0 RUS 30
2 27 AZE Akhundov Shamshad AZE 0 1 1 Gledura Benjamin HUN 2007 HUN 2
3 29 SUI Arcuti Davide SUI 0 1 1 Maltsev Leonid UKR 1936 UKR 4
4 5 ROU Salim Riza ROU 1920 1 1 Bratkovic Jakob SLO 0 SLO 32
5 31 ITA Bisi Riccardo ITA 0 1 1 Haring Viktor SVK 1914 SVK 6
6 7 GER Ovsepyan Arshak GER 1860 1 1 Decrop Hendrik BEL 0 BEL 38
7 33 SLO Brcar Matej SLO 0 1 1 Capone Nicola BEL 1851 BEL 8
8 9 RUS Pak Alexander RUS 1848 1 1 Golikov Nikolai RUS 0 RUS 43
9 35 ITA Carabello Daniele ITA 0 1 1 Sheremet Anton BLR 1830 BLR 10
10 11 TUR Sevgi Volkan TUR 1828 1 1 Mkrtchyan Mikayel ARM 0 ARM 57
11 58 ISR Moss Guy ISR 0 1 1 Savenkov Konstantin RUS 1801 RUS 12
12 60 SVK Nayhebaver Martin SVK 0 1 1 Carnicelli Valerio ITA 1747 ITA 14
13 68 SUI Schweighoffer Martin SUI 0 1 1 Salagran Ferragut Guillem ESP 1725 ESP 16
14 19 MDA Morozov Nichita MDA 1666 1 1 Rambaldi Francesco FRA 0 FRA 65
15 21 ITA Moroni Luca ITA 1576 1 1 Tkachov Kostyantyn UKR 0 UKR 77
16 76 CRO Tica Sven CRO 0 1 1 Chao Vale Fernando ESP 1563 ESP 22
17 23 GRE Ballas Athanasios-Panag. GRE 1542 1 1 Tomme Lowie BEL 0 BEL 79
18 80 FIN Tumanov Dmitri FIN 0 1 1 Adamczewski Maciej POL 1532 POL 24
19 81 ENG Wadsworth Matthew J ENG 0 1 1 Abbasov Zaur AZE 0 AZE 26
20 13 UKR Trjapishko Alexandr UKR 1768 ½ ½ Majhi Ankit NED 0 NED 55
21 15 CZE Marek Matyas CZE 1747 ½ ½ Cafaro Luca ITA 0 ITA 34
22 74 CZE Szucs Matyas CZE 0 ½ ½ Lecomte Robin NED 0 NED 53
23 3 RUS Kudelya Igor RUS 1974 0 0 Kolbasi Mert Kazim TUR 0 TUR 51
24 17 ARM Petrosyan Arman ARM 1680 0 0 Musiienko Danylo UKR 0 UKR 59
25 50 LTU Karlinski Lukas LTU 0 0 0 Petrov Vladimir BUL 1677 BUL 18
26 52 UKR Kulesh Vladyslav UKR 0 0 0 Rodriguez Mellado Antonio ESP 1643 ESP 20
27 25 GEO Urdulashvili Alexandre GEO 1444 0 0 Nespeca Giacomo ITA 0 ITA 61
28 54 MNE Lukic Lazar MNE 0 0 0 Arbore Daniele ITA 0 ITA 28
29 56 ITA Maniglio Thomas ITA 0 0 0 Cetojevic Radoslav BIH 0 BIH 36
30 37 ITA Confalonieri Luca ITA 0 0 0 Pavlidis Pavlos GRE 0 GRE 63
31 39 ITA Di Benedetto Eduardo ITA 0 0 0 Rey Gaetan FRA 0 FRA 67
32 62 SCO Pannwitz Kai SCO 0 0 0 Falasca Valerio ITA 0 ITA 40
33 64 POL Pham Juliusz POL 0 0 0 Fedotov Nikita RUS 0 RUS 41
34 42 ARM Gesyan Suren ARM 0 0 0 Sidorov Anton RUS 0 RUS 69
35 44 TUR Gungor Ali Guvenc TUR 0 0 0 Sinjari Dhimitri ALB 0 ALB 71
36 66 ITA Ramundi Lorenzo ITA 0 0 0 Iannello Andrea ITA 0 ITA 45
37 46 POL Janiszewski Filip POL 0 0 0 Stamatopoulos Georgios GRE 0 GRE 73
38 70 POR Silva Goncalo POR 0 0 0 Januszkiewicz Wojciech POL 0 POL 47
39 48 BLR Kalinouski Siarhei BLR 0 0 0 Thorgeirsson Jon Kristinn ISL 0 ISL 75
40 72 SCO Skillen Fergus SCO 0 0 0 Karacan Canberk TUR 0 TUR 49
41 78 LAT Tokranovs Dmitrijs LAT 0 0 bye

European Youth Chess Championship 2009 Boys – 12 ani

Pairings/Results

Round 1 on 2009/08/31 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 54 BEL Lenaerts Lennert BEL 1736 0 0 – 1 0 Antal Tibor Kende HUN 2155 HUN 1
2 2 RUS CM Yuffa Daniil RUS 2138 0 1 – 0 0 Zito Riccardo ITA 1735 ITA 55
3 56 SRB Markovic Aleksandar SRB 1730 0 0 – 1 0 Codenotti Marco ITA 2117 ITA 3
4 4 RUS Zanan Evgeny RUS 2111 0 1 – 0 0 Sibashvili Giorgi GEO 1726 GEO 57
5 58 ITA Barnabei Stefano ITA 1714 0 0 – 1 0 Lamard Guillaume FRA 2101 FRA 5
6 6 RUS Minko Vladimir RUS 2097 0 0 – 1 0 Aguiar Henrique POR 1710 POR 59
7 60 GRE Papadopoulos Georgios GRE 1705 0 1 – 0 0 FM Duda Jan-Krzysztof POL 2086 POL 7
8 8 ISR Boruchovsky Avital ISR 2084 0 1 – 0 0 Ferraguti Francesco ITA 1662 ITA 61
9 62 ESP Garrido Piriz Pablo ESP 1658 0 0 – 1 0 Svane Rasmus GER 2080 GER 9
10 10 GER Bluebaum Matthias GER 2075 0 1 – 0 0 Machan Jan CZE 1644 CZE 63
11 64 GRE Kaforou Mirto-Iro GRE 1421 0 – – + 0 Harutyunian Tigran K ARM 2064 ARM 11
12 12 HUN Csonka Balazs HUN 2062 0 1 – 0 0 Aghajanyan Arsen ARM 0 ARM 65
13 66 RUS Andreev Petr RUS 0 0 0 – 1 0 Tatekhin Vyacheslav RUS 2011 RUS 13
14 14 AUT Kessler Luca AUT 2006 0 1 – 0 0 Atayev Huseyn AZE 0 AZE 67
15 68 NED Beerdsen Thomas NED 0 0 0 – 1 0 Vasiliev Vasiliy RUS 1988 RUS 15
16 16 RUS Vavulin Maksim RUS 1983 0 1 – 0 0 Bekkink Sereyo NED 0 NED 69
17 70 TUR Bicer Sena Aksel TUR 0 0 0 – 1 0 CM Sanal Vahap TUR 1976 TUR 17
18 18 FRA Bellahcene Bilel FRA 1973 0 1 – 0 0 Borioni Giulio ITA 0 ITA 71
19 72 MDA Cibotaru Alexandr MDA 0 0 0 – 1 0 Kaczmarek Aleksander POL 1967 POL 19
20 20 AZE Bayramov Elkhan AZE 1964 0 1 – 0 0 Compagnucci Lorenzo ITA 0 ITA 73
21 74 ITA Cucinotta Alessandro ITA 0 0 0 – 1 0 Khamidov Komil POL 1962 POL 21
22 22 AZE Sadikhov Ulvi AZE 1954 0 1 – 0 0 De Filomeno Claudio ITA 0 ITA 75
23 76 ITA Dobboletta Alex ITA 0 0 0 – 1 0 FM Ali Marandi Cemil Can TUR 1946 TUR 23
24 24 BUL Daskalov Dimitar BUL 1936 0 1 – 0 0 Donati Michele ITA 0 ITA 77
25 78 ITA Drago Paolo ITA 0 0 0 – 1 0 Vereggen Lars NED 1936 NED 25
26 26 UKR Vorontsov Pavlo UKR 1935 0 1 – 0 0 Hadzialic Benjamin BIH 0 BIH 79
27 80 NOR Holm Kristian Stuvik NOR 0 0 0 – 1 0 Kumsiashvili Nikoloz GEO 1912 GEO 27
28 28 CZE Blahynka Martin CZE 1905 0 1 – 0 0 Iannello Antonio ITA 0 ITA 81
29 82 UKR Kazakov Maksym UKR 0 0 0 – 1 0 Dastan Batuhan TUR 1905 TUR 29
30 30 ITA Viviani Alessio ITA 1893 0 1 – 0 0 Lopez Popov Ivan LUX 0 LUX 83
31 84 IRL Magee Ronan IRL 0 0 1 – 0 0 Zamengo Fulvio ITA 1887 ITA 31
32 32 MDA Gorbanovsky Oleg MDA 1876 0 1 – 0 0 Martella Francesco ITA 0 ITA 85
33 86 ITA Mazzeo Gabriele ITA 0 0 0 – 1 0 Takacs Laszlo SVK 1876 SVK 33
34 34 EST Ladva Ottomar EST 1870 0 1 – 0 0 Messina Salvatore ITA 0 ITA 87
35 88 ARM Mezhlumyan Marat ARM 0 0 ½ – ½ 0 Marczuk Dominik POL 1867 POL 35
36 36 SVK Repka Christopher SVK 1860 0 1 – 0 0 Miellier Yan UKR 0 UKR 89
37 90 AND Obregon Pantebre Marc AND 0 0 0 – 1 0 Gheorghiu Calin ROU 1859 ROU 37
38 38 AUT Huber Martin Christian AUT 1855 0 1 – 0 0 Palazzetti Mattia ITA 0 ITA 91
39 92 SCO Roy Kiron SCO 0 0 0 – 1 0 Pescatore Lorenzo ITA 1855 ITA 39
40 40 SLO Markoja Sebastijan SLO 1847 0 1 – 0 0 Roy Zak SCO 0 SCO 93
41 94 SWE Rydstrom Tom SWE 0 0 0 – 1 0 Petrosyan Manuel ARM 1822 ARM 41
42 42 POL Eggink Ryszard POL 1819 0 1 – 0 0 Sagripanti Francesco ITA 0 ITA 95
43 96 SCO Sanders Peter SCO 0 0 0 – 1 0 Martins David Pires POR 1802 POR 43
44 44 ITA Formento Paolo ITA 1801 0 1 – 0 0 Serdjuks Makss LAT 0 LAT 97
45 98 UKR Soroka Danilo UKR 0 0 ½ – ½ 0 Shoshin Valeriy RUS 1801 RUS 45
46 46 GRE Naoum Spyridon GRE 1792 0 1 – 0 0 Spornberger Andre ITA 0 ITA 99
47 100 GRE Stamatopoulos Apostolos GRE 0 0 0 – 1 0 Stremavicius Titas LTU 1791 LTU 47
48 48 ESP Herrera Gonzalez Javier ESP 1787 0 + – – 0 Suntharalingam Jarani NOR 0 NOR 101
49 102 ITA Venturelli Giuseppe ITA 0 0 ½ – ½ 0 Ulanowski Karol POL 1777 POL 49
50 50 SLO Markoja Boris SLO 1774 0 1 – 0 0 Vesce Emanuele ITA 0 ITA 103
51 104 TUR Yaran Siar TUR 0 0 1 – 0 0 Vrankovic Ivan CRO 1772 CRO 51
52 52 MNE Lekic Lazar MNE 1755 0 1 – 0 0 Yezhel Valiantsin BLR 0 BLR 105
53 106 ENG Zhang Roy Yinian ENG 0 0 0 – 1 0 Shen Yue ESP 1752 ESP 53

Pairings/Results

Round 2 on 2009/09/01 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 1 HUN Antal Tibor Kende HUN 2155 1 1 Blahynka Martin CZE 1905 CZE 28
2 29 TUR Dastan Batuhan TUR 1905 1 1 CM Yuffa Daniil RUS 2138 RUS 2
3 3 ITA Codenotti Marco ITA 2117 1 1 Viviani Alessio ITA 1893 ITA 30
4 32 MDA Gorbanovsky Oleg MDA 1876 1 1 Zanan Evgeny RUS 2111 RUS 4
5 5 FRA Lamard Guillaume FRA 2101 1 1 Ladva Ottomar EST 1870 EST 34
6 33 SVK Takacs Laszlo SVK 1876 1 1 Boruchovsky Avital ISR 2084 ISR 8
7 9 GER Svane Rasmus GER 2080 1 1 Repka Christopher SVK 1860 SVK 36
8 37 ROU Gheorghiu Calin ROU 1859 1 1 Bluebaum Matthias GER 2075 GER 10
9 11 ARM Harutyunian Tigran K ARM 2064 1 1 Huber Martin Christian AUT 1855 AUT 38
10 39 ITA Pescatore Lorenzo ITA 1855 1 1 Csonka Balazs HUN 2062 HUN 12
11 13 RUS Tatekhin Vyacheslav RUS 2011 1 1 Markoja Sebastijan SLO 1847 SLO 40
12 41 ARM Petrosyan Manuel ARM 1822 1 1 Kessler Luca AUT 2006 AUT 14
13 15 RUS Vasiliev Vasiliy RUS 1988 1 1 Eggink Ryszard POL 1819 POL 42
14 43 POR Martins David Pires POR 1802 1 1 Vavulin Maksim RUS 1983 RUS 16
15 17 TUR CM Sanal Vahap TUR 1976 1 1 Formento Paolo ITA 1801 ITA 44
16 46 GRE Naoum Spyridon GRE 1792 1 1 Bellahcene Bilel FRA 1973 FRA 18
17 19 POL Kaczmarek Aleksander POL 1967 1 1 Markoja Boris SLO 1774 SLO 50
18 47 LTU Stremavicius Titas LTU 1791 1 1 Bayramov Elkhan AZE 1964 AZE 20
19 21 POL Khamidov Komil POL 1962 1 1 Lekic Lazar MNE 1755 MNE 52
20 48 ESP Herrera Gonzalez Javier ESP 1787 1 1 Sadikhov Ulvi AZE 1954 AZE 22
21 23 TUR FM Ali Marandi Cemil Can TUR 1946 1 1 Papadopoulos Georgios GRE 1705 GRE 60
22 53 ESP Shen Yue ESP 1752 1 1 Daskalov Dimitar BUL 1936 BUL 24
23 25 NED Vereggen Lars NED 1936 1 1 Magee Ronan IRL 0 IRL 84
24 59 POR Aguiar Henrique POR 1710 1 1 Vorontsov Pavlo UKR 1935 UKR 26
25 27 GEO Kumsiashvili Nikoloz GEO 1912 1 1 Yaran Siar TUR 0 TUR 104
26 35 POL Marczuk Dominik POL 1867 ½ ½ Soroka Danilo UKR 0 UKR 98
27 45 RUS Shoshin Valeriy RUS 1801 ½ ½ Venturelli Giuseppe ITA 0 ITA 102
28 49 POL Ulanowski Karol POL 1777 ½ ½ Mezhlumyan Marat ARM 0 ARM 88
29 77 ITA Donati Michele ITA 0 0 0 Minko Vladimir RUS 2097 RUS 6
30 7 POL FM Duda Jan-Krzysztof POL 2086 0 0 Drago Paolo ITA 0 ITA 78
31 31 ITA Zamengo Fulvio ITA 1887 0 0 Hadzialic Benjamin BIH 0 BIH 79
32 51 CRO Vrankovic Ivan CRO 1772 0 0 Holm Kristian Stuvik NOR 0 NOR 80
33 81 ITA Iannello Antonio ITA 0 0 0 Lenaerts Lennert BEL 1736 BEL 54
34 55 ITA Zito Riccardo ITA 1735 0 0 Kazakov Maksym UKR 0 UKR 82
35 83 LUX Lopez Popov Ivan LUX 0 0 0 Markovic Aleksandar SRB 1730 SRB 56
36 57 GEO Sibashvili Giorgi GEO 1726 0 0 Martella Francesco ITA 0 ITA 85
37 87 ITA Messina Salvatore ITA 0 0 0 Barnabei Stefano ITA 1714 ITA 58
38 61 ITA Ferraguti Francesco ITA 1662 0 0 Mazzeo Gabriele ITA 0 ITA 86
39 89 UKR Miellier Yan UKR 0 0 0 Garrido Piriz Pablo ESP 1658 ESP 62
40 63 CZE Machan Jan CZE 1644 0 0 Obregon Pantebre Marc AND 0 AND 90
41 65 ARM Aghajanyan Arsen ARM 0 0 0 Palazzetti Mattia ITA 0 ITA 91
42 93 SCO Roy Zak SCO 0 0 0 Andreev Petr RUS 0 RUS 66
43 67 AZE Atayev Huseyn AZE 0 0 0 Roy Kiron SCO 0 SCO 92
44 95 ITA Sagripanti Francesco ITA 0 0 0 Beerdsen Thomas NED 0 NED 68
45 69 NED Bekkink Sereyo NED 0 0 0 Rydstrom Tom SWE 0 SWE 94
46 97 LAT Serdjuks Makss LAT 0 0 0 Bicer Sena Aksel TUR 0 TUR 70
47 71 ITA Borioni Giulio ITA 0 0 0 Sanders Peter SCO 0 SCO 96
48 99 ITA Spornberger Andre ITA 0 0 0 Cibotaru Alexandr MDA 0 MDA 72
49 73 ITA Compagnucci Lorenzo ITA 0 0 0 Stamatopoulos Apostolos GRE 0 GRE 100
50 103 ITA Vesce Emanuele ITA 0 0 0 Cucinotta Alessandro ITA 0 ITA 74
51 75 ITA De Filomeno Claudio ITA 0 0 0 Zhang Roy Yinian ENG 0 ENG 106
52 105 BLR Yezhel Valiantsin BLR 0 0 0 Dobboletta Alex ITA 0 ITA 76
53 64 GRE Kaforou Mirto-Iro GRE 1421 0 0 not paired
54 101 NOR Suntharalingam Jarani NOR 0 0 0 not paired

European Youth Chess Championship 2009 Boys – 14 ani

Pairings/Results

Round 1 on 2009/08/31 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 61 AZE Pirverdiyev Aqil AZE 1905 0 0 – 1 0 FM Bukavshin Ivan RUS 2404 RUS 1
2 2 BUL FM Berbatov Kiprian BUL 2398 0 1 – 0 0 Manole Stefan ROU 1902 ROU 62
3 63 ISR Atnilov Michael ISR 1898 0 ½ – ½ 0 FM Bok Benjamin NED 2360 NED 3
4 4 DEN FM Andersen Mads DEN 2336 0 ½ – ½ 0 Mc Clement Andrew SCO 1893 SCO 64
5 65 CZE Bujnosek Tomas CZE 1887 0 ½ – ½ 0 Pardo Simon David ESP 2321 ESP 5
6 6 UKR Bortnik Alexandr UKR 2308 0 1 – 0 0 Reale Simone ITA 1879 ITA 66
7 68 ITA Marsili Riccardo ITA 1873 0 ½ – ½ 0 Sanchez Ibern Marc ESP 2289 ESP 7
8 8 RUS Yanchenko Roman RUS 2273 0 ½ – ½ 0 Velioniskis Robertas LTU 1873 LTU 69
9 70 ISR Veinberg Nimrod ISR 1869 0 1 – 0 0 Anton Guijarro David ESP 2265 ESP 9
10 10 HUN Eltigani Omar HUN 2260 0 1 – 0 0 Salvioli Alessandro ITA 1866 ITA 72
11 73 SLO Hiti Domen SLO 1865 0 0 – 1 0 Santos Latasa Jaime ESP 2256 ESP 11
12 12 ARM CM Grigoryan Karen H ARM 2254 0 1 – 0 0 Vanagas Tadas LTU 1860 LTU 74
13 75 ITA Fagnani Alessandro ITA 1852 0 0 – 1 0 Alcaraz Ortega Javier ESP 2243 ESP 13
14 14 POL Dragun Kamil POL 2232 0 1 – 0 0 Santeramo Domenico ITA 1852 ITA 76
15 77 HUN Kalmar Miksa HUN 1851 0 0 – 1 0 De Filomeno Simone ITA 2221 ITA 15
16 16 FRA Giroyan Gary FRA 2202 0 1 – 0 0 Bogdan Horia-Daniel ROU 1842 ROU 78
17 79 AUT Binder Moriz AUT 1832 0 0 – 1 0 Doros Radu-Marian ROU 2192 ROU 17
18 18 ESP Cruz Lledo Pablo ESP 2190 0 1 – 0 0 Palazzotto Roberto ITA 1820 ITA 80
19 81 ROU Delgado-Vlaic Adrian ROU 1818 0 0 – 1 0 Korchmar Vasiliy RUS 2163 RUS 19
20 20 BIH Kadric Denis BIH 2156 0 1 – 0 0 Kralj Samo SLO 1810 SLO 82
21 83 ROU Chiru Alexandru ROU 1808 0 ½ – ½ 0 Beradze Irakli GEO 2137 GEO 21
22 22 ESP Tallo Dominguez Imar ESP 2124 0 ½ – ½ 0 Abozenko Georg EST 1801 EST 84
23 85 SVK Petras Marian SVK 1797 0 0 – 1 0 Lukovic Vladimir SRB 2115 SRB 23
24 24 BUL Monev Alexander BUL 2111 0 1 – 0 0 Garcia De Lomas Guerrero Carlo ESP 1793 ESP 86
25 87 ITA Bisi Samuele ITA 1777 0 0 – 1 0 Spornberger Maximilian ITA 2111 ITA 25
26 26 LIE Zier Oliver LIE 2103 0 1 – 0 0 Fridgeirsson Dagur Andri ISL 1775 ISL 88
27 89 ITA Giampieri Stefano ITA 1768 0 0 – 1 0 Nenezic Marko SRB 2090 SRB 27
28 28 CRO Ostovic Matija CRO 2090 0 1 – 0 0 Marconi Luca ITA 1767 ITA 90
29 91 TUR Ozdover Mustafa Berkay TUR 1765 0 ½ – ½ 0 Georgiadis Nico SUI 2085 SUI 29
30 30 ARM Pluzyan Aram ARM 2081 0 1 – 0 0 Uusitupa Antti FIN 1760 FIN 92
31 93 POR Andias Joao Pedro POR 1711 0 0 – 1 0 Hasenohr Benedict SUI 2080 SUI 31
32 32 MNE Draskovic Luka MNE 2079 0 ½ – ½ 0 Mamaliga Laurentiu MDA 1690 MDA 94
33 95 ITA Villa Giorgio ITA 1670 0 0 – 1 0 Altini Nicola ITA 2078 ITA 33
34 34 CRO Muskardin Mario CRO 2076 0 1 – 0 0 Torrent Casado Marc AND 1614 AND 96
35 97 ITA Scappaticci Gabriele ITA 1496 0 0 – 1 0 Djordjevic Danilo SRB 2056 SRB 35
36 36 POL Malec Sebastian POL 2041 0 1 – 0 0 Altini Ruggiero ITA 0 ITA 98
37 99 ITA Crincoli Leonardo ITA 0 0 0 – 1 0 Hampel Felix GER 2040 GER 37
38 38 ESP Gutierrez Valero Mario ESP 2024 0 ½ – ½ 0 Dazj Andrea ITA 0 ITA 100
39 101 ITA Della Sala Bruno ITA 0 0 0 – 1 0 Apresyan Zohrak ARM 2021 ARM 39
40 41 ESP Ladron De Guevara Pinto Paolo ESP 2020 0 1 – 0 0 Di Giacobbe Matteo ITA 0 ITA 102
41 103 ITA Di Paolantonio Leonardo ITA 0 0 0 – 1 0 Popov Mikhail RUS 2017 RUS 42
42 43 ENG Clarke Brandon G I ENG 2014 0 1 – 0 0 Donati Marco ITA 0 ITA 104
43 105 ITA Gattafoni Alessio ITA 0 0 ½ – ½ 0 Ronka Erik FIN 2005 FIN 44
44 45 ESP Tejedor Fuentes Enrique ESP 2004 0 1 – 0 0 Giammaria Alessandro ITA 0 ITA 106
45 107 ITA Giovanzanti Francesco ITA 0 0 0 – 1 0 Buyukasik Diyap TUR 2003 TUR 46
46 47 ITA Paltrinieri Nicholas ITA 1998 0 1 – 0 0 Gjika Gent ALB 0 ALB 108
47 109 ITA Gregori Giacomo ITA 0 0 0 – 1 0 Lewicki Miroslaw POL 1992 POL 48
48 49 ITA Stella Luca ITA 1987 0 0 – 1 0 Johansson Linus SWE 0 SWE 110
49 111 ITA Landi Filippo ITA 0 0 0 – 1 0 Siclovan Cristian-Daniel ROU 1985 ROU 50
50 51 GRE Kazakos Emmanouil GRE 1981 0 ½ – ½ 0 Murdochy Shivan SCO 0 SCO 112
51 113 SVK Novotny Adam SVK 0 0 ½ – ½ 0 Dalnodar Bernhard AUT 1978 AUT 52
52 53 ITA Boscolo Federico ITA 1973 0 1 – 0 0 Sacco Eugenio ITA 0 ITA 114
53 115 SCO Scott Jonathan SCO 0 0 0 – 1 0 Suntharalingam Jathavan NOR 1962 NOR 54
54 55 TUR CM Yuksel Atilla Koksal TUR 1961 0 1 – 0 0 Siagodnik Anton BLR 0 BLR 117
55 116 LAT Serdjuks Julians LAT 0 0 0 – 1 0 Shabanov Nurlan AZE 1952 AZE 56
56 57 NED Meng Roger NED 1945 0 1 – 0 0 Teutsch Alexander ITA 0 ITA 118
57 119 ITA Ubaldi Davide ITA 0 0 0 – 1 0 Melnik Igor UKR 1931 UKR 58
58 59 EST Lapidus Mark EST 1921 0 1 – 0 0 Vitale Romualdo ITA 0 ITA 120
59 121 LAT Zalitis Arturs-Aleksis LAT 0 0 0 – 1 0 Real Thibault BEL 1913 BEL 60
60 71 ITA Cavaliere Simone ITA 1868 0 0 – 1 0 Tirelli Mauro ITA 1878 ITA 67
61 40 ROU Malureanu Costin-George ROU 2021 0 1 – 0 0 Zinnai Graziano Matteo ITA 0 ITA 122
// <![CDATA[
if(typeof(adlink_randomnumber)==”undefined”){var adlink_randomnumber=Math.floor(Math.random()*10000000000)}
if(typeof(WLRCMD)==”undefined”){var WLRCMD=””}
if(typeof(adlink_tile)==”undefined”){var adlink_tile=1}else{adlink_tile++}
document.write(”);
// ]]>

Pairings/Results

Round 2 on 2009/09/01 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 1 RUS FM Bukavshin Ivan RUS 2404 1 1 Malec Sebastian POL 2041 POL 36
2 35 SRB Djordjevic Danilo SRB 2056 1 1 FM Berbatov Kiprian BUL 2398 BUL 2
3 37 GER Hampel Felix GER 2040 1 1 Bortnik Alexandr UKR 2308 UKR 6
4 39 ARM Apresyan Zohrak ARM 2021 1 1 Eltigani Omar HUN 2260 HUN 10
5 11 ESP Santos Latasa Jaime ESP 2256 1 1 Malureanu Costin-George ROU 2021 ROU 40
6 42 RUS Popov Mikhail RUS 2017 1 1 CM Grigoryan Karen H ARM 2254 ARM 12
7 13 ESP Alcaraz Ortega Javier ESP 2243 1 1 Ladron De Guevara Pinto Paolo ESP 2020 ESP 41
8 46 TUR Buyukasik Diyap TUR 2003 1 1 Dragun Kamil POL 2232 POL 14
9 15 ITA De Filomeno Simone ITA 2221 1 1 Clarke Brandon G I ENG 2014 ENG 43
10 48 POL Lewicki Miroslaw POL 1992 1 1 Giroyan Gary FRA 2202 FRA 16
11 17 ROU Doros Radu-Marian ROU 2192 1 1 Tejedor Fuentes Enrique ESP 2004 ESP 45
12 50 ROU Siclovan Cristian-Daniel ROU 1985 1 1 Cruz Lledo Pablo ESP 2190 ESP 18
13 19 RUS Korchmar Vasiliy RUS 2163 1 1 Paltrinieri Nicholas ITA 1998 ITA 47
14 54 NOR Suntharalingam Jathavan NOR 1962 1 1 Kadric Denis BIH 2156 BIH 20
15 23 SRB Lukovic Vladimir SRB 2115 1 1 Boscolo Federico ITA 1973 ITA 53
16 56 AZE Shabanov Nurlan AZE 1952 1 1 Monev Alexander BUL 2111 BUL 24
17 25 ITA Spornberger Maximilian ITA 2111 1 1 CM Yuksel Atilla Koksal TUR 1961 TUR 55
18 58 UKR Melnik Igor UKR 1931 1 1 Zier Oliver LIE 2103 LIE 26
19 27 SRB Nenezic Marko SRB 2090 1 1 Meng Roger NED 1945 NED 57
20 60 BEL Real Thibault BEL 1913 1 1 Ostovic Matija CRO 2090 CRO 28
21 67 ITA Tirelli Mauro ITA 1878 1 1 Pluzyan Aram ARM 2081 ARM 30
22 31 SUI Hasenohr Benedict SUI 2080 1 1 Lapidus Mark EST 1921 EST 59
23 33 ITA Altini Nicola ITA 2078 1 1 Veinberg Nimrod ISR 1869 ISR 70
24 110 SWE Johansson Linus SWE 0 1 1 Muskardin Mario CRO 2076 CRO 34
25 3 NED FM Bok Benjamin NED 2360 ½ ½ Bujnosek Tomas CZE 1887 CZE 65
26 69 LTU Velioniskis Robertas LTU 1873 ½ ½ FM Andersen Mads DEN 2336 DEN 4
27 5 ESP Pardo Simon David ESP 2321 ½ ½ Atnilov Michael ISR 1898 ISR 63
28 7 ESP Sanchez Ibern Marc ESP 2289 ½ ½ Chiru Alexandru ROU 1808 ROU 83
29 64 SCO Mc Clement Andrew SCO 1893 ½ ½ Yanchenko Roman RUS 2273 RUS 8
30 21 GEO Beradze Irakli GEO 2137 ½ ½ Marsili Riccardo ITA 1873 ITA 68
31 94 MDA Mamaliga Laurentiu MDA 1690 ½ ½ Tallo Dominguez Imar ESP 2124 ESP 22
32 29 SUI Georgiadis Nico SUI 2085 ½ ½ Gattafoni Alessio ITA 0 ITA 105
33 84 EST Abozenko Georg EST 1801 ½ ½ Draskovic Luka MNE 2079 MNE 32
34 112 SCO Murdochy Shivan SCO 0 ½ ½ Gutierrez Valero Mario ESP 2024 ESP 38
35 44 FIN Ronka Erik FIN 2005 ½ ½ Novotny Adam SVK 0 SVK 113
36 100 ITA Dazj Andrea ITA 0 ½ ½ Kazakos Emmanouil GRE 1981 GRE 51
37 52 AUT Dalnodar Bernhard AUT 1978 ½ ½ Ozdover Mustafa Berkay TUR 1765 TUR 91
38 9 ESP Anton Guijarro David ESP 2265 0 0 Andias Joao Pedro POR 1711 POR 93
39 96 AND Torrent Casado Marc AND 1614 0 0 Stella Luca ITA 1987 ITA 49
40 98 ITA Altini Ruggiero ITA 0 0 0 Pirverdiyev Aqil AZE 1905 AZE 61
41 62 ROU Manole Stefan ROU 1902 0 0 Villa Giorgio ITA 1670 ITA 95
42 66 ITA Reale Simone ITA 1879 0 0 Scappaticci Gabriele ITA 1496 ITA 97
43 102 ITA Di Giacobbe Matteo ITA 0 0 0 Cavaliere Simone ITA 1868 ITA 71
44 72 ITA Salvioli Alessandro ITA 1866 0 0 Crincoli Leonardo ITA 0 ITA 99
45 104 ITA Donati Marco ITA 0 0 0 Hiti Domen SLO 1865 SLO 73
46 74 LTU Vanagas Tadas LTU 1860 0 0 Della Sala Bruno ITA 0 ITA 101
47 106 ITA Giammaria Alessandro ITA 0 0 0 Fagnani Alessandro ITA 1852 ITA 75
48 76 ITA Santeramo Domenico ITA 1852 0 0 Di Paolantonio Leonardo ITA 0 ITA 103
49 108 ALB Gjika Gent ALB 0 0 0 Kalmar Miksa HUN 1851 HUN 77
50 78 ROU Bogdan Horia-Daniel ROU 1842 0 0 Giovanzanti Francesco ITA 0 ITA 107
51 114 ITA Sacco Eugenio ITA 0 0 0 Binder Moriz AUT 1832 AUT 79
52 80 ITA Palazzotto Roberto ITA 1820 0 0 Gregori Giacomo ITA 0 ITA 109
53 117 BLR Siagodnik Anton BLR 0 0 0 Delgado-Vlaic Adrian ROU 1818 ROU 81
54 82 SLO Kralj Samo SLO 1810 0 0 Landi Filippo ITA 0 ITA 111
55 118 ITA Teutsch Alexander ITA 0 0 0 Petras Marian SVK 1797 SVK 85
56 86 ESP Garcia De Lomas Guerrero Carlo ESP 1793 0 0 Scott Jonathan SCO 0 SCO 115
57 120 ITA Vitale Romualdo ITA 0 0 0 Bisi Samuele ITA 1777 ITA 87
58 88 ISL Fridgeirsson Dagur Andri ISL 1775 0 0 Serdjuks Julians LAT 0 LAT 116
59 122 ITA Zinnai Graziano Matteo ITA 0 0 0 Giampieri Stefano ITA 1768 ITA 89
60 90 ITA Marconi Luca ITA 1767 0 0 Ubaldi Davide ITA 0 ITA 119
61 92 FIN Uusitupa Antti FIN 1760 0 0 Zalitis Arturs-Aleksis LAT 0 LAT 121
// <![CDATA[
if(typeof(adlink_randomnumber)==”undefined”){var adlink_randomnumber=Math.floor(Math.random()*10000000000)}
if(typeof(WLRCMD)==”undefined”){var WLRCMD=””}
if(typeof(adlink_tile)==”undefined”){var adlink_tile=1}else{adlink_tile++}
document.write(”);
// ]]>

European Youth Chess Championship 2009 Boys – 16 ani

Pairings/Results

Round 1 on 2009/08/31 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 51 BUL Andreev Sasho BUL 2090 0 0 – 1 0 IM Grandelius Nils SWE 2515 SWE 1
2 2 ESP FM Arribas Lopez Angel ESP 2429 0 ½ – ½ 0 Jacko Vladimir SVK 2079 SVK 52
3 53 BEL Schaeken Yordi BEL 2078 0 0 – 1 0 FM Kanarek Marcel POL 2422 POL 3
4 4 ISR CM Popilski Gil ISR 2392 0 1 – 0 0 Piscitelli Vito ITA 2067 ITA 54
5 55 ITA Marguerettaz Davy ITA 2048 0 0 – 1 0 FM Van Kampen Robin NED 2383 NED 5
6 6 GRE Pavlidis Antonios GRE 2360 0 1 – 0 0 Vandevenne Sander BEL 2043 BEL 56
7 57 ISR Tal Eyal ISR 2028 0 1 – 0 0 FM Song Julien FRA 2319 FRA 7
8 8 POL FM Strzemiecki Zbigniew POL 2314 0 1 – 0 0 Davi Alessandro ITA 2027 ITA 58
9 59 ESP Pozueta Alegria Adrian ESP 2022 0 0 – 1 0 FM Firat Burak TUR 2310 TUR 9
10 10 GEO Javakhadze Zurab GEO 2309 0 1 – 0 0 Pecurica Milos MNE 2010 MNE 60
11 61 TUR Topak Engin TUR 2005 0 ½ – ½ 0 Petenyi Tamas SVK 2308 SVK 11
12 12 BLR FM Kovalev Vladislav BLR 2307 0 1 – 0 0 Rozic Samo SLO 1999 SLO 62
13 63 ITA Franciosi Fausto ITA 1993 0 0 – 1 0 FM Stella Andrea ITA 2301 ITA 13
14 14 UKR Danilenko Dmitriy UKR 2290 0 ½ – ½ 0 Schaerer Julian SUI 1975 SUI 64
15 65 SUI Stoeri Simon SUI 1974 0 0 – 1 0 Baghdasaryan Vahe ARM 2275 ARM 15
16 16 ROU Hajbok Robert ROU 2274 0 1 – 0 0 Martinho Filipe POR 1973 POR 66
17 67 BIH Kokotovic Aleksandar BIH 1967 0 0 – 1 0 Sochacki Christophe FRA 2274 FRA 17
18 18 GER Kotainy Jens GER 2270 0 ½ – ½ 0 De Ridder Dieter BEL 1914 BEL 68
19 69 ITA Piccinini Samuele ITA 1908 0 0 – 1 0 Juhasz Kristof HUN 2268 HUN 19
20 20 ESP Fernandez Garcia Jose Miguel ESP 2261 0 0 – 1 0 Botto Julien MNC 1906 MNC 70
21 71 ITA Sagripanti Michele ITA 1893 0 ½ – ½ 0 Halvax Georg AUT 2260 AUT 21
22 22 ESP Antolin Concha Diego ESP 2252 0 1 – 0 0 Di Trapani Davide ITA 1883 ITA 72
23 73 ITA Melone Antonio ITA 1881 0 0 – 1 0 Srbis Jurica CRO 2250 CRO 23
24 24 AUT Hartl Daniel AUT 2249 0 1 – 0 0 Miandro Steven ITA 1878 ITA 74
25 75 FIN Immonen Vihtori FIN 1872 0 0 – 1 0 Szabo Bence HUN 2243 HUN 25
26 26 ISR Nakar Eylon ISR 2242 0 1 – 0 0 Anaya Lopez Gonzalo Javier ESP 1871 ESP 76
27 77 LTU Ralys Vincas LTU 1868 0 0 – 1 0 FM Aghasaryan Robert ARM 2240 ARM 27
28 28 SRB Nestorovic Lazar SRB 2240 0 1 – 0 0 Foster James M ENG 1867 ENG 78
29 79 GEO Tsirekidze Giorgi GEO 1864 0 0 – 1 0 Mammadov Zaur AZE 2235 AZE 29
30 30 AZE Rzayev Bahruz AZE 2228 0 ½ – ½ 0 Ballas Kleon-Evangelos GRE 1859 GRE 80
31 81 GRE Gouliaros-Antoniadis Alexandro GRE 1858 0 0 – 1 0 Meskovs Nikita LAT 2221 LAT 31
32 32 GEO Lortkipanidze Nodar GEO 2218 0 1 – 0 0 Balzano Aldo ITA 1853 ITA 82
33 83 ITA Rombaldoni Brian ITA 1831 0 0 – 1 0 Pruja Ramirez De Cartagena Mar ESP 2214 ESP 33
34 34 GRE Kaforos Dimitrios-Alkis GRE 2209 0 1 – 0 0 Schneider Rafael LUX 1823 LUX 84
35 85 SVK Mraz Martin SVK 1813 0 0 – 1 0 Godart Francois BEL 2179 BEL 35
36 36 CZE Vlasak Lukas CZE 2177 0 1 – 0 0 Marconi Gabriele ITA 1795 ITA 86
37 87 EST Orava Aleksander EST 1794 0 ½ – ½ 0 Rabatin Jakub CZE 2175 CZE 37
38 38 ESP Colon Garcia Enrique ESP 2173 0 1 – 0 0 Rasulo Stefano ITA 1794 ITA 88
39 89 SCO Wright Jonathan SCO 1776 0 0 – 1 0 Rioboo De Larriva Alvaro ESP 2150 ESP 39
40 40 NOR Arvola Benjamin NOR 2144 0 0 – 1 0 Garcia Perez Javier ESP 1752 ESP 90
41 91 ITA Bongioanni Alberto ITA 1747 0 0 – 1 0 Berchtenbreiter Maximilian GER 2143 GER 41
42 42 BLR Khachykian David BLR 2139 0 1 – 0 0 Draskovic Davor MNE 1702 MNE 93
43 94 ITA Binci Luca ITA 1675 0 0 – 1 0 Givon Asaf ISR 2132 ISR 43
44 44 GRE Skoulakis Charalambos GRE 2132 0 1 – 0 0 Fornelli Marco ITA 0 ITA 95
45 96 BUL Genchev Evgeni BUL 0 0 ½ – ½ 0 Fiducioso Marco ITA 2122 ITA 45
46 46 AZE Huseyn Orkhan AZE 2121 0 1 – 0 0 Marchetti Michael ITA 0 ITA 97
47 98 AND Pericas Rechi Marc AND 0 0 0 – 1 0 Handler Lukas AUT 2115 AUT 47
48 48 NED Ten Hertog Hugo NED 2108 0 1 – 0 0 Setala Ilmo FIN 0 FIN 99
49 100 MDA Sevciuc Vladlen MDA 0 0 0 – 1 0 Seegert Kristian DEN 2103 DEN 49
50 50 AUT Schnegg Daniel AUT 2092 0 1 – 0 0 Simongini Giacomo ITA 0 ITA 101
51 92 ITA Rossi Nicolo ITA 1721 0 0 not paired

Pairings/Results

Round 2 on 2009/09/01 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 1 SWE IM Grandelius Nils SWE 2515 1 1 Mammadov Zaur AZE 2235 AZE 29
2 3 POL FM Kanarek Marcel POL 2422 1 1 Lortkipanidze Nodar GEO 2218 GEO 32
3 31 LAT Meskovs Nikita LAT 2221 1 1 CM Popilski Gil ISR 2392 ISR 4
4 5 NED FM Van Kampen Robin NED 2383 1 1 Kaforos Dimitrios-Alkis GRE 2209 GRE 34
5 33 ESP Pruja Ramirez De Cartagena Mar ESP 2214 1 1 Pavlidis Antonios GRE 2360 GRE 6
6 35 BEL Godart Francois BEL 2179 1 1 FM Strzemiecki Zbigniew POL 2314 POL 8
7 9 TUR FM Firat Burak TUR 2310 1 1 Vlasak Lukas CZE 2177 CZE 36
8 39 ESP Rioboo De Larriva Alvaro ESP 2150 1 1 Javakhadze Zurab GEO 2309 GEO 10
9 41 GER Berchtenbreiter Maximilian GER 2143 1 1 FM Kovalev Vladislav BLR 2307 BLR 12
10 13 ITA FM Stella Andrea ITA 2301 1 1 Colon Garcia Enrique ESP 2173 ESP 38
11 15 ARM Baghdasaryan Vahe ARM 2275 1 1 Khachykian David BLR 2139 BLR 42
12 43 ISR Givon Asaf ISR 2132 1 1 Hajbok Robert ROU 2274 ROU 16
13 17 FRA Sochacki Christophe FRA 2274 1 1 Skoulakis Charalambos GRE 2132 GRE 44
14 19 HUN Juhasz Kristof HUN 2268 1 1 Huseyn Orkhan AZE 2121 AZE 46
15 47 AUT Handler Lukas AUT 2115 1 1 Antolin Concha Diego ESP 2252 ESP 22
16 23 CRO Srbis Jurica CRO 2250 1 1 Ten Hertog Hugo NED 2108 NED 48
17 49 DEN Seegert Kristian DEN 2103 1 1 Hartl Daniel AUT 2249 AUT 24
18 25 HUN Szabo Bence HUN 2243 1 1 Schnegg Daniel AUT 2092 AUT 50
19 70 MNC Botto Julien MNC 1906 1 1 Nakar Eylon ISR 2242 ISR 26
20 27 ARM FM Aghasaryan Robert ARM 2240 1 1 Tal Eyal ISR 2028 ISR 57
21 90 ESP Garcia Perez Javier ESP 1752 1 1 Nestorovic Lazar SRB 2240 SRB 28
22 64 SUI Schaerer Julian SUI 1975 ½ ½ FM Arribas Lopez Angel ESP 2429 ESP 2
23 11 SVK Petenyi Tamas SVK 2308 ½ ½ Sagripanti Michele ITA 1893 ITA 71
24 52 SVK Jacko Vladimir SVK 2079 ½ ½ Danilenko Dmitriy UKR 2290 UKR 14
25 80 GRE Ballas Kleon-Evangelos GRE 1859 ½ ½ Kotainy Jens GER 2270 GER 18
26 21 AUT Halvax Georg AUT 2260 ½ ½ Topak Engin TUR 2005 TUR 61
27 68 BEL De Ridder Dieter BEL 1914 ½ ½ Rzayev Bahruz AZE 2228 AZE 30
28 37 CZE Rabatin Jakub CZE 2175 ½ ½ Genchev Evgeni BUL 0 BUL 96
29 45 ITA Fiducioso Marco ITA 2122 ½ ½ Orava Aleksander EST 1794 EST 87
30 7 FRA FM Song Julien FRA 2319 0 0 Ralys Vincas LTU 1868 LTU 77
31 76 ESP Anaya Lopez Gonzalo Javier ESP 1871 0 0 Fernandez Garcia Jose Miguel ESP 2261 ESP 20
32 78 ENG Foster James M ENG 1867 0 0 Arvola Benjamin NOR 2144 NOR 40
33 79 GEO Tsirekidze Giorgi GEO 1864 0 0 Andreev Sasho BUL 2090 BUL 51
34 82 ITA Balzano Aldo ITA 1853 0 0 Schaeken Yordi BEL 2078 BEL 53
35 54 ITA Piscitelli Vito ITA 2067 0 0 Gouliaros-Antoniadis Alexandro GRE 1858 GRE 81
36 84 LUX Schneider Rafael LUX 1823 0 0 Marguerettaz Davy ITA 2048 ITA 55
37 56 BEL Vandevenne Sander BEL 2043 0 0 Rombaldoni Brian ITA 1831 ITA 83
38 58 ITA Davi Alessandro ITA 2027 0 0 Mraz Martin SVK 1813 SVK 85
39 86 ITA Marconi Gabriele ITA 1795 0 0 Pozueta Alegria Adrian ESP 2022 ESP 59
40 60 MNE Pecurica Milos MNE 2010 0 0 Wright Jonathan SCO 1776 SCO 89
41 62 SLO Rozic Samo SLO 1999 0 0 Bongioanni Alberto ITA 1747 ITA 91
42 88 ITA Rasulo Stefano ITA 1794 0 0 Franciosi Fausto ITA 1993 ITA 63
43 93 MNE Draskovic Davor MNE 1702 0 0 Stoeri Simon SUI 1974 SUI 65
44 66 POR Martinho Filipe POR 1973 0 0 Rossi Nicolo ITA 1721 ITA 92
45 95 ITA Fornelli Marco ITA 0 0 0 Kokotovic Aleksandar BIH 1967 BIH 67
46 97 ITA Marchetti Michael ITA 0 0 0 Piccinini Samuele ITA 1908 ITA 69
47 72 ITA Di Trapani Davide ITA 1883 0 0 Binci Luca ITA 1675 ITA 94
48 99 FIN Setala Ilmo FIN 0 0 0 Melone Antonio ITA 1881 ITA 73
49 74 ITA Miandro Steven ITA 1878 0 0 Pericas Rechi Marc AND 0 AND 98
50 101 ITA Simongini Giacomo ITA 0 0 0 Immonen Vihtori FIN 1872 FIN 75
51 100 MDA Sevciuc Vladlen MDA 0 0 bye

European Youth Chess Championship 2009 Boys – 18 ani

Pairings/Results

Round 1 on 2009/08/31 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 51 GRE Filippas Sebastian GRE 2224 0 1 – 0 0 GM Salgado Lopez Ivan ESP 2558 ESP 1
2 2 ROU GM Chirila Ioan-Cristian ROU 2526 0 1 – 0 0 Ketzetzis Georgios GRE 2222 GRE 52
3 53 BEL Soors Stef BEL 2222 0 0 – 1 0 IM Martinovic Sasa CRO 2525 CRO 3
4 4 HUN IM Prohaszka Peter HUN 2508 0 1 – 0 0 Getz Nicolai NOR 2219 NOR 54
5 55 POL Sabuk Piotr POL 2216 0 0 – 1 0 Nabaty Tamir ISR 2504 ISR 5
6 6 POL GM Swiercz Dariusz POL 2492 0 0 – 1 0 Nuri Kambez SUI 2198 SUI 56
7 57 RUS FM Biryukov Mikhail RUS 2187 0 0 – 1 0 IM Rasulov Vugar AZE 2482 AZE 7
8 8 ARM GM Ter-Sahakyan Samvel ARM 2480 0 1 – 0 0 Larmuseau Maarten BEL 2169 BEL 58
9 59 BEL De Schampheleire Glen BEL 2156 0 0 – 1 0 IM Alonso Rosell Alvar ESP 2461 ESP 9
10 10 ESP IM Recuero Guerra David ESP 2460 0 1 – 0 0 Lach Piotr POL 2148 POL 60
11 61 SVK Jendrichovsky Peter SVK 2147 0 0 – 1 0 IM Krejci Jan CZE 2453 CZE 11
12 12 RUS FM Kopylov Alexander A RUS 2442 0 1 – 0 0 Torres Ventosa Pedro Eugenio ESP 2135 ESP 62
13 63 SWE Janse Rasmus SWE 2127 0 0 – 1 0 IM Benidze Davit GEO 2437 GEO 13
14 14 TUR FM Yilmaz Mustafa TUR 2432 0 1 – 0 0 Homatidis Panagiotis GRE 2123 GRE 64
15 65 EST Holvason Juri EST 2118 0 0 – 1 0 FM Rombaldoni Axel ITA 2425 ITA 15
16 16 GEO FM Paichadze Luka GEO 2420 0 1 – 0 0 Nitelea Barbu-Alexandru ROU 2099 ROU 66
17 67 ISL Omarsson Dadi ISL 2091 0 ½ – ½ 0 IM Cabrera Trujillo Jorge ESP 2410 ESP 17
18 18 BLR FM Bulanov Dmitri BLR 2393 0 1 – 0 0 Hohluks Aleksandrs LAT 2085 LAT 68
19 69 POR Casanova Fernando POR 2059 0 0 – 1 0 FM Leniart Arkadiusz POL 2390 POL 19
20 20 ROU FM Georgescu Tiberiu ROU 2382 0 1 – 0 0 Gonzalez Laso Adrian ESP 2059 ESP 70
21 71 BEL Herman Jean BEL 2050 0 ½ – ½ 0 FM Anton Teodor ROU 2379 ROU 21
22 22 NED FM Kleijn Christov NED 2377 0 1 – 0 0 Rocks Daniel SCO 2037 SCO 72
23 73 SCO Sreeves Clement SCO 2011 0 1 – 0 0 FM Valsecchi Alessio ITA 2372 ITA 23
24 24 HUN FM To Nhat Minh HUN 2366 0 1 – 0 0 Piccoli Vincenzo ITA 2007 ITA 74
25 75 BEL Van Cappellen Jonas BEL 2002 0 0 – 1 0 FM Poetz Florian AUT 2364 AUT 25
26 26 GRE FM Pavlidis Anastasios GRE 2348 0 ½ – ½ 0 Kavcic Janez SLO 1998 SLO 76
27 77 SCO Hookham Jamie SCO 1997 0 0 – 1 0 Sivuk Vitaly UKR 2346 UKR 27
28 28 AZE FM Mammadov Ayaz AZE 2331 0 1 – 0 0 Vukcevic Nemanja MNE 1996 MNE 78
29 79 DEN Glibstrup Jakob DEN 1978 0 0 – 1 0 Janev Tihomir BUL 2322 BUL 29
30 30 GRE Goumas Georgios GRE 2315 0 1 – 0 0 Zupec Jan SLO 1976 SLO 80
31 81 ITA Mereu Matteo ITA 1964 0 0 – 1 0 FM Ponizil Cyril CZE 2314 CZE 31
32 32 AUT FM Platzgummer Fabian AUT 2308 0 1 – 0 0 Albertini Luca ITA 1950 ITA 82
33 83 BIH Sitnic Adnan BIH 1927 0 0 – 1 0 Stankovic Milos SRB 2306 SRB 33
34 34 ARM Vardanian Haik G ARM 2300 0 ½ – ½ 0 Balokas Dimitrios GRE 1922 GRE 84
35 85 ENG Lobo Richard A ENG 1920 0 ½ – ½ 0 Graf Felix GER 2291 GER 35
36 36 FRA Massoni Michael FRA 2291 0 ½ – ½ 0 Palazzotto Giuseppe ITA 1920 ITA 86
37 87 GRE Karaoulanis Dimitrios GRE 1898 0 0 – 1 0 Varga David SVK 2285 SVK 37
38 38 ITA Pomaro Alberto ITA 2284 0 1 – 0 0 Baloire Endy ITA 1895 ITA 88
39 89 LUX Salentiny Eric LUX 1861 0 0 – 1 0 Bebel Arkadiusz POL 2276 POL 39
40 40 ARM Gevorgyan David ARM 2274 0 1 – 0 0 Dvornicen Ivan MDA 1859 MDA 90
41 91 SCO Mac Gregor Ian Ross SCO 1854 0 0 – 1 0 Mordechai Hanan ISR 2263 ISR 41
42 42 TUR Yilmazyerli Mert TUR 2255 0 1 – 0 0 Zamengo Bruno ITA 1847 ITA 92
43 93 ITA Pelagalli Marco ITA 1836 0 0 – 1 0 Martin Fuentes Alberto ESP 2244 ESP 43
44 44 ITA Gallucci Alessio ITA 2240 0 1 – 0 0 Giacchetti Lorenzo ITA 1818 ITA 94
45 95 FIN Setala Touko FIN 1808 0 1 – 0 0 Stips Felix ITA 2240 ITA 45
46 46 GRE Kourousis Epaminondas GRE 2237 0 1 – 0 0 Attuati Stefano ITA 1776 ITA 96
47 97 ITA Albano Axel ITA 0 0 0 – 1 0 Smola Michal POL 2231 POL 47
48 48 SUI Botta Gabriele SUI 2228 0 1 – 0 0 Braas Patrick LUX 0 LUX 98
49 99 ITA Della Mora David ITA 0 0 0 – 1 0 Garnelis Julius LTU 2228 LTU 49
50 50 FRA Ollier Pablo FRA 2226 0 1 – 0 0 Glaser Daniel AUT 0 AUT 100
51 101 ITA Palmitessa Andrea ITA 0 0 1 bye

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s