Sah cu Ceausescu

Aici veti gasi cele mai interesante subiecte ale sportului mintii!Nu ezitati sa intrati in misterioasa si tulburator de frumoasa lume a sahului! Sa aveti in fiecare zi pofta de viata si de sah!

Fermi: Campionatul european de juniori :10, 12, 14, 16, 18 ani: Rezultate runda 5, Perechi runda 6

Posted by Costin Beiu pe septembrie 4, 2009

fermi

European Youth Chess Championship 2009 Baieti – 10 ani

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 2 HUN Gledura Benjamin HUN 2007 4 ½ – ½ 4 Shtembuliak Evgeny UKR 2021 UKR 1
2 57 ARM Mkrtchyan Mikayel ARM 0 1 – 0 4 Nayhebaver Martin SVK 0 SVK 60
3 6 SVK Haring Viktor SVK 1914 3 1 – 0 3 Salagran Ferragut Guillem ESP 1725 ESP 16
4 8 BEL Capone Nicola BEL 1851 3 0 – 1 3 Petrosyan Arman ARM 1680 ARM 17
5 26 AZE Abbasov Zaur AZE 0 3 0 – 1 3 Pak Alexander RUS 1848 RUS 9
6 10 BLR Sheremet Anton BLR 1830 3 ½ – ½ 3 Chao Vale Fernando ESP 1563 ESP 22
7 12 RUS Savenkov Konstantin RUS 1801 3 ½ – ½ 3 Ballas Athanasios-Panag. GRE 1542 GRE 23
8 65 FRA Rambaldi Francesco FRA 0 3 1 – 0 3 Trjapishko Alexandr UKR 1768 UKR 13
9 14 ITA Carnicelli Valerio ITA 1747 3 0 – 1 3 Wadsworth Matthew J ENG 0 ENG 81
10 53 NED Lecomte Robin NED 0 3 1 – 0 3 Marek Matyas CZE 1747 CZE 15
11 3 RUS Kudelya Igor RUS 1974 1 – 0 Arcuti Davide SUI 0 SUI 29
12 4 UKR Maltsev Leonid UKR 1936 1 – 0 Majhi Ankit NED 0 NED 55
13 24 POL Adamczewski Maciej POL 1532 0 – 1 Salim Riza ROU 1920 ROU 5
14 30 RUS Ayvazyan Nikita RUS 0 1 – 0 Ovsepyan Arshak GER 1860 GER 7
15 58 ISR Moss Guy ISR 0 ½ – ½ Sevgi Volkan TUR 1828 TUR 11
16 18 BUL Petrov Vladimir BUL 1677 1 – 0 Brcar Matej SLO 0 SLO 33
17 36 BIH Cetojevic Radoslav BIH 0 2 0 – 1 Szucs Matyas CZE 0 CZE 74
18 43 RUS Golikov Nikolai RUS 0 2 1 – 0 2 Morozov Nichita MDA 1666 MDA 19
19 45 ITA Iannello Andrea ITA 0 2 0 – 1 2 Moroni Luca ITA 1576 ITA 21
20 47 POL Januszkiewicz Wojciech POL 0 2 1 – 0 2 Urdulashvili Alexandre GEO 1444 GEO 25
21 49 TUR Karacan Canberk TUR 0 2 1 – 0 2 Akhundov Shamshad AZE 0 AZE 27
22 67 FRA Rey Gaetan FRA 0 2 1 – 0 2 Bisi Riccardo ITA 0 ITA 31
23 32 SLO Bratkovic Jakob SLO 0 2 1 – 0 2 Kalinouski Siarhei BLR 0 BLR 48
24 34 ITA Cafaro Luca ITA 0 2 ½ – ½ 2 Musiienko Danylo UKR 0 UKR 59
25 79 BEL Tomme Lowie BEL 0 2 1 – 0 2 Carabello Daniele ITA 0 ITA 35
26 38 BEL Decrop Hendrik BEL 0 2 1 – 0 2 Skillen Fergus SCO 0 SCO 72
27 75 ISL Thorgeirsson Jon Kristinn ISL 0 2 1 – 0 2 Gesyan Suren ARM 0 ARM 42
28 52 UKR Kulesh Vladyslav UKR 0 1 – 0 2 Tumanov Dmitri FIN 0 FIN 80
29 77 UKR Tkachov Kostyantyn UKR 0 1 – 0 Falasca Valerio ITA 0 ITA 40
30 63 GRE Pavlidis Pavlos GRE 0 ½ – ½ Tica Sven CRO 0 CRO 76
31 41 RUS Fedotov Nikita RUS 0 1 1 – 0 1 Maniglio Thomas ITA 0 ITA 56
32 44 TUR Gungor Ali Guvenc TUR 0 1 0 – 1 1 Schweighoffer Martin SUI 0 SUI 68
33 64 POL Pham Juliusz POL 0 1 ½ – ½ 1 Janiszewski Filip POL 0 POL 46
34 70 POR Silva Goncalo POR 0 1 0 – 1 1 Karlinski Lukas LTU 0 LTU 50
35 51 TUR Kolbasi Mert Kazim TUR 0 1 ½ – ½ 1 Stamatopoulos Georgios GRE 0 GRE 73
36 78 LAT Tokranovs Dmitrijs LAT 0 1 1 – 0 1 Lukic Lazar MNE 0 MNE 54
37 28 ITA Arbore Daniele ITA 0 ½ 1 – 0 1 Sinjari Dhimitri ALB 0 ALB 71
38 20 ESP Rodriguez Mellado Antonio ESP 1643 ½ 1 – 0 ½ Pannwitz Kai SCO 0 SCO 62
39 61 ITA Nespeca Giacomo ITA 0 ½ 0 – 1 ½ Confalonieri Luca ITA 0 ITA 37
40 39 ITA Di Benedetto Edoardo ITA 0 ½ ½ – ½ ½ Ramundi Lorenzo ITA 0 ITA 66
41 69 RUS Sidorov Anton RUS 0 0 1 bye

Round 6 on 2009/09/06 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 1 UKR Shtembuliak Evgeny UKR 2021 Mkrtchyan Mikayel ARM 0 ARM 57
2 17 ARM Petrosyan Arman ARM 1680 4 Gledura Benjamin HUN 2007 HUN 2
3 60 SVK Nayhebaver Martin SVK 0 4 4 Haring Viktor SVK 1914 SVK 6
4 9 RUS Pak Alexander RUS 1848 4 4 Rambaldi Francesco FRA 0 FRA 65
5 81 ENG Wadsworth Matthew J ENG 0 4 4 Lecomte Robin NED 0 NED 53
6 18 BUL Petrov Vladimir BUL 1677 Kudelya Igor RUS 1974 RUS 3
7 22 ESP Chao Vale Fernando ESP 1563 Maltsev Leonid UKR 1936 UKR 4
8 5 ROU Salim Riza ROU 1920 Ayvazyan Nikita RUS 0 RUS 30
9 23 GRE Ballas Athanasios-Panag. GRE 1542 Sheremet Anton BLR 1830 BLR 10
10 74 CZE Szucs Matyas CZE 0 Savenkov Konstantin RUS 1801 RUS 12
11 32 SLO Bratkovic Jakob SLO 0 3 3 Capone Nicola BEL 1851 BEL 8
12 11 TUR Sevgi Volkan TUR 1828 3 3 Decrop Hendrik BEL 0 BEL 38
13 13 UKR Trjapishko Alexandr UKR 1768 3 3 Golikov Nikolai RUS 0 RUS 43
14 47 POL Januszkiewicz Wojciech POL 0 3 3 Carnicelli Valerio ITA 1747 ITA 14
15 15 CZE Marek Matyas CZE 1747 3 3 Karacan Canberk TUR 0 TUR 49
16 16 ESP Salagran Ferragut Guillem ESP 1725 3 3 Moss Guy ISR 0 ISR 58
17 21 ITA Moroni Luca ITA 1576 3 3 Thorgeirsson Jon Kristinn ISL 0 ISL 75
18 67 FRA Rey Gaetan FRA 0 3 3 Abbasov Zaur AZE 0 AZE 26
19 29 SUI Arcuti Davide SUI 0 3 Tomme Lowie BEL 0 BEL 79
20 7 GER Ovsepyan Arshak GER 1860 Kulesh Vladyslav UKR 0 UKR 52
21 59 UKR Musiienko Danylo UKR 0 Adamczewski Maciej POL 1532 POL 24
22 33 SLO Brcar Matej SLO 0 Tkachov Kostyantyn UKR 0 UKR 77
23 55 NED Majhi Ankit NED 0 Cafaro Luca ITA 0 ITA 34
24 19 MDA Morozov Nichita MDA 1666 2 2 Iannello Andrea ITA 0 ITA 45
25 25 GEO Urdulashvili Alexandre GEO 1444 2 2 Kalinouski Siarhei BLR 0 BLR 48
26 27 AZE Akhundov Shamshad AZE 0 2 2 Karlinski Lukas LTU 0 LTU 50
27 31 ITA Bisi Riccardo ITA 0 2 2 Pavlidis Pavlos GRE 0 GRE 63
28 35 ITA Carabello Daniele ITA 0 2 2 Schweighoffer Martin SUI 0 SUI 68
29 80 FIN Tumanov Dmitri FIN 0 2 2 Cetojevic Radoslav BIH 0 BIH 36
30 72 SCO Skillen Fergus SCO 0 2 2 Fedotov Nikita RUS 0 RUS 41
31 42 ARM Gesyan Suren ARM 0 2 2 Tokranovs Dmitrijs LAT 0 LAT 78
32 76 CRO Tica Sven CRO 0 2 Kolbasi Mert Kazim TUR 0 TUR 51
33 46 POL Janiszewski Filip POL 0 Rodriguez Mellado Antonio ESP 1643 ESP 20
34 73 GRE Stamatopoulos Georgios GRE 0 Arbore Daniele ITA 0 ITA 28
35 37 ITA Confalonieri Luca ITA 0 Falasca Valerio ITA 0 ITA 40
36 54 MNE Lukic Lazar MNE 0 1 Pham Juliusz POL 0 POL 64
37 39 ITA Di Benedetto Edoardo ITA 0 1 1 Sinjari Dhimitri ALB 0 ALB 71
38 69 RUS Sidorov Anton RUS 0 1 1 Gungor Ali Guvenc TUR 0 TUR 44
39 56 ITA Maniglio Thomas ITA 0 1 1 Silva Goncalo POR 0 POR 70
40 66 ITA Ramundi Lorenzo ITA 0 1 ½ Pannwitz Kai SCO 0 SCO 62
41 61 ITA Nespeca Giacomo ITA 0 ½ bye

European Youth Chess Championship 2009 Baieti – 12 ani

Round 5 on 2009/09/04 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 12 HUN Csonka Balazs HUN 2062 4 1 – 0 4 Boruchovsky Avital ISR 2084 ISR 8
2 17 TUR CM Sanal Vahap TUR 1976 0 – 1 Zanan Evgeny RUS 2111 RUS 4
3 19 POL Kaczmarek Aleksander POL 1967 0 – 1 Lamard Guillaume FRA 2101 FRA 5
4 41 ARM Petrosyan Manuel ARM 1822 ½ – ½ Svane Rasmus GER 2080 GER 9
5 24 BUL Daskalov Dimitar BUL 1936 1 – 0 Harutyunian Tigran K ARM 2064 ARM 11
6 32 MDA Gorbanovsky Oleg MDA 1876 3 ½ – ½ 3 Antal Tibor Kende HUN 2155 HUN 1
7 37 ROU Gheorghiu Calin ROU 1859 3 1 – 0 3 Codenotti Marco ITA 2117 ITA 3
8 6 RUS Minko Vladimir RUS 2097 3 0 – 1 3 Kumsiashvili Nikoloz GEO 1912 GEO 27
9 62 ESP Garrido Piriz Pablo ESP 1658 3 0 – 1 3 Vasiliev Vasiliy RUS 1988 RUS 15
10 20 AZE Bayramov Elkhan AZE 1964 3 0 – 1 3 Eggink Ryszard POL 1819 POL 42
11 16 RUS Vavulin Maksim RUS 1983 1 – 0 3 Shen Yue ESP 1752 ESP 53
12 40 SLO Markoja Sebastijan SLO 1847 ½ – ½ Bluebaum Matthias GER 2075 GER 10
13 43 POR Martins David Pires POR 1802 ½ – ½ Tatekhin Vyacheslav RUS 2011 RUS 13
14 22 AZE Sadikhov Ulvi AZE 1954 1 – 0 Stremavicius Titas LTU 1791 LTU 47
15 46 GRE Naoum Spyridon GRE 1792 0 – 1 FM Ali Marandi Cemil Can TUR 1946 TUR 23
16 26 UKR Vorontsov Pavlo UKR 1935 1 – 0 Herrera Gonzalez Javier ESP 1787 ESP 48
17 28 CZE Blahynka Martin CZE 1905 0 – 1 Sibashvili Giorgi GEO 1726 GEO 57
18 38 AUT Huber Martin Christian AUT 1855 ½ – ½ Dastan Batuhan TUR 1905 TUR 29
19 34 EST Ladva Ottomar EST 1870 1 – 0 Machan Jan CZE 1644 CZE 63
20 35 POL Marczuk Dominik POL 1867 ½ – ½ Aghajanyan Arsen ARM 0 ARM 65
21 106 ENG Zhang Roy Yinian ENG 0 ½ – ½ Markoja Boris SLO 1774 SLO 50
22 52 MNE Lekic Lazar MNE 1755 0 – 1 2 FM Duda Jan-Krzysztof POL 2086 POL 7
23 2 RUS CM Yuffa Daniil RUS 2138 2 1 – 0 2 Markovic Aleksandar SRB 1730 SRB 56
24 14 AUT Kessler Luca AUT 2006 2 1 – 0 2 Lenaerts Lennert BEL 1736 BEL 54
25 66 RUS Andreev Petr RUS 0 2 0 – 1 2 Khamidov Komil POL 1962 POL 21
26 68 NED Beerdsen Thomas NED 0 2 ½ – ½ 2 Vereggen Lars NED 1936 NED 25
27 30 ITA Viviani Alessio ITA 1893 2 1 – 0 2 Atayev Huseyn AZE 0 AZE 67
28 31 ITA Zamengo Fulvio ITA 1887 2 0 – 1 2 Yezhel Valiantsin BLR 0 BLR 105
29 94 SWE Rydstrom Tom SWE 0 2 1 – 0 2 Takacs Laszlo SVK 1876 SVK 33
30 36 SVK Repka Christopher SVK 1860 2 1 – 0 2 Hadzialic Benjamin BIH 0 BIH 79
31 86 ITA Mazzeo Gabriele ITA 0 2 0 – 1 2 Pescatore Lorenzo ITA 1855 ITA 39
32 44 ITA Formento Paolo ITA 1801 2 ½ – ½ 2 Magee Ronan IRL 0 IRL 84
33 104 TUR Yaran Siar TUR 0 2 1 – 0 2 Shoshin Valeriy RUS 1801 RUS 45
34 18 FRA Bellahcene Bilel FRA 1973 1 – 0 Kazakov Maksym UKR 0 UKR 82
35 87 ITA Messina Salvatore ITA 0 ½ – ½ Ulanowski Karol POL 1777 POL 49
36 88 ARM Mezhlumyan Marat ARM 0 ½ – ½ Vrankovic Ivan CRO 1772 CRO 51
37 100 GRE Stamatopoulos Apostolos GRE 0 0 – 1 Zito Riccardo ITA 1735 ITA 55
38 102 ITA Venturelli Giuseppe ITA 0 ½ – ½ Ferraguti Francesco ITA 1662 ITA 61
39 96 SCO Sanders Peter SCO 0 0 – 1 Bekkink Sereyo NED 0 NED 69
40 59 POR Aguiar Henrique POR 1710 1 0 – 1 Soroka Danilo UKR 0 UKR 98
41 89 UKR Miellier Yan UKR 0 1 ½ – ½ 1 Barnabei Stefano ITA 1714 ITA 58
42 90 AND Obregon Pantebre Marc AND 0 1 0 – 1 1 Papadopoulos Georgios GRE 1705 GRE 60
43 70 FIN Bicer Sena Aksel FIN 0 1 0 – 1 1 Sagripanti Francesco ITA 0 ITA 95
44 74 ITA Cucinotta Alessandro ITA 0 1 0 – 1 1 Serdjuks Makss LAT 0 LAT 97
45 92 SCO Roy Kiron SCO 0 1 0 – 1 1 De Filomeno Claudio ITA 0 ITA 75
46 80 NOR Holm Kristian Stuvik NOR 0 1 ½ – ½ 1 Vesce Emanuele ITA 0 ITA 103
47 99 ITA Spornberger Andre ITA 0 1 ½ – ½ 1 Lopez Popov Ivan LUX 0 LUX 83
48 76 ITA Dobboletta Alex ITA 0 ½ 1 – 0 ½ Borioni Giulio ITA 0 ITA 71
49 72 MDA Cibotaru Alexandr MDA 0 ½ ½ – ½ ½ Drago Paolo ITA 0 ITA 78
50 73 ITA Compagnucci Lorenzo ITA 0 ½ ½ – ½ ½ Palazzetti Mattia ITA 0 ITA 91
51 85 ITA Martella Francesco ITA 0 ½ 0 – 1 0 Iannello Antonio ITA 0 ITA 81
52 93 SCO Roy Zak SCO 0 0 1 bye
53 64 GRE Kaforou Mirto-Iro GRE 1421 0 0 not paired
54 77 ITA Donati Michele ITA 0 1 0 not paired
55 101 NOR Suntharalingam Jarani NOR 0 0 0 not paired

Round 6 on 2009/09/06 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 4 RUS Zanan Evgeny RUS 2111 5 Csonka Balazs HUN 2062 HUN 12
2 5 FRA Lamard Guillaume FRA 2101 Daskalov Dimitar BUL 1936 BUL 24
3 27 GEO Kumsiashvili Nikoloz GEO 1912 4 4 Boruchovsky Avital ISR 2084 ISR 8
4 9 GER Svane Rasmus GER 2080 4 4 Gheorghiu Calin ROU 1859 ROU 37
5 15 RUS Vasiliev Vasiliy RUS 1988 4 4 Petrosyan Manuel ARM 1822 ARM 41
6 1 HUN Antal Tibor Kende HUN 2155 4 Eggink Ryszard POL 1819 POL 42
7 11 ARM Harutyunian Tigran K ARM 2064 Gorbanovsky Oleg MDA 1876 MDA 32
8 23 TUR FM Ali Marandi Cemil Can TUR 1946 Vavulin Maksim RUS 1983 RUS 16
9 26 UKR Vorontsov Pavlo UKR 1935 CM Sanal Vahap TUR 1976 TUR 17
10 34 EST Ladva Ottomar EST 1870 Kaczmarek Aleksander POL 1967 POL 19
11 57 GEO Sibashvili Giorgi GEO 1726 Sadikhov Ulvi AZE 1954 AZE 22
12 36 SVK Repka Christopher SVK 1860 3 3 CM Yuffa Daniil RUS 2138 RUS 2
13 3 ITA Codenotti Marco ITA 2117 3 3 Huber Martin Christian AUT 1855 AUT 38
14 39 ITA Pescatore Lorenzo ITA 1855 3 3 Minko Vladimir RUS 2097 RUS 6
15 7 POL FM Duda Jan-Krzysztof POL 2086 3 3 Markoja Sebastijan SLO 1847 SLO 40
16 10 GER Bluebaum Matthias GER 2075 3 3 Martins David Pires POR 1802 POR 43
17 13 RUS Tatekhin Vyacheslav RUS 2011 3 3 Markoja Boris SLO 1774 SLO 50
18 53 ESP Shen Yue ESP 1752 3 3 Kessler Luca AUT 2006 AUT 14
19 65 ARM Aghajanyan Arsen ARM 0 3 3 Bayramov Elkhan AZE 1964 AZE 20
20 21 POL Khamidov Komil POL 1962 3 3 Garrido Piriz Pablo ESP 1658 ESP 62
21 29 TUR Dastan Batuhan TUR 1905 3 3 Rydstrom Tom SWE 0 SWE 94
22 104 TUR Yaran Siar TUR 0 3 3 Viviani Alessio ITA 1893 ITA 30
23 105 BLR Yezhel Valiantsin BLR 0 3 3 Marczuk Dominik POL 1867 POL 35
24 25 NED Vereggen Lars NED 1936 3 Zhang Roy Yinian ENG 0 ENG 106
25 55 ITA Zito Riccardo ITA 1735 Bellahcene Bilel FRA 1973 FRA 18
26 69 NED Bekkink Sereyo NED 0 Blahynka Martin CZE 1905 CZE 28
27 98 UKR Soroka Danilo UKR 0 Formento Paolo ITA 1801 ITA 44
28 63 CZE Machan Jan CZE 1644 Naoum Spyridon GRE 1792 GRE 46
29 47 LTU Stremavicius Titas LTU 1791 Lekic Lazar MNE 1755 MNE 52
30 48 ESP Herrera Gonzalez Javier ESP 1787 Beerdsen Thomas NED 0 NED 68
31 84 IRL Magee Ronan IRL 0 2 Takacs Laszlo SVK 1876 SVK 33
32 67 AZE Atayev Huseyn AZE 0 2 2 Zamengo Fulvio ITA 1887 ITA 31
33 45 RUS Shoshin Valeriy RUS 1801 2 2 De Filomeno Claudio ITA 0 ITA 75
34 49 POL Ulanowski Karol POL 1777 2 2 Hadzialic Benjamin BIH 0 BIH 79
35 51 CRO Vrankovic Ivan CRO 1772 2 2 Mazzeo Gabriele ITA 0 ITA 86
36 54 BEL Lenaerts Lennert BEL 1736 2 2 Messina Salvatore ITA 0 ITA 87
37 56 SRB Markovic Aleksandar SRB 1730 2 2 Mezhlumyan Marat ARM 0 ARM 88
38 60 GRE Papadopoulos Georgios GRE 1705 2 2 Venturelli Giuseppe ITA 0 ITA 102
39 61 ITA Ferraguti Francesco ITA 1662 2 2 Serdjuks Makss LAT 0 LAT 97
40 95 ITA Sagripanti Francesco ITA 0 2 2 Andreev Petr RUS 0 RUS 66
41 58 ITA Barnabei Stefano ITA 1714 Sanders Peter SCO 0 SCO 96
42 89 UKR Miellier Yan UKR 0 Dobboletta Alex ITA 0 ITA 76
43 99 ITA Spornberger Andre ITA 0 Holm Kristian Stuvik NOR 0 NOR 80
44 103 ITA Vesce Emanuele ITA 0 Kazakov Maksym UKR 0 UKR 82
45 83 LUX Lopez Popov Ivan LUX 0 Stamatopoulos Apostolos GRE 0 GRE 100
46 59 POR Aguiar Henrique POR 1710 1 1 Obregon Pantebre Marc AND 0 AND 90
47 78 ITA Drago Paolo ITA 0 1 1 Bicer Sena Aksel FIN 0 FIN 70
48 93 SCO Roy Zak SCO 0 1 1 Cibotaru Alexandr MDA 0 MDA 72
49 73 ITA Compagnucci Lorenzo ITA 0 1 1 Roy Kiron SCO 0 SCO 92
50 81 ITA Iannello Antonio ITA 0 1 1 Cucinotta Alessandro ITA 0 ITA 74
51 71 ITA Borioni Giulio ITA 0 ½ 1 Palazzetti Mattia ITA 0 ITA 91
52 85 ITA Martella Francesco ITA 0 ½ bye
53 64 GRE Kaforou Mirto-Iro GRE 1421 0 0 not paired
54 77 ITA Donati Michele ITA 0 1 0 not paired
55 101 NOR Suntharalingam Jarani NOR 0 0 0 not paired

European Youth Chess Championship 2009 Baieti – 14 ani

Round 5 on 2009/09/04 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 2 BUL FM Berbatov Kiprian BUL 2398 4 1 – 0 4 FM Bukavshin Ivan RUS 2404 RUS 1
2 6 UKR Bortnik Alexandr UKR 2308 4 0 – 1 Pardo Simon David ESP 2321 ESP 5
3 16 FRA Giroyan Gary FRA 2202 0 – 1 Santos Latasa Jaime ESP 2256 ESP 11
4 14 POL Dragun Kamil POL 2232 1 – 0 3 De Filomeno Simone ITA 2221 ITA 15
5 26 LIE Zier Oliver LIE 2103 3 0 – 1 3 FM Bok Benjamin NED 2360 NED 3
6 29 SUI Georgiadis Nico SUI 2085 3 0 – 1 3 FM Andersen Mads DEN 2336 DEN 4
7 8 RUS Yanchenko Roman RUS 2273 3 1 – 0 3 Pluzyan Aram ARM 2081 ARM 30
8 10 HUN Eltigani Omar HUN 2260 3 0 – 1 3 Hasenohr Benedict SUI 2080 SUI 31
9 12 ARM CM Grigoryan Karen H ARM 2254 3 0 – 1 3 Clarke Brandon G I ENG 2014 ENG 43
10 36 POL Malec Sebastian POL 2041 3 0 – 1 3 Doros Radu-Marian ROU 2192 ROU 17
11 18 ESP Cruz Lledo Pablo ESP 2190 3 ½ – ½ 3 Lewicki Miroslaw POL 1992 POL 48
12 57 NED Meng Roger NED 1945 3 0 – 1 3 Korchmar Vasiliy RUS 2163 RUS 19
13 71 ISR Veinberg Nimrod ISR 1869 3 0 – 1 3 Beradze Irakli GEO 2137 GEO 21
14 22 ESP Tallo Dominguez Imar ESP 2124 0 – 1 3 Siagodnik Anton BLR 1906 BLR 61
15 47 ITA Paltrinieri Nicholas ITA 1998 0 – 1 Alcaraz Ortega Javier ESP 2243 ESP 13
16 24 BUL Monev Alexander BUL 2111 1 – 0 Buyukasik Diyap TUR 2003 TUR 46
17 41 ESP Ladron De Guevara Pinto Paolo ESP 2020 ½ – ½ Spornberger Maximilian ITA 2111 ITA 25
18 45 ESP Tejedor Fuentes Enrique ESP 2004 ½ – ½ Nenezic Marko SRB 2090 SRB 27
19 53 ITA Boscolo Federico ITA 1973 0 – 1 Ostovic Matija CRO 2090 CRO 28
20 32 MNE Draskovic Luka MNE 2079 1 – 0 Real Thibault BEL 1913 BEL 60
21 106 ITA Gattafoni Alessio ITA 0 ½ – ½ Altini Nicola ITA 2078 ITA 33
22 39 ARM Apresyan Zohrak ARM 2021 1 – 0 Tirelli Mauro ITA 1878 ITA 68
23 62 AZE Pirverdiyev Aqil AZE 1905 2 0 – 1 2 Sanchez Ibern Marc ESP 2289 ESP 7
24 20 BIH Kadric Denis BIH 2156 2 1 – 0 2 Manole Stefan ROU 1902 ROU 63
25 65 SCO Mc Clement Andrew SCO 1893 2 1 – 0 2 Lukovic Vladimir SRB 2115 SRB 23
26 34 CRO Muskardin Mario CRO 2076 2 1 – 0 2 Santeramo Domenico ITA 1852 ITA 76
27 77 HUN Kalmar Miksa HUN 1851 2 ½ – ½ 2 Djordjevic Danilo SRB 2056 SRB 35
28 66 CZE Bujnosek Tomas CZE 1887 2 1 – 0 2 Hampel Felix GER 2040 GER 37
29 38 ESP Gutierrez Valero Mario ESP 2024 2 1 – 0 2 Bogdan Horia-Daniel ROU 1842 ROU 78
30 42 RUS Popov Mikhail RUS 2017 2 1 – 0 2 Binder Moriz AUT 1832 AUT 79
31 80 ITA Palazzotto Roberto ITA 1820 2 0 – 1 2 Ronka Erik FIN 2005 FIN 44
32 49 ITA Stella Luca ITA 1987 2 ½ – ½ 2 Uusitupa Antti FIN 1760 FIN 92
33 51 GRE Kazakos Emmanouil GRE 1981 2 0 – 1 2 Altini Ruggiero ITA 0 ITA 98
34 81 ROU Delgado-Vlaic Adrian ROU 1818 2 ½ – ½ 2 Dalnodar Bernhard AUT 1978 AUT 52
35 55 TUR CM Yuksel Atilla Koksal TUR 1961 2 1 – 0 2 Johansson Linus SWE 0 SWE 111
36 103 ITA Di Giacobbe Matteo ITA 0 2 0 – 1 2 Shabanov Nurlan AZE 1952 AZE 56
37 91 TUR Ozdover Mustafa Berkay TUR 1765 2 1 – 0 2 Melnik Igor UKR 1931 UKR 58
38 59 EST Lapidus Mark EST 1921 2 1 – 0 2 Dazj Andrea ITA 0 ITA 101
39 83 ROU Chiru Alexandru ROU 1808 0 – 1 Anton Guijarro David ESP 2265 ESP 9
40 40 ROU Malureanu Costin-George ROU 2021 0 – 1 Marconi Luca ITA 1767 ITA 90
41 85 SVK Petras Marian SVK 1797 0 – 1 Siclovan Cristian-Daniel ROU 1985 ROU 50
42 93 POR Andias Joao Pedro POR 1711 1 – 0 Suntharalingam Jathavan NOR 1962 NOR 54
43 64 ISR Atnilov Michael ISR 1898 1 – 0 Mamaliga Laurentiu MDA 1690 MDA 94
44 67 ITA Reale Simone ITA 1879 1 – 0 Donati Marco ITA 0 ITA 105
45 86 ESP Garcia De Lomas Guerrero Carlo ESP 1793 0 – 1 Salvioli Alessandro ITA 1866 ITA 72
46 73 SLO Hiti Domen SLO 1865 1 – 0 Murdochy Shivan SCO 0 SCO 113
47 108 ITA Giovanzanti Francesco ITA 0 0 – 1 Vanagas Tadas LTU 1860 LTU 74
48 120 ITA Vitale Romualdo ITA 0 1 – 0 Kralj Samo SLO 1810 SLO 82
49 69 ITA Marsili Riccardo ITA 1873 1 1 – 0 1 Crincoli Leonardo ITA 0 ITA 100
50 110 ITA Gregori Giacomo ITA 0 1 ½ – ½ 1 Velioniskis Robertas LTU 1873 LTU 70
51 75 ITA Fagnani Alessandro ITA 1852 1 1 – 0 1 Della Sala Bruno ITA 0 ITA 102
52 112 ITA Landi Filippo ITA 0 1 0 – 1 1 Abozenko Georg EST 1801 EST 84
53 87 ITA Bisi Samuele ITA 1777 1 1 – 0 1 Novotny Adam SVK 0 SVK 114
54 116 SCO Scott Jonathan SCO 0 1 0 – 1 1 Fridgeirsson Dagur Andri ISL 1775 ISL 88
55 89 ITA Giampieri Stefano ITA 1768 1 1 – 0 1 Teutsch Alexander ITA 0 ITA 118
56 115 ITA Sacco Eugenio ITA 0 1 0 – 1 1 Scappaticci Gabriele ITA 1496 ITA 97
57 99 ITA Cavalieri Simone ITA 0 1 0 – 1 1 Zinnai Graziano Matteo ITA 0 ITA 122
58 119 ITA Ubaldi Davide ITA 0 1 0 – 1 ½ Villa Giorgio ITA 1670 ITA 95
59 96 AND Torrent Casado Marc AND 1614 ½ ½ – ½ ½ Gjika Gent ALB 0 ALB 109
60 121 LAT Zalitis Arturs-Aleksis LAT 0 ½ 1 – 0 ½ Di Paolantonio Leonardo ITA 0 ITA 104
61 117 LAT Serdjuks Julians LAT 0 0 1 – 0 0 Giammaria Alessandro ITA 0 ITA 107
// <![CDATA[
if(typeof(adlink_randomnumber)=="undefined"){var adlink_randomnumber=Math.floor(Math.random()*10000000000)}
if(typeof(WLRCMD)=="undefined"){var WLRCMD=""}
if(typeof(adlink_tile)=="undefined"){var adlink_tile=1}else{adlink_tile++}
document.write('’);
// ]]>

Round 6 on 2009/09/06 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 11 ESP Santos Latasa Jaime ESP 2256 5 FM Berbatov Kiprian BUL 2398 BUL 2
2 5 ESP Pardo Simon David ESP 2321 Dragun Kamil POL 2232 POL 14
3 1 RUS FM Bukavshin Ivan RUS 2404 4 4 Doros Radu-Marian ROU 2192 ROU 17
4 3 NED FM Bok Benjamin NED 2360 4 4 Korchmar Vasiliy RUS 2163 RUS 19
5 21 GEO Beradze Irakli GEO 2137 4 4 FM Andersen Mads DEN 2336 DEN 4
6 31 SUI Hasenohr Benedict SUI 2080 4 4 Bortnik Alexandr UKR 2308 UKR 6
7 61 BLR Siagodnik Anton BLR 1906 4 4 Yanchenko Roman RUS 2273 RUS 8
8 43 ENG Clarke Brandon G I ENG 2014 4 Giroyan Gary FRA 2202 FRA 16
9 13 ESP Alcaraz Ortega Javier ESP 2243 Ostovic Matija CRO 2090 CRO 28
10 32 MNE Draskovic Luka MNE 2079 Cruz Lledo Pablo ESP 2190 ESP 18
11 48 POL Lewicki Miroslaw POL 1992 Monev Alexander BUL 2111 BUL 24
12 12 ARM CM Grigoryan Karen H ARM 2254 3 Apresyan Zohrak ARM 2021 ARM 39
13 7 ESP Sanchez Ibern Marc ESP 2289 3 3 Ladron De Guevara Pinto Paolo ESP 2020 ESP 41
14 42 RUS Popov Mikhail RUS 2017 3 3 Eltigani Omar HUN 2260 HUN 10
15 15 ITA De Filomeno Simone ITA 2221 3 3 Tejedor Fuentes Enrique ESP 2004 ESP 45
16 44 FIN Ronka Erik FIN 2005 3 3 Kadric Denis BIH 2156 BIH 20
17 25 ITA Spornberger Maximilian ITA 2111 3 3 Meng Roger NED 1945 NED 57
18 55 TUR CM Yuksel Atilla Koksal TUR 1961 3 3 Zier Oliver LIE 2103 LIE 26
19 27 SRB Nenezic Marko SRB 2090 3 3 Lapidus Mark EST 1921 EST 59
20 56 AZE Shabanov Nurlan AZE 1952 3 3 Georgiadis Nico SUI 2085 SUI 29
21 30 ARM Pluzyan Aram ARM 2081 3 3 Mc Clement Andrew SCO 1893 SCO 65
22 33 ITA Altini Nicola ITA 2078 3 3 Bujnosek Tomas CZE 1887 CZE 66
23 71 ISR Veinberg Nimrod ISR 1869 3 3 Muskardin Mario CRO 2076 CRO 34
24 91 TUR Ozdover Mustafa Berkay TUR 1765 3 3 Malec Sebastian POL 2041 POL 36
25 98 ITA Altini Ruggiero ITA 0 3 3 Gutierrez Valero Mario ESP 2024 ESP 38
26 35 SRB Djordjevic Danilo SRB 2056 3 Gattafoni Alessio ITA 0 ITA 106
27 9 ESP Anton Guijarro David ESP 2265 Reale Simone ITA 1879 ITA 67
28 68 ITA Tirelli Mauro ITA 1878 Tallo Dominguez Imar ESP 2124 ESP 22
29 46 TUR Buyukasik Diyap TUR 2003 Hiti Domen SLO 1865 SLO 73
30 72 ITA Salvioli Alessandro ITA 1866 Paltrinieri Nicholas ITA 1998 ITA 47
31 74 LTU Vanagas Tadas LTU 1860 Stella Luca ITA 1987 ITA 49
32 50 ROU Siclovan Cristian-Daniel ROU 1985 Kalmar Miksa HUN 1851 HUN 77
33 52 AUT Dalnodar Bernhard AUT 1978 Andias Joao Pedro POR 1711 POR 93
34 90 ITA Marconi Luca ITA 1767 Boscolo Federico ITA 1973 ITA 53
35 60 BEL Real Thibault BEL 1913 Delgado-Vlaic Adrian ROU 1818 ROU 81
36 92 FIN Uusitupa Antti FIN 1760 Atnilov Michael ISR 1898 ISR 64
37 23 SRB Lukovic Vladimir SRB 2115 2 Vitale Romualdo ITA 0 ITA 120
38 37 GER Hampel Felix GER 2040 2 2 Palazzotto Roberto ITA 1820 ITA 80
39 84 EST Abozenko Georg EST 1801 2 2 Kazakos Emmanouil GRE 1981 GRE 51
40 58 UKR Melnik Igor UKR 1931 2 2 Bisi Samuele ITA 1777 ITA 87
41 88 ISL Fridgeirsson Dagur Andri ISL 1775 2 2 Pirverdiyev Aqil AZE 1905 AZE 62
42 63 ROU Manole Stefan ROU 1902 2 2 Giampieri Stefano ITA 1768 ITA 89
43 97 ITA Scappaticci Gabriele ITA 1496 2 2 Marsili Riccardo ITA 1873 ITA 69
44 111 SWE Johansson Linus SWE 0 2 2 Fagnani Alessandro ITA 1852 ITA 75
45 76 ITA Santeramo Domenico ITA 1852 2 2 Dazj Andrea ITA 0 ITA 101
46 78 ROU Bogdan Horia-Daniel ROU 1842 2 2 Di Giacobbe Matteo ITA 0 ITA 103
47 122 ITA Zinnai Graziano Matteo ITA 0 2 2 Binder Moriz AUT 1832 AUT 79
48 94 MDA Mamaliga Laurentiu MDA 1690 Malureanu Costin-George ROU 2021 ROU 40
49 54 NOR Suntharalingam Jathavan NOR 1962 Giovanzanti Francesco ITA 0 ITA 108
50 70 LTU Velioniskis Robertas LTU 1873 Zalitis Arturs-Aleksis LAT 0 LAT 121
51 82 SLO Kralj Samo SLO 1810 Gregori Giacomo ITA 0 ITA 110
52 95 ITA Villa Giorgio ITA 1670 Chiru Alexandru ROU 1808 ROU 83
53 105 ITA Donati Marco ITA 0 Petras Marian SVK 1797 SVK 85
54 113 SCO Murdochy Shivan SCO 0 Garcia De Lomas Guerrero Carlo ESP 1793 ESP 86
55 96 AND Torrent Casado Marc AND 1614 1 1 Sacco Eugenio ITA 0 ITA 115
56 114 SVK Novotny Adam SVK 0 1 1 Cavalieri Simone ITA 0 ITA 99
57 100 ITA Crincoli Leonardo ITA 0 1 1 Scott Jonathan SCO 0 SCO 116
58 102 ITA Della Sala Bruno ITA 0 1 1 Ubaldi Davide ITA 0 ITA 119
59 109 ALB Gjika Gent ALB 0 1 1 Serdjuks Julians LAT 0 LAT 117
60 118 ITA Teutsch Alexander ITA 0 1 1 Landi Filippo ITA 0 ITA 112
61 104 ITA Di Paolantonio Leonardo ITA 0 ½ 0 Giammaria Alessandro ITA 0 ITA 107
// <![CDATA[
if(typeof(adlink_randomnumber)=="undefined"){var adlink_randomnumber=Math.floor(Math.random()*10000000000)}
if(typeof(WLRCMD)=="undefined"){var WLRCMD=""}
if(typeof(adlink_tile)=="undefined"){var adlink_tile=1}else{adlink_tile++}
document.write('’);
// ]]>

European Youth Chess Championship 2009 Baieti – 16 ani

Round 5 on 2009/09/04 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 2 ESP FM Arribas Lopez Angel ESP 2429 0 – 1 FM Van Kampen Robin NED 2383 NED 5
2 15 ARM Baghdasaryan Vahe ARM 2275 ½ – ½ FM Kanarek Marcel POL 2422 POL 3
3 4 ISR CM Popilski Gil ISR 2392 1 – 0 Pavlidis Antonios GRE 2360 GRE 6
4 26 ISR Nakar Eylon ISR 2242 3 ½ – ½ 3 IM Grandelius Nils SWE 2515 SWE 1
5 8 POL FM Strzemiecki Zbigniew POL 2314 3 ½ – ½ 3 FM Aghasaryan Robert ARM 2240 ARM 27
6 28 SRB Nestorovic Lazar SRB 2240 3 0 – 1 3 FM Firat Burak TUR 2310 TUR 9
7 10 GEO Javakhadze Zurab GEO 2309 3 1 – 0 3 Mammadov Zaur AZE 2235 AZE 29
8 33 ESP Pruja Ramirez De Cartagena Mar ESP 2214 3 ½ – ½ 3 Petenyi Tamas SVK 2308 SVK 11
9 12 BLR FM Kovalev Vladislav BLR 2307 3 0 – 1 3 Khachykian David BLR 2139 BLR 42
10 14 UKR Danilenko Dmitriy UKR 2290 3 1 – 0 3 Fiducioso Marco ITA 2122 ITA 45
11 36 CZE Vlasak Lukas CZE 2177 3 1 – 0 3 Sochacki Christophe FRA 2274 FRA 17
12 57 ISR Tal Eyal ISR 2028 3 ½ – ½ 3 Halvax Georg AUT 2260 AUT 21
13 24 AUT Hartl Daniel AUT 2249 0 – 1 3 Givon Asaf ISR 2132 ISR 43
14 39 ESP Rioboo De Larriva Alvaro ESP 2150 ½ – ½ FM Song Julien FRA 2319 FRA 7
15 51 BUL Andreev Sasho BUL 2090 0 – 1 FM Stella Andrea ITA 2301 ITA 13
16 18 GER Kotainy Jens GER 2270 ½ – ½ Handler Lukas AUT 2115 AUT 47
17 50 AUT Schnegg Daniel AUT 2092 ½ – ½ Srbis Jurica CRO 2250 CRO 23
18 30 AZE Rzayev Bahruz AZE 2228 1 – 0 Pozueta Alegria Adrian ESP 2022 ESP 59
19 53 BEL Schaeken Yordi BEL 2078 1 – 0 Godart Francois BEL 2179 BEL 35
20 63 ITA Franciosi Fausto ITA 1993 ½ – ½ Rabatin Jakub CZE 2175 CZE 37
21 16 ROU Hajbok Robert ROU 2274 2 1 – 0 2 Seegert Kristian DEN 2103 DEN 49
22 56 BEL Vandevenne Sander BEL 2043 2 0 – 1 2 Juhasz Kristof HUN 2268 HUN 19
23 20 ESP Fernandez Garcia Jose Miguel ESP 2261 2 1 – 0 2 Pecurica Milos MNE 2010 MNE 60
24 22 ESP Antolin Concha Diego ESP 2252 2 1 – 0 2 Rozic Samo SLO 1999 SLO 62
25 68 BEL De Ridder Dieter BEL 1914 2 0 – 1 2 Szabo Bence HUN 2243 HUN 25
26 67 BIH Kokotovic Aleksandar BIH 1967 2 0 – 1 2 Meskovs Nikita LAT 2221 LAT 31
27 69 ITA Piccinini Samuele ITA 1908 2 0 – 1 2 Colon Garcia Enrique ESP 2173 ESP 38
28 100 MDA Sevciuc Vladlen MDA 0 2 0 – 1 2 Arvola Benjamin NOR 2144 NOR 40
29 44 GRE Skoulakis Charalambos GRE 2132 2 1 – 0 2 Stoeri Simon SUI 1974 SUI 65
30 46 AZE Huseyn Orkhan AZE 2121 2 0 – 1 2 Botto Julien MNC 1906 MNC 70
31 48 NED Ten Hertog Hugo NED 2108 2 0 – 1 2 Foster James M ENG 1867 ENG 78
32 32 GEO Lortkipanidze Nodar GEO 2218 1 – 0 2 Ballas Kleon-Evangelos GRE 1859 GRE 80
33 75 FIN Immonen Vihtori FIN 1872 0 – 1 Berchtenbreiter Maximilian GER 2143 GER 41
34 73 ITA Melone Antonio ITA 1881 0 – 1 Jacko Vladimir SVK 2079 SVK 52
35 79 GEO Tsirekidze Giorgi GEO 1864 1 – 0 Piscitelli Vito ITA 2067 ITA 54
36 87 EST Orava Aleksander EST 1794 0 – 1 Marguerettaz Davy ITA 2048 ITA 55
37 89 SCO Wright Jonathan SCO 1776 0 – 1 Davi Alessandro ITA 2027 ITA 58
38 61 TUR Topak Engin TUR 2005 1 – 0 Garcia Perez Javier ESP 1752 ESP 90
39 96 BUL Genchev Evgeni BUL 0 1 – 0 Martinho Filipe POR 1973 POR 66
40 71 ITA Sagripanti Michele ITA 1893 1 – 0 Setala Ilmo FIN 0 FIN 99
41 34 GRE Kaforos Dimitrios-Alkis GRE 2209 1 1 – 0 1 Rombaldoni Brian ITA 1831 ITA 83
42 92 ITA Rossi Nicolo ITA 1721 1 1 – 0 1 Schaerer Julian SUI 1975 SUI 64
43 85 SVK Mraz Martin SVK 1813 1 0 – 1 1 Di Trapani Davide ITA 1883 ITA 72
44 74 ITA Miandro Steven ITA 1878 1 0 – 1 1 Draskovic Davor MNE 1702 MNE 93
45 76 ESP Anaya Lopez Gonzalo Javier ESP 1871 1 ½ – ½ 1 Binci Luca ITA 1675 ITA 94
46 98 AND Pericas Rechi Marc AND 0 1 0 – 1 1 Gouliaros-Antoniadis Alexandro GRE 1858 GRE 81
47 82 ITA Balzano Aldo ITA 1853 1 1 – 0 1 Simongini Giacomo ITA 0 ITA 101
48 77 LTU Ralys Vincas LTU 1868 ½ 1 – 0 ½ Marconi Gabriele ITA 1795 ITA 86
49 88 ITA Rasulo Stefano ITA 1794 ½ 0 – 1 ½ Schneider Rafael LUX 1823 LUX 84
50 91 ITA Bongioanni Alberto ITA 1747 0 1 – 0 0 Fornelli Marco ITA 0 ITA 95
51 97 ITA Marchetti Michael ITA 0 0 1 bye
// <![CDATA[
if(typeof(adlink_randomnumber)=="undefined"){var adlink_randomnumber=Math.floor(Math.random()*10000000000)}
if(typeof(WLRCMD)=="undefined"){var WLRCMD=""}
if(typeof(adlink_tile)=="undefined"){var adlink_tile=1}else{adlink_tile++}
document.write('’);
// ]]>

Round 6 on 2009/09/06 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 5 NED FM Van Kampen Robin NED 2383 CM Popilski Gil ISR 2392 ISR 4
2 3 POL FM Kanarek Marcel POL 2422 4 4 Vlasak Lukas CZE 2177 CZE 36
3 9 TUR FM Firat Burak TUR 2310 4 4 Baghdasaryan Vahe ARM 2275 ARM 15
4 43 ISR Givon Asaf ISR 2132 4 4 Javakhadze Zurab GEO 2309 GEO 10
5 42 BLR Khachykian David BLR 2139 4 4 Danilenko Dmitriy UKR 2290 UKR 14
6 1 SWE IM Grandelius Nils SWE 2515 Rzayev Bahruz AZE 2228 AZE 30
7 27 ARM FM Aghasaryan Robert ARM 2240 FM Arribas Lopez Angel ESP 2429 ESP 2
8 6 GRE Pavlidis Antonios GRE 2360 Nakar Eylon ISR 2242 ISR 26
9 21 AUT Halvax Georg AUT 2260 FM Strzemiecki Zbigniew POL 2314 POL 8
10 11 SVK Petenyi Tamas SVK 2308 Schaeken Yordi BEL 2078 BEL 53
11 13 ITA FM Stella Andrea ITA 2301 Pruja Ramirez De Cartagena Mar ESP 2214 ESP 33
12 17 FRA Sochacki Christophe FRA 2274 3 Tal Eyal ISR 2028 ISR 57
13 7 FRA FM Song Julien FRA 2319 3 3 Colon Garcia Enrique ESP 2173 ESP 38
14 31 LAT Meskovs Nikita LAT 2221 3 3 FM Kovalev Vladislav BLR 2307 BLR 12
15 37 CZE Rabatin Jakub CZE 2175 3 3 Hajbok Robert ROU 2274 ROU 16
16 45 ITA Fiducioso Marco ITA 2122 3 3 Kotainy Jens GER 2270 GER 18
17 19 HUN Juhasz Kristof HUN 2268 3 3 Rioboo De Larriva Alvaro ESP 2150 ESP 39
18 47 AUT Handler Lukas AUT 2115 3 3 Fernandez Garcia Jose Miguel ESP 2261 ESP 20
19 78 ENG Foster James M ENG 1867 3 3 Antolin Concha Diego ESP 2252 ESP 22
20 23 CRO Srbis Jurica CRO 2250 3 3 Arvola Benjamin NOR 2144 NOR 40
21 25 HUN Szabo Bence HUN 2243 3 3 Skoulakis Charalambos GRE 2132 GRE 44
22 70 MNC Botto Julien MNC 1906 3 3 Nestorovic Lazar SRB 2240 SRB 28
23 29 AZE Mammadov Zaur AZE 2235 3 3 Schnegg Daniel AUT 2092 AUT 50
24 35 BEL Godart Francois BEL 2179 3 Franciosi Fausto ITA 1993 ITA 63
25 58 ITA Davi Alessandro ITA 2027 Hartl Daniel AUT 2249 AUT 24
26 61 TUR Topak Engin TUR 2005 Lortkipanidze Nodar GEO 2218 GEO 32
27 41 GER Berchtenbreiter Maximilian GER 2143 Pozueta Alegria Adrian ESP 2022 ESP 59
28 71 ITA Sagripanti Michele ITA 1893 Andreev Sasho BUL 2090 BUL 51
29 52 SVK Jacko Vladimir SVK 2079 Tsirekidze Giorgi GEO 1864 GEO 79
30 55 ITA Marguerettaz Davy ITA 2048 Genchev Evgeni BUL 0 BUL 96
31 72 ITA Di Trapani Davide ITA 1883 2 2 Kaforos Dimitrios-Alkis GRE 2209 GRE 34
32 80 GRE Ballas Kleon-Evangelos GRE 1859 2 2 Huseyn Orkhan AZE 2121 AZE 46
33 81 GRE Gouliaros-Antoniadis Alexandro GRE 1858 2 2 Ten Hertog Hugo NED 2108 NED 48
34 49 DEN Seegert Kristian DEN 2103 2 2 De Ridder Dieter BEL 1914 BEL 68
35 82 ITA Balzano Aldo ITA 1853 2 2 Vandevenne Sander BEL 2043 BEL 56
36 60 MNE Pecurica Milos MNE 2010 2 2 Piccinini Samuele ITA 1908 ITA 69
37 62 SLO Rozic Samo SLO 1999 2 2 Rossi Nicolo ITA 1721 ITA 92
38 65 SUI Stoeri Simon SUI 1974 2 2 Sevciuc Vladlen MDA 0 MDA 100
39 93 MNE Draskovic Davor MNE 1702 2 2 Kokotovic Aleksandar BIH 1967 BIH 67
40 54 ITA Piscitelli Vito ITA 2067 Schneider Rafael LUX 1823 LUX 84
41 66 POR Martinho Filipe POR 1973 Orava Aleksander EST 1794 EST 87
42 90 ESP Garcia Perez Javier ESP 1752 Melone Antonio ITA 1881 ITA 73
43 94 ITA Binci Luca ITA 1675 Immonen Vihtori FIN 1872 FIN 75
44 76 ESP Anaya Lopez Gonzalo Javier ESP 1871 Wright Jonathan SCO 1776 SCO 89
45 99 FIN Setala Ilmo FIN 0 Ralys Vincas LTU 1868 LTU 77
46 64 SUI Schaerer Julian SUI 1975 1 1 Bongioanni Alberto ITA 1747 ITA 91
47 74 ITA Miandro Steven ITA 1878 1 1 Marchetti Michael ITA 0 ITA 97
48 83 ITA Rombaldoni Brian ITA 1831 1 1 Pericas Rechi Marc AND 0 AND 98
49 101 ITA Simongini Giacomo ITA 0 1 1 Mraz Martin SVK 1813 SVK 85
50 86 ITA Marconi Gabriele ITA 1795 ½ ½ Rasulo Stefano ITA 1794 ITA 88
51 95 ITA Fornelli Marco ITA 0 0 bye
// <![CDATA[
if(typeof(adlink_randomnumber)=="undefined"){var adlink_randomnumber=Math.floor(Math.random()*10000000000)}
if(typeof(WLRCMD)=="undefined"){var WLRCMD=""}
if(typeof(adlink_tile)=="undefined"){var adlink_tile=1}else{adlink_tile++}
document.write('’);
// ]]>

European Youth Chess Championship 2009 Baieti – 18 ani

Round 5 on 2009/09/04 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 2 ROU GM Chirila Ioan-Cristian ROU 2526 1 – 0 IM Benidze Davit GEO 2437 GEO 13
2 4 HUN IM Prohaszka Peter HUN 2508 0 – 1 IM Alonso Rosell Alvar ESP 2461 ESP 9
3 24 HUN FM To Nhat Minh HUN 2366 0 – 1 Nabaty Tamir ISR 2504 ISR 5
4 12 RUS FM Kopylov Alexander A RUS 2442 1 – 0 IM Rasulov Vugar AZE 2482 AZE 7
5 1 ESP GM Salgado Lopez Ivan ESP 2558 3 1 – 0 Nuri Kambez SUI 2198 SUI 56
6 3 CRO IM Martinovic Sasa CRO 2525 3 1 – 0 3 FM Anton Teodor ROU 2379 ROU 21
7 29 BUL Janev Tihomir BUL 2322 3 0 – 1 3 GM Ter-Sahakyan Samvel ARM 2480 ARM 8
8 10 ESP IM Recuero Guerra David ESP 2460 3 ½ – ½ 3 Martin Fuentes Alberto ESP 2244 ESP 43
9 48 SUI Botta Gabriele SUI 2228 3 0 – 1 3 FM Rombaldoni Axel ITA 2425 ITA 15
10 16 GEO FM Paichadze Luka GEO 2420 3 1 – 0 3 Garnelis Julius LTU 2228 LTU 49
11 33 SRB Stankovic Milos SRB 2306 3 0 – 1 3 FM Leniart Arkadiusz POL 2390 POL 19
12 14 TUR FM Yilmaz Mustafa TUR 2432 1 – 0 3 Filippas Sebastian GRE 2224 GRE 51
13 34 ARM Vardanian Haik G ARM 2300 1 – 0 GM Swiercz Dariusz POL 2492 POL 6
14 50 FRA Ollier Pablo FRA 2226 0 – 1 IM Krejci Jan CZE 2453 CZE 11
15 63 SWE Janse Rasmus SWE 2127 ½ – ½ IM Cabrera Trujillo Jorge ESP 2410 ESP 17
16 18 BLR FM Bulanov Dmitri BLR 2393 1 – 0 Massoni Michael FRA 2291 FRA 36
17 20 ROU FM Georgescu Tiberiu ROU 2382 ½ – ½ Bebel Arkadiusz POL 2276 POL 39
18 22 NED FM Kleijn Christov NED 2377 ½ – ½ Mordechai Hanan ISR 2263 ISR 41
19 28 AZE FM Mammadov Ayaz AZE 2331 1 – 0 Stips Felix ITA 2240 ITA 45
20 30 GRE Goumas Georgios GRE 2315 0 – 1 Smola Michal POL 2231 POL 47
21 42 TUR Yilmazyerli Mert TUR 2255 ½ – ½ 2 FM Poetz Florian AUT 2364 AUT 25
22 26 GRE FM Pavlidis Anastasios GRE 2348 2 1 – 0 2 Soors Stef BEL 2222 BEL 53
23 27 UKR Sivuk Vitaly UKR 2346 2 1 – 0 2 Getz Nicolai NOR 2219 NOR 54
24 32 AUT FM Platzgummer Fabian AUT 2308 2 1 – 0 2 Larmuseau Maarten BEL 2169 BEL 58
25 65 EST Holvason Juri EST 2118 2 0 – 1 2 Graf Felix GER 2291 GER 35
26 37 SVK Varga David SVK 2285 2 0 – 1 2 De Schampheleire Glen BEL 2156 BEL 59
27 67 ISL Omarsson Dadi ISL 2091 2 ½ – ½ 2 Pomaro Alberto ITA 2284 ITA 38
28 69 POR Casanova Fernando POR 2059 2 ½ – ½ 2 Gevorgyan David ARM 2274 ARM 40
29 44 ITA Gallucci Alessio ITA 2240 2 0 – 1 2 Nitelea Barbu-Alexandru ROU 2099 ROU 66
30 46 GRE Kourousis Epaminondas GRE 2237 2 0 – 1 2 Hohluks Aleksandrs LAT 2085 LAT 68
31 73 SCO Sreeves Clement SCO 2011 2 0 – 1 2 Ketzetzis Georgios GRE 2222 GRE 52
32 71 BEL Herman Jean BEL 2050 ½ – ½ FM Valsecchi Alessio ITA 2372 ITA 23
33 75 BEL Van Cappellen Jonas BEL 2002 0 – 1 FM Ponizil Cyril CZE 2314 CZE 31
34 55 POL Sabuk Piotr POL 2216 1 – 0 Kavcic Janez SLO 1998 SLO 76
35 85 ENG Lobo Richard A ENG 1920 ½ – ½ FM Biryukov Mikhail RUS 2187 RUS 57
36 81 ITA Mereu Matteo ITA 1964 0 – 1 Lach Piotr POL 2148 POL 60
37 86 ITA Palazzotto Giuseppe ITA 1920 0 – 1 Jendrichovsky Peter SVK 2147 SVK 61
38 91 SCO Mac Gregor Ian Ross SCO 1854 0 – 1 Torres Ventosa Pedro Eugenio ESP 2135 ESP 62
39 90 MDA Dvornicen Ivan MDA 1859 ½ – ½ Homatidis Panagiotis GRE 2123 GRE 64
40 100 AUT Glaser Daniel AUT 0 1 – 0 Gonzalez Laso Adrian ESP 2059 ESP 70
41 72 SCO Rocks Daniel SCO 2037 1 1 – 0 Zupec Jan SLO 1976 SLO 80
42 93 ITA Pelagalli Marco ITA 1836 1 0 – 1 1 Piccoli Vincenzo ITA 2007 ITA 74
43 77 SCO Hookham Jamie SCO 1997 1 0 – 1 1 Setala Touko FIN 1808 FIN 95
44 78 MNE Vukcevic Nemanja MNE 1996 1 1 – 0 1 Attuati Stefano ITA 1776 ITA 96
45 98 LUX Braas Patrick LUX 0 1 0 – 1 1 Sitnic Adnan BIH 1927 BIH 83
46 84 GRE Balokas Dimitrios GRE 1922 1 1 – 0 1 Della Mora David ITA 0 ITA 99
47 101 ITA Palmitessa Andrea ITA 0 1 ½ – ½ ½ Zamengo Bruno ITA 1847 ITA 92
48 79 DEN Glibstrup Jakob DEN 1978 ½ 0 – 1 ½ Giacchetti Lorenzo ITA 1818 ITA 94
49 88 ITA Baloire Endy ITA 1895 ½ 1 – 0 ½ Albano Axel ITA 0 ITA 97
50 89 LUX Salentiny Eric LUX 1861 ½ 1 – 0 0 Albertini Luca ITA 1950 ITA 82
51 87 GRE Karaoulanis Dimitrios GRE 1898 0 1 bye
// <![CDATA[
if(typeof(adlink_randomnumber)==”undefined”){var adlink_randomnumber=Math.floor(Math.random()*10000000000)}
if(typeof(WLRCMD)==”undefined”){var WLRCMD=””}
if(typeof(adlink_tile)==”undefined”){var adlink_tile=1}else{adlink_tile++}
document.write(”);
// ]]>

Round 6 on 2009/09/06 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 5 ISR Nabaty Tamir ISR 2504 GM Chirila Ioan-Cristian ROU 2526 ROU 2
2 9 ESP IM Alonso Rosell Alvar ESP 2461 FM Kopylov Alexander A RUS 2442 RUS 12
3 15 ITA FM Rombaldoni Axel ITA 2425 4 4 GM Salgado Lopez Ivan ESP 2558 ESP 1
4 16 GEO FM Paichadze Luka GEO 2420 4 4 IM Martinovic Sasa CRO 2525 CRO 3
5 19 POL FM Leniart Arkadiusz POL 2390 4 4 GM Ter-Sahakyan Samvel ARM 2480 ARM 8
6 43 ESP Martin Fuentes Alberto ESP 2244 IM Prohaszka Peter HUN 2508 HUN 4
7 7 AZE IM Rasulov Vugar AZE 2482 FM Bulanov Dmitri BLR 2393 BLR 18
8 47 POL Smola Michal POL 2231 IM Recuero Guerra David ESP 2460 ESP 10
9 11 CZE IM Krejci Jan CZE 2453 FM Mammadov Ayaz AZE 2331 AZE 28
10 13 GEO IM Benidze Davit GEO 2437 FM To Nhat Minh HUN 2366 HUN 24
11 56 SUI Nuri Kambez SUI 2198 FM Yilmaz Mustafa TUR 2432 TUR 14
12 17 ESP IM Cabrera Trujillo Jorge ESP 2410 3 Vardanian Haik G ARM 2300 ARM 34
13 42 TUR Yilmazyerli Mert TUR 2255 3 3 FM Georgescu Tiberiu ROU 2382 ROU 20
14 21 ROU FM Anton Teodor ROU 2379 3 3 Botta Gabriele SUI 2228 SUI 48
15 49 LTU Garnelis Julius LTU 2228 3 3 FM Kleijn Christov NED 2377 NED 22
16 41 ISR Mordechai Hanan ISR 2263 3 3 FM Pavlidis Anastasios GRE 2348 GRE 26
17 52 GRE Ketzetzis Georgios GRE 2222 3 3 Sivuk Vitaly UKR 2346 UKR 27
18 59 BEL De Schampheleire Glen BEL 2156 3 3 Janev Tihomir BUL 2322 BUL 29
19 66 ROU Nitelea Barbu-Alexandru ROU 2099 3 3 FM Platzgummer Fabian AUT 2308 AUT 32
20 68 LAT Hohluks Aleksandrs LAT 2085 3 3 Stankovic Milos SRB 2306 SRB 33
21 35 GER Graf Felix GER 2291 3 3 Filippas Sebastian GRE 2224 GRE 51
22 39 POL Bebel Arkadiusz POL 2276 3 3 Janse Rasmus SWE 2127 SWE 63
23 6 POL GM Swiercz Dariusz POL 2492 Ollier Pablo FRA 2226 FRA 50
24 25 AUT FM Poetz Florian AUT 2364 Sabuk Piotr POL 2216 POL 55
25 60 POL Lach Piotr POL 2148 Goumas Georgios GRE 2315 GRE 30
26 31 CZE FM Ponizil Cyril CZE 2314 Jendrichovsky Peter SVK 2147 SVK 61
27 36 FRA Massoni Michael FRA 2291 Omarsson Dadi ISL 2091 ISL 67
28 62 ESP Torres Ventosa Pedro Eugenio ESP 2135 Pomaro Alberto ITA 2284 ITA 38
29 100 AUT Glaser Daniel AUT 0 Gevorgyan David ARM 2274 ARM 40
30 45 ITA Stips Felix ITA 2240 Casanova Fernando POR 2059 POR 69
31 23 ITA FM Valsecchi Alessio ITA 2372 2 2 Rocks Daniel SCO 2037 SCO 72
32 74 ITA Piccoli Vincenzo ITA 2007 2 2 Varga David SVK 2285 SVK 37
33 78 MNE Vukcevic Nemanja MNE 1996 2 2 Gallucci Alessio ITA 2240 ITA 44
34 83 BIH Sitnic Adnan BIH 1927 2 2 Kourousis Epaminondas GRE 2237 GRE 46
35 53 BEL Soors Stef BEL 2222 2 2 Herman Jean BEL 2050 BEL 71
36 54 NOR Getz Nicolai NOR 2219 2 2 Sreeves Clement SCO 2011 SCO 73
37 57 RUS FM Biryukov Mikhail RUS 2187 2 2 Balokas Dimitrios GRE 1922 GRE 84
38 58 BEL Larmuseau Maarten BEL 2169 2 2 Lobo Richard A ENG 1920 ENG 85
39 95 FIN Setala Touko FIN 1808 2 2 Homatidis Panagiotis GRE 2123 GRE 64
40 90 MDA Dvornicen Ivan MDA 1859 2 2 Holvason Juri EST 2118 EST 65
41 70 ESP Gonzalez Laso Adrian ESP 2059 Mac Gregor Ian Ross SCO 1854 SCO 91
42 86 ITA Palazzotto Giuseppe ITA 1920 Van Cappellen Jonas BEL 2002 BEL 75
43 76 SLO Kavcic Janez SLO 1998 Salentiny Eric LUX 1861 LUX 89
44 80 SLO Zupec Jan SLO 1976 Palmitessa Andrea ITA 0 ITA 101
45 88 ITA Baloire Endy ITA 1895 Mereu Matteo ITA 1964 ITA 81
46 94 ITA Giacchetti Lorenzo ITA 1818 1 Hookham Jamie SCO 1997 SCO 77
47 96 ITA Attuati Stefano ITA 1776 1 1 Karaoulanis Dimitrios GRE 1898 GRE 87
48 92 ITA Zamengo Bruno ITA 1847 1 1 Braas Patrick LUX 0 LUX 98
49 99 ITA Della Mora David ITA 0 1 1 Pelagalli Marco ITA 1836 ITA 93
50 97 ITA Albano Axel ITA 0 ½ ½ Glibstrup Jakob DEN 1978 DEN 79
51 82 ITA Albertini Luca ITA 1950 0 bye
// <![CDATA[
if(typeof(adlink_randomnumber)==”undefined”){var adlink_randomnumber=Math.floor(Math.random()*10000000000)}
if(typeof(WLRCMD)==”undefined”){var WLRCMD=””}
if(typeof(adlink_tile)==”undefined”){var adlink_tile=1}else{adlink_tile++}
document.write(”);
// ]]>
Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 2 HUN Gledura Benjamin HUN 2007 4 ½ – ½ 4 Shtembuliak Evgeny UKR 2021 UKR 1
2 57 ARM Mkrtchyan Mikayel ARM 0 1 – 0 4 Nayhebaver Martin SVK 0 SVK 60
3 6 SVK Haring Viktor SVK 1914 3 1 – 0 3 Salagran Ferragut Guillem ESP 1725 ESP 16
4 8 BEL Capone Nicola BEL 1851 3 0 – 1 3 Petrosyan Arman ARM 1680 ARM 17
5 26 AZE Abbasov Zaur AZE 0 3 0 – 1 3 Pak Alexander RUS 1848 RUS 9
6 10 BLR Sheremet Anton BLR 1830 3 ½ – ½ 3 Chao Vale Fernando ESP 1563 ESP 22
7 12 RUS Savenkov Konstantin RUS 1801 3 ½ – ½ 3 Ballas Athanasios-Panag. GRE 1542 GRE 23
8 65 FRA Rambaldi Francesco FRA 0 3 1 – 0 3 Trjapishko Alexandr UKR 1768 UKR 13
9 14 ITA Carnicelli Valerio ITA 1747 3 0 – 1 3 Wadsworth Matthew J ENG 0 ENG 81
10 53 NED Lecomte Robin NED 0 3 1 – 0 3 Marek Matyas CZE 1747 CZE 15
11 3 RUS Kudelya Igor RUS 1974 1 – 0 Arcuti Davide SUI 0 SUI 29
12 4 UKR Maltsev Leonid UKR 1936 1 – 0 Majhi Ankit NED 0 NED 55
13 24 POL Adamczewski Maciej POL 1532 0 – 1 Salim Riza ROU 1920 ROU 5
14 30 RUS Ayvazyan Nikita RUS 0 1 – 0 Ovsepyan Arshak GER 1860 GER 7
15 58 ISR Moss Guy ISR 0 ½ – ½ Sevgi Volkan TUR 1828 TUR 11
16 18 BUL Petrov Vladimir BUL 1677 1 – 0 Brcar Matej SLO 0 SLO 33
17 36 BIH Cetojevic Radoslav BIH 0 2 0 – 1 Szucs Matyas CZE 0 CZE 74
18 43 RUS Golikov Nikolai RUS 0 2 1 – 0 2 Morozov Nichita MDA 1666 MDA 19
19 45 ITA Iannello Andrea ITA 0 2 0 – 1 2 Moroni Luca ITA 1576 ITA 21
20 47 POL Januszkiewicz Wojciech POL 0 2 1 – 0 2 Urdulashvili Alexandre GEO 1444 GEO 25
21 49 TUR Karacan Canberk TUR 0 2 1 – 0 2 Akhundov Shamshad AZE 0 AZE 27
22 67 FRA Rey Gaetan FRA 0 2 1 – 0 2 Bisi Riccardo ITA 0 ITA 31
23 32 SLO Bratkovic Jakob SLO 0 2 1 – 0 2 Kalinouski Siarhei BLR 0 BLR 48
24 34 ITA Cafaro Luca ITA 0 2 ½ – ½ 2 Musiienko Danylo UKR 0 UKR 59
25 79 BEL Tomme Lowie BEL 0 2 1 – 0 2 Carabello Daniele ITA 0 ITA 35
26 38 BEL Decrop Hendrik BEL 0 2 1 – 0 2 Skillen Fergus SCO 0 SCO 72
27 75 ISL Thorgeirsson Jon Kristinn ISL 0 2 1 – 0 2 Gesyan Suren ARM 0 ARM 42
28 52 UKR Kulesh Vladyslav UKR 0 1 – 0 2 Tumanov Dmitri FIN 0 FIN 80
29 77 UKR Tkachov Kostyantyn UKR 0 1 – 0 Falasca Valerio ITA 0 ITA 40
30 63 GRE Pavlidis Pavlos GRE 0 ½ – ½ Tica Sven CRO 0 CRO 76
31 41 RUS Fedotov Nikita RUS 0 1 1 – 0 1 Maniglio Thomas ITA 0 ITA 56
32 44 TUR Gungor Ali Guvenc TUR 0 1 0 – 1 1 Schweighoffer Martin SUI 0 SUI 68
33 64 POL Pham Juliusz POL 0 1 ½ – ½ 1 Janiszewski Filip POL 0 POL 46
34 70 POR Silva Goncalo POR 0 1 0 – 1 1 Karlinski Lukas LTU 0 LTU 50
35 51 TUR Kolbasi Mert Kazim TUR 0 1 ½ – ½ 1 Stamatopoulos Georgios GRE 0 GRE 73
36 78 LAT Tokranovs Dmitrijs LAT 0 1 1 – 0 1 Lukic Lazar MNE 0 MNE 54
37 28 ITA Arbore Daniele ITA 0 ½ 1 – 0 1 Sinjari Dhimitri ALB 0 ALB 71
38 20 ESP Rodriguez Mellado Antonio ESP 1643 ½ 1 – 0 ½ Pannwitz Kai SCO 0 SCO 62
39 61 ITA Nespeca Giacomo ITA 0 ½ 0 – 1 ½ Confalonieri Luca ITA 0 ITA 37
40 39 ITA Di Benedetto Edoardo ITA 0 ½ ½ – ½ ½ Ramundi Lorenzo ITA 0 ITA 66
41 69 RUS Sidorov Anton RUS 0 0 1 bye

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s