Sah cu Ceausescu

Aici veti gasi cele mai interesante subiecte ale sportului mintii!Nu ezitati sa intrati in misterioasa si tulburator de frumoasa lume a sahului! Sa aveti in fiecare zi pofta de viata si de sah!

Fermi: Campionatul european de junioare :10, 12, 14, 16, 18 ani: Rezultate runda 6, Perechi runda 7

Posted by Costin Beiu on September 6, 2009

chess_children

European Youth Chess Championship 2009 Fete – 10 ani

Round 6 on 2009/09/06 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 4 RUS Vasenina Anna RUS 1785 5 1 – 0 Dordzhieva Dinara RUS 2058 RUS 1
2 35 AZE Hojjatova Aydan AZE 0 4 1 – 0 4 Drogovoz Irina RUS 1898 RUS 3
3 63 TUR Ulusoy Nisan TUR 0 4 0 – 1 4 Ramadani Sarah SLO 1575 SLO 7
4 53 UKR Ostyak Diana UKR 0 4 ½ – ½ 4 Narva Mai EST 1526 EST 9
5 46 POL Marczuk Anna POL 0 0 – 1 Mammadzada Gunay AZE 1753 AZE 5
6 24 GEO Dakhundaridze Nino GEO 0 1 – 0 Moshou Alexia GRE 0 GRE 49
7 31 SVK Gazikova Veronika SVK 0 1 – 0 Sucikova Svetlana SVK 0 SVK 61
8 40 NED Kazarian Anna Maja NED 0 3 ½ – ½ 3 Wiesner Paula GER 1904 GER 2
9 6 HUN Egyed Judit HUN 1660 3 0 – 1 3 Dogan Sevval TUR 0 TUR 29
10 8 POL Dmochowska Agnieszka POL 1556 3 1 – 0 3 Khorotyan Milena ARM 0 ARM 42
11 54 ROU Salim Arzu ROU 0 3 1 – 0 3 Acimovic Gorica SRB 0 SRB 11
12 14 POR Bastos Ana Raquel POR 0 3 0 – 1 3 Gospodinova Nikoleta BUL 0 BUL 32
13 16 ROU Bitica Stefania ROU 0 3 ½ – ½ 3 Trenkwalder Verena AUT 0 AUT 62
14 59 ITA Scarpa Silvia ITA 0 3 0 – 1 3 Cabrera Valverde Cristina ESP 0 ESP 21
15 10 POL Dwilewicz Katarzyna POL 1465 ½ – ½ 3 Unuk Laura SLO 0 SLO 64
16 26 ITA De Filomeno Elisa ITA 0 0 – 1 Buiza Prieto Eihartze ESP 0 ESP 19
17 22 FRA Chung Mathilde FRA 0 0 – 1 Onur Cigdem TUR 0 TUR 52
18 36 MDA Jecova Marina MDA 0 0 – 1 Lazzarini Irene ITA 0 ITA 43
19 38 BLR Kamenka Yana BLR 0 1 – 0 Samardzic Ana CRO 0 CRO 55
20 17 ITA Bizzarro Sofia ITA 0 2 0 – 1 2 Keetman Maaike NED 0 NED 41
21 18 FRA Broly Mathilde FRA 0 2 1 – 0 2 Sanchez Sara ITA 0 ITA 56
22 20 LTU Butvilaite Berta Reja LTU 0 2 0 – 1 2 Malferrari Sofia MNC 0 MNC 45
23 37 HUN Kalmar Sara HUN 0 2 ½ – ½ 2 De Leo Sara ITA 0 ITA 27
24 39 CZE Kanakova Natalie CZE 0 2 1 – 0 2 Di Benedetto Desiree ITA 0 ITA 28
25 58 ITA Scarpa Claudia ITA 0 2 0 – 1 2 Gueci Tea ITA 0 ITA 34
26 60 AUT Stallinger Vanessa AUT 0 2 0 – 1 Binder Shiri ITA 0 ITA 15
27 50 UKR Mukhtarova Anastasiia UKR 0 0 – 1 Dalnodar Martina AUT 0 AUT 25
28 65 BUL Valeva Ana BUL 0 ½ – ½ Griaznov Liza MNC 0 MNC 33
29 44 LAT Limanovska Elizabete LAT 0 1 – 0 Navas Cervera Anabel ESP 0 ESP 51
30 12 MNE Ajanovic Berina MNE 0 1 0 – 1 Sarjanovic Andjela SRB 0 SRB 57
31 30 ITA Fermani Vanessa ITA 0 1 0 – 1 1 Asatryan Sona ARM 0 ARM 13
32 48 ITA Morelli Anita ITA 0 ½ ½ – ½ 1 Copponi Alice ITA 0 ITA 23
33 66 SCO Wadler Leora SCO 0 ½ ½ – ½ 0 Martella Laura ITA 0 ITA 47

Round 7 on 2009/09/07 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 5 AZE Mammadzada Gunay AZE 1753 6 Vasenina Anna RUS 1785 RUS 4
2 7 SLO Ramadani Sarah SLO 1575 5 5 Hojjatova Aydan AZE 0 AZE 35
3 1 RUS Dordzhieva Dinara RUS 2058 Gazikova Veronika SVK 0 SVK 31
4 9 EST Narva Mai EST 1526 Dakhundaridze Nino GEO 0 GEO 24
5 3 RUS Drogovoz Irina RUS 1898 4 Ostyak Diana UKR 0 UKR 53
6 29 TUR Dogan Sevval TUR 0 4 4 Dmochowska Agnieszka POL 1556 POL 8
7 21 ESP Cabrera Valverde Cristina ESP 0 4 4 Ulusoy Nisan TUR 0 TUR 63
8 32 BUL Gospodinova Nikoleta BUL 0 4 4 Salim Arzu ROU 0 ROU 54
9 2 GER Wiesner Paula GER 1904 Marczuk Anna POL 0 POL 46
10 52 TUR Onur Cigdem TUR 0 Bitica Stefania ROU 0 ROU 16
11 49 GRE Moshou Alexia GRE 0 Buiza Prieto Eihartze ESP 0 ESP 19
12 61 SVK Sucikova Svetlana SVK 0 Kamenka Yana BLR 0 BLR 38
13 62 AUT Trenkwalder Verena AUT 0 Kazarian Anna Maja NED 0 NED 40
14 64 SLO Unuk Laura SLO 0 Lazzarini Irene ITA 0 ITA 43
15 45 MNC Malferrari Sofia MNC 0 3 3 Egyed Judit HUN 1660 HUN 6
16 34 ITA Gueci Tea ITA 0 3 3 Dwilewicz Katarzyna POL 1465 POL 10
17 11 SRB Acimovic Gorica SRB 0 3 3 Kanakova Natalie CZE 0 CZE 39
18 41 NED Keetman Maaike NED 0 3 3 Bastos Ana Raquel POR 0 POR 14
19 42 ARM Khorotyan Milena ARM 0 3 3 Broly Mathilde FRA 0 FRA 18
20 25 AUT Dalnodar Martina AUT 0 3 Scarpa Silvia ITA 0 ITA 59
21 15 ITA Binder Shiri ITA 0 Limanovska Elizabete LAT 0 LAT 44
22 27 ITA De Leo Sara ITA 0 Chung Mathilde FRA 0 FRA 22
23 57 SRB Sarjanovic Andjela SRB 0 De Filomeno Elisa ITA 0 ITA 26
24 55 CRO Samardzic Ana CRO 0 Kalmar Sara HUN 0 HUN 37
25 13 ARM Asatryan Sona ARM 0 2 Jecova Marina MDA 0 MDA 36
26 17 ITA Bizzarro Sofia ITA 0 2 2 Scarpa Claudia ITA 0 ITA 58
27 56 ITA Sanchez Sara ITA 0 2 2 Butvilaite Berta Reja LTU 0 LTU 20
28 28 ITA Di Benedetto Desiree ITA 0 2 2 Valeva Ana BUL 0 BUL 65
29 33 MNC Griaznov Liza MNC 0 2 2 Stallinger Vanessa AUT 0 AUT 60
30 23 ITA Copponi Alice ITA 0 Mukhtarova Anastasiia UKR 0 UKR 50
31 51 ESP Navas Cervera Anabel ESP 0 1 Fermani Vanessa ITA 0 ITA 30
32 66 SCO Wadler Leora SCO 0 1 1 Ajanovic Berina MNE 0 MNE 12
33 47 ITA Martella Laura ITA 0 ½ 1 Morelli Anita ITA 0 ITA 48

European Youth Chess Championship 2009 Fete – 12 ani

Round 6 on 2009/09/06 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 31 GEO Khomeriki Nino GEO 1639 1 – 0 Vasova Mariya BUL 1757 BUL 16
2 32 GRE Papathanasiou Elisavet GRE 1638 1 – 0 4 WFM Kisteneva Elizaveta RUS 1797 RUS 11
3 1 RUS WFM Styazhkina Anna RUS 2056 4 0 – 1 4 Hancu Olga MDA 1609 MDA 35
4 29 RUS Zavgorodniaya Alena RUS 1685 4 ½ – ½ 4 Vanagaite Giedre LTU 1725 LTU 22
5 23 TUR Menzi Nezihe Ezgi TUR 1723 4 1 – 0 4 Martin Perez Laura ESP 0 ESP 67
6 15 HUN Gombos Bettina HUN 1763 0 – 1 WFM Haussernot Cecile FRA 1995 FRA 2
7 3 RUS WFM Goryachkina Aleksandra RUS 1987 1 – 0 Bluhm Sonja Maria GER 1718 GER 24
8 38 POL Gora Antonina POL 1534 0 – 1 Bellaiche Elise FRA 1823 FRA 8
9 9 AUT Schnegg Anna-Lena AUT 1814 1 – 0 Dadello Aleksandra POL 1731 POL 20
10 27 HUN Varga Melinda HUN 1690 1 – 0 3 Bitalzadeh Mahsa NED 1795 NED 12
11 5 RUS Kostitsina Liubov RUS 1871 3 1 – 0 3 Abdimanoglu Beste Basak TUR 1741 TUR 18
12 6 AZE Bagirova Khatun AZE 1852 3 0 – 1 3 Chetina Elizaveta RUS 1711 RUS 25
13 7 BIH Jacimovic Sara BIH 1833 3 1 – 0 3 Hiebler Laura AUT 1631 AUT 34
14 10 POL Pastuszko Kinga POL 1806 3 1 – 0 3 Boyarchenko Vlada LUX 1606 LUX 36
15 13 ESP Nicolas Zapata Irene ESP 1794 3 1 – 0 3 Kaforou Mirto-Iro GRE 1421 GRE 40
16 60 UKR Konopatska Oleksandra UKR 0 3 ½ – ½ 3 Patel Yesim TUR 1782 TUR 14
17 17 RUS Drogovoz Maria RUS 1756 3 0 – 1 3 Harazinska Ewa POL 0 POL 54
18 50 ARM Ghukasyan Siranush ARM 0 0 – 1 Bezkorovaina Marija UKR 1871 UKR 4
19 55 AZE Imanli Maghrura AZE 0 1 – 0 Kakutia Ada GEO 1686 GEO 28
20 66 BLR Malatsilava Volha BLR 0 0 – 1 Bulmaga Elena MDA 1657 MDA 30
21 33 GRE Serefidou Despina GRE 1638 1 – 0 Egorova Ayyna RUS 0 RUS 47
22 61 LAT Kurbanova Dagmara LAT 0 0 – 1 Cirlig Ioana-Andreea ROU 1558 ROU 37
23 41 AZE Amrayeva Aytan AZE 0 0 – 1 Koloditsova Renata SVK 0 SVK 59
24 44 MNE Blagojevic Tijana MNE 0 0 – 1 Osmak Iulija UKR 0 UKR 70
25 21 ESP Garcia-Castany Musellas Gal La ESP 1728 2 1 – 0 Matevosyan Kristina ARM 0 ARM 68
26 71 ITA Paolillo Gaia ITA 0 2 1 – 0 2 Murawko Katarzyna POL 1709 POL 26
27 72 ITA Petrosino Elena ITA 0 2 ½ – ½ 2 Biryukova Anna RUS 0 RUS 43
28 77 POR Santos Carolina Inacio POR 0 2 0 – 1 2 Burmistrova Alena RUS 0 RUS 45
29 48 SLO Franca Veronika SLO 0 2 1 – 0 2 Santeramo Cristina ITA 0 ITA 76
30 78 ENG Shepherd Katherine M ENG 0 2 0 – 1 2 Gueci Laura ITA 0 ITA 52
31 65 ITA Lujan Cruzado Valeria ITA 0 2 1 – 0 2 Tittarelli Elena ITA 0 ITA 81
32 75 ITA Santeramo Alessia C ITA 0 2 ½ – ½ Fuskova Martina CZE 1507 CZE 39
33 19 SRB Rakic Teodora SRB 1741 1 – 0 Principi Carlotta ITA 0 ITA 73
34 42 ITA Arbore Federica ITA 0 0 – 1 Suntharalingam Jarani NOR 0 NOR 79
35 82 SLO Zorko Zoja SLO 0 1 – 0 Kogler Alexandra AUT 0 AUT 58
36 62 FIN Larionova Katarina FIN 0 ½ – ½ Thode Gilda SUI 0 SUI 80
37 46 CRO Drinkovic Sara CRO 0 1 ½ – ½ 1 Guerini Silvia Jr ITA 0 ITA 53
38 74 ITA Ramundi Claudia ITA 0 1 0 – 1 1 Galante Carlotta ITA 0 ITA 49
39 56 TUR Kahya Gizem TUR 0 1 1 – 0 1 Lu Helen SCO 0 SCO 64
40 69 SCO Mills Captiva SCO 0 1 0 – 1 ½ Golubeva Marija LAT 0 LAT 51
41 63 ITA Lazzarini Sabrina ITA 0 ½ 1 bye
42 57 ALB Kerciku Suzana ALB 0 0 0 not paired
// <![CDATA[
if(typeof(adlink_randomnumber)=="undefined"){var adlink_randomnumber=Math.floor(Math.random()*10000000000)}
if(typeof(WLRCMD)=="undefined"){var WLRCMD=""}
if(typeof(adlink_tile)=="undefined"){var adlink_tile=1}else{adlink_tile++}
document.write('’);
]]>

Round 7 on 2009/09/07 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 32 GRE Papathanasiou Elisavet GRE 1638 Khomeriki Nino GEO 1639 GEO 31
2 35 MDA Hancu Olga MDA 1609 5 5 Menzi Nezihe Ezgi TUR 1723 TUR 23
3 2 FRA WFM Haussernot Cecile FRA 1995 Varga Melinda HUN 1690 HUN 27
4 16 BUL Vasova Mariya BUL 1757 WFM Goryachkina Aleksandra RUS 1987 RUS 3
5 8 FRA Bellaiche Elise FRA 1823 Zavgorodniaya Alena RUS 1685 RUS 29
6 22 LTU Vanagaite Giedre LTU 1725 Schnegg Anna-Lena AUT 1814 AUT 9
7 11 RUS WFM Kisteneva Elizaveta RUS 1797 4 4 WFM Styazhkina Anna RUS 2056 RUS 1
8 25 RUS Chetina Elizaveta RUS 1711 4 4 Kostitsina Liubov RUS 1871 RUS 5
9 54 POL Harazinska Ewa POL 0 4 4 Jacimovic Sara BIH 1833 BIH 7
10 67 ESP Martin Perez Laura ESP 0 4 4 Pastuszko Kinga POL 1806 POL 10
11 4 UKR Bezkorovaina Marija UKR 1871 4 Nicolas Zapata Irene ESP 1794 ESP 13
12 14 TUR Patel Yesim TUR 1782 Cirlig Ioana-Andreea ROU 1558 ROU 37
13 59 SVK Koloditsova Renata SVK 0 Gombos Bettina HUN 1763 HUN 15
14 20 POL Dadello Aleksandra POL 1731 Gora Antonina POL 1534 POL 38
15 24 GER Bluhm Sonja Maria GER 1718 Imanli Maghrura AZE 0 AZE 55
16 30 MDA Bulmaga Elena MDA 1657 Konopatska Oleksandra UKR 0 UKR 60
17 70 UKR Osmak Iulija UKR 0 Serefidou Despina GRE 1638 GRE 33
18 40 GRE Kaforou Mirto-Iro GRE 1421 3 3 Bagirova Khatun AZE 1852 AZE 6
19 12 NED Bitalzadeh Mahsa NED 1795 3 3 Paolillo Gaia ITA 0 ITA 71
20 36 LUX Boyarchenko Vlada LUX 1606 3 3 Drogovoz Maria RUS 1756 RUS 17
21 18 TUR Abdimanoglu Beste Basak TUR 1741 3 3 Franca Veronika SLO 0 SLO 48
22 45 RUS Burmistrova Alena RUS 0 3 3 Garcia-Castany Musellas Gal La ESP 1728 ESP 21
23 34 AUT Hiebler Laura AUT 1631 3 3 Lujan Cruzado Valeria ITA 0 ITA 65
24 52 ITA Gueci Laura ITA 0 3 Rakic Teodora SRB 1741 SRB 19
25 28 GEO Kakutia Ada GEO 1686 Kurbanova Dagmara LAT 0 LAT 61
26 66 BLR Malatsilava Volha BLR 0 Amrayeva Aytan AZE 0 AZE 41
27 43 RUS Biryukova Anna RUS 0 Santeramo Alessia C ITA 0 ITA 75
28 79 NOR Suntharalingam Jarani NOR 0 Blagojevic Tijana MNE 0 MNE 44
29 47 RUS Egorova Ayyna RUS 0 Petrosino Elena ITA 0 ITA 72
30 68 ARM Matevosyan Kristina ARM 0 Ghukasyan Siranush ARM 0 ARM 50
31 26 POL Murawko Katarzyna POL 1709 2 Zorko Zoja SLO 0 SLO 82
32 39 CZE Fuskova Martina CZE 1507 2 2 Santeramo Cristina ITA 0 ITA 76
33 49 ITA Galante Carlotta ITA 0 2 2 Shepherd Katherine M ENG 0 ENG 78
34 80 SUI Thode Gilda SUI 0 2 2 Kahya Gizem TUR 0 TUR 56
35 81 ITA Tittarelli Elena ITA 0 2 2 Larionova Katarina FIN 0 FIN 62
36 53 ITA Guerini Silvia Jr ITA 0 2 Santos Carolina Inacio POR 0 POR 77
37 58 AUT Kogler Alexandra AUT 0 Arbore Federica ITA 0 ITA 42
38 63 ITA Lazzarini Sabrina ITA 0 Drinkovic Sara CRO 0 CRO 46
39 73 ITA Principi Carlotta ITA 0 Golubeva Marija LAT 0 LAT 51
40 74 ITA Ramundi Claudia ITA 0 1 1 Mills Captiva SCO 0 SCO 69
41 64 SCO Lu Helen SCO 0 1 bye
42 57 ALB Kerciku Suzana ALB 0 0 0 not paired
// <![CDATA[
if(typeof(adlink_randomnumber)=="undefined"){var adlink_randomnumber=Math.floor(Math.random()*10000000000)}
if(typeof(WLRCMD)=="undefined"){var WLRCMD=""}
if(typeof(adlink_tile)=="undefined"){var adlink_tile=1}else{adlink_tile++}
document.write('’);
]]>

European Youth Chess Championship 2009 Fete – 14 ani

Round 6 on 2009/09/06 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 4 POL WFM Lach Aleksandra POL 2069 1 – 0 Ziaziulkina Nastassia BLR 2101 BLR 3
2 1 RUS WFM Samigullina Diana RUS 2152 4 0 – 1 WFM Efroimski Marsel ISR 2066 ISR 5
3 18 GER WFM Osmanodja Filiz GER 1954 4 1 – 0 4 Aranaz Murillo Amalia ESP 2061 ESP 7
4 36 SUI Stoeri Laura SUI 1807 4 0 – 1 4 WFM Iwanow Anna POL 2022 POL 9
5 10 FRA Aflalo Sophie FRA 2005 4 1 – 0 4 Starczewska Dominika POL 1838 POL 33
6 31 POL Tomaszewska Luiza POL 1848 4 0 – 1 4 Severina Maria RUS 1981 RUS 13
7 11 AZE WCM Fataliyeva Ulviyya AZE 1992 1 – 0 Bea Boglarka HUN 2055 HUN 8
8 20 BUL Galunova Tsveta BUL 1921 0 – 1 3 Wisniowska Klaudia POL 1988 POL 12
9 2 RUS WFM Lezhepekova Veronika RUS 2118 3 0 – 1 3 Fragkou Eleni GRE 1865 GRE 29
10 14 AZE Ibrahimova Sabina AZE 1975 3 1 – 0 3 Sasmazel Burcu TUR 1877 TUR 27
11 26 TUR Durmaz Ayca Fatma TUR 1883 3 0 – 1 3 Kol`ba Anastasiya UKR 1971 UKR 15
12 16 RUS Makarenko Alexandra RUS 1970 3 1 – 0 3 Dalemans Diana NED 1842 NED 32
13 28 ROU WFM Visanescu Daria-Ioana ROU 1873 3 ½ – ½ 3 Sharapova Anzama RUS 1950 RUS 19
14 35 BUL Venkova Polina BUL 1826 3 0 – 1 3 Imnadze Nato GEO 1906 GEO 21
15 38 SVK Mrazova Monika SVK 1805 3 0 – 1 3 Kobeshavidze Lika GEO 1900 GEO 23
16 24 POL Leks Maria POL 1899 3 1 – 0 3 Morea Georgiana-Steluta ROU 1763 ROU 42
17 25 GRE Papathanasiou Ageliki GRE 1899 3 1 – 0 3 Romero Lopez Cristina ESP 1741 ESP 46
18 22 ITA Chiarion Elisa ITA 1904 1 – 0 Vlckova Katerina CZE 0 CZE 78
19 34 NED Thoma Sophia NED 1830 1 – 0 Azizbekyan Arpi ARM 0 ARM 56
20 50 NOR Hansen Erle Andrea NOR 1686 ½ – ½ Tomin Ksenija SRB 1795 SRB 39
21 72 ISR Sadevich Rachel ISR 0 1 – 0 Horvath Ilona Klara HUN 1746 HUN 45
22 54 MDA Cazacu Gabriela MDA 1559 ½ – ½ Bengtsson Jessica SWE 1730 SWE 47
23 17 FRA Eid Maha FRA 1964 2 1 – 0 Tumanova Irina FIN 1558 FIN 55
24 6 HUN Kabai Zsuzsanna HUN 2062 2 1 – 0 2 Rykala Monika POL 1682 POL 51
25 30 GER Pohl Theresa GER 1852 2 0 – 1 2 De Somma Anna Rita ITA 0 ITA 58
26 64 RUS Kholova Elena RUS 0 2 ½ – ½ 2 Ivekovic Tihana CRO 1806 CRO 37
27 40 ARM Gaboyan Susanna ARM 1788 2 0 – 1 2 Hoare Amelia ENG 0 ENG 62
28 69 ITA Matuozzo Daniela ITA 0 2 0 – 1 2 Ordonez Torres Maria Del Carme ESP 1780 ESP 41
29 44 MNE Bacic Kristina MNE 1755 2 1 – 0 2 Russo Arianna ITA 0 ITA 71
30 48 LTU Sabatina Emilija LTU 1729 2 0 – 1 2 Segerfelt Louise SWE 0 SWE 74
31 49 ITA Balzano Filli ITA 1727 ½ – ½ Koselova Zuzana SVK 0 SVK 65
32 67 SLO Leonardi Caterina SLO 0 0 – 1 Bauer Valentina AUT 1665 AUT 52
33 76 AUT Tarmastin Laura AUT 0 ½ – ½ Tittarelli Edith ITA 1620 ITA 53
34 70 ITA Rombaldoni Sharon ITA 0 ½ – ½ Bass Leenoy ISR 0 ISR 57
35 75 SVK Sucikova Katarina SVK 0 ½ – ½ 1 Hauksdottir Hrund ISL 0 ISL 61
36 66 FIN Larionova Maria FIN 0 1 0 – 1 1 Roy Ali SCO 1762 SCO 43
37 60 ITA Guerini Sara ITA 0 1 0 – 1 1 Salt Ilayda TUR 0 TUR 73
38 63 AUT Huber Elke Carola AUT 0 1 1 – 0 ½ Fuschillo Maria ITA 0 ITA 59
39 68 LAT Matisone Dana LAT 0 ½ 1 bye
40 77 ALB Tuzi Bruna ALB 0 0 0 not paired

Round 7 on 2009/09/07 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 9 POL WFM Iwanow Anna POL 2022 5 WFM Lach Aleksandra POL 2069 POL 4
2 5 ISR WFM Efroimski Marsel ISR 2066 5 Severina Maria RUS 1981 RUS 13
3 18 GER WFM Osmanodja Filiz GER 1954 5 5 Aflalo Sophie FRA 2005 FRA 10
4 3 BLR Ziaziulkina Nastassia BLR 2101 4 Ibrahimova Sabina AZE 1975 AZE 14
5 7 ESP Aranaz Murillo Amalia ESP 2061 4 WCM Fataliyeva Ulviyya AZE 1992 AZE 11
6 29 GRE Fragkou Eleni GRE 1865 4 4 WFM Samigullina Diana RUS 2152 RUS 1
7 12 POL Wisniowska Klaudia POL 1988 4 4 Leks Maria POL 1899 POL 24
8 15 UKR Kol`ba Anastasiya UKR 1971 4 4 Papathanasiou Ageliki GRE 1899 GRE 25
9 33 POL Starczewska Dominika POL 1838 4 4 Makarenko Alexandra RUS 1970 RUS 16
10 21 GEO Imnadze Nato GEO 1906 4 4 Tomaszewska Luiza POL 1848 POL 31
11 23 GEO Kobeshavidze Lika GEO 1900 4 4 Stoeri Laura SUI 1807 SUI 36
12 8 HUN Bea Boglarka HUN 2055 WFM Visanescu Daria-Ioana ROU 1873 ROU 28
13 19 RUS Sharapova Anzama RUS 1950 Chiarion Elisa ITA 1904 ITA 22
14 72 ISR Sadevich Rachel ISR 0 Galunova Tsveta BUL 1921 BUL 20
15 27 TUR Sasmazel Burcu TUR 1877 3 Thoma Sophia NED 1830 NED 34
16 42 ROU Morea Georgiana-Steluta ROU 1763 3 3 WFM Lezhepekova Veronika RUS 2118 RUS 2
17 46 ESP Romero Lopez Cristina ESP 1741 3 3 Kabai Zsuzsanna HUN 2062 HUN 6
18 47 SWE Bengtsson Jessica SWE 1730 3 3 Eid Maha FRA 1964 FRA 17
19 58 ITA De Somma Anna Rita ITA 0 3 3 Durmaz Ayca Fatma TUR 1883 TUR 26
20 32 NED Dalemans Diana NED 1842 3 3 Bacic Kristina MNE 1755 MNE 44
21 62 ENG Hoare Amelia ENG 0 3 3 Venkova Polina BUL 1826 BUL 35
22 74 SWE Segerfelt Louise SWE 0 3 3 Mrazova Monika SVK 1805 SVK 38
23 39 SRB Tomin Ksenija SRB 1795 3 3 Cazacu Gabriela MDA 1559 MDA 54
24 41 ESP Ordonez Torres Maria Del Carme ESP 1780 3 3 Hansen Erle Andrea NOR 1686 NOR 50
25 37 CRO Ivekovic Tihana CRO 1806 Tumanova Irina FIN 1558 FIN 55
26 78 CZE Vlckova Katerina CZE 0 Horvath Ilona Klara HUN 1746 HUN 45
27 52 AUT Bauer Valentina AUT 1665 Kholova Elena RUS 0 RUS 64
28 56 ARM Azizbekyan Arpi ARM 0 2 Pohl Theresa GER 1852 GER 30
29 65 SVK Koselova Zuzana SVK 0 2 2 Gaboyan Susanna ARM 1788 ARM 40
30 43 SCO Roy Ali SCO 1762 2 2 Rombaldoni Sharon ITA 0 ITA 70
31 73 TUR Salt Ilayda TUR 0 2 2 Sabatina Emilija LTU 1729 LTU 48
32 71 ITA Russo Arianna ITA 0 2 2 Balzano Filli ITA 1727 ITA 49
33 51 POL Rykala Monika POL 1682 2 2 Matuozzo Daniela ITA 0 ITA 69
34 53 ITA Tittarelli Edith ITA 1620 2 2 Huber Elke Carola AUT 0 AUT 63
35 57 ISR Bass Leenoy ISR 0 2 2 Sucikova Katarina SVK 0 SVK 75
36 68 LAT Matisone Dana LAT 0 2 Tarmastin Laura AUT 0 AUT 76
37 61 ISL Hauksdottir Hrund ISL 0 Leonardi Caterina SLO 0 SLO 67
38 60 ITA Guerini Sara ITA 0 1 1 Larionova Maria FIN 0 FIN 66
39 59 ITA Fuschillo Maria ITA 0 ½ bye
40 77 ALB Tuzi Bruna ALB 0 0 0 not paired

European Youth Chess Championship 2009 Fete – 16 ani

Round 6 on 2009/09/06 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 11 ROU WFM Foisor Mihaela-Veronica ROU 2123 0 – 1 WFM Brunello Marina ITA 2159 ITA 8
2 4 GEO WFM Arabidze Meri GEO 2217 4 ½ – ½ Adamowicz Katarzyna POL 2121 POL 12
3 2 MDA WIM Bulmaga Irina MDA 2277 4 ½ – ½ 4 Bukhteeva Viktoria RUS 2175 RUS 7
4 16 CRO Purgar Ivona CRO 2079 4 1 – 0 4 Vince Andrea SRB 2092 SRB 14
5 5 NED WIM Schut Lisa NED 2212 1 – 0 De Seroux Camille SUI 1950 SUI 26
6 73 ISR Yakobov Diana ISR 0 0 – 1 WIM Danelia Mariam GEO 2151 GEO 10
7 13 AZE Abdulla Khayala Mardan Qizi AZE 2113 1 – 0 Arnatskaya Zoya RUS 1847 RUS 47
8 17 ESP Collado Barbas Laura ESP 2055 1 – 0 Kolaric Spela SLO 1914 SLO 34
9 25 ESP Perera Borrego Mariela ESP 1969 1 – 0 Bochis Julia GER 2053 GER 18
10 33 NED Warmelink Evie NED 1921 0 – 1 3 Pavlidou Ekaterini GRE 2179 GRE 6
11 3 AZE WIM Kazimova Narmin AZE 2218 3 1 – 0 3 Froewis Annika AUT 1933 AUT 30
12 9 NED Haast Anne NED 2158 3 1 – 0 3 Edes Zsofia SVK 1924 SVK 32
13 27 BLR Bogdan Ekaterina BLR 1943 3 0 – 1 3 Uusitupa Erika FIN 1691 FIN 59
14 35 AUT Kessler Michaela AUT 1913 3 1 – 0 3 Kantor Reka SVK 1941 SVK 28
15 41 ESP Salido Polo Veronica ESP 1880 3 0 – 1 Suarez Calvo Alexandra ESP 2023 ESP 20
16 15 POL WFM Zakoscielna Kinga POL 2089 1 – 0 Sop Selen TUR 1893 TUR 39
17 19 SRB Miladinovic Lena SRB 2026 1 – 0 Haitovich Avital ISR 1890 ISR 40
18 21 FRA Neuhauser Salome FRA 2021 0 – 1 Soylemez Cansu TUR 1879 TUR 42
19 45 NED Gunther Marcella NED 1857 1 – 0 WFM Petrova Irina UKR 1987 UKR 23
20 44 CZE Kolomaznikova Barbora CZE 1864 0 – 1 Krumova Ani BUL 1904 BUL 36
21 37 AZE Khalafova Narmin AZE 1901 0 – 1 Meseljyan Astghik ARM 1774 ARM 52
22 50 ITA Palmitessa Chiara ITA 1807 2 ½ – ½ 2 Bluebaum Johanna GER 2008 GER 22
23 53 ESP Nieto Asencio Mari Carmen ESP 1764 2 0 – 1 2 Schulz Anja GER 1987 GER 24
24 31 HUN Fur Katinka HUN 1925 2 1 – 0 2 Casolino Rosa Maria ITA 1826 ITA 49
25 38 ITA Messina Roberta ITA 1900 2 ½ – ½ 2 Johannsdottir Johanna Bjorg ISL 1721 ISL 57
26 62 UKR Yashchenko Olena UKR 1645 2 0 – 1 2 Narva Triin EST 1865 EST 43
27 46 SCO WFM Hughes Rhian SCO 1850 2 1 – 0 2 Gijsen Michelle BEL 1679 BEL 60
28 48 SWE Fransson Angelina SWE 1844 2 ½ – ½ 2 Hohluka Arina LAT 1654 LAT 61
29 29 ENG Dines Sheila J ENG 1936 1 – 0 Venturelli Ester ITA 0 ITA 71
30 58 ITA Polin Giulia ITA 1711 ½ – ½ Turkova Karolina SVK 1787 SVK 51
31 69 BIH Popadic Milica BIH 0 0 – 1 Tsarouha Marianthi GRE 1763 GRE 54
32 55 ROU Vasilescu Maria ROU 1761 1 – 0 Dugnaite Gerda LTU 1643 LTU 63
33 56 NOR Forsa Elise NOR 1728 1 – 0 1 Meireles Ana POR 1611 POR 64
34 67 POR Aguiar Marta Cristina POR 1418 1 ½ – ½ 1 Radosevic Nevena MNE 0 MNE 70
35 68 ITA Cavalli Benedetta ITA 0 1 1 – 0 1 Venturelli Miriam ITA 0 ITA 72
36 66 POR Monteiro Joana Filipa POR 1458 0 1 – 0 0 Martin Fuentes Paula ESP 1547 ESP 65
37 1 GEO WIM Paikidze Nazi GEO 2298 0 0 not paired
// <![CDATA[
if(typeof(adlink_randomnumber)=="undefined"){var adlink_randomnumber=Math.floor(Math.random()*10000000000)}
if(typeof(WLRCMD)=="undefined"){var WLRCMD=""}
if(typeof(adlink_tile)=="undefined"){var adlink_tile=1}else{adlink_tile++}
document.write('’);
]]>

Round 7 on 2009/09/07 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 8 ITA WFM Brunello Marina ITA 2159 5 Purgar Ivona CRO 2079 CRO 16
2 12 POL Adamowicz Katarzyna POL 2121 5 WIM Schut Lisa NED 2212 NED 5
3 11 ROU WFM Foisor Mihaela-Veronica ROU 2123 WIM Bulmaga Irina MDA 2277 MDA 2
4 13 AZE Abdulla Khayala Mardan Qizi AZE 2113 WFM Arabidze Meri GEO 2217 GEO 4
5 7 RUS Bukhteeva Viktoria RUS 2175 Perera Borrego Mariela ESP 1969 ESP 25
6 10 GEO WIM Danelia Mariam GEO 2151 Collado Barbas Laura ESP 2055 ESP 17
7 14 SRB Vince Andrea SRB 2092 4 4 WIM Kazimova Narmin AZE 2218 AZE 3
8 6 GRE Pavlidou Ekaterini GRE 2179 4 4 Kessler Michaela AUT 1913 AUT 35
9 59 FIN Uusitupa Erika FIN 1691 4 4 Haast Anne NED 2158 NED 9
10 34 SLO Kolaric Spela SLO 1914 WFM Zakoscielna Kinga POL 2089 POL 15
11 18 GER Bochis Julia GER 2053 Krumova Ani BUL 1904 BUL 36
12 42 TUR Soylemez Cansu TUR 1879 Miladinovic Lena SRB 2026 SRB 19
13 20 ESP Suarez Calvo Alexandra ESP 2023 Gunther Marcella NED 1857 NED 45
14 26 SUI De Seroux Camille SUI 1950 Yakobov Diana ISR 0 ISR 73
15 47 RUS Arnatskaya Zoya RUS 1847 Warmelink Evie NED 1921 NED 33
16 52 ARM Meseljyan Astghik ARM 1774 3 Bogdan Ekaterina BLR 1943 BLR 27
17 24 GER Schulz Anja GER 1987 3 3 Edes Zsofia SVK 1924 SVK 32
18 28 SVK Kantor Reka SVK 1941 3 3 Salido Polo Veronica ESP 1880 ESP 41
19 30 AUT Froewis Annika AUT 1933 3 3 WFM Hughes Rhian SCO 1850 SCO 46
20 43 EST Narva Triin EST 1865 3 3 Fur Katinka HUN 1925 HUN 31
21 44 CZE Kolomaznikova Barbora CZE 1864 Neuhauser Salome FRA 2021 FRA 21
22 22 GER Bluebaum Johanna GER 2008 Fransson Angelina SWE 1844 SWE 48
23 23 UKR WFM Petrova Irina UKR 1987 Palmitessa Chiara ITA 1807 ITA 50
24 54 GRE Tsarouha Marianthi GRE 1763 Dines Sheila J ENG 1936 ENG 29
25 57 ISL Johannsdottir Johanna Bjorg ISL 1721 Khalafova Narmin AZE 1901 AZE 37
26 61 LAT Hohluka Arina LAT 1654 Messina Roberta ITA 1900 ITA 38
27 39 TUR Sop Selen TUR 1893 Vasilescu Maria ROU 1761 ROU 55
28 40 ISR Haitovich Avital ISR 1890 Forsa Elise NOR 1728 NOR 56
29 49 ITA Casolino Rosa Maria ITA 1826 2 2 Polin Giulia ITA 1711 ITA 58
30 51 SVK Turkova Karolina SVK 1787 2 2 Yashchenko Olena UKR 1645 UKR 62
31 60 BEL Gijsen Michelle BEL 1679 2 2 Nieto Asencio Mari Carmen ESP 1764 ESP 53
32 63 LTU Dugnaite Gerda LTU 1643 2 Cavalli Benedetta ITA 0 ITA 68
33 71 ITA Venturelli Ester ITA 0 Aguiar Marta Cristina POR 1418 POR 67
34 70 MNE Radosevic Nevena MNE 0 Popadic Milica BIH 0 BIH 69
35 64 POR Meireles Ana POR 1611 1 1 Monteiro Joana Filipa POR 1458 POR 66
36 72 ITA Venturelli Miriam ITA 0 1 0 Martin Fuentes Paula ESP 1547 ESP 65
37 1 GEO WIM Paikidze Nazi GEO 2298 0 0 not paired
// <![CDATA[
if(typeof(adlink_randomnumber)=="undefined"){var adlink_randomnumber=Math.floor(Math.random()*10000000000)}
if(typeof(WLRCMD)=="undefined"){var WLRCMD=""}
if(typeof(adlink_tile)=="undefined"){var adlink_tile=1}else{adlink_tile++}
document.write('’);
]]>

European Youth Chess Championship 2009 Fete – 18 ani

Round 6 on 2009/09/06 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 4 RUS WGM Girya Olga RUS 2266 5 1 – 0 4 WIM Paikidze Nazi GEO 2298 GEO 3
2 1 RUS Savina Anastasia RUS 2382 4 0 – 1 4 Agrest Inna SWE 2120 SWE 20
3 7 GEO WIM Tsatsalashvili Keti GEO 2255 4 1 – 0 4 WFM Semenova Elena RUS 2115 RUS 21
4 14 LAT WFM Ni Viktorija LAT 2151 4 1 – 0 Hortensius Lisa NED 2033 NED 29
5 16 SRB WFM Eric Jovana SRB 2137 0 – 1 WGM Vojinovic Jovana MNE 2341 MNE 2
6 18 CZE Olsarova Tereza CZE 2127 1 – 0 3 WFM Mammadova Gulnar AZE 2209 AZE 9
7 22 GRE Iordanidou Zoi GRE 2115 3 1 – 0 3 WFM Repina Varvara RUS 2264 RUS 5
8 6 TUR WIM Ozturk Kubra TUR 2256 3 1 – 0 3 Richard Emma FRA 2091 FRA 23
9 8 POL WFM Kulon Klaudia POL 2251 3 1 – 0 3 WFM Dudas Eszter HUN 2141 HUN 15
10 10 LAT WIM Skinke Katrina LAT 2200 3 1 – 0 3 Braggaar Leonore NED 2043 NED 27
11 24 ROU Uta Adeline-Ramona ROU 2076 3 1 – 0 3 Jussupow Ekaterina GER 2179 GER 12
12 26 POL Labedz Patrycja POL 2044 3 ½ – ½ 3 WFM Homiakova Elena BLR 2123 BLR 19
13 36 ITA Brunello Roberta ITA 1956 ½ – ½ WIM Andrenko Irina UKR 2184 UKR 11
14 17 ESP WFM Guadamuro Torrente Anabel ESP 2136 1 – 0 Misovic Sanja MNE 1943 MNE 37
15 46 SVK Milcova Zuzana SVK 1833 0 – 1 Tanacs Anna HUN 2073 HUN 25
16 42 ENG Thilaganathan Jessica ENG 1899 ½ – ½ Manelidou Maria GRE 2008 GRE 31
17 28 POL Wierzbicka Wiktoria POL 2037 2 1 – 0 2 Jorgensen Line Jin NOR 1924 NOR 39
18 38 ISL Thorsteinsdottir Hallgerdur ISL 1941 2 1 – 0 2 Babei Angelica MDA 2015 MDA 30
19 32 SLO Bucar Natasa SLO 1988 2 1 – 0 2 Sargsyan Shushanna ARM 1916 ARM 40
20 41 TUR Kaya Emel TUR 1909 2 0 – 1 2 Zvarikova Alexandra SVK 1984 SVK 33
21 34 LIE Zier Verena LIE 1982 2 1 – 0 2 Dorici Alice ITA 0 ITA 54
22 35 BEL Goossens Hanne BEL 1963 2 ½ – ½ 2 Zalimaite Ieva LTU 1883 LTU 43
23 13 RUS WFM Korchagina Viktoria RUS 2166 1 – 0 WFM Officer Amy SCO 1823 SCO 47
24 44 ITA Reginato Sabrina ITA 1880 ½ – ½ Van Orsouw Svenja GER 1781 GER 49
25 55 AUT Moser Evelyn AUT 0 0 – 1 Lisac Tihana CRO 1788 CRO 48
26 51 ISL Helgadottir Sigridur Bjorg ISL 1712 1 1 – 0 1 Kosturska Yoana BUL 1849 BUL 45
27 53 BIH Boric Masa BIH 1671 1 + – – 1 Landl Margot AUT 1771 AUT 50
28 52 EST Narva Ann EST 1689 1 1 bye
// <![CDATA[
if(typeof(adlink_randomnumber)=="undefined"){var adlink_randomnumber=Math.floor(Math.random()*10000000000)}
if(typeof(WLRCMD)=="undefined"){var WLRCMD=""}
if(typeof(adlink_tile)=="undefined"){var adlink_tile=1}else{adlink_tile++}
document.write('’);
]]>

Round 7 on 2009/09/07 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 7 GEO WIM Tsatsalashvili Keti GEO 2255 5 6 WGM Girya Olga RUS 2266 RUS 4
2 20 SWE Agrest Inna SWE 2120 5 5 WFM Ni Viktorija LAT 2151 LAT 14
3 2 MNE WGM Vojinovic Jovana MNE 2341 Olsarova Tereza CZE 2127 CZE 18
4 8 POL WFM Kulon Klaudia POL 2251 4 4 Savina Anastasia RUS 2382 RUS 1
5 3 GEO WIM Paikidze Nazi GEO 2298 4 4 WIM Skinke Katrina LAT 2200 LAT 10
6 22 GRE Iordanidou Zoi GRE 2115 4 4 WIM Ozturk Kubra TUR 2256 TUR 6
7 21 RUS WFM Semenova Elena RUS 2115 4 4 Uta Adeline-Ramona ROU 2076 ROU 24
8 19 BLR WFM Homiakova Elena BLR 2123 WFM Eric Jovana SRB 2137 SRB 16
9 25 HUN Tanacs Anna HUN 2073 WFM Guadamuro Torrente Anabel ESP 2136 ESP 17
10 29 NED Hortensius Lisa NED 2033 Labedz Patrycja POL 2044 POL 26
11 5 RUS WFM Repina Varvara RUS 2264 3 3 Wierzbicka Wiktoria POL 2037 POL 28
12 31 GRE Manelidou Maria GRE 2008 3 3 WFM Mammadova Gulnar AZE 2209 AZE 9
13 11 UKR WIM Andrenko Irina UKR 2184 3 3 Zier Verena LIE 1982 LIE 34
14 12 GER Jussupow Ekaterina GER 2179 3 3 Thorsteinsdottir Hallgerdur ISL 1941 ISL 38
15 15 HUN WFM Dudas Eszter HUN 2141 3 3 Brunello Roberta ITA 1956 ITA 36
16 23 FRA Richard Emma FRA 2091 3 3 Thilaganathan Jessica ENG 1899 ENG 42
17 33 SVK Zvarikova Alexandra SVK 1984 3 3 Bucar Natasa SLO 1988 SLO 32
18 27 NED Braggaar Leonore NED 2043 3 Milcova Zuzana SVK 1833 SVK 46
19 37 MNE Misovic Sanja MNE 1943 WFM Korchagina Viktoria RUS 2166 RUS 13
20 48 CRO Lisac Tihana CRO 1788 Goossens Hanne BEL 1963 BEL 35
21 43 LTU Zalimaite Ieva LTU 1883 2 Babei Angelica MDA 2015 MDA 30
22 39 NOR Jorgensen Line Jin NOR 1924 2 2 Helgadottir Sigridur Bjorg ISL 1712 ISL 51
23 49 GER Van Orsouw Svenja GER 1781 2 2 Sargsyan Shushanna ARM 1916 ARM 40
24 53 BIH Boric Masa BIH 1671 2 2 Kaya Emel TUR 1909 TUR 41
25 52 EST Narva Ann EST 1689 2 2 Reginato Sabrina ITA 1880 ITA 44
26 54 ITA Dorici Alice ITA 0 2 Moser Evelyn AUT 0 AUT 55
27 45 BUL Kosturska Yoana BUL 1849 1 WFM Officer Amy SCO 1823 SCO 47
28 50 AUT Landl Margot AUT 1771 1 bye


Round 6 on 2009/09/06 at 15.00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 4 RUS Vasenina Anna RUS 1785 5 1 – 0 Dordzhieva Dinara RUS 2058 RUS 1
2 35 AZE Hojjatova Aydan AZE 0 4 1 – 0 4 Drogovoz Irina RUS 1898 RUS 3
3 63 TUR Ulusoy Nisan TUR 0 4 0 – 1 4 Ramadani Sarah SLO 1575 SLO 7
4 53 UKR Ostyak Diana UKR 0 4 ½ – ½ 4 Narva Mai EST 1526 EST 9
5 46 POL Marczuk Anna POL 0 0 – 1 Mammadzada Gunay AZE 1753 AZE 5
6 24 GEO Dakhundaridze Nino GEO 0 1 – 0 Moshou Alexia GRE 0 GRE 49
7 31 SVK Gazikova Veronika SVK 0 1 – 0 Sucikova Svetlana SVK 0 SVK 61
8 40 NED Kazarian Anna Maja NED 0 3 ½ – ½ 3 Wiesner Paula GER 1904 GER 2
9 6 HUN Egyed Judit HUN 1660 3 0 – 1 3 Dogan Sevval TUR 0 TUR 29
10 8 POL Dmochowska Agnieszka POL 1556 3 1 – 0 3 Khorotyan Milena ARM 0 ARM 42
11 54 ROU Salim Arzu ROU 0 3 1 – 0 3 Acimovic Gorica SRB 0 SRB 11
12 14 POR Bastos Ana Raquel POR 0 3 0 – 1 3 Gospodinova Nikoleta BUL 0 BUL 32
13 16 ROU Bitica Stefania ROU 0 3 ½ – ½ 3 Trenkwalder Verena AUT 0 AUT 62
14 59 ITA Scarpa Silvia ITA 0 3 0 – 1 3 Cabrera Valverde Cristina ESP 0 ESP 21
15 10 POL Dwilewicz Katarzyna POL 1465 ½ – ½ 3 Unuk Laura SLO 0 SLO 64
16 26 ITA De Filomeno Elisa ITA 0 0 – 1 Buiza Prieto Eihartze ESP 0 ESP 19
17 22 FRA Chung Mathilde FRA 0 0 – 1 Onur Cigdem TUR 0 TUR 52
18 36 MDA Jecova Marina MDA 0 0 – 1 Lazzarini Irene ITA 0 ITA 43
19 38 BLR Kamenka Yana BLR 0 1 – 0 Samardzic Ana CRO 0 CRO 55
20 17 ITA Bizzarro Sofia ITA 0 2 0 – 1 2 Keetman Maaike NED 0 NED 41
21 18 FRA Broly Mathilde FRA 0 2 1 – 0 2 Sanchez Sara ITA 0 ITA 56
22 20 LTU Butvilaite Berta Reja LTU 0 2 0 – 1 2 Malferrari Sofia MNC 0 MNC 45
23 37 HUN Kalmar Sara HUN 0 2 ½ – ½ 2 De Leo Sara ITA 0 ITA 27
24 39 CZE Kanakova Natalie CZE 0 2 1 – 0 2 Di Benedetto Desiree ITA 0 ITA 28
25 58 ITA Scarpa Claudia ITA 0 2 0 – 1 2 Gueci Tea ITA 0 ITA 34
26 60 AUT Stallinger Vanessa AUT 0 2 0 – 1 Binder Shiri ITA 0 ITA 15
27 50 UKR Mukhtarova Anastasiia UKR 0 0 – 1 Dalnodar Martina AUT 0 AUT 25
28 65 BUL Valeva Ana BUL 0 ½ – ½ Griaznov Liza MNC 0 MNC 33
29 44 LAT Limanovska Elizabete LAT 0 1 – 0 Navas Cervera Anabel ESP 0 ESP 51
30 12 MNE Ajanovic Berina MNE 0 1 0 – 1 Sarjanovic Andjela SRB 0 SRB 57
31 30 ITA Fermani Vanessa ITA 0 1 0 – 1 1 Asatryan Sona ARM 0 ARM 13
32 48 ITA Morelli Anita ITA 0 ½ ½ – ½ 1 Copponi Alice ITA 0 ITA 23
33 66 SCO Wadler Leora SCO 0 ½ ½ – ½ 0 Martella Laura ITA 0 ITA 47

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s