Sah cu Ceausescu

Aici veti gasi cele mai interesante subiecte ale sportului mintii!Nu ezitati sa intrati in misterioasa si tulburator de frumoasa lume a sahului! Sa aveti in fiecare zi pofta de viata si de sah!

Cupa Vados 2009: Pop Alexandru si Adrian Petrisor conduc dupa 5 runde

Posted by ceausescuiulian pe Octombrie 31, 2009

Rezultate dupa runda 5, Lista de start, Rezultate runde 1-5, Perechi runda 6

arad11

Starting rank list

No. Name FED Rtg Club/City
1 GM Istratescu Andrei ROU 2624 Cs Contor Group Arad
2 GM Lupulescu Constantin ROU 2599 Cs Dinamo Bucuresti
3 GM Jianu Vlad-Cristian ROU 2531 Cs Dinamo Bucuresti
4 IM Foisor Cristina-Adela ROU 2433 Csm Bucuresti
5 IM Foisor Ovidiu-Doru ROU 2414 Cs Muncitorul Resita
6 FM Petre Nad-Titus ROU 2411 Cs Stud. Medicina Timisoa
7 IM Butunoi Alexandru-Victor ROU 2391 Cs Stud. Medicina Timisoa
8 FM Balla Tamas-Kristof ROU 2382 Csm Lugoj
9 IM Bogdan Dan ROU 2355 Cs Aem Luxten Timisoara
10 CM Petrisor Adrian-Marian ROU 2349 Css Nr 1 Timisoara
11 IM Florescu Codrut-Constantin ROU 2252 Clubul De Sah Deva
12 CM Luca Ionel ROU 2175 Cs Crisul Oradea
13 WFM Foisor Mihaela-Veronica ROU 2155 Css Nr 1 Timisoara
14 CM Lupu Ovidiu-Jean ROU 2136 Cs Orasenesc Cugir
15 CM Popa-Matei Viorel-Ovidiu ROU 2131 Sc Vados Arad
16 CM Samu Sorin-Mihai ROU 2105 Cl. De Sah Tenis Speranta
17 CM Pachia Mihai ROU 2077 Cs Stud. Medicina Timisoa
18 I Pop Alexandru ROU 2069 Css Tg Mures
19 Farkas Lorinc HUN 2059
20 CM Dragulescu Narcisa ROU 2049 Cs Stud. Medicina Timisoa
21 I Cretu Sorin-Alexandru ROU 2015 Cs Contor Group Arad
22 CM Coroeru Radu ROU 2014 Cs Universitatea Arad
23 I Muresan Ciprian-Simon-Florin ROU 1999 Cs Mediator Giarmata Vii
24 CM Pop Valer ROU 1990 Clubul De Sah Deva
25 I Brosman Alexandru ROU 1935 Cs Universitatea Arad
26 FM Ardelean Rusalim-Pavel ROU 1922
27 I Zlatariu Marin ROU 1905 Cs Universitatea Arad
28 I Dumitrica Sorin-Radu ROU 1888 Sc Vados Arad
29 I Lucan Marius-Gabriel ROU 1879 Cs Universitatea Arad
30 I Afloarei Jenica ROU 1861 Cs Botosani
31 I Ivascu Bogdan ROU 1850 Sc Vados Arad
32 I Colompar Ladislau-Alexandru ROU 1843 Sc Vados Arad
33 I Uta Ilie ROU 1789 Acs Dumbravita
34 I Bostan Andreea-Denisa ROU 1754 Acs Dumbravita
35 I Zamora Aurel ROU 1744 Cs Tinerii Maestri Bucure
36 II Alb Flavius-Robert ROU 1731 Sc Vados Arad
37 I Neaga Horia-Dumitru-Iustin ROU 1707 Css Nr 1 Timisoara
38 I Tol Ioan ROU 1682 Cs Universitatea Arad
39 II Pitorac Cosmin-Iulian ROU 1675 Cs Universitatea Arad
40 II Papp Ferenc-Attila ROU 1658 Cs Sah Club Potaissa Turd
41 II Obsusta Stefan ROU 1634 Cs Victoria Nadlac
42 Mihai Eleonora-Antonia ROU 1479 Cs Mediator Giarmata Vii
43 I Cosman Andreea-Marioara ROU 1468 Csm Craiova
44 II Bujanca Horia-Mihai ROU 1465 Acs Cavalerul Sf Gheorghe
45 II Dragnea Darius-Mihai ROU 1423 Csu Agora Sc Oradea
46 I Ungureanu Sandu ROU 1137 Sc Vados Arad
47 I Rujan Rodel-Marinel ROU 912 Cs Contor Group Arad
48 II Calafeteanu Darius ROU 593 Acs Dumbravita
49 II David Bogdan-Emanuel ROU 517 Cs Ineu
50 III Crisan Cornel ROU 457 Cs Universitatea Arad
51 II Doki Karina-Stefania ROU 450 Acs Dumbravita
52 III Grec Petru ROU 437 Cs Universitatea Arad
53 III Cira Mihai-Stefan ROU 418 Css Nr 1 Timisoara
54 II Kuzma Pavel ROU 410 Cs Victoria Nadlac
55 Mako Edvin ROU 407 Cs Victoria Nadlac
56 II Miutel Andreea-Elena ROU 401 Acs Dumbravita
57 Bichiceanu Dan ROU 401
58 Bogdan-Ciorba Andrada-Ioana ROU 401 Acs Dumbravita
59 Boroneant Catalin-Alexandru ROU 401 Sc Vados Arad
60 Campean Andrei-Ioan ROU 401 Sc Vados Arad
61 Cozac Danut ROU 401
62 Crisan Flavius Lucian ROU 401
63 Dogaru Paul ROU 401
64 Drila Claudiu Gheorghe ROU 401
65 Frnka Stanislav Martin ROU 401
66 Gheorghiu Andrei-Adrian ROU 401 Acs Dumbravita
67 Hach Bence-Richard ROU 401 Sc Vados Arad
68 Iovescu Paul-Daniel ROU 401 Sc Vados Arad
69 Izsac Andrei ROU 401
70 Koszan Eduard ROU 401
71 Koszan Vichente ROU 401
72 Lucati Beneamin Daniel ROU 401
73 Pruna Victor-Constantin ROU 401 Sc Vados Arad
74 Sacaleanu Dorel ROU 401
75 Sacaleanu Sergiu-Dorel ROU 401 Sc Vados Arad
76 Serban Andrei ROU 401
77 Soki Viktor-Patrick ROU 401
78 Sumandan Dominic Patrick ROU 401
79 Tina Denis-Alexandru ROU 401 Sc Vados Arad
80 Topriceanu Marius Andrei ROU 401

Rank after Round 5

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 I Pop Alexandru ROU 2069 Css Tg Mures 5,0 15,5 10,5 15,50
2 CM Petrisor Adrian-Marian ROU 2349 Css Nr 1 Timisoara 5,0 15,0 9,0 15,00
3 GM Lupulescu Constantin ROU 2599 Cs Dinamo Bucuresti 4,0 17,0 10,5 13,00
4 GM Istratescu Andrei ROU 2624 Cs Contor Group Arad 4,0 16,5 10,5 12,50
5 IM Foisor Cristina-Adela ROU 2433 Csm Bucuresti 4,0 16,5 9,5 11,50
6 IM Butunoi Alexandru-Victor ROU 2391 Cs Stud. Medicina Timisoa 4,0 16,0 10,0 12,00
7 GM Jianu Vlad-Cristian ROU 2531 Cs Dinamo Bucuresti 4,0 15,5 9,5 11,50
8 FM Balla Tamas-Kristof ROU 2382 Csm Lugoj 4,0 15,5 9,0 12,50
9 FM Petre Nad-Titus ROU 2411 Cs Stud. Medicina Timisoa 4,0 15,5 8,5 10,50
10 IM Florescu Codrut-Constantin ROU 2252 Clubul De Sah Deva 4,0 15,0 9,0 10,00
11 CM Lupu Ovidiu-Jean ROU 2136 Cs Orasenesc Cugir 4,0 14,5 8,5 10,50
12 I Ungureanu Sandu ROU 1137 Sc Vados Arad 4,0 13,5 8,5 9,50
13 CM Pachia Mihai ROU 2077 Cs Stud. Medicina Timisoa 3,5 16,0 9,0 9,00
14 IM Foisor Ovidiu-Doru ROU 2414 Cs Muncitorul Resita 3,5 15,5 9,5 9,75
15 WFM Foisor Mihaela-Veronica ROU 2155 Css Nr 1 Timisoara 3,5 14,5 8,5 7,75
16 I Muresan Ciprian-Simon-Florin ROU 1999 Cs Mediator Giarmata Vii 3,5 13,5 7,5 8,00
17 I Rujan Rodel-Marinel ROU 912 Cs Contor Group Arad 3,0 16,5 10,0 9,00
18 CM Samu Sorin-Mihai ROU 2105 Cl. De Sah Tenis Speranta 3,0 16,0 10,0 8,00
19 CM Luca Ionel ROU 2175 Cs Crisul Oradea 3,0 16,0 9,5 8,00
20 Farkas Lorinc HUN 2059 3,0 15,5 9,5 6,50
21 I Lucan Marius-Gabriel ROU 1879 Cs Universitatea Arad 3,0 15,5 8,5 6,50
22 Mihai Eleonora-Antonia ROU 1479 Cs Mediator Giarmata Vii 3,0 15,0 9,0 8,00
23 CM Coroeru Radu ROU 2014 Cs Universitatea Arad 3,0 14,5 8,5 7,50
24 I Afloarei Jenica ROU 1861 Cs Botosani 3,0 14,0 9,0 6,00
25 I Uta Ilie ROU 1789 Acs Dumbravita 3,0 14,0 8,0 6,00
26 CM Popa-Matei Viorel-Ovidiu ROU 2131 Sc Vados Arad 3,0 13,0 7,5 6,50
27 CM Dragulescu Narcisa ROU 2049 Cs Stud. Medicina Timisoa 3,0 13,0 7,0 6,50
28 I Neaga Horia-Dumitru-Iustin ROU 1707 Css Nr 1 Timisoara 3,0 13,0 7,0 5,00
29 I Ivascu Bogdan ROU 1850 Sc Vados Arad 3,0 12,0 7,0 5,00
I Zamora Aurel ROU 1744 Cs Tinerii Maestri Bucure 3,0 12,0 7,0 5,00
31 I Zlatariu Marin ROU 1905 Cs Universitatea Arad 3,0 12,0 7,0 4,00
32 I Brosman Alexandru ROU 1935 Cs Universitatea Arad 3,0 11,5 7,0 5,00
33 CM Pop Valer ROU 1990 Clubul De Sah Deva 3,0 11,5 6,5 5,00
34 I Tol Ioan ROU 1682 Cs Universitatea Arad 3,0 10,5 6,5 5,00
35 I Colompar Ladislau-Alexandru ROU 1843 Sc Vados Arad 3,0 8,5 5,0 3,00
36 I Dumitrica Sorin-Radu ROU 1888 Sc Vados Arad 2,5 14,5 8,5 5,25
37 FM Ardelean Rusalim-Pavel ROU 1922 2,5 13,5 8,5 4,50
38 II Pitorac Cosmin-Iulian ROU 1675 Cs Universitatea Arad 2,5 13,5 8,0 6,00
39 I Cretu Sorin-Alexandru ROU 2015 Cs Contor Group Arad 2,5 13,5 8,0 5,75
40 II Alb Flavius-Robert ROU 1731 Sc Vados Arad 2,5 12,0 7,5 4,25
41 I Bostan Andreea-Denisa ROU 1754 Acs Dumbravita 2,5 11,5 7,0 4,00
42 III Crisan Cornel ROU 457 Cs Universitatea Arad 2,5 10,5 6,5 4,25
43 Drila Claudiu Gheorghe ROU 401 2,5 9,0 5,5 3,25
44 I Cosman Andreea-Marioara ROU 1468 Csm Craiova 2,0 15,5 9,5 4,50
45 Izsac Andrei ROU 401 2,0 14,0 8,5 5,50
46 III Grec Petru ROU 437 Cs Universitatea Arad 2,0 14,0 8,0 4,00
47 II Calafeteanu Darius ROU 593 Acs Dumbravita 2,0 13,5 7,5 3,00
48 II Obsusta Stefan ROU 1634 Cs Victoria Nadlac 2,0 13,0 7,0 4,00
49 II Bujanca Horia-Mihai ROU 1465 Acs Cavalerul Sf Gheorghe 2,0 12,5 8,0 3,00
50 Sacaleanu Dorel ROU 401 2,0 12,5 7,5 4,50
51 II Dragnea Darius-Mihai ROU 1423 Csu Agora Sc Oradea 2,0 12,5 7,5 3,00
52 Mako Edvin ROU 407 Cs Victoria Nadlac 2,0 12,0 7,5 3,00
53 III Cira Mihai-Stefan ROU 418 Css Nr 1 Timisoara 2,0 11,0 7,0 3,00
II Kuzma Pavel ROU 410 Cs Victoria Nadlac 2,0 11,0 7,0 3,00
Pruna Victor-Constantin ROU 401 Sc Vados Arad 2,0 11,0 7,0 3,00
Topriceanu Marius Andrei ROU 401 2,0 11,0 7,0 3,00
57 Soki Viktor-Patrick ROU 401 2,0 10,5 6,5 3,00
58 II Papp Ferenc-Attila ROU 1658 Cs Sah Club Potaissa Turd 2,0 10,5 6,5 1,00
59 Cozac Danut ROU 401 2,0 9,5 5,0 2,00
60 Koszan Vichente ROU 401 2,0 9,0 5,0 2,00
61 Tina Denis-Alexandru ROU 401 Sc Vados Arad 2,0 8,5 5,0 2,00
62 Bogdan-Ciorba Andrada-Ioana ROU 401 Acs Dumbravita 2,0 8,0 5,0 1,00
63 Gheorghiu Andrei-Adrian ROU 401 Acs Dumbravita 2,0 7,5 5,0 1,00
64 II David Bogdan-Emanuel ROU 517 Cs Ineu 1,0 12,0 8,0 0,00
65 Frnka Stanislav Martin ROU 401 1,0 12,0 7,0 1,00
66 II Miutel Andreea-Elena ROU 401 Acs Dumbravita 1,0 12,0 6,0 1,00
67 Sacaleanu Sergiu-Dorel ROU 401 Sc Vados Arad 1,0 11,5 7,5 1,00
68 Bichiceanu Dan ROU 401 1,0 10,0 7,0 0,00
69 Lucati Beneamin Daniel ROU 401 1,0 10,0 6,5 1,00
70 II Doki Karina-Stefania ROU 450 Acs Dumbravita 1,0 10,0 5,5 1,00
71 Crisan Flavius Lucian ROU 401 1,0 9,0 6,0 0,00
Dogaru Paul ROU 401 1,0 9,0 6,0 0,00
73 Serban Andrei ROU 401 1,0 8,0 5,0 0,00
74 Iovescu Paul-Daniel ROU 401 Sc Vados Arad 1,0 7,0 4,0 0,00
75 IM Bogdan Dan ROU 2355 Cs Aem Luxten Timisoara 0,0 12,5 7,5 0,00
Boroneant Catalin-Alexandru ROU 401 Sc Vados Arad 0,0 12,5 7,5 0,00
Campean Andrei-Ioan ROU 401 Sc Vados Arad 0,0 12,5 7,5 0,00
Hach Bence-Richard ROU 401 Sc Vados Arad 0,0 12,5 7,5 0,00
79 Koszan Eduard ROU 401 0,0 8,0 4,0 0,00
80 Sumandan Dominic Patrick ROU 401 0,0 7,0 4,0 0,00

Pairings/Results

Round 6

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 10 CM Petrisor Adrian-Marian 5 5 I Pop Alexandru 18
2 8 FM Balla Tamas-Kristof 4 4 GM Istratescu Andrei 1
3 2 GM Lupulescu Constantin 4 4 IM Florescu Codrut-Constantin 11
4 14 CM Lupu Ovidiu-Jean 4 4 GM Jianu Vlad-Cristian 3
5 7 IM Butunoi Alexandru-Victor 4 4 IM Foisor Cristina-Adela 4
6 46 I Ungureanu Sandu 4 4 FM Petre Nad-Titus 6
7 5 IM Foisor Ovidiu-Doru CM Pachia Mihai 17
8 23 I Muresan Ciprian-Simon-Florin WFM Foisor Mihaela-Veronica 13
9 12 CM Luca Ionel 3 3 I Lucan Marius-Gabriel 29
10 31 I Ivascu Bogdan 3 3 CM Popa-Matei Viorel-Ovidiu 15
11 30 I Afloarei Jenica 3 3 CM Samu Sorin-Mihai 16
12 32 I Colompar Ladislau-Alexandru 3 3 Farkas Lorinc 19
13 20 CM Dragulescu Narcisa 3 3 I Uta Ilie 33
14 22 CM Coroeru Radu 3 3 I Zamora Aurel 35
15 24 CM Pop Valer 3 3 I Neaga Horia-Dumitru-Iustin 37
16 38 I Tol Ioan 3 3 I Brosman Alexandru 25
17 42 Mihai Eleonora-Antonia 3 3 I Zlatariu Marin 27
18 21 I Cretu Sorin-Alexandru 3 I Rujan Rodel-Marinel 47
19 26 FM Ardelean Rusalim-Pavel II Alb Flavius-Robert 36
20 28 I Dumitrica Sorin-Radu Drila Claudiu Gheorghe 64
21 34 I Bostan Andreea-Denisa III Crisan Cornel 50
22 39 II Pitorac Cosmin-Iulian 2 II Papp Ferenc-Attila 40
23 71 Koszan Vichente 2 2 II Obsusta Stefan 41
24 43 I Cosman Andreea-Marioara 2 2 Gheorghiu Andrei-Adrian 66
25 61 Cozac Danut 2 2 II Bujanca Horia-Mihai 44
26 45 II Dragnea Darius-Mihai 2 2 Bogdan-Ciorba Andrada-Ioana 58
27 48 II Calafeteanu Darius 2 2 Izsac Andrei 69
28 73 Pruna Victor-Constantin 2 2 III Grec Petru 52
29 53 III Cira Mihai-Stefan 2 2 Topriceanu Marius Andrei 80
30 77 Soki Viktor-Patrick 2 2 II Kuzma Pavel 54
31 55 Mako Edvin 2 2 Sacaleanu Dorel 74
32 79 Tina Denis-Alexandru 2 1 II Miutel Andreea-Elena 56
33 65 Frnka Stanislav Martin 1 1 II David Bogdan-Emanuel 49
34 51 II Doki Karina-Stefania 1 1 Serban Andrei 76
35 57 Bichiceanu Dan 1 1 Iovescu Paul-Daniel 68
36 75 Sacaleanu Sergiu-Dorel 1 1 Crisan Flavius Lucian 62
37 63 Dogaru Paul 1 1 Lucati Beneamin Daniel 72
38 70 Koszan Eduard 0 0 Sumandan Dominic Patrick 78
39 9 IM Bogdan Dan 0 0 not paired
40 59 Boroneant Catalin-Alexandru 0 0 not paired
41 60 Campean Andrei-Ioan 0 0 not paired
42 67 Hach Bence-Richard 0 0 not paired

Pairings/Results

Round 1

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 1 GM Istratescu Andrei 0 ½ – ½ 0 IM Butunoi Alexandru-Victor 7
2 3 GM Jianu Vlad-Cristian 0 ½ – ½ 0 GM Lupulescu Constantin 2
3 4 IM Foisor Cristina-Adela 0 1 – 0 0 I Cosman Andreea-Marioara 43
4 44 II Bujanca Horia-Mihai 0 0 – 1 0 IM Foisor Ovidiu-Doru 5
5 6 FM Petre Nad-Titus 0 1 – 0 0 II Dragnea Darius-Mihai 45
6 46 I Ungureanu Sandu 0 0 – 1 0 FM Balla Tamas-Kristof 8
7 9 IM Bogdan Dan 0 – – + 0 I Rujan Rodel-Marinel 47
8 48 II Calafeteanu Darius 0 0 – 1 0 CM Petrisor Adrian-Marian 10
9 11 IM Florescu Codrut-Constantin 0 1 – 0 0 II David Bogdan-Emanuel 49
10 50 III Crisan Cornel 0 0 – 1 0 CM Luca Ionel 12
11 13 WFM Foisor Mihaela-Veronica 0 1 – 0 0 II Doki Karina-Stefania 51
12 52 III Grec Petru 0 0 – 1 0 CM Lupu Ovidiu-Jean 14
13 15 CM Popa-Matei Viorel-Ovidiu 0 1 – 0 0 III Cira Mihai-Stefan 53
14 54 II Kuzma Pavel 0 0 – 1 0 CM Samu Sorin-Mihai 16
15 17 CM Pachia Mihai 0 1 – 0 0 Mako Edvin 55
16 56 II Miutel Andreea-Elena 0 0 – 1 0 I Pop Alexandru 18
17 19 Farkas Lorinc 0 1 – 0 0 Bichiceanu Dan 57
18 58 Bogdan-Ciorba Andrada-Ioana 0 0 – 1 0 CM Dragulescu Narcisa 20
19 21 I Cretu Sorin-Alexandru 0 + – – 0 Boroneant Catalin-Alexandru 59
20 60 Campean Andrei-Ioan 0 – – + 0 CM Coroeru Radu 22
21 23 I Muresan Ciprian-Simon-Florin 0 1 – 0 0 Cozac Danut 61
22 62 Crisan Flavius Lucian 0 0 – 1 0 CM Pop Valer 24
23 25 I Brosman Alexandru 0 1 – 0 0 Dogaru Paul 63
24 64 Drila Claudiu Gheorghe 0 0 – 1 0 FM Ardelean Rusalim-Pavel 26
25 27 I Zlatariu Marin 0 1 – 0 0 Frnka Stanislav Martin 65
26 66 Gheorghiu Andrei-Adrian 0 0 – 1 0 I Dumitrica Sorin-Radu 28
27 29 I Lucan Marius-Gabriel 0 + – – 0 Hach Bence-Richard 67
28 68 Iovescu Paul-Daniel 0 0 – 1 0 I Afloarei Jenica 30
29 31 I Ivascu Bogdan 0 1 – 0 0 Izsac Andrei 69
30 70 Koszan Eduard 0 0 – 1 0 I Colompar Ladislau-Alexandru 32
31 33 I Uta Ilie 0 1 – 0 0 Koszan Vichente 71
32 72 Lucati Beneamin Daniel 0 0 – 1 0 I Bostan Andreea-Denisa 34
33 35 I Zamora Aurel 0 1 – 0 0 Pruna Victor-Constantin 73
34 74 Sacaleanu Dorel 0 0 – 1 0 II Alb Flavius-Robert 36
35 37 I Neaga Horia-Dumitru-Iustin 0 1 – 0 0 Sacaleanu Sergiu-Dorel 75
36 76 Serban Andrei 0 0 – 1 0 I Tol Ioan 38
37 39 II Pitorac Cosmin-Iulian 0 1 – 0 0 Soki Viktor-Patrick 77
38 78 Sumandan Dominic Patrick 0 0 – 1 0 II Papp Ferenc-Attila 40
39 41 II Obsusta Stefan 0 1 – 0 0 Tina Denis-Alexandru 79
40 80 Topriceanu Marius Andrei 0 0 – 1 0 Mihai Eleonora-Antonia 42

Pairings/Results

Round 2

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 26 FM Ardelean Rusalim-Pavel 1 0 – 1 1 IM Foisor Cristina-Adela 4
2 5 IM Foisor Ovidiu-Doru 1 1 – 0 1 I Brosman Alexandru 25
3 28 I Dumitrica Sorin-Radu 1 0 – 1 1 FM Petre Nad-Titus 6
4 8 FM Balla Tamas-Kristof 1 1 – 0 1 I Zlatariu Marin 27
5 10 CM Petrisor Adrian-Marian 1 1 – 0 1 I Lucan Marius-Gabriel 29
6 30 I Afloarei Jenica 1 0 – 1 1 IM Florescu Codrut-Constantin 11
7 12 CM Luca Ionel 1 1 – 0 1 I Ivascu Bogdan 31
8 32 I Colompar Ladislau-Alexandru 1 0 – 1 1 WFM Foisor Mihaela-Veronica 13
9 14 CM Lupu Ovidiu-Jean 1 1 – 0 1 I Uta Ilie 33
10 34 I Bostan Andreea-Denisa 1 0 – 1 1 CM Popa-Matei Viorel-Ovidiu 15
11 16 CM Samu Sorin-Mihai 1 1 – 0 1 I Zamora Aurel 35
12 36 II Alb Flavius-Robert 1 0 – 1 1 CM Pachia Mihai 17
13 18 I Pop Alexandru 1 1 – 0 1 I Neaga Horia-Dumitru-Iustin 37
14 38 I Tol Ioan 1 0 – 1 1 Farkas Lorinc 19
15 20 CM Dragulescu Narcisa 1 ½ – ½ 1 II Pitorac Cosmin-Iulian 39
16 21 I Cretu Sorin-Alexandru 1 1 – 0 1 II Obsusta Stefan 41
17 40 II Papp Ferenc-Attila 1 0 – 1 1 CM Coroeru Radu 22
18 42 Mihai Eleonora-Antonia 1 ½ – ½ 1 I Muresan Ciprian-Simon-Florin 23
19 24 CM Pop Valer 1 0 – 1 1 I Rujan Rodel-Marinel 47
20 2 GM Lupulescu Constantin ½ ½ – ½ ½ GM Istratescu Andrei 1
21 7 IM Butunoi Alexandru-Victor ½ ½ – ½ ½ GM Jianu Vlad-Cristian 3
22 43 I Cosman Andreea-Marioara 0 1 – 0 0 Drila Claudiu Gheorghe 64
23 63 Dogaru Paul 0 0 – 1 0 II Bujanca Horia-Mihai 44
24 45 II Dragnea Darius-Mihai 0 1 – 0 0 Gheorghiu Andrei-Adrian 66
25 65 Frnka Stanislav Martin 0 0 – 1 0 I Ungureanu Sandu 46
26 68 Iovescu Paul-Daniel 0 0 – 1 0 II Calafeteanu Darius 48
27 49 II David Bogdan-Emanuel 0 1 – 0 0 Koszan Eduard 70
28 69 Izsac Andrei 0 1 – 0 0 III Crisan Cornel 50
29 51 II Doki Karina-Stefania 0 0 – 1 0 Lucati Beneamin Daniel 72
30 71 Koszan Vichente 0 0 – 1 0 III Grec Petru 52
31 53 III Cira Mihai-Stefan 0 0 – 1 0 Sacaleanu Dorel 74
32 73 Pruna Victor-Constantin 0 1 – 0 0 II Kuzma Pavel 54
33 55 Mako Edvin 0 1 – 0 0 Serban Andrei 76
34 75 Sacaleanu Sergiu-Dorel 0 1 – 0 0 II Miutel Andreea-Elena 56
35 57 Bichiceanu Dan 0 1 – 0 0 Sumandan Dominic Patrick 78
36 77 Soki Viktor-Patrick 0 1 – 0 0 Bogdan-Ciorba Andrada-Ioana 58
37 61 Cozac Danut 0 0 – 1 0 Topriceanu Marius Andrei 80
38 79 Tina Denis-Alexandru 0 1 – 0 0 Crisan Flavius Lucian 62
39 9 IM Bogdan Dan 0 0 not paired
40 59 Boroneant Catalin-Alexandru 0 0 not paired
41 60 Campean Andrei-Ioan 0 0 not paired
42 67 Hach Bence-Richard 0 0 not paired

Pairings/Results

Round 3

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 4 IM Foisor Cristina-Adela 2 1 – 0 2 CM Lupu Ovidiu-Jean 14
2 15 CM Popa-Matei Viorel-Ovidiu 2 0 – 1 2 IM Foisor Ovidiu-Doru 5
3 6 FM Petre Nad-Titus 2 1 – 0 2 CM Samu Sorin-Mihai 16
4 17 CM Pachia Mihai 2 ½ – ½ 2 FM Balla Tamas-Kristof 8
5 19 Farkas Lorinc 2 0 – 1 2 CM Petrisor Adrian-Marian 10
6 11 IM Florescu Codrut-Constantin 2 0 – 1 2 I Pop Alexandru 18
7 22 CM Coroeru Radu 2 0 – 1 2 CM Luca Ionel 12
8 13 WFM Foisor Mihaela-Veronica 2 1 – 0 2 I Cretu Sorin-Alexandru 21
9 47 I Rujan Rodel-Marinel 2 ½ – ½ CM Dragulescu Narcisa 20
10 39 II Pitorac Cosmin-Iulian ½ – ½ Mihai Eleonora-Antonia 42
11 23 I Muresan Ciprian-Simon-Florin 0 – 1 1 GM Lupulescu Constantin 2
12 1 GM Istratescu Andrei 1 1 – 0 1 II Papp Ferenc-Attila 40
13 3 GM Jianu Vlad-Cristian 1 1 – 0 1 I Cosman Andreea-Marioara 43
14 41 II Obsusta Stefan 1 0 – 1 1 IM Butunoi Alexandru-Victor 7
15 44 II Bujanca Horia-Mihai 1 0 – 1 1 CM Pop Valer 24
16 25 I Brosman Alexandru 1 1 – 0 1 II Dragnea Darius-Mihai 45
17 46 I Ungureanu Sandu 1 1 – 0 1 FM Ardelean Rusalim-Pavel 26
18 27 I Zlatariu Marin 1 1 – 0 1 II David Bogdan-Emanuel 49
19 48 II Calafeteanu Darius 1 0 – 1 1 I Dumitrica Sorin-Radu 28
20 29 I Lucan Marius-Gabriel 1 1 – 0 1 Mako Edvin 55
21 52 III Grec Petru 1 0 – 1 1 I Afloarei Jenica 30
22 31 I Ivascu Bogdan 1 1 – 0 1 Bichiceanu Dan 57
23 69 Izsac Andrei 1 1 – 0 1 I Colompar Ladislau-Alexandru 32
24 33 I Uta Ilie 1 1 – 0 1 Pruna Victor-Constantin 73
25 74 Sacaleanu Dorel 1 ½ – ½ 1 I Bostan Andreea-Denisa 34
26 35 I Zamora Aurel 1 1 – 0 1 Sacaleanu Sergiu-Dorel 75
27 72 Lucati Beneamin Daniel 1 0 – 1 1 II Alb Flavius-Robert 36
28 37 I Neaga Horia-Dumitru-Iustin 1 1 – 0 1 Soki Viktor-Patrick 77
29 80 Topriceanu Marius Andrei 1 0 – 1 1 I Tol Ioan 38
30 50 III Crisan Cornel 0 1 – 0 1 Tina Denis-Alexandru 79
31 64 Drila Claudiu Gheorghe 0 1 – 0 0 II Doki Karina-Stefania 51
32 66 Gheorghiu Andrei-Adrian 0 0 – 1 0 III Cira Mihai-Stefan 53
33 54 II Kuzma Pavel 0 1 – 0 0 Frnka Stanislav Martin 65
34 56 II Miutel Andreea-Elena 0 1 – 0 0 Iovescu Paul-Daniel 68
35 58 Bogdan-Ciorba Andrada-Ioana 0 1 – 0 0 Koszan Eduard 70
36 76 Serban Andrei 0 0 – 1 0 Cozac Danut 61
37 62 Crisan Flavius Lucian 0 0 – 1 0 Koszan Vichente 71
38 78 Sumandan Dominic Patrick 0 0 – 1 0 Dogaru Paul 63
39 9 IM Bogdan Dan 0 0 not paired
40 59 Boroneant Catalin-Alexandru 0 0 not paired
41 60 Campean Andrei-Ioan 0 0 not paired
42 67 Hach Bence-Richard 0 0 not paired

Pairings/Results

Round 4

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 10 CM Petrisor Adrian-Marian 3 1 – 0 3 IM Foisor Cristina-Adela 4
2 5 IM Foisor Ovidiu-Doru 3 ½ – ½ 3 WFM Foisor Mihaela-Veronica 13
3 12 CM Luca Ionel 3 0 – 1 3 FM Petre Nad-Titus 6
4 18 I Pop Alexandru 3 1 – 0 CM Pachia Mihai 17
5 8 FM Balla Tamas-Kristof ½ – ½ I Rujan Rodel-Marinel 47
6 27 I Zlatariu Marin 2 0 – 1 2 GM Istratescu Andrei 1
7 2 GM Lupulescu Constantin 2 1 – 0 2 I Lucan Marius-Gabriel 29
8 28 I Dumitrica Sorin-Radu 2 0 – 1 2 GM Jianu Vlad-Cristian 3
9 7 IM Butunoi Alexandru-Victor 2 1 – 0 2 I Ivascu Bogdan 31
10 33 I Uta Ilie 2 0 – 1 2 IM Florescu Codrut-Constantin 11
11 14 CM Lupu Ovidiu-Jean 2 1 – 0 2 I Zamora Aurel 35
12 30 I Afloarei Jenica 2 1 – 0 2 CM Popa-Matei Viorel-Ovidiu 15
13 16 CM Samu Sorin-Mihai 2 1 – 0 2 I Neaga Horia-Dumitru-Iustin 37
14 36 II Alb Flavius-Robert 2 0 – 1 2 Farkas Lorinc 19
15 20 CM Dragulescu Narcisa 2 0 – 1 2 I Ungureanu Sandu 46
16 21 I Cretu Sorin-Alexandru 2 ½ – ½ 2 II Pitorac Cosmin-Iulian 39
17 38 I Tol Ioan 2 0 – 1 2 CM Coroeru Radu 22
18 24 CM Pop Valer 2 1 – 0 2 Izsac Andrei 69
19 42 Mihai Eleonora-Antonia 2 1 – 0 2 I Brosman Alexandru 25
20 34 I Bostan Andreea-Denisa 0 – 1 I Muresan Ciprian-Simon-Florin 23
21 26 FM Ardelean Rusalim-Pavel 1 ½ – ½ Sacaleanu Dorel 74
22 32 I Colompar Ladislau-Alexandru 1 1 – 0 1 II Miutel Andreea-Elena 56
23 40 II Papp Ferenc-Attila 1 1 – 0 1 Bichiceanu Dan 57
24 61 Cozac Danut 1 0 – 1 1 II Obsusta Stefan 41
25 43 I Cosman Andreea-Marioara 1 1 – 0 1 Bogdan-Ciorba Andrada-Ioana 58
26 71 Koszan Vichente 1 0 – 1 1 II Bujanca Horia-Mihai 44
27 45 II Dragnea Darius-Mihai 1 1 – 0 1 Dogaru Paul 63
28 73 Pruna Victor-Constantin 1 0 – 1 1 II Calafeteanu Darius 48
29 49 II David Bogdan-Emanuel 1 0 – 1 1 Drila Claudiu Gheorghe 64
30 75 Sacaleanu Sergiu-Dorel 1 0 – 1 1 III Crisan Cornel 50
31 77 Soki Viktor-Patrick 1 0 – 1 1 III Grec Petru 52
32 53 III Cira Mihai-Stefan 1 1 – 0 1 Lucati Beneamin Daniel 72
33 79 Tina Denis-Alexandru 1 0 – 1 1 II Kuzma Pavel 54
34 55 Mako Edvin 1 1 – 0 1 Topriceanu Marius Andrei 80
35 51 II Doki Karina-Stefania 0 1 – 0 0 Iovescu Paul-Daniel 68
36 70 Koszan Eduard 0 0 – 1 0 Crisan Flavius Lucian 62
37 65 Frnka Stanislav Martin 0 1 – 0 0 Serban Andrei 76
38 78 Sumandan Dominic Patrick 0 0 – 1 0 Gheorghiu Andrei-Adrian 66
39 9 IM Bogdan Dan 0 0 not paired
40 59 Boroneant Catalin-Alexandru 0 0 not paired
41 60 Campean Andrei-Ioan 0 0 not paired
42 67 Hach Bence-Richard 0 0 not paired

Pairings/Results

Round 5

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 6 FM Petre Nad-Titus 4 0 – 1 4 I Pop Alexandru 18
2 13 WFM Foisor Mihaela-Veronica 0 – 1 4 CM Petrisor Adrian-Marian 10
3 1 GM Istratescu Andrei 3 1 – 0 IM Foisor Ovidiu-Doru 5
4 16 CM Samu Sorin-Mihai 3 0 – 1 3 GM Lupulescu Constantin 2
5 3 GM Jianu Vlad-Cristian 3 1 – 0 3 CM Pop Valer 24
6 4 IM Foisor Cristina-Adela 3 1 – 0 3 I Afloarei Jenica 30
7 19 Farkas Lorinc 3 0 – 1 3 IM Butunoi Alexandru-Victor 7
8 22 CM Coroeru Radu 3 0 – 1 3 FM Balla Tamas-Kristof 8
9 11 IM Florescu Codrut-Constantin 3 1 – 0 3 Mihai Eleonora-Antonia 42
10 46 I Ungureanu Sandu 3 1 – 0 3 CM Luca Ionel 12
11 47 I Rujan Rodel-Marinel 3 0 – 1 3 CM Lupu Ovidiu-Jean 14
12 17 CM Pachia Mihai 1 – 0 II Pitorac Cosmin-Iulian 39
13 23 I Muresan Ciprian-Simon-Florin 1 – 0 I Cretu Sorin-Alexandru 21
14 15 CM Popa-Matei Viorel-Ovidiu 2 1 – 0 2 II Papp Ferenc-Attila 40
15 41 II Obsusta Stefan 2 0 – 1 2 CM Dragulescu Narcisa 20
16 25 I Brosman Alexandru 2 1 – 0 2 I Cosman Andreea-Marioara 43
17 44 II Bujanca Horia-Mihai 2 0 – 1 2 I Zlatariu Marin 27
18 50 III Crisan Cornel 2 ½ – ½ 2 I Dumitrica Sorin-Radu 28
19 29 I Lucan Marius-Gabriel 2 1 – 0 2 II Dragnea Darius-Mihai 45
20 31 I Ivascu Bogdan 2 1 – 0 2 II Calafeteanu Darius 48
21 52 III Grec Petru 2 0 – 1 2 I Colompar Ladislau-Alexandru 32
22 54 II Kuzma Pavel 2 0 – 1 2 I Uta Ilie 33
23 35 I Zamora Aurel 2 1 – 0 2 III Cira Mihai-Stefan 53
24 64 Drila Claudiu Gheorghe 2 ½ – ½ 2 II Alb Flavius-Robert 36
25 37 I Neaga Horia-Dumitru-Iustin 2 1 – 0 2 Mako Edvin 55
26 74 Sacaleanu Dorel 2 0 – 1 2 I Tol Ioan 38
27 69 Izsac Andrei 2 0 – 1 I Bostan Andreea-Denisa 34
28 49 II David Bogdan-Emanuel 1 0 – 1 FM Ardelean Rusalim-Pavel 26
29 66 Gheorghiu Andrei-Adrian 1 1 – 0 1 II Doki Karina-Stefania 51
30 56 II Miutel Andreea-Elena 1 0 – 1 1 Koszan Vichente 71
31 57 Bichiceanu Dan 1 0 – 1 1 Pruna Victor-Constantin 73
32 58 Bogdan-Ciorba Andrada-Ioana 1 1 – 0 1 Sacaleanu Sergiu-Dorel 75
33 72 Lucati Beneamin Daniel 1 0 – 1 1 Cozac Danut 61
34 62 Crisan Flavius Lucian 1 0 – 1 1 Soki Viktor-Patrick 77
35 63 Dogaru Paul 1 0 – 1 1 Tina Denis-Alexandru 79
36 80 Topriceanu Marius Andrei 1 1 – 0 1 Frnka Stanislav Martin 65
37 68 Iovescu Paul-Daniel 0 1 – 0 0 Sumandan Dominic Patrick 78
38 76 Serban Andrei 0 1 – 0 0 Koszan Eduard 70
39 9 IM Bogdan Dan 0 0 not paired
40 59 Boroneant Catalin-Alexandru 0 0 not paired
41 60 Campean Andrei-Ioan 0 0 not paired
42 67 Hach Bence-Richard 0 0 not paired

final

Anunțuri

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s