Sah cu Ceausescu

Aici veti gasi cele mai interesante subiecte ale sportului mintii!Nu ezitati sa intrati in misterioasa si tulburator de frumoasa lume a sahului! Sa aveti in fiecare zi pofta de viata si de sah!

Stiri din sah – 24 de ore din 24 – Sambata 31 octombrie

Posted by ceausescuiulian on October 31, 2009

De Astazi avem o  noua familie sahista pentru ca IM Corina Gheorghe si IM Daniel Moldovan se casatoresc la Medias. Le uram din toata inima casa de piatra si la multi ani familiei de sahisti si le dorim tot ce este mai bun pe lume, multi copii pe care sa ii antreneze si care sa le lumineze viata, intelegere si intelepciune pentru a trece impreuna peste toate greutatile vietii. Casa de piatra si multa fericire din partea noastra!

______________________________________________________________________________________

Update 16,49

4. Italia: Campionatul mondial de Veterani: Runda 3 si 4: Mihai Suba in frunte

19th World Senior Chess Championship
                      27.10.-08.11.2009 - Condino / Italy

Ergebnisse der Runde 3

1 27 Kernazhitsky Leonid IM 1/2 1 Tseshkovsky Vitaly GM 2 2 Suba Mihai GM 1-0 29 Jacobsen Bo 3 28 Onoprienko Vladimir IM 0-1 3 Cebalo Miso GM 4 4 Pushkov Nikolai GM 1-0 31 Wahlbom Magnus 5 32 Jorgensen Jorgen 1/2 5 Vasiukov Evgeni GM 6 34 Arkhangelsky Boris IM 1/2 7 Danner Georg IM 7 10 Kuindzhy Alexander 1-0 41 Loktiev Ivan IM 8 36 Grinberg Iosif P. 1/2 11 Shvedchikov Anatoli IM 9 12 Klovans Janis GM 1-0 43 Rooze Jan FM 10 38 Kraidman Yair GM 0-1 13 Chernikov Oleg GM 11 14 Kaufman Larry C GM 1-0 45 Simon Padros Emili FM 12 42 Gutkin Boris 0-1 15 Tseitlin Mark D GM 13 16 Van Riemsdijk Herman IM 1/2 47 Sherwin James T IM 14 46 Anguera Maestro Jaim 0-1 19 Malisov Boris 15 24 Werner Clemens FM 1/2 67 Hvenekilde Jorgen FM 16 82 Muratoglu Salih 1/2 25 Klundt Klaus IM 17 6 Gutman Lev GM 0-1 35 Wittmann Walter IM 18 48 Candea Gheorghe IM 1/2 9 Butnorius Algimantas GM 19 62 Estrada Martinez Ces 0-1 17 Mishuchkov Nikolai M FM 20 18 Plachetka Jan GM 1-0 53 Acers Jude 21 65 Stull Norbert 1/2 21 Karasev Vladimir I IM 22 22 Jakobsen Ole IM 1-0 69 Nielsen Kai Sten 23 80 Kulago Alexander FM 1/2 23 Altshul Raffael FM 24 26 Clemens Christian Dr FM 1-0 71 Blaushtain Boris 25 30 Busu Corneliu IM 1-0 75 Kock Hans-Uwe FM 26 70 Barlocco Carlo FM 1/2 33 Sloth Jorn FM 27 8 Rukavina Josip IM 1-0 79 Toefferl Heimo 28 20 Boehnisch Manfred FM 1-0 90 Profaizer Gino 29 91 Preuss Flemming 0-1 37 Malmdin Nils-Ake 30 95 Pipitone Antonio 1-0 39 Mueller Rudolf 31 44 Gruzmann Boris FM 1/2 92 Cernea Radu 32 97 Belokopyt Boris 0-1 49 Ivanets Vladimir FM 33 50 Karl Hans FM 1-0 94 Olesen Poul Erik Nor 34 103 Gardi Giuseppe 0-1 51 Rosino Antonio FM 35 52 Sawadkuhi Massoud Am FM 1-0 96 Bondar Leonid 36 54 Van Den Berg Ad 1/2 98 Vrhovnik Damir 37 109 Zharokov Biket 0-1 55 Zoltek Tadeusz FM 38 56 Vogel Jaap FM 1-0 100 Beltrami Nerio 39 111 Andreas Guenter 0-1 57 Zelkind Eduard FM 40 58 Hohler Peter FM 1/2 102 Hajenius Willem 41 112 Blasco Domenico 0-1 59 Feller Josy 42 114 Rotelli Pietro 1-0 60 Batakovs Olegs 43 116 Schwertel Johann 1/2 61 Buxade Roca Guillerm 44 64 Bondick Karl-Heinz 0-1 104 Elfert Aleksandr V. IM 45 66 Nordstrom Felix FM 1-0 113 Kayaman Metin 46 68 Wahlund Bengt 1/2 120 Karall Lorenz 47 72 Thieme Hans 1-0 121 Filzmaier Bruno 48 122 Ramusch Arnulf 0-1 73 Nickl Klaus 49 74 Gutzeit Avraham 1-0 123 Fritsch Juergen Dr. 50 76 Nordby Bernt 1-0 125 Kverndal Leif 51 145 Acunzo Domenico 0-1 77 Laco Giuseppe 52 78 Ziltener Werner 1-0 129 Quagliarella Sabino 53 148 Aasum Anker 0-1 81 Ozbilen Hayri 54 150 Scarpellini Felice 0-1 83 Taksrud Vidar 55 84 Welz Peter Dr. FM 1-0 152 Catania Duante 56 85 Andersson Kaj 1-0 157 Fragni Enrico 57 162 TRIFONI Giorgio 0-1 88 Trefzer Erhard 58 89 Tribuiani Renato 1-0 170 Cerusico Carlo 59 40 Titz Heimo FM 1-0 119 Haug Kjell 60 130 Vladov Mark 1/2 63 Zhelesny Stanislav FM 61 128 Cavatorta Fosco 1-0 86 Maurer Fritz 62 87 Stuart Peter 1/2 131 Birkestrand Odd 63 93 Davydov Mihail 0-1 133 Sevenyuk Alexey 64 99 Ilic Ilija 1-0 139 Haupt Joachim 65 101 Gustavsson Sture 1-0 147 Pedrotti Luciano 66 105 Rubinstein Mark 1-0 153 Bortolotti Silvano 67 154 Zelkind Simeon 0-1 110 Morriss Pete 68 156 Strohbusch Frank 0-1 115 SALVO Guglielmo 69 118 De Laubadere Philipp 1-0 160 Thonig Manfred 70 164 BATTAGLIA Emanuele 1/2 106 Zotin Vladimir 71 107 Giani Franco 1-0 143 De Nisi Giuseppe 72 144 Flotten Erling 0-1 108 Hellwege Werner 73 146 Keze Arnis 1-0 117 Zachariassen John 74 124 Morrow Hans M 1-0 149 Sotter-Klundt Gerlin 75 126 Weller Friedhelm 0-1 151 Gonzalo Gonzalez Fra 76 155 Cooper Nigel 0-1 127 Korenevski Oleg 77 132 Zurel Maxim 1-0 159 Gill William 78 134 Nielsen Peter 1/2 161 ZANIN Umberto 79 158 Skworzvov Igor 1/2 135 Papa Angelo 80 136 Rave Avraham 1-0 163 Cesati Cassin Giorgi 81 166 Kuhnert Werner 0-1 137 Van Haaften Adriaan 82 138 Weinberg Emanuele 1-0 165 SOLURI Francesco 83 140 Mentink Toon 1-0 167 Pedersen Johannes Ve 84 168 Lisandri Luigi 0-1 141 Bue Gunnar 85 142 Zelkind Natalya 1/2 169 RECUBINI Dante

19th World Senior Chess Championship
                      27.10.-08.11.2009 - Condino / Italy

Ergebnisse der Runde 4

1 13 Chernikov Oleg GM 1/2 2 Suba Mihai GM 2 3 Cebalo Miso GM 1/2 12 Klovans Janis GM 3 15 Tseitlin Mark D GM 1/2 4 Pushkov Nikolai GM 4 19 Malisov Boris 1/2 10 Kuindzhy Alexander 5 1 Tseshkovsky Vitaly GM 1-0 14 Kaufman Larry C GM 6 5 Vasiukov Evgeni GM 1-0 26 Clemens Christian Dr FM 7 7 Danner Georg IM 1-0 27 Kernazhitsky Leonid IM 8 11 Shvedchikov Anatoli IM 1/2 30 Busu Corneliu IM 9 32 Jorgensen Jorgen 1/2 16 Van Riemsdijk Herman IM 10 17 Mishuchkov Nikolai M FM 1/2 34 Arkhangelsky Boris IM 11 35 Wittmann Walter IM 1/2 18 Plachetka Jan GM 12 67 Hvenekilde Jorgen FM 1/2 22 Jakobsen Ole IM 13 47 Sherwin James T IM 1/2 24 Werner Clemens FM 14 25 Klundt Klaus IM 1-0 36 Grinberg Iosif P. 15 9 Butnorius Algimantas GM 1-0 82 Muratoglu Salih 16 56 Vogel Jaap FM 0-1 8 Rukavina Josip IM 17 57 Zelkind Eduard FM 1-0 20 Boehnisch Manfred FM 18 21 Karasev Vladimir I IM 1-0 66 Nordstrom Felix FM 19 23 Altshul Raffael FM 1-0 65 Stull Norbert 20 59 Feller Josy 0-1 28 Onoprienko Vladimir IM 21 29 Jacobsen Bo 1-0 70 Barlocco Carlo FM 22 31 Wahlbom Magnus 1-0 72 Thieme Hans 23 33 Sloth Jorn FM 1-0 74 Gutzeit Avraham 24 37 Malmdin Nils-Ake 1-0 76 Nordby Bernt 25 73 Nickl Klaus 0-1 38 Kraidman Yair GM 26 41 Loktiev Ivan IM 1-0 78 Ziltener Werner 27 77 Laco Giuseppe 1/2 42 Gutkin Boris 28 43 Rooze Jan FM 1/2 80 Kulago Alexander FM 29 45 Simon Padros Emili FM 1/2 84 Welz Peter Dr. FM 30 81 Ozbilen Hayri 1-0 46 Anguera Maestro Jaim 31 83 Taksrud Vidar 1-0 48 Candea Gheorghe IM 32 49 Ivanets Vladimir FM 0-1 85 Andersson Kaj 33 88 Trefzer Erhard 0-1 50 Karl Hans FM 34 51 Rosino Antonio FM 1-0 89 Tribuiani Renato 35 104 Elfert Aleksandr V. IM 0-1 52 Sawadkuhi Massoud Am FM 36 55 Zoltek Tadeusz FM 0-1 95 Pipitone Antonio 37 53 Acers Jude 1-0 114 Rotelli Pietro 38 92 Cernea Radu 0-1 6 Gutman Lev GM 39 98 Vrhovnik Damir 1-0 40 Titz Heimo FM 40 102 Hajenius Willem 0-1 44 Gruzmann Boris FM 41 110 Morriss Pete 0-1 54 Van Den Berg Ad 42 115 SALVO Guglielmo 0-1 58 Hohler Peter FM 43 61 Buxade Roca Guillerm 1-0 99 Ilic Ilija 44 120 Karall Lorenz 0-1 62 Estrada Martinez Ces 45 133 Sevenyuk Alexey 1-0 68 Wahlund Bengt 46 69 Nielsen Kai Sten 1-0 101 Gustavsson Sture 47 71 Blaushtain Boris 0-1 105 Rubinstein Mark 48 75 Kock Hans-Uwe FM 1-0 116 Schwertel Johann 49 79 Toefferl Heimo 1/2 118 De Laubadere Philipp 50 39 Mueller Rudolf 0-1 128 Cavatorta Fosco 51 60 Batakovs Olegs 1-0 130 Vladov Mark 52 63 Zhelesny Stanislav FM 1/2 132 Zurel Maxim 53 125 Kverndal Leif 0-1 64 Bondick Karl-Heinz 54 127 Korenevski Oleg 1/2 87 Stuart Peter 55 90 Profaizer Gino 0-1 136 Rave Avraham 56 129 Quagliarella Sabino 0-1 91 Preuss Flemming 57 94 Olesen Poul Erik Nor 1-0 138 Weinberg Emanuele 58 96 Bondar Leonid 0-1 140 Mentink Toon 59 131 Birkestrand Odd 0-1 97 Belokopyt Boris 60 100 Beltrami Nerio 1-0 145 Acunzo Domenico 61 137 Van Haaften Adriaan 0-1 103 Gardi Giuseppe 62 141 Bue Gunnar 1-0 107 Giani Franco 63 108 Hellwege Werner 1-0 146 Keze Arnis 64 151 Gonzalo Gonzalez Fra 1/2 109 Zharokov Biket 65 152 Catania Duante 1-0 111 Andreas Guenter 66 112 Blasco Domenico 1-0 148 Aasum Anker 67 113 Kayaman Metin 1/2 150 Scarpellini Felice 68 121 Filzmaier Bruno 1-0 162 TRIFONI Giorgio 69 157 Fragni Enrico 0-1 122 Ramusch Arnulf 70 123 Fritsch Juergen Dr. 1-0 164 BATTAGLIA Emanuele 71 170 Cerusico Carlo 0-1 124 Morrow Hans M 72 86 Maurer Fritz 1-0 147 Pedrotti Luciano 73 153 Bortolotti Silvano 0-1 93 Davydov Mihail 74 106 Zotin Vladimir 1/2 154 Zelkind Simeon 75 119 Haug Kjell 0-1 156 Strohbusch Frank 76 160 Thonig Manfred 0-1 134 Nielsen Peter 77 135 Papa Angelo 1-0 169 RECUBINI Dante 78 139 Haupt Joachim 1/2 158 Skworzvov Igor 79 161 ZANIN Umberto 0-1 142 Zelkind Natalya 80 117 Zachariassen John 1-0 159 Gill William 81 163 Cesati Cassin Giorgi 0-1 126 Weller Friedhelm 82 143 De Nisi Giuseppe 1-0 166 Kuhnert Werner 83 165 SOLURI Francesco 0-1 144 Flotten Erling 84 149 Sotter-Klundt Gerlin 1-0 168 Lisandri Luigi 85 167 Pedersen Johannes Ve 0-1 F 155 Cooper Nigel

Update 16,47

3.Italia:Campionatul mondial de veterani-Feminin, runda3

 

19th World Senior Chess Championship - Women 27.10.-08.11.2009 - Condino / Italy Ergebnisse der Runde 3 1 5 Fomina Tatyana FIM 1/2 2 Strutinskaya Galina FIM 2 3 Kozlovskaya ValentinFGM 1/2 6 Voronova Tatiana FIM 3 8 Fatalibekova Elena FGM 1-0 4 Vilerte Tamara FGM 4 7 Zaitseva Tamara 0-1 1 Gaprindashvili Nona GM 5 9 Miednikova SwietlanaFFM 1-0 14 Dotan Valeria FFM 6 16 Komysheva Margarita FFM 1/2 10 Bilunova Rimma I FIM 7 11 Bogumil Tatiana FFM 1-0 19 Abdikasova Panu 8 18 Khropova Larisa FFM 1-0 12 Mkrychian Alla FFM 9 20 Onoprienko Elena 0-1 13 Mira Helene FIM 10 26 Elstein Alla Dr. 0-1 15 Sokolovskaya SerafimFFM 11 21 Lein Marina 0-1 17 Chernova Natalja 12 24 Milashevskaja Valent 0-1 23 Lychkova Ludmila 13 22 Shushpanova Nina FFM 1-0 27 Di Cicco Daniela 14 28 Savinova Yulia 1/2 25 Shmyreva Tatiana

Update 16,41

2.Argentina:Campionatul mondial de juniori Under 20, Baieti, runda 8 si 9: Cristi Chirila pe locul 30 cu 5 puncte

Rank after Round 9

Rk. Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 Rp
1 FRA GM VACHIER-LAGRAVE Maxime FRA 2718 7,5 20376 37,5 2800
2 BLR GM ZHIGALKO Sergei BLR 2646 7,5 20363 37,5 2791
3 VEN GM ITURRIZAGA Eduardo VEN 2605 7,0 20406 35,0 2745
4 ISR GM RODSHTEIN Maxim ISR 2623 6,5 20367 34,5 2688
5 POL GM OLSZEWSKI Michal POL 2544 6,5 20258 34,0 2673
6 CHN GM LI Chao B CHN 2617 6,0 20452 34,5 2655
7 RUS GM ANDREIKIN Dmitry RUS 2659 6,0 20262 32,0 2628
8 ENG GM HOWELL David W L ENG 2624 6,0 20250 33,0 2635
9 USA IM ROBSON Ray USA 2527 6,0 20009 30,5 2601
10 GEO IM MARGVELASHVILI Giorgi GEO 2509 6,0 19961 31,5 2575
11 ARM GM GRIGORYAN Avetik ARM 2515 6,0 19844 31,0 2574
12 RUS GM POPOV Ivan RUS 2582 6,0 19837 31,5 2586
13 KAZ GM JUMABAYEV Rinat KAZ 2548 6,0 19768 30,0 2577
14 USA IM LENDERMAN Alex USA 2542 6,0 19364 30,0 2524
15 ITA IM VOCATURO Daniele ITA 2510 6,0 19305 29,0 2514
16 ITA IM BRUNELLO Sabino ITA 2533 6,0 18685 25,0 2431
17 CHN GM YU Yangyi CHN 2509 5,5 20377 33,0 2584
18 GER GM BINDRICH Falko GER 2516 5,5 19976 31,5 2547
19 BEL FM MAENHOUT Thibaut BEL 2303 5,5 19669 25,0 2490
20 BRA GM DIAMANT Andre BRA 2526 5,5 19616 30,0 2511
21 MEX GM LEON HOYOS Manuel MEX 2516 5,5 19449 29,0 2464
22 ARG BLIT Jacques ARG 2350 5,0 20252 28,0 2532
23 IND IM LALITH Babu M R IND 2477 5,0 20246 29,0 2522
24 MEX IM IBARRA CHAMI Luis Fernando MEX 2393 5,0 19833 28,0 2454
25 IND IM ADHIBAN Baskaran IND 2490 5,0 19617 25,5 2458
26 SUI FM SCHIENDORFER Emanuel SUI 2311 5,0 19510 24,0 2433
27 PER FM CORI Jorge PER 2445 5,0 19371 29,0 2418
28 AZE FM BAJARANI Ulvi AZE 2392 5,0 19352 25,5 2327
29 MGL GUNDAVAA Bayarsaikhan MGL 2477 5,0 19271 27,0 2414
30 ROU GM CHIRILA Ioan-Cristian ROU 2504 5,0 18959 26,5 2283

Pairings/Results

Round 8 on 2009/10/29 at 17:00

Bo. No. Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg No.
1 3 BLR GM ZHIGALKO Sergei 2646 6 ½ – ½ GM ITURRIZAGA Eduardo 2605 VEN 7
2 15 GER GM BINDRICH Falko 2516 0 – 1 GM VACHIER-LAGRAVE Maxime 2718 FRA 1
3 4 ENG GM HOWELL David W L 2624 5 1 – 0 5 GM JUMABAYEV Rinat 2548 KAZ 9
4 6 CHN GM LI Chao B 2617 5 1 – 0 5 IM LENDERMAN Alex 2542 USA 11
5 20 GEO IM MARGVELASHVILI Giorgi 2509 5 0 – 1 5 GM POPOV Ivan 2582 RUS 8
6 2 RUS GM ANDREIKIN Dmitry 2659 1 – 0 5 GM GRIGORYAN Avetik 2515 ARM 17
7 23 IND IM ADHIBAN Baskaran 2490 0 – 1 GM RODSHTEIN Maxim 2623 ISR 5
8 10 POL GM OLSZEWSKI Michal 2544 1 – 0 IM LALITH Babu M R 2477 IND 25
9 19 CHN GM YU Yangyi 2509 0 – 1 IM ROBSON Ray 2527 USA 13
10 14 BRA GM DIAMANT Andre 2526 1 – 0 FM YILMAZ Mustafa 2475 TUR 27
11 29 IND IM ASHWIN Jayaram 2451 0 – 1 GM LEON HOYOS Manuel 2516 MEX 16
12 12 ITA IM BRUNELLO Sabino 2533 4 1 – 0 4 IM TRISTAN Leonardo 2412 ARG 34
13 18 ITA IM VOCATURO Daniele 2510 4 1 – 0 4 IM PEREZ PONSA Federico 2422 ARG 33
14 36 IND IM SHYAM Sundar M 2403 4 0 – 1 4 GM CHIRILA Ioan-Cristian 2504 ROU 21

Pairings/Results

Round 9 on 2009/10/30 at 17:00

Bo. No. Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg No.
1 1 FRA GM VACHIER-LAGRAVE Maxime 2718 1 – 0 6 GM HOWELL David W L 2624 ENG 4
2 3 BLR GM ZHIGALKO Sergei 2646 1 – 0 6 GM LI Chao B 2617 CHN 6
3 7 VEN GM ITURRIZAGA Eduardo 2605 6 1 – 0 6 GM POPOV Ivan 2582 RUS 8
4 13 USA IM ROBSON Ray 2527 ½ – ½ GM ANDREIKIN Dmitry 2659 RUS 2
5 5 ISR GM RODSHTEIN Maxim 2623 1 – 0 GM BINDRICH Falko 2516 GER 15
6 16 MEX GM LEON HOYOS Manuel 2516 0 – 1 GM OLSZEWSKI Michal 2544 POL 10
7 9 KAZ GM JUMABAYEV Rinat 2548 5 1 – 0 GM DIAMANT Andre 2526 BRA 14
8 11 USA IM LENDERMAN Alex 2542 5 1 – 0 5 GUNDAVAA Bayarsaikhan 2477 MGL 26
9 21 ROU GM CHIRILA Ioan-Cristian 2504 5 0 – 1 5 IM BRUNELLO Sabino 2533 ITA 12

Pairings/Results

Round 10 on 2009/10/31 at 17:00

Bo. No. Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg No.
1 7 VEN GM ITURRIZAGA Eduardo 2605 7 GM VACHIER-LAGRAVE Maxime 2718 FRA 1
2 10 POL GM OLSZEWSKI Michal 2544 GM ZHIGALKO Sergei 2646 BLR 3
3 8 RUS GM POPOV Ivan 2582 6 GM RODSHTEIN Maxim 2623 ISR 5
4 2 RUS GM ANDREIKIN Dmitry 2659 6 6 GM JUMABAYEV Rinat 2548 KAZ 9
5 4 ENG GM HOWELL David W L 2624 6 6 IM ROBSON Ray 2527 USA 13
6 6 CHN GM LI Chao B 2617 6 6 GM GRIGORYAN Avetik 2515 ARM 17
7 18 ITA IM VOCATURO Daniele 2510 6 6 IM LENDERMAN Alex 2542 USA 11
8 12 ITA IM BRUNELLO Sabino 2533 6 6 IM MARGVELASHVILI Giorgi 2509 GEO 20
9 14 BRA GM DIAMANT Andre 2526 GM LEON HOYOS Manuel 2516 MEX 16
10 50 BEL FM MAENHOUT Thibaut 2303 GM BINDRICH Falko 2516 GER 15
11 21 ROU GM CHIRILA Ioan-Cristian 2504 5 GM YU Yangyi 2509 CHN 19

Update 16,33

1.Argentina:Campionatul mondial de juniori Under 20, Fete, runda 8 si 9: Iozefina pe locul 2,( la egalitate de puncte cu lidera, 7puncte) si joaca in runda 10 cu jucatoarea clasata pe 1!

Pairings/Results

Round 10 on 2009/10/31 at 17:00

Bo. No. Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg No.
1 4 ROU WGM PAULET Iozefina 2342 7 7 WGM SOUMYA Swaminathan 2297 IND 9
2 5 RUS WIM SEVERIUKHINA Zoja 2339 WIM CORI TELLO Deysi 2361 PER 3
3 2 CHN WIM ZHANG Xiaowen 2391 6 WIM MIKADZE Miranda 2317 GEO 7
4 15 ARM WFM HAYRAPETYAN Anna 2212 6 WIM YILDIZ Betul Cemre 2224 TUR 14
5 16 GER FUCHS Judith 2207 6 WFM TJOLSEN Katrine 2178 NOR 17
6 22 IND WIM KIRAN Manisha Mohanty 2153 WIM KALININA Olga 2229 UKR 13
7 20 ARG WFM AMED Stephanie 2159 WIM CONGIU Mathilde 2149 FRA 26
8 6 IND WIM PADMINI Rout 2331 5 5 WIM UMUDOVA Nargiz 2254 AZE 11
9 8 LTU WGM DAULYTE Deimante 2307 5 5 WIM LEKS Hanna 2169 POL 19
10 10 GEO WIM PAIKIDZE Nazi 2279 5 5 WIM IVAKHINOVA Inna 2249 RUS 12

Pairings/Results

Round 8 on 2009/10/29 at 17:00

Bo. No. Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg No.
1 2 CHN WIM ZHANG Xiaowen 2391 5 1 – 0 WIM SEVERIUKHINA Zoja 2339 RUS 5
2 4 ROU WGM PAULET Iozefina 2342 5 1 – 0 5 WIM MIKADZE Miranda 2317 GEO 7
3 6 IND WIM PADMINI Rout 2331 5 0 – 1 5 WGM SOUMYA Swaminathan 2297 IND 9
4 14 TUR WIM YILDIZ Betul Cemre 2224 5 0 – 1 5 WFM TJOLSEN Katrine 2178 NOR 17
5 22 IND WIM KIRAN Manisha Mohanty 2153 0 – 1 WIM CORI TELLO Deysi 2361 PER 3
6 20 ARG WFM AMED Stephanie 2159 ½ – ½ WFM STEIL-ANTONI Fiona 2152 LUX 23
7 10 GEO WIM PAIKIDZE Nazi 2279 4 0 – 1 WFM HAYRAPETYAN Anna 2212 ARM 15
8 8 LTU WGM DAULYTE Deimante 2307 4 ½ – ½ 4 WFM HERRERA Milena 2141 COL 27
9 16 GER FUCHS Judith 2207 4 1 – 0 4 WIM UMUDOVA Nargiz 2254 AZE 11
10 26 FRA WIM CONGIU Mathilde 2149 4 ½ – ½ 4 WIM IVAKHINOVA Inna 2249 RUS 12

Pairings/Results

Round 9 on 2009/10/30 at 17:00

Bo. No. Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg No.
1 9 IND WGM SOUMYA Swaminathan 2297 6 1 – 0 6 WIM ZHANG Xiaowen 2391 CHN 2
2 17 NOR WFM TJOLSEN Katrine 2178 6 0 – 1 6 WGM PAULET Iozefina 2342 ROU 4
3 5 RUS WIM SEVERIUKHINA Zoja 2339 1 – 0 WFM HAYRAPETYAN Anna 2212 ARM 15
4 3 PER WIM CORI TELLO Deysi 2361 1 – 0 5 WIM PADMINI Rout 2331 IND 6
5 7 GEO WIM MIKADZE Miranda 2317 5 ½ – ½ 5 WFM AMED Stephanie 2159 ARG 20
6 13 UKR WIM KALININA Olga 2229 5 ½ – ½ 5 FUCHS Judith 2207 GER 16
7 23 LUX WFM STEIL-ANTONI Fiona 2152 5 0 – 1 5 WIM YILDIZ Betul Cemre 2224 TUR 14
8 1 IND WGM GOMES Mary Ann 2396 0 – 1 WIM CONGIU Mathilde 2149 FRA 26
9 12 RUS WIM IVAKHINOVA Inna 2249 ½ – ½ WGM DAULYTE Deimante 2307 LTU 8
10 27 COL WFM HERRERA Milena 2141 0 – 1 WIM KIRAN Manisha Mohanty 2153 IND 22

Pairings/Results

Round 10 on 2009/10/31 at 17:00

Bo. No. Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg No.
1 4 ROU WGM PAULET Iozefina 2342 7 7 WGM SOUMYA Swaminathan 2297 IND 9
2 5 RUS WIM SEVERIUKHINA Zoja 2339 WIM CORI TELLO Deysi 2361 PER 3
3 2 CHN WIM ZHANG Xiaowen 2391 6 WIM MIKADZE Miranda 2317 GEO 7
4 15 ARM WFM HAYRAPETYAN Anna 2212 6 WIM YILDIZ Betul Cemre 2224 TUR 14
5 16 GER FUCHS Judith 2207 6 WFM TJOLSEN Katrine 2178 NOR 17
6 22 IND WIM KIRAN Manisha Mohanty 2153 WIM KALININA Olga 2229 UKR 13
7 20 ARG WFM AMED Stephanie 2159 WIM CONGIU Mathilde 2149 FRA 26
8 6 IND WIM PADMINI Rout 2331 5 5 WIM UMUDOVA Nargiz 2254 AZE 11
9 8 LTU WGM DAULYTE Deimante 2307 5 5 WIM LEKS Hanna 2169 POL 19
10 10 GEO WIM PAIKIDZE Nazi 2279 5 5 WIM IVAKHINOVA Inna 2249 RUS 12

final

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s