Sah cu Ceausescu

Aici veti gasi cele mai interesante subiecte ale sportului mintii!Nu ezitati sa intrati in misterioasa si tulburator de frumoasa lume a sahului! Sa aveti in fiecare zi pofta de viata si de sah!

Olanesti:Festivalul International de Sah ELISABETA POLIHRONIADE dupa runda 1

Posted by ceausescuiulian on November 3, 2009

Festivalul International de Sah ELISABETA POLIHRONIADE – juniori 14 ani

baile_olanesti3

Lista de start, Rezultate runda 1, Perechi runda 2

Starting rank list

No. Name FED Rtg Club/City
1 Bida Mihai-Eugen ROU 2019 Csu Craiova
2 Siclovan Cristian-Daniel ROU 2007 Css Nr 1 Timisoara
3 Manole Stefan ROU 1936 Cs Petrolul Ploiesti
4 Delgado-Vlaic Adrian ROU 1839 Css Nr 1 Timisoara
5 Barbul Ionel ROU 1830 Cs Unio Satu Mare
6 Nastase Robert-Paul ROU 1801 Asociatia Sah Club Snagov
7 Cosmulescu Alexandru-Paul ROU 1793 Clubul Central De Sah Buc
8 Deliman Antonio-Emil ROU 1790 Cs Tera Sah Medias
9 Herea Sergiu-Gabriel ROU 1771 Cs Municipal Ploiesti
10 Neaga Horia-Dumitru-Iustin ROU 1701 Css Nr 1 Timisoara
11 Stanciu Ioana-Georgiana ROU 1679 Csm Craiova
12 Sandu Marian-Catalin ROU 1667 Cs Municipal Ploiesti
13 Sonfalean Maria-Laura ROU 1663 Css Tg Mures
14 Pricopie Stefan ROU 1634 Clubul Sportiv Otopeni
15 Stoia Denis-Iulian ROU 1597 Cs Tera Sah Medias
16 Otoiu Marian-Cristian ROU 1586 Css Nr 1 Pajura Bucurest
17 Cirlig Ioana-Andreea ROU 1554 Csm Craiova
18 Zubcu Vlad-George ROU 1510 Cs Micul Sahist Iasi
19 Hincu Andrei ROU 1469 Css Nr 1 Timisoara
20 Muresan Mihai-Alexandru ROU 1452 Csu Sibiu
21 Lesnic Galina MDA 1431
22 Cotarlan Codrin ROU 795 Cs Sig-Mar Sighetu Marmat
23 Barbuleanu Serban-Ioan ROU 752 Palatul Copiilor Craiova
24 Mirauta Stefano-Marius ROU 731 Cs Sah Suceava
25 Nastase Andreea-Cristina ROU 718 Asociatia Sah Club Snagov
26 Badescu Cristian ROU 691 Css Nr 1 Timisoara
27 Zlatea Cezar-Stelian ROU 684 Css Nr 2 Bucuresti
28 Bunta Andrei ROU 682 Asociatia Sah Club Rm Val
29 Sauca-Gherman Catalin-Gheorghe ROU 649 Css Nr 1 Timisoara
30 Calin Alexandru ROU 648 Cs Micul Sahist Iasi
31 Szijarto Norbert-Ludwig ROU 626
32 Hrib Andrada-Ioana ROU 625 Cs Micul Sahist Iasi
33 Bitica Stefania ROU 609 Asociatia Sah Club Rm Val
34 Ciorica Mihai-Vlad ROU 606 Cs Mediator Giarmata Vii
35 II Stoica Eduard-Constantin ROU 588 Cs Municipal Ploiesti
36 II Ursu Razvan-Mihai ROU 580 Css Palatul Copiilor C-Ta
37 Hinsa Tudor-Vlad ROU 548 Csm Cluj Napoca
38 Talu Mircea ROU 548 Css Viitorul Cluj
39 II Ciocan Maria-Alexandra ROU 546 Asociatia Sah Club Rm Val
40 Negulescu Alexandru ROU 541 Cs Carpati Sinaia
41 Munteanu Ariadna ROU 540 Cs Micul Sahist Iasi
42 Savulescu Andrei-Sebastian ROU 536 Cs Fc Callatis Mangalia
43 Tudor Mihai-Catalin ROU 515 Asociatia Sah Club Snagov
44 Copilu Codruta-Alexa ROU 512 Cs Fc Callatis Mangalia
45 II Lupu Cristian ROU 511 Cs Armata Craiova
46 Muresan Adrian-Ionut ROU 511 Csu Sibiu
47 II Suciu Denis-Marius ROU 508 Cs Tera Sah Medias
48 II Ionescu Ozana-Maria ROU 504 Cs Vointa Buzau
49 II Craciun Madalin-Marian ROU 503 Cs Fc Callatis Mangalia
50 II Papa Valentin ROU 502 Asociatia Sah Club Rm Val
51 Marincas Catalina ROU 493 Css Nr 1 Timisoara
52 III Ilie Radu-Stefan ROU 460 Asociatia Sah Club Rm Val
53 III Ganescu Robert-Florinel ROU 457 Cs Armata Craiova
54 Deac Bogdan-Daniel ROU 455 Asc Ramnicu Valcea
55 Puscas Filip-Andrei ROU 452 Css Tg Mures
56 III Chivulescu Adrian-Alexandru ROU 451 Clubul Central De Sah Buc
57 Craciun Ionut-Catalin ROU 442 Cs Micul Sahist Iasi
58 III Mongescu Victor ROU 440 Asociatia Sah Club Rm Val
59 III Handac Alexandru-Radu ROU 437 Cs Fc Callatis Mangalia
60 III Rohlicek Anca-Elena ROU 436 Css Nr 1 Timisoara
61 Bologa Dragos-Mihai ROU 431 Asociatia Sah Club Rm Val
62 III Secuiu Veronica ROU 430 Cs Municipal Ploiesti
63 Anusca-Popa Ioan-Armand ROU 430 Cs Sergentul Vaslui
64 Panainte Andreea-Bianca ROU 424 Css Palatul Copiilor C-Ta
65 III Dumitrescu George-Mihai ROU 422 Cs De Sah Ioios Brasov
66 III Stoica Marian-Daniel ROU 419 Asociatia Sah Club Rm Val
67 Buga Andru-Mihai ROU 416
68 Feraru Ioana-Maria ROU 415 Cs Micul Sahist Iasi
69 Stescu Ioana ROU 415 Cs Micul Sahist Iasi
70 Gavrilescu David ROU 410 Cs Armata Craiova
71 Mirauta Alexandru-Mihai ROU 409 Cs Romtelecom Suceava
72 Alexin Daniel-Milan ROU 401 Cs Aem Luxten Timisoara
73 Andronache Mihai ROU 401 Acs De Sah Apa Nova Bucur
74 Barariu Daniel-Mihaita ROU 401 Cs Aem Luxten Timisoara
75 Barbulescu Robert-Gabriel ROU 401 Asc Ramnicu Valcea
76 Blaga Mihai-Tudor ROU 401 Cs De Sah Ioios Brasov
77 Bratulescu Valentin ROU 401 Sc Albatros Dragasani
78 Brezeanu Alexandra ROU 401 Cs Sah Club Potaissa Turd
79 Brezeanu Daniela ROU 401 Cs Sah Club Potaissa Turd
80 Chivoiu Emanuel ROU 401
81 Cicovschi Laurentiu-Mihai ROU 401
82 Cilibiu Mihai-Iulian ROU 401 Cs Armata Craiova
83 David Robert-Cristian ROU 401
84 Dimache Maria-Alexandra ROU 401 Cs Fairplay Braila
85 Fluture Sebastian-Petre ROU 401 Css Nr 1 Timisoara
86 Gavrilescu Dina ROU 401 Cs Armata Craiova
87 Gheorghe David-Andrei ROU 401 Cs Aem Luxten Timisoara
88 Hadarau Elena ROU 401 Css Tg Mures
89 Hadarau Ioana ROU 401 Css Tg Mures
90 Haidu Cristina-Veronica ROU 401 Csm Cluj Napoca
91 Hamati Julia ROU 401 Css Nr 1 Timisoara
92 Kocsis Izabela-Claudia ROU 401 Css Nr 1 Timisoara
93 Marginean Diana-Claudia ROU 401 Css Tg Mures
94 Matei Raul-Cornel ROU 401 Cs Aem Luxten Timisoara
95 Mihai Ioana-Maria ROU 401 Cs Otopeni
96 Munteanu Ciprian ROU 401 Palatul Copiilor Craiova
97 Nechita Vlad-Mihai ROU 401 Cs Micul Sahist Iasi
98 Olea Mihai ROU 401 Cs De Sah Ioios Brasov
99 Panescu Angelina-Gabriela ROU 401 Asociatia Sah Club Rm Val
100 Paraschiv Rares ROU 401 Cs Ioios Brasov
101 Pascu Bianca-Andreea ROU 401 Cs Siciliana Bucuresti
102 Paveliu Andrei ROU 401 Acs De Sah Apa Nova Bucur
103 Petre Raul-Albert ROU 401 Cs De Sah Ioios Brasov
104 Plesa Daniela-Manuela ROU 401 Cs Siciliana Bucuresti
105 Popa Teodora ROU 401
106 Puican Dumitru-Andian ROU 401 Sc Albatros Dragasani
107 Racu Ioana-Alexandra ROU 401 Clubul Central De Sah Buc
108 Samfirescu Andrei-Alexandru ROU 401 Css Nr 1 Timisoara
109 Stoleriu George ROU 401 Cs Micul Sahist Iasi
110 Szavu Debora-Gabriela ROU 401 Css Nr 1 Timisoara
111 Szijarto Andreea-Irene ROU 401
112 Ungureanu Alexandru-Daniel ROU 401 Cs Aem Luxten Timisoara
113 Ungureanu Claudiu-Constantin ROU 401 Cs Aem Luxten Timisoara
114 Ursan Petru-Sebastian ROU 401 Css Nr 1 Timisoara
115 Zaharia Catalin-Stefan ROU 401 Asociatia Sah Club Rm Val

Pairings/Results

Round 1 on 2009/11/02 at 10.00

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 1 Bida Mihai-Eugen 0 1 – 0 0 III Mongescu Victor 58
2 59 III Handac Alexandru-Radu 0 0 – 1 0 Siclovan Cristian-Daniel 2
3 3 Manole Stefan 0 1 – 0 0 III Rohlicek Anca-Elena 60
4 61 Bologa Dragos-Mihai 0 0 – 1 0 Delgado-Vlaic Adrian 4
5 5 Barbul Ionel 0 1 – 0 0 III Secuiu Veronica 62
6 63 Anusca-Popa Ioan-Armand 0 0 – 1 0 Nastase Robert-Paul 6
7 7 Cosmulescu Alexandru-Paul 0 1 – 0 0 Panainte Andreea-Bianca 64
8 65 III Dumitrescu George-Mihai 0 0 – 1 0 Deliman Antonio-Emil 8
9 9 Herea Sergiu-Gabriel 0 1 – 0 0 III Stoica Marian-Daniel 66
10 67 Buga Andru-Mihai 0 0 – 1 0 Neaga Horia-Dumitru-Iustin 10
11 11 Stanciu Ioana-Georgiana 0 1 – 0 0 Feraru Ioana-Maria 68
12 69 Stescu Ioana 0 0 – 1 0 Sandu Marian-Catalin 12
13 13 Sonfalean Maria-Laura 0 1 – 0 0 Gavrilescu David 70
14 71 Mirauta Alexandru-Mihai 0 0 – 1 0 Pricopie Stefan 14
15 15 Stoia Denis-Iulian 0 1 – 0 0 Alexin Daniel-Milan 72
16 73 Andronache Mihai 0 0 – 1 0 Otoiu Marian-Cristian 16
17 17 Cirlig Ioana-Andreea 0 1 – 0 0 Barariu Daniel-Mihaita 74
18 75 Barbulescu Robert-Gabriel 0 0 – 1 0 Zubcu Vlad-George 18
19 19 Hincu Andrei 0 1 – 0 0 Blaga Mihai-Tudor 76
20 77 Bratulescu Valentin 0 0 – 1 0 Muresan Mihai-Alexandru 20
21 21 Lesnic Galina 0 0 – 1 0 Brezeanu Alexandra 78
22 79 Brezeanu Daniela 0 1 – 0 0 Cotarlan Codrin 22
23 23 Barbuleanu Serban-Ioan 0 1 – 0 0 Chivoiu Emanuel 80
24 81 Cicovschi Laurentiu-Mihai 0 0 – 1 0 Mirauta Stefano-Marius 24
25 25 Nastase Andreea-Cristina 0 + – – 0 David Robert-Cristian 83
26 84 Dimache Maria-Alexandra 0 0 – 1 0 Badescu Cristian 26
27 27 Zlatea Cezar-Stelian 0 1 – 0 0 Fluture Sebastian-Petre 85
28 86 Gavrilescu Dina 0 0 – 1 0 Bunta Andrei 28
29 29 Sauca-Gherman Catalin-Gheorghe 0 1 – 0 0 Gheorghe David-Andrei 87
30 88 Hadarau Elena 0 0 – 1 0 Calin Alexandru 30
31 31 Szijarto Norbert-Ludwig 0 1 – 0 0 Hadarau Ioana 89
32 90 Haidu Cristina-Veronica 0 0 – 1 0 Hrib Andrada-Ioana 32
33 33 Bitica Stefania 0 1 – 0 0 Hamati Julia 91
34 92 Kocsis Izabela-Claudia 0 0 – 1 0 Ciorica Mihai-Vlad 34
35 35 II Stoica Eduard-Constantin 0 1 – 0 0 Marginean Diana-Claudia 93
36 94 Matei Raul-Cornel 0 0 – 1 0 II Ursu Razvan-Mihai 36
37 37 Hinsa Tudor-Vlad 0 1 – 0 0 Mihai Ioana-Maria 95
38 96 Munteanu Ciprian 0 0 – 1 0 Talu Mircea 38
39 39 II Ciocan Maria-Alexandra 0 1 – 0 0 Nechita Vlad-Mihai 97
40 98 Olea Mihai 0 0 – 1 0 Negulescu Alexandru 40
41 41 Munteanu Ariadna 0 1 – 0 0 Panescu Angelina-Gabriela 99
42 100 Paraschiv Rares 0 0 – 1 0 Savulescu Andrei-Sebastian 42
43 43 Tudor Mihai-Catalin 0 1 – 0 0 Pascu Bianca-Andreea 101
44 102 Paveliu Andrei 0 0 – 1 0 Copilu Codruta-Alexa 44
45 45 II Lupu Cristian 0 1 – 0 0 Petre Raul-Albert 103
46 104 Plesa Daniela-Manuela 0 0 – 1 0 Muresan Adrian-Ionut 46
47 47 II Suciu Denis-Marius 0 1 – 0 0 Popa Teodora 105
48 106 Puican Dumitru-Andian 0 1 – 0 0 II Ionescu Ozana-Maria 48
49 49 II Craciun Madalin-Marian 0 1 – 0 0 Racu Ioana-Alexandra 107
50 108 Samfirescu Andrei-Alexandru 0 0 – 1 0 II Papa Valentin 50
51 51 Marincas Catalina 0 1 – 0 0 Stoleriu George 109
52 110 Szavu Debora-Gabriela 0 0 – 1 0 III Ilie Radu-Stefan 52
53 53 III Ganescu Robert-Florinel 0 1 – 0 0 Szijarto Andreea-Irene 111
54 112 Ungureanu Alexandru-Daniel 0 0 – 1 0 Deac Bogdan-Daniel 54
55 55 Puscas Filip-Andrei 0 1 – 0 0 Ungureanu Claudiu-Constantin 113
56 114 Ursan Petru-Sebastian 0 0 – 1 0 III Chivulescu Adrian-Alexandru 56
57 57 Craciun Ionut-Catalin 0 1 – 0 0 Zaharia Catalin-Stefan 115
58 82 Cilibiu Mihai-Iulian 0 0 not paired

Pairings/Results

Round 2 on 2009/11/03 at 09.00

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 32 Hrib Andrada-Ioana 1 1 Bida Mihai-Eugen 1
2 2 Siclovan Cristian-Daniel 1 1 Szijarto Norbert-Ludwig 31
3 34 Ciorica Mihai-Vlad 1 1 Manole Stefan 3
4 4 Delgado-Vlaic Adrian 1 1 Bitica Stefania 33
5 36 II Ursu Razvan-Mihai 1 1 Barbul Ionel 5
6 6 Nastase Robert-Paul 1 1 II Stoica Eduard-Constantin 35
7 38 Talu Mircea 1 1 Cosmulescu Alexandru-Paul 7
8 8 Deliman Antonio-Emil 1 1 Hinsa Tudor-Vlad 37
9 40 Negulescu Alexandru 1 1 Herea Sergiu-Gabriel 9
10 10 Neaga Horia-Dumitru-Iustin 1 1 II Ciocan Maria-Alexandra 39
11 42 Savulescu Andrei-Sebastian 1 1 Stanciu Ioana-Georgiana 11
12 12 Sandu Marian-Catalin 1 1 Munteanu Ariadna 41
13 44 Copilu Codruta-Alexa 1 1 Sonfalean Maria-Laura 13
14 14 Pricopie Stefan 1 1 Tudor Mihai-Catalin 43
15 46 Muresan Adrian-Ionut 1 1 Stoia Denis-Iulian 15
16 16 Otoiu Marian-Cristian 1 1 II Lupu Cristian 45
17 50 II Papa Valentin 1 1 Cirlig Ioana-Andreea 17
18 18 Zubcu Vlad-George 1 1 II Suciu Denis-Marius 47
19 52 III Ilie Radu-Stefan 1 1 Hincu Andrei 19
20 20 Muresan Mihai-Alexandru 1 1 II Craciun Madalin-Marian 49
21 54 Deac Bogdan-Daniel 1 1 Barbuleanu Serban-Ioan 23
22 24 Mirauta Stefano-Marius 1 1 Marincas Catalina 51
23 25 Nastase Andreea-Cristina 1 1 III Ganescu Robert-Florinel 53
24 26 Badescu Cristian 1 1 Puscas Filip-Andrei 55
25 56 III Chivulescu Adrian-Alexandru 1 1 Zlatea Cezar-Stelian 27
26 28 Bunta Andrei 1 1 Craciun Ionut-Catalin 57
27 78 Brezeanu Alexandra 1 1 Sauca-Gherman Catalin-Gheorghe 29
28 30 Calin Alexandru 1 1 Brezeanu Daniela 79
29 22 Cotarlan Codrin 0 1 Puican Dumitru-Andian 106
30 87 Gheorghe David-Andrei 0 0 Lesnic Galina 21
31 48 II Ionescu Ozana-Maria 0 0 Hadarau Elena 88
32 58 III Mongescu Victor 0 0 Haidu Cristina-Veronica 90
33 89 Hadarau Ioana 0 0 III Handac Alexandru-Radu 59
34 60 III Rohlicek Anca-Elena 0 0 Kocsis Izabela-Claudia 92
35 91 Hamati Julia 0 0 Bologa Dragos-Mihai 61
36 62 III Secuiu Veronica 0 0 Matei Raul-Cornel 94
37 93 Marginean Diana-Claudia 0 0 Anusca-Popa Ioan-Armand 63
38 64 Panainte Andreea-Bianca 0 0 Munteanu Ciprian 96
39 95 Mihai Ioana-Maria 0 0 III Dumitrescu George-Mihai 65
40 66 III Stoica Marian-Daniel 0 0 Olea Mihai 98
41 97 Nechita Vlad-Mihai 0 0 Buga Andru-Mihai 67
42 68 Feraru Ioana-Maria 0 0 Paraschiv Rares 100
43 99 Panescu Angelina-Gabriela 0 0 Stescu Ioana 69
44 70 Gavrilescu David 0 0 Paveliu Andrei 102
45 101 Pascu Bianca-Andreea 0 0 Mirauta Alexandru-Mihai 71
46 72 Alexin Daniel-Milan 0 0 Plesa Daniela-Manuela 104
47 103 Petre Raul-Albert 0 0 Andronache Mihai 73
48 74 Barariu Daniel-Mihaita 0 0 Samfirescu Andrei-Alexandru 108
49 105 Popa Teodora 0 0 Barbulescu Robert-Gabriel 75
50 76 Blaga Mihai-Tudor 0 0 Szavu Debora-Gabriela 110
51 107 Racu Ioana-Alexandra 0 0 Bratulescu Valentin 77
52 80 Chivoiu Emanuel 0 0 Ungureanu Alexandru-Daniel 112
53 109 Stoleriu George 0 0 Cicovschi Laurentiu-Mihai 81
54 111 Szijarto Andreea-Irene 0 0 Cilibiu Mihai-Iulian 82
55 113 Ungureanu Claudiu-Constantin 0 0 Dimache Maria-Alexandra 84
56 85 Fluture Sebastian-Petre 0 0 Ursan Petru-Sebastian 114
57 115 Zaharia Catalin-Stefan 0 0 Gavrilescu Dina 86
58 83 David Robert-Cristian 0 0 not paired

final

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s