Sah cu Ceausescu

Aici veti gasi cele mai interesante subiecte ale sportului mintii!Nu ezitati sa intrati in misterioasa si tulburator de frumoasa lume a sahului! Sa aveti in fiecare zi pofta de viata si de sah!

Antalya:Campionatul Mondial pentru Juniori 2009 – Rezultate dupa runda 4

Posted by ceausescuiulian pe noiembrie 15, 2009

wccc

Campionarul Mondial pentru Tineret 2009

Rezultate runda 4

Baieti 8 ani

Round 4 on 2009/11/15 at 15:00
Bo. SNo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED SNo.
1 2 GHOLAMI Aryan 1950 IRI 3 1 – 0 3 SAIDAKBAR Saydaliev 0 UZB 100
2 53 GAO Kai 0 CHN 3 ½ – ½ 3 SMIRNOV Anton 1853 AUS 3
3 102 SANDOVAL MERCADO Carlos 0 MEX 3 0 – 1 3 ARYAN Chopra 1705 IND 7
4 119 VASUDEVA Tanuj 0 USA 3 1 – 0 3 TABATABAEI Mohammad Amin 1678 IRI 11
5 14 SZYMANOWSKI Igor 1348 POL 3 ½ – ½ 3 ZHAO Shi Yuan 0 CHN 128
6 20 AMIER Hamzah B. Mohd Zuhri 0 MAS ½ – ½ 3 SHENTOV Petar-Delian 0 BUL 104
7 103 SHEMYAKIN Valeriy 0 UKR 0 – 1 IOANNIDIS Evgenios 1739 GRE 5
8 22 ASADLI Vugar 0 AZE 0 – 1 CHUKAVIN Kirill 0 EST 37
9 80 NEDORUBA Yaroslav 0 UKR 1 – 0 CHETRARI Nichita 0 MDA 35
10 94 QADIMBAYLI Abdulla Azaroglu 0 AZE ½ – ½ 2 MITRABHA Guha 1691 IND 9
11 12 CSETNEKI Mark 1539 HUN 2 0 – 1 2 LAHIRU N. p. q. s. 0 SRI 72
12 75 LOMASOV Semen 0 RUS 2 1 – 0 2 GAJDAMOWICZ Adrian 1461 POL 13
13 81 NGUYEN Hoang Viet Hai 0 VIE 2 ½ – ½ 2 ABDUKHALIKOV Fatih 0 UZB 15
14 83 NITISH Belurkar 0 IND 2 1 – 0 2 ATODIRESEI Damian 0 ROU 23
15 28 BEUKEMA Jasper 0 BEL 2 0 – 1 2 RAJARYAN Kuvelkar 0 IND 96
16 89 PANWITZ Kai 0 SCO 2 0 – 1 2 BOLUKBASI Bora 0 TUR 29
17 85 OREL Danil 0 RUS 2 1 – 0 2 BRINOVEC David 0 SLO 33
18 91 PECHAC Jergus 0 SVK 2 1 – 0 2 CHLEBEK Jan 0 CZE 36
19 99 SAHIN Can Baser 0 TUR 2 0 – 1 2 COSKUN Arda 0 TUR 41
20 101 SAMSONOV Nikita 0 RUS 2 0 – 1 2 DERAKHSHANI Borna 0 IRI 43
21 107 SHIRINOV Farid 0 AZE 2 1 – 0 2 DONGHVANI Dachi 0 GEO 45
22 112 TEH De Juan 0 MAS 2 0 – 1 2 ENKHTUNGALAG Tuvshintogs 0 MGL 47
23 48 ERENBERG Ariel 0 ISR 2 1 – 0 2 TARKHANOV Vsevolod 0 RUS 110
24 117 UURTSAIKH Agibileg 0 MGL 2 0 – 1 2 FENDERESKI Nima 0 IRI 49
25 50 FIEBERG Samuel 0 GER 2 1 – 0 2 VAITKEVICIUS Paulius 0 LTU 118
26 54 GAZIK Viktor 0 SVK 2 1 – 0 2 VISURA Ima 0 SRI 120
27 122 WAN Kevin 0 CAN 2 0 – 1 2 JABER Koochaki 0 IRI 61
28 125 ZENG Winston 0 USA 2 1 – 0 2 KAMKIA Davit 0 GEO 63
29 126 ZHALMAKHANOV Ramazan 0 KAZ 2 1 – 0 2 KOCACOGLU Ayhan 0 TUR 68
30 71 KUCUK Dogukan 0 TUR 2 1 – 0 2 ZHANG Yuanchen 0 CAN 127
31 129 ZIAZIULKIN Pavel 0 BLR 2 0 – 1 CM ACOSTA CUBIDES Jorian Jared 2015 COL 1
32 86 OTGONBAYAR Chinguun 0 MGL 0 – 1 AKDOGAN Alperen 0 TUR 17
33 98 ROSHKA Yevgeniy 0 UKR ½ – ½ BOYRAZ Arda Can 0 TUR 31
34 67 KESGIN Halit Kaan 0 TUR 0 – 1 SHIRANI LIRI Nima 0 IRI 106
35 108 SIDOROV Anton 0 RUS 0 – 1 KUCHERYAVY Vadym 0 UKR 70
36 4 ZADSHAM Shayan 1847 IRI 1 1 – 0 1 GRAU Máximo 0 ARG 56
37 6 TROUVE Guillaume 1724 FRA 1 1 – 0 1 HOFMANN Colin 0 SUI 59
38 8 PRAMEYA Garge 1693 IND 1 0 – 1 1 IBIK Halit Yavuz 0 TUR 60
39 10 GUNGL Theo 1682 GER 1 1 – 0 1 JANNESAR Rad 0 IRI 62
40 64 KARACAN Can Berk 0 TUR 1 0 – 1 1 ABI Ozgur 0 TUR 16
41 18 AKHMETOV Gaziz 0 RUS 1 1 – 0 1 KARAHAN Atilla Erdem 0 TUR 65
42 73 LARKI Mohammad Moein 0 IRI 1 ½ – ½ 1 AKIN Kadir 0 TUR 19
43 87 OZEN Deniz 0 TUR 1 1 – 0 1 ANIKIN Igor 0 RUS 21
44 24 BARAA Humidan 0 SYR 1 0 – 1 1 KARAKAS Mertay 0 TUR 66
45 93 PRIPOLZIN Anton 0 RUS 1 1 – 0 1 BATASHEVS Arsens 0 LAT 25
46 26 BATBAYAR Margad 0 MGL 1 0 – 1 1 LEE Qing Aun 0 SIN 74
47 105 SHEVCHENKO Kirill 0 UKR 1 1 – 0 1 BENESCH Julian 0 AUT 27
48 30 BORI Ekin Sukru 0 TUR 1 1 – 0 1 NGUYEN Huynh Minh Thien 0 VIE 82
49 32 BRANKOVIC Vladislav 0 SRB 1 0 – 1 1 OBOLADZE Luka 0 GEO 84
50 109 STEPANCIC Aleks 0 SLO 1 ½ – ½ 1 COL Atakan 0 TUR 39
51 40 COMERT Ali Arda 0 TUR 1 1 – 0 1 OZTURK Vatan 0 TUR 88
52 42 DEDEBAS Emre Emin 0 TUR 1 1 – 0 1 UGUZ Can 0 TUR 115
53 44 DI NEZIO Tommaso 0 ITA 1 1 – 0 1 ULKER Tolga 0 TUR 116
54 52 GANJALI Hossein 0 IRI 1 1 – 0 1 WONG Wan Tat 0 MAC 123
55 121 VOLDEMARS Rafails 0 LAT 1 0 – 1 1 GECER Bora 0 TUR 55
56 34 CHANG Cheng-Yun 0 TPE ½ 0 – 1 ½ GURVICH Vitaly 0 RUS 57
57 46 EKSI İsmail Efe 0 TUR ½ ½ – ½ ½ MISIR Hüseyin Devran 0 TUR 77
58 111 TARLABASI Emirhan 0 TUR ½ 0 – 1 ½ FOURIE Louhan 0 RSA 51
59 38 CINAR Berke 0 TUR 0 0 – 1 ½ RASQUINET Nathan 0 BEL 97
60 58 HALLMAN Valo 0 FIN 0 1 – 0 0 PARK Jiwoong 0 KOR 90
61 69 KOLIYEV Artur 0 UKR 0 0 – 1 0 UGURLU Bedi Uygar 0 TUR 114
62 95 RAJA Sahil 0 KEN 0 0 – 1 0 MARKO Pirro 0 ALB 76
63 113 TURKO Arsenijs 0 LAT 0 1 – 0 0 MIZHOVSKI Nikola 0 MKD 78
64 79 MOYO Mpumelelo J. 0 ZIM 0 0 – 1 0 YILMAZ Ahmet Ata 0 TUR 124

Baieti 10 ani

Round 4 on 2009/11/15 at 15:00
Bo. SNo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED SNo.
1 5 ZAJIC Milan 1995 SRB 3 0 – 1 3 ABDUMALIK Zhansaya 1804 KAZ 32
2 70 ASGHARZADEH M Reza 0 IRI 3 1 – 0 3 TARI Aryan 1932 NOR 12
3 83 ERDENEPUREV Boldoo 0 MGL 3 1 – 0 3 HARIA Ravi 1840 ENG 26
4 31 MAREK Matyas 1805 CZE 1 – 0 SHTEMBULIAK Evgeny 2017 UKR 2
5 7 KARTHIKEYAN Murali 1969 IND 1 – 0 CM HE Tommy O 1794 USA 34
6 11 FM LORPARIZANGENEH Shahin 1938 IRI ½ – ½ RUCK Robert 1733 HUN 45
7 13 HETUL Shah 1903 IND ½ – ½ BADKOUBI Amirhossein 0 IRI 73
8 36 HARSHAL Shahi 1779 IND 1 – 0 HARING Viktor 1884 SVK 16
9 75 BAI Jinshi 0 CHN 1 – 0 SHEREMET Anton 1864 BLR 22
10 115 MKRTCHYAN Mikayel 0 ARM 1 – 0 CARSTENS Dobuchak Thiago 1844 BRA 24
11 25 DOLANA Andrei-Theodor 1843 ROU 0 – 1 XU Jialun 0 CHN 146
12 27 KAPLUN David 1831 GER 0 – 1 ZHANG Han Yu 0 CHN 148
13 145 VOJDANI Siavosh 0 IRI ½ – ½ BASKIN Robert 1805 GER 30
14 1 GALIMOV Ildus 2088 RUS 2 1 – 0 2 PERCIVALDI Martin 1718 DEN 49
15 4 KUDELYA Igor 1995 RUS 2 0 – 1 2 UKSINI Bardhyl 1597 AUT 61
16 9 PAK Alexander 1960 RUS 2 1 – 0 2 MAGER Denis 1554 GER 63
17 58 CHIANG Jonathan 1640 USA 2 0 – 1 2 KHANIN Semen 1956 RUS 10
18 64 OZEN Bahadir 1548 TUR 2 0 – 1 2 SALIM Riza 1895 ROU 14
19 15 SHURUNOV Andrei 1887 RUS 2 1 – 0 2 GOGOKHIA Joni 0 GEO 87
20 62 OZGUR Tibet Kagan 1570 TUR 2 1 – 0 2 KLEPIKOV Nikita 1871 RUS 18
21 19 HRISTOV Nikolay Valeriev 1867 BUL 2 1 – 0 2 LIAO Jo-Kai 0 TPE 107
22 72 AYKOL Can 0 TUR 2 ½ – ½ 2 SAWLIN Leonid 1865 GER 20
23 21 MALTSEV Leonid 1864 UKR 2 ½ – ½ 2 MAHARRAMLI Chingiz Hasan Oglu 0 AZE 109
24 120 NIGMATOV Ortik 0 UZB 2 0 – 1 2 CAPONE Nicola 1824 BEL 28
25 29 SAVENKOV Konstantin 1808 RUS 2 1 – 0 2 MAYED Al-Rashedi 0 UAE 113
26 126 REMPE Moritz 0 GER 2 0 – 1 2 NGUYEN Dang Hong Phuc 1775 VIE 38
27 136 IGONIN Temur 0 UZB 2 0 – 1 2 FM RAMBALDI Francesco 1770 FRA 40
28 141 VASILIEV Arkadii 0 RUS 2 1 – 0 2 KOVALEV Egor 1752 RUS 41
29 42 NGUYEN Tan Hoang Nam 1748 VIE 2 0 – 1 2 OLAMAEI Alireza 0 IRI 121
30 142 VATANSEVER Berk 0 TUR 2 ½ – ½ 2 LIN Dachey 1742 USA 43
31 48 PETROSYAN Arman 1724 ARM 2 1 – 0 2 YICK Benjamin Oliver 0 SIN 147
32 33 AZIMI Khashayar 1796 IRI 0 – 1 2 SHAHALIYEV Ismayil 0 AZE 131
33 77 BELKHOUJA Zied 0 TUN 0 – 1 AYVAZYAN Nikita 1962 RUS 8
34 76 BEKER Ziv 0 ISR 0 – 1 GOLIKOV Nikolai 1875 RUS 17
35 35 SEVGI Volkan 1780 TUR 1 – 0 FLUECHTER Gregor 0 GER 85
36 37 TEMIZKAN Denizcan 1779 TUR ½ – ½ HARUTYUNYAN Arman 0 ARM 93
37 39 OLIVEIRA Tiago Lopes 1775 BRA 0 – 1 GUBAYDULLIN Karim 0 RUS 90
38 44 NIKITENKO Mihail 1740 BLR 0 – 1 KONG Dezheng 0 CAN 103
39 80 CHEN Baining 0 CHN ½ – ½ LIAO Yu Hao 1698 CHN 51
40 96 KARACA Cahİt 0 TUR 0 – 1 OW Jun Wai Ryan 1686 SIN 53
41 54 JANUSZKIEWICZ Wojciech 1683 POL 1 – 0 MODI Sachin 0 RSA 116
42 56 LAGUNOW Raphael 1648 GER 0 – 1 TRAN Minh Thang 0 VIE 137
43 98 KAZANTSEV Kirill 0 RUS 0 – 1 1 ZAPATA Arbelaes Estiven 1971 COL 6
44 23 DOROS Doru-Lucian 1858 ROU 1 1 – 0 1 GÜLSOY Mustafa Alpago 0 TUR 91
45 46 LITVINOV Maxim 1729 RUS 1 0 – 1 1 GÜVEN Oğuz Kaan 0 TUR 92
46 47 ACSINTE Matei-Ionut 1725 ROU 1 ½ – ½ 1 IEONG Seak Hin 0 MAC 94
47 50 BARRISH Daniel 1698 RSA 1 0 – 1 1 KARAOĞLAN Kivanç 0 TUR 97
48 52 MOLNAR SASKA Zoltan 1694 HUN 1 1 – 0 1 KOSKER Ilyas Berkcan 0 TUR 104
49 106 LAZOV Toni 0 MKD 1 ½ – ½ 1 OSAP Nikola 1649 SRB 55
50 108 LIEBERT Erwin 0 EST 1 ½ – ½ 1 OZCAN Bora 1648 TUR 57
51 110 MAKUKINS Maksims 0 LAT 1 0 – 1 1 TOMULIC Teo 1622 CRO 59
52 60 KUMCU Uğur 1609 TUR 1 1 – 0 1 KHAPIZOV Zidan 0 KGZ 101
53 118 MUKHOPADHYAY Srinjay 0 KEN 1 0 – 1 1 GHENG Christian 1507 GER 65
54 66 ABDRAKHMANOV Chingiz 0 KGZ 1 1 – 0 1 MOHAMED Arezki Nacer 0 ALG 117
55 122 OTAMENDI Gilberto 0 MEX 1 0 – 1 1 ABGARYAN David 0 RUS 67
56 124 PLOHOTNIUC Vadim 0 MDA 1 ½ – ½ 1 AKHVLEDIANI Irakli 0 GEO 68
57 125 RAKOTOMAHARO Fy Antenaima 0 MAD 1 1 – 0 1 ALHUSEIN Ahmad 0 SYR 69
58 128 SAHIN Tolga 0 TUR 1 ½ – ½ 1 AYDIN Muhammed Bugrahan 0 TUR 71
59 140 VAITSIAKHOUSKI Yauheni 0 BLR 1 0 – 1 1 CHONG Chinchay Eric Joel 0 PER 81
60 82 DANACI Turhan Can 0 TUR 1 0 – 1 1 SCHOLZ Robert 0 GER 129
61 84 FEDOROV Nikita 0 RUS 1 1 – 0 1 REY Gaetan 0 FRA 127
62 143 VIGNA Leo 0 TUR 1 0 – 1 1 GRAIF William 0 CAN 88
63 78 BISI Riccardo 0 ITA ½ 0 – 1 ½ MANUKYAN Artyom 0 ARM 112
64 130 SHAFIEI Amir Mohammad 0 IRI ½ 0 – 1 ½ KENENBAEV Aidar 0 KGZ 99
65 100 KHALIFA Al Zadjali 0 UAE ½ ½ – ½ ½ PAVLIDIS Pavlos 0 GRE 123
66 102 KLACHKOU Tsimafei 0 BLR ½ 1 – 0 ½ UCAR Yusuf 0 TUR 139
67 133 SIROKOV Jevgenijs 0 LAT ½ 1 – 0 ½ KURUPPU Supun Dasantha 0 SRI 105
68 138 TULEUBAYEV Daulet 0 KAZ ½ 0 – 1 ½ MAMMADOV Gulam İlham Oglu 0 AZE 111
69 74 BAE Jisoo 0 KOR 0 0 – 1 0 MESAROS Florian 0 AUT 114
70 132 SINJARI Dhimitri 0 ALB 0 1 – 0 0 BULGAKOV Denys 0 UKR 79
71 86 FORNO Diego 0 ITA 0 1 – 0 0 TAHERI Mohammed 0 UAE 135
72 134 SPIROU Victor 0 RSA 0 1 – 0 0 GRAY Callum James 0 AUS 89
73 144 VIGNESHWAR Gowtham 0 KEN 0 0 – 1 0 KANATZHANOV Nurzhan 0 KAZ 95

Baieti 12 ani

Round 4 on 2009/11/15 at 15:00
Bo. SNo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED SNo.
1 20 CM Sanal Vahap 2093 TUR 3 0 – 1 3 Vaibhav Suri 2344 IND 1
2 22 FM Duda Jan-Krzysztof 2079 POL 3 1 – 0 3 FM Girish A Koushik 2246 IND 3
3 36 Shafarostov Artem 2012 RUS 3 0 – 1 3 CM Antipov Mikhail Al 2200 RUS 5
4 6 FM Zanan Evgeny 2168 RUS 3 ½ – ½ 3 Donchenko Alexander 2067 GER 23
5 52 Dastan Batuhan 1959 TUR 3 1 – 0 3 Steinberg Nitzan 2165 ISR 7
6 4 Cheng Bobby 2202 AUS 1 – 0 3 FM Chiari Arthur Gontijo 1895 BRA 66
7 8 Artemenko Oleg 2157 UZB 1 – 0 Bellahcene Bilel 2010 FRA 37
8 12 FM Gagare Shardul 2138 IND 0 – 1 FM Ali Marandi Cemil Can 2003 TUR 38
9 18 FM Tran Tuan Minh 2105 VIE ½ – ½ Pavelek Tomas 1962 CZE 51
10 40 Sadikhov Ulvi Ramil Oglu 2001 AZE ½ – ½ Wagner Dennis 2056 GER 25
11 56 Huber Martin Christian 1935 AUT 0 – 1 Minko Vladimir 2032 RUS 31
12 46 Khamidov Komil 1979 POL 2 0 – 1 2 FM Das Sayantan 2294 IND 2
13 48 Xu Xianliang 1968 GER 2 0 – 1 2 CM Yuffa Daniil 2154 RUS 9
14 53 Reshef Omer 1955 ISR 2 0 – 1 2 Boruchovsky Avital 2139 ISR 11
15 14 Ghosh Diptayan 2124 IND 2 1 – 0 2 Bayramov Elkhan Khayyat Oglu 1935 AZE 55
16 57 Emdin Mark 1932 RUS 2 ½ – ½ 2 Lampert Jonas 2124 GER 15
17 58 Moradi Amirmasoud 1928 IRI 2 ½ – ½ 2 Mousavi Seyed Khalil 2099 IRI 19
18 60 Urbanc Peter 1925 SLO 2 0 – 1 2 Antal Tibor Kende 2084 HUN 21
19 24 FM Shen Arthur 2057 USA 2 0 – 1 2 Sheykhhasani Bardia 1894 IRI 68
20 26 Popov Andrey 2054 RUS 2 ½ – ½ 2 Brauner Jonathan 1913 DEN 62
21 27 Wang Richard 2044 CAN 2 1 – 0 2 Naoum Spyridon 1885 GRE 70
22 28 Krishnan Varun 2042 USA 2 0 – 1 2 Terzi Alexei 1831 BLR 75
23 30 Harutyunian Tigran K 2035 ARM 2 1 – 0 2 Jumanov Elbek 1693 UZB 96
24 32 Pamatmat Jarod M 2029 USA 2 1 – 0 2 Nurlanov Zhakshylyk 0 KGZ 132
25 63 Schroeder Jan-Christian 1908 GER 2 1 – 0 2 Avetisian Tigran 2027 UKR 33
26 65 Gheorghiu Calin 1897 ROU 2 0 – 1 2 Paravyan David 2021 RUS 35
27 69 Dereshki Dario 1890 BUL 2 0 – 1 2 Vavulin Maksim 2002 RUS 39
28 44 Ansell Alan 1990 NZL 2 1 – 0 2 Zeynalli Miradil Mir Kazim Ogl 0 AZE 142
29 71 Tomici Stefan 1871 ROU 2 0 – 1 2 Bilguun Sumiya 1985 MGL 45
30 10 Zenzera Alexey 2142 RUS 1 – 0 Agrest Anton 1780 SWE 83
31 82 Sari Yasin 1794 TUR 0 – 1 FM Lamard Guillaume 2138 FRA 13
32 85 Lee Kai Jie Edward 1775 SIN 0 – 1 Codenotti Marco 2119 ITA 17
33 97 Ersoz Bartu 1692 TUR 0 – 1 Brown Michael William 2040 USA 29
34 34 Sutormin Danila 2025 RUS 1 – 0 Keleptrishvili Irakli 1751 GEO 87
35 103 Abramciuc Marius 0 MDA 0 – 1 Kessler Luca 1992 AUT 43
36 109 Bezuidenhout Roland 0 RSA 0 – 1 Gurevich Daniel 1972 USA 47
37 112 Chu Xiaoman 0 CHN 0 – 1 Akhmetov Ayan 1967 KAZ 49
38 54 Yankelevich Lev 1936 GER ½ – ½ Bhaskar Arun Gupta 1710 IND 95
39 59 Cyrus Pereira 1925 IND 1 – 0 Aghajanyan Arsen 0 ARM 104
40 61 Kumsiashvili Nikoloz 1923 GEO 1 – 0 Tello İsaac 0 MEX 139
41 116 Gautason Kristofer 0 ISL ½ – ½ Eggink Ryszard 1902 POL 64
42 80 Kotik Vitaliy 1812 UKR 0 – 1 Azali Ashkan 0 IRI 108
43 16 FM Ruiz C Joshua D 2120 COL 1 0 – 1 1 Bowler James P 1685 ENG 98
44 42 Castro Jairo Antonio 1993 COL 1 1 – 0 1 Vural Murathan 1657 TUR 99
45 50 Samusenko Maksim 1967 RUS 1 1 – 0 1 Filatov Semen 1556 RUS 101
46 67 FM Wagdy Andro 1895 EGY 1 1 – 0 1 Balu Henish 1531 POR 102
47 72 Kalogeris Ioannis 1858 GRE 1 ½ – ½ 1 Can Melih Kaan 0 TUR 111
48 114 Dali Mohamed Souhaib 0 TUN 1 ½ – ½ 1 Novoa Fernando 1840 ARG 73
49 74 Vicas Marijus 1838 LTU 1 0 – 1 1 Crismann Alessandro Claudio 0 RSA 113
50 76 Abe Mahiro 1830 JPN 1 1 – 0 1 Lew Eunsoo 0 KOR 124
51 125 Liu Yifu 0 CHN 1 1 – 0 1 Lappalainen Matias 1829 FIN 77
52 78 Hauge Lars Oskar 1818 NOR 1 0 – 1 1 Mohamd Wessam 0 SYR 127
53 130 Nedziwe Ned 0 ZIM 1 0 – 1 1 Lekic Lazar 1780 MNE 84
54 86 Mraz Ondrej 1760 SVK 1 0 – 1 1 Nikolovski Nikola 0 MKD 131
55 133 Ozbil Mazhar 0 TUR 1 0 – 1 1 Suleymanli Ramazan Yunus Oglu 1745 AZE 89
56 90 Benzetsel Ekim 1744 TUR 1 1 – 0 1 Ozmen Mustafa Lutfi Poyraz 0 TUR 134
57 136 Saavalainen Ellis 0 FIN 1 0 – 1 1 Liu Yong Kang Samuel 1741 SIN 91
58 92 Bicer Sena Aksel 1728 FIN 1 0 – 1 1 Tagir Taalaibekov 0 KGZ 137
59 138 Taheri Hamdan 0 UAE 1 ½ – ½ 1 Zmushko Filipp 1728 BLR 93
60 94 Samardzic Nikola 1713 CRO 1 1 – 0 1 Vesce Emanuele 0 ITA 140
61 118 He Ben 0 SCO ½ ½ – ½ ½ Usseinov Chingis 1814 KAZ 79
62 120 Karimov Alisher 0 TJK ½ ½ – ½ ½ Aydemir Deniz 1807 TUR 81
63 88 Markovic Aleksandar 1750 SRB ½ 1 – 0 ½ Madushan K D Tharusha 0 SRI 126
64 121 Koh Cedric 0 AUS ½ 0 – 1 ½ Andreev Petr 0 RUS 106
65 107 Atayev Huseyn Natiq Oglu 0 AZE ½ 0 – 1 ½ Welch Fabian 0 SUI 141
66 105 Alharari Mohamed 0 LBA 0 0 – 1 ½ Mohd Irfan Haqqim B Azhar 0 MAS 128
67 122 Lebenya Mojalefa D 0 RSA 0 0 – 1 0 Choi Daehyun 1577 KOR 100
68 110 Bosnjak Domagoj 0 BIH 0 ½ – ½ 0 Ip Seng Tou 0 MAC 119
69 123 Lee Jasper 0 KEN 0 0 – 1 0 Danilov Mogin 0 RUS 115
70 129 Ndreu Donald 0 ALB 0 0 – 1 0 Haavamae Henrik 0 EST 117
135 Qian Jack 0 CAN 0 1 – – Bye

Baieti 14 ani

Round 4 on 2009/11/15 at 15:00
Bo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED
1 IM Cori Jorge 2462 PER 3 ½ – ½ 3 Tejas Ravichandran 2203 IND
2 Gabuzyan Hovhannes 2226 ARM 3 1 – 0 3 FM Bajarani Ulvi 2342 AZE
3 Rindlisbacher Lars 2078 SUI 3 1 – 0 3 Pardo Simon David 2334 ESP
4 FM Bok Benjamin 2337 NED 1 – 0 Ynojosa Felix Jose 2156 ENG
5 Doros Radu-Marian 2260 ROU ½ – ½ Friedrich Wiede 2114 GER
6 Sahoo Utkal Ranjan 2219 IND 0 – 1 Yuan Yi 2097 AUS
7 Kaphle Sebastian 2152 GER 0 – 1 Idani Pouya 2218 IRI
8 CM Grigoryan Karen H 2211 ARM ½ – ½ Georgiadis Nico 2098 SUI
9 Adelberg David 2201 USA ½ – ½ Biazliudau Stanislau 0 BLR
10 Blazeka Matej 2092 CRO 0 – 1 Beradze Irakli 2194 GEO
11 Skouvaklis Alexis 2050 SUI 0 – 1 2 IM Berbatov Kiprian 2463 BUL
12 Bortnik Alexandr 2347 UKR 2 1 – 0 2 Ly Daniel 2024 AUT
13 FM Andersen Mads 2294 DEN 2 1 – 0 2 Neumair Jerome 2013 GER
14 Emiroglu Cankut 2081 TUR 2 0 – 1 2 Terentjev Vladislav 2232 RUS
15 Sattarov Bobur 2069 UZB 2 0 – 1 2 FM Sai Krishna G V 2225 IND
16 FM Al-Tarbosh Ward 2187 SYR 2 1 – 0 2 CM Torres Rosas Luis Carlos 2004 MEX
17 Buyukasik Diyap 2063 TUR 2 ½ – ½ 2 Tesik Csaba 2185 HUN
18 Stoyanov Ivaylo 2031 BUL 2 0 – 1 2 Giroyan Gary 2176 FRA
19 Mindlin Alon 2001 ISR 2 ½ – ½ 2 Kriebel Tadeas 2173 CZE
20 Martinez Romero Martin 2170 COL 2 ½ – ½ 2 CM Yuksel Atilla Koksal 1976 TUR
21 Ebeling Daniel 1978 FIN 2 ½ – ½ 2 FM Nikologorskiy Konstantin 2164 RUS
22 Musialkiewicz Jan 2162 POL 2 1 – 0 2 Melnik Igor 1969 UKR
23 Manukyan Sargis A 1949 ARM 2 ½ – ½ 2 Grandadam Patrick 2133 SUI
24 Lukovic Vladimir 2122 SRB 2 1 – 0 2 Le Minh Hoang 1940 VIE
25 Kaminski Thomas 2112 CAN 2 1 – 0 2 Garnazhenko Dmytro 1947 UKR
26 Guseynov Alihan 2106 UZB 2 0 – 1 2 Yurtseven Melih 1892 TUR
27 Mammadov Mehdi Namiq Oglu 1783 AZE 2 1 – 0 2 Flermoen Peter 2100 NOR
28 Chernyuk Mikhail 0 RUS 2 ½ – ½ 2 Kowsarinia Amir 2095 IRI
29 FM Moussard Jules 2364 FRA 1 – 0 2 Gu In Jung 1710 KOR
30 Shabanov Nurlan Mammad Oglu 1950 AZE 0 – 1 Dragun Kamil 2284 POL
31 Benavente Vazquez Juan Jose 1947 MEX 1 – 0 Laurusas Tomas 2242 LTU
32 Gordievsky Dmitry 2236 RUS 1 – 0 Verstraeten Reinaert 1929 BEL
33 El Jawich Amro 2112 LIB ½ – ½ Lee Kah Meng Elgin 1861 MAS
34 Bujnosek Tomas 1932 CZE 0 – 1 Javanbakht Nima 2086 IRI
35 Liodakis Konstantinos 1900 GRE 1 – 0 Ismailov Mukhit 2067 KAZ
36 Arat Ufuk Sezen 1884 TUR ½ – ½ FM Rozovsky Daniel 2058 USA
37 San Pedro Morales Marco A 1830 MEX 0 – 1 Rubes Jan 2047 CZE
38 Borisenko Vjacheslav 2032 UKR 1 – 0 Akdas Tutku Doruk 1776 TUR
39 Abozenko Georg 1797 EST ½ – ½ Marjanovic Dejan 2032 BIH
40 Finney Stuart 2007 USA 1 – 0 Baglan Esat 1762 TUR
41 Modi Jaishil Bhadrashil 1646 RSA 0 – 1 Zhang David 1998 CAN
42 Boscolo Federico 1990 ITA 0 – 1 Mcdonald Ian 1635 SCO
43 Alfelu Alsaid 0 LBA 0 – 1 Nihal Manjunath 1988 IND
44 Lugovskoy Maxim 2096 RUS 1 1 – 0 1 Burcu Cagatay 1754 TUR
45 Aripov Iskandar 2040 UZB 1 0 – 1 1 Hajek Lukas 1753 SVK
46 Cakiroglu Metin 1722 TUR 1 0 – 1 1 Makhmutov Rail 2036 RUS
47 Dashdorj Bulgan 2013 MGL 1 1 – 0 1 Mamaliga Laurentiu 1750 MDA
48 Studer Noel 1974 SUI 1 0 – 1 1 Karlsson Mikael Johann 1703 ISL
49 Jacobsen Mads-Holger 1914 DEN 1 1 – 0 1 Tairi Krenar 1619 MKD
50 Wong Jianwen 1905 MAS 1 1 – 0 1 Akunov Maskat 0 KGZ
51 Deda Ahmed 0 FID 1 ½ – ½ 1 Koc Omer Tarik 1867 TUR
52 Karabayir Mustafa Yilmaz 1864 TUR 1 1 – 0 1 Itkin David 0 CAN
53 Menezes Christoph 1856 AUT 1 0 – 1 1 Du Randt Jeandre 0 RSA
54 Qorolli Shpresmir 0 FID 1 – – + 1 Iskandar Bin Abdullah 1839 SIN
55 Shah Rushab 0 KEN 1 0 – 1 1 Gundogan Cem 1819 TUR
56 Turko Antons 0 LAT 1 1 – 0 1 Boztuna Mehmet 1785 TUR
57 Bisi Samuele 1774 ITA 1 1 – 0 1 Saraçı Nderim 0 FID
58 Yong Han Shawn 0 SIN 1 0 – 1 ½ Gomez Garcia Jose Santos 1936 MEX
59 Munasinghe Shanaka 1811 SRI ½ ½ – ½ ½ Al Zarooni Eisa 1723 UAE
60 Drnovsek Gal 1674 SLO ½ 1 – 0 ½ Al Zarooni Ahmed 1798 UAE
61 Petras Marian 1756 SVK ½ ½ – ½ ½ Du Toit Stefan 1670 RSA
62 Vicente Joao Vasco Reis 1736 POR ½ 1 – 0 ½ Al Dhahezi Sultan 0 UAE
63 Gjika Gent 0 ALB ½ 0 – 1 ½ Jung Young Hoon 1728 KOR
64 Meisch Tanguy 0 LUX ½ 0 – 1 ½ Yang Ching Wei Austin 1725 TPE
65 Taheri Sultan 0 UAE ½ 1 – 0 0 Sumer Gun 1703 TUR
66 Murchadha Oissine 0 IRL 0 1 – 0 0 Abelgas Ruperto Miguel 0 MAC
67 Cavusoglu Alper 0 TUR 0 1 – 0 0 Kamanu Dennis 0 KEN
68 Sehitogullari Halil 0 TUR 0 1 – 0 0 Gokkaya Erman 0 TUR
Murage Elizaffan 0 KEN 0 1 – – Bye 0

Baieti 16 ani

Round 4 on 2009/11/15 at 15:00
Bo. SNo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED SNo.
1 3 GM Swiercz Dariusz 2493 POL 3 ½ – ½ 3 Belous Vladimir 2418 RUS 8
2 23 Sochacki Christophe 2319 FRA 3 0 – 1 3 IM Vidit Santosh Gujrathi 2459 IND 6
3 7 IM Sethuraman S P 2447 IND 3 1 – 0 3 Vardanian Haik G 2333 ARM 20
4 2 IM Nyzhnyk Illya 2494 UKR ½ – ½ 3 Udeshi Aditya 2330 IND 21
5 16 Javakhadze Zurab 2376 GEO 0 – 1 FM Urkedal Frode 2409 NOR 10
6 11 FM Kanarek Marcel 2405 POL 1 – 0 FM Pasiev Rakhim 2278 RUS 34
7 12 FM Lagarde Maxime 2393 FRA 1 – 0 Ferreira Jorge Viterbo 2273 POR 35
8 13 FM Firat Burak 2392 TUR 0 – 1 Setkauskas Vaidas 2196 LTU 50
9 99 Gor Onur 1783 TUR 0 – 1 Debashis Das 2381 IND 14
10 1 IM Grandelius Nils 2540 SWE 2 1 – 0 Mukashev Assan 2159 KAZ 57
11 40 Straka Josef Jr 2248 SVK 2 ½ – ½ 2 IM Van Kampen Robin 2470 NED 4
12 5 FM Arribas Lopez Angel 2461 ESP 2 1 – 0 2 Vakhidov Jahongir 2216 UZB 46
13 17 FM Zelbel Patrick 2354 GER 2 ½ – ½ 2 Testa Adriano 2175 ITA 54
14 41 FM Song Julien 2246 FRA 2 ½ – ½ 2 FM Priyadharshan K 2343 IND 18
15 19 FM Kovalev Vladislav 2338 BLR 2 ½ – ½ 2 Topak Engin 2162 TUR 56
16 45 Grandadam Nicolas 2221 SUI 2 0 – 1 2 Galopoulos N 2324 GRE 22
17 47 Kozganbayev Erken 2213 KAZ 2 1 – 0 2 FM Prasanna Rao 2310 IND 24
18 25 Kurayan Ruslan 2306 UKR 2 ½ – ½ 2 FM Gameel Mohamed 2189 YEM 52
19 55 Andreev Sasho 2163 BUL 2 1 – 0 2 Zhou Yang-Fan 2295 ENG 28
20 29 Baghdasaryan Vahe 2294 ARM 2 ½ – ½ 2 Baboyan Eduard 2152 RUS 58
21 31 Raznikov Danny 2290 ISR 2 ½ – ½ 2 Petrosyan Tigran S 2106 ARM 64
22 59 Dalir Alireza 2133 IRI 2 0 – 1 2 CM Nguyen Van Hai 2283 VIE 32
23 61 Szalay Karoly 2128 CAN 2 0 – 1 2 Petenyi Tamas 2273 SVK 36
24 117 Tarboush Husam 0 SYR 2 0 – 1 2 FM Chua Zheng Yuan Terry 2256 SIN 38
25 39 FM Getz Alec 2251 USA 2 0 – 1 2 Urtnasan Nasanjargal 2072 MGL 76
26 15 FM Dragomirescu Robin-Alexandru 2377 ROU 1 – 0 2 Ankhbayar Batbyamba 0 MGL 106
27 9 Iljiushenok Ilia 2414 RUS ½ – ½ Zhandarbekov Bakberdi 2093 KAZ 66
28 49 Postolachi Viorel 2202 MDA 0 – 1 Mammadov Zaur Fazahir Oglu 2290 AZE 30
29 33 Kantans Toms 2281 LAT 1 – 0 Neves Pedro 2075 POR 74
30 37 FM Saeed Ishaq 2271 UAE 1 – 0 Ashiku Franc 2041 ALB 82
31 53 Givon Asaf 2187 ISR ½ – ½ Nikolashvili Giorgi 2234 GEO 42
32 43 Juhasz Kristof 2232 HUN 1 – 0 Kachiev Eldar 0 KGZ 109
33 73 Havas Janko 2078 CRO 1 – 0 Gaehwiler Gabriel 2231 SUI 44
34 75 Ponomarenko Alexandr 2073 UKR 0 – 1 Rzayev Bahruz Iqbal Oglu 2210 AZE 48
35 83 Nader Mohamed 2040 EGY 1 0 – 1 1 Bures Jaroslav 2300 CZE 26
36 27 Nestorovic Lazar 2295 SRB 1 1 – 0 1 Tan Justin 2011 AUS 84
37 51 Deepthamsh Reddy M 2192 IND 1 1 – 0 1 Krustev Vasil 2005 BUL 85
38 87 Jitendria Vels 1977 IND 1 ½ – ½ 1 Seegert Kristian 2129 DEN 60
39 90 Bolat Ahmet 1938 TUR 1 1 – 0 1 Ng Andrew 2125 USA 62
40 63 Huseyn Orkhan Samir Oglu 2121 AZE 1 1 – 0 1 Wang Jesse B J 1976 CAN 88
41 65 Kerigan Demre 2097 TUR 1 0 – 1 1 Komut Burak 1931 TUR 91
42 67 Ameir Moheb 2092 EGY 1 1 – 0 1 Komut Kaan 1930 TUR 92
43 93 Olander Aleksi 1902 FIN 1 0 – 1 1 Ben Artzi Ido 2086 ISR 68
44 69 CM Alvarez Navarro Martin 2081 MEX 1 0 – 1 1 Pastar Slaven 1880 BIH 94
45 70 Rindlisbacher Jan 2081 SUI 1 1 – 0 1 Litvinov Konstantin 1841 RUS 96
46 71 Kugler Florian 2079 GER 1 ½ – ½ 1 Enslin Stefan 1832 RSA 97
47 103 Sahin Ozgun 1598 TUR 1 0 – 1 1 FM Barros Raul Junior 2078 COL 72
48 77 Tordeur Jonathan 2071 SUI 1 1 – 0 1 Suer Utku 1787 TUR 98
49 116 Sevciuc Vladlen 0 MDA 1 0 – 1 1 Dole Anant 2068 RSA 78
50 79 Rostgaard Tobias Valentin 2066 DEN 1 1 – 0 1 Li Hui 0 MAC 111
51 119 Van Rensburg Pierre 0 RSA 1 0 – 1 1 Subramaniam Sumant 2064 MAS 80
52 81 Stamboltsyan Sargis 2057 ARM 1 1 – 0 1 Tello Chavez Hermes A 0 MEX 118
53 95 Linden Lari 1864 FIN ½ 1 – 0 ½ Catalkilic Ozgur 1981 TUR 86
54 89 Uzun Sarp 1953 TUR ½ 1 – 0 ½ Medjkouh Said 0 ALG 113
55 105 Alnami Salaheddin 0 LBA ½ 0 – 1 0 Thanarotrung Ratchaphon 1773 THA 100
56 101 Surujhlal Divek 1706 RSA 0 0 – 1 0 Isheanesu Chiworeso 0 ZIM 108
57 110 Lee Seungju 0 KOR 0 0 – 1 0 Pataki Zemplen 1663 LUX 102
58 112 Mahehu Brian 0 KEN 0 + – – 0 Abdul Satar Moh Aslam 0 AFG 104
59 107 Bulut Mursel 0 TUR 0 1 – 0 0 Sakaoglu Sinan 0 TUR 115
114 Newton Andrew 0 SCO 0 1 – – Bye

Baieti 18 ani

Round 4 on 2009/11/15 at 15:00
Bo. SNo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED SNo.
1 2 GM Salgado Lopez Ivan 2562 ESP 3 ½ – ½ 3 IM Benidze Davit 2450 GEO 19
2 20 FM Shukh Nikolay 2438 RUS 3 1 – 0 3 IM Balog Imre 2491 HUN 9
3 34 FM Narmontas Matas 2370 LTU 3 0 – 1 3 IM Yilmaz Mustafa 2468 TUR 15
4 50 FM Pavlidis Anastasios 2300 GRE 3 0 – 1 IM Matlakov Maxim 2575 RUS 1
5 30 Kulakov Viacheslav 2380 RUS 0 – 1 GM Bogner Sebastian 2504 GER 7
6 18 IM Durarbeyli Vasif 2456 AZE 1 – 0 IM Adhiban Baskaran 2486 IND 11
7 14 GM Salem A.R.Saleh 2472 UAE 0 – 1 FM Hansen Eric 2409 CAN 23
8 5 GM Chirila Ioan-Cristian 2510 ROU 2 1 – 0 Darini Pouria 2366 IRI 36
9 38 FM Anton Teodor 2363 ROU 2 ½ – ½ 2 IM Abasov Nijat 2522 AZE 3
10 8 IM Recuero Guerra David 2494 ESP 2 ½ – ½ 2 FM Poetsch Hagen 2361 GER 39
11 12 IM Martinovic Sasa 2483 CRO 2 1 – 0 2 Mazur Stefan 2360 SVK 41
12 43 IM Arenas David 2333 COL 2 0 – 1 2 IM Piorun Kacper 2475 POL 13
13 16 IM Krejci Jan 2458 CZE 2 1 – 0 2 Faizulaev Akmal 2303 UZB 49
14 40 FM Demidov Mikhail 2360 RUS 2 ½ – ½ 2 IM Rozum Ivan 2458 RUS 17
15 24 Yaksin Oleg 2406 RUS 2 ½ – ½ 2 Melnichuk Mikhail 2312 UKR 47
16 46 Kanakaris Georgios 2312 GRE 2 0 – 1 2 Baron Tal 2404 ISR 25
17 26 FM Shyam Nikhil Ponnusamy 2393 IND 2 ½ – ½ 2 Hanninger Simon 2171 SWE 67
18 48 Vastrukhin Oleg 2312 RUS 2 ½ – ½ 2 FM Demuth Adrien 2387 FRA 27
19 53 Bebel Arkadiusz 2275 POL 2 ½ – ½ 2 FM Lovik Lasse Ostebo 2379 NOR 31
20 74 Aguirre Manzo Leopoldo 2148 MEX 2 1 – 0 2 FM Jorczik Julian 2368 GER 35
21 6 Nabaty Tamir 2508 ISR ½ – ½ 2 Rumjantsev Jevgeni 2039 EST 81
22 4 GM Ter-Sahakyan Samvel 2512 ARM 1 – 0 Pradeep Kumar Raghu 2202 IND 62
23 10 IM Hovhannisyan Robert 2487 ARM 1 – 0 Ollier Pablo 2259 FRA 54
24 52 FM Karayev Assylkhan 2275 KAZ 0 – 1 IM Rasulov Vugar Ural Oglu 2427 AZE 21
25 32 Arslanov Shamil 2379 RUS 1 – 0 Davletbakov Saddam 0 KGZ 96
26 57 Kaminski Victor 2235 CAN ½ – ½ Stankovic Milos 2379 SRB 33
27 65 Akdag Dara 2189 DEN 0 – 1 Pavlidis Antonios 2364 GRE 37
28 42 Janev Tihomir 2335 BUL 0 – 1 Shreyansh Daklia 2236 IND 56
29 103 Ulziibayar Boldbaatar 0 MGL 0 – 1 Pourramezanali Amirreza 2321 IRI 45
30 93 Eiti Bashir 1813 SYR ½ – ½ Yilmazyerli Mert 2295 TUR 51
31 22 FM Bukavshin Ivan 2426 RUS 1 1 – 0 1 Tiraturyan David 2158 ARM 72
32 28 FM Kleijn Christov 2383 NED 1 ½ – ½ 1 Reimanis Ritvars 2112 LAT 76
33 44 IM Wageih Kareim 2324 EGY 1 ½ – ½ 1 Santos Hugo Lima 2041 POR 80
34 55 Kocheev Aleksandr 2247 BLR 1 0 – 1 1 Ulkhanov Azamat 2068 KAZ 78
35 73 CM Hesham Abdelrahman 2155 EGY 1 0 – 1 1 De Filomeno Simone 2234 ITA 58
36 61 Binder Michael 2202 AUT 1 1 – 0 1 Woods Connor 1996 SCO 86
37 84 Hapuarachchi H L M 2019 SRI 1 0 – 1 1 Plaskan Jure 2197 SLO 63
38 85 Inonu Munci Muhsİn 2002 TUR 1 ½ – ½ 1 Sanchez Maya Simon 2194 COL 64
39 87 Janev Pavel 1990 BUL 1 ½ – ½ 1 Adair James Robert 2188 ENG 66
40 91 Yilmaz Baler 1847 TUR 1 1 – 0 1 Schon Eugene 2171 AUS 68
41 69 Mocanu Sergiu 2169 MDA 1 1 – 0 1 Oliver Henry Noel 0 RSA 101
42 102 Pasko Llambi 0 ALB 1 ½ – ½ 1 FM Biryukov Mikhail 2165 RUS 70
43 95 Bryan-Vissi Mark 0 CYP 1 0 – 1 1 Larmuseau Maarten 2160 BEL 71
44 59 Poleshchuk Dmitriy 2234 BLR ½ + – – 1 Wais Abdul Khalid 0 AFG 104
45 75 Me Kevin 2119 CAN ½ ½ – ½ ½ Margarido Ricardo Emanuel Torr 1966 POR 88
46 77 Jefic Srdan 2105 BIH ½ 1 – 0 ½ Norri Roger 1896 FIN 90
47 79 Tasdelen Deniz Murat 2058 TUR ½ 1 – 0 ½ Celis Joel Chang 1698 MAC 94
48 82 Kristinsson Bjarni J 2023 ISL ½ ½ – ½ ½ Oknayan Razmig 0 LIB 100
49 83 Sartori C Sergio M 2021 PAR ½ 1 – 0 ½ Maxwell Daniel 0 SCO 98
50 92 Kin Kurt 1839 RSA 0 0 – 1 0 Rasovic Uros 1914 MNE 89
97 Elnaami Hashem A K 0 LBA 0 1 – – Bye

Fete 8 ani

Round 4 on 2009/11/15 at 15:00
Bo. SNo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED SNo.
1 46 LI Yunshan 0 CHN 3 ½ – ½ 3 BANSI PRATHIMA Muthyala 1562 IND 2
2 21 CHU Ruotong 0 CHN 3 1 – 0 3 TURMUNKH Munkhzul 0 MGL 75
3 56 MOURAD Fatemmah 0 SYR 3 1 – 0 3 HASHEMI Seyed Fatemeh 0 IRI 36
4 66 PHAM Vu Linh Chi 0 VIE 3 1 – 0 3 KABANOVA Yaroslava 0 UKR 40
5 45 KRAUCHANKA Yuliya 0 BLR ½ – ½ ARDA Cagil Irmak 0 TUR 5
6 15 BYCHKOVA Alina 0 RUS 1 – 0 MOLNAR-SASKA Zsófia 0 HUN 55
7 11 BESHUKOVA Alina 0 RUS 2 0 – 1 OBOLENTSEVA Alexandra 0 RUS 59
8 52 MANANNIKOVA Mariya 0 RUS 2 1 – 0 2 ARPITA Mukherjee 0 IND 6
9 48 LIU Jiaxin 0 CAN 2 1 – 0 2 AYAN Bengu Sena 0 TUR 8
10 58 MUSTAFAZADA Nigar 0 AZE 2 1 – 0 2 BLOND-HANTEN Elsa 0 LUX 12
11 65 PALAKOLLU Samritha 0 USA 2 1 – 0 2 DANAWALAVITHANA D. W. A. G. H. 0 SRI 24
12 25 DEMEUOVA Gulziya 0 KAZ 2 0 – 1 2 MANAGADZE Livia 0 MDA 51
13 72 TARINI Goyal 0 IND 2 1 – 0 2 ERECE Ece Alkim 0 TUR 28
14 29 GAJCIN Marina 0 SRB 2 0 – 1 2 MARGVELASHVILI Gvantsa 0 GEO 53
15 74 TONSO Liina 0 EST 2 0 – 1 2 GALSTYAN Irina 0 RUS 30
16 33 GUTIERREZ Itandehui 0 MEX 2 0 – 1 2 TEH De Zen 0 MAS 73
17 35 HASANZADA Ulkar 0 AZE 2 1 – 0 2 UCEKAJOVA Veronika 0 SVK 76
18 84 YAPA Binudi Senarath 0 SRI 2 1 – 0 2 ISMAYILZADA Zeynab 0 AZE 38
19 44 KOSTAVA Elene 0 GEO 2 1 – 0 2 WANG Annie 0 USA 81
20 4 ANDROSOVA Oleksandra 0 UKR 1 – 0 COMAN Emilia-Florentina 0 ROU 22
21 9 BALAJAEVA Khanim 0 AZE 1 – 0 OZBAY Ece 0 TUR 63
22 17 CELIK Eda 0 TUR 0 – 1 MUKHAMEDGALİYEVA Tomiris 0 KAZ 57
23 64 OZSOY Damla 0 TUR 1 – 0 CHAWLA Alisha 0 USA 18
24 85 YEGHIAZARYAN Yelena 0 ARM 1 – 0 1 BEN FREDJ Mariem 0 TUN 10
25 1 KHUSHI Dharewa 1612 IND 1 1 – 0 1 OLDE Grete 0 EST 61
26 13 BUFFA Anastasia 0 ITA 1 0 – 1 1 SALIMOVA Nurgyul 0 BUL 69
27 62 ONUR Cigdem 0 TUR 1 1 – 0 1 BULBUL Doga Su 0 TUR 14
28 67 PRAMATEFTAKI Loukia 0 GRE 1 1 – 0 1 CHO Yeonhee 0 KOR 20
29 70 SIMAITE Meida 0 LTU 1 1 – 0 1 DWILEWICZ Agata 0 POL 26
30 27 EBELING Mariela 0 FIN 1 0 – 1 1 USMONOVA Zaynap 0 UZB 77
31 31 GOLUBEVA Marija 0 LAT 1 0 – 1 1 VARELA Maria De Los Angeles 0 COL 78
32 37 INTELANGELO GARCIA Serena 0 ARG 1 0 – 1 1 WIJESURIYA G. P. Y. 0 SRI 82
33 68 RANIA Nassr 0 ALG 1 1 – 0 1 KHAYRULLINA Renata 0 RUS 43
34 80 VIGNA Liza 0 USA 1 1 – 0 1 LIAHUT Ingrid 0 MEX 47
35 49 MAJOR Polina 0 BAH 1 0 – 1 1 VAROL Lara Liyna 0 TUR 79
36 60 OKUYAZ Duru 0 TUR 1 0 – 1 1 YANG Pou Kuan 0 MAC 83
37 19 CHENG Han-Fang 0 TPE ½ 0 – 1 ½ MALTA Didem 0 TUR 50
38 39 IVANOVA Valeria 0 RUS ½ ½ – ½ ½ KAYAPINAR Edibe 0 TUR 42
39 3 AL MAAMARI Wafia Darwish 0 UAE 0 1 – 0 0 HALIM SHUHAIMI Nurul Farhana 0 NZL 34
40 23 CVITAN Ena 0 CRO 0 1 – 0 0 MILLAR Sophia 0 BAH 54
41 41 KACHRA Shefali 0 KEN 0 0 – 1 0 GOMBOSUREN Kristina 0 BEL 32
71 SOYUMEZ Ilayda 0 TUR 0 1 – – Bye

Fete 10 ani

Round 4 on 2009/11/15 at 15:00
Bo. SNo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED SNo.
1 79 Wang Xingliang Anna 0 ENG 3 ½ – ½ 3 Gazikova Veronika 1750 SVK 8
2 9 Mammadzada Gunay Vugar Qizi 1732 AZE 3 1 – 0 3 Aleksandrova Tetyana 0 UKR 26
3 19 Chung Mathilde 1545 FRA 3 0 – 1 Drogovoz Irina 1878 RUS 3
4 5 WCM Ivana Maria Furtado 1859 IND 1 – 0 Avramidou Anastasia 0 GRE 29
5 7 Liu Kexin 1832 CHN 1 – 0 Dogan Sevval 0 TUR 35
6 17 Tejaswini Sagar 1602 IND 1 – 0 Nominerdene Davaademberel 0 MGL 56
7 31 Choladze Tea 0 GEO ½ – ½ Dmochowska Agnieszka 1568 POL 18
8 81 Yagi Rita 0 SYR 1 – 0 2 WCM Hojjatova Aydan Hikmet Qizi 1846 AZE 6
9 1 WCM Dordzhieva Dinara 1973 RUS 2 0 – 1 2 Ponomarchuk Anastasia 0 RUS 62
10 63 Pychova Nela 0 CZE 2 1 – 0 2 Strgacich Aylen 1723 ARG 10
11 15 Meghna C H 1669 IND 2 1 – 0 2 Shah Sita 0 KEN 70
12 74 Tokhirjonova Gulruhbegim 0 UZB 2 1 – 0 2 Ulusoy Nİsan 1612 TUR 16
13 75 Valeva Ana 0 BUL 2 0 – 1 2 Dakhundaridze Nino 0 GEO 32
14 33 De Bruyn Aleida 0 RSA 2 1 – 0 2 Verstraeten Iris 0 BEL 77
15 83 Zhou Qiyu 0 FIN 2 ½ – ½ 2 Janska Jitka 0 CZE 46
16 50 Mammadova Narmin Fazahir Qizi 0 AZE 2 1 – 0 2 Vescovi Katherine Lemos 0 BRA 78
17 61 Pham Thanh Phuong Thao 0 VIE 2 1 – 0 2 Wong Kit 0 MAC 80
18 2 Rodriguez Sofia 1926 COL 1 – 0 Blazeka Mihaela 0 CRO 30
19 25 Agun Lütfİye Selva 0 TUR 0 – 1 WFM Vasenina Anna 1859 RUS 4
20 57 Nur Najiha Hisham 0 MAS 1 – 0 WFM Liao Simone 1682 USA 12
21 59 Padayachee Keyana Chloe 0 RSA 0 – 1 Savant Riya 1530 IND 20
22 67 Sarjanovic Andjela 0 SRB 0 – 1 Valyi Blanka Borbala 1506 HUN 22
23 23 Ghaziolsharif Kimiya 1503 IRI ½ – ½ Zhiljaeva Veronika 0 LAT 82
24 71 Shiny Das 0 IND 1 – 0 Vatansever Buse 1468 TUR 24
25 11 Zevallos Ponce Alejandra 1692 PER 1 ½ – ½ Salim Arzu 0 ROU 66
26 13 Broly Mathilde 1681 FRA 1 0 – 1 1 Gundogan Sinem Cagla 0 TUR 42
27 44 Ivanyan Ani 0 ARM 1 ½ – ½ 1 Shivacheva Donika 1675 BUL 14
28 21 Brandl Lea Maria 1529 GER 1 1 – 0 1 Kalbani Wadeema 0 UAE 48
29 27 Alper Hİlal 0 TUR 1 1 – 0 1 Musaeva Shakhnazi 0 KGZ 54
30 45 Jalaghonia Nino 0 GEO 1 1 – 0 1 Asatryan Sona 0 ARM 28
31 55 Neha Shankar 0 SIN 1 1 – 0 1 Degimli Duru 0 TUR 34
32 64 Romo Herrera Ibarrola Maria Fe 0 MEX 1 1 – 0 1 Ebeling Mikaela 0 FIN 36
33 37 Giblon Melissa 0 CAN 1 0 – 1 1 Salah Nadya Ahmed 0 YEM 65
34 68 Sathya Sanduni 0 SRI 1 0 – 1 1 Gitu Paula+alexandra 0 MDA 38
35 39 Golubeva Natalija 0 LAT 1 0 – 1 1 Stsepkina Katsiaryna 0 BLR 72
36 73 Temel Burcu Melİs 0 TUR 1 0 – 1 1 Graf Clara Victoria 0 GER 40
37 41 Gueci Tea 0 ITA 1 1 – 0 1 Varli Yağmur 0 TUR 76
38 43 Halim Shuhaimi Nurul Izzah 0 NZL 0 0 – 1 ½ Olde Margareth 0 EST 58
39 47 Kachra Renee S 0 KEN 0 0 – 1 0 Meskenaite Rugile 0 LTU 52
40 49 Kocacoglu Belis 0 TUR 0 1 – 0 0 Mubarak Kaltham 0 UAE 53
41 51 Marx Inge 0 RSA 0 1 – 0 0 Park Jiwon 0 KOR 60
69 Shah Riya 0 KEN 0 1 – – Bye

Fete 12 ani

Round 4 on 2009/11/15 at 15:00
Bo. SNo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED SNo.
1 17 Mahalakshmi Muganda Kumar 1828 IND 3 0 – 1 3 WFM Styazhkina Anna 2018 RUS 2
2 30 Lasya Goli 1750 IND 3 1 – 0 3 WFM Haussernot Cecile 1977 FRA 4
3 9 Nicolas Zapata Irene 1882 ESP 3 1 – 0 3 Paredes Bustamante Paula 0 PER 95
4 36 Hincu Olga 1734 MDA 3 0 – 1 3 Nur Nabila Azman Hisham 1847 MAS 14
5 1 WFM Khademalsharieh Sarasadat 2018 IRI 1 – 0 WCM Egorova Ayyyna 1839 RUS 16
6 5 WFM Goryachkina Aleksandra 1971 RUS ½ – ½ Derakhshani Dorsa 1764 IRI 28
7 35 Papathanasiou Elisavet 1735 GRE 1 – 0 Bellaiche Elise 1858 FRA 12
8 15 Aripova Nozima 1844 UZB 0 – 1 Chetina Elizaveta 1726 RUS 39
9 3 Sagadijeva Anna 2007 EST 2 0 – 1 Uzlavataya Anhelina 0 BLR 104
10 40 Valencia Hernandez Rubi 1723 MEX 2 ½ – ½ 2 Valieva Rufina 1942 RUS 6
11 42 WCM Chiang Sarah 1713 USA 2 1 – 0 2 Rodionova Daria 1888 RUS 8
12 47 Valyi Adel 1705 HUN 2 0 – 1 2 Varga Melinda 1870 HUN 10
13 53 Koshkarova Botakoz 1655 KAZ 2 0 – 1 2 Srija Seshadri 1822 IND 18
14 19 Ghukasyan Siranush 1821 ARM 2 0 – 1 2 Tandogan Buket 1437 TUR 62
15 48 Khomeriki Nino 1700 GEO 2 1 – 0 2 Ivanova Simoneta 1815 BUL 20
16 21 Baghirova Khatin Mahammad Qizi 1809 AZE 2 1 – 0 2 Camilia Bt Johari 0 MAS 71
17 59 Bal Sevgican 1587 TUR 2 0 – 1 2 Feduk Irina 1807 UKR 22
18 72 Dall’Orsoletta Alaize 0 BRA 2 0 – 1 2 Bitalzadeh Mahsa 1783 NED 26
19 27 Pastuszko Kinga 1773 POL 2 ½ – ½ 2 Liao Rui 0 CHN 92
20 99 Saikhanzaya Ganbaatar 0 MGL 2 0 – 1 2 Patel Yesim 1741 TUR 31
21 101 Shakhmurzova Fatima 0 RUS 2 1 – 0 2 Burmistrova Alena 1740 RUS 32
22 38 Bulmaga Elena 1732 MDA 2 1 – 0 2 Ilhom Mootribai 0 TJK 81
23 11 Sadykova Yasmin 1863 KAZ 0 – 1 Gueci Laura 0 ITA 79
24 13 Menzi Nezihe Ezgi 1847 TUR 1 – 0 Jacobsen Caroline Beer 0 NOR 83
25 23 WFM Kisteneva Liza 1797 RUS 1 – 0 Kahya Gizem 0 TUR 86
26 89 Koh Clarise 0 AUS 0 – 1 Amrayeva Aytan Arzuman Qizi 1792 AZE 25
27 93 Malova Anna 0 RUS 0 – 1 Abdimanoglu Beste Basak 1738 TUR 33
28 106 Vidic Teja 0 SLO 1 – 0 Dadello Aleksandra 1708 POL 45
29 46 Yolal Sena Gokcen 1707 TUR 0 – 1 Wertz Clara 0 BEL 108
30 51 Serefidou Despina 1663 GRE 1 – 0 Kumarasinghe S Dulara 0 SRI 90
31 105 Vaicekauskaite Aiste 0 LTU 1 – 0 Ozturk Hilal 1635 TUR 56
32 34 Lagunow Elina 1735 GER 1 1 – 0 1 Giblon Rebecca 0 CAN 77
33 74 Edilsultanova Zalina 0 RUS 1 0 – 1 1 Rakic Teodora 1733 SRB 37
34 41 Biryukov Alice 1717 LUX 1 1 – 0 1 Gordievich Larisa 0 LAT 78
35 75 Eroglu Deniz 0 TUR 1 0 – 1 1 Drogovoz Maria 1712 RUS 43
36 44 Paramzina Anastasya 1712 RUS 1 1 – 0 1 Imanly Magrura Mahammad Qizi 0 AZE 82
37 76 Faymonville Maxime 0 BEL 1 ½ – ½ 1 WCM Byun Sungwon 1673 KOR 50
38 87 Kazakova Ksenia 0 BLR 1 1 – 0 1 Kafetzi Angeliki 1660 GRE 52
39 85 Jeena Cheshni 0 RSA 1 0 – 1 1 Grgic Neomi 1653 CRO 54
40 103 Topic Aja 0 BIH 1 0 – 1 1 Goyal Arunima 1550 IND 60
41 63 Abeysekera Randkia Nuwanthi 0 SRI 1 0 – 1 1 Jansen Van Rensburg Monica 0 RSA 84
42 65 Al Zadjali Maram 0 UAE 1 ½ – ½ 1 Pretorius Jana 0 AUS 97
43 68 Biryukova Anna 0 RUS 1 0 – 1 1 Pramateftaki Aspasia 0 GRE 96
44 107 Wang Mi 0 TPE 1 0 – 1 1 Blokhina Ksenia 0 RUS 69
45 70 Bogoda Nathasha O 0 ENG 1 ½ – ½ 1 Ravski Nir 0 ISR 98
46 49 Ashwini U 1691 IND ½ 1 – 0 1 Tlale Tshepang 0 RSA 102
47 55 Cusmuliuc Diana-Elena 1640 ROU ½ 0 – 1 ½ Al Dhaheri Shaikha 0 UAE 64
48 67 Azuela Morales Ana Gabriela 0 MEX ½ 0 – 1 ½ Firat Deniz 1613 TUR 58
49 61 Hatasova Michaela 1546 CZE ½ 1 – 0 ½ Alkateeb Nagam 0 SYR 66
50 7 Romero Daniela 1912 COL 0 1 – 0 0 Kerciku Suzana 0 ALB 88
51 91 Li Yingqi 0 MAC 0 1 – 0 0 Ebeling Gabriela 0 FIN 73
52 80 Ho En Ying Michelle 0 SIN 0 1 – 0 0 Nyamahga Rebecca 0 KEN 94
100 Samudin Elina 0 KGZ 0 1 – – Bye

Fete 14 ani

Round 4 on 2009/11/15 at 15:00
Bo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED
1 WFM Castrillon Gomez Melissa 2076 COL 3 3 WFM Efroimski Marsel 2150 ISR
2 Pratyusha Bodda 2001 IND 3 3 WCM Saduakassova Dinara 2084 KAZ
3 Klek Hanna-Marie 2081 GER 3 3 Severina Maria 2008 RUS
4 Kabai Zsuzsanna 2061 HUN 3 Kats Alena 2001 USA
5 Guo Emma 1910 AUS Aflalo Sophie 2036 FRA
6 Aranaz Murillo Amalia 1994 ESP WFM Rodriguez Rueda Paula Andrea 2020 COL
7 Bivol Alina 2011 RUS Kuchava Ana 1932 GEO
8 Nandhidhaa Pv 2007 IND Vujnovic Patricija 1888 CRO
9 Bea Boglarka 2042 HUN 2 Alev Gonulden Seda 1512 TUR
10 Belova Olga 1892 RUS 2 2 WFM Samigullina Diana 2173 RUS
11 Sasmazel Burcu 1891 TUR 2 2 WFM Lach Aleksandra 2158 POL
12 WFM Iwanow Anna 2026 POL 2 2 Jain Radha 1880 ENG
13 Tkachova Anastasia 1865 UKR 2 2 Eid Maha 1993 FRA
14 Unapkoshvili Nani 1993 GEO 2 2 Matlin Anna 1868 USA
15 Shamatava Ana 1856 GEO 2 2 WFM Pachon Adriana 1977 COL
16 Hakimifard Raana 1824 IRI 2 2 Baekelant Eva 1966 BEL
17 Galunova Tsveta 1961 BUL 2 2 Movileanu Daniela 1825 ITA
18 Roy Ali 1767 SCO 2 2 WFM Visanescu Daria-Ioana 1920 ROU
19 Rahimli Izzat Rauf Qizi 1907 AZE 2 2 Dragieva Denitza 1727 BUL
20 Verbova Elena 0 UZB 2 2 Kobeshavidze Lika 1906 GEO
21 Papathanasiou Ageliki 1903 GRE 2 2 Afolayyan Marjona 0 UZB
22 Saranya J 2146 IND Soydan Busra 1762 TUR
23 Al Kasser Roaa 0 SYR WFM Osmanodja Filiz 2051 GER
24 Real Pereyra Diana Carime 1965 MEX Azizbekyan Arpi 1699 ARM
25 Rodrigues Fernanda Dos Santos 1949 BRA Balzano Filli 1688 ITA
26 Makarenko Alexandra 1924 RUS Gurcan Aytolun 1641 TUR
27 Tomin Ksenija 1877 SRB Kilic Ozge Nur 1426 TUR
28 Zavadilova Karolina 1752 CZE Yanjinlkham Bayarsaikhan 1840 MGL
29 Durmaz Ayca Fatma 1838 TUR Roushan Reyshah Sarina 0 IRI
30 Beshukova Ekaterina 0 RUS 1 Premanath Dinushki 1819 SRI
31 Marx Inga 1737 GER 1 1 Anjana Krishna S 1908 IND
32 Tomaszewska Luiza 1887 POL 1 1 Djogteva Jekaterina 0 LAT
33 Nikolovska Dragana 1695 MKD 1 1 Kaliadzich Maryia 1801 BLR
34 Soyunlu Narmin Asat Qizi 1786 AZE 1 1 Ghalia Daly 0 TUN
35 Simmonds Leteisha 1624 AUS 1 1 Korban Katrina 1780 EST
36 WFM Ho En Huei Danielle 1774 SIN 1 1 Haukenes Alise 0 NOR
37 WCM Botez Alexandra 0 CAN 1 1 Cemhan Kardelen 1767 TUR
38 Halamova Maria 0 SVK 1 1 Owens Megan R 1764 WLS
39 Hoh Tjin Li 0 MAS 1 1 Kuehnel Lena 1761 GER
40 Loboda Diana 0 KGZ 1 1 Topic Ajla 1750 BIH
41 Norovsambuu Badamkhand 0 MGL 1 1 Lepeskaite Migle 1742 LTU
42 Azadvari Zahra 1844 IRI ½ 1 Lalaoui Feriel 0 ALG
43 Birgelir Melisa 1816 TUR ½ ½ Nagy Andrea 0 AUT
44 Najwa Jiahui Rujok 1733 SIN ½ ½ Ataoglu Buse 0 TUR
45 WFM Nouman Amna 1717 UAE ½ ½ Orlina Laura 0 LAT
46 Temimhan Damla 0 TUR ½ ½ Bojc Dasa 1626 SLO
47 Van Niekerk Robyn Julian 0 RSA ½ ½ Biciuc Valentina 1469 MDA
48 Jonker Mari-Jeanne 0 RSA 0 0 Shah Rivani 0 KEN
49 Liao Jo-Yu 0 TPE 0 0 Singh Azqa 0 RSA
50 Tuzi Bruna 0 ALB 0 0 Ozcay Irem Naziyet 0 TUR

Fete 16 ani

Round 4 on 2009/11/15 at 15:00
Bo. SNo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED SNo.
1 1 WIM Cori T Deysi 2374 PER 3 1 – 0 3 WIM Kazimova Narmin Nizami Qizi 2214 AZE 8
2 3 Papp Petra 2271 HUN 3 1 – 0 3 Bukhteeva Viktoria 2203 RUS 11
3 5 WIM Arabidze Meri 2254 GEO 3 1 – 0 3 WFM Hejazipour Mitra 2176 IRI 15
4 19 Abdulla Khayala Mardan Qizi 2151 AZE 3 0 – 1 WIM Butuc Maria 2204 RUS 10
5 12 WFM Shvayger Yuliya 2202 UKR 0 – 1 WIM Paikidze Nazi 2257 GEO 4
6 7 WIM Bulmaga Irina 2234 MDA ½ – ½ WIM Danelia Mariam 2144 GEO 24
7 9 WIM Schut Lisa 2210 NED 1 – 0 WFM Hoang Thi Nhu Y 2150 VIE 22
8 32 WFM Pujari Rucha 2060 IND 0 – 1 2 WIM Padmini Rout 2333 IND 2
9 34 Neuhauser Salome 2025 FRA 2 0 – 1 2 WFM Nguyen Thi Mai Hung 2244 VIE 6
10 41 Qurbonboeva Sarvinoz 1988 UZB 2 1 – 0 2 WFM Tjolsen Katrine 2194 NOR 13
11 45 Revo Tatiana 1964 BLR 2 ½ – ½ 2 WFM Olsarova Karolina 2192 CZE 14
12 46 Edes Zsofia 1959 SVK 2 1 – 0 2 WFM Baciu Diana 2173 MDA 16
13 47 Shristi J Shetty 1950 IND 2 ½ – ½ 2 WFM Suslova Alena 2157 RUS 17
14 48 Ostrowska Dominika 1938 POL 2 0 – 1 2 WFM Bezgodova Maria 2151 RUS 18
15 49 Kantor Reka 1931 SVK 2 0 – 1 2 WIM Gagare Shalmali 2150 IND 20
16 21 WFM Foisor Mihaela-Veronica 2150 ROU 2 ½ – ½ 2 Robinson Darrian 1931 USA 50
17 53 Kaya Emel 1909 TUR 2 1 – 0 2 WFM Hakimifard Ghazal 2124 IRI 26
18 27 WGM Mona Khaled 2101 EGY 2 ½ – ½ 2 Soylemez Cansu 1913 TUR 52
19 65 Gevorgyan Maria 1868 ARM 2 1 – 0 2 Sirkova Darena 2099 BUL 28
20 29 Endress Anna 2090 GER 2 1 – 0 2 Kim Natalya 0 UZB 96
21 67 Kagramanov Dalia 1835 CAN 2 0 – 1 2 WFM Ognerubova Anastasia 2077 RUS 30
22 33 WFM Gorozhankina Julia 2053 RUS 1 – 0 2 Dizdarevic Barbara 1869 SRB 64
23 25 Adamowicz Katarzyna 2131 POL 1 – 0 Anu Bayar 1876 MGL 62
24 66 Afshar Niusha 1837 IRI 1 – 0 WFM Petrova Irina 2010 UKR 36
25 37 Batkovskyte Dominyka 2006 LTU 1 – 0 WFM Gameel Amal 1825 YEM 68
26 63 Fragaki Maria 1870 GRE 1 – 0 Abylkassymova Raushan 2004 KAZ 38
27 71 Shmarina Daria 1809 RUS 0 – 1 Nasriddinzoda Marvorii 1987 TJK 42
28 43 WFM Latreche Sabrina 1973 ALG 0 – 1 Kaplan Ebru 1784 TUR 76
29 83 Chakvetadze Dea 1696 GEO 0 – 1 Shakryan Zozan 1966 ARM 44
30 35 Miladinovic Lena 2016 SRB 1 1 – 0 Dudas Szilvia 1820 HUN 70
31 23 Bharathi R 2148 IND 1 1 – 0 1 Tsarouha Marianthi 1796 GRE 73
32 79 Lisac Tihana 1750 CRO 1 0 – 1 1 Jorayewa Govher 2064 TKM 31
33 75 Asan Elvan 1785 TUR 1 ½ – ½ 1 Karabayeva Zhanna 1994 KAZ 40
34 55 Stojkovska Monika 1906 MKD 1 1 – 0 1 Sulamanidze Mariam 1792 GEO 74
35 85 Isparta Sevim 1638 TUR 1 0 – 1 1 Arnatskaya Zoya 1893 RUS 56
36 57 Morgaenko Ekaterina 1893 BLR 1 1 – 0 1 Morgul Elcin 1753 TUR 78
37 58 Shangarayeva Daiana 1893 KAZ 1 1 – 0 1 Arig Busra 1747 TUR 80
38 59 Anker Christin 1888 AUT 1 1 – 0 1 Sanal Suna 1719 TUR 82
39 90 Chu Ho I 0 MAC 1 0 – 1 1 Bauer Marie-Christine 1888 AUT 60
40 61 Abdurahmanli Aytaj Azad Qizi 1878 AZE 1 1 – 0 1 Diril Isil 1585 TUR 86
41 69 Wunderl Eva 1821 AUT 1 ½ – ½ 1 Tello Patino Sonia Sarai 0 MEX 100
42 93 El Yazji Mada 0 SYR 1 ½ – ½ 1 Neo Xiuwen Christabel 1798 SIN 72
43 102 Webb-Liddle Miranda 0 AUS 1 0 – 1 ½ Sop Selen 1906 TUR 54
44 95 Khalilova Khadija Gyunduz Qizi 0 AZE ½ 0 – 1 ½ Casolino Rosa Maria 1761 ITA 77
45 81 Udapitiyage Samasha Sayanjalee 1740 SRI ½ ½ – ½ ½ Caeser Chante 0 RSA 89
46 99 Stepanyan Astghik 0 ENG ½ ½ – ½ ½ Hapala Lisa 1674 AUT 84
47 101 Topic Ajna 0 BIH ½ ½ – ½ 0 Mcdonald Maryann 1530 SCO 88
48 87 Van Aarde Lenke 1555 RSA 0 1 – 0 0 Kane Marta 0 LAT 94
49 91 De Swardt Nina 0 RSA 0 1 – 0 0 Sethumathavan Divvya 0 KEN 98
50 97 Lam Karen 0 CAN 0 ½ – ½ 0 Demartini Maysa Lais 0 BRA 92

Fete 18 ani

Round 4 on 2009/11/15 at 15:00
Bo. SNo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED SNo.
1 2 GM Salgado Lopez Ivan 2562 ESP 3 ½ – ½ 3 IM Benidze Davit 2450 GEO 19
2 20 FM Shukh Nikolay 2438 RUS 3 1 – 0 3 IM Balog Imre 2491 HUN 9
3 34 FM Narmontas Matas 2370 LTU 3 0 – 1 3 IM Yilmaz Mustafa 2468 TUR 15
4 50 FM Pavlidis Anastasios 2300 GRE 3 0 – 1 IM Matlakov Maxim 2575 RUS 1
5 30 Kulakov Viacheslav 2380 RUS 0 – 1 GM Bogner Sebastian 2504 GER 7
6 18 IM Durarbeyli Vasif 2456 AZE 1 – 0 IM Adhiban Baskaran 2486 IND 11
7 14 GM Salem A.R.Saleh 2472 UAE 0 – 1 FM Hansen Eric 2409 CAN 23
8 5 GM Chirila Ioan-Cristian 2510 ROU 2 1 – 0 Darini Pouria 2366 IRI 36
9 38 FM Anton Teodor 2363 ROU 2 ½ – ½ 2 IM Abasov Nijat 2522 AZE 3
10 8 IM Recuero Guerra David 2494 ESP 2 ½ – ½ 2 FM Poetsch Hagen 2361 GER 39
11 12 IM Martinovic Sasa 2483 CRO 2 1 – 0 2 Mazur Stefan 2360 SVK 41
12 43 IM Arenas David 2333 COL 2 0 – 1 2 IM Piorun Kacper 2475 POL 13
13 16 IM Krejci Jan 2458 CZE 2 1 – 0 2 Faizulaev Akmal 2303 UZB 49
14 40 FM Demidov Mikhail 2360 RUS 2 ½ – ½ 2 IM Rozum Ivan 2458 RUS 17
15 24 Yaksin Oleg 2406 RUS 2 ½ – ½ 2 Melnichuk Mikhail 2312 UKR 47
16 46 Kanakaris Georgios 2312 GRE 2 0 – 1 2 Baron Tal 2404 ISR 25
17 26 FM Shyam Nikhil Ponnusamy 2393 IND 2 ½ – ½ 2 Hanninger Simon 2171 SWE 67
18 48 Vastrukhin Oleg 2312 RUS 2 ½ – ½ 2 FM Demuth Adrien 2387 FRA 27
19 53 Bebel Arkadiusz 2275 POL 2 ½ – ½ 2 FM Lovik Lasse Ostebo 2379 NOR 31
20 74 Aguirre Manzo Leopoldo 2148 MEX 2 1 – 0 2 FM Jorczik Julian 2368 GER 35
21 6 Nabaty Tamir 2508 ISR ½ – ½ 2 Rumjantsev Jevgeni 2039 EST 81
22 4 GM Ter-Sahakyan Samvel 2512 ARM 1 – 0 Pradeep Kumar Raghu 2202 IND 62
23 10 IM Hovhannisyan Robert 2487 ARM 1 – 0 Ollier Pablo 2259 FRA 54
24 52 FM Karayev Assylkhan 2275 KAZ 0 – 1 IM Rasulov Vugar Ural Oglu 2427 AZE 21
25 32 Arslanov Shamil 2379 RUS 1 – 0 Davletbakov Saddam 0 KGZ 96
26 57 Kaminski Victor 2235 CAN ½ – ½ Stankovic Milos 2379 SRB 33
27 65 Akdag Dara 2189 DEN 0 – 1 Pavlidis Antonios 2364 GRE 37
28 42 Janev Tihomir 2335 BUL 0 – 1 Shreyansh Daklia 2236 IND 56
29 103 Ulziibayar Boldbaatar 0 MGL 0 – 1 Pourramezanali Amirreza 2321 IRI 45
30 93 Eiti Bashir 1813 SYR ½ – ½ Yilmazyerli Mert 2295 TUR 51
31 22 FM Bukavshin Ivan 2426 RUS 1 1 – 0 1 Tiraturyan David 2158 ARM 72
32 28 FM Kleijn Christov 2383 NED 1 ½ – ½ 1 Reimanis Ritvars 2112 LAT 76
33 44 IM Wageih Kareim 2324 EGY 1 ½ – ½ 1 Santos Hugo Lima 2041 POR 80
34 55 Kocheev Aleksandr 2247 BLR 1 0 – 1 1 Ulkhanov Azamat 2068 KAZ 78
35 73 CM Hesham Abdelrahman 2155 EGY 1 0 – 1 1 De Filomeno Simone 2234 ITA 58
36 61 Binder Michael 2202 AUT 1 1 – 0 1 Woods Connor 1996 SCO 86
37 84 Hapuarachchi H L M 2019 SRI 1 0 – 1 1 Plaskan Jure 2197 SLO 63
38 85 Inonu Munci Muhsİn 2002 TUR 1 ½ – ½ 1 Sanchez Maya Simon 2194 COL 64
39 87 Janev Pavel 1990 BUL 1 ½ – ½ 1 Adair James Robert 2188 ENG 66
40 91 Yilmaz Baler 1847 TUR 1 1 – 0 1 Schon Eugene 2171 AUS 68
41 69 Mocanu Sergiu 2169 MDA 1 1 – 0 1 Oliver Henry Noel 0 RSA 101
42 102 Pasko Llambi 0 ALB 1 ½ – ½ 1 FM Biryukov Mikhail 2165 RUS 70
43 95 Bryan-Vissi Mark 0 CYP 1 0 – 1 1 Larmuseau Maarten 2160 BEL 71
44 59 Poleshchuk Dmitriy 2234 BLR ½ + – – 1 Wais Abdul Khalid 0 AFG 104
45 75 Me Kevin 2119 CAN ½ ½ – ½ ½ Margarido Ricardo Emanuel Torr 1966 POR 88
46 77 Jefic Srdan 2105 BIH ½ 1 – 0 ½ Norri Roger 1896 FIN 90
47 79 Tasdelen Deniz Murat 2058 TUR ½ 1 – 0 ½ Celis Joel Chang 1698 MAC 94
48 82 Kristinsson Bjarni J 2023 ISL ½ ½ – ½ ½ Oknayan Razmig 0 LIB 100
49 83 Sartori C Sergio M 2021 PAR ½ 1 – 0 ½ Maxwell Daniel 0 SCO 98
50 92 Kin Kurt 1839 RSA 0 0 – 1 0 Rasovic Uros 1914 MNE 89
97 Elnaami Hashem A K 0 LBA 0 1 – – Bye

final

Round 4 on 2009/11/15 at 15:00
Bo. SNo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED SNo.
1 46 LI Yunshan 0 CHN 3 ½ – ½ 3 BANSI PRATHIMA Muthyala 1562 IND 2
2 21 CHU Ruotong 0 CHN 3 1 – 0 3 TURMUNKH Munkhzul 0 MGL 75
3 56 MOURAD Fatemmah 0 SYR 3 1 – 0 3 HASHEMI Seyed Fatemeh 0 IRI 36
4 66 PHAM Vu Linh Chi 0 VIE 3 1 – 0 3 KABANOVA Yaroslava 0 UKR 40
5 45 KRAUCHANKA Yuliya 0 BLR ½ – ½ ARDA Cagil Irmak 0 TUR 5
6 15 BYCHKOVA Alina 0 RUS 1 – 0 MOLNAR-SASKA Zsófia 0 HUN 55
7 11 BESHUKOVA Alina 0 RUS 2 0 – 1 OBOLENTSEVA Alexandra 0 RUS 59
8 52 MANANNIKOVA Mariya 0 RUS 2 1 – 0 2 ARPITA Mukherjee 0 IND 6
9 48 LIU Jiaxin 0 CAN 2 1 – 0 2 AYAN Bengu Sena 0 TUR 8
10 58 MUSTAFAZADA Nigar 0 AZE 2 1 – 0 2 BLOND-HANTEN Elsa 0 LUX 12
11 65 PALAKOLLU Samritha 0 USA 2 1 – 0 2 DANAWALAVITHANA D. W. A. G. H. 0 SRI 24
12 25 DEMEUOVA Gulziya 0 KAZ 2 0 – 1 2 MANAGADZE Livia 0 MDA 51
13 72 TARINI Goyal 0 IND 2 1 – 0 2 ERECE Ece Alkim 0 TUR 28
14 29 GAJCIN Marina 0 SRB 2 0 – 1 2 MARGVELASHVILI Gvantsa 0 GEO 53
15 74 TONSO Liina 0 EST 2 0 – 1 2 GALSTYAN Irina 0 RUS 30
16 33 GUTIERREZ Itandehui 0 MEX 2 0 – 1 2 TEH De Zen 0 MAS 73
17 35 HASANZADA Ulkar 0 AZE 2 1 – 0 2 UCEKAJOVA Veronika 0 SVK 76
18 84 YAPA Binudi Senarath 0 SRI 2 1 – 0 2 ISMAYILZADA Zeynab 0 AZE 38
19 44 KOSTAVA Elene 0 GEO 2 1 – 0 2 WANG Annie 0 USA 81
20 4 ANDROSOVA Oleksandra 0 UKR 1 – 0 COMAN Emilia-Florentina 0 ROU 22
21 9 BALAJAEVA Khanim 0 AZE 1 – 0 OZBAY Ece 0 TUR 63
22 17 CELIK Eda 0 TUR 0 – 1 MUKHAMEDGALİYEVA Tomiris 0 KAZ 57
23 64 OZSOY Damla 0 TUR 1 – 0 CHAWLA Alisha 0 USA 18
24 85 YEGHIAZARYAN Yelena 0 ARM 1 – 0 1 BEN FREDJ Mariem 0 TUN 10
25 1 KHUSHI Dharewa 1612 IND 1 1 – 0 1 OLDE Grete 0 EST 61
26 13 BUFFA Anastasia 0 ITA 1 0 – 1 1 SALIMOVA Nurgyul 0 BUL 69
27 62 ONUR Cigdem 0 TUR 1 1 – 0 1 BULBUL Doga Su 0 TUR 14
28 67 PRAMATEFTAKI Loukia 0 GRE 1 1 – 0 1 CHO Yeonhee 0 KOR 20
29 70 SIMAITE Meida 0 LTU 1 1 – 0 1 DWILEWICZ Agata 0 POL 26
30 27 EBELING Mariela 0 FIN 1 0 – 1 1 USMONOVA Zaynap 0 UZB 77
31 31 GOLUBEVA Marija 0 LAT 1 0 – 1 1 VARELA Maria De Los Angeles 0 COL 78
32 37 INTELANGELO GARCIA Serena 0 ARG 1 0 – 1 1 WIJESURIYA G. P. Y. 0 SRI 82
33 68 RANIA Nassr 0 ALG 1 1 – 0 1 KHAYRULLINA Renata 0 RUS 43
34 80 VIGNA Liza 0 USA 1 1 – 0 1 LIAHUT Ingrid 0 MEX 47
35 49 MAJOR Polina 0 BAH 1 0 – 1 1 VAROL Lara Liyna 0 TUR 79
36 60 OKUYAZ Duru 0 TUR 1 0 – 1 1 YANG Pou Kuan 0 MAC 83
37 19 CHENG Han-Fang 0 TPE ½ 0 – 1 ½ MALTA Didem 0 TUR 50
38 39 IVANOVA Valeria 0 RUS ½ ½ – ½ ½ KAYAPINAR Edibe 0 TUR 42
39 3 AL MAAMARI Wafia Darwish 0 UAE 0 1 – 0 0 HALIM SHUHAIMI Nurul Farhana 0 NZL 34
40 23 CVITAN Ena 0 CRO 0 1 – 0 0 MILLAR Sophia 0 BAH 54
41 41 KACHRA Shefali 0 KEN 0 0 – 1 0 GOMBOSUREN Kristina 0 BEL 32
71 SOYUMEZ Ilayda 0 TUR 0 1 – – Bye

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s