Sah cu Ceausescu

Aici veti gasi cele mai interesante subiecte ale sportului mintii!Nu ezitati sa intrati in misterioasa si tulburator de frumoasa lume a sahului! Sa aveti in fiecare zi pofta de viata si de sah!

Antalya:Campionatul Mondial pentru Juniori 2009 – Baieti, rezultate dupa rundele 5 si 6

Posted by Costin Beiu on November 17, 2009

Campionarul Mondial pentru Tineret 2009

Baieti 8 ani

Rezultate runda 5 si 6

Bo. SNo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED SNo.
1 7 ARYAN Chopra 1705 IND 4 0 – 1 4 GHOLAMI Aryan 1950 IRI 2
2 3 SMIRNOV Anton 1853 AUS 1 – 0 4 VASUDEVA Tanuj 0 USA 119
3 5 IOANNIDIS Evgenios 1739 GRE 1 – 0 GAO Kai 0 CHN 53
4 104 SHENTOV Petar-Delian 0 BUL 1 – 0 SZYMANOWSKI Igor 1348 POL 14
5 37 CHUKAVIN Kirill 0 EST 0 – 1 NEDORUBA Yaroslav 0 UKR 80
6 128 ZHAO Shi Yuan 0 CHN 1 – 0 3 FIEBERG Samuel 0 GER 50
7 11 TABATABAEI Mohammad Amin 1678 IRI 3 1 – 0 3 NITISH Belurkar 0 IND 83
8 72 LAHIRU N. p. q. s. 0 SRI 3 0 – 1 3 AMIER Hamzah B. Mohd Zuhri 0 MAS 20
9 29 BOLUKBASI Bora 0 TUR 3 0 – 1 3 LOMASOV Semen 0 RUS 75
10 41 COSKUN Arda 0 TUR 3 0 – 1 3 OREL Danil 0 RUS 85
11 43 DERAKHSHANI Borna 0 IRI 3 1 – 0 3 PECHAC Jergus 0 SVK 91
12 47 ENKHTUNGALAG Tuvshintogs 0 MGL 3 0 – 1 3 QADIMBAYLI Abdulla Azaroglu 0 AZE 94
13 96 RAJARYAN Kuvelkar 0 IND 3 0 – 1 3 ERENBERG Ariel 0 ISR 48
14 49 FENDERESKI Nima 0 IRI 3 0 – 1 3 SANDOVAL MERCADO Carlos 0 MEX 102
15 100 SAIDAKBAR Saydaliev 0 UZB 3 1 – 0 3 GAZIK Viktor 0 SVK 54
16 61 JABER Koochaki 0 IRI 3 0 – 1 3 SHIRINOV Farid 0 AZE 107
17 125 ZENG Winston 0 USA 3 1 – 0 3 KUCUK Dogukan 0 TUR 71
18 15 ABDUKHALIKOV Fatih 0 UZB 0 – 1 3 ZHALMAKHANOV Ramazan 0 KAZ 126
19 1 CM ACOSTA CUBIDES Jorian Jared 2015 COL ½ – ½ NGUYEN Hoang Viet Hai 0 VIE 81
20 9 MITRABHA Guha 1691 IND 1 – 0 SHEMYAKIN Valeriy 0 UKR 103
21 17 AKDOGAN Alperen 0 TUR 0 – 1 CHETRARI Nichita 0 MDA 35
22 70 KUCHERYAVY Vadym 0 UKR 0 – 1 ASADLI Vugar 0 AZE 22
23 106 SHIRANI LIRI Nima 0 IRI 0 – 1 2 ZADSHAM Shayan 1847 IRI 4
24 63 KAMKIA Davit 0 GEO 2 1 – 0 2 TROUVE Guillaume 1724 FRA 6
25 66 KARAKAS Mertay 0 TUR 2 0 – 1 2 GUNGL Theo 1682 GER 10
26 68 KOCACOGLU Ayhan 0 TUR 2 0 – 1 2 CSETNEKI Mark 1539 HUN 12
27 13 GAJDAMOWICZ Adrian 1461 POL 2 ½ – ½ 2 OZEN Deniz 0 TUR 87
28 16 ABI Ozgur 0 TUR 2 1 – 0 2 PANWITZ Kai 0 SCO 89
29 74 LEE Qing Aun 0 SIN 2 1 – 0 2 AKHMETOV Gaziz 0 RUS 18
30 23 ATODIRESEI Damian 0 ROU 2 0 – 1 2 PRIPOLZIN Anton 0 RUS 93
31 84 OBOLADZE Luka 0 GEO 2 1 – 0 2 BEUKEMA Jasper 0 BEL 28
32 30 BORI Ekin Sukru 0 TUR 2 ½ – ½ 2 ROSHKA Yevgeniy 0 UKR 98
33 31 BOYRAZ Arda Can 0 TUR 2 0 – 1 2 SAHIN Can Baser 0 TUR 99
34 33 BRINOVEC David 0 SLO 2 1 – 0 2 SAMSONOV Nikita 0 RUS 101
35 36 CHLEBEK Jan 0 CZE 2 0 – 1 2 SHEVCHENKO Kirill 0 UKR 105
36 110 TARKHANOV Vsevolod 0 RUS 2 1 – 0 2 COMERT Ali Arda 0 TUR 40
37 118 VAITKEVICIUS Paulius 0 LTU 2 1 – 0 2 DEDEBAS Emre Emin 0 TUR 42
38 120 VISURA Ima 0 SRI 2 1 – 0 2 DI NEZIO Tommaso 0 ITA 44
39 45 DONGHVANI Dachi 0 GEO 2 0 – 1 2 TEH De Juan 0 MAS 112
40 127 ZHANG Yuanchen 0 CAN 2 1 – 0 2 GANJALI Hossein 0 IRI 52
41 55 GECER Bora 0 TUR 2 0 – 1 2 UURTSAIKH Agibileg 0 MGL 117
42 60 IBIK Halit Yavuz 0 TUR 2 ½ – ½ 2 ZIAZIULKIN Pavel 0 BLR 129
43 19 AKIN Kadir 0 TUR 0 – 1 2 WAN Kevin 0 CAN 122
44 39 COL Atakan 0 TUR 0 – 1 LARKI Mohammad Moein 0 IRI 73
45 51 FOURIE Louhan 0 RSA 1 – 0 OTGONBAYAR Chinguun 0 MGL 86
46 57 GURVICH Vitaly 0 RUS 0 – 1 SIDOROV Anton 0 RUS 108
47 97 RASQUINET Nathan 0 BEL 0 – 1 KESGIN Halit Kaan 0 TUR 67
48 21 ANIKIN Igor 0 RUS 1 1 – 0 STEPANCIC Aleks 0 SLO 109
49 65 KARAHAN Atilla Erdem 0 TUR 1 0 – 1 1 PRAMEYA Garge 1693 IND 8
50 77 MISIR Hüseyin Devran 0 TUR 1 1 – 0 1 BARAA Humidan 0 SYR 24
51 25 BATASHEVS Arsens 0 LAT 1 1 – 0 1 MARKO Pirro 0 ALB 76
52 82 NGUYEN Huynh Minh Thien 0 VIE 1 ½ – ½ 1 BATBAYAR Margad 0 MGL 26
53 27 BENESCH Julian 0 AUT 1 0 – 1 1 OZTURK Vatan 0 TUR 88
54 92 PERNSTEINER David 0 AUT 1 ½ – ½ 1 BRANKOVIC Vladislav 0 SRB 32
55 114 UGURLU Bedi Uygar 0 TUR 1 0 – 1 1 EKSI İsmail Efe 0 TUR 46
56 56 GRAU Máximo 0 ARG 1 1 – 0 1 TURKO Arsenijs 0 LAT 113
57 115 UGUZ Can 0 TUR 1 1 – 0 1 HALLMAN Valo 0 FIN 58
58 59 HOFMANN Colin 0 SUI 1 0 – 1 1 ULKER Tolga 0 TUR 116
59 62 JANNESAR Rad 0 IRI 1 1 – 0 1 VOLDEMARS Rafails 0 LAT 121
60 123 WONG Wan Tat 0 MAC 1 0 – 1 1 KARACAN Can Berk 0 TUR 64
61 124 YILMAZ Ahmet Ata 0 TUR 1 1 – 0 ½ CHANG Cheng-Yun 0 TPE 34
62 69 KOLIYEV Artur 0 UKR 0 0 – 1 ½ TARLABASI Emirhan 0 TUR 111
63 90 PARK Jiwoong 0 KOR 0 ½ – ½ 0 CINAR Berke 0 TUR 38
64 78 MIZHOVSKI Nikola 0 MKD 0 1 – 0 0 MOYO Mpumelelo J. 0 ZIM 79
95 RAJA Sahil 0 KEN 0 1 – – Bye

Rezultate runda 6

Bo. SNo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED SNo.
1 2 GHOLAMI Aryan 1950 IRI 5 ½ – ½ IOANNIDIS Evgenios 1739 GRE 5
2 104 SHENTOV Petar-Delian 0 BUL 0 – 1 SMIRNOV Anton 1853 AUS 3
3 80 NEDORUBA Yaroslav 0 UKR ½ – ½ ZHAO Shi Yuan 0 CHN 128
4 94 QADIMBAYLI Abdulla Azaroglu 0 AZE 4 1 – 0 4 ARYAN Chopra 1705 IND 7
5 107 SHIRINOV Farid 0 AZE 4 ½ – ½ 4 TABATABAEI Mohammad Amin 1678 IRI 11
6 20 AMIER Hamzah B. Mohd Zuhri 0 MAS 4 ½ – ½ 4 SAIDAKBAR Saydaliev 0 UZB 100
7 119 VASUDEVA Tanuj 0 USA 4 1 – 0 4 DERAKHSHANI Borna 0 IRI 43
8 48 ERENBERG Ariel 0 ISR 4 ½ – ½ 4 SANDOVAL MERCADO Carlos 0 MEX 102
9 75 LOMASOV Semen 0 RUS 4 1 – 0 4 ZENG Winston 0 USA 125
10 85 OREL Danil 0 RUS 4 0 – 1 4 ZHALMAKHANOV Ramazan 0 KAZ 126
11 35 CHETRARI Nichita 0 MDA 0 – 1 MITRABHA Guha 1691 IND 9
12 14 SZYMANOWSKI Igor 1348 POL ½ – ½ CHUKAVIN Kirill 0 EST 37
13 53 GAO Kai 0 CHN 0 – 1 ASADLI Vugar 0 AZE 22
14 74 LEE Qing Aun 0 SIN 3 1 – 0 3 CM ACOSTA CUBIDES Jorian Jared 2015 COL 1
15 4 ZADSHAM Shayan 1847 IRI 3 0 – 1 3 OBOLADZE Luka 0 GEO 84
16 10 GUNGL Theo 1682 GER 3 ½ – ½ 3 RAJARYAN Kuvelkar 0 IND 96
17 12 CSETNEKI Mark 1539 HUN 3 ½ – ½ 3 TARKHANOV Vsevolod 0 RUS 110
18 81 NGUYEN Hoang Viet Hai 0 VIE 3 0 – 1 3 ABI Ozgur 0 TUR 16
19 83 NITISH Belurkar 0 IND 3 1 – 0 3 BOLUKBASI Bora 0 TUR 29
20 91 PECHAC Jergus 0 SVK 3 0 – 1 3 BRINOVEC David 0 SLO 33
21 93 PRIPOLZIN Anton 0 RUS 3 ½ – ½ 3 COSKUN Arda 0 TUR 41
22 99 SAHIN Can Baser 0 TUR 3 1 – 0 3 ENKHTUNGALAG Tuvshintogs 0 MGL 47
23 105 SHEVCHENKO Kirill 0 UKR 3 1 – 0 3 FENDERESKI Nima 0 IRI 49
24 50 FIEBERG Samuel 0 GER 3 1 – 0 3 TEH De Juan 0 MAS 112
25 54 GAZIK Viktor 0 SVK 3 1 – 0 3 WAN Kevin 0 CAN 122
26 117 UURTSAIKH Agibileg 0 MGL 3 1 – 0 3 JABER Koochaki 0 IRI 61
27 118 VAITKEVICIUS Paulius 0 LTU 3 0 – 1 3 KAMKIA Davit 0 GEO 63
28 71 KUCUK Dogukan 0 TUR 3 0 – 1 3 VISURA Ima 0 SRI 120
29 127 ZHANG Yuanchen 0 CAN 3 ½ – ½ 3 LAHIRU N. p. q. s. 0 SRI 72
30 70 KUCHERYAVY Vadym 0 UKR ½ – ½ GAJDAMOWICZ Adrian 1461 POL 13
31 87 OZEN Deniz 0 TUR 1 – 0 ABDUKHALIKOV Fatih 0 UZB 15
32 73 LARKI Mohammad Moein 0 IRI ½ – ½ AKDOGAN Alperen 0 TUR 17
33 103 SHEMYAKIN Valeriy 0 UKR 1 – 0 BORI Ekin Sukru 0 TUR 30
34 129 ZIAZIULKIN Pavel 0 BLR 1 – 0 FOURIE Louhan 0 RSA 51
35 60 IBIK Halit Yavuz 0 TUR 0 – 1 SHIRANI LIRI Nima 0 IRI 106
36 67 KESGIN Halit Kaan 0 TUR 1 – 0 ROSHKA Yevgeniy 0 UKR 98
37 6 TROUVE Guillaume 1724 FRA 2 ½ – ½ SIDOROV Anton 0 RUS 108
38 8 PRAMEYA Garge 1693 IND 2 ½ – ½ 2 GANJALI Hossein 0 IRI 52
39 18 AKHMETOV Gaziz 0 RUS 2 0 – 1 2 GECER Bora 0 TUR 55
40 56 GRAU Máximo 0 ARG 2 0 – 1 2 ANIKIN Igor 0 RUS 21
41 62 JANNESAR Rad 0 IRI 2 1 – 0 2 ATODIRESEI Damian 0 ROU 23
42 64 KARACAN Can Berk 0 TUR 2 1 – 0 2 BATASHEVS Arsens 0 LAT 25
43 28 BEUKEMA Jasper 0 BEL 2 0 – 1 2 KARAKAS Mertay 0 TUR 66
44 77 MISIR Hüseyin Devran 0 TUR 2 ½ – ½ 2 BOYRAZ Arda Can 0 TUR 31
45 88 OZTURK Vatan 0 TUR 2 ½ – ½ 2 CHLEBEK Jan 0 CZE 36
46 40 COMERT Ali Arda 0 TUR 2 0 – 1 2 KOCACOGLU Ayhan 0 TUR 68
47 42 DEDEBAS Emre Emin 0 TUR 2 1 – 0 2 PANWITZ Kai 0 SCO 89
48 44 DI NEZIO Tommaso 0 ITA 2 0 – 1 2 SAMSONOV Nikita 0 RUS 101
49 116 ULKER Tolga 0 TUR 2 0 – 1 2 DONGHVANI Dachi 0 GEO 45
50 46 EKSI İsmail Efe 0 TUR 2 0 – 1 2 YILMAZ Ahmet Ata 0 TUR 124
51 115 UGUZ Can 0 TUR 2 ½ – ½ COL Atakan 0 TUR 39
52 97 RASQUINET Nathan 0 BEL 0 – 1 AKIN Kadir 0 TUR 19
53 26 BATBAYAR Margad 0 MGL 1 – 0 PERNSTEINER David 0 AUT 92
54 32 BRANKOVIC Vladislav 0 SRB ½ – ½ OTGONBAYAR Chinguun 0 MGL 86
55 109 STEPANCIC Aleks 0 SLO 0 – 1 GURVICH Vitaly 0 RUS 57
56 111 TARLABASI Emirhan 0 TUR 1 – 0 NGUYEN Huynh Minh Thien 0 VIE 82
57 24 BARAA Humidan 0 SYR 1 1 – 0 1 MIZHOVSKI Nikola 0 MKD 78
58 113 TURKO Arsenijs 0 LAT 1 1 – 0 1 BENESCH Julian 0 AUT 27
59 58 HALLMAN Valo 0 FIN 1 0 – 1 1 RAJA Sahil 0 KEN 95
60 121 VOLDEMARS Rafails 0 LAT 1 ½ – ½ 1 HOFMANN Colin 0 SUI 59
61 65 KARAHAN Atilla Erdem 0 TUR 1 0 – 1 1 UGURLU Bedi Uygar 0 TUR 114
62 76 MARKO Pirro 0 ALB 1 0 – 1 1 WONG Wan Tat 0 MAC 123
63 34 CHANG Cheng-Yun 0 TPE ½ 1 – 0 ½ PARK Jiwoong 0 KOR 90
64 38 CINAR Berke 0 TUR ½ 1 – 0 0 KOLIYEV Artur 0 UKR 69
79 MOYO Mpumelelo J. 0 ZIM 0 1 – – Bye

Clasament

Rank SNo. Name Rtg FED Pts Fide
1 2 GHOLAMI Aryan 1950 IRI 20½
2 3 SMIRNOV Anton 1853 AUS 19½
3 119 VASUDEVA Tanuj 0 USA 5 19
128 ZHAO Shi Yuan 0 CHN 5 19
5 5 IOANNIDIS Evgenios 1739 GRE 5 18½
80 NEDORUBA Yaroslav 0 UKR 5 18½
7 94 QADIMBAYLI Abdulla Azaroglu 0 AZE 5 17
126 ZHALMAKHANOV Ramazan 0 KAZ 5 17
9 75 LOMASOV Semen 0 RUS 5 15
10 104 SHENTOV Petar-Delian 0 BUL 18½
11 11 TABATABAEI Mohammad Amin 1678 IRI 17½
100 SAIDAKBAR Saydaliev 0 UZB 17½
102 SANDOVAL MERCADO Carlos 0 MEX 17½
14 48 ERENBERG Ariel 0 ISR 16½
15 20 AMIER Hamzah B. Mohd Zuhri 0 MAS 16
16 22 ASADLI Vugar 0 AZE 15
17 107 SHIRINOV Farid 0 AZE 14½
18 9 MITRABHA Guha 1691 IND 13½
19 7 ARYAN Chopra 1705 IND 4 18
20 14 SZYMANOWSKI Igor 1348 POL 4 17
21 37 CHUKAVIN Kirill 0 EST 4 16
43 DERAKHSHANI Borna 0 IRI 4 16
23 54 GAZIK Viktor 0 SVK 4 15
125 ZENG Winston 0 USA 4 15
25 85 OREL Danil 0 RUS 4 14½
26 50 FIEBERG Samuel 0 GER 4 14
63 KAMKIA Davit 0 GEO 4 14
83 NITISH Belurkar 0 IND 4 14
29 120 VISURA Ima 0 SRI 4 13½
30 33 BRINOVEC David 0 SLO 4 13
31 74 LEE Qing Aun 0 SIN 4 12
99 SAHIN Can Baser 0 TUR 4 12
117 UURTSAIKH Agibileg 0 MGL 4 12
34 84 OBOLADZE Luka 0 GEO 4 11
105 SHEVCHENKO Kirill 0 UKR 4 11
36 16 ABI Ozgur 0 TUR 4 10
37 53 GAO Kai 0 CHN 16½
38 35 CHETRARI Nichita 0 MDA 14½
96 RAJARYAN Kuvelkar 0 IND 14½
40 41 COSKUN Arda 0 TUR 14
41 12 CSETNEKI Mark 1539 HUN 13½
103 SHEMYAKIN Valeriy 0 UKR 13½
43 110 TARKHANOV Vsevolod 0 RUS 13
129 ZIAZIULKIN Pavel 0 BLR 13
45 72 LAHIRU N. p. q. s. 0 SRI 12½
106 SHIRANI LIRI Nima 0 IRI 12½
47 127 ZHANG Yuanchen 0 CAN 11½
48 93 PRIPOLZIN Anton 0 RUS 11
49 67 KESGIN Halit Kaan 0 TUR 10
50 10 GUNGL Theo 1682 GER
51 87 OZEN Deniz 0 TUR 9
52 49 FENDERESKI Nima 0 IRI 3 14
91 PECHAC Jergus 0 SVK 3 14
54 47 ENKHTUNGALAG Tuvshintogs 0 MGL 3 13½
55 13 GAJDAMOWICZ Adrian 1461 POL 3 12½
29 BOLUKBASI Bora 0 TUR 3 12½
57 1 CM ACOSTA CUBIDES Jorian Jared 2015 COL 3 12
17 AKDOGAN Alperen 0 TUR 3 12
61 JABER Koochaki 0 IRI 3 12
71 KUCUK Dogukan 0 TUR 3 12
122 WAN Kevin 0 CAN 3 12
62 81 NGUYEN Hoang Viet Hai 0 VIE 3 11½
63 4 ZADSHAM Shayan 1847 IRI 3 11
45 DONGHVANI Dachi 0 GEO 3 11
108 SIDOROV Anton 0 RUS 3 11
112 TEH De Juan 0 MAS 3 11
118 VAITKEVICIUS Paulius 0 LTU 3 11
68 70 KUCHERYAVY Vadym 0 UKR 3 10½
69 68 KOCACOGLU Ayhan 0 TUR 3 10
73 LARKI Mohammad Moein 0 IRI 3 10
101 SAMSONOV Nikita 0 RUS 3 10
72 42 DEDEBAS Emre Emin 0 TUR 3 9
73 21 ANIKIN Igor 0 RUS 3
74 55 GECER Bora 0 TUR 3 8
62 JANNESAR Rad 0 IRI 3 8
64 KARACAN Can Berk 0 TUR 3 8
66 KARAKAS Mertay 0 TUR 3 8
78 124 YILMAZ Ahmet Ata 0 TUR 3 6
79 15 ABDUKHALIKOV Fatih 0 UZB 11½
80 31 BOYRAZ Arda Can 0 TUR 10½
98 ROSHKA Yevgeniy 0 UKR 10½
82 60 IBIK Halit Yavuz 0 TUR 10
83 36 CHLEBEK Jan 0 CZE
52 GANJALI Hossein 0 IRI
85 30 BORI Ekin Sukru 0 TUR 9
86 6 TROUVE Guillaume 1724 FRA
8 PRAMEYA Garge 1693 IND
88 OZTURK Vatan 0 TUR
115 UGUZ Can 0 TUR
90 26 BATBAYAR Margad 0 MGL 8
91 51 FOURIE Louhan 0 RSA 7
92 19 AKIN Kadir 0 TUR
57 GURVICH Vitaly 0 RUS
94 77 MISIR Hüseyin Devran 0 TUR 6
95 111 TARLABASI Emirhan 0 TUR
96 23
ATODIRESEI Damian 0 ROU 2 10

Baieti 10 ani

Rezultate runda 5 si 6

Bo. SNo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED SNo.
1 32 ABDUMALIK Zhansaya 1804 KAZ 4 1 – 0 4 ASGHARZADEH M Reza 0 IRI 70
2 7 KARTHIKEYAN Murali 1969 IND 1 – 0 4 ERDENEPUREV Boldoo 0 MGL 83
3 146 XU Jialun 0 CHN 1 – 0 MAREK Matyas 1805 CZE 31
4 36 HARSHAL Shahi 1779 IND 0 – 1 MKRTCHYAN Mikayel 0 ARM 115
5 148 ZHANG Han Yu 0 CHN 0 – 1 BAI Jinshi 0 CHN 75
6 30 BASKIN Robert 1805 GER 3 ½ – ½ 3 GALIMOV Ildus 2088 RUS 1
7 40 FM RAMBALDI Francesco 1770 FRA 3 0 – 1 3 ZAJIC Milan 1995 SRB 5
8 38 NGUYEN Dang Hong Phuc 1775 VIE 3 ½ – ½ 3 PAK Alexander 1960 RUS 9
9 10 KHANIN Semen 1956 RUS 3 1 – 0 3 SAVENKOV Konstantin 1808 RUS 29
10 61 UKSINI Bardhyl 1597 AUT 3 0 – 1 3 FM LORPARIZANGENEH Shahin 1938 IRI 11
11 12 TARI Aryan 1932 NOR 3 0 – 1 3 PETROSYAN Arman 1724 ARM 48
12 45 RUCK Robert 1733 HUN 3 0 – 1 3 HETUL Shah 1903 IND 13
13 14 SALIM Riza 1895 ROU 3 ½ – ½ 3 VASILIEV Arkadii 0 RUS 141
14 73 BADKOUBI Amirhossein 0 IRI 3 0 – 1 3 SHURUNOV Andrei 1887 RUS 15
15 131 SHAHALIYEV Ismayil 0 AZE 3 ½ – ½ 3 HRISTOV Nikolay Valeriev 1867 BUL 19
16 26 HARIA Ravi 1840 ENG 3 1 – 0 3 OZGUR Tibet Kagan 1570 TUR 62
17 28 CAPONE Nicola 1824 BEL 3 1 – 0 3 VOJDANI Siavosh 0 IRI 145
18 121 OLAMAEI Alireza 0 IRI 3 1 – 0 SHTEMBULIAK Evgeny 2017 UKR 2
19 8 AYVAZYAN Nikita 1962 RUS 0 – 1 SEVGI Volkan 1780 TUR 35
20 16 HARING Viktor 1884 SVK 0 – 1 LIN Dachey 1742 USA 43
21 53 OW Jun Wai Ryan 1686 SIN ½ – ½ GOLIKOV Nikolai 1875 RUS 17
22 20 SAWLIN Leonid 1865 GER 1 – 0 JANUSZKIEWICZ Wojciech 1683 POL 54
23 90 GUBAYDULLIN Karim 0 RUS 0 – 1 MALTSEV Leonid 1864 UKR 21
24 22 SHEREMET Anton 1864 BLR 1 – 0 AYKOL Can 0 TUR 72
25 24 CARSTENS Dobuchak Thiago 1844 BRA 0 – 1 KONG Dezheng 0 CAN 103
26 109 MAHARRAMLI Chingiz Hasan Oglu 0 AZE 0 – 1 DOLANA Andrei-Theodor 1843 ROU 25
27 137 TRAN Minh Thang 0 VIE 1 – 0 KAPLUN David 1831 GER 27
28 34 CM HE Tommy O 1794 USA 1 – 0 VATANSEVER Berk 0 TUR 142
29 67 ABGARYAN David 0 RUS 2 0 – 1 2 KUDELYA Igor 1995 RUS 4
30 6 ZAPATA Arbelaes Estiven 1971 COL 2 0 – 1 2 CHONG Chinchay Eric Joel 0 PER 81
31 18 KLEPIKOV Nikita 1871 RUS 2 ½ – ½ 2 CHEN Baining 0 CHN 80
32 88 GRAIF William 0 CAN 2 1 – 0 2 DOROS Doru-Lucian 1858 ROU 23
33 87 GOGOKHIA Joni 0 GEO 2 0 – 1 2 TEMIZKAN Denizcan 1779 TUR 37
34 41 KOVALEV Egor 1752 RUS 2 1 – 0 2 FEDOROV Nikita 0 RUS 84
35 93 HARUTYUNYAN Arman 0 ARM 2 0 – 1 2 NGUYEN Tan Hoang Nam 1748 VIE 42
36 49 PERCIVALDI Martin 1718 DEN 2 1 – 0 2 GÜVEN Oğuz Kaan 0 TUR 92
37 51 LIAO Yu Hao 1698 CHN 2 0 – 1 2 NIGMATOV Ortik 0 UZB 120
38 97 KARAOĞLAN Kivanç 0 TUR 2 0 – 1 2 MOLNAR SASKA Zoltan 1694 HUN 52
39 107 LIAO Jo-Kai 0 TPE 2 0 – 1 2 CHIANG Jonathan 1640 USA 58
40 59 TOMULIC Teo 1622 CRO 2 1 – 0 2 RAKOTOMAHARO Fy Antenaima 0 MAD 125
41 129 SCHOLZ Robert 0 GER 2 0 – 1 2 KUMCU Uğur 1609 TUR 60
42 63 MAGER Denis 1554 GER 2 1 – 0 2 REMPE Moritz 0 GER 126
43 147 YICK Benjamin Oliver 0 SIN 2 1 – 0 2 OZEN Bahadir 1548 TUR 64
44 65 GHENG Christian 1507 GER 2 0 – 1 2 IGONIN Temur 0 UZB 136
45 113 MAYED Al-Rashedi 0 UAE 2 0 – 1 2 ABDRAKHMANOV Chingiz 0 KGZ 66
46 94 IEONG Seak Hin 0 MAC 1 – 0 AZIMI Khashayar 1796 IRI 33
47 96 KARACA Cahİt 0 TUR 1 – 0 OLIVEIRA Tiago Lopes 1775 BRA 39
48 44 NIKITENKO Mihail 1740 BLR 1 – 0 KAZANTSEV Kirill 0 RUS 98
49 99 KENENBAEV Aidar 0 KGZ 0 – 1 ACSINTE Matei-Ionut 1725 ROU 47
50 55 OSAP Nikola 1649 SRB 1 – 0 KLACHKOU Tsimafei 0 BLR 102
51 111 MAMMADOV Gulam İlham Oglu 0 AZE 1 – 0 LAGUNOW Raphael 1648 GER 56
52 57 OZCAN Bora 1648 TUR 1 – 0 LAZOV Toni 0 MKD 106
53 68 AKHVLEDIANI Irakli 0 GEO 1 – 0 LIEBERT Erwin 0 EST 108
54 71 AYDIN Muhammed Bugrahan 0 TUR 0 – 1 PLOHOTNIUC Vadim 0 MDA 124
55 112 MANUKYAN Artyom 0 ARM 0 – 1 BEKER Ziv 0 ISR 76
56 116 MODI Sachin 0 RSA 1 – 0 BELKHOUJA Zied 0 TUN 77
57 85 FLUECHTER Gregor 0 GER 1 – 0 SAHIN Tolga 0 TUR 128
58 69 ALHUSEIN Ahmad 0 SYR 1 0 – 1 SIROKOV Jevgenijs 0 LAT 133
59 114 MESAROS Florian 0 AUT 1 1 – 0 1 LITVINOV Maxim 1729 RUS 46
60 117 MOHAMED Arezki Nacer 0 ALG 1 0 – 1 1 BARRISH Daniel 1698 RSA 50
61 118 MUKHOPADHYAY Srinjay 0 KEN 1 0 – 1 1 DANACI Turhan Can 0 TUR 82
62 122 OTAMENDI Gilberto 0 MEX 1 ½ – ½ 1 FORNO Diego 0 ITA 86
63 91 GÜLSOY Mustafa Alpago 0 TUR 1 1 – 0 1 SINJARI Dhimitri 0 ALB 132
64 95 KANATZHANOV Nurzhan 0 KAZ 1 1 – 0 1 SPIROU Victor 0 RSA 134
65 127 REY Gaetan 0 FRA 1 1 – 0 1 KHALIFA Al Zadjali 0 UAE 100
66 101 KHAPIZOV Zidan 0 KGZ 1 1 – 0 1 VAITSIAKHOUSKI Yauheni 0 BLR 140
67 104 KOSKER Ilyas Berkcan 0 TUR 1 ½ – ½ 1 VIGNA Leo 0 TUR 143
68 123 PAVLIDIS Pavlos 0 GRE 1 0 – 1 1 MAKUKINS Maksims 0 LAT 110
69 139 UCAR Yusuf 0 TUR ½ ½ – ½ ½ BISI Riccardo 0 ITA 78
70 105 KURUPPU Supun Dasantha 0 SRI ½ 0 – 1 ½ SHAFIEI Amir Mohammad 0 IRI 130
71 79 BULGAKOV Denys 0 UKR 0 ½ – ½ ½ TULEUBAYEV Daulet 0 KAZ 138
72 135 TAHERI Mohammed 0 UAE 0 0 – 1 0 BAE Jisoo 0 KOR 74
73 89 GRAY Callum James 0 AUS 0 1 – 0 0 VIGNESHWAR Gowtham 0 KEN 144

Rezultate runda 6

Bo. SNo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED SNo.
1 75 BAI Jinshi 0 CHN 1 – 0 5 ABDUMALIK Zhansaya 1804 KAZ 32
2 115 MKRTCHYAN Mikayel 0 ARM 1 – 0 KARTHIKEYAN Murali 1969 IND 7
3 5 ZAJIC Milan 1995 SRB 4 ½ – ½ XU Jialun 0 CHN 146
4 70 ASGHARZADEH M Reza 0 IRI 4 0 – 1 4 KHANIN Semen 1956 RUS 10
5 11 FM LORPARIZANGENEH Shahin 1938 IRI 4 1 – 0 4 CAPONE Nicola 1824 BEL 28
6 13 HETUL Shah 1903 IND 4 1 – 0 4 ERDENEPUREV Boldoo 0 MGL 83
7 15 SHURUNOV Andrei 1887 RUS 4 1 – 0 4 OLAMAEI Alireza 0 IRI 121
8 48 PETROSYAN Arman 1724 ARM 4 ½ – ½ 4 HARIA Ravi 1840 ENG 26
9 1 GALIMOV Ildus 2088 RUS 0 – 1 CM HE Tommy O 1794 USA 34
10 9 PAK Alexander 1960 RUS 1 – 0 HARSHAL Shahi 1779 IND 36
11 35 SEVGI Volkan 1780 TUR ½ – ½ SALIM Riza 1895 ROU 14
12 19 HRISTOV Nikolay Valeriev 1867 BUL 1 – 0 NGUYEN Dang Hong Phuc 1775 VIE 38
13 43 LIN Dachey 1742 USA 1 – 0 SAWLIN Leonid 1865 GER 20
14 21 MALTSEV Leonid 1864 UKR 0 – 1 SHAHALIYEV Ismayil 0 AZE 131
15 103 KONG Dezheng 0 CAN 0 – 1 SHEREMET Anton 1864 BLR 22
16 25 DOLANA Andrei-Theodor 1843 ROU 1 – 0 TRAN Minh Thang 0 VIE 137
17 141 VASILIEV Arkadii 0 RUS 0 – 1 BASKIN Robert 1805 GER 30
18 31 MAREK Matyas 1805 CZE 0 – 1 ZHANG Han Yu 0 CHN 148
19 4 KUDELYA Igor 1995 RUS 3 1 – 0 3 TOMULIC Teo 1622 CRO 59
20 62 OZGUR Tibet Kagan 1570 TUR 3 0 – 1 3 TARI Aryan 1932 NOR 12
21 17 GOLIKOV Nikolai 1875 RUS 3 1 – 0 3 KUMCU Uğur 1609 TUR 60
22 29 SAVENKOV Konstantin 1808 RUS 3 1 – 0 3 UKSINI Bardhyl 1597 AUT 61
23 37 TEMIZKAN Denizcan 1779 TUR 3 1 – 0 3 MAGER Denis 1554 GER 63
24 66 ABDRAKHMANOV Chingiz 0 KGZ 3 0 – 1 3 FM RAMBALDI Francesco 1770 FRA 40
25 81 CHONG Chinchay Eric Joel 0 PER 3 0 – 1 3 KOVALEV Egor 1752 RUS 41
26 42 NGUYEN Tan Hoang Nam 1748 VIE 3 ½ – ½ 3 BADKOUBI Amirhossein 0 IRI 73
27 120 NIGMATOV Ortik 0 UZB 3 1 – 0 3 RUCK Robert 1733 HUN 45
28 136 IGONIN Temur 0 UZB 3 0 – 1 3 PERCIVALDI Martin 1718 DEN 49
29 52 MOLNAR SASKA Zoltan 1694 HUN 3 ½ – ½ 3 GRAIF William 0 CAN 88
30 145 VOJDANI Siavosh 0 IRI 3 ½ – ½ 3 OW Jun Wai Ryan 1686 SIN 53
31 58 CHIANG Jonathan 1640 USA 3 1 – 0 3 YICK Benjamin Oliver 0 SIN 147
32 2 SHTEMBULIAK Evgeny 2017 UKR 1 – 0 FLUECHTER Gregor 0 GER 85
33 72 AYKOL Can 0 TUR 1 – 0 AYVAZYAN Nikita 1962 RUS 8
34 76 BEKER Ziv 0 ISR 0 – 1 HARING Viktor 1884 SVK 16
35 18 KLEPIKOV Nikita 1871 RUS ½ – ½ GUBAYDULLIN Karim 0 RUS 90
36 80 CHEN Baining 0 CHN 1 – 0 CARSTENS Dobuchak Thiago 1844 BRA 24
37 27 KAPLUN David 1831 GER 0 – 1 KARACA Cahİt 0 TUR 96
38 94 IEONG Seak Hin 0 MAC ½ – ½ NIKITENKO Mihail 1740 BLR 44
39 47 ACSINTE Matei-Ionut 1725 ROU ½ – ½ MAHARRAMLI Chingiz Hasan Oglu 0 AZE 109
40 54 JANUSZKIEWICZ Wojciech 1683 POL 0 – 1 MAMMADOV Gulam İlham Oglu 0 AZE 111
41 124 PLOHOTNIUC Vadim 0 MDA 0 – 1 OSAP Nikola 1649 SRB 55
42 133 SIROKOV Jevgenijs 0 LAT 1 – 0 OZCAN Bora 1648 TUR 57
43 142 VATANSEVER Berk 0 TUR 1 – 0 AKHVLEDIANI Irakli 0 GEO 68
44 23 DOROS Doru-Lucian 1858 ROU 2 1 – 0 MODI Sachin 0 RSA 116
45 93 HARUTYUNYAN Arman 0 ARM 2 0 – 1 2 ZAPATA Arbelaes Estiven 1971 COL 6
46 50 BARRISH Daniel 1698 RSA 2 0 – 1 2 KANATZHANOV Nurzhan 0 KAZ 95
47 51 LIAO Yu Hao 1698 CHN 2 1 – 0 2 KARAOĞLAN Kivanç 0 TUR 97
48 64 OZEN Bahadir 1548 TUR 2 1 – 0 2 KHAPIZOV Zidan 0 KGZ 101
49 110 MAKUKINS Maksims 0 LAT 2 0 – 1 2 GHENG Christian 1507 GER 65
50 114 MESAROS Florian 0 AUT 2 0 – 1 2 ABGARYAN David 0 RUS 67
51 82 DANACI Turhan Can 0 TUR 2 1 – 0 2 LIAO Jo-Kai 0 TPE 107
52 84 FEDOROV Nikita 0 RUS 2 1 – 0 2 MAYED Al-Rashedi 0 UAE 113
53 125 RAKOTOMAHARO Fy Antenaima 0 MAD 2 1 – 0 2 GOGOKHIA Joni 0 GEO 87
54 126 REMPE Moritz 0 GER 2 1 – 0 2 GÜLSOY Mustafa Alpago 0 TUR 91
55 92 GÜVEN Oğuz Kaan 0 TUR 2 0 – 1 2 REY Gaetan 0 FRA 127
56 39 OLIVEIRA Tiago Lopes 1775 BRA 0 – 1 2 SCHOLZ Robert 0 GER 129
57 33 AZIMI Khashayar 1796 IRI 1 – 0 KOSKER Ilyas Berkcan 0 TUR 104
58 56 LAGUNOW Raphael 1648 GER 0 – 1 LAZOV Toni 0 MKD 106
59 108 LIEBERT Erwin 0 EST ½ – ½ AYDIN Muhammed Bugrahan 0 TUR 71
60 112 MANUKYAN Artyom 0 ARM 1 – 0 BELKHOUJA Zied 0 TUN 77
61 86 FORNO Diego 0 ITA 0 – 1 SAHIN Tolga 0 TUR 128
62 98 KAZANTSEV Kirill 0 RUS 0 – 1 OTAMENDI Gilberto 0 MEX 122
63 143 VIGNA Leo 0 TUR 1 – 0 KENENBAEV Aidar 0 KGZ 99
64 102 KLACHKOU Tsimafei 0 BLR 1 – 0 SHAFIEI Amir Mohammad 0 IRI 130
65 46 LITVINOV Maxim 1729 RUS 1 1 – 0 1 MUKHOPADHYAY Srinjay 0 KEN 118
66 132 SINJARI Dhimitri 0 ALB 1 0 – 1 1 ALHUSEIN Ahmad 0 SYR 69
67 74 BAE Jisoo 0 KOR 1 1 – 0 1 PAVLIDIS Pavlos 0 GRE 123
68 78 BISI Riccardo 0 ITA 1 0 – 1 1 SPIROU Victor 0 RSA 134
69 138 TULEUBAYEV Daulet 0 KAZ 1 0 – 1 1 GRAY Callum James 0 AUS 89
70 100 KHALIFA Al Zadjali 0 UAE 1 1 – 0 1 UCAR Yusuf 0 TUR 139
71 140 VAITSIAKHOUSKI Yauheni 0 BLR 1 0 – 1 1 MOHAMED Arezki Nacer 0 ALG 117
72 105 KURUPPU Supun Dasantha 0 SRI ½ 1 – 0 ½ BULGAKOV Denys 0 UKR 79
73 144 VIGNESHWAR Gowtham 0 KEN 0 0 – 1 0 TAHERI Mohammed 0 UAE 135

Clasament

Rank SNo. Name Rtg FED Pts Fide
1 75 BAI Jinshi 0 CHN 19
2 115 MKRTCHYAN Mikayel 0 ARM 18½
3 32 ABDUMALIK Zhansaya 1804 KAZ 5 20
4 146 XU Jialun 0 CHN 5 18
5 13 HETUL Shah 1903 IND 5 17½
6 15 SHURUNOV Andrei 1887 RUS 5 17
7 11 FM LORPARIZANGENEH Shahin 1938 IRI 5 16½
8 10 KHANIN Semen 1956 RUS 5 16
9 7 KARTHIKEYAN Murali 1969 IND 18
10 5 ZAJIC Milan 1995 SRB 17½
26 HARIA Ravi 1840 ENG 17½
12 148 ZHANG Han Yu 0 CHN 17
13 30 BASKIN Robert 1805 GER 16
34 CM HE Tommy O 1794 USA 16
48 PETROSYAN Arman 1724 ARM 16
16 22 SHEREMET Anton 1864 BLR 15
25 DOLANA Andrei-Theodor 1843 ROU 15
25 14
SALIM Riza 1895 ROU 4 15½
77 23
DOROS Doru-Lucian 1858 ROU 3 10

Baieti 12 ani

Rezultate runda 5 si 6

Bo. SNo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED SNo.
1 1 Vaibhav Suri 2344 IND 4 ½ – ½ 4 FM Duda Jan-Krzysztof 2079 POL 22
2 5 CM Antipov Mikhail Al 2200 RUS 4 ½ – ½ 4 Dastan Batuhan 1959 TUR 52
3 23 Donchenko Alexander 2067 GER 1 – 0 Cheng Bobby 2202 AUS 4
4 31 Minko Vladimir 2032 RUS ½ – ½ FM Zanan Evgeny 2168 RUS 6
5 38 FM Ali Marandi Cemil Can 2003 TUR ½ – ½ Artemenko Oleg 2157 UZB 8
6 2 FM Das Sayantan 2294 IND 3 0 – 1 3 Pamatmat Jarod M 2029 USA 32
7 3 FM Girish A Koushik 2246 IND 3 ½ – ½ 3 Paravyan David 2021 RUS 35
8 7 Steinberg Nitzan 2165 ISR 3 0 – 1 3 Shafarostov Artem 2012 RUS 36
9 9 CM Yuffa Daniil 2154 RUS 3 ½ – ½ 3 Vavulin Maksim 2002 RUS 39
10 11 Boruchovsky Avital 2139 ISR 3 ½ – ½ 3 Sadikhov Ulvi Ramil Oglu 2001 AZE 40
11 45 Bilguun Sumiya 1985 MGL 3 0 – 1 3 Ghosh Diptayan 2124 IND 14
12 66 FM Chiari Arthur Gontijo 1895 BRA 3 0 – 1 3 FM Tran Tuan Minh 2105 VIE 18
13 51 Pavelek Tomas 1962 CZE 3 0 – 1 3 CM Sanal Vahap 2093 TUR 20
14 21 Antal Tibor Kende 2084 HUN 3 1 – 0 3 Ansell Alan 1990 NZL 44
15 25 Wagner Dennis 2056 GER 3 ½ – ½ 3 Schroeder Jan-Christian 1908 GER 63
16 68 Sheykhhasani Bardia 1894 IRI 3 0 – 1 3 Wang Richard 2044 CAN 27
17 75 Terzi Alexei 1831 BLR 3 0 – 1 3 Harutyunian Tigran K 2035 ARM 30
18 43 Kessler Luca 1992 AUT 0 – 1 Zenzera Alexey 2142 RUS 10
19 47 Gurevich Daniel 1972 USA 0 – 1 FM Gagare Shardul 2138 IND 12
20 13 FM Lamard Guillaume 2138 FRA ½ – ½ Akhmetov Ayan 1967 KAZ 49
21 15 Lampert Jonas 2124 GER 1 – 0 Huber Martin Christian 1935 AUT 56
22 17 Codenotti Marco 2119 ITA 1 – 0 Emdin Mark 1932 RUS 57
23 19 Mousavi Seyed Khalil 2099 IRI 1 – 0 Cyrus Pereira 1925 IND 59
24 108 Azali Ashkan 0 IRI 0 – 1 Popov Andrey 2054 RUS 26
25 29 Brown Michael William 2040 USA ½ – ½ Moradi Amirmasoud 1928 IRI 58
26 62 Brauner Jonathan 1913 DEN 0 – 1 Sutormin Danila 2025 RUS 34
27 37 Bellahcene Bilel 2010 FRA ½ – ½ Kumsiashvili Nikoloz 1923 GEO 61
28 76 Abe Mahiro 1830 JPN 2 0 – 1 2 FM Shen Arthur 2057 USA 24
29 84 Lekic Lazar 1780 MNE 2 1 – 0 2 Krishnan Varun 2042 USA 28
30 33 Avetisian Tigran 2027 UKR 2 1 – 0 2 Benzetsel Ekim 1744 TUR 90
31 89 Suleymanli Ramazan Yunus Oglu 1745 AZE 2 0 – 1 2 Castro Jairo Antonio 1993 COL 42
32 91 Liu Yong Kang Samuel 1741 SIN 2 0 – 1 2 Khamidov Komil 1979 POL 46
33 95 Bhaskar Arun Gupta 1710 IND 2 0 – 1 2 Xu Xianliang 1968 GER 48
34 98 Bowler James P 1685 ENG 2 0 – 1 2 Samusenko Maksim 1967 RUS 50
35 96 Jumanov Elbek 1693 UZB 2 1 – 0 2 Reshef Omer 1955 ISR 53
36 113 Crismann Alessandro Claudio 0 RSA 2 0 – 1 2 Yankelevich Lev 1936 GER 54
37 55 Bayramov Elkhan Khayyat Oglu 1935 AZE 2 1 – 0 2 Samardzic Nikola 1713 CRO 94
38 127 Mohamd Wessam 0 SYR 2 0 – 1 2 Urbanc Peter 1925 SLO 60
39 64 Eggink Ryszard 1902 POL 2 ½ – ½ 2 Liu Yifu 0 CHN 125
40 131 Nikolovski Nikola 0 MKD 2 0 – 1 2 Gheorghiu Calin 1897 ROU 65
41 142 Zeynalli Miradil Mir Kazim Ogl 0 AZE 2 0 – 1 2 FM Wagdy Andro 1895 EGY 67
42 132 Nurlanov Zhakshylyk 0 KGZ 2 ½ – ½ 2 Dereshki Dario 1890 BUL 69
43 70 Naoum Spyridon 1885 GRE 2 1 – 0 2 Gautason Kristofer 0 ISL 116
44 137 Tagir Taalaibekov 0 KGZ 2 0 – 1 2 Tomici Stefan 1871 ROU 71
45 104 Aghajanyan Arsen 0 ARM 0 – 1 Kalogeris Ioannis 1858 GRE 72
46 73 Novoa Fernando 1840 ARG ½ – ½ Abramciuc Marius 0 MDA 103
47 111 Can Melih Kaan 0 TUR 0 – 1 Kotik Vitaliy 1812 UKR 80
48 106 Andreev Petr 0 RUS 1 – 0 Sari Yasin 1794 TUR 82
49 83 Agrest Anton 1780 SWE 1 – 0 Bezuidenhout Roland 0 RSA 109
50 128 Mohd Irfan Haqqim B Azhar 0 MAS 0 – 1 Lee Kai Jie Edward 1775 SIN 85
51 87 Keleptrishvili Irakli 1751 GEO ½ – ½ Chu Xiaoman 0 CHN 112
52 141 Welch Fabian 0 SUI ½ – ½ Markovic Aleksandar 1750 SRB 88
53 93 Zmushko Filipp 1728 BLR 1 – 0 Dali Mohamed Souhaib 0 TUN 114
54 139 Tello İsaac 0 MEX 0 – 1 Ersoz Bartu 1692 TUR 97
55 77 Lappalainen Matias 1829 FIN 1 ½ – ½ Taheri Hamdan 0 UAE 138
56 115 Danilov Mogin 0 RUS 1 0 – 1 1 FM Ruiz C Joshua D 2120 COL 16
57 124 Lew Eunsoo 0 KOR 1 0 – 1 1 Vicas Marijus 1838 LTU 74
58 117 Haavamae Henrik 0 EST 1 ½ – ½ 1 Hauge Lars Oskar 1818 NOR 78
59 79 Usseinov Chingis 1814 KAZ 1 ½ – ½ 1 Karimov Alisher 0 TJK 120
60 81 Aydemir Deniz 1807 TUR 1 1 – 0 1 Nedziwe Ned 0 ZIM 130
61 134 Ozmen Mustafa Lutfi Poyraz 0 TUR 1 1 – 0 1 Mraz Ondrej 1760 SVK 86
62 140 Vesce Emanuele 0 ITA 1 ½ – ½ 1 Bicer Sena Aksel 1728 FIN 92
63 99 Vural Murathan 1657 TUR 1 1 – 0 1 He Ben 0 SCO 118
64 100 Choi Daehyun 1577 KOR 1 0 – 1 1 Qian Jack 0 CAN 135
65 101 Filatov Semen 1556 RUS 1 1 – 0 1 Saavalainen Ellis 0 FIN 136
66 102 Balu Henish 1531 POR 1 1 – 0 1 Ozbil Mazhar 0 TUR 133
67 119 Ip Seng Tou 0 MAC ½ ½ – ½ ½ Atayev Huseyn Natiq Oglu 0 AZE 107
68 126 Madushan K D Tharusha 0 SRI ½ 1 – 0 ½ Bosnjak Domagoj 0 BIH 110
69 122 Lebenya Mojalefa D 0 RSA 0 1 – 0 ½ Koh Cedric 0 AUS 121
70 123 Lee Jasper 0 KEN 0 0 – 1 0 Alharari Mohamed 0 LBA 105
129 Ndreu Donald 0 ALB 0 1 – – Bye

Rezultate runda 6

Bo. SNo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED SNo.
1 52 Dastan Batuhan 1959 TUR 0 – 1 Vaibhav Suri 2344 IND 1
2 22 FM Duda Jan-Krzysztof 2079 POL 0 – 1 CM Antipov Mikhail Al 2200 RUS 5
3 8 Artemenko Oleg 2157 UZB 4 1 – 0 Donchenko Alexander 2067 GER 23
4 27 Wang Richard 2044 CAN 4 1 – 0 4 FM Zanan Evgeny 2168 RUS 6
5 14 Ghosh Diptayan 2124 IND 4 1 – 0 4 Harutyunian Tigran K 2035 ARM 30
6 18 FM Tran Tuan Minh 2105 VIE 4 1 – 0 4 Minko Vladimir 2032 RUS 31
7 20 CM Sanal Vahap 2093 TUR 4 0 – 1 4 Pamatmat Jarod M 2029 USA 32
8 36 Shafarostov Artem 2012 RUS 4 1 – 0 4 Antal Tibor Kende 2084 HUN 21
9 38 FM Ali Marandi Cemil Can 2003 TUR 4 1 – 0 FM Girish A Koushik 2246 IND 3
10 4 Cheng Bobby 2202 AUS 1 – 0 Mousavi Seyed Khalil 2099 IRI 19
11 26 Popov Andrey 2054 RUS 1 – 0 CM Yuffa Daniil 2154 RUS 9
12 10 Zenzera Alexey 2142 RUS 1 – 0 Wagner Dennis 2056 GER 25
13 34 Sutormin Danila 2025 RUS ½ – ½ Boruchovsky Avital 2139 ISR 11
14 35 Paravyan David 2021 RUS 0 – 1 FM Gagare Shardul 2138 IND 12
15 39 Vavulin Maksim 2002 RUS 1 – 0 Lampert Jonas 2124 GER 15
16 40 Sadikhov Ulvi Ramil Oglu 2001 AZE 0 – 1 Codenotti Marco 2119 ITA 17
17 63 Schroeder Jan-Christian 1908 GER 1 – 0 3 FM Das Sayantan 2294 IND 2
18 54 Yankelevich Lev 1936 GER 3 0 – 1 3 Steinberg Nitzan 2165 ISR 7
19 55 Bayramov Elkhan Khayyat Oglu 1935 AZE 3 1 – 0 3 FM Lamard Guillaume 2138 FRA 13
20 24 FM Shen Arthur 2057 USA 3 1 – 0 3 Urbanc Peter 1925 SLO 60
21 61 Kumsiashvili Nikoloz 1923 GEO 3 ½ – ½ 3 Brown Michael William 2040 USA 29
22 58 Moradi Amirmasoud 1928 IRI 3 1 – 0 3 Avetisian Tigran 2027 UKR 33
23 65 Gheorghiu Calin 1897 ROU 3 0 – 1 3 Bellahcene Bilel 2010 FRA 37
24 42 Castro Jairo Antonio 1993 COL 3 1 – 0 3 FM Chiari Arthur Gontijo 1895 BRA 66
25 44 Ansell Alan 1990 NZL 3 1 – 0 3 Sheykhhasani Bardia 1894 IRI 68
26 67 FM Wagdy Andro 1895 EGY 3 1 – 0 3 Bilguun Sumiya 1985 MGL 45
27 46 Khamidov Komil 1979 POL 3 ½ – ½ 3 Naoum Spyridon 1885 GRE 70
28 48 Xu Xianliang 1968 GER 3 ½ – ½ 3 Terzi Alexei 1831 BLR 75
29 49 Akhmetov Ayan 1967 KAZ 3 1 – 0 3 Jumanov Elbek 1693 UZB 96
30 50 Samusenko Maksim 1967 RUS 3 1 – 0 3 Lekic Lazar 1780 MNE 84
31 71 Tomici Stefan 1871 ROU 3 1 – 0 3 Pavelek Tomas 1962 CZE 51
32 80 Kotik Vitaliy 1812 UKR ½ – ½ Kessler Luca 1992 AUT 43
33 83 Agrest Anton 1780 SWE 0 – 1 Gurevich Daniel 1972 USA 47
34 56 Huber Martin Christian 1935 AUT 1 – 0 Lee Kai Jie Edward 1775 SIN 85
35 57 Emdin Mark 1932 RUS 1 – 0 Zmushko Filipp 1728 BLR 93
36 59 Cyrus Pereira 1925 IND 1 – 0 Andreev Petr 0 RUS 106
37 125 Liu Yifu 0 CHN 1 – 0 Brauner Jonathan 1913 DEN 62
38 97 Ersoz Bartu 1692 TUR 0 – 1 Eggink Ryszard 1902 POL 64
39 69 Dereshki Dario 1890 BUL 1 – 0 Azali Ashkan 0 IRI 108
40 72 Kalogeris Ioannis 1858 GRE 1 – 0 Nurlanov Zhakshylyk 0 KGZ 132
41 16 FM Ruiz C Joshua D 2120 COL 2 1 – 0 2 Balu Henish 1531 POR 102
42 28 Krishnan Varun 2042 USA 2 1 – 0 2 Crismann Alessandro Claudio 0 RSA 113
43 99 Vural Murathan 1657 TUR 2 0 – 1 2 Reshef Omer 1955 ISR 53
44 112 Chu Xiaoman 0 CHN 2 1 – 0 2 Novoa Fernando 1840 ARG 73
45 74 Vicas Marijus 1838 LTU 2 1 – 0 2 Ozmen Mustafa Lutfi Poyraz 0 TUR 134
46 101 Filatov Semen 1556 RUS 2 ½ – ½ 2 Abe Mahiro 1830 JPN 76
47 103 Abramciuc Marius 0 MDA 2 ½ – ½ 2 Aydemir Deniz 1807 TUR 81
48 116 Gautason Kristofer 0 ISL 2 ½ – ½ 2 Keleptrishvili Irakli 1751 GEO 87
49 88 Markovic Aleksandar 1750 SRB 2 ½ – ½ 2 Tagir Taalaibekov 0 KGZ 137
50 127 Mohamd Wessam 0 SYR 2 0 – 1 2 Suleymanli Ramazan Yunus Oglu 1745 AZE 89
51 90 Benzetsel Ekim 1744 TUR 2 ½ – ½ 2 Welch Fabian 0 SUI 141
52 131 Nikolovski Nikola 0 MKD 2 1 – 0 2 Liu Yong Kang Samuel 1741 SIN 91
53 94 Samardzic Nikola 1713 CRO 2 0 – 1 2 Zeynalli Miradil Mir Kazim Ogl 0 AZE 142
54 135 Qian Jack 0 CAN 2 0 – 1 2 Bhaskar Arun Gupta 1710 IND 95
55 138 Taheri Hamdan 0 UAE 2 0 – 1 2 Bowler James P 1685 ENG 98
56 111 Can Melih Kaan 0 TUR 1 – 0 Lappalainen Matias 1829 FIN 77
57 78 Hauge Lars Oskar 1818 NOR ½ – ½ Madushan K D Tharusha 0 SRI 126
58 114 Dali Mohamed Souhaib 0 TUN ½ – ½ Usseinov Chingis 1814 KAZ 79
59 82 Sari Yasin 1794 TUR 1 – 0 Haavamae Henrik 0 EST 117
60 92 Bicer Sena Aksel 1728 FIN 0 – 1 Mohd Irfan Haqqim B Azhar 0 MAS 128
61 120 Karimov Alisher 0 TJK ½ – ½ Aghajanyan Arsen 0 ARM 104
62 109 Bezuidenhout Roland 0 RSA ½ – ½ Tello İsaac 0 MEX 139
63 86 Mraz Ondrej 1760 SVK 1 ½ – ½ Vesce Emanuele 0 ITA 140
64 130 Nedziwe Ned 0 ZIM 1 0 – 1 1 Choi Daehyun 1577 KOR 100
65 105 Alharari Mohamed 0 LBA 1 0 – 1 1 Lebenya Mojalefa D 0 RSA 122
66 107 Atayev Huseyn Natiq Oglu 0 AZE 1 1 – 0 1 Lew Eunsoo 0 KOR 124
67 133 Ozbil Mazhar 0 TUR 1 1 – 0 1 Danilov Mogin 0 RUS 115
68 118 He Ben 0 SCO 1 1 – 0 1 Ndreu Donald 0 ALB 129
69 136 Saavalainen Ellis 0 FIN 1 ½ – ½ 1 Ip Seng Tou 0 MAC 119
70 110 Bosnjak Domagoj 0 BIH ½ 0 – 1 ½ Koh Cedric 0 AUS 121
123 Lee Jasper 0 KEN 0 1 – – Bye

Clasament

1 1 Vaibhav Suri 2344 IND 20
5 CM Antipov Mikhail Al 2200 RUS 20
3 36 Shafarostov Artem 2012 RUS 5 18
4 8 Artemenko Oleg 2157 UZB 5 17½
18 FM Tran Tuan Minh 2105 VIE 5 17½
6 27 Wang Richard 2044 CAN 5 17
32 Pamatmat Jarod M 2029 USA 5 17
38 FM Ali Marandi Cemil Can 2003 TUR 5 17
9 14 Ghosh Diptayan 2124 IND 5 16
10 22 FM Duda Jan-Krzysztof 2079 POL 19
34

Tomici Stefan 1871 ROU 4 12½
70
Gheorghiu Calin 1897 ROU 3 12

Baieti 14 ani

Rezultate runda 5 si 6

Bo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED
1 Gabuzyan Hovhannes 2226 ARM 4 1 – 0 4 Rindlisbacher Lars 2078 SUI
2 Beradze Irakli 2194 GEO 0 – 1 IM Cori Jorge 2462 PER
3 Tejas Ravichandran 2203 IND 1 – 0 FM Bok Benjamin 2337 NED
4 Idani Pouya 2218 IRI 0 – 1 Yuan Yi 2097 AUS
5 IM Berbatov Kiprian 2463 BUL 3 0 – 1 3 FM Al-Tarbosh Ward 2187 SYR
6 Giroyan Gary 2176 FRA 3 0 – 1 3 Bortnik Alexandr 2347 UKR
7 FM Bajarani Ulvi 2342 AZE 3 0 – 1 3 Musialkiewicz Jan 2162 POL
8 Pardo Simon David 2334 ESP 3 ½ – ½ 3 Lukovic Vladimir 2122 SRB
9 Friedrich Wiede 2114 GER 3 ½ – ½ 3 FM Andersen Mads 2294 DEN
10 Georgiadis Nico 2098 SUI 3 ½ – ½ 3 Doros Radu-Marian 2260 ROU
11 Terentjev Vladislav 2232 RUS 3 1 – 0 3 Kaminski Thomas 2112 CAN
12 FM Sai Krishna G V 2225 IND 3 1 – 0 3 Mammadov Mehdi Namiq Oglu 1783 AZE
13 Biazliudau Stanislau 0 BLR 3 0 – 1 3 CM Grigoryan Karen H 2211 ARM
14 Yurtseven Melih 1892 TUR 3 0 – 1 3 Adelberg David 2201 USA
15 Buyukasik Diyap 2063 TUR 0 – 1 FM Moussard Jules 2364 FRA
16 Dragun Kamil 2284 POL 1 – 0 Borisenko Vjacheslav 2032 UKR
17 Rubes Jan 2047 CZE 0 – 1 Gordievsky Dmitry 2236 RUS
18 Zhang David 1998 CAN 0 – 1 Sahoo Utkal Ranjan 2219 IND
19 Tesik Csaba 2185 HUN 0 – 1 Skouvaklis Alexis 2050 SUI
20 Kriebel Tadeas 2173 CZE 1 – 0 Finney Stuart 2007 USA
21 Nihal Manjunath 1988 IND ½ – ½ Martinez Romero Martin 2170 COL
22 FM Nikologorskiy Konstantin 2164 RUS 1 – 0 Manukyan Sargis A 1949 ARM
23 Ynojosa Felix Jose 2156 ENG 1 – 0 Ebeling Daniel 1978 FIN
24 CM Yuksel Atilla Koksal 1976 TUR ½ – ½ Kaphle Sebastian 2152 GER
25 Grandadam Patrick 2133 SUI 0 – 1 Mindlin Alon 2001 ISR
26 Kowsarinia Amir 2095 IRI 1 – 0 Benavente Vazquez Juan Jose 1947 MEX
27 Mcdonald Ian 1635 SCO 0 – 1 Blazeka Matej 2092 CRO
28 Javanbakht Nima 2086 IRI 1 – 0 Liodakis Konstantinos 1900 GRE
29 Flermoen Peter 2100 NOR 2 0 – 1 Chernyuk Mikhail 0 RUS
30 Le Minh Hoang 1940 VIE 2 1 – 0 2 El Jawich Amro 2112 LIB
31 Lee Kah Meng Elgin 1861 MAS 2 0 – 1 2 Guseynov Alihan 2106 UZB
32 Gundogan Cem 1819 TUR 2 0 – 1 2 Lugovskoy Maxim 2096 RUS
33 Hajek Lukas 1753 SVK 2 0 – 1 2 Emiroglu Cankut 2081 TUR
34 Gu In Jung 1710 KOR 2 0 – 1 2 Sattarov Bobur 2069 UZB
35 FM Rozovsky Daniel 2058 USA 2 1 – 0 2 Jacobsen Mads-Holger 1914 DEN
36 Makhmutov Rail 2036 RUS 2 1 – 0 2 Wong Jianwen 1905 MAS
37 Marjanovic Dejan 2032 BIH 2 1 – 0 2 Arat Ufuk Sezen 1884 TUR
38 Karlsson Mikael Johann 1703 ISL 2 0 – 1 2 Stoyanov Ivaylo 2031 BUL
39 Ly Daniel 2024 AUT 2 ½ – ½ 2 Karabayir Mustafa Yilmaz 1864 TUR
40 Du Randt Jeandre 0 RSA 2 0 – 1 2 Dashdorj Bulgan 2013 MGL
41 Neumair Jerome 2013 GER 2 1 – 0 2 Iskandar Bin Abdullah 1839 SIN
42 CM Torres Rosas Luis Carlos 2004 MEX 2 1 – 0 2 Abozenko Georg 1797 EST
43 Melnik Igor 1969 UKR 2 1 – 0 2 Bisi Samuele 1774 ITA
44 Garnazhenko Dmytro 1947 UKR 2 1 – 0 2 Turko Antons 0 LAT
45 Laurusas Tomas 2242 LTU 1 – 0 Drnovsek Gal 1674 SLO
46 Ismailov Mukhit 2067 KAZ ½ – ½ Vicente Joao Vasco Reis 1736 POR
47 Akdas Tutku Doruk 1776 TUR 0 – 1 Boscolo Federico 1990 ITA
48 Baglan Esat 1762 TUR 0 – 1 Shabanov Nurlan Mammad Oglu 1950 AZE
49 Gomez Garcia Jose Santos 1936 MEX 1 – 0 Alfelu Alsaid 0 LBA
50 Jung Young Hoon 1728 KOR 1 – 0 Bujnosek Tomas 1932 CZE
51 Verstraeten Reinaert 1929 BEL 1 – 0 Deda Ahmed 0 FID
52 Koc Omer Tarik 1867 TUR 1 – 0 Taheri Sultan 0 UAE
53 Yang Ching Wei Austin 1725 TPE 0 – 1 San Pedro Morales Marco A 1830 MEX
54 Aripov Iskandar 2040 UZB 1 1 – 0 Modi Jaishil Bhadrashil 1646 RSA
55 Tairi Krenar 1619 MKD 1 ½ – ½ 1 Studer Noel 1974 SUI
56 Akunov Maskat 0 KGZ 1 0 – 1 1 Menezes Christoph 1856 AUT
57 Itkin David 0 CAN 1 ½ – ½ 1 Munasinghe Shanaka 1811 SRI
58 Boztuna Mehmet 1785 TUR 1 ½ – ½ 1 Cavusoglu Alper 0 TUR
59 Saraçı Nderim 0 FID 1 1 – 0 1 Petras Marian 1756 SVK
60 Burcu Cagatay 1754 TUR 1 1 – 0 1 Murage Elizaffan 0 KEN
61 Mamaliga Laurentiu 1750 MDA 1 1 – 0 1 Murchadha Oissine 0 IRL
62 Al Zarooni Eisa 1723 UAE 1 1 – 0 1 Shah Rushab 0 KEN
63 Qorolli Shpresmir 0 FID 1 0 – 1 1 Cakiroglu Metin 1722 TUR
64 Du Toit Stefan 1670 RSA 1 ½ – ½ 1 Yong Han Shawn 0 SIN
65 Al Zarooni Ahmed 1798 UAE ½ ½ – ½ 1 Sehitogullari Halil 0 TUR
66 Al Dhahezi Sultan 0 UAE ½ ½ – ½ ½ Gjika Gent 0 ALB
67 Abelgas Ruperto Miguel 0 MAC 0 ½ – ½ ½ Meisch Tanguy 0 LUX
68 Sumer Gun 1703 TUR 0 1 – 0 0 Gokkaya Erman 0 TUR
Kamanu Dennis 0 KEN 0 1 – – Bye 0

Rezultate runda 6

Bo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED
1 IM Cori Jorge 2462 PER 1 – 0 5 Gabuzyan Hovhannes 2226 ARM
2 Yuan Yi 2097 AUS 1 – 0 Tejas Ravichandran 2203 IND
3 Bortnik Alexandr 2347 UKR 4 1 – 0 4 Adelberg David 2201 USA
4 FM Al-Tarbosh Ward 2187 SYR 4 0 – 1 4 Terentjev Vladislav 2232 RUS
5 Musialkiewicz Jan 2162 POL 4 ½ – ½ 4 FM Sai Krishna G V 2225 IND
6 CM Grigoryan Karen H 2211 ARM 4 1 – 0 4 Rindlisbacher Lars 2078 SUI
7 FM Moussard Jules 2364 FRA 1 – 0 FM Nikologorskiy Konstantin 2164 RUS
8 FM Bok Benjamin 2337 NED 0 – 1 Friedrich Wiede 2114 GER
9 Ynojosa Felix Jose 2156 ENG ½ – ½ Pardo Simon David 2334 ESP
10 FM Andersen Mads 2294 DEN 1 – 0 Georgiadis Nico 2098 SUI
11 Lukovic Vladimir 2122 SRB 0 – 1 Dragun Kamil 2284 POL
12 Doros Radu-Marian 2260 ROU 1 – 0 Kowsarinia Amir 2095 IRI
13 Gordievsky Dmitry 2236 RUS ½ – ½ Javanbakht Nima 2086 IRI
14 Sahoo Utkal Ranjan 2219 IND ½ – ½ Chernyuk Mikhail 0 RUS
15 Blazeka Matej 2092 CRO ½ – ½ Idani Pouya 2218 IRI
16 Mindlin Alon 2001 ISR ½ – ½ Beradze Irakli 2194 GEO
17 Skouvaklis Alexis 2050 SUI 0 – 1 Kriebel Tadeas 2173 CZE
18 Marjanovic Dejan 2032 BIH 3 0 – 1 3 IM Berbatov Kiprian 2463 BUL
19 Stoyanov Ivaylo 2031 BUL 3 ½ – ½ 3 FM Bajarani Ulvi 2342 AZE
20 Dashdorj Bulgan 2013 MGL 3 0 – 1 3 Giroyan Gary 2176 FRA
21 Martinez Romero Martin 2170 COL 3 ½ – ½ 3 Neumair Jerome 2013 GER
22 Kaphle Sebastian 2152 GER 3 1 – 0 3 CM Torres Rosas Luis Carlos 2004 MEX
23 Kaminski Thomas 2112 CAN 3 1 – 0 3 Nihal Manjunath 1988 IND
24 Guseynov Alihan 2106 UZB 3 1 – 0 3 Melnik Igor 1969 UKR
25 Lugovskoy Maxim 2096 RUS 3 0 – 1 3 CM Yuksel Atilla Koksal 1976 TUR
26 Emiroglu Cankut 2081 TUR 3 1 – 0 3 Garnazhenko Dmytro 1947 UKR
27 Sattarov Bobur 2069 UZB 3 1 – 0 3 Le Minh Hoang 1940 VIE
28 Mammadov Mehdi Namiq Oglu 1783 AZE 3 0 – 1 3 FM Rozovsky Daniel 2058 USA
29 Yurtseven Melih 1892 TUR 3 0 – 1 3 Makhmutov Rail 2036 RUS
30 Laurusas Tomas 2242 LTU 0 – 1 3 Biazliudau Stanislau 0 BLR
31 Shabanov Nurlan Mammad Oglu 1950 AZE ½ – ½ Tesik Csaba 2185 HUN
32 Benavente Vazquez Juan Jose 1947 MEX ½ – ½ Grandadam Patrick 2133 SUI
33 Manukyan Sargis A 1949 ARM 1 – 0 Buyukasik Diyap 2063 TUR
34 Liodakis Konstantinos 1900 GRE ½ – ½ Rubes Jan 2047 CZE
35 Borisenko Vjacheslav 2032 UKR 1 – 0 Gomez Garcia Jose Santos 1936 MEX
36 San Pedro Morales Marco A 1830 MEX 0 – 1 Ly Daniel 2024 AUT
37 Finney Stuart 2007 USA 1 – 0 Verstraeten Reinaert 1929 BEL
38 Karabayir Mustafa Yilmaz 1864 TUR 1 – 0 Zhang David 1998 CAN
39 Boscolo Federico 1990 ITA 1 – 0 Koc Omer Tarik 1867 TUR
40 Ebeling Daniel 1978 FIN 1 – 0 Jung Young Hoon 1728 KOR
41 El Jawich Amro 2112 LIB 2 ½ – ½ Mcdonald Ian 1635 SCO
42 Bisi Samuele 1774 ITA 2 0 – 1 2 Flermoen Peter 2100 NOR
43 Hajek Lukas 1753 SVK 2 0 – 1 2 Ismailov Mukhit 2067 KAZ
44 Vicente Joao Vasco Reis 1736 POR 2 0 – 1 2 Aripov Iskandar 2040 UZB
45 Jacobsen Mads-Holger 1914 DEN 2 1 – 0 2 Burcu Cagatay 1754 TUR
46 Wong Jianwen 1905 MAS 2 ½ – ½ 2 Mamaliga Laurentiu 1750 MDA
47 Arat Ufuk Sezen 1884 TUR 2 1 – 0 2 Al Zarooni Eisa 1723 UAE
48 Cakiroglu Metin 1722 TUR 2 0 – 1 2 Lee Kah Meng Elgin 1861 MAS
49 Menezes Christoph 1856 AUT 2 ½ – ½ 2 Gu In Jung 1710 KOR
50 Iskandar Bin Abdullah 1839 SIN 2 ½ – ½ 2 Du Randt Jeandre 0 RSA
51 Karlsson Mikael Johann 1703 ISL 2 0 – 1 2 Gundogan Cem 1819 TUR
52 Abozenko Georg 1797 EST 2 1 – 0 2 Saraçı Nderim 0 FID
53 Bujnosek Tomas 1932 CZE 1 – 0 2 Turko Antons 0 LAT
54 Studer Noel 1974 SUI 0 – 1 Modi Jaishil Bhadrashil 1646 RSA
55 Munasinghe Shanaka 1811 SRI ½ – ½ Tairi Krenar 1619 MKD
56 Alfelu Alsaid 0 LBA 0 – 1 Boztuna Mehmet 1785 TUR
57 Cavusoglu Alper 0 TUR 1 – 0 Akdas Tutku Doruk 1776 TUR
58 Deda Ahmed 0 FID 0 – 1 Baglan Esat 1762 TUR
59 Sehitogullari Halil 0 TUR ½ – ½ Yang Ching Wei Austin 1725 TPE
60 Drnovsek Gal 1674 SLO 0 – 1 Yong Han Shawn 0 SIN
61 Taheri Sultan 0 UAE 0 – 1 Du Toit Stefan 1670 RSA
62 Petras Marian 1756 SVK 1 ½ – ½ Itkin David 0 CAN
63 Kamanu Dennis 0 KEN 1 ½ – ½ 1 Al Zarooni Ahmed 1798 UAE
64 Meisch Tanguy 0 LUX 1 1 – 0 1 Sumer Gun 1703 TUR
65 Akunov Maskat 0 KGZ 1 1 – 0 1 Murage Elizaffan 0 KEN
66 Murchadha Oissine 0 IRL 1 ½ – ½ 1 Al Dhahezi Sultan 0 UAE
67 Gjika Gent 0 ALB 1 ½ – ½ 1 Qorolli Shpresmir 0 FID
68 Shah Rushab 0 KEN 1 1 – 0 ½ Abelgas Ruperto Miguel 0 MAC
Gokkaya Erman 0 TUR 0 1 – – Bye 0

Clasament

Rank SNo. Name Rtg FED Pts Fide
1 2 IM Cori Jorge 2462 PER 19½
2 39 Yuan Yi 2097 AUS 19
3 14 Gabuzyan Hovhannes 2226 ARM 5 20
4 18 CM Grigoryan Karen H 2211 ARM 5 17½
5 4 Bortnik Alexandr 2347 UKR 5 16
13 Terentjev Vladislav 2232 RUS 5 16
7 19 Tejas Ravichandran 2203 IND 18½
8 10 Doros Radu-Marian 2260 ROU 16

Baieti 16 ani

Rezultate runda 5 si 6

Bo. SNo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED SNo.
1 6 IM Vidit Santosh Gujrathi 2459 IND 4 1 – 0 4 IM Sethuraman S P 2447 IND 7
2 14 Debashis Das 2381 IND ½ – ½ GM Swiercz Dariusz 2493 POL 3
3 8 Belous Vladimir 2418 RUS 0 – 1 FM Lagarde Maxime 2393 FRA 12
4 10 FM Urkedal Frode 2409 NOR 1 – 0 Udeshi Aditya 2330 IND 21
5 50 Setkauskas Vaidas 2196 LTU 0 – 1 FM Kanarek Marcel 2405 POL 11
6 32 CM Nguyen Van Hai 2283 VIE 3 1 – 0 3 IM Grandelius Nils 2540 SWE 1
7 36 Petenyi Tamas 2273 SVK 3 ½ – ½ 3 IM Nyzhnyk Illya 2494 UKR 2
8 38 FM Chua Zheng Yuan Terry 2256 SIN 3 ½ – ½ 3 FM Arribas Lopez Angel 2461 ESP 5
9 20 Vardanian Haik G 2333 ARM 3 ½ – ½ 3 Andreev Sasho 2163 BUL 55
10 22 Galopoulos N 2324 GRE 3 ½ – ½ 3 Kozganbayev Erken 2213 KAZ 47
11 76 Urtnasan Nasanjargal 2072 MGL 3 0 – 1 3 Sochacki Christophe 2319 FRA 23
12 4 IM Van Kampen Robin 2470 NED 1 – 0 FM Saeed Ishaq 2271 UAE 37
13 35 Ferreira Jorge Viterbo 2273 POR 0 – 1 FM Firat Burak 2392 TUR 13
14 15 FM Dragomirescu Robin-Alexandru 2377 ROU 1 – 0 Straka Josef Jr 2248 SVK 40
15 52 FM Gameel Mohamed 2189 YEM 0 – 1 Javakhadze Zurab 2376 GEO 16
16 48 Rzayev Bahruz Iqbal Oglu 2210 AZE 1 – 0 FM Zelbel Patrick 2354 GER 17
17 18 FM Priyadharshan K 2343 IND ½ – ½ Juhasz Kristof 2232 HUN 43
18 54 Testa Adriano 2175 ITA ½ – ½ FM Kovalev Vladislav 2338 BLR 19
19 56 Topak Engin 2162 TUR 0 – 1 Kurayan Ruslan 2306 UKR 25
20 57 Mukashev Assan 2159 KAZ 0 – 1 Baghdasaryan Vahe 2294 ARM 29
21 30 Mammadov Zaur Fazahir Oglu 2290 AZE ½ – ½ FM Song Julien 2246 FRA 41
22 58 Baboyan Eduard 2152 RUS ½ – ½ Raznikov Danny 2290 ISR 31
23 64 Petrosyan Tigran S 2106 ARM ½ – ½ Kantans Toms 2281 LAT 33
24 34 FM Pasiev Rakhim 2278 RUS 1 – 0 Havas Janko 2078 CRO 73
25 9 Iljiushenok Ilia 2414 RUS 2 1 – 0 Gor Onur 1783 TUR 99
26 24 FM Prasanna Rao 2310 IND 2 1 – 0 2 Ameir Moheb 2092 EGY 67
27 26 Bures Jaroslav 2300 CZE 2 0 – 1 2 Rindlisbacher Jan 2081 SUI 70
28 68 Ben Artzi Ido 2086 ISR 2 ½ – ½ 2 Nestorovic Lazar 2295 SRB 27
29 28 Zhou Yang-Fan 2295 ENG 2 1 – 0 2 Tordeur Jonathan 2071 SUI 77
30 72 FM Barros Raul Junior 2078 COL 2 0 – 1 2 FM Getz Alec 2251 USA 39
31 42 Nikolashvili Giorgi 2234 GEO 2 1 – 0 2 Rostgaard Tobias Valentin 2066 DEN 79
32 78 Dole Anant 2068 RSA 2 ½ – ½ 2 Grandadam Nicolas 2221 SUI 45
33 46 Vakhidov Jahongir 2216 UZB 2 1 – 0 2 Stamboltsyan Sargis 2057 ARM 81
34 80 Subramaniam Sumant 2064 MAS 2 ½ – ½ 2 Deepthamsh Reddy M 2192 IND 51
35 90 Bolat Ahmet 1938 TUR 2 ½ – ½ 2 Givon Asaf 2187 ISR 53
36 91 Komut Burak 1931 TUR 2 1 – 0 2 Dalir Alireza 2133 IRI 59
37 94 Pastar Slaven 1880 BIH 2 0 – 1 2 Szalay Karoly 2128 CAN 61
38 106 Ankhbayar Batbyamba 0 MGL 2 0 – 1 2 Huseyn Orkhan Samir Oglu 2121 AZE 63
39 66 Zhandarbekov Bakberdi 2093 KAZ 2 1 – 0 2 Tarboush Husam 0 SYR 117
40 44 Gaehwiler Gabriel 2231 SUI ½ – ½ Jitendria Vels 1977 IND 87
41 82 Ashiku Franc 2041 ALB 0 – 1 Postolachi Viorel 2202 MDA 49
42 60 Seegert Kristian 2129 DEN 0 – 1 Uzun Sarp 1953 TUR 89
43 109 Kachiev Eldar 0 KGZ 0 – 1 Kugler Florian 2079 GER 71
44 74 Neves Pedro 2075 POR ½ – ½ Linden Lari 1864 FIN 95
45 97 Enslin Stefan 1832 RSA 1 – 0 Ponomarenko Alexandr 2073 UKR 75
46 62 Ng Andrew 2125 USA 1 1 – 0 1 Thanarotrung Ratchaphon 1773 THA 100
47 102 Pataki Zemplen 1663 LUX 1 0 – 1 1 Kerigan Demre 2097 TUR 65
48 108 Isheanesu Chiworeso 0 ZIM 1 0 – 1 1 CM Alvarez Navarro Martin 2081 MEX 69
49 111 Li Hui 0 MAC 1 ½ – ½ 1 Nader Mohamed 2040 EGY 83
50 84 Tan Justin 2011 AUS 1 1 – 0 1 Sahin Ozgun 1598 TUR 103
51 85 Krustev Vasil 2005 BUL 1 1 – 0 1 Bulut Mursel 0 TUR 107
52 112 Mahehu Brian 0 KEN 1 0 – 1 1 Wang Jesse B J 1976 CAN 88
53 114 Newton Andrew 0 SCO 1 0 – 1 1 Komut Kaan 1930 TUR 92
54 118 Tello Chavez Hermes A 0 MEX 1 0 – 1 1 Olander Aleksi 1902 FIN 93
55 96 Litvinov Konstantin 1841 RUS 1 0 – 1 1 Sevciuc Vladlen 0 MDA 116
56 98 Suer Utku 1787 TUR 1 1 – 0 1 Van Rensburg Pierre 0 RSA 119
57 86 Catalkilic Ozgur 1981 TUR ½ 1 – 0 ½ Alnami Salaheddin 0 LBA 105
58 113 Medjkouh Said 0 ALG ½ 1 – 0 0 Surujhlal Divek 1706 RSA 101
59 115 Sakaoglu Sinan 0 TUR 0 0 – 1 0 Abdul Satar Moh Aslam 0 AFG 104
110 Lee Seungju 0 KOR 0 1 – – Bye

Rezultate runda 6

Bo. SNo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED SNo.
1 10 FM Urkedal Frode 2409 NOR ½ – ½ 5 IM Vidit Santosh Gujrathi 2459 IND 6
2 11 FM Kanarek Marcel 2405 POL ½ – ½ FM Lagarde Maxime 2393 FRA 12
3 3 GM Swiercz Dariusz 2493 POL 4 1 – 0 4 CM Nguyen Van Hai 2283 VIE 32
4 7 IM Sethuraman S P 2447 IND 4 1 – 0 4 Debashis Das 2381 IND 14
5 23 Sochacki Christophe 2319 FRA 4 ½ – ½ Belous Vladimir 2418 RUS 8
6 25 Kurayan Ruslan 2306 UKR 0 – 1 IM Nyzhnyk Illya 2494 UKR 2
7 29 Baghdasaryan Vahe 2294 ARM 1 – 0 IM Van Kampen Robin 2470 NED 4
8 5 FM Arribas Lopez Angel 2461 ESP 1 – 0 FM Pasiev Rakhim 2278 RUS 34
9 13 FM Firat Burak 2392 TUR ½ – ½ Petenyi Tamas 2273 SVK 36
10 38 FM Chua Zheng Yuan Terry 2256 SIN ½ – ½ FM Dragomirescu Robin-Alexandru 2377 ROU 15
11 55 Andreev Sasho 2163 BUL 1 – 0 Javakhadze Zurab 2376 GEO 16
12 47 Kozganbayev Erken 2213 KAZ 0 – 1 Vardanian Haik G 2333 ARM 20
13 21 Udeshi Aditya 2330 IND ½ – ½ Rzayev Bahruz Iqbal Oglu 2210 AZE 48
14 50 Setkauskas Vaidas 2196 LTU 0 – 1 Galopoulos N 2324 GRE 22
15 1 IM Grandelius Nils 2540 SWE 3 0 – 1 3 Nikolashvili Giorgi 2234 GEO 42
16 43 Juhasz Kristof 2232 HUN 3 ½ – ½ 3 Iljiushenok Ilia 2414 RUS 9
17 61 Szalay Karoly 2128 CAN 3 0 – 1 3 FM Priyadharshan K 2343 IND 18
18 19 FM Kovalev Vladislav 2338 BLR 3 1 – 0 3 Vakhidov Jahongir 2216 UZB 46
19 70 Rindlisbacher Jan 2081 SUI 3 0 – 1 3 FM Prasanna Rao 2310 IND 24
20 63 Huseyn Orkhan Samir Oglu 2121 AZE 3 1 – 0 3 Zhou Yang-Fan 2295 ENG 28
21 91 Komut Burak 1931 TUR 3 0 – 1 3 Mammadov Zaur Fazahir Oglu 2290 AZE 30
22 31 Raznikov Danny 2290 ISR 3 1 – 0 3 Testa Adriano 2175 ITA 54
23 33 Kantans Toms 2281 LAT 3 1 – 0 3 Baboyan Eduard 2152 RUS 58
24 39 FM Getz Alec 2251 USA 3 ½ – ½ 3 Petrosyan Tigran S 2106 ARM 64
25 41 FM Song Julien 2246 FRA 3 1 – 0 3 Zhandarbekov Bakberdi 2093 KAZ 66
26 37 FM Saeed Ishaq 2271 UAE 1 – 0 3 Urtnasan Nasanjargal 2072 MGL 76
27 17 FM Zelbel Patrick 2354 GER ½ – ½ Mukashev Assan 2159 KAZ 57
28 27 Nestorovic Lazar 2295 SRB 1 – 0 Kugler Florian 2079 GER 71
29 73 Havas Janko 2078 CRO ½ – ½ Ferreira Jorge Viterbo 2273 POR 35
30 89 Uzun Sarp 1953 TUR 0 – 1 Straka Josef Jr 2248 SVK 40
31 45 Grandadam Nicolas 2221 SUI ½ – ½ Ben Artzi Ido 2086 ISR 68
32 49 Postolachi Viorel 2202 MDA 0 – 1 Dole Anant 2068 RSA 78
33 51 Deepthamsh Reddy M 2192 IND ½ – ½ Bolat Ahmet 1938 TUR 90
34 97 Enslin Stefan 1832 RSA 0 – 1 FM Gameel Mohamed 2189 YEM 52
35 53 Givon Asaf 2187 ISR 1 – 0 Subramaniam Sumant 2064 MAS 80
36 99 Gor Onur 1783 TUR ½ – ½ Topak Engin 2162 TUR 56
37 87 Jitendria Vels 1977 IND 2 ½ – ½ 2 Bures Jaroslav 2300 CZE 26
38 85 Krustev Vasil 2005 BUL 2 0 – 1 2 Gaehwiler Gabriel 2231 SUI 44
39 59 Dalir Alireza 2133 IRI 2 ½ – ½ 2 Tan Justin 2011 AUS 84
40 88 Wang Jesse B J 1976 CAN 2 ½ – ½ 2 Ng Andrew 2125 USA 62
41 92 Komut Kaan 1930 TUR 2 1 – 0 2 Kerigan Demre 2097 TUR 65
42 67 Ameir Moheb 2092 EGY 2 1 – 0 2 Olander Aleksi 1902 FIN 93
43 69 CM Alvarez Navarro Martin 2081 MEX 2 ½ – ½ 2 Linden Lari 1864 FIN 95
44 116 Sevciuc Vladlen 0 MDA 2 ½ – ½ 2 FM Barros Raul Junior 2078 COL 72
45 117 Tarboush Husam 0 SYR 2 1 – 0 2 Neves Pedro 2075 POR 74
46 77 Tordeur Jonathan 2071 SUI 2 0 – 1 2 Pastar Slaven 1880 BIH 94
47 79 Rostgaard Tobias Valentin 2066 DEN 2 0 – 1 2 Suer Utku 1787 TUR 98
48 81 Stamboltsyan Sargis 2057 ARM 2 1 – 0 2 Ankhbayar Batbyamba 0 MGL 106
49 86 Catalkilic Ozgur 1981 TUR 0 – 1 Seegert Kristian 2129 DEN 60
50 75 Ponomarenko Alexandr 2073 UKR 1 – 0 Kachiev Eldar 0 KGZ 109
51 111 Li Hui 0 MAC 1 – 0 Ashiku Franc 2041 ALB 82
52 83 Nader Mohamed 2040 EGY ½ – ½ Medjkouh Said 0 ALG 113
53 108 Isheanesu Chiworeso 0 ZIM 1 0 – 1 1 Litvinov Konstantin 1841 RUS 96
54 100 Thanarotrung Ratchaphon 1773 THA 1 1 – 0 1 Lee Seungju 0 KOR 110
55 119 Van Rensburg Pierre 0 RSA 1 0 – 1 1 Pataki Zemplen 1663 LUX 102
56 103 Sahin Ozgun 1598 TUR 1 1 – 0 1 Mahehu Brian 0 KEN 112
57 104 Abdul Satar Moh Aslam 0 AFG 1 ½ – ½ 1 Newton Andrew 0 SCO 114
58 107 Bulut Mursel 0 TUR 1 ½ – ½ 1 Tello Chavez Hermes A 0 MEX 118
59 105 Alnami Salaheddin 0 LBA ½ 1 – 0 0 Sakaoglu Sinan 0 TUR 115
101 Surujhlal Divek 1706 RSA 0 1 – – Bye

Clasament

Rank SNo. Name Rtg FED Pts Fide
1 6 IM Vidit Santosh Gujrathi 2459 IND 20½
2 7 IM Sethuraman S P 2447 IND 5 19
3 3 GM Swiercz Dariusz 2493 POL 5 18½
11 FM Kanarek Marcel 2405 POL 5 18½
12 FM Lagarde Maxime 2393 FRA 5 18½
6 10 FM Urkedal Frode 2409 NOR 5 17½
7 23 Sochacki Christophe 2319 FRA 17½
8 20 Vardanian Haik G 2333 ARM 17
9 2 IM Nyzhnyk Illya 2494 UKR 16
22 Galopoulos N 2324 GRE 16
11 55 Andreev Sasho 2163 BUL 15
12 5 FM Arribas Lopez Angel 2461 ESP 14
13 29 Baghdasaryan Vahe 2294 ARM 13½
14 8 Belous Vladimir 2418 RUS 4 17
21 Udeshi Aditya 2330 IND 4 17
16 14 Debashis Das 2381 IND 4 16½
17 13 FM Firat Burak 2392 TUR 4 15½
18 31 Raznikov Danny 2290 ISR 4 14½
32 CM Nguyen Van Hai 2283 VIE 4 14½
36 Petenyi Tamas 2273 SVK 4 14½
38 FM Chua Zheng Yuan Terry 2256 SIN 4 14½
22 19 FM Kovalev Vladislav 2338 BLR 4 14
48 Rzayev Bahruz Iqbal Oglu 2210 AZE 4 14
24 18 FM Priyadharshan K 2343 IND 4 13½
30 Mammadov Zaur Fazahir Oglu 2290 AZE 4 13½
41 FM Song Julien 2246 FRA 4 13½
27 24 FM Prasanna Rao 2310 IND 4 13
33 Kantans Toms 2281 LAT 4 13
29 15 FM Dragomirescu Robin-Alexandru 2377 ROU 4 12½

Baieti 18 ani

Rezultate runda 5 si 6

Bo. SNo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED SNo.
1 15 IM Yilmaz Mustafa 2468 TUR 4 ½ – ½ 4 FM Shukh Nikolay 2438 RUS 20
2 1 IM Matlakov Maxim 2575 RUS 1 – 0 IM Durarbeyli Vasif 2456 AZE 18
3 23 FM Hansen Eric 2409 CAN 0 – 1 GM Salgado Lopez Ivan 2562 ESP 2
4 7 GM Bogner Sebastian 2504 GER ½ – ½ IM Benidze Davit 2450 GEO 19
5 16 IM Krejci Jan 2458 CZE 3 ½ – ½ 3 GM Chirila Ioan-Cristian 2510 ROU 5
6 9 IM Balog Imre 2491 HUN 3 0 – 1 3 FM Narmontas Matas 2370 LTU 34
7 25 Baron Tal 2404 ISR 3 0 – 1 3 IM Martinovic Sasa 2483 CRO 12
8 13 IM Piorun Kacper 2475 POL 3 1 – 0 3 FM Pavlidis Anastasios 2300 GRE 50
9 11 IM Adhiban Baskaran 2486 IND 1 – 0 3 Aguirre Manzo Leopoldo 2148 MEX 74
10 3 IM Abasov Nijat 2522 AZE 0 – 1 Arslanov Shamil 2379 RUS 32
11 36 Darini Pouria 2366 IRI ½ – ½ GM Ter-Sahakyan Samvel 2512 ARM 4
12 45 Pourramezanali Amirreza 2321 IRI ½ – ½ IM Recuero Guerra David 2494 ESP 8
13 37 Pavlidis Antonios 2364 GRE 1 – 0 IM Hovhannisyan Robert 2487 ARM 10
14 39 FM Poetsch Hagen 2361 GER 1 – 0 GM Salem A.R.Saleh 2472 UAE 14
15 17 IM Rozum Ivan 2458 RUS ½ – ½ FM Anton Teodor 2363 ROU 38
16 21 IM Rasulov Vugar Ural Oglu 2427 AZE 1 – 0 FM Demidov Mikhail 2360 RUS 40
17 67 Hanninger Simon 2171 SWE 0 – 1 Yaksin Oleg 2406 RUS 24
18 47 Melnichuk Mikhail 2312 UKR 0 – 1 FM Shyam Nikhil Ponnusamy 2393 IND 26
19 27 FM Demuth Adrien 2387 FRA 0 – 1 Bebel Arkadiusz 2275 POL 53
20 81 Rumjantsev Jevgeni 2039 EST 0 – 1 Kulakov Viacheslav 2380 RUS 30
21 31 FM Lovik Lasse Ostebo 2379 NOR ½ – ½ Vastrukhin Oleg 2312 RUS 48
22 56 Shreyansh Daklia 2236 IND 1 – 0 2 FM Bukavshin Ivan 2426 RUS 22
23 63 Plaskan Jure 2197 SLO 2 0 – 1 2 Nabaty Tamir 2508 ISR 6
24 33 Stankovic Milos 2379 SRB 2 ½ – ½ 2 Binder Michael 2202 AUT 61
25 35 FM Jorczik Julian 2368 GER 2 1 – 0 2 Kaminski Victor 2235 CAN 57
26 41 Mazur Stefan 2360 SVK 2 1 – 0 2 Mocanu Sergiu 2169 MDA 69
27 58 De Filomeno Simone 2234 ITA 2 0 – 1 2 IM Arenas David 2333 COL 43
28 71 Larmuseau Maarten 2160 BEL 2 0 – 1 2 Kanakaris Georgios 2312 GRE 46
29 49 Faizulaev Akmal 2303 UZB 2 1 – 0 2 Eiti Bashir 1813 SYR 93
30 51 Yilmazyerli Mert 2295 TUR 2 1 – 0 2 Yilmaz Baler 1847 TUR 91
31 78 Ulkhanov Azamat 2068 KAZ 2 0 – 1 FM Kleijn Christov 2383 NED 28
32 76 Reimanis Ritvars 2112 LAT 0 – 1 Janev Tihomir 2335 BUL 42
33 77 Jefic Srdan 2105 BIH 0 – 1 IM Wageih Kareim 2324 EGY 44
34 80 Santos Hugo Lima 2041 POR 0 – 1 FM Karayev Assylkhan 2275 KAZ 52
35 54 Ollier Pablo 2259 FRA ½ – ½ Tasdelen Deniz Murat 2058 TUR 79
36 59 Poleshchuk Dmitriy 2234 BLR 1 – 0 Sartori C Sergio M 2021 PAR 83
37 62 Pradeep Kumar Raghu 2202 IND ½ – ½ Inonu Munci Muhsİn 2002 TUR 85
38 64 Sanchez Maya Simon 2194 COL 0 – 1 Janev Pavel 1990 BUL 87
39 96 Davletbakov Saddam 0 KGZ 1 – 0 Akdag Dara 2189 DEN 65
40 66 Adair James Robert 2188 ENG 0 – 1 Pasko Llambi 0 ALB 102
41 70 FM Biryukov Mikhail 2165 RUS 0 – 1 Ulziibayar Boldbaatar 0 MGL 103
42 86 Woods Connor 1996 SCO 1 0 – 1 1 Kocheev Aleksandr 2247 BLR 55
43 68 Schon Eugene 2171 AUS 1 1 – 0 1 Wais Abdul Khalid 0 AFG 104
44 72 Tiraturyan David 2158 ARM 1 1 – 0 1 Bryan-Vissi Mark 0 CYP 95
45 88 Margarido Ricardo Emanuel Torr 1966 POR 1 0 – 1 1 CM Hesham Abdelrahman 2155 EGY 73
46 89 Rasovic Uros 1914 MNE 1 0 – 1 1 Me Kevin 2119 CAN 75
47 97 Elnaami Hashem A K 0 LBA 1 0 – 1 1 Kristinsson Bjarni J 2023 ISL 82
48 100 Oknayan Razmig 0 LIB 1 ½ – ½ 1 Hapuarachchi H L M 2019 SRI 84
49 101 Oliver Henry Noel 0 RSA 1 0 – 1 ½ Norri Roger 1896 FIN 90
50 94 Celis Joel Chang 1698 MAC ½ 0 – 1 ½ Maxwell Daniel 0 SCO 98
92 Kin Kurt 1839 RSA 0 1 – – Bye

Rezultate runda 6

Bo. SNo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED SNo.
1 20 FM Shukh Nikolay 2438 RUS ½ – ½ IM Matlakov Maxim 2575 RUS 1
2 2 GM Salgado Lopez Ivan 2562 ESP 1 – 0 IM Yilmaz Mustafa 2468 TUR 15
3 34 FM Narmontas Matas 2370 LTU 4 ½ – ½ 4 GM Bogner Sebastian 2504 GER 7
4 12 IM Martinovic Sasa 2483 CRO 4 0 – 1 4 IM Piorun Kacper 2475 POL 13
5 19 IM Benidze Davit 2450 GEO 4 ½ – ½ IM Krejci Jan 2458 CZE 16
6 26 FM Shyam Nikhil Ponnusamy 2393 IND ½ – ½ GM Chirila Ioan-Cristian 2510 ROU 5
7 32 Arslanov Shamil 2379 RUS 0 – 1 IM Adhiban Baskaran 2486 IND 11
8 18 IM Durarbeyli Vasif 2456 AZE 0 – 1 Shreyansh Daklia 2236 IND 56
9 30 Kulakov Viacheslav 2380 RUS ½ – ½ IM Rasulov Vugar Ural Oglu 2427 AZE 21
10 53 Bebel Arkadiusz 2275 POL ½ – ½ FM Hansen Eric 2409 CAN 23
11 24 Yaksin Oleg 2406 RUS ½ – ½ Pavlidis Antonios 2364 GRE 37
12 4 GM Ter-Sahakyan Samvel 2512 ARM 3 1 – 0 FM Poetsch Hagen 2361 GER 39
13 6 Nabaty Tamir 2508 ISR 3 1 – 0 3 Mazur Stefan 2360 SVK 41
14 8 IM Recuero Guerra David 2494 ESP 3 1 – 0 3 Faizulaev Akmal 2303 UZB 49
15 43 IM Arenas David 2333 COL 3 0 – 1 3 IM Balog Imre 2491 HUN 9
16 45 Pourramezanali Amirreza 2321 IRI 3 0 – 1 3 IM Rozum Ivan 2458 RUS 17
17 48 Vastrukhin Oleg 2312 RUS 3 0 – 1 3 Baron Tal 2404 ISR 25
18 46 Kanakaris Georgios 2312 GRE 3 ½ – ½ 3 FM Lovik Lasse Ostebo 2379 NOR 31
19 50 FM Pavlidis Anastasios 2300 GRE 3 1 – 0 3 FM Jorczik Julian 2368 GER 35
20 74 Aguirre Manzo Leopoldo 2148 MEX 3 0 – 1 3 Darini Pouria 2366 IRI 36
21 38 FM Anton Teodor 2363 ROU 3 ½ – ½ 3 Yilmazyerli Mert 2295 TUR 51
22 52 FM Karayev Assylkhan 2275 KAZ 0 – 1 IM Abasov Nijat 2522 AZE 3
23 10 IM Hovhannisyan Robert 2487 ARM 1 – 0 Melnichuk Mikhail 2312 UKR 47
24 14 GM Salem A.R.Saleh 2472 UAE 1 – 0 Poleshchuk Dmitriy 2234 BLR 59
25 61 Binder Michael 2202 AUT 0 – 1 FM Demuth Adrien 2387 FRA 27
26 28 FM Kleijn Christov 2383 NED 1 – 0 Janev Pavel 1990 BUL 87
27 102 Pasko Llambi 0 ALB 0 – 1 Stankovic Milos 2379 SRB 33
28 40 FM Demidov Mikhail 2360 RUS 1 – 0 Davletbakov Saddam 0 KGZ 96
29 42 Janev Tihomir 2335 BUL 1 – 0 Hanninger Simon 2171 SWE 67
30 44 IM Wageih Kareim 2324 EGY 1 – 0 Rumjantsev Jevgeni 2039 EST 81
31 103 Ulziibayar Boldbaatar 0 MGL ½ – ½ 2 Ollier Pablo 2259 FRA 54
32 22 FM Bukavshin Ivan 2426 RUS 2 1 – 0 2 CM Hesham Abdelrahman 2155 EGY 73
33 55 Kocheev Aleksandr 2247 BLR 2 1 – 0 2 Tiraturyan David 2158 ARM 72
34 57 Kaminski Victor 2235 CAN 2 1 – 0 2 Me Kevin 2119 CAN 75
35 79 Tasdelen Deniz Murat 2058 TUR 2 ½ – ½ 2 De Filomeno Simone 2234 ITA 58
36 82 Kristinsson Bjarni J 2023 ISL 2 0 – 1 2 Pradeep Kumar Raghu 2202 IND 62
37 85 Inonu Munci Muhsİn 2002 TUR 2 ½ – ½ 2 Plaskan Jure 2197 SLO 63
38 93 Eiti Bashir 1813 SYR 2 0 – 1 2 Schon Eugene 2171 AUS 68
39 69 Mocanu Sergiu 2169 MDA 2 0 – 1 2 Ulkhanov Azamat 2068 KAZ 78
40 91 Yilmaz Baler 1847 TUR 2 0 – 1 2 Larmuseau Maarten 2160 BEL 71
41 80 Santos Hugo Lima 2041 POR 0 – 1 Sanchez Maya Simon 2194 COL 64
42 65 Akdag Dara 2189 DEN 1 – 0 Hapuarachchi H L M 2019 SRI 84
43 83 Sartori C Sergio M 2021 PAR 0 – 1 Adair James Robert 2188 ENG 66
44 90 Norri Roger 1896 FIN ½ – ½ FM Biryukov Mikhail 2165 RUS 70
45 98 Maxwell Daniel 0 SCO ½ – ½ Reimanis Ritvars 2112 LAT 76
46 100 Oknayan Razmig 0 LIB ½ – ½ Jefic Srdan 2105 BIH 77
47 95 Bryan-Vissi Mark 0 CYP 1 ½ – ½ 1 Woods Connor 1996 SCO 86
48 97 Elnaami Hashem A K 0 LBA 1 0 – 1 1 Margarido Ricardo Emanuel Torr 1966 POR 88
49 89 Rasovic Uros 1914 MNE 1 1 – 0 1 Oliver Henry Noel 0 RSA 101
50 104 Wais Abdul Khalid 0 AFG 1 1 – 0 1 Kin Kurt 1839 RSA 92
94 Celis Joel Chang 1698 MAC ½ 1 – – Bye

Clasament

Rank SNo. Name Rtg FED Pts Fide
1 2 GM Salgado Lopez Ivan 2562 ESP 19½
2 20 FM Shukh Nikolay 2438 RUS 5 19½
3 1 IM Matlakov Maxim 2575 RUS 5 17½
4 13 IM Piorun Kacper 2475 POL 5 17
5 15 IM Yilmaz Mustafa 2468 TUR 19
6 19 IM Benidze Davit 2450 GEO 18
7 34 FM Narmontas Matas 2370 LTU 17½
8 7 GM Bogner Sebastian 2504 GER 17
9 11 IM Adhiban Baskaran 2486 IND 16
10 56 Shreyansh Daklia 2236 IND 14
11 9 IM Balog Imre 2491 HUN 4 16
23 FM Hansen Eric 2409 CAN 4 16
50 FM Pavlidis Anastasios 2300 GRE 4 16
14 30 Kulakov Viacheslav 2380 RUS 4 15½
15 12 IM Martinovic Sasa 2483 CRO 4 15
24 Yaksin Oleg 2406 RUS 4 15
17 5 GM Chirila Ioan-Cristian 2510 ROU 4 14½
35 FM Anton Teodor 2363 ROU 13


7 Responses to “Antalya:Campionatul Mondial pentru Juniori 2009 – Baieti, rezultate dupa rundele 5 si 6”

  1. Kouba said

    Are you a professional journalist? You write very well.

  2. Daniela said

    Mult prea putine informatii de la CM juniori !!Se preiau doar clasamente si-n rest nimic despre competitie,cum se simt copiii acolo,etc…
    Mult succes reprezentantilor nostri si chiar daca e greu de luat medalii(dar nu imposibil :cred da Radu e destul de aproape ,Robin ,Veronica, Cristi pot si ei recupera!) suntem alaturi de ei si le uram partide frumoase si o clasare cat mai buna !
    Daniela

  3. virgil said

    Daca avem, zilnic, rezultatele si clasamentele de la aceasta competitie, mi se pare de ajuns…
    Mult succes reprezentantilor nostri!

  4. Daniela: Stim ca sunt prea putine informatii, insa raspunsul, la ceea ce vrei tu sa stii asa cum vrem si noi, este la federatie si la insotitorii sau antrenorii de acolo. Numai ei au parghiile si informatiile din Turcia. Asa cum isi doresc ca ei sa publice primii informatiile de la turnee, ar putea sa faca si acest lucru pe siteul lor. Deocamdata noi asta putem si asta facem din pacate. Nu avem corespondenti acolo si nici cine sa ne trimita materiale. Ne-am fi dorit mult si noi, sa va putem posta articole cu cronici sau informatii de acolo. Suntem alaturi de toti reprezentantii nostri de acolo si cand am spus ca la mondiale va fi mai greu decat la europene, nu am spus ca va fi mai rau…Nu ramane decat sa avem incredere in cei care ne reprezinta acolo, desi daca la europene a fost greu, aici este de cateva ori mai greu!

  5. virgil said

    Ce e cu comentariul lui Kouba? Mai mult de ironie si batjocura eu nu imnteleg din el, iar in aceste conditii imi exprim transant dezacordul fata de un asemenea punct de vedere…
    Nu asa se raspunde efortului depus de un om pentru a ne informa…

  6. Virgil, se numeste SPAM. Nu-l intereseaza articolul, ci doar sa-si puna linkul catre site (vezi linkul de la nume care te trimite la un magazin online)

  7. virgil said

    Catalin Ionescu:
    Multumesc mult pentru explicatii…Sincer sa fiu, nu stiam nimic despre aceste proceduri inainte de a lua act de comentariul dv.
    Eu luasem acest comentariu ca un atac neonest la adresa autorului articolului…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s