Sah cu Ceausescu

Aici veti gasi cele mai interesante subiecte ale sportului mintii!Nu ezitati sa intrati in misterioasa si tulburator de frumoasa lume a sahului! Sa aveti in fiecare zi pofta de viata si de sah!

Antalya:Campionatul Mondial pentru Juniori 2009 – BAIETI – Rezultate dupa runda 9

Posted by ceausescuiulian pe noiembrie 21, 2009

Campionatul Mondial pentru Tineret 2009

Rezultate runda 9

BAIETI 8 ani



Round 9 on 2009/11/20 at 15:00
Bo. SNo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED SNo.
1 119 VASUDEVA Tanuj 0 USA 7 0 – 1 7 GHOLAMI Aryan 1950 IRI 2
2 9 MITRABHA Guha 1691 IND 0 – 1 TABATABAEI Mohammad Amin 1678 IRI 11
3 126 ZHALMAKHANOV Ramazan 0 KAZ 0 – 1 6 SMIRNOV Anton 1853 AUS 3
4 5 IOANNIDIS Evgenios 1739 GRE 6 0 – 1 6 SAIDAKBAR Saydaliev 0 UZB 100
5 33 BRINOVEC David 0 SLO 6 ½ – ½ 6 VISURA Ima 0 SRI 120
6 37 CHUKAVIN Kirill 0 EST 6 ½ – ½ 6 ZHAO Shi Yuan 0 CHN 128
7 94 QADIMBAYLI Abdulla Azaroglu 0 AZE 6 1 – 0 6 LOMASOV Semen 0 RUS 75
8 7 ARYAN Chopra 1705 IND 1 – 0 ASADLI Vugar 0 AZE 22
9 107 SHIRINOV Farid 0 AZE 0 – 1 AMIER Hamzah B. Mohd Zuhri 0 MAS 20
10 83 NITISH Belurkar 0 IND 1 – 0 SANDOVAL MERCADO Carlos 0 MEX 102
11 10 GUNGL Theo 1682 GER 5 1 – 0 5 LARKI Mohammad Moein 0 IRI 73
12 14 SZYMANOWSKI Igor 1348 POL 5 1 – 0 5 JANNESAR Rad 0 IRI 62
13 16 ABI Ozgur 0 TUR 5 1 – 0 5 OREL Danil 0 RUS 85
14 104 SHENTOV Petar-Delian 0 BUL 5 ½ – ½ 5 CHETRARI Nichita 0 MDA 35
15 80 NEDORUBA Yaroslav 0 UKR 5 1 – 0 5 DEDEBAS Emre Emin 0 TUR 42
16 43 DERAKHSHANI Borna 0 IRI 5 1 – 0 5 ZHANG Yuanchen 0 CAN 127
17 118 VAITKEVICIUS Paulius 0 LTU 5 0 – 1 5 ERENBERG Ariel 0 ISR 48
18 99 SAHIN Can Baser 0 TUR 5 0 – 1 5 GAZIK Viktor 0 SVK 54
19 17 AKDOGAN Alperen 0 TUR 1 – 0 5 UURTSAIKH Agibileg 0 MGL 117
20 1 CM ACOSTA CUBIDES Jorian Jared 2015 COL ½ – ½ OZEN Deniz 0 TUR 87
21 93 PRIPOLZIN Anton 0 RUS 0 – 1 ZADSHAM Shayan 1847 IRI 4
22 96 RAJARYAN Kuvelkar 0 IND ½ – ½ CSETNEKI Mark 1539 HUN 12
23 106 SHIRANI LIRI Nima 0 IRI 1 – 0 FENDERESKI Nima 0 IRI 49
24 110 TARKHANOV Vsevolod 0 RUS 0 – 1 GAO Kai 0 CHN 53
25 63 KAMKIA Davit 0 GEO ½ – ½ SHEVCHENKO Kirill 0 UKR 105
26 66 KARAKAS Mertay 0 TUR 0 – 1 SHEMYAKIN Valeriy 0 UKR 103
27 72 LAHIRU N. p. q. s. 0 SRI 1 – 0 UGUZ Can 0 TUR 115
28 74 LEE Qing Aun 0 SIN 4 ½ – ½ 4 GAJDAMOWICZ Adrian 1461 POL 13
29 15 ABDUKHALIKOV Fatih 0 UZB 4 0 – 1 4 OBOLADZE Luka 0 GEO 84
30 19 AKIN Kadir 0 TUR 4 0 – 1 4 NGUYEN Hoang Viet Hai 0 VIE 81
31 29 BOLUKBASI Bora 0 TUR 4 1 – 0 4 PECHAC Jergus 0 SVK 91
32 30 BORI Ekin Sukru 0 TUR 4 0 – 1 4 SAMSONOV Nikita 0 RUS 101
33 108 SIDOROV Anton 0 RUS 4 1 – 0 4 COMERT Ali Arda 0 TUR 40
34 41 COSKUN Arda 0 TUR 4 ½ – ½ 4 TARLABASI Emirhan 0 TUR 111
35 116 ULKER Tolga 0 TUR 4 0 – 1 4 FIEBERG Samuel 0 GER 50
36 125 ZENG Winston 0 USA 4 1 – 0 4 GANJALI Hossein 0 IRI 52
37 112 TEH De Juan 0 MAS 4 1 – 0 4 KESGIN Halit Kaan 0 TUR 67
38 70 KUCHERYAVY Vadym 0 UKR 4 ½ – ½ 4 ZIAZIULKIN Pavel 0 BLR 129
39 123 WONG Wan Tat 0 MAC 4 0 – 1 4 KUCUK Dogukan 0 TUR 71
40 57 GURVICH Vitaly 0 RUS 0 – 1 TROUVE Guillaume 1724 FRA 6
41 51 FOURIE Louhan 0 RSA 0 – 1 PRAMEYA Garge 1693 IND 8
42 21 ANIKIN Igor 0 RUS 1 – 0 HOFMANN Colin 0 SUI 59
43 98 ROSHKA Yevgeniy 0 UKR 1 – 0 BATBAYAR Margad 0 MGL 26
44 31 BOYRAZ Arda Can 0 TUR ½ – ½ JABER Koochaki 0 IRI 61
45 36 CHLEBEK Jan 0 CZE 0 – 1 KARACAN Can Berk 0 TUR 64
46 47 ENKHTUNGALAG Tuvshintogs 0 MGL ½ – ½ PANWITZ Kai 0 SCO 89
47 122 WAN Kevin 0 CAN 1 – 0 3 BRANKOVIC Vladislav 0 SRB 32
48 86 OTGONBAYAR Chinguun 0 MGL 3 ½ – ½ 3 AKHMETOV Gaziz 0 RUS 18
49 23 ATODIRESEI Damian 0 ROU 3 1 – 0 3 GECER Bora 0 TUR 55
50 25 BATASHEVS Arsens 0 LAT 3 1 – 0 3 EKSI İsmail Efe 0 TUR 46
51 39 COL Atakan 0 TUR 3 ½ – ½ 3 IBIK Halit Yavuz 0 TUR 60
52 124 YILMAZ Ahmet Ata 0 TUR 3 1 – 0 3 DI NEZIO Tommaso 0 ITA 44
53 45 DONGHVANI Dachi 0 GEO 3 0 – 1 3 KOCACOGLU Ayhan 0 TUR 68
54 27 BENESCH Julian 0 AUT 0 – 1 RASQUINET Nathan 0 BEL 97
55 28 BEUKEMA Jasper 0 BEL ½ – ½ MISIR Hüseyin Devran 0 TUR 77
56 82 NGUYEN Huynh Minh Thien 0 VIE 1 – 0 CHANG Cheng-Yun 0 TPE 34
57 92 PERNSTEINER David 0 AUT 1 – 0 CINAR Berke 0 TUR 38
58 121 VOLDEMARS Rafails 0 LAT ½ – ½ GRAU Máximo 0 ARG 56
59 65 KARAHAN Atilla Erdem 0 TUR 0 – 1 OZTURK Vatan 0 TUR 88
60 114 UGURLU Bedi Uygar 0 TUR 2 ½ – ½ 2 BARAA Humidan 0 SYR 24
61 76 MARKO Pirro 0 ALB 2 0 – 1 2 STEPANCIC Aleks 0 SLO 109
62 95 RAJA Sahil 0 KEN 2 ½ – ½ 2 TURKO Arsenijs 0 LAT 113
63 79 MOYO Mpumelelo J. 0 ZIM 1 – 0 HALLMAN Valo 0 FIN 58
64 78 MIZHOVSKI Nikola 0 MKD 0 – 1 KOLIYEV Artur 0 UKR 69
90 PARK Jiwoong 0 KOR 1 – – Bye
Rank after round 9
Rank SNo. Name Rtg FED Pts Fide
1 2 GHOLAMI Aryan 1950 IRI 8 42
2 11 TABATABAEI Mohammad Amin 1678 IRI 37
3 119 VASUDEVA Tanuj 0 USA 7 39
4 3 SMIRNOV Anton 1853 AUS 7 38
5 100 SAIDAKBAR Saydaliev 0 UZB 7 36
6 94 QADIMBAYLI Abdulla Azaroglu 0 AZE 7 35
7 128 ZHAO Shi Yuan 0 CHN 37½
8 126 ZHALMAKHANOV Ramazan 0 KAZ 36
9 7 ARYAN Chopra 1705 IND 34½
10 37 CHUKAVIN Kirill 0 EST 33½
11 20 AMIER Hamzah B. Mohd Zuhri 0 MAS 32½
12 9 MITRABHA Guha 1691 IND 32
13 120 VISURA Ima 0 SRI 31
14 33 BRINOVEC David 0 SLO 30½
83 NITISH Belurkar 0 IND 30½
16 5 IOANNIDIS Evgenios 1739 GRE 6 35½
17 80 NEDORUBA Yaroslav 0 UKR 6 34½
18 14 SZYMANOWSKI Igor 1348 POL 6 33
19 43 DERAKHSHANI Borna 0 IRI 6 32
48 ERENBERG Ariel 0 ISR 6 32
75 LOMASOV Semen 0 RUS 6 32
22 54 GAZIK Viktor 0 SVK 6 31

………………………………………………………………………………………

86 23 ATODIRESEI Damian 0 ROU 4 19


BAIETI 10 ani

Round 9 on 2009/11/20 at 15:00
Bo. SNo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED SNo.
1 115 MKRTCHYAN Mikayel 0 ARM 7 0 – 1 7 BAI Jinshi 0 CHN 75
2 7 KARTHIKEYAN Murali 1969 IND 1 – 0 HETUL Shah 1903 IND 13
3 10 KHANIN Semen 1956 RUS 1 – 0 6 SHAHALIYEV Ismayil 0 AZE 131
4 146 XU Jialun 0 CHN 6 1 – 0 6 TARI Aryan 1932 NOR 12
5 148 ZHANG Han Yu 0 CHN 6 1 – 0 6 ASGHARZADEH M Reza 0 IRI 70
6 31 MAREK Matyas 1805 CZE 1 – 0 ZAJIC Milan 1995 SRB 5
7 32 ABDUMALIK Zhansaya 1804 KAZ 1 – 0 PAK Alexander 1960 RUS 9
8 11 FM LORPARIZANGENEH Shahin 1938 IRI 1 – 0 SEVGI Volkan 1780 TUR 35
9 17 GOLIKOV Nikolai 1875 RUS 0 – 1 TEMIZKAN Denizcan 1779 TUR 37
10 41 KOVALEV Egor 1752 RUS 0 – 1 HRISTOV Nikolay Valeriev 1867 BUL 19
11 22 SHEREMET Anton 1864 BLR 0 – 1 FM RAMBALDI Francesco 1770 FRA 40
12 30 BASKIN Robert 1805 GER ½ – ½ PETROSYAN Arman 1724 ARM 48
13 26 HARIA Ravi 1840 ENG 5 0 – 1 CHIANG Jonathan 1640 USA 58
14 44 NIKITENKO Mihail 1740 BLR 5 ½ – ½ 5 GALIMOV Ildus 2088 RUS 1
15 34 CM HE Tommy O 1794 USA 5 0 – 1 5 SHTEMBULIAK Evgeny 2017 UKR 2
16 6 ZAPATA Arbelaes Estiven 1971 COL 5 ½ – ½ 5 SAVENKOV Konstantin 1808 RUS 29
17 14 SALIM Riza 1895 ROU 5 ½ – ½ 5 LIN Dachey 1742 USA 43
18 45 RUCK Robert 1733 HUN 5 0 – 1 5 SHURUNOV Andrei 1887 RUS 15
19 73 BADKOUBI Amirhossein 0 IRI 5 ½ – ½ 5 KLEPIKOV Nikita 1871 RUS 18
20 137 TRAN Minh Thang 0 VIE 5 1 – 0 5 MALTSEV Leonid 1864 UKR 21
21 83 ERDENEPUREV Boldoo 0 MGL 5 1 – 0 5 DOLANA Andrei-Theodor 1843 ROU 25
22 28 CAPONE Nicola 1824 BEL 5 0 – 1 5 VASILIEV Arkadii 0 RUS 141
23 16 HARING Viktor 1884 SVK 0 – 1 5 NIGMATOV Ortik 0 UZB 120
24 53 OW Jun Wai Ryan 1686 SIN 0 – 1 AYVAZYAN Nikita 1962 RUS 8
25 20 SAWLIN Leonid 1865 GER 0 – 1 KONG Dezheng 0 CAN 103
26 80 CHEN Baining 0 CHN 1 – 0 KAPLUN David 1831 GER 27
27 142 VATANSEVER Berk 0 TUR 0 – 1 NGUYEN Tan Hoang Nam 1748 VIE 42
28 111 MAMMADOV Gulam İlham Oglu 0 AZE 1 – 0 ACSINTE Matei-Ionut 1725 ROU 47
29 49 PERCIVALDI Martin 1718 DEN ½ – ½ JANUSZKIEWICZ Wojciech 1683 POL 54
30 51 LIAO Yu Hao 1698 CHN 1 – 0 SIROKOV Jevgenijs 0 LAT 133
31 121 OLAMAEI Alireza 0 IRI 1 – 0 4 KUDELYA Igor 1995 RUS 4
32 74 BAE Jisoo 0 KOR 4 0 – 1 4 AZIMI Khashayar 1796 IRI 33
33 38 NGUYEN Dang Hong Phuc 1775 VIE 4 0 – 1 4 FEDOROV Nikita 0 RUS 84
34 68 AKHVLEDIANI Irakli 0 GEO 4 ½ – ½ 4 LITVINOV Maxim 1729 RUS 46
35 89 GRAY Callum James 0 AUS 4 1 – 0 4 MOLNAR SASKA Zoltan 1694 HUN 52
36 88 GRAIF William 0 CAN 4 ½ – ½ 4 KUMCU Uğur 1609 TUR 60
37 61 UKSINI Bardhyl 1597 AUT 4 0 – 1 4 GÜVEN Oğuz Kaan 0 TUR 92
38 90 GUBAYDULLIN Karim 0 RUS 4 1 – 0 4 OZGUR Tibet Kagan 1570 TUR 62
39 63 MAGER Denis 1554 GER 4 ½ – ½ 4 RAKOTOMAHARO Fy Antenaima 0 MAD 125
40 109 MAHARRAMLI Chingiz Hasan Oglu 0 AZE 4 0 – 1 4 OZEN Bahadir 1548 TUR 64
41 127 REY Gaetan 0 FRA 4 1 – 0 4 ABDRAKHMANOV Chingiz 0 KGZ 66
42 67 ABGARYAN David 0 RUS 4 0 – 1 4 REMPE Moritz 0 GER 126
43 36 HARSHAL Shahi 1779 IND 0 – 1 4 IGONIN Temur 0 UZB 136
44 39 OLIVEIRA Tiago Lopes 1775 BRA ½ – ½ IEONG Seak Hin 0 MAC 94
45 55 OSAP Nikola 1649 SRB ½ – ½ KARAOĞLAN Kivanç 0 TUR 97
46 95 KANATZHANOV Nurzhan 0 KAZ 0 – 1 LAGUNOW Raphael 1648 GER 56
47 57 OZCAN Bora 1648 TUR 1 – 0 KAZANTSEV Kirill 0 RUS 98
48 59 TOMULIC Teo 1622 CRO ½ – ½ MANUKYAN Artyom 0 ARM 112
49 65 GHENG Christian 1507 GER 0 – 1 VIGNA Leo 0 TUR 143
50 122 OTAMENDI Gilberto 0 MEX 0 – 1 AYKOL Can 0 TUR 72
51 129 SCHOLZ Robert 0 GER 0 – 1 BEKER Ziv 0 ISR 76
52 147 YICK Benjamin Oliver 0 SIN 0 – 1 CHONG Chinchay Eric Joel 0 PER 81
53 96 KARACA Cahİt 0 TUR ½ – ½ VOJDANI Siavosh 0 IRI 145
54 24 CARSTENS Dobuchak Thiago 1844 BRA 3 0 – 1 DANACI Turhan Can 0 TUR 82
55 117 MOHAMED Arezki Nacer 0 ALG 3 0 – 1 3 DOROS Doru-Lucian 1858 ROU 23
56 71 AYDIN Muhammed Bugrahan 0 TUR 3 1 – 0 3 MAKUKINS Maksims 0 LAT 110
57 85 FLUECHTER Gregor 0 GER 3 1 – 0 3 PLOHOTNIUC Vadim 0 MDA 124
58 87 GOGOKHIA Joni 0 GEO 3 1 – 0 3 SHAFIEI Amir Mohammad 0 IRI 130
59 91 GÜLSOY Mustafa Alpago 0 TUR 3 1 – 0 3 SPIROU Victor 0 RSA 134
60 93 HARUTYUNYAN Arman 0 ARM 3 1 – 0 3 TULEUBAYEV Daulet 0 KAZ 138
61 139 UCAR Yusuf 0 TUR 3 0 – 1 3 MESAROS Florian 0 AUT 114
62 101 KHAPIZOV Zidan 0 KGZ 3 0 – 1 KLACHKOU Tsimafei 0 BLR 102
63 116 MODI Sachin 0 RSA ½ – ½ BARRISH Daniel 1698 RSA 50
64 113 MAYED Al-Rashedi 0 UAE 0 – 1 KOSKER Ilyas Berkcan 0 TUR 104
65 106 LAZOV Toni 0 MKD 1 – 0 PAVLIDIS Pavlos 0 GRE 123
66 128 SAHIN Tolga 0 TUR 0 – 1 LIEBERT Erwin 0 EST 108
67 69 ALHUSEIN Ahmad 0 SYR 2 1 – 0 2 KHALIFA Al Zadjali 0 UAE 100
68 77 BELKHOUJA Zied 0 TUN 2 0 – 1 2 LIAO Jo-Kai 0 TPE 107
69 105 KURUPPU Supun Dasantha 0 SRI 2 1 – 0 2 BISI Riccardo 0 ITA 78
70 140 VAITSIAKHOUSKI Yauheni 0 BLR 2 0 – 1 2 BULGAKOV Denys 0 UKR 79
71 99 KENENBAEV Aidar 0 KGZ 1 – 0 FORNO Diego 0 ITA 86
72 118 MUKHOPADHYAY Srinjay 0 KEN 0 – 1 1 TAHERI Mohammed 0 UAE 135
73 144 VIGNESHWAR Gowtham 0 KEN ½ 1 – 0 SINJARI Dhimitri 0 ALB 132
Rank after round 9
Rank SNo. Name Rtg FED Pts Fide
1 75 BAI Jinshi 0 CHN 8 40
2 7 KARTHIKEYAN Murali 1969 IND 37½
3 10 KHANIN Semen 1956 RUS 35½
4 115 MKRTCHYAN Mikayel 0 ARM 7 39
5 146 XU Jialun 0 CHN 7 37
6 148 ZHANG Han Yu 0 CHN 7 35
7 32 ABDUMALIK Zhansaya 1804 KAZ 37
8 13 HETUL Shah 1903 IND 36½
9 11 FM LORPARIZANGENEH Shahin 1938 IRI 33½
10 31 MAREK Matyas 1805 CZE 32
11 19 HRISTOV Nikolay Valeriev 1867 BUL 31½
12 40 FM RAMBALDI Francesco 1770 FRA 31
58 CHIANG Jonathan 1640 USA 31
14 37 TEMIZKAN Denizcan 1779 TUR 28½
15 70 ASGHARZADEH M Reza 0 IRI 6 35
16 83 ERDENEPUREV Boldoo 0 MGL 6 33½
17 12 TARI Aryan 1932 NOR 6 33
15 SHURUNOV Andrei 1887 RUS 6 33
19 30 BASKIN Robert 1805 GER 6 32
48 PETROSYAN Arman 1724 ARM 6 32
21 131 SHAHALIYEV Ismayil 0 AZE 6 31
22 141 VASILIEV Arkadii 0 RUS 6 30½

………………………………………………………………………………………

29 14 SALIM Riza 1895 ROU 30
49 25 DOLANA Andrei-Theodor 1843 ROU 5 30
75 47 ACSINTE Matei-Ionut 1725 ROU 20½
95 23
DOROS Doru-Lucian 1858 ROU 4 20

BAIETI 12 ani

Round 9 on 2009/11/20 at 15:00
Bo. SNo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED SNo.
1 5 CM Antipov Mikhail Al 2200 RUS 7 ½ – ½ 7 Pamatmat Jarod M 2029 USA 32
2 1 Vaibhav Suri 2344 IND ½ – ½ FM Tran Tuan Minh 2105 VIE 18
3 4 Cheng Bobby 2202 AUS 6 1 – 0 6 FM Shen Arthur 2057 USA 24
4 7 Steinberg Nitzan 2165 ISR 6 0 – 1 6 FM Duda Jan-Krzysztof 2079 POL 22
5 27 Wang Richard 2044 CAN 6 1 – 0 6 Zenzera Alexey 2142 RUS 10
6 52 Dastan Batuhan 1959 TUR 6 ½ – ½ 6 Ghosh Diptayan 2124 IND 14
7 17 Codenotti Marco 2119 ITA 1 – 0 6 FM Ali Marandi Cemil Can 2003 TUR 38
8 19 Mousavi Seyed Khalil 2099 IRI 1 – 0 FM Zanan Evgeny 2168 RUS 6
9 35 Paravyan David 2021 RUS 1 – 0 Artemenko Oleg 2157 UZB 8
10 11 Boruchovsky Avital 2139 ISR 0 – 1 Khamidov Komil 1979 POL 46
11 31 Minko Vladimir 2032 RUS 0 – 1 FM Gagare Shardul 2138 IND 12
12 3 FM Girish A Koushik 2246 IND 5 1 – 0 Xu Xianliang 1968 GER 48
13 37 Bellahcene Bilel 2010 FRA 5 1 – 0 5 CM Yuffa Daniil 2154 RUS 9
14 50 Samusenko Maksim 1967 RUS 5 0 – 1 5 CM Sanal Vahap 2093 TUR 20
15 21 Antal Tibor Kende 2084 HUN 5 0 – 1 5 Vavulin Maksim 2002 RUS 39
16 23 Donchenko Alexander 2067 GER 5 1 – 0 5 Akhmetov Ayan 1967 KAZ 49
17 51 Pavelek Tomas 1962 CZE 5 0 – 1 5 Popov Andrey 2054 RUS 26
18 30 Harutyunian Tigran K 2035 ARM 5 1 – 0 5 Urbanc Peter 1925 SLO 60
19 63 Schroeder Jan-Christian 1908 GER 5 ½ – ½ 5 Sutormin Danila 2025 RUS 34
20 36 Shafarostov Artem 2012 RUS 5 1 – 0 5 Gheorghiu Calin 1897 ROU 65
21 13 FM Lamard Guillaume 2138 FRA 1 – 0 5 FM Wagdy Andro 1895 EGY 67
22 15 Lampert Jonas 2124 GER 1 – 0 Moradi Amirmasoud 1928 IRI 58
23 57 Emdin Mark 1932 RUS 0 – 1 Wagner Dennis 2056 GER 25
24 64 Eggink Ryszard 1902 POL 0 – 1 Krishnan Varun 2042 USA 28
25 29 Brown Michael William 2040 USA 1 – 0 Naoum Spyridon 1885 GRE 70
26 43 Kessler Luca 1992 AUT ½ – ½ Kalogeris Ioannis 1858 GRE 72
27 85 Lee Kai Jie Edward 1775 SIN 1 – 0 Ansell Alan 1990 NZL 44
28 47 Gurevich Daniel 1972 USA 0 – 1 Kumsiashvili Nikoloz 1923 GEO 61
29 106 Andreev Petr 0 RUS 1 – 0 Reshef Omer 1955 ISR 53
30 75 Terzi Alexei 1831 BLR 4 0 – 1 4 FM Das Sayantan 2294 IND 2
31 33 Avetisian Tigran 2027 UKR 4 1 – 0 4 Kotik Vitaliy 1812 UKR 80
32 87 Keleptrishvili Irakli 1751 GEO 4 ½ – ½ 4 Sadikhov Ulvi Ramil Oglu 2001 AZE 40
33 84 Lekic Lazar 1780 MNE 4 1 – 0 4 Castro Jairo Antonio 1993 COL 42
34 45 Bilguun Sumiya 1985 MGL 4 1 – 0 4 Benzetsel Ekim 1744 TUR 90
35 94 Samardzic Nikola 1713 CRO 4 ½ – ½ 4 Yankelevich Lev 1936 GER 54
36 55 Bayramov Elkhan Khayyat Oglu 1935 AZE 4 1 – 0 4 Jumanov Elbek 1693 UZB 96
37 102 Balu Henish 1531 POR 4 0 – 1 4 Huber Martin Christian 1935 AUT 56
38 103 Abramciuc Marius 0 MDA 4 ½ – ½ 4 Cyrus Pereira 1925 IND 59
39 66 FM Chiari Arthur Gontijo 1895 BRA 4 1 – 0 4 Chu Xiaoman 0 CHN 112
40 132 Nurlanov Zhakshylyk 0 KGZ 4 ½ – ½ 4 Sheykhhasani Bardia 1894 IRI 68
41 142 Zeynalli Miradil Mir Kazim Ogl 0 AZE 4 0 – 1 4 Tomici Stefan 1871 ROU 71
42 16 FM Ruiz C Joshua D 2120 COL 1 – 0 4 Nikolovski Nikola 0 MKD 131
43 69 Dereshki Dario 1890 BUL 1 – 0 Filatov Semen 1556 RUS 101
44 73 Novoa Fernando 1840 ARG ½ – ½ Gautason Kristofer 0 ISL 116
45 77 Lappalainen Matias 1829 FIN ½ – ½ Bezuidenhout Roland 0 RSA 109
46 111 Can Melih Kaan 0 TUR 0 – 1 Hauge Lars Oskar 1818 NOR 78
47 104 Aghajanyan Arsen 0 ARM 1 – 0 Sari Yasin 1794 TUR 82
48 125 Liu Yifu 0 CHN 0 – 1 Markovic Aleksandar 1750 SRB 88
49 89 Suleymanli Ramazan Yunus Oglu 1745 AZE ½ – ½ Koh Cedric 0 AUS 121
50 93 Zmushko Filipp 1728 BLR 1 – 0 Madushan K D Tharusha 0 SRI 126
51 127 Mohamd Wessam 0 SYR ½ – ½ Vural Murathan 1657 TUR 99
52 62 Brauner Jonathan 1913 DEN 3 1 – 0 3 Bowler James P 1685 ENG 98
53 108 Azali Ashkan 0 IRI 3 0 – 1 3 Vicas Marijus 1838 LTU 74
54 76 Abe Mahiro 1830 JPN 3 ½ – ½ 3 Ersoz Bartu 1692 TUR 97
55 79 Usseinov Chingis 1814 KAZ 3 0 – 1 3 Crismann Alessandro Claudio 0 RSA 113
56 81 Aydemir Deniz 1807 TUR 3 1 – 0 3 Qian Jack 0 CAN 135
57 91 Liu Yong Kang Samuel 1741 SIN 3 0 – 1 3 Karimov Alisher 0 TJK 120
58 122 Lebenya Mojalefa D 0 RSA 3 1 – 0 3 Bicer Sena Aksel 1728 FIN 92
59 134 Ozmen Mustafa Lutfi Poyraz 0 TUR 3 0 – 1 3 Bhaskar Arun Gupta 1710 IND 95
60 138 Taheri Hamdan 0 UAE 3 0 – 1 Mraz Ondrej 1760 SVK 86
61 83 Agrest Anton 1780 SWE 0 – 1 Mohd Irfan Haqqim B Azhar 0 MAS 128
62 136 Saavalainen Ellis 0 FIN 0 – 1 Choi Daehyun 1577 KOR 100
63 137 Tagir Taalaibekov 0 KGZ 1 – 0 Alharari Mohamed 0 LBA 105
64 139 Tello İsaac 0 MEX ½ – ½ Haavamae Henrik 0 EST 117
65 118 He Ben 0 SCO ½ – ½ Welch Fabian 0 SUI 141
66 140 Vesce Emanuele 0 ITA ½ – ½ 2 Atayev Huseyn Natiq Oglu 0 AZE 107
67 124 Lew Eunsoo 0 KOR 2 0 – 1 2 Dali Mohamed Souhaib 0 TUN 114
68 115 Danilov Mogin 0 RUS 2 1 – 0 2 Ip Seng Tou 0 MAC 119
69 129 Ndreu Donald 0 ALB 2 ½ – ½ Bosnjak Domagoj 0 BIH 110
70 123 Lee Jasper 0 KEN 1 – 0 1 Nedziwe Ned 0 ZIM 130
133 Ozbil Mazhar 0 TUR 2 1 – – Bye
Rank after round 9
Rank SNo. Name Rtg FED Pts Fide
1 5 CM Antipov Mikhail Al 2200 RUS 41
2 32 Pamatmat Jarod M 2029 USA 37½
3 1 Vaibhav Suri 2344 IND 7 39
4 22 FM Duda Jan-Krzysztof 2079 POL 7 37½
5 18 FM Tran Tuan Minh 2105 VIE 7 37
6 27 Wang Richard 2044 CAN 7 36
7 4 Cheng Bobby 2202 AUS 7 35
8 52 Dastan Batuhan 1959 TUR 36½
9 14 Ghosh Diptayan 2124 IND 33½
10 12 FM Gagare Shardul 2138 IND 33
11 17 Codenotti Marco 2119 ITA 31½
12 19 Mousavi Seyed Khalil 2099 IRI 31
35 Paravyan David 2021 RUS 31
14 46 Khamidov Komil 1979 POL 29
15 23 Donchenko Alexander 2067 GER 6 34½
16 36 Shafarostov Artem 2012 RUS 6 34
38 FM Ali Marandi Cemil Can 2003 TUR 6 34
18 7 Steinberg Nitzan 2165 ISR 6 33
19 20 CM Sanal Vahap 2093 TUR 6 32
30 Harutyunian Tigran K 2035 ARM 6 32

……………………………………………………………………………………

54     65 Gheorghiu Calin 1897 ROU 5 26
57      71 Tomici Stefan 1871 ROU 5 25½

BAIETI 14 ani

Round 9 on 2009/11/20 at 15:00
Bo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED
1 FM Sai Krishna G V 2225 IND ½ – ½ IM Cori Jorge 2462 PER
2 Dragun Kamil 2284 POL 1 – 0 FM Andersen Mads 2294 DEN
3 Terentjev Vladislav 2232 RUS 6 ½ – ½ 6 IM Berbatov Kiprian 2463 BUL
4 FM Al-Tarbosh Ward 2187 SYR 6 ½ – ½ 6 Bortnik Alexandr 2347 UKR
5 Gabuzyan Hovhannes 2226 ARM 6 1 – 0 6 Doros Radu-Marian 2260 ROU
6 Gordievsky Dmitry 2236 RUS 6 1 – 0 6 Adelberg David 2201 USA
7 FM Moussard Jules 2364 FRA 1 – 0 Martinez Romero Martin 2170 COL
8 FM Bajarani Ulvi 2342 AZE 1 – 0 Ynojosa Felix Jose 2156 ENG
9 Yuan Yi 2097 AUS 0 – 1 FM Bok Benjamin 2337 NED
10 Idani Pouya 2218 IRI ½ – ½ Makhmutov Rail 2036 RUS
11 CM Grigoryan Karen H 2211 ARM ½ – ½ Javanbakht Nima 2086 IRI
12 Tejas Ravichandran 2203 IND 0 – 1 Borisenko Vjacheslav 2032 UKR
13 Pardo Simon David 2334 ESP 5 1 – 0 5 Flermoen Peter 2100 NOR
14 Ismailov Mukhit 2067 KAZ 5 0 – 1 5 Sahoo Utkal Ranjan 2219 IND
15 Beradze Irakli 2194 GEO 5 1 – 0 5 Le Minh Hoang 1940 VIE
16 Giroyan Gary 2176 FRA 5 1 – 0 5 Sattarov Bobur 2069 UZB
17 CM Yuksel Atilla Koksal 1976 TUR 5 ½ – ½ 5 Musialkiewicz Jan 2162 POL
18 Neumair Jerome 2013 GER 5 1 – 0 5 Kaminski Thomas 2112 CAN
19 Laurusas Tomas 2242 LTU 1 – 0 5 Chernyuk Mikhail 0 RUS
20 Ly Daniel 2024 AUT 1 – 0 Tesik Csaba 2185 HUN
21 Kriebel Tadeas 2173 CZE 1 – 0 Boscolo Federico 1990 ITA
22 FM Nikologorskiy Konstantin 2164 RUS 1 – 0 Dashdorj Bulgan 2013 MGL
23 Nihal Manjunath 1988 IND 0 – 1 Kaphle Sebastian 2152 GER
24 Melnik Igor 1969 UKR ½ – ½ Friedrich Wiede 2114 GER
25 Manukyan Sargis A 1949 ARM ½ – ½ Guseynov Alihan 2106 UZB
26 Georgiadis Nico 2098 SUI ½ – ½ Finney Stuart 2007 USA
27 Verstraeten Reinaert 1929 BEL 0 – 1 Kowsarinia Amir 2095 IRI
28 Biazliudau Stanislau 0 BLR ½ – ½ Emiroglu Cankut 2081 TUR
29 Aripov Iskandar 2040 UZB ½ – ½ Bujnosek Tomas 1932 CZE
30 Yurtseven Melih 1892 TUR 4 0 – 1 4 Lukovic Vladimir 2122 SRB
31 Koc Omer Tarik 1867 TUR 4 0 – 1 4 Lugovskoy Maxim 2096 RUS
32 Lee Kah Meng Elgin 1861 MAS 4 ½ – ½ 4 Blazeka Matej 2092 CRO
33 Rindlisbacher Lars 2078 SUI 4 1 – 0 4 Benavente Vazquez Juan Jose 1947 MEX
34 FM Rozovsky Daniel 2058 USA 4 0 – 1 4 Garnazhenko Dmytro 1947 UKR
35 Rubes Jan 2047 CZE 4 0 – 1 4 Jacobsen Mads-Holger 1914 DEN
36 Marjanovic Dejan 2032 BIH 4 0 – 1 4 Wong Jianwen 1905 MAS
37 Stoyanov Ivaylo 2031 BUL 4 ½ – ½ 4 Arat Ufuk Sezen 1884 TUR
38 CM Torres Rosas Luis Carlos 2004 MEX 4 0 – 1 4 Menezes Christoph 1856 AUT
39 Jung Young Hoon 1728 KOR 4 ½ – ½ 4 Mindlin Alon 2001 ISR
40 Zhang David 1998 CAN 4 ½ – ½ 4 Baglan Esat 1762 TUR
41 Shabanov Nurlan Mammad Oglu 1950 AZE 4 0 – 1 4 Modi Jaishil Bhadrashil 1646 RSA
42 Grandadam Patrick 2133 SUI ½ – ½ Vicente Joao Vasco Reis 1736 POR
43 Boztuna Mehmet 1785 TUR 0 – 1 El Jawich Amro 2112 LIB
44 Akdas Tutku Doruk 1776 TUR 0 – 1 Buyukasik Diyap 2063 TUR
45 Skouvaklis Alexis 2050 SUI 0 – 1 Gu In Jung 1710 KOR
46 Mcdonald Ian 1635 SCO 0 – 1 Ebeling Daniel 1978 FIN
47 Du Randt Jeandre 0 RSA 0 – 1 Studer Noel 1974 SUI
48 Karabayir Mustafa Yilmaz 1864 TUR 0 – 1 Drnovsek Gal 1674 SLO
49 San Pedro Morales Marco A 1830 MEX 0 – 1 Akunov Maskat 0 KGZ
50 Mamaliga Laurentiu 1750 MDA 3 0 – 1 3 Liodakis Konstantinos 1900 GRE
51 Iskandar Bin Abdullah 1839 SIN 3 1 – 0 3 Al Zarooni Eisa 1723 UAE
52 Gundogan Cem 1819 TUR 3 1 – 0 3 Cakiroglu Metin 1722 TUR
53 Abozenko Georg 1797 EST 3 1 – 0 3 Du Toit Stefan 1670 RSA
54 Murchadha Oissine 0 IRL 3 1 – 0 3 Mammadov Mehdi Namiq Oglu 1783 AZE
55 Petras Marian 1756 SVK 3 1 – 0 3 Karlsson Mikael Johann 1703 ISL
56 Burcu Cagatay 1754 TUR 3 1 – 0 3 Cavusoglu Alper 0 TUR
57 Yong Han Shawn 0 SIN 3 0 – 1 3 Hajek Lukas 1753 SVK
58 Gomez Garcia Jose Santos 1936 MEX 1 – 0 Itkin David 0 CAN
59 Munasinghe Shanaka 1811 SRI ½ – ½ Meisch Tanguy 0 LUX
60 Al Zarooni Ahmed 1798 UAE 1 – 0 Qorolli Shpresmir 0 FID
61 Taheri Sultan 0 UAE ½ – ½ Yang Ching Wei Austin 1725 TPE
62 Turko Antons 0 LAT 0 – 1 Sumer Gun 1703 TUR
63 Tairi Krenar 1619 MKD ½ – ½ Shah Rushab 0 KEN
64 Al Dhahezi Sultan 0 UAE ½ – ½ Sehitogullari Halil 0 TUR
65 Saraçı Nderim 0 FID 1 – 0 2 Abelgas Ruperto Miguel 0 MAC
66 Gokkaya Erman 0 TUR 2 ½ – ½ 2 Bisi Samuele 1774 ITA
67 Alfelu Alsaid 0 LBA 2 1 – 0 2 Kamanu Dennis 0 KEN
68 Murage Elizaffan 0 KEN 0 – 1 2 Gjika Gent 0 ALB
Deda Ahmed 0 FID 1 – – Bye 0
Rank after round 9
Rank SNo. Name Rtg FED Pts Fide
1 9 Dragun Kamil 2284 POL 34
2 2 IM Cori Jorge 2462 PER 7 39½
3 14 Gabuzyan Hovhannes 2226 ARM 7 39
4 15 FM Sai Krishna G V 2225 IND 7 34
5 12 Gordievsky Dmitry 2236 RUS 7 30½
6 13 Terentjev Vladislav 2232 RUS 34
7 4 Bortnik Alexandr 2347 UKR 33½
8 FM Andersen Mads 2294 DEN 33½
22 FM Al-Tarbosh Ward 2187 SYR 33½
10 5 FM Bajarani Ulvi 2342 AZE 32
6 FM Bok Benjamin 2337 NED 32
12 1 IM Berbatov Kiprian 2463 BUL 31½
13 3 FM Moussard Jules 2364 FRA 30½
14 54 Borisenko Vjacheslav 2032 UKR 29
15 18 CM Grigoryan Karen H 2211 ARM 6 34½
16 10 Doros Radu-Marian 2260 ROU 6 33½
17 20 Adelberg David 2201 USA 6 33
18 7 Pardo Simon David 2334 ESP 6 32½
19 17 Idani Pouya 2218 IRI 6 32
21 Beradze Irakli 2194 GEO 6 32
21 24 Giroyan Gary 2176 FRA 6 31
22 16 Sahoo Utkal Ranjan 2219 IND 6 30½

BAIETI 16 ani

Round 9 on 2009/11/20 at 15:00
Bo. SNo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED SNo.
1 12 FM Lagarde Maxime 2393 FRA 0 – 1 7 IM Vidit Santosh Gujrathi 2459 IND 6
2 3 GM Swiercz Dariusz 2493 POL 0 – 1 7 IM Sethuraman S P 2447 IND 7
3 9 Iljiushenok Ilia 2414 RUS 1 – 0 6 FM Kanarek Marcel 2405 POL 11
4 2 IM Nyzhnyk Illya 2494 UKR 1 – 0 Baghdasaryan Vahe 2294 ARM 29
5 20 Vardanian Haik G 2333 ARM ½ – ½ IM Van Kampen Robin 2470 NED 4
6 10 FM Urkedal Frode 2409 NOR ½ – ½ Raznikov Danny 2290 ISR 31
7 48 Rzayev Bahruz Iqbal Oglu 2210 AZE 1 – 0 FM Firat Burak 2392 TUR 13
8 14 Debashis Das 2381 IND 1 – 0 FM Song Julien 2246 FRA 41
9 18 FM Priyadharshan K 2343 IND ½ – ½ Kantans Toms 2281 LAT 33
10 22 Galopoulos N 2324 GRE 1 – 0 FM Kovalev Vladislav 2338 BLR 19
11 5 FM Arribas Lopez Angel 2461 ESP 5 ½ – ½ 5 Mammadov Zaur Fazahir Oglu 2290 AZE 30
12 8 Belous Vladimir 2418 RUS 5 1 – 0 5 FM Getz Alec 2251 USA 39
13 15 FM Dragomirescu Robin-Alexandru 2377 ROU 5 ½ – ½ 5 Grandadam Nicolas 2221 SUI 45
14 36 Petenyi Tamas 2273 SVK 5 0 – 1 5 Udeshi Aditya 2330 IND 21
15 42 Nikolashvili Giorgi 2234 GEO 5 1 – 0 5 Sochacki Christophe 2319 FRA 23
16 24 FM Prasanna Rao 2310 IND 5 1 – 0 5 Deepthamsh Reddy M 2192 IND 51
17 64 Petrosyan Tigran S 2106 ARM 5 ½ – ½ 5 Nestorovic Lazar 2295 SRB 27
18 44 Gaehwiler Gabriel 2231 SUI ½ – ½ IM Grandelius Nils 2540 SWE 1
19 16 Javakhadze Zurab 2376 GEO 1 – 0 Juhasz Kristof 2232 HUN 43
20 50 Setkauskas Vaidas 2196 LTU 0 – 1 Kurayan Ruslan 2306 UKR 25
21 28 Zhou Yang-Fan 2295 ENG ½ – ½ Kozganbayev Erken 2213 KAZ 47
22 52 FM Gameel Mohamed 2189 YEM 0 – 1 CM Nguyen Van Hai 2283 VIE 32
23 34 FM Pasiev Rakhim 2278 RUS 1 – 0 Andreev Sasho 2163 BUL 55
24 60 Seegert Kristian 2129 DEN 0 – 1 FM Chua Zheng Yuan Terry 2256 SIN 38
25 40 Straka Josef Jr 2248 SVK 1 – 0 Stamboltsyan Sargis 2057 ARM 81
26 78 Dole Anant 2068 RSA 4 0 – 1 4 FM Zelbel Patrick 2354 GER 17
27 26 Bures Jaroslav 2300 CZE 4 0 – 1 4 Ben Artzi Ido 2086 ISR 68
28 46 Vakhidov Jahongir 2216 UZB 4 1 – 0 4 CM Alvarez Navarro Martin 2081 MEX 69
29 76 Urtnasan Nasanjargal 2072 MGL 4 0 – 1 4 Givon Asaf 2187 ISR 53
30 84 Tan Justin 2011 AUS 4 1 – 0 4 Testa Adriano 2175 ITA 54
31 56 Topak Engin 2162 TUR 4 ½ – ½ 4 Havas Janko 2078 CRO 73
32 58 Baboyan Eduard 2152 RUS 4 ½ – ½ 4 Ponomarenko Alexandr 2073 UKR 75
33 59 Dalir Alireza 2133 IRI 4 1 – 0 4 Thanarotrung Ratchaphon 1773 THA 100
34 90 Bolat Ahmet 1938 TUR 4 0 – 1 4 Szalay Karoly 2128 CAN 61
35 62 Ng Andrew 2125 USA 4 1 – 0 4 Tarboush Husam 0 SYR 117
36 94 Pastar Slaven 1880 BIH 4 1 – 0 4 Huseyn Orkhan Samir Oglu 2121 AZE 63
37 89 Uzun Sarp 1953 TUR 1 – 0 FM Saeed Ishaq 2271 UAE 37
38 111 Li Hui 0 MAC 0 – 1 Postolachi Viorel 2202 MDA 49
39 57 Mukashev Assan 2159 KAZ 1 – 0 Olander Aleksi 1902 FIN 93
40 66 Zhandarbekov Bakberdi 2093 KAZ 0 – 1 Enslin Stefan 1832 RSA 97
41 109 Kachiev Eldar 0 KGZ 1 – 0 Ameir Moheb 2092 EGY 67
42 82 Ashiku Franc 2041 ALB ½ – ½ Kugler Florian 2079 GER 71
43 72 FM Barros Raul Junior 2078 COL 0 – 1 Gor Onur 1783 TUR 99
44 35 Ferreira Jorge Viterbo 2273 POR 3 1 – 0 3 Komut Burak 1931 TUR 91
45 98 Suer Utku 1787 TUR 3 ½ – ½ 3 Rindlisbacher Jan 2081 SUI 70
46 96 Litvinov Konstantin 1841 RUS 3 0 – 1 3 Tordeur Jonathan 2071 SUI 77
47 106 Ankhbayar Batbyamba 0 MGL 3 0 – 1 3 Rostgaard Tobias Valentin 2066 DEN 79
48 80 Subramaniam Sumant 2064 MAS 3 1 – 0 3 Komut Kaan 1930 TUR 92
49 83 Nader Mohamed 2040 EGY 3 1 – 0 3 Linden Lari 1864 FIN 95
50 86 Catalkilic Ozgur 1981 TUR 3 1 – 0 3 Surujhlal Divek 1706 RSA 101
51 118 Tello Chavez Hermes A 0 MEX 3 ½ – ½ 3 Jitendria Vels 1977 IND 87
52 103 Sahin Ozgun 1598 TUR 3 0 – 1 Krustev Vasil 2005 BUL 85
53 65 Kerigan Demre 2097 TUR 1 – 0 Bulut Mursel 0 TUR 107
54 114 Newton Andrew 0 SCO 0 – 1 Wang Jesse B J 1976 CAN 88
55 113 Medjkouh Said 0 ALG 1 – 0 Alnami Salaheddin 0 LBA 105
56 74 Neves Pedro 2075 POR 2 1 – 0 Sevciuc Vladlen 0 MDA 116
57 115 Sakaoglu Sinan 0 TUR 2 0 – 1 2 Pataki Zemplen 1663 LUX 102
58 108 Isheanesu Chiworeso 0 ZIM 2 0 – 1 2 Van Rensburg Pierre 0 RSA 119
59 110 Lee Seungju 0 KOR 1 1 – 0 1 Mahehu Brian 0 KEN 112
104 Abdul Satar Moh Aslam 0 AFG 1 – – Bye
Rank after round 9
Rank SNo. Name Rtg FED Pts Fide
1 6 IM Vidit Santosh Gujrathi 2459 IND 8 41½
2 7 IM Sethuraman S P 2447 IND 8 40
3 3 GM Swiercz Dariusz 2493 POL 37
12 FM Lagarde Maxime 2393 FRA 37
5 2 IM Nyzhnyk Illya 2494 UKR 33½
14 Debashis Das 2381 IND 33½
7 22 Galopoulos N 2324 GRE 33
8 48 Rzayev Bahruz Iqbal Oglu 2210 AZE 31
9 9 Iljiushenok Ilia 2414 RUS 28½
10 11 FM Kanarek Marcel 2405 POL 6 35½
11 10 FM Urkedal Frode 2409 NOR 6 34½
12 20 Vardanian Haik G 2333 ARM 6 33
13 8 Belous Vladimir 2418 RUS 6 32½
14 21 Udeshi Aditya 2330 IND 6 32
15 31 Raznikov Danny 2290 ISR 6 31
16 4 IM Van Kampen Robin 2470 NED 6 30½
17 18 FM Priyadharshan K 2343 IND 6 29½
18 33 Kantans Toms 2281 LAT 6 29
19 42 Nikolashvili Giorgi 2234 GEO 6 28½
20 24 FM Prasanna Rao 2310 IND 6 28

……………………………………………………………………………………

33 15 FM Dragomirescu Robin-Alexandru 2377 ROU 27

BAIETI 18 ani

Round 9 on 2009/11/20 at 15:00
Bo. SNo. Name IRtg FED Pts Res. Pts Name IRtg FED SNo.
1 16 IM Krejci Jan 2458 CZE 6 0 – 1 GM Salgado Lopez Ivan 2562 ESP 2
2 13 IM Piorun Kacper 2475 POL 0 – 1 6 IM Adhiban Baskaran 2486 IND 11
3 1 IM Matlakov Maxim 2575 RUS 6 1 – 0 6 IM Benidze Davit 2450 GEO 19
4 15 IM Yilmaz Mustafa 2468 TUR 6 ½ – ½ 6 IM Rasulov Vugar Ural Oglu 2427 AZE 21
5 17 IM Rozum Ivan 2458 RUS 6 1 – 0 Nabaty Tamir 2508 ISR 6
6 7 GM Bogner Sebastian 2504 GER 0 – 1 GM Salem A.R.Saleh 2472 UAE 14
7 32 Arslanov Shamil 2379 RUS 1 – 0 FM Shukh Nikolay 2438 RUS 20
8 36 Darini Pouria 2366 IRI 0 – 1 5 IM Martinovic Sasa 2483 CRO 12
9 31 FM Lovik Lasse Ostebo 2379 NOR 5 ½ – ½ 5 GM Ter-Sahakyan Samvel 2512 ARM 4
10 5 GM Chirila Ioan-Cristian 2510 ROU 5 ½ – ½ 5 Pavlidis Antonios 2364 GRE 37
11 40 FM Demidov Mikhail 2360 RUS 5 ½ – ½ 5 IM Recuero Guerra David 2494 ESP 8
12 9 IM Balog Imre 2491 HUN 5 1 – 0 5 Janev Tihomir 2335 BUL 42
13 25 Baron Tal 2404 ISR 5 ½ – ½ 5 Shreyansh Daklia 2236 IND 56
14 49 Faizulaev Akmal 2303 UZB 5 ½ – ½ 5 Kulakov Viacheslav 2380 RUS 30
15 3 IM Abasov Nijat 2522 AZE 1 – 0 Vastrukhin Oleg 2312 RUS 48
16 46 Kanakaris Georgios 2312 GRE ½ – ½ IM Hovhannisyan Robert 2487 ARM 10
17 50 FM Pavlidis Anastasios 2300 GRE 0 – 1 IM Durarbeyli Vasif 2456 AZE 18
18 23 FM Hansen Eric 2409 CAN ½ – ½ Kaminski Victor 2235 CAN 57
19 51 Yilmazyerli Mert 2295 TUR 1 – 0 FM Shyam Nikhil Ponnusamy 2393 IND 26
20 27 FM Demuth Adrien 2387 FRA 1 – 0 FM Karayev Assylkhan 2275 KAZ 52
21 28 FM Kleijn Christov 2383 NED ½ – ½ De Filomeno Simone 2234 ITA 58
22 34 FM Narmontas Matas 2370 LTU ½ – ½ Binder Michael 2202 AUT 61
23 53 Bebel Arkadiusz 2275 POL 0 – 1 FM Poetsch Hagen 2361 GER 39
24 47 Melnichuk Mikhail 2312 UKR 4 0 – 1 4 FM Bukavshin Ivan 2426 RUS 22
25 54 Ollier Pablo 2259 FRA 4 0 – 1 4 Yaksin Oleg 2406 RUS 24
26 68 Schon Eugene 2171 AUS 4 0 – 1 4 Mazur Stefan 2360 SVK 41
27 44 IM Wageih Kareim 2324 EGY 4 1 – 0 4 Larmuseau Maarten 2160 BEL 71
28 45 Pourramezanali Amirreza 2321 IRI 4 ½ – ½ 4 Aguirre Manzo Leopoldo 2148 MEX 74
29 72 Tiraturyan David 2158 ARM 4 ½ – ½ Stankovic Milos 2379 SRB 33
30 35 FM Jorczik Julian 2368 GER ½ – ½ Hanninger Simon 2171 SWE 67
31 38 FM Anton Teodor 2363 ROU 1 – 0 Tasdelen Deniz Murat 2058 TUR 79
32 66 Adair James Robert 2188 ENG 0 – 1 IM Arenas David 2333 COL 43
33 88 Margarido Ricardo Emanuel Torr 1966 POR 0 – 1 Kocheev Aleksandr 2247 BLR 55
34 78 Ulkhanov Azamat 2068 KAZ 1 – 0 Poleshchuk Dmitriy 2234 BLR 59
35 62 Pradeep Kumar Raghu 2202 IND 1 – 0 Janev Pavel 1990 BUL 87
36 63 Plaskan Jure 2197 SLO 0 – 1 Pasko Llambi 0 ALB 102
37 64 Sanchez Maya Simon 2194 COL 1 – 0 Akdag Dara 2189 DEN 65
38 76 Reimanis Ritvars 2112 LAT ½ – ½ Inonu Munci Muhsİn 2002 TUR 85
39 91 Yilmaz Baler 1847 TUR 3 0 – 1 3 Mocanu Sergiu 2169 MDA 69
40 70 FM Biryukov Mikhail 2165 RUS 3 ½ – ½ 3 Wais Abdul Khalid 0 AFG 104
41 93 Eiti Bashir 1813 SYR 3 1 – 0 3 CM Hesham Abdelrahman 2155 EGY 73
42 98 Maxwell Daniel 0 SCO 3 1 – 0 3 Me Kevin 2119 CAN 75
43 96 Davletbakov Saddam 0 KGZ 3 1 – 0 3 Kristinsson Bjarni J 2023 ISL 82
44 90 Norri Roger 1896 FIN 3 0 – 1 3 Ulziibayar Boldbaatar 0 MGL 103
45 95 Bryan-Vissi Mark 0 CYP 0 – 1 Santos Hugo Lima 2041 POR 80
46 81 Rumjantsev Jevgeni 2039 EST ½ – ½ Rasovic Uros 1914 MNE 89
47 84 Hapuarachchi H L M 2019 SRI ½ – ½ Celis Joel Chang 1698 MAC 94
48 100 Oknayan Razmig 0 LIB ½ – ½ 2 Woods Connor 1996 SCO 86
49 101 Oliver Henry Noel 0 RSA 2 0 – 1 2 Jefic Srdan 2105 BIH 77
50 97 Elnaami Hashem A K 0 LBA 0 – 1 Kin Kurt 1839 RSA 92
83 Sartori C Sergio M 2021 PAR 2 1 – – Bye
Rank after round 9
Rank SNo. Name Rtg FED Pts Fide
1 2 GM Salgado Lopez Ivan 2562 ESP 39½
2 1 IM Matlakov Maxim 2575 RUS 7 36
3 11 IM Adhiban Baskaran 2486 IND 7 34½
4 17 IM Rozum Ivan 2458 RUS 7 32½
5 15 IM Yilmaz Mustafa 2468 TUR 36½
6 13 IM Piorun Kacper 2475 POL 36
7 21 IM Rasulov Vugar Ural Oglu 2427 AZE 31
8 14 GM Salem A.R.Saleh 2472 UAE 30
9 32 Arslanov Shamil 2379 RUS 29½
10 19 IM Benidze Davit 2450 GEO 6 35
11 9 IM Balog Imre 2491 HUN 6 32
12 16 IM Krejci Jan 2458 CZE 6 31½
13 12 IM Martinovic Sasa 2483 CRO 6 30
14 20 FM Shukh Nikolay 2438 RUS 35½
15 7 GM Bogner Sebastian 2504 GER 33
16 5 GM Chirila Ioan-Cristian 2510 ROU 30
18 IM Durarbeyli Vasif 2456 AZE 30
30 Kulakov Viacheslav 2380 RUS 30
36 Darini Pouria 2366 IRI 30
20 25 Baron Tal 2404 ISR 29½

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………

51 38 FM Anton Teodor 2363 ROU 24½

final

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s