Sah cu Ceausescu

Aici veti gasi cele mai interesante subiecte ale sportului mintii!Nu ezitati sa intrati in misterioasa si tulburator de frumoasa lume a sahului! Sa aveti in fiecare zi pofta de viata si de sah!

Mangalia: Cleopatra Mamaia castiga Campionatul Judetean pe echipe al Constantei pe 2009

Posted by ceausescuiulian pe noiembrie 21, 2009

Rank table

Rk. SNo Team Games + = TB1 TB2 TB3
1 5 C.S. Cleopatra-Mamaia 5 4 1 0 9 13,5 0
2 6 C.S. Sissa Constanta 5 4 0 1 8 14,5 0
3 2 C.S.F.C. Callatis Mangalia 5 3 1 1 7 13,0 0
4 1 C.S. Congaz Constanta 5 2 0 3 4 10,5 0
5 4 C.S. Victoria Techirghiol 5 1 0 4 2 6,5 0
6 3 C.S.S. Palatul Copiilor Constanta 5 0 0 5 0 2,0 0

Ranking crosstable

Rk. Team 1 2 3 4 5 6 TB1 TB2 TB3
1 C.S. Cleopatra-Mamaia * 2 3 9 13,5 0
2 C.S. Sissa Constanta * 4 3 8 14,5 0
3 C.S.F.C. Callatis Mangalia 2 * 3 4 7 13,0 0
4 C.S. Congaz Constanta ½ * 3 4 4 10,5 0
5 C.S. Victoria Techirghiol ½ 0 1 1 * 4 2 6,5 0
6 C.S.S. Palatul Copiilor Constanta 1 1 0 0 0 * 0 2,0 0

Annotation:

Team-Composition without round-results

1. C.S. Congaz Constanta (RtgAvg:1063 / TB1: 4 / TB2: 10,5)
Bo. Name Rtg FED Pts. Games
1 I Radulescu Vlad-Alexandru 761 ROU 3,0 5,0
2 I Burlacu Valentin-Sebastian 692 ROU 1,5 5,0
3 I Graur Andrei-Alexandru 692 ROU 2,5 5,0
4 I Radu Adrian-Costin 482 ROU 3,5 5,0
2. C.S.F.C. Callatis Mangalia (RtgAvg:1188 / TB1: 7 / TB2: 13)
Bo. Name Rtg FED Pts. Games
1 CM Mihailov Iulian 1033 ROU 0,5 3,0
2 I Ciubotariu Maricel 918 ROU 3,5 4,0
4 CM Olarasu Ioana 788 ROU 2,0 5,0
5 I Capraru Roxana-Elena 650 ROU 3,0 4,0
6 I Covaci Mihai-Florin 704 ROU 1,0 1,0
7 II Savulescu Andrei-Sebastian 536 ROU 1,0 1,0
8 I Copilu Codruta-Alexa 512 ROU 2,0 2,0
9 II Iacob Victoria 463 ROU 0,0 0,0
3. C.S.S. Palatul Copiilor Constanta (RtgAvg:996 / TB1: 0 / TB2: 2)
Bo. Name Rtg FED Pts. Games
1 II Chespi Fettah-Erben 605 ROU 0,0 5,0
2 II Ursu Razvan-Mihai 580 ROU 0,5 5,0
3 II Chespi Faysal-Eldin 558 ROU 1,5 5,0
4 III Panainte Andreea-Bianca 424 ROU 0,0 5,0
4. C.S. Victoria Techirghiol (RtgAvg:960 / TB1: 2 / TB2: 6,5)
Bo. Name Rtg FED Pts. Games
1 II Enache Daniel 597 ROU 1,0 5,0
2 III Dragulin Andrei 441 ROU 3,5 5,0
3 Bica Florentin-Iulian 401 ROU 1,0 5,0
4 Zaharia Alexandru-Cristinel 408 ROU 1,0 5,0
5. C.S. Cleopatra-Mamaia (RtgAvg:1254 / TB1: 9 / TB2: 13,5)
Bo. Name Rtg FED Pts. Games
1 Spulber Cicirone 1312 ROU 3,5 4,0
2 I Nanu Florentin-Gabriel 895 ROU 2,5 5,0
3 I Panainte Daniel-Iulian 902 ROU 5,0 5,0
4 I Dumitrescu Alexandru 789 ROU 1,5 3,0
5 II Dobre Mihai-Adrian 568 ROU 1,0 3,0
6. C.S. Sissa Constanta (RtgAvg:1857 / TB1: 8 / TB2: 14,5)
Bo. Name Rtg FED Pts. Games
1 Kutnik Alexandru-Francisc 2225 ROU 3,5 5,0
2 Zaim Marian 2195 ROU 3,5 5,0
3 CM Damian Pavel 997 ROU 2,5 4,0
4 Ariton Raul-Meier 1608 ROU 4,0 5,0
5 I Rusa Antonio 887 ROU 1,0 1,0

Team-Pairings of all rounds

Round 1
No. Team Team Res. : Res.
1 C.S. Cleopatra-Mamaia C.S. Sissa Constanta :
2 C.S. Congaz Constanta C.S. Victoria Techirghiol 3 : 1
3 C.S.S. Palatul Copiilor Constanta C.S.F.C. Callatis Mangalia 0 : 4
Round 2
No. Team Team Res. : Res.
1 C.S. Sissa Constanta C.S.F.C. Callatis Mangalia :
2 C.S. Victoria Techirghiol C.S.S. Palatul Copiilor Constanta 4 : 0
3 C.S. Cleopatra-Mamaia C.S. Congaz Constanta :
Round 3
No. Team Team Res. : Res.
1 C.S. Congaz Constanta C.S. Sissa Constanta ½ :
2 C.S.S. Palatul Copiilor Constanta C.S. Cleopatra-Mamaia 1 : 3
3 C.S.F.C. Callatis Mangalia C.S. Victoria Techirghiol 3 : 1
Round 4
No. Team Team Res. : Res.
1 C.S. Sissa Constanta C.S. Victoria Techirghiol 4 : 0
2 C.S. Cleopatra-Mamaia C.S.F.C. Callatis Mangalia 2 : 2
3 C.S. Congaz Constanta C.S.S. Palatul Copiilor Constanta 4 : 0
Round 5
No. Team Team Res. : Res.
1 C.S.S. Palatul Copiilor Constanta C.S. Sissa Constanta 1 : 3
2 C.S.F.C. Callatis Mangalia C.S. Congaz Constanta :
3 C.S. Victoria Techirghiol C.S. Cleopatra-Mamaia ½ :

Board Pairings

Round 1
Bo. 5 C.S. Cleopatra-Mamaia Rtg 6 C.S. Sissa Constanta Rtg 2½:1½
1.1 Spulber Cicirone 1312 Kutnik Alexandru-Francisc 2225 1 – 0
1.2 I Nanu Florentin-Gabriel 895 Zaim Marian 2195 ½ – ½
1.3 I Panainte Daniel-Iulian 902 CM Damian Pavel 997 1 – 0
1.4 II Dobre Mihai-Adrian 568 Ariton Raul-Meier 1608 0 – 1
Bo. 1 C.S. Congaz Constanta Rtg 4 C.S. Victoria Techirghiol Rtg 3 : 1
2.1 I Radulescu Vlad-Alexandru 761 II Enache Daniel 597 1 – 0
2.2 I Burlacu Valentin-Sebastian 692 III Dragulin Andrei 441 0 – 1
2.3 I Graur Andrei-Alexandru 692 Bica Florentin-Iulian 401 1 – 0
2.4 I Radu Adrian-Costin 482 Zaharia Alexandru-Cristinel 408 1 – 0
Bo. 3 C.S.S. Palatul Copiilor Constanta Rtg 2 C.S.F.C. Callatis Mangalia Rtg 0 : 4
3.1 II Chespi Fettah-Erben 605 CM Olarasu Ioana 788 0 – 1
3.2 II Ursu Razvan-Mihai 580 I Capraru Roxana-Elena 650 0 – 1
3.3 II Chespi Faysal-Eldin 558 I Covaci Mihai-Florin 704 0 – 1
3.4 III Panainte Andreea-Bianca 424 I Copilu Codruta-Alexa 512 0 – 1

Board Pairings

Round 2
Bo. 6 C.S. Sissa Constanta Rtg 2 C.S.F.C. Callatis Mangalia Rtg 2½:1½
1.1 Kutnik Alexandru-Francisc 2225 CM Mihailov Iulian 1033 1 – 0
1.2 Zaim Marian 2195 I Ciubotariu Maricel 918 ½ – ½
1.3 CM Damian Pavel 997 CM Olarasu Ioana 788 ½ – ½
1.4 Ariton Raul-Meier 1608 I Capraru Roxana-Elena 650 ½ – ½
Bo. 4 C.S. Victoria Techirghiol Rtg 3 C.S.S. Palatul Copiilor Constanta Rtg 4 : 0
2.1 II Enache Daniel 597 II Chespi Fettah-Erben 605 1 – 0
2.2 III Dragulin Andrei 441 II Ursu Razvan-Mihai 580 1 – 0
2.3 Bica Florentin-Iulian 401 II Chespi Faysal-Eldin 558 1 – 0
2.4 Zaharia Alexandru-Cristinel 408 III Panainte Andreea-Bianca 424 1 – 0
Bo. 5 C.S. Cleopatra-Mamaia Rtg 1 C.S. Congaz Constanta Rtg 2½:1½
3.1 Spulber Cicirone 1312 I Radulescu Vlad-Alexandru 761 1 – 0
3.2 I Nanu Florentin-Gabriel 895 I Burlacu Valentin-Sebastian 692 ½ – ½
3.3 I Panainte Daniel-Iulian 902 I Graur Andrei-Alexandru 692 1 – 0
3.4 II Dobre Mihai-Adrian 568 I Radu Adrian-Costin 482 0 – 1

Board Pairings

Round 3
Bo. 1 C.S. Congaz Constanta Rtg 6 C.S. Sissa Constanta Rtg ½ :3½
1.1 I Radulescu Vlad-Alexandru 761 Kutnik Alexandru-Francisc 2225 0 – 1
1.2 I Burlacu Valentin-Sebastian 692 Zaim Marian 2195 0 – 1
1.3 I Graur Andrei-Alexandru 692 CM Damian Pavel 997 0 – 1
1.4 I Radu Adrian-Costin 482 Ariton Raul-Meier 1608 ½ – ½
Bo. 3 C.S.S. Palatul Copiilor Constanta Rtg 5 C.S. Cleopatra-Mamaia Rtg 1 : 3
2.1 II Chespi Fettah-Erben 605 I Nanu Florentin-Gabriel 895 0 – 1
2.2 II Ursu Razvan-Mihai 580 I Panainte Daniel-Iulian 902 0 – 1
2.3 II Chespi Faysal-Eldin 558 I Dumitrescu Alexandru 789 1 – 0
2.4 III Panainte Andreea-Bianca 424 II Dobre Mihai-Adrian 568 0 – 1
Bo. 2 C.S.F.C. Callatis Mangalia Rtg 4 C.S. Victoria Techirghiol Rtg 3 : 1
3.1 I Ciubotariu Maricel 918 II Enache Daniel 597 1 – 0
3.2 CM Olarasu Ioana 788 III Dragulin Andrei 441 0 – 1
3.3 II Savulescu Andrei-Sebastian 536 Bica Florentin-Iulian 401 1 – 0
3.4 I Copilu Codruta-Alexa 512 Zaharia Alexandru-Cristinel 408 1 – 0

Board Pairings

Round 4
Bo. 6 C.S. Sissa Constanta Rtg 4 C.S. Victoria Techirghiol Rtg 4 : 0
1.1 Kutnik Alexandru-Francisc 2225 II Enache Daniel 597 1 – 0
1.2 Zaim Marian 2195 III Dragulin Andrei 441 1 – 0
1.3 CM Damian Pavel 997 Bica Florentin-Iulian 401 1 – 0
1.4 Ariton Raul-Meier 1608 Zaharia Alexandru-Cristinel 408 1 – 0
Bo. 5 C.S. Cleopatra-Mamaia Rtg 2 C.S.F.C. Callatis Mangalia Rtg 2 : 2
2.1 Spulber Cicirone 1312 CM Mihailov Iulian 1033 ½ – ½
2.2 I Nanu Florentin-Gabriel 895 I Ciubotariu Maricel 918 0 – 1
2.3 I Panainte Daniel-Iulian 902 CM Olarasu Ioana 788 1 – 0
2.4 I Dumitrescu Alexandru 789 I Capraru Roxana-Elena 650 ½ – ½
Bo. 1 C.S. Congaz Constanta Rtg 3 C.S.S. Palatul Copiilor Constanta Rtg 4 : 0
3.1 I Radulescu Vlad-Alexandru 761 II Chespi Fettah-Erben 605 1 – 0
3.2 I Burlacu Valentin-Sebastian 692 II Ursu Razvan-Mihai 580 1 – 0
3.3 I Graur Andrei-Alexandru 692 II Chespi Faysal-Eldin 558 1 – 0
3.4 I Radu Adrian-Costin 482 III Panainte Andreea-Bianca 424 1 – 0

Board Pairings

Round 5
Bo. 3 C.S.S. Palatul Copiilor Constanta Rtg 6 C.S. Sissa Constanta Rtg 1 : 3
1.1 II Chespi Faysal-Eldin 558 Kutnik Alexandru-Francisc 2225 ½ – ½
1.2 II Ursu Razvan-Mihai 580 Zaim Marian 2195 ½ – ½
1.3 II Chespi Fettah-Erben 605 Ariton Raul-Meier 1608 0 – 1
1.4 III Panainte Andreea-Bianca 424 I Rusa Antonio 887 0 – 1
Bo. 2 C.S.F.C. Callatis Mangalia Rtg 1 C.S. Congaz Constanta Rtg 2½:1½
2.1 CM Mihailov Iulian 1033 I Radulescu Vlad-Alexandru 761 0 – 1
2.2 I Ciubotariu Maricel 918 I Burlacu Valentin-Sebastian 692 1 – 0
2.3 CM Olarasu Ioana 788 I Graur Andrei-Alexandru 692 ½ – ½
2.4 I Capraru Roxana-Elena 650 I Radu Adrian-Costin 482 1 – 0
Bo. 4 C.S. Victoria Techirghiol Rtg 5 C.S. Cleopatra-Mamaia Rtg ½ :3½
3.1 II Enache Daniel 597 Spulber Cicirone 1312 0 – 1
3.2 III Dragulin Andrei 441 I Nanu Florentin-Gabriel 895 ½ – ½
3.3 Bica Florentin-Iulian 401 I Panainte Daniel-Iulian 902 0 – 1
3.4 Zaharia Alexandru-Cristinel 408 I Dumitrescu Alexandru 789 0 – 1

final

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s