Sah cu Ceausescu

Aici veti gasi cele mai interesante subiecte ale sportului mintii!Nu ezitati sa intrati in misterioasa si tulburator de frumoasa lume a sahului! Sa aveti in fiecare zi pofta de viata si de sah!

Olimpiada de Sah 2012, Istanbul. Rezultate runda 10. Clasamente. Perechi runda 11.

Posted by dan bujor on September 7, 2012

Board Pairings – Open

Round 10 on 2012/09/07 at 15:00
Bo. 6

China (CHN)

Rtg 5

United States Of America (USA)

Rtg 2½:1½
1.1 GM Wang, Hao 2726 GM Nakamura, Hikaru 2778 ½ – ½
1.2 GM Wang, Yue 2685 GM Kamsky, Gata 2746 ½ – ½
1.3 GM Ding, Liren 2695 GM Onishuk, Alexander 2666 1 – 0
1.4 GM Bu, Xiangzhi 2670 GM Akobian, Varuzhan 2617 ½ – ½
Bo. 29

Argentina (ARG)

Rtg 1

Russia (RUS)

Rtg 1½:2½
2.1 GM Peralta, Fernando 2606 GM Grischuk, Alexander 2763 ½ – ½
2.2 GM Flores, Diego 2589 GM Karjakin, Sergey 2785 0 – 1
2.3 GM Felgaer, Ruben 2570 GM Tomashevsky, Evgeny 2730 ½ – ½
2.4 GM Mareco, Sandro 2589 GM Jakovenko, Dmitry 2722 ½ – ½
Bo. 9

Netherlands (NED)

Rtg 3

Armenia (ARM)

Rtg 1 : 3
3.1 GM Giri, Anish 2711 GM Aronian, Levon 2816 0 – 1
3.2 GM Van Wely, Loek 2691 GM Movsesian, Sergei 2698 ½ – ½
3.3 GM Sokolov, Ivan 2696 GM Akopian, Vladimir 2687 0 – 1
3.4 GM Smeets, Jan 2608 GM Sargissian, Gabriel 2693 ½ – ½
Bo. 7

Azerbaijan (AZE)

Rtg 2

Ukraine (UKR)

Rtg 1½:2½
4.1 GM Radjabov, Teimour 2788 GM Ivanchuk, Vassily 2769 ½ – ½
4.2 GM Safarli, Eltaj 2620 GM Ponomariov, Ruslan 2734 0 – 1
4.3 GM Mamedyarov, Shakhriyar 2729 GM Volokitin, Andrei 2709 ½ – ½
4.4 GM Mamedov, Rauf 2634 GM Moiseyenko, Aleksandr 2706 ½ – ½
Bo. 17

Czech Republic (CZE)

Rtg 16

Poland (POL)

Rtg 1 : 3
5.1 GM Laznicka, Viktor 2683 GM Wojtaszek, Radoslaw 2717 0 – 1
5.2 GM Navara, David 2691 GM Socko, Bartosz 2635 1 – 0
5.3 GM Hracek, Zbynek 2619 GM Swiercz, Dariusz 2594 0 – 1
5.4 GM Babula, Vlastimil 2595 GM Macieja, Bartlomiej 2594 0 – 1
Bo. 39

Denmark (DEN)

Rtg 4

Hungary (HUN)

Rtg 0 : 4
6.1 GM Hansen, Sune Berg 2577 GM Leko, Peter 2737 0 – 1
6.2 GM Aagaard, Jacob 2517 GM Almasi, Zoltan 2713 0 – 1
6.3 GM Rasmussen, Allan Stig 2496 GM Polgar, Judit 2698 0 – 1
6.4 IM Glud, Jakob Vang 2498 GM Berkes, Ferenc 2685 0 – 1
Bo. 32

Belarus (BLR)

Rtg 14

Germany (GER)

Rtg 1½:2½
7.1 GM Zhigalko, Sergei 2667 GM Naiditsch, Arkadij 2712 ½ – ½
7.2 GM Zhigalko, Andrey 2582 GM Meier, Georg 2648 ½ – ½
7.3 GM Teterev, Vitaly 2528 GM Fridman, Daniel 2653 ½ – ½
7.4 GM Stupak, Kirill 2523 GM Gustafsson, Jan 2610 0 – 1
Bo. 35

Philippines (PHI)

Rtg 27

Vietnam (VIE)

Rtg 2 : 2
8.1 GM So, Wesley 2652 GM Le, Quang Liem 2693 ½ – ½
8.2 GM Barbosa, Oliver 2554 GM Nguyen, Ngoc Truong Son 2639 ½ – ½
8.3 GM Torre, Eugene 2469 IM Nguyen, Van Huy 2506 ½ – ½
8.4 GM Paragua, Mark 2508 IM Nguyen, Doc Hoa 2505 ½ – ½
Bo. 13

India (IND)

Rtg 15

Cuba (CUB)

Rtg 2 : 2
9.1 GM Sasikiran, Krishnan 2707 GM Dominguez Perez, Leinier 2725 0 – 1
9.2 GM Harikrishna, Pentala 2685 GM Bruzon Batista, Lazaro 2711 0 – 1
9.3 GM Negi, Parimarjan 2664 GM Quesada Perez, Yuniesky 2626 1 – 0
9.4 GM Gupta, Abhijeet 2637 IM Bacallao Alonso, Yusnel 2583 1 – 0
Bo. 12

Israel (ISR)

Rtg 26

Georgia (GEO)

Rtg 2 : 2
10.1 GM Gelfand, Boris 2738 GM Mchedlishvili, Mikheil 2659 ½ – ½
10.2 GM Rodshtein, Maxim 2642 GM Gagunashvili, Merab 2578 ½ – ½
10.3 GM Postny, Evgeny 2638 GM Pantsulaia, Levan 2575 1 – 0
10.4 GM Avrukh, Boris 2605 GM Shanava, Konstantine 2569 0 – 1
Bo. 33

Uzbekistan (UZB)

Rtg 10

Bulgaria (BUL)

Rtg 3 : 1
11.1 GM Kasimdzhanov, Rustam 2684 GM Topalov, Veselin 2752 1 – 0
11.2 GM Dzhumaev, Marat 2499 GM Cheparinov, Ivan 2681 ½ – ½
11.3 IM Kvon, Andrey 2492 GM Delchev, Alexander 2596 ½ – ½
11.4 IM Khamrakulov, Djurabek 2454 GM Nikolov, Momchil 2563 1 – 0
Bo. 25

Romania (ROU)

Rtg 8

France (FRA)

Rtg 2½:1½
12.1 GM Lupulescu, Constantin 2614 GM Vachier-Lagrave, Maxime 2686 ½ – ½
12.2 GM Parligras, Mircea-Emilian 2618 GM Fressinet, Laurent 2714 1 – 0
12.3 GM Vajda, Levente 2612 GM Edouard, Romain 2652 1 – 0
12.4 GM Nevednichy, Vladislav 2554 GM Tkachiev, Vladislav 2644 0 – 1
Bo. 21

Greece (GRE)

Rtg 18

Spain (ESP)

Rtg 2 : 2
13.1 GM Papaioannou, Ioannis 2606 GM Vallejo Pons, Francisco 2697 ½ – ½
13.2 GM Banikas, Christodoulos 2623 GM Illescas Cordoba, Miguel 2601 ½ – ½
13.3 GM Kotronias, Vasilios 2589 GM Korneev, Oleg 2581 ½ – ½
13.4 GM Halkias, Stelios 2574 GM Perez Candelario, Manuel 2575 ½ – ½
Bo. 28

Slovenia (SLO)

Rtg 19

Croatia (CRO)

Rtg 2½:1½
14.1 GM Lenic, Luka 2640 GM Saric, Ivan 2638 ½ – ½
14.2 GM Beliavsky, Alexander 2609 GM Palac, Mladen 2599 ½ – ½
14.3 GM Borisek, Jure 2554 GM Brkic, Ante 2587 1 – 0
14.4 GM Skoberne, Jure 2552 GM Kozul, Zdenko 2616 ½ – ½
Bo. 58

Venezuela (VEN)

Rtg 23

Moldova (MDA)

Rtg 2 : 2
15.1 GM Iturrizaga, Eduardo 2627 GM Bologan, Viktor 2734 1 – 0
15.2 IM Prasca Sosa, Rafael 2415 GM Iordachescu, Viorel 2645 1 – 0
15.3 FM Ynojosa, Felix Jose 2374 GM Svetushkin, Dmitry 2569 0 – 1
15.4 IM Ostos, Julio 2345 IM Vedmediuc, Serghei 2468 0 – 1
Bo. 20

Serbia (SRB)

Rtg 43

Switzerland (SUI)

Rtg 2½:1½
16.1 GM Ivanisevic, Ivan 2645 GM Pelletier, Yannick 2595 ½ – ½
16.2 GM Markus, Robert 2599 GM Gallagher, Joseph G. 2513 ½ – ½
16.3 GM Sedlak, Nikola 2549 IM Kurmann, Oliver 2469 1 – 0
16.4 GM Popovic, Dusan 2579 IM Hug, Werner 2469 ½ – ½
Bo. 11

England (ENG)

Rtg 70

Uruguay (URU)

Rtg 4 : 0
17.1 GM Adams, Michael 2722 GM Rodriguez, Andres 2536 1 – 0
17.2 GM Jones, Gawain 2653 IM Crosa, Martin 2344 1 – 0
17.3 GM Howell, David 2635 IM Roselli, Bernardo 2420 1 – 0
17.4 GM Pert, Nicholas 2555 Ulaneo, Nicolas 2181 1 – 0
Bo. 24

Brazil (BRA)

Rtg 38

Mexico (MEX)

Rtg 3 : 1
18.1 GM Leitao, Rafael 2623 GM Leon Hoyos, Manuel 2579 1 – 0
18.2 GM Vescovi, Giovanni 2617 GM Gonzalez Zamora, Juan Carlos 2553 0 – 1
18.3 GM Milos, Gilberto 2593 GM Gonzales Garcia, Jose 2532 1 – 0
18.4 GM Mekhitarian, Krikor Sevag 2511 IM Ibarra Chami, Luis Fernando 2481 1 – 0
Bo. 49

FYROM (MKD)

Rtg 42

Slovakia (SVK)

Rtg 1½:2½
19.1 GM Georgiev, Vladimir 2566 GM Ftacnik, Lubomir 2532 ½ – ½
19.2 GM Nedev, Trajko 2494 GM Petrik, Tomas 2529 0 – 1
19.3 GM Bogdanovski, Vlatko 2448 GM Michalik, Peter 2508 ½ – ½
19.4 IM Kizov, Atanas 2418 IM Jurcik, Marian 2486 ½ – ½
Bo. 22

Italy (ITA)

Rtg 54

Norway (NOR)

Rtg 2½:1½
20.1 GM Caruana, Fabiano 2773 IM Elsness, Frode 2498 1 – 0
20.2 GM Godena, Michele 2516 IM Urkedal, Frode 2473 1 – 0
20.3 GM Brunello, Sabino 2586 IM Bae, Torstein 2420 ½ – ½
20.4 GM Vocaturo, Daniele 2542 FM Moen, Andreas 2348 0 – 1
Bo. 53

Canada (CAN)

Rtg 34

Sweden (SWE)

Rtg 1½:2½
21.1 IM Gerzhoy, Leonid 2448 GM Grandelius, Nils 2562 0 – 1
21.2 IM Noritsyn, Nikolay 2472 GM Tikkanen, Hans 2570 ½ – ½
21.3 IM Hansen, Eric 2472 GM Berg, Emanuel 2576 ½ – ½
21.4 IM Porper, Edward 2418 IM Smith, Axel 2503 ½ – ½
Bo. 50

Bosnia & Herzegovina (BIH)

Rtg 36

Austria (AUT)

Rtg 2 : 2
22.1 GM Kurajica, Bojan 2551 GM Ragger, Markus 2670 ½ – ½
22.2 IM Stojanovic, Dalibor 2495 GM Kindermann, Stefan 2498 ½ – ½
22.3 IM Tomic, Bosko 2423 GM Shengelia, David 2545 ½ – ½
22.4 IM Kadric, Denis 2418 IM Novkovic, Milan 2400 ½ – ½
Bo. 60

Tajikistan (TJK)

Rtg 71

Peru (PER)

Rtg 2 : 2
23.1 GM Amonatov, Farrukh 2610 GM Cori, Jorge Moises 2487 1 – 0
23.2 Khusenkhojaev, Muhammad 2378 FM Vera Siguenas, Deivi 2359 0 – 1
23.3 FM Djuraev, Sokhib 2354 FM Leiva, Giuseppe 2283 0 – 1
23.4 Yunusov, Ilhom 2190 FM Pacheco, Marco 2383 1 – 0
Bo. 61

Australia (AUS)

Rtg 55

Singapore (SIN)

Rtg 3 : 1
24.1 GM Smerdon, David 2507 GM Zhang, Zhong 2595 0 – 1
24.2 IM Ly, Moulthun 2397 IM Li, Ruofan 2419 1 – 0
24.3 IM Solomon, Stephen 2378 IM Shanmugam, Ravindran 2406 1 – 0
24.4 FM Illingworth, Max 2360 IM Fernandez, Daniel Howard 2370 1 – 0
Bo. 45

Iran (IRI)

Rtg 44

Montenegro (MNE)

Rtg 2½:1½
25.1 GM Ghaem Maghami, Ehsan 2579 GM Djukic, Nikola 2523 ½ – ½
25.2 IM Darini, Pouria 2503 GM Blagojevic, Dragisa 2510 1 – 0
25.3 IM Idani, Pouya 2477 GM Kosic, Dragan 2526 1 – 0
25.4 GM Golizadeh, Asghar 2472 IM Kalezic, Blazo 2438 0 – 1
Bo. 73

South Africa (RSA)

Rtg 80

Bolivia (BOL)

Rtg 2½:1½
26.1 IM Solomon, Kenneth 2414 GM Zambrana, Osvaldo R 2471 ½ – ½
26.2 IM Kobese, Watu 2363 FM Gemy, Jose Daniel 2345 ½ – ½
26.3 FM Steel, Henry 2397 IM Cueto, Jonny 2282 1 – 0
26.4 IM Mabusela, Johannes Manyedi 2306 CM Ferrufino, Boris 2171 ½ – ½
Bo. 30

Latvia (LAT)

Rtg 78

Dominican Republic (DOM)

Rtg 4 : 0
27.1 GM Shirov, Alexei 2706 IM Munoz Santana, Jose Lisandro 2428 1 – 0
27.2 GM Miezis, Normunds 2580 IM Pinal, Nelson 2322 1 – 0
27.3 GM Neiksans, Arturs 2537 FM Puntier, William 2312 1 – 0
27.4 GM Starostits, Ilmars 2494 FM Flaquer, Luis Maria 2297 1 – 0
Bo. 57

Turkmenistan (TKM)

Rtg 37

Egypt (EGY)

Rtg 2½:1½
28.1 GM Amanov, Mesgen 2516 GM Amin, Bassem 2643 ½ – ½
28.2 IM Annaberdiev, Meilis 2437 IM Ezat, Mohamed 2453 1 – 0
28.3 FM Atabayev, Maksat 2402 IM Labib, Ibrahim Hasan 2429 1 – 0
28.4 FM Atabayev, Yusup 2411 IM Abdel Razik, Khaled 2448 0 – 1
Bo. 108

Uganda (UGA)

Rtg 46

Chile (CHI)

Rtg 1½:2½
29.1 Ssegwanyi, Arthur 2178 GM Morovic Fernandez, Ivan 2575 0 – 1
29.2 CM Kawuma, Patrick 2209 GM Vasquez Schroeder, Rodrigo 2533 0 – 1
29.3 Wanyama, Harold 2159 FM Salinas Herrera, Pablo 2417 1 – 0
29.4 FM Emojong, Elijah 2147 IM Valdes Escobar, Alvaro 2402 ½ – ½
Bo. 64

Portugal (POR)

Rtg 41

Belgium (BEL)

Rtg 2½:1½
30.1 GM Galego, Luis 2495 GM Dgebuadze, Alexandre 2556 1 – 0
30.2 GM Fernandes, Antonio 2395 GM Winants, Luc 2543 0 – 1
30.3 IM Pereira, Ruben 2417 IM Ringoir, Tanguy 2448 ½ – ½
30.4 FM Ferreira, Jorge 2338 IM Hautot, Stephane 2375 1 – 0
Bo. 47

Colombia (COL)

Rtg 72

Turkey 2016 (TUR16)

Rtg 1½:2½
31.1 GM Cuartas, Jaime Alexander 2521 IM Firat, Burak 2423 ½ – ½
31.2 GM Zapata, Alonso 2481 FM Ali Marandi, Cemil Can 2362 ½ – ½
31.3 IM Escobar Forero, Alder 2493 FM Sanal, Vahap 2387 ½ – ½
31.4 GM Barrientos, Sergio Esneider 2500 FM Dastan, Muhammed Batuhan 2317 0 – 1
Bo. 48

Bangladesh (BAN)

Rtg 109

Thailand (THA)

Rtg 3½: ½
32.1 GM Rahman, Ziaur 2516 Kulpruethanon, Thanadon 2068 ½ – ½
32.2 GM Abdulla, Al Rakib 2514 Kananub, Warot 2139 1 – 0
32.3 GM Hossain, Enamul 2480 Kongsee, Uaychai 2273 1 – 0
32.4 GM Murshed, Niaz 2462 Chirananthavat, Theemathas 0 1 – 0
Bo. 31

Turkey (TUR)

Rtg 112

Estonia (EST)

Rtg 2½:1½
33.1 GM Solak, Dragan 2599 Vorobjov, Pavel 2156 ½ – ½
33.2 GM Ipatov, Alexander 2577 Kukk, Sander 2173 0 – 1
33.3 IM Yilmaz, Mustafa 2543 Ezov, Roman 2185 1 – 0
33.4 GM Can, Emre 2435 Ladva, Ottomar 2153 1 – 0
Bo. 102

Syria (SYR)

Rtg 40

Kazakhstan (KAZ)

Rtg ½ :3½
34.1 Elbaba, Ezat 2172 GM Jumabayev, Rinat 2525 0 – 1
34.2 FM Al-Tarbosh, Ward 2271 GM Ismagambetov, Anuar 2471 ½ – ½
34.3 Hammoudi, Ali 2155 GM Kostenko, Petr 2494 0 – 1
34.4 Azam, Zeno 2187 IM Kuderinov, Kirill 2484 0 – 1
Bo. 84

Luxembourg (LUX)

Rtg 51

Iceland (ISL)

Rtg 0 : 4
35.1 IM Wiedenkeller, Michael 2475 GM Stefansson, Hannes 2515 0 – 1
35.2 Serban, Vlad 2280 GM Danielsen, Henrik 2511 0 – 1
35.3 FM Wagener, Claude 2261 IM Gretarsson, Hjorvar Steinn 2506 0 – 1
35.4 Jeitz, Christian 2212 GM Thorhallsson, Throstur 2426 0 – 1
Bo. 68

Indonesia (INA)

Rtg 52

Finland (FIN)

Rtg 1½:2½
36.1 GM Megaranto, Susanto 2529 GM Nyback, Tomi 2638 ½ – ½
36.2 IM Halay, Taufik 2361 IM Karttunen, Mika 2448 0 – 1
36.3 CM Firmansyah, Farid 2318 IM Agopov, Mikael 2429 0 – 1
36.4 CM Muhammad, Luthfi Ali 2078 FM Ebeling, Daniel 2350 1 – 0
Bo. 79

Iraq (IRQ)

Rtg 56

Mongolia (MGL)

Rtg 0 : 4
37.1 FM Ahmed, Ali Layth 2360 IM Gundavaa, Bayarsaikhan 2519 0 – 1
37.2 IM Al-Ali, Hussein 2329 GM Sharavdorj, Dashzegve 2446 0 – 1
37.3 FM Salih, Akar Ali 2282 GM Batchuluun, Tsegmed 2493 0 – 1
37.4 CM Ismael, Namir 2189 FM Munkhgal, Gombosuren 2394 0 – 1
Bo. 63

Paraguay (PAR)

Rtg 99

Guatemala (GUA)

Rtg 3 : 1
38.1 GM Bachmann, Axel 2533 FM Quinonez Centeno, Carlos David 2293 1 – 0
38.2 GM Cubas, Jose Ferrando 2507 IM Juarez Flores, Carlos 2349 1 – 0
38.3 FM Latorre, Manuel 2303 Garcia, Douglas 2180 ½ – ½
38.4 FM Vazquez, Guillermo 2323 Giron, David 2025 ½ – ½
Bo. 101

Algeria (ALG)

Rtg 85

Zimbabwe (ZIM)

Rtg 2½:1½
39.1 IM Haddouche, Mohamed 2429 IM Gwaze, Robert 2454 1 – 0
39.2 CM Oussedik, Mahfoud 2242 IM Mandiza, Farai 2390 0 – 1
39.3 FM Nassr, Ali 2030 FM Makoto, Rodwell 2139 ½ – ½
39.4 Medjkouh, Said 2081 Moyo, Dion James 2210 1 – 0
Bo. 59

Ecuador (ECU)

Rtg 76

United Arab Emirates (UAE)

Rtg 1½:2½
40.1 GM Matamoros, Carlos 2548 GM Salem, Saleh A.R. 2546 ½ – ½
40.2 FM Guerra Tulcan, Lenin 2424 IM Omar, Noaman 2322 0 – 1
40.3 IM Macias Murillo, Bryan 2365 CM Faisal, Abdalla 2245 ½ – ½
40.4 Munoz Sanchez, Jhon 2262 FM Khoori, Ibrahim Mohamed 2228 ½ – ½
Bo. 96

Puerto Rico (PUR)

Rtg 81

Kyrgyzstan (KGZ)

Rtg 2 : 2
41.1 FM Machin Rivera, Mark 2323 Shukuraliev, Algis 2360 1 – 0
41.2 FM Vazquez Reyes, Raul 2251 Maznitsin, Andrei 2283 ½ – ½
41.3 FM Almedina Ortiz, Edgardo J. 2247 FM Abdyjapar, Asyl 2365 ½ – ½
41.4 FM Berrios Echevarria, Gabriel 2221 Takyrbashev, Bolot 2195 0 – 1
Bo. 75

ICSC (ICSC)

Rtg 74

Faroe Islands (FAI)

Rtg 2 : 2
42.1 GM Gruenfeld, Yehuda 2434 IM Ziska, Helgi Dam 2469 ½ – ½
42.2 IM Orsag, Milan 2405 IM Nilssen, John Arni 2372 ½ – ½
42.3 Klasan, Vladimir 2342 IM Rodgaard, John 2354 0 – 1
42.4 IM Salov, Sergey 2234 Nielsen, Rogvi Egilstoft 2203 1 – 0
Bo. 117

Sri Lanka (SRI)

Rtg 65

Scotland (SCO)

Rtg 1 : 3
43.1 Edirisinghe, Dulan 2046 GM Mcnab, Colin 2446 0 – 1
43.2 Perera, Withanage 2110 GM Arakhamia-Grant, Ketevan 2421 ½ – ½
43.3 Alahakoon, Isuru Dhananjaya 2060 GM Shaw, John 2424 0 – 1
43.4 Jaysundara, Patthini Kapuge 2027 FM Morrison, Graham 2360 ½ – ½
Bo. 94

Tunisia (TUN)

Rtg 107

Botswana (BOT)

Rtg 2½:1½
44.1 FM Njili, Kamel 2357 CM Oatlhotse, Providence 2267 1 – 0
44.2 Amdouni, Zoubaier 2305 Boikanyo, Cinky 2037 1 – 0
44.3 CM Zaibi, Amir 2214 FM Khetho, Phemelo 2133 0 – 1
44.4 Boudriga, Mohamed Ali 2191 CM Njobvu, Ignatious 2226 ½ – ½
Bo. 62

Albania (ALB)

Rtg 91

New Zealand (NZL)

Rtg 3 : 1
45.1 GM Dervishi, Erald 2538 IM Dive, Russell 2334 1 – 0
45.2 IM Mehmeti, Dritan 2437 FM Croad, Nicolas 2255 1 – 0
45.3 Pasku, Llambi 2231 FM Steadman, Michael 2237 0 – 1
45.4 IM Seitaj, Ilir 2400 Li, Zuhao Luke 2227 1 – 0
Bo. 90

Wales (WLS)

Rtg 69

Ireland (IRL)

Rtg 1½:2½
46.1 IM Jones, Richard 2393 IM Collins, Sam 2459 ½ – ½
46.2 Kett, Tim 2237 IM Astaneh Lopez, Alex 2398 0 – 1
46.3 Dineley, Richard 2259 FM Griffiths, Ryan Rhys 2362 ½ – ½
46.4 Brown, Thomas 2104 FM Mcmahon, Daire 2153 ½ – ½
Bo. 92

Japan (JPN)

Rtg 86

Malaysia (MAS)

Rtg 1 : 3
47.1 FM Kojima, Shinya 2282 IM Mok, Tze-Meng 2354 0 – 1
47.2 CM Nanjo, Ryosuke 2316 IM Lim, Yee Weng 2287 ½ – ½
47.3 FM Watanabe, Akira 2278 Yeoh, Li Tian 2258 ½ – ½
47.4 Averbukh, Alexander 2211 IM Liew, Chee-Meng 2297 0 – 1
Bo. 114

Trinidad & Tobago (TRI)

Rtg 83

Zambia (ZAM)

Rtg ½ :3½
48.1 FM Harper, Ryan 2222 FM Jere, Daniel 2382 0 – 1
48.2 Joseph, Marcus 2206 Chumfwa, Stanley 2347 0 – 1
48.3 Singh, Ravishen 2067 Bwalya, Gillan 2256 0 – 1
48.4 Munro, Allan 2067 Kayonde, Andrew 2180 ½ – ½
Bo. 155

Afghanistan (AFG)

Rtg 97

Myanmar (MYA)

Rtg 1½:2½
49.1 FM Asefi, Zaheeruddeen 0 IM Wynn, Zaw Htun 2398 0 – 1
49.2 Mirzaad, S.Wahabuddin 0 Win, Tun 2174 ½ – ½
49.3 Farazi, Khaiber 0 IM Myo, Naing 2312 1 – 0
49.4 Ahmadi, Zabiullah 0 Aung, Kyaw Moe 2149 0 – 1
Bo. 146

Nigeria (NGR)

Rtg 152

Sudan (SUD)

Rtg 2 : 2
50.1 IM Adu, Oladapo 2227 Abdalsalam, Abubukr 0 1 – 0
50.2 CM Bomo, Kigigha 2046 Elnasri, Mohammed 0 0 – 1
50.3 Oragwu, Chukwunonso 0 Adam, Jamal 0 ½ – ½
50.4 Adesina, Adeyinka 0 FM Yagoub, Rashid 2196 ½ – ½
Bo. 82

Jordan (JOR)

Rtg 113

Libya (LBA)

Rtg 3 : 1
51.1 IM Khader, Sami 2392 Elarbi, Abobker 2259 0 – 1
51.2 FM Samhouri, A. 2373 FM Al-Zayat, Ahmed 1977 1 – 0
51.3 FM Samhouri, Bilal 2244 FM Asabri, Hussien 2211 1 – 0
51.4 FM Mansour, Sameer 2244 Asabri, Hassan 2179 1 – 0
Bo. 100

Pakistan (PAK)

Rtg 129

Hong Kong (HKG)

Rtg 2½:1½
52.1 IM Lodhi, Mahmood 2358 Tsang, Hon Ki 2084 ½ – ½
52.2 Qureshi, Mohammad Anwar 2235 Lee, Bryan Tsz Ho 2016 0 – 1
52.3 Waqar, Ahmad Madni 2062 Qian, Arthas Kun 1983 1 – 0
52.4 Qureshi, Asifur Rehman 0 Scott, Ian 1725 1 – 0
Bo. 110

Panama (PAN)

Rtg 103

Yemen (YEM)

Rtg 2½:1½
53.1 IM Baules, Jorge Luis 2352 IM Al-Zendani, Zendan 2363 0 – 1
53.2 FM Arosemena, Jorge Luis 2092 FM Farag, Yahya 2243 ½ – ½
53.3 CM Valdes, Rances 2139 FM Al-Hadhrani, Hatem 2263 1 – 0
53.4 CM Aizpurua, Patrick 2113 Salman, Saleh 2004 1 – 0
Bo. 77

Costa Rica (CRC)

Rtg 119

Cyprus (CYP)

Rtg 3½: ½
54.1 IM Arias Santana, Mauricio 2326 Melas, Renos 2108 1 – 0
54.2 IM Gonzalez, Bernal 2413 Lazaris, Stelios 1827 1 – 0
54.3 IM Murillo Tsijli, Alexis 2278 Aristotelous, Vassilis 1938 1 – 0
54.4 Alfaro Rojas, Alfonso 2239 Constantinou, Pavlos 2064 ½ – ½
Bo. 124

Nepal (NEP)

Rtg 67

Lithuania (LTU)

Rtg 1½:2½
55.1 FM Hamal, Manish 2118 IM Beinoras, Mindaugas 2346 0 – 1
55.2 Malakar, Prachanda Man 1970 IM Pileckis, Emilis 2443 0 – 1
55.3 CM Shrestha, Keshav 2127 FM Vedrickas, Tautvydas 2344 1 – 0
55.4 Jaiswal, Rupesh 1956 IM Labeckas, Kestutis 2378 ½ – ½
Bo. 136

Maldives (MDV)

Rtg 95

Lebanon (LIB)

Rtg 2 : 2
56.1 Hassan, Mohamed 1790 IM Eid, Fadi 2377 0 – 1
56.2 Fuad, Ahmed 1830 FM Khairallah, Faisal 2308 1 – 0
56.3 Ali, Abdul Rahman 1912 CM Kassis, Antoine 2209 1 – 0
56.4 Ashraf, Ahmed 1784 CM Sakr, Nassim 2171 0 – 1
Bo. 123

Liechtenstein (LIE)

Rtg 105

Jamaica (JAM)

Rtg 1 : 3
57.1 Ferster, Fabian 2144 FM Elliott, Warren 2250 0 – 1
57.2 Kobler, Mario 2099 IM Pitterson, Jomo 2221 0 – 1
57.3 Mannhart, Marcel 2066 Davy, Damion 2101 1 – 0
57.4 Muendle, Kur 1893 Mellace, Andrew 2081 0 – 1
Bo. 106

Angola (ANG)

Rtg 139

Honduras (HON)

Rtg 3½: ½
58.1 Simoes, Joao 2275 Meza Martinez, Alcides Ivan 2187 1 – 0
58.2 Oliveira, Luciano 2208 FM Huguet Mainar, Sergio 2094 ½ – ½
58.3 Miguel, Sergio 0 Bobadilla, Yelso 1874 1 – 0
58.4 Cambando, Jose 2044 Hernandez Reyes, Elvis 0 1 – 0
Bo. 130

Mauritania (MTN)

Rtg 98

Barbados (BAR)

Rtg 0 : 4
59.1 Heiba, Mohamed 1903 FM Del Castilho, Martyn 2260 0 – 1
59.2 Mohamed, Sidi Mbareck 1947 IM Denny, Kevin 2304 0 – 1
59.3 Boydia, Sidi 2024 IM Farley, Terry 2255 0 – 1
59.4 Yahi, Mohamed Salem 1895 FM Warner, Delisle 2204 0 – 1
Bo. 88

Andorra (AND)

Rtg 116

Netherlands Antilles (AHO)

Rtg 2½:1½
60.1 GM De La Riva Aguado, Oscar 2540 Blijstra, Wim 2206 0 – 1
60.2 FM Garcia, Raul 2193 Mensing, Fabio 2088 ½ – ½
60.3 Jose Queralto, Daniel 2133 Izijk, Jimmy 2066 1 – 0
60.4 Fernandez Lopez, Joan Josep 2090 Hodgson, Norman 1824 1 – 0
Bo. 135

Mauritius (MRI)

Rtg 104

Nicaragua (NCA)

Rtg 1½:2½
61.1 FM Phillips, Roy 2257 FM Bravo, William 2291 1 – 0
61.2 CM Li Ying, Patrick 2120 Fonseca Cabrera, Ernesto 2211 ½ – ½
61.3 Seegolam, Pradeep 2041 Madrigal, Mariano 2155 0 – 1
61.4 Koster, Jeroen Louis 0 Ortiz, Marcos 2171 0 – 1
Bo. 120

Suriname (SUR)

Rtg 93

Monaco (MNC)

Rtg 1 : 3
62.1 Sanches, Casanova 2030 GM Efimov, Igor 2416 0 – 1
62.2 FM Gajadin, Dewperkash 2185 Villegas, Pierre 2249 ½ – ½
62.3 Giasi, Viresh 1975 FM Gentilleau, Jean-Philippe 2205 ½ – ½
62.4 Tjong Tjin Joe, Calvin 1981 FM Van Hoolandt, Patrick 2171 0 – 1
Bo. 133

South Korea (KOR)

Rtg 127

Macau (MAC)

Rtg 2 : 2
63.1 CM Lee, Sanghoon 2126 Punongbayan, Hexilon 2091 1 – 0
63.2 Jang, Kyungsik 1861 CM Muteesaasira, Joseph-Mary 2004 ½ – ½
63.3 Baek, Wongi 1719 Hui, Li 1958 ½ – ½
63.4 Kim, Inguh 1790 Celis Chang, Joel 1810 0 – 1
Bo. 147

Ethiopia (ETH)

Rtg 137

Sao Tome And Principe (STP)

Rtg 4 : 0
64.1 Mesfin Sisay, Leykun 2115 Rita, Jose 1800 1 – 0
64.2 Fekadu Jimma, Desalegn 2149 Cravid, Abdulazis 1800 1 – 0
64.3 Teklewold Altaye, Girum 0 Lima, Osvaldo 1719 1 – 0
64.4 Haile, Bizuayeh 0 Espirito Santo, Waldyr 1800 1 – 0
Bo. 142

Aruba (ARU)

Rtg 111

El Salvador (ESA)

Rtg ½ :3½
65.1 Pesqueira, Jose 1986 IM Burgos Figueroa, Carlos 2272 ½ – ½
65.2 De Mey, Juan Pablo 1882 FM Chavez, Ricardo 2205 0 – 1
65.3 Seijp, Quintin 0 Arias, Daniel 2081 0 – 1
65.4 Enrique, Jacopucci 0 Chavez, Hector 2153 0 – 1
Bo. 140

Chinese Taipei (TPE)

Rtg 125

Malawi (MAW)

Rtg 1½:2½
66.1 Liu, Yeh-Yang 1883 CM Chipanga, Chiletso 2116 1 – 0
66.2 Yang, Ching-Wei 1736 Mbedza, Richard 2045 0 – 1
66.3 Wang, Johathan 1557 Mwale, Joseph 0 0 – 1
66.4 Chang, Shih-Hsiung 0 Khuphwathea, Paul Ch. 1859 ½ – ½
Bo. 154

Kuwait (KUW)

Rtg 149

Mozambique (MOZ)

Rtg 0 : 4
67.1 Al Hajiri, Bader 2072 Calicoca, Wilton Inacio 0 0 – 1
67.2 Hashem, Khaled 0 Maia, Mariano Tesoura De 0 0 – 1
67.3 Al Maqseed, Nasser 0 Abrantes, Persson Domingos 1967 0 – 1
67.4 Nasser, Bader 0 Chunguane, Ilidio Alberto 0 0 – 1
Bo. 118

Palestine (PLE)

Rtg 138

Namibia (NAM)

Rtg 2½:1½
68.1 Abuaita, Midha 2026 CM Charles, Eichab 2034 ½ – ½
68.2 Mustafa, Wail 2075 FM Mueller, Leonhard 2166 0 – 1
68.3 Albzour, Abdalsalam 0 CM Nakapunda, Otto 2021 1 – 0
68.4 Tamra, Attaallah 2084 Handjaba, Mclean 0 1 – 0
Bo. 126

Papua New Guinea (PNG)

Rtg 131

Haiti (HAI)

Rtg 2 : 2
69.1 Fancy, Stuar 2104 Sanon, Mondoly 2088 1 – 0
69.2 CM Marko, Helm 2014 CM Lebrun, Pierson 1973 1 – 0
69.3 FM Jones, Ruper 1941 Luxama, Jacques Muller 1964 0 – 1
69.4 Skehan, Craig 0 Bazil, Joslin 1812 0 – 1
Bo. 115

Malta (MLT)

Rtg 150

Turkey 2023 (TUR23)

Rtg 2 : 2
70.1 CM Pace, Colin 2136 Tarlabasi, Emirhan 1740 ½ – ½
70.2 CM Gauci, Joseph 2133 Aydincelebi, Kagan 1659 ½ – ½
70.3 Zerafa, Robert 2068 Ozenir, Ekin Baris 1542 1 – 0
70.4 CM Zerafa, Patrick 2089 Uzumcu, Ahmet Utk 0 0 – 1
Bo. 134

Fiji (FIJ)

Rtg 143

Ghana (GHA)

Rtg 1½:2½
71.1 CM Prasad, Calvin 2002 Hasford, John Kojo 0 ½ – ½
71.2 Arora, Neel 1861 Anquandah, Francis Eric 1992 0 – 1
71.3 CM Goundar, Sanmogam 1929 Kpodo, Evans Mawuko 0 1 – 0
71.4 Singh, Jasvindar 0 Thompson, Edward Nii Lamtey 1834 0 – 1
Bo. 148

Sierra Leone (SLE)

Rtg 122

Jersey (JCI)

Rtg 0 : 4
72.1 Kamara, Ansumana 2086 Rosenbeiger, Alan 2151 0 – 1
72.2 Thomas, Winston G M 1907 Jouault, Louis 1966 0 – 1
72.3 Lwebuga, Ronald 0 Wojciechowski, Paul 2068 0 – 1
72.4 Cole, Brian A 0 Mooney, Graham 1938 – – +
Bo. 132

Bermuda (BER)

Rtg 128

Guernsey (GCI)

Rtg 1½:2½
73.1 Bacchas, Clevert 1944 FM Hamperl, Fred 2120 0 – 1
73.2 Dill, James 1923 CM Kirby, Peter 2007 ½ – ½
73.3 Cooper, Gary 1893 CM Rowe, Peter 1987 0 – 1
73.4 Radford, Michael 1848 CM Brookfield, Toby 1823 1 – 0
Bo. 144

US Virgin Islands (ISV)

Rtg 141

San Marino (SMR)

Rtg 2 : 2
74.1 Massana, Jorge 2186 Rossini, Paul 0 1 – 0
74.2 Van Rensselaer, William 0 Berardi, Giancarlo 0 1 – 0
74.3 Mongiello, Anthony 0 CM Volpinari, Danilo 2025 0 – 1
74.4 Creswell, Reece 1765 Cecchetti, Roberto 1910 0 – 1
Bo. 157

Togo (TOG)

Rtg 151

Rwanda (RWA)

Rtg 3 : 1
75.1 Kouevi, Mawuvi Koue 0 Hakizimana, Jean Baptiste 0 1 – 0
75.2 Fumey, Enyonam Sewa 0 Murara, Maxence 1712 1 – 0
75.3 Amewounou, Komlan Kouessan 0 Kagabo Mugema, Eugene 0 1 – 0
75.4 Botsoe, Koffi 0 Baziki, Gervais 0 0 – 1
Bo. 145

Palau (PLW)

Rtg 153

Burundi (BDI)

Rtg 3 : 1
76.1 Hernandez, Roberto 1875 Ndikumana, Yves 2088 + – –
76.2 Manuel, Elizabeth 0 Ntagasigumwami, Deo 0 0 – 1
76.3 Garcia, Bernardo 1663 Rwamavubi, Alexis 0 1 – 0
76.4 Manuel, Menandro 1922 Kigari, Daniel 0 + – –
Bo. 87

IBCA (IBCA)

Rtg 66

Qatar (QAT)

Rtg 2 : 2
77.1 IM Meshkov, Yuri A. 2390 GM Al-Modiahki, Mohamad 2542 1 – 0
77.2 Grigorchuk, Sergey 2298 GM Al-Sayed, Mohammed 2517 0 – 1
77.3 FM Mueller, Oliver Christian 2265 IM Nezad, Husein Aziz 2393 ½ – ½
77.4 Ross, Christopher 2231 FM Al-Sulaiti, Ghanem 2178 ½ – ½
Bo. 89

IPCA (IPCA)

Rtg 121

Kenya (KEN)

Rtg 4 : 0
78.1 IM Obodchuk, Andrei 2399 Gohil, Mehul 2072 1 – 0
78.2 IM Yarmonov, Ihor 2333 Atwoli, Joseph 2065 1 – 0
78.3 Valenta, Vit 2162 FM Gateri, Martin 2082 1 – 0
78.4 IM Mikheev, Stanislav 2244 Hinga, Githinji 0 1 – 0

Rank after Round 10 – Open

Rk. SNo Team Team Games   +   =   –  TB1  TB2  TB3  TB4
1 6 China CHN 10 8 1 1 17 343.5 28.5 127.00
2 3 Armenia ARM 10 8 1 1 17 336.5 26.5 132.00
3 1 Russia RUS 10 8 1 1 17 321.5 25.5 132.00
4 2 Ukraine UKR 10 8 0 2 16 292.5 26.5 121.00
5 4 Hungary HUN 10 7 1 2 15 311.5 26.5 122.00
6 5 United States Of America USA 10 6 3 1 15 307.0 27.5 120.00
7 14 Germany GER 10 6 3 1 15 282.0 25.0 120.00
8 16 Poland POL 10 7 1 2 15 259.0 26.0 113.00
9 29 Argentina ARG 10 6 2 2 14 270.0 24.0 118.00
10 33 Uzbekistan UZB 10 6 2 2 14 269.0 26.0 114.00
11 35 Philippines PHI 10 6 2 2 14 268.0 25.0 122.00
12 25 Romania ROU 10 7 0 3 14 257.5 26.0 109.00
13 9 Netherlands NED 10 7 0 3 14 252.0 26.0 109.00
14 28 Slovenia SLO 10 6 2 2 14 249.5 22.5 113.00
15 27 Vietnam VIE 10 5 4 1 14 246.5 26.0 103.00
16 7 Azerbaijan AZE 10 5 3 2 13 289.0 26.5 122.00
17 17 Czech Republic CZE 10 5 3 2 13 284.0 25.0 115.00
18 15 Cuba CUB 10 6 1 3 13 281.0 28.0 107.00
19 32 Belarus BLR 10 6 1 3 13 270.5 25.0 109.00
20 13 India IND 10 3 7 0 13 266.0 24.0 120.00
21 26 Georgia GEO 10 5 3 2 13 264.0 25.5 114.00
22 21 Greece GRE 10 5 3 2 13 255.5 27.5 105.00
23 11 England ENG 10 5 3 2 13 252.0 23.5 116.00
24 12 Israel ISR 10 5 3 2 13 248.0 23.0 112.00
25 18 Spain ESP 10 6 1 3 13 247.5 24.0 116.00
26 24 Brazil BRA 10 6 1 3 13 247.0 23.0 109.00
27 20 Serbia SRB 10 5 3 2 13 245.5 25.5 107.00
28 34 Sweden SWE 10 6 1 3 13 234.0 25.0 101.00
29 22 Italy ITA 10 6 1 3 13 227.5 24.5 109.00
30 42 Slovakia SVK 10 6 1 3 13 218.5 25.0 102.00
31 61 Australia AUS 10 5 3 2 13 203.5 22.5 95.00
32 39 Denmark DEN 10 6 1 3 13 200.5 24.0 96.00
33 58 Venezuela VEN 10 6 1 3 13 198.5 21.0 105.00
34 23 Moldova MDA 10 5 2 3 12 295.5 27.0 111.00
35 10 Bulgaria BUL 10 6 0 4 12 251.5 24.0 113.00
36 8 France FRA 10 5 2 3 12 239.0 23.0 116.00
37 19 Croatia CRO 10 5 2 3 12 235.5 22.0 115.00
38 30 Latvia LAT 10 6 0 4 12 228.5 23.5 109.00
39 50 Bosnia & Herzegovina BIH 10 4 4 2 12 219.0 21.5 117.00
40 57 Turkmenistan TKM 10 5 2 3 12 205.5 22.0 99.00
41 60 Tajikistan TJK 10 4 4 2 12 203.0 24.0 97.00
42 71 Peru PER 10 5 2 3 12 203.0 22.0 106.00
43 36 Austria AUT 10 5 2 3 12 200.5 23.5 98.00
44 46 Chile CHI 10 4 4 2 12 200.0 23.0 100.00
45 45 Iran IRI 10 5 2 3 12 199.5 21.0 114.00
46 73 South Africa RSA 10 5 2 3 12 199.0 21.5 99.00
47 64 Portugal POR 10 6 0 4 12 197.5 23.0 98.00
48 72 Turkey 2016 TUR16 10 5 2 3 12 195.0 22.0 102.00
49 48 Bangladesh BAN 10 5 2 3 12 188.5 23.5 100.00
50 49 FYROM MKD 10 5 1 4 11 229.0 22.5 116.00
51 43 Switzerland SUI 10 5 1 4 11 218.5 23.0 107.00
52 53 Canada CAN 10 5 1 4 11 212.0 23.0 106.00
53 31 Turkey TUR 10 5 1 4 11 210.0 20.5 111.00
54 38 Mexico MEX 10 5 1 4 11 205.0 23.0 103.00
55 51 Iceland ISL 10 5 1 4 11 202.0 23.5 101.00
56 40 Kazakhstan KAZ 10 4 3 3 11 199.5 21.5 99.00
57 56 Mongolia MGL 10 5 1 4 11 196.0 23.0 100.00
58 54 Norway NOR 10 5 1 4 11 195.5 22.5 102.00
59 52 Finland FIN 10 4 3 3 11 194.5 22.5 97.00
60 87 IBCA IBCA 10 4 3 3 11 190.0 23.0 93.00
61 70 Uruguay URU 10 5 1 4 11 188.5 22.0 96.00
62 63 Paraguay PAR 10 5 1 4 11 187.5 22.5 101.00
63 66 Qatar QAT 10 5 1 4 11 182.5 21.5 104.00
64 94 Tunisia TUN 10 4 3 3 11 177.0 21.5 98.00
65 65 Scotland SCO 10 5 1 4 11 171.5 21.0 95.00
66 76 United Arab Emirates UAE 10 5 1 4 11 168.5 20.0 95.00
67 62 Albania ALB 10 4 3 3 11 164.5 21.5 87.00
68 101 Algeria ALG 10 5 1 4 11 164.0 19.0 90.00
69 44 Montenegro MNE 10 4 2 4 10 216.5 21.5 113.00
70 69 Ireland IRL 10 5 0 5 10 203.0 21.0 104.00
71 37 Egypt EGY 10 4 2 4 10 199.5 22.5 100.00
72 41 Belgium BEL 10 4 2 4 10 197.0 20.5 102.00
73 55 Singapore SIN 10 5 0 5 10 191.5 23.0 95.00
74 47 Colombia COL 10 4 2 4 10 185.5 22.0 100.00
75 80 Bolivia BOL 10 4 2 4 10 184.5 22.0 96.00
76 81 Kyrgyzstan KGZ 10 4 2 4 10 174.0 19.0 101.00
77 108 Uganda UGA 10 4 2 4 10 172.0 21.0 91.00
78 86 Malaysia MAS 10 4 2 4 10 170.5 21.0 90.00
79 75 ICSC ICSC 10 3 4 3 10 169.5 20.0 100.00
80 83 Zambia ZAM 10 4 2 4 10 164.5 22.5 91.00
81 74 Faroe Islands FAI 10 4 2 4 10 152.0 22.0 86.00
82 78 Dominican Republic DOM 10 4 2 4 10 149.5 18.0 98.00
83 96 Puerto Rico PUR 10 4 2 4 10 149.0 21.0 81.00
84 82 Jordan JOR 10 4 2 4 10 146.5 20.5 92.00
85 97 Myanmar MYA 10 5 0 5 10 143.0 19.5 87.00
86 100 Pakistan PAK 10 4 2 4 10 137.5 17.5 89.00
87 109 Thailand THA 10 5 0 5 10 134.0 18.0 89.00
88 110 Panama PAN 10 4 2 4 10 130.5 19.5 80.00
89 68 Indonesia INA 10 4 1 5 9 168.5 19.5 102.00
90 89 IPCA IPCA 10 4 1 5 9 165.5 21.0 92.00
91 59 Ecuador ECU 10 4 1 5 9 165.5 20.5 95.00
92 67 Lithuania LTU 10 4 1 5 9 164.0 20.5 89.00
93 85 Zimbabwe ZIM 10 4 1 5 9 164.0 20.0 97.00
94 77 Costa Rica CRC 10 4 1 5 9 156.5 18.5 101.00
95 112 Estonia EST 10 4 1 5 9 148.5 18.0 96.00
96 105 Jamaica JAM 10 4 1 5 9 148.0 19.5 86.00
97 152 Sudan SUD 10 3 3 4 9 146.5 21.0 79.00
98 146 Nigeria NGR 10 3 3 4 9 143.0 19.0 91.00
99 91 New Zealand NZL 10 4 1 5 9 141.5 18.0 97.00
100 98 Barbados BAR 10 4 1 5 9 140.5 20.5 83.00
101 106 Angola ANG 8 4 1 3 9 134.0 20.0 82.00
102 99 Guatemala GUA 10 4 1 5 9 131.5 19.0 89.00
103 107 Botswana BOT 10 4 1 5 9 131.5 19.0 88.00
104 84 Luxembourg LUX 10 4 1 5 9 125.0 18.0 93.00
105 102 Syria SYR 10 4 1 5 9 120.0 16.0 87.00
106 117 Sri Lanka SRI 10 4 1 5 9 119.5 16.5 92.00
107 88 Andorra AND 10 4 1 5 9 115.0 18.0 81.00
108 104 Nicaragua NCA 10 4 1 5 9 112.5 15.0 95.00
109 79 Iraq IRQ 10 4 1 5 9 99.5 17.0 89.00
110 95 Lebanon LIB 10 3 2 5 8 152.0 19.0 88.00
111 92 Japan JPN 10 3 2 5 8 128.5 16.5 96.00
112 93 Monaco MNC 10 4 0 6 8 121.0 18.5 87.00
113 103 Yemen YEM 10 3 2 5 8 118.5 14.5 95.00
114 129 Hong Kong HKG 10 4 0 6 8 111.0 19.0 75.00
115 90 Wales WLS 10 4 0 6 8 106.5 17.5 85.00
116 147 Ethiopia ETH 10 3 2 5 8 106.5 17.0 75.00
117 111 El Salvador ESA 10 4 0 6 8 104.5 17.5 82.00
118 114 Trinidad & Tobago TRI 10 3 2 5 8 104.5 17.0 85.00
119 113 Libya LBA 10 4 0 6 8 104.5 16.5 84.00
120 155 Afghanistan AFG 9 3 2 4 8 103.0 15.0 82.00
121 136 Maldives MDV 10 3 2 5 8 100.5 17.0 80.00
122 149 Mozambique MOZ 10 3 2 5 8 88.5 16.0 77.00
123 125 Malawi MAW 10 4 0 6 8 88.0 14.5 74.00
124 118 Palestine PLE 10 4 0 6 8 68.0 13.5 70.00
125 135 Mauritius MRI 10 3 1 6 7 123.0 17.5 77.00
126 124 Nepal NEP 10 3 1 6 7 119.0 19.0 75.00
127 133 South Korea KOR 10 2 3 5 7 107.5 16.0 74.00
128 119 Cyprus CYP 10 2 3 5 7 104.0 16.0 80.00
129 123 Liechtenstein LIE 10 3 1 6 7 98.5 15.0 83.00
130 121 Kenya KEN 10 3 1 6 7 97.0 15.0 74.00
131 139 Honduras HON 10 3 1 6 7 92.0 14.5 81.00
132 116 Netherlands Antilles AHO 10 3 1 6 7 91.0 14.0 76.00
133 127 Macau MAC 10 3 1 6 7 89.5 15.0 73.00
134 130 Mauritania MTN 10 2 3 5 7 82.5 14.5 76.00
135 143 Ghana GHA 10 3 1 6 7 76.0 16.0 65.00
136 122 Jersey JCI 10 2 3 5 7 75.0 16.0 68.00
137 128 Guernsey GCI 10 3 1 6 7 65.0 12.5 74.00
138 131 Haiti HAI 10 2 2 6 6 102.0 17.0 69.00
139 120 Suriname SUR 10 2 2 6 6 101.5 14.5 82.00
140 140 Chinese Taipei TPE 10 3 0 7 6 91.5 15.5 71.00
141 115 Malta MLT 10 2 2 6 6 91.0 15.0 79.00
142 154 Kuwait KUW 10 3 0 7 6 84.5 14.0 74.00
143 142 Aruba ARU 10 2 2 6 6 84.5 13.5 76.00
144 137 Sao Tome And Principe STP 10 3 0 7 6 68.5 14.0 67.00
145 150 Turkey 2023 TUR23 10 2 2 6 6 61.0 11.0 69.00
146 126 Papua New Guinea PNG 10 2 2 6 6 54.5 13.0 72.00
147 157 Togo TOG 10 2 2 6 6 39.0 10.0 61.00
148 138 Namibia NAM 10 2 1 7 5 111.5 17.0 74.00
149 144 US Virgin Islands ISV 10 2 1 7 5 74.5 16.0 61.00
150 134 Fiji FIJ 10 2 1 7 5 70.5 12.5 73.00

Team-Pairings – Open

Round 11 on 2012/09/09 at 11:00
No. SNo Team Team Pts. MP Res. : Res. MP Pts. Team Team SNo
1 2 UKR Ukraine 26½ 16 : 17 28½ China CHN 6
2 4 HUN Hungary 26½ 15 : 17 26½ Armenia ARM 3
3 1 RUS Russia 25½ 17 : 15 25 Germany GER 14
4 16 POL Poland 26 15 : 15 27½ United States Of America USA 5
5 29 ARG Argentina 24 14 : 14 26 Netherlands NED 9
6 27 VIE Vietnam 26 14 : 14 26 Uzbekistan UZB 33
7 25 ROU Romania 26 14 : 14 25 Philippines PHI 35
8 15 CUB Cuba 28 13 : 14 22½ Slovenia SLO 28
9 7 AZE Azerbaijan 26½ 13 : 13 24 India IND 13
10 11 ENG England 23½ 13 : 13 25 Czech Republic CZE 17
11 12 ISR Israel 23 13 : 13 25 Belarus BLR 32
12 26 GEO Georgia 25½ 13 : 13 24 Denmark DEN 39
13 22 ITA Italy 24½ 13 : 13 27½ Greece GRE 21
14 18 ESP Spain 24 13 : 13 25½ Serbia SRB 20
15 34 SWE Sweden 25 13 : 13 23 Brazil BRA 24
16 42 SVK Slovakia 25 13 : 13 22½ Australia AUS 61
17 10 BUL Bulgaria 24 12 : 13 21 Venezuela VEN 58
18 23 MDA Moldova 27 12 : 12 23 Portugal POR 64
19 8 FRA France 23 12 : 12 21½ South Africa RSA 73
20 19 CRO Croatia 22 12 : 12 24 Tajikistan TJK 60
21 71 PER Peru 22 12 : 12 23½ Latvia LAT 30
22 48 BAN Bangladesh 23½ 12 : 12 21½ Bosnia & Herzegovina BIH 50
23 46 CHI Chile 23 12 : 12 22 Turkmenistan TKM 57
24 72 TUR16 Turkey 2016 22 12 : 12 23½ Austria AUT 36
25 38 MEX Mexico 23 11 : 12 21 Iran IRI 45
26 65 SCO Scotland 21 11 : 11 22½ FYROM MKD 49
27 40 KAZ Kazakhstan 21½ 11 : 11 23 Switzerland SUI 43
28 53 CAN Canada 23 11 : 11 21½ Albania ALB 62
29 52 FIN Finland 22½ 11 : 11 20½ Turkey TUR 31
30 70 URU Uruguay 22 11 : 11 23½ Iceland ISL 51
31 66 QAT Qatar 21½ 11 : 11 23 Mongolia MGL 56
32 54 NOR Norway 22½ 11 : 11 20 United Arab Emirates UAE 76
33 63 PAR Paraguay 22½ 11 : 11 19 Algeria ALG 101
34 81 KGZ Kyrgyzstan 19 10 : 10 21½ Montenegro MNE 44
35 69 IRL Ireland 21 10 : 10 18 Dominican Republic DOM 78
36 37 EGY Egypt 22½ 10 : 10 20½ Belgium BEL 41
37 55 SIN Singapore 23 10 : 10 21 Uganda UGA 108
38 47 COL Colombia 22 10 : 10 20 ICSC ICSC 75
39 80 BOL Bolivia 22 10 : 10 19½ Panama PAN 110
40 86 MAS Malaysia 21 10 : 10 18 Thailand THA 109
41 83 ZAM Zambia 22½ 10 : 10 20½ Jordan JOR 82
42 74 FAI Faroe Islands 22 10 : 10 19½ Myanmar MYA 97
43 96 PUR Puerto Rico 21 10 : 10 17½ Pakistan PAK 100
44 68 INA Indonesia 19½ 9 : 9 17 Iraq IRQ 79
45 77 CRC Costa Rica 18½ 9 : 9 20½ Ecuador ECU 59
46 67 LTU Lithuania 20½ 9 : 9 18 Luxembourg LUX 84
47 85 ZIM Zimbabwe 20 9 : 9 18 New Zealand NZL 91
48 112 EST Estonia 18 9 : 9 20 Angola ANG 106
49 105 JAM Jamaica 19½ 9 : 9 16½ Sri Lanka SRI 117
50 152 SUD Sudan 21 9 : 9 19 Botswana BOT 107
51 98 BAR Barbados 20½ 9 : 9 18 Andorra AND 88
52 99 GUA Guatemala 19 9 : 9 16 Syria SYR 102
53 104 NCA Nicaragua 15 9 : 8 19 Lebanon LIB 95
54 93 MNC Monaco 18½ 8 : 8 16½ Japan JPN 92
55 103 YEM Yemen 14½ 8 : 8 17 Maldives MDV 136
56 113 LBA Libya 16½ 8 : 8 19 Hong Kong HKG 129
57 149 MOZ Mozambique 16 8 : 8 17½ Wales WLS 90
58 118 PLE Palestine 13½ 8 : 8 17 Ethiopia ETH 147
59 111 ESA El Salvador 17½ 8 : 8 15 Afghanistan AFG 155
60 125 MAW Malawi 14½ 8 : 8 17 Trinidad & Tobago TRI 114
61 135 MRI Mauritius 17½ 7 : 7 15 Liechtenstein LIE 123
62 121 KEN Kenya 15 7 : 7 19 Nepal NEP 124
63 116 AHO Netherlands Antilles 14 7 : 7 16 South Korea KOR 133
64 119 CYP Cyprus 16 7 : 7 14½ Mauritania MTN 130
65 139 HON Honduras 14½ 7 : 7 16 Ghana GHA 143
66 122 JCI Jersey 16 7 : 7 15 Macau MAC 127
67 131 HAI Haiti 17 6 : 7 12½ Guernsey GCI 128
68 157 TOG Togo 10 6 : 6 14½ Suriname SUR 120
69 140 TPE Chinese Taipei 15½ 6 : 6 14 Kuwait KUW 154
70 115 MLT Malta 15 6 : 6 13½ Aruba ARU 142
71 137 STP Sao Tome And Principe 14 6 : 6 13 Papua New Guinea PNG 126
72 138 NAM Namibia 17 5 : 6 11 Turkey 2023 TUR23 150
73 132 BER Bermuda 14 5 : 5 16 US Virgin Islands ISV 144
74 141 SMR San Marino 13 5 : 5 11½ Palau PLW 145
75 151 RWA Rwanda 10 3 : 5 10 Sierra Leone SLE 148
76 153 BDI Burundi 0 : 5 12½ Fiji FIJ 134
77 94 TUN Tunisia 21½ 11 : 11 23 IBCA IBCA 87
78 146 NGR Nigeria 19 9 : 9 21 IPCA IPCA 89
79 156 CGO Congo 0 0 : 0 0 not paired -2

Board Pairings – Women

Round 10 on 2012/09/07 at 15:00
Bo. 1

China (CHN)

Rtg 22

Kazakhstan (KAZ)

Rtg 2 : 2
1.1 GM Hou, Yifan 2599 WIM Nakhbayeva, Guliskhan 2291 ½ – ½
1.2 GM Zhao, Xue 2549 WIM Dauletova, Gulmira 2267 1 – 0
1.3 WGM Ju, Wenjun 2528 WIM Saduakassova, Dinara 2216 ½ – ½
1.4 WGM Ding, Yixin 2424 WIM Davletbayeva, Madina 2165 0 – 1
Bo. 8

Armenia (ARM)

Rtg 2

Russia (RUS)

Rtg ½ :3½
2.1 GM Danielian, Elina 2476 GM Kosintseva, Tatiana 2530 0 – 1
2.2 IM Mkrtchian, Lilit 2454 IM Gunina, Valentina 2507 0 – 1
2.3 IM Galojan, Lilit 2349 GM Kosteniuk, Alexandra 2489 ½ – ½
2.4 WGM Kursova, Maria 2338 WGM Pogonina, Natalija 2448 0 – 1
Bo. 4

Ukraine (UKR)

Rtg 7

Poland (POL)

Rtg 2½:1½
3.1 GM Lahno, Kateryna 2542 GM Socko, Monika 2467 ½ – ½
3.2 GM Zhukova, Natalia 2442 IM Rajlich, Iweta 2412 1 – 0
3.3 IM Ushenina, Anna 2433 WGM Zawadzka, Jolanta 2377 ½ – ½
3.4 IM Yanovska, Inna 2404 WGM Szczepkowska, Karina 2375 ½ – ½
Bo. 27

Azerbaijan (AZE)

Rtg 14

France (FRA)

Rtg 1½:2½
4.1 WGM Mamedjarova, Zeinab 2285 IM Skripchenko, Almira 2442 0 – 1
4.2 WGM Mammadova, Gulnar 2324 WGM Maisuradze, Nino 2284 1 – 0
4.3 WGM Mamedjarova, Turkan 2245 IM Collas, Silvia 2261 ½ – ½
4.4 WIM Umudova, Nargiz 2208 WIM Bollengier, Andreea 2253 0 – 1
Bo. 6

India (IND)

Rtg 25

Israel (ISR)

Rtg 3½: ½
5.1 GM Dronavalli, Harika 2503 WIM Porat, Maya 2295 1 – 0
5.2 IM Sachdev, Tania 2379 WIM Efroimski, Marsel 2174 1 – 0
5.3 WGM Gomes, Mary Ann 2396 IM Klinova, Masha 2317 ½ – ½
5.4 WGM Soumya, Swaminathan 2271 WFM Shvayger, Yuliya 2202 1 – 0
Bo. 9

Germany (GER)

Rtg 11

Spain (ESP)

Rtg 3 : 1
6.1 IM Paehtz, Elisabeth 2483 WGM Matnadze, Ana 2422 1 – 0
6.2 WGM Melamed, Tetyana 2356 IM Alexandrova, Olga 2417 ½ – ½
6.3 WGM Ohme, Melanie 2337 WGM Vega Gutierrez, Sabrina 2355 ½ – ½
6.4 WGM Michna, Marta 2380 WGM Calzetta Ruiz, Monica 2276 1 – 0
Bo. 35

Uzbekistan (UZB)

Rtg 31

Italy (ITA)

Rtg 2 : 2
7.1 WIM Muminova, Nafisa 2329 IM Sedina, Elena 2338 ½ – ½
7.2 WFM Tohirjonova, Hulkar 2147 IM Zimina, Olga 2327 0 – 1
7.3 Nadirjanova, Nodira 2185 WIM Brunello, Marina 2239 1 – 0
7.4 Kurbonboyeva, Sarvinoz 2143 WFM De Rosa, Mariagrazia 2087 ½ – ½
Bo. 21

Mongolia (MGL)

Rtg 5

United States of America (USA)

Rtg 2 : 2
8.1 IM Munguntuul, Batkhuyag 2434 IM Zatonskih, Anna 2512 1 – 0
8.2 WGM Batchimeg, Tuvshintugs 2311 IM Krush, Irina 2467 ½ – ½
8.3 WIM Yanjindulam, Dulamsuren 2232 WGM Foisor, Sabina 2356 ½ – ½
8.4 WIM Ankhchimeg, Bayanmunkh 2167 IM Goletiani, Rusudan 2341 0 – 1
Bo. 37

Peru (PER)

Rtg 16

Slovenia (SLO)

Rtg 2½:1½
9.1 WGM Cori Tello, Deysi Estela 2413 GM Muzychuk, Anna 2606 1 – 0
9.2 WFM Aliaga Fernandez, Ingrid 2169 WIM Rozic, Vesna 2260 ½ – ½
9.3 WFM Chumpitaz Carbajal, Ann Linsay 2160 WGM Krivec, Jana 2240 1 – 0
9.4 Sanchez Zambrano, Vanessa 1858 WGM Srebrnic, Ana 2211 0 – 1
Bo. 12

Hungary (HUN)

Rtg 13

Bulgaria (BUL)

Rtg 1 : 3
10.1 GM Hoang, Thanh Trang 2464 GM Stefanova, Antoaneta 2502 ½ – ½
10.2 WGM Gara, Ticia 2385 WGM Videnova, Iva 2317 0 – 1
10.3 WGM Rudolf, Anna 2289 WGM Nikolova, Adriana 2299 ½ – ½
10.4 IM Gara, Anita 2306 WIM Raeva, Elitsa 2313 0 – 1
Bo. 10

Romania (ROU)

Rtg 17

Netherlands (NED)

Rtg 3½: ½
11.1 IM Foisor, Cristina-Adela 2402 GM Peng, Zhaoqin 2411 1 – 0
11.2 WIM Bulmaga, Irina 2380 IM Lanchava, Tea 2351 1 – 0
11.3 WGM Cosma, Elena-Luminita 2352 WIM Schut, Lisa 2305 ½ – ½
11.4 WGM L’ami, Alina 2372 WIM Haast, Anne 2235 1 – 0
Bo. 26

Iran (IRI)

Rtg 43

Austria (AUT)

Rtg 3½: ½
12.1 WGM Pourkashiyan, Atousa 2313 WFM Novkovic, Julia 2066 1 – 0
12.2 WIM Khademalsharieh, Sarasadat 2270 WFM Exler, Veronika 2103 ½ – ½
12.3 WIM Hejazipour, Mitra 2237 WIM Kopinits, Anna-Christina 2234 1 – 0
12.4 WIM Hakimifard, Ghazal 2249 Schnegg, Anna-Lena 2088 1 – 0
Bo. 3

Georgia (GEO)

Rtg 28

Vietnam (VIE)

Rtg 2½:1½
13.1 GM Dzagnidze, Nana 2547 WGM Le Thao Nguyen, Pham 2393 1 – 0
13.2 IM Javakhishvili, Lela 2458 WIM Thi Mai Hung, Nguyen 2212 0 – 1
13.3 IM Khurtsidze, Nino 2444 WIM Thi Nhu Y, Hoang 2228 ½ – ½
13.4 WGM Batsiashvili, Nino 2432 WIM Bich Ngoc, Pham 2172 1 – 0
Bo. 45

Turkey (TUR)

Rtg 18

Greece (GRE)

Rtg 2 : 2
14.1 WGM Yildiz, Betul Cemre 2341 IM Dembo, Yelena 2457 ½ – ½
14.2 WCM Kaya, Emel 1974 WGM Botsari, Anna-Maria 2336 ½ – ½
14.3 WCM Cemhan, Kardelen 1938 WGM Makropoulou, Marina 2256 1 – 0
14.4 Menzi, Nezihe Ezgi 1876 WIM Pavlidou, Ekaterini 2237 0 – 1
Bo. 19

Serbia (SRB)

Rtg 34

Colombia (COL)

Rtg 2 : 2
15.1 IM Bojkovic, Natasa 2392 WFM Salazar Cardona, Aura Cristina 2228 1 – 0
15.2 WGM Manakova, Maria 2304 WFM Franco Valencia, Angela Maria 2170 0 – 1
15.3 WGM Stojanovic, Andjelija 2277 WFM Franco Valencia, Beatriz Irene 2253 ½ – ½
15.4 WIM Rakic, Marija 2300 WIM Chirivi Castiblanco, Jenny Astrid 2212 ½ – ½
Bo. 47

Brazil (BRA)

Rtg 36

Belarus (BLR)

Rtg ½ :3½
16.1 WFM Feliciano Ebert, Vanessa 2231 WGM Ziaziulkina, Nastassia 2342 ½ – ½
16.2 WIM Terao, Juliana Sayumi 2187 WGM Sharevich, Anna 2261 0 – 1
16.3 WCM Gazola, Vanessa Ramos 2033 FM Stetsko, Lanita 2130 0 – 1
16.4 WFM Chang, Suzana Komoto 2006 Nevioselaya, Maria 2057 0 – 1
Bo. 33

Lithuania (LTU)

Rtg 24

Latvia (LAT)

Rtg 2 : 2
17.1 GM Cmilyte, Viktorija 2520 WGM Reizniece-Ozola, Dana 2251 1 – 0
17.2 WGM Daulyte, Deimante 2216 WGM Rogule, Laura 2315 1 – 0
17.3 Ziogaite, Jovita 2052 WGM Berzina, Ilze 2306 0 – 1
17.4 Paulauskaite, Gintare 2053 WIM Skinke, Katrina 2226 0 – 1
Bo. 15

Cuba (CUB)

Rtg 38

Switzerland (SUI)

Rtg 3½: ½
18.1 WGM Ordaz Valdes, Lisandra 2344 WGM Hund, Barbara 2211 1 – 0
18.2 WGM Linares Napoles, Oleiny 2355 WIM Seps, Monika 2227 1 – 0
18.3 WGM Arribas Robaina, Maritza 2296 WIM Heinatz, Gundula 2197 1 – 0
18.4 WIM Llaudy Pupo, Lisandra 2264 WFM De Seroux, Camille 2101 ½ – ½
Bo. 23

Czech Republic (CZE)

Rtg 20

Slovakia (SVK)

Rtg 2 : 2
19.1 WGM Kulovana, Eva 2259 WGM Borosova, Zuzana 2280 1 – 0
19.2 WGM Nemcova, Katerina 2276 WGM Pokorna, Regina 2353 0 – 1
19.3 WIM Havlikova, Kristyna 2298 WGM Kochetkova, Julia 2305 ½ – ½
19.4 WIM Olsarova, Tereza 2241 WFM Machalova, Veronika 2222 ½ – ½
Bo. 57

Philippines (PHI)

Rtg 83

Malaysia (MAS)

Rtg 2 : 2
20.1 WIM Perena, Catherine 2091 WFM Azman Hisham, Nur Najiha 1882 ½ – ½
20.2 Frayna, Janelle Mae 1991 WCM Azman Hisham, Nur Nabila 1910 ½ – ½
20.3 Docena, Jedara 2061 Li Ting, Tan 1834 0 – 1
20.4 Fronda, Jan Jodilyn 2022 Johari, Camilia 1778 1 – 0
Bo. 54

Indonesia (INA)

Rtg 51

Denmark (DEN)

Rtg 2½:1½
21.1 WFM Medina, Warda Aulia 2218 WIM Vovk, Oksana Romanovna 2159 ½ – ½
21.2 WIM Sihite, Chelsie Monica 2162 WFM Guindy, Esmat Susanne 2132 1 – 0
21.3 WFM Citra, Dewi 2143 WFM Fredericia, Louise Winther 2091 1 – 0
21.4 Aay, Aisyah Anisa 1818 WFM Frank-Nielsen, Marie 1983 0 – 1
Bo. 32

Ecuador (ECU)

Rtg 30

Croatia (CRO)

Rtg 1 : 3
22.1 IM Fierro, Martha 2384 WIM Franciskovic, Borka 2258 1 – 0
22.2 WIM Heredia, Carla 2242 WGM Golubenko, Valentina 2297 0 – 1
22.3 WIM Vasquez, Rocio 2132 WGM Medic, Mirjana 2185 0 – 1
22.4 WFM Romero, Abigail 2109 WFM Berke, Ana 2160 0 – 1
Bo. 59

Canada (CAN)

Rtg 44

England (ENG)

Rtg 2 : 2
23.1 WIM Khoudgarian, Natalia 2158 WGM Corke, Anya 2254 0 – 1
23.2 WCM Orlova, Yelizaveta 1947 WFM Yurenok, Maria 2058 ½ – ½
23.3 WCM Botez, Alexandra 2009 WFM Chevannes, Sabrina 2090 1 – 0
23.4 Lacau-Rodean, Iulia 1999 WFM Bhatia, Kanwal 2103 ½ – ½
Bo. 50

Australia (AUS)

Rtg 29

Argentina (ARG)

Rtg 3 : 1
24.1 WIM Caoili, Arianne 2204 IM Lujan, Carolina 2368 ½ – ½
24.2 WIM Guo, Emma 2004 WIM Plazaola, Maria De L A 2164 ½ – ½
24.3 Yu, Sally 1990 Fernandez, Maria Florencia 2160 1 – 0
24.4 Nguyen, Giang 2105 Martinez, Ayelen 2095 1 – 0
Bo. 53

Venezuela (VEN)

Rtg 84

Turkey 2016 (TUR16)

Rtg 2 : 2
25.1 IM Sanchez, Sarai 2193 WCM Sop, Selen 1993 0 – 1
25.2 Gutierrez, Leonela 2067 Arig, Busra 1864 1 – 0
25.3 Montilla, Jorcerys 2050 Patel, Yesim 1845 1 – 0
25.4 Hernandez, Zaida 1990 Durmaz, Ayca Fatma 1801 0 – 1
Bo. 60

Mexico (MEX)

Rtg 66

El Salvador (ESA)

Rtg 2½:1½
26.1 WFM Real Pereyra, Diana Carime 2075 WIM Zepeda Cortes, Lorena Marisela 2139 0 – 1
26.2 Garcia Morales, Ivette Alejandra 2014 WCM Sanchez Oliva, Ingrid Lizeth 1992 ½ – ½
26.3 WIM Mendoza Velazquez, Lorena Alejandra 1993 WFM Avelar Bonilla, Gabriela Maria 1939 1 – 0
26.4 Vazquez Flores, Janet Sarai 1937 Garcia Mendez, Alcira Guadalupe 1782 1 – 0
Bo. 52

Portugal (POR)

Rtg 58

Turkmenistan (TKM)

Rtg ½ :3½
27.1 WIM Leite, Catarina 2178 WFM Hallaeva, Bahar 2174 0 – 1
27.2 WFM Coimbra, Margarida 2116 Isaeva, Aknur 2011 0 – 1
27.3 Oliveira, Maria 1927 WFM Atabaeva, Gozel 2076 ½ – ½
27.4 WCM Monteiro, Sara 1841 Atabaeva, Ogulgerek 1917 0 – 1
Bo. 72

Luxembourg (LUX)

Rtg 49

Estonia (EST)

Rtg 1 : 3
28.1 WIM Steil Antoni, Fiona 2173 WIM Tsiganova, Monika 2164 1 – 0
28.2 Marie, Boyard 2035 WIM Fomina, Tatjana 2189 0 – 1
28.3 Boyarchenko, Vlada 1755 WCM Narva, Triin 2028 0 – 1
28.4 Kremer, Nadine 1788 WFM Vahtra, Tuuli 2014 0 – 1
Bo. 40

Norway (NOR)

Rtg 76

Scotland (SCO)

Rtg 3½: ½
29.1 WIM Bjerke, Silje 2235 Roy, Ali 1836 1 – 0
29.2 WIM Hagesaether, Ellen 2230 Giulian, Rosemary 1894 ½ – ½
29.3 WIM Sahl, Sheila Barth 2235 WFM Durno, Joy 1863 1 – 0
29.4 Skytte, Torill 1954 Lampard, Alice 1593 1 – 0
Bo. 41

Moldova (MDA)

Rtg 86

Wales (WLS)

Rtg 4 : 0
30.1 IM Petrenko, Svetlana 2199 WFM Smith, Olivia 2022 1 – 0
30.2 WFM Baciu, Diana 2186 WFM Blackburn, Susan 1967 1 – 0
30.3 WGM Smokina, Karolina 2156 Roberts, Lynda 1914 1 – 0
30.4 WGM Partac, Elena 2102 Blackburn, Sandra 0 1 – 0
Bo. 46

Sweden (SWE)

Rtg 39

Bosnia & Herzegovina (BIH)

Rtg 1½:2½
31.1 WIM Agrest, Inna 2214 WIM Boric, Elena 2319 ½ – ½
31.2 WIM Johansson, Viktoria 2179 WFM Dengler, Dijana 2066 0 – 1
31.3 WIM Andersson, Christin 2074 Dedijer, Sanja 2036 1 – 0
31.4 WFM Horn, Emilia 2037 Dedijer, Mira 1981 0 – 1
Bo. 55

Chile (CHI)

Rtg 115

Nigeria (NGR)

Rtg 4 : 0
32.1 Abarca Gonzalez, Damaris 2024 Olatunji, Oluwatobiloba 1818 1 – 0
32.2 WFM Toro Pradenas, Maria Jose 2040 Asanga, Nsisong 0 1 – 0
32.3 Larrachea Formas, Emilia 2061 Akintola, Olufunmilayo 1747 1 – 0
32.4 Reyes Jara, Paula 2115 Dzaayem, Vivian 0 1 – 0
Bo. 63

Bangladesh (BAN)

Rtg 91

Ireland (IRL)

Rtg 3 : 1
33.1 Sultana, Sharmin Shirin 2002 WFM Lowry O’reilly, Hannah 1818 1 – 0
33.2 WIM Hamid, Rani 1952 WCM Ui Laighleis, Gearoidin 1894 1 – 0
33.3 WFM Sultana, Zakia 1987 Kruk, Karina 0 0 – 1
33.4 Khan, Nazrana 2008 WCM Hearne, Sarah Jane 1565 1 – 0
Bo. 67

New Zealand (NZL)

Rtg 64

Bolivia (BOL)

Rtg 1½:2½
34.1 WFM Milligan, Helen 1987 WIM Cordero Loup, Ely Daniela 2055 0 – 1
34.2 WCM Gao, Judy 1949 WCM Borda Rivera, Carla Wendy 1977 1 – 0
34.3 WFM Tsoi, Nicole 1786 WIM Estrada Blajos, Lucia Daysi 2026 ½ – ½
34.4 WFM Fairley, Natasha 1788 Mendoza Acuna, Samantha 1856 0 – 1
Bo. 90

Puerto Rico (PUR)

Rtg 79

Algeria (ALG)

Rtg 1 : 3
35.1 WFM Vazquez Maccarini, Danitza 1916 WCM Amira, Hamza 1840 ½ – ½
35.2 WFM Comas Colon, Rinelly 1810 WCM Khadidja, Latreche 1889 ½ – ½
35.3 Pacheco Medina, Hilzandryly 1820 WIM Latreche, Sabrina 1949 0 – 1
35.4 WFM Vega Jimenez, Keyshla 1654 WCM Zineb Dina, Abdi 1898 0 – 1
Bo. 106

Suriname (SUR)

Rtg 48

Belgium (BEL)

Rtg 0 : 4
36.1 Dos Ramos, Rosangela 1707 WGM Zozulia, Anna 2346 0 – 1
36.2 WCM Ooft, Tesora 1716 WFM Baekelant, Eva 2128 0 – 1
36.3 Gajadin, Renusha 0 Goossens, Hanne 1998 0 – 1
36.4 Dos Ramos, Sabrina 0 Barbier, Wiebke 1952 0 – 1
Bo. 65

Guatemala (GUA)

Rtg 80

Costa Rica (CRC)

Rtg 2½:1½
37.1 WIM Mazariegos K., Silvia Carolina 2062 WIM Munoz Solis, Carolina 1981 1 – 0
37.2 WIM Sotomayor Villatoro, Silvia Dalila 1885 Gamboa Alvarado, Olga Leticia 1890 0 – 1
37.3 WIM Mencos Castillo, Claudia Michelle 2035 Acevedo Mendez, Lisseth Carolina 1843 ½ – ½
37.4 Mencos Castillo, Maria Ester 1877 Nunez Gonzalez, Neeshmy 1828 1 – 0
Bo. 61

South Africa (RSA)

Rtg 74

Syria (SYR)

Rtg 2 : 2
38.1 WGM Greeff, Melissa 2091 Mir Mahmoud, Afamia 1970 1 – 0
38.2 WIM Solomons, Anzel 1927 Al-Jilda, Fatma 1847 – – +
38.3 WIM Frick, Denise 1896 Farha, Doha 0 ½ – ½
38.4 WFM Tlale, Tshepang 1782 Stef, Shirin 1942 ½ – ½
Bo. 62

Iceland (ISL)

Rtg 73

Egypt (EGY)

Rtg 3 : 1
39.1 WGM Ptacnikova, Lenka 2281 WGM Khaled, Mona 2121 1 – 0
39.2 Thorsteinsdottir, Hallgerdur H 1957 WFM Wafa, Shrook 1911 ½ – ½
39.3 Johannsdottir, Johanna B 1886 WFM Wafa, Shahenda 1830 1 – 0
39.4 Finnbogadottir, Tinna K 1832 Abdelmenaem, Sohayla 1732 ½ – ½
Bo. 87

Tajikistan (TJK)

Rtg 69

Dominican Republic (DOM)

Rtg 2½:1½
40.1 Nasriddinzoda, Marvorii 2023 WFM Perez De Luke, Eneida De Jesus 2070 1 – 0
40.2 Ilhom, Mootribai 1705 WCM Munoz Santana, Doribel 1933 ½ – ½
40.3 Odinaeva, Saodat 1741 Aybar Portes, Omayra 1844 1 – 0
40.4 Antonova, Lidiya 1762 WCM Hazim, Elizabeth 1834 0 – 1
Bo. 104

Chinese Taipei (TPE)

Rtg 92

Sri Lanka (SRI)

Rtg ½ :3½
41.1 Lin, Yu-Tong Elaine 1482 WFM Bodage, Dinushki 1864 ½ – ½
41.2 Chen, I-Chen 1684 Chandrasiri, Samadhi 1731 0 – 1
41.3 Chiang, Szu-Min 0 Uluwitike Gamage, Yasoda 1781 0 – 1
41.4 Wang, Mi 1533 Basnayake, Iridu Udanthi 1788 0 – 1
Bo. 96

Panama (PAN)

Rtg 89

Albania (ALB)

Rtg 1½:2½
42.1 WCM Barria Baker, Raisa Melissa 1946 Gjergji, Rozana 1924 ½ – ½
42.2 WCM Gonzalez Ramirez, Yaribeth 1796 WFM Pasku, Roela 1915 1 – 0
42.3 Arosemena, Betty Jeannette 1657 Tuzi, Bruna 1546 0 – 1
42.4 WCM Munoz Henriquez, Alba Esther 1667 WCM Driza, Arta 1943 0 – 1
Bo. 101

Qatar (QAT)

Rtg 70

Jordan (JOR)

Rtg ½ :3½
43.1 Al-Khelaifi, Aisha 1688 WIM Dahdal, Lougain 1923 0 – 1
43.2 Al-Khulaifi, Ghada 1646 WIM Fuad, Natalie 1997 0 – 1
43.3 Al-Khulaifi, Fatima A. 1583 WFM Al Shaeby, Boshra 1927 ½ – ½
43.4 Al-Khelaifi, Kholoud 1498 WFM Alattar, Ghayda M 1921 0 – 1
Bo. 56

ICSC (ICSC)

Rtg 82

Zambia (ZAM)

Rtg 4 : 0
44.1 WIM Baklanova, Tatiana 2220 WCM Tembo, Epah 1927 1 – 0
44.2 WCM Mucha, Annegret 2023 Mtine, Joy Jottie 2050 1 – 0
44.3 WFM Botalova, Yulia 1949 Mbatha, Constance Chileshe 1746 1 – 0
44.4 Myronenko, Natalya 1891 Mwango, Makumba Lorita 1806 1 – 0
Bo. 103

Japan (JPN)

Rtg 68

FYROM (MKD)

Rtg 0 : 4
45.1 Ishizuka, Mirai 1839 WIM Koskoska, Gabriela 2094 0 – 1
45.2 WCM Nakagawa, Emiko 1798 Bejatovic, Bojana 1978 0 – 1
45.3 Kikuchi, Arisa 0 Stojkovska, Monika 1939 0 – 1
45.4 Hoshino, Karen 1640 Nikolovska, Dragana 1828 0 – 1
Bo. 93

Iraq (IRQ)

Rtg 94

Paraguay (PAR)

Rtg 0 : 4
46.1 WIM Al-Rufaye, Iman 2171 WFM Vargas, Gabriela 2050 0 – 1
46.2 WFM Jalaluldeen, Kareen 1779 WCM Avalos, Leticia 1742 0 – 1
46.3 Al-Khalidi, Aisha Ali Ahmed 1597 Rojas, Montserrat 1605 0 – 1
46.4 WFM Abdulzahra, Sali 1638 Perez, Dalila 1760 0 – 1
Bo. 116

Thailand (THA)

Rtg 85

Kyrgyzstan (KGZ)

Rtg ½ :3½
47.1 Taweesupmun, Chanida 1834 Samaganova, Aleksandra 2057 0 – 1
47.2 Vongvatthana, Chananchida 0 Omurbekova, Diana 1697 0 – 1
47.3 Atthaworadej, Worasuda 1638 Tilenbaeva, Baktygul 1940 0 – 1
47.4 Pratuengsukpong, Chitaporn 0 Esenbaeva, Alina 0 ½ – ½
Bo. 88

United Arab Emirates (UAE)

Rtg 102

Turkey 2023 (TUR23)

Rtg 3 : 1
48.1 WIM Mohamed, Noura 1931 WCM Arda, Cagil Irmak 1634 1 – 0
48.2 Almazam, Alya 1785 Hereklioglu, Sude 1586 0 – 1
48.3 WFM Al-Ali, Amna Nuaman 1829 Okuyaz, Duru 1547 1 – 0
48.4 WFM Bukhashem, Fayeqa 1762 Sade, Defne 0 1 – 0
Bo. 78

Uruguay (URU)

Rtg 77

Finland (FIN)

Rtg 1½:2½
49.1 WIM Colombo, Camila 2095 WIM Tuominen, Tanja 2101 ½ – ½
49.2 Silva, Natalia 1918 WFM Puuska, Heini 1995 ½ – ½
49.3 De Leon, Patricia 1841 Nazarova, Anastasia 1693 0 – 1
49.4 De San Vicente, Sabrina 1730 Kujasalo, Marjatta 0 ½ – ½
Bo. 97

Tunisia (TUN)

Rtg 105

Monaco (MNC)

Rtg 2½:1½
50.1 Baktache, Nesrine 1760 Beatrice, Chung 0 1 – 0
50.2 WFM Krifa, Najla 1782 WIM Lebel-Arias, Julia 1892 0 – 1
50.3 WCM Marzouk, Amira 1694 Chung, Mathilde 1794 ½ – ½
50.4 Matoussi, Amina 1789 Lomandong, Noela-Joyce 1516 1 – 0
Bo. 122

Palestine (PLE)

Rtg 99

Lebanon (LIB)

Rtg 1½:2½
51.1 Faqih, Yara 0 WFM Jalloul, Maya 1923 0 – 1
51.2 Iftaiha, Lana 0 WFM Makhlouf, Youmna 1950 0 – 1
51.3 Anwaar, Albzoor 0 Shamieh, Sara 0 ½ – ½
51.4 Jaradat, Shadia 1647 Qasqas, Farah 0 1 – 0
Bo. 118

Fiji (FIJ)

Rtg 120

Zimbabwe (ZIM)

Rtg 1 : 3
52.1 WFM Lyons, Kieran 1825 Zengeni, Tatenda Melisa 0 1 – 0
52.2 Sukhu, Gloria 1528 Wakuruwarewa, Colletta 0 0 – 1
52.3 Vukikomoala, Hilda 0 Masiyazi, Rhoda 2005 0 – 1
52.4 Terubea, Cydel 0 Zengeni, Paidaishe Matilda 0 0 – 1
Bo. 95

Botswana (BOT)

Rtg 114

Malta (MLT)

Rtg 2 : 2
53.1 WIM Modongo, Boikhutso 1862 WFM Caruana Pulpan, Oana 1821 0 – 1
53.2 WFM Lopang, Tshepiso 1838 WCM Borg Rivera, Filipina 1836 0 – 1
53.3 WCM Sabure, Ontiretse 1682 Klotz, Jutta 0 1 – 0
53.4 Francis, Onkemetse Linda 1713 Farrugia, Jamie 0 1 – 0
Bo. 100

South Korea (KOR)

Rtg 107

Trinidad & Tobago (TRI)

Rtg 4 : 0
54.1 Wang, Chengjia 1988 Chuniesingh, Nikeilia 0 1 – 0
54.2 WCM Kim, Taegyeong 1536 Soondarsingh, Aditi 1772 1 – 0
54.3 WCM Oh, Minah 1522 WCM Smith, Javanna 1689 1 – 0
54.4 Cho, Yeon Hee 1542 Johnson, Gabriella 1550 1 – 0
Bo. 125

Ethiopia (ETH)

Rtg 109

Uganda (UGA)

Rtg 1½:2½
55.1 Asmelash Berhe, Azeb 0 Kigeni, Grace 0 ½ – ½
55.2 Tekeste Weldegebriel, Israel 0 Angolikin, Goretti 0 0 – 1
55.3 Menassie Zeleke, Azeb 0 Mutesi, Phiona 0 0 – 1
55.4 Leykun Eshete, Ruth 0 Nsubuga, Rita 2193 1 – 0
Bo. 121

Pakistan (PAK)

Rtg 119

Mozambique (MOZ)

Rtg 1½:2½
56.1 Wasif, Zenubia 0 Vilhete, Vania Fausta 1816 0 – 1
56.2 Siddiqui, Nida Mishraz 1670 Castro, Neusa Aridas De 0 1 – 0
56.3 Khuaja, Ghazala Shabbir 0 Malenda, Ana 0 ½ – ½
56.4 Mehak, Gul 0 Da Silva, Jesse Mitchel 1512 0 – 1
Bo. 81

Jamaica (JAM)

Rtg 112

Angola (ANG)

Rtg 4 : 0
57.1 WFM Richards-Porter, Deborah 1997 Rosalina, Sonia 1797 1 – 0
57.2 Gray, Krishna 1728 Gabriel, Irineia G 1492 1 – 0
57.3 Smith, Melisha 1808 Carlos, Fina 0 1 – 0
57.4 WCM Barrett, Ariel 1774 Caxito, Esperanca 0 1 – 0
Bo. 108

Barbados (BAR)

Rtg 98

Yemen (YEM)

Rtg 1 : 3
58.1 Howard, Corrine 1720 Zewar, Amany 1689 0 – 1
58.2 Blackman, Katrina 1594 WCM Othman, Nadmih 1589 1 – 0
58.3 WCM Ramsay, Sheena 1631 Al-Sharif, Mada 1740 0 – 1
58.4 Murray, Donna 0 WCM Salah, Omaima 1675 0 – 1
Bo. 113

Netherlands Antilles (AHO)

Rtg 124

Aruba (ARU)

Rtg 2½:1½
59.1 Delemarre, Maria 1923 Dania, Manuelle 0 1 – 0
59.2 Van Zutphen, Amy 0 WCM Carrero, Claudia 0 ½ – ½
59.3 Salim-Moussa, Arzy 0 Jacobs, Annelaine 0 0 – 1
59.4 Salim-Moussa, Seydi 1806 De Mey, Maria Paula 0 1 – 0
Bo. 123

Afghanistan (AFG)

Rtg 126

Kenya (KEN)

Rtg 0 : 4
60.1 Hamrah, Lidaa 0 WCM Wambugu, Jane 0 0 – 1
60.2 Hussaini, Sominaa 0 Asiema, Isabelle 0 0 – 1
60.3 Faizi, Mursal 0 Iyengar, Sharanya 0 – – +
60.4 Nazari, Arezo 0 Jumba, Gloria 0 – – +
Bo. 75

IPCA (IPCA)

Rtg 111

Nicaragua (NCA)

Rtg 4 : 0
61.1 WFM Melnik, Galina 1999 WFM Madrigal, Ana Daniela 2026 1 – 0
61.2 WFM Zykina, Nadezda 2078 WCM Mendieta, Kathya 1763 1 – 0
61.3 Kurochkina, Elena 1797 Leon Sandoval, Johan 0 1 – 0
61.4 Kaydanovich, Marina 1761 Mendieta Rodriguez, Tamara 0 1 – 0
Bo. 71

IBCA (IBCA)

Rtg 42

Montenegro (MNE)

Rtg ½ :3½
62.1 FM Pustovoitova, Daria 2294 WGM Vojinovic, Jovana 2337 0 – 1
62.2 WCM Stolarczyk, Anna 1994 WFM Milovic, Aleksandra 2181 0 – 1
62.3 FM Debowska, Teresa 1837 WFM Stojanovic, Marija 2097 ½ – ½
62.4 Benkunskiene, Violeta 1643 Bacic, Kristina 1801 0 – 1

Rank after Round 10 – Women

Rk. SNo Team Team Games   +   =   –  TB1  TB2  TB3  TB4
1 1 China CHN 10 7 3 0 17 357.0 29.0 131.00
2 2 Russia RUS 10 7 3 0 17 348.0 29.0 126.00
3 4 Ukraine UKR 10 6 4 0 16 325.0 27.0 127.00
4 14 France FRA 10 7 1 2 15 294.0 27.5 120.00
5 22 Kazakhstan KAZ 10 6 3 1 15 281.0 27.0 112.00
6 9 Germany GER 10 7 1 2 15 277.5 26.5 113.00
7 6 India IND 10 7 1 2 15 277.5 25.5 122.00
8 7 Poland POL 10 6 2 2 14 282.0 26.0 122.00
9 13 Bulgaria BUL 10 6 2 2 14 260.0 26.0 107.00
10 8 Armenia ARM 10 7 0 3 14 259.5 24.0 117.00
11 35 Uzbekistan UZB 10 6 2 2 14 259.0 24.0 118.00
12 10 Romania ROU 10 7 0 3 14 253.5 26.0 105.00
13 37 Peru PER 10 6 2 2 14 229.5 24.5 104.00
14 3 Georgia GEO 10 5 3 2 13 280.5 26.0 119.00
15 25 Israel ISR 10 6 1 3 13 264.0 25.5 112.00
16 26 Iran IRI 10 6 1 3 13 261.0 27.5 107.00
17 5 United States of America USA 10 5 3 2 13 260.5 26.5 109.00
18 27 Azerbaijan AZE 10 6 1 3 13 258.5 24.5 119.00
19 11 Spain ESP 10 6 1 3 13 251.0 24.0 112.00
20 36 Belarus BLR 10 5 3 2 13 245.5 26.0 101.00
21 21 Mongolia MGL 10 6 1 3 13 241.5 25.0 111.00
22 15 Cuba CUB 10 5 3 2 13 236.0 23.5 106.00
23 31 Italy ITA 10 6 1 3 13 235.5 26.0 99.00
24 18 Greece GRE 10 5 2 3 12 261.0 24.0 114.00
25 19 Serbia SRB 10 4 4 2 12 246.5 23.5 116.00
26 16 Slovenia SLO 10 3 6 1 12 244.5 23.0 117.00
27 12 Hungary HUN 10 5 2 3 12 238.5 24.0 110.00
28 17 Netherlands NED 10 5 2 3 12 236.5 24.0 113.00
29 20 Slovakia SVK 10 4 4 2 12 235.0 21.0 113.00
30 34 Colombia COL 10 5 2 3 12 234.5 25.0 105.00
31 24 Latvia LAT 10 5 2 3 12 226.5 24.5 103.00
32 45 Turkey TUR 10 5 2 3 12 216.5 24.0 98.00
33 33 Lithuania LTU 10 5 2 3 12 215.0 23.5 103.00
34 30 Croatia CRO 10 5 2 3 12 211.0 24.0 100.00
35 54 Indonesia INA 10 5 2 3 12 207.0 23.0 101.00
36 43 Austria AUT 10 6 0 4 12 183.0 21.0 104.00
37 60 Mexico MEX 10 6 0 4 12 179.0 22.5 90.00
38 50 Australia AUS 10 6 0 4 12 174.5 23.0 92.00
39 23 Czech Republic CZE 10 5 1 4 11 233.0 23.0 114.00
40 28 Vietnam VIE 10 5 1 4 11 232.5 23.0 113.00
41 57 Philippines PHI 10 5 1 4 11 208.5 22.5 107.00
42 42 Montenegro MNE 10 5 1 4 11 207.0 23.5 99.00
43 53 Venezuela VEN 10 5 1 4 11 199.0 23.0 100.00
44 38 Switzerland SUI 10 5 1 4 11 194.5 21.5 108.00
45 44 England ENG 10 4 3 3 11 187.0 22.5 97.00
46 84 Turkey 2016 TUR16 10 3 5 2 11 187.0 22.0 92.00
47 40 Norway NOR 10 4 3 3 11 185.0 22.0 93.00
48 49 Estonia EST 10 5 1 4 11 184.5 22.5 100.00
49 47 Brazil BRA 10 5 1 4 11 181.5 22.0 100.00
50 41 Moldova MDA 10 4 3 3 11 179.5 21.0 101.00
51 58 Turkmenistan TKM 10 5 1 4 11 178.5 24.0 87.00
52 83 Malaysia MAS 10 5 1 4 11 178.5 21.0 97.00
53 63 Bangladesh BAN 10 5 1 4 11 168.5 22.5 94.00
54 55 Chile CHI 10 5 1 4 11 160.5 23.0 90.00
55 59 Canada CAN 10 5 1 4 11 157.5 21.5 95.00
56 39 Bosnia & Herzegovina BIH 10 5 1 4 11 150.0 18.5 103.00
57 64 Bolivia BOL 10 5 1 4 11 146.0 18.0 99.00
58 29 Argentina ARG 10 5 0 5 10 189.0 18.5 116.00
59 32 Ecuador ECU 10 4 2 4 10 180.5 20.0 102.00
60 48 Belgium BEL 10 5 0 5 10 168.5 21.5 97.00
61 51 Denmark DEN 10 5 0 5 10 165.0 20.5 101.00
62 66 El Salvador ESA 10 5 0 5 10 159.5 19.5 100.00
63 62 Iceland ISL 10 5 0 5 10 152.5 20.5 91.00
64 89 Albania ALB 10 5 0 5 10 152.0 19.5 86.00
65 79 Algeria ALG 10 5 0 5 10 151.0 22.0 84.00
66 92 Sri Lanka SRI 10 4 2 4 10 150.5 20.5 86.00
67 52 Portugal POR 10 5 0 5 10 149.0 17.0 97.00
68 65 Guatemala GUA 10 4 2 4 10 137.5 20.0 87.00
69 87 Tajikistan TJK 10 5 0 5 10 128.5 19.0 89.00
70 56 ICSC ICSC 10 4 1 5 9 184.0 23.0 98.00
71 71 IBCA IBCA 10 3 3 4 9 158.5 19.0 92.00
72 46 Sweden SWE 10 4 1 5 9 157.0 20.0 104.00
73 70 Jordan JOR 10 3 3 4 9 152.5 18.5 94.00
74 67 New Zealand NZL 10 4 1 5 9 147.5 20.0 91.00
75 72 Luxembourg LUX 10 3 3 4 9 146.5 19.5 86.00
76 115 Nigeria NGR 10 2 5 3 9 146.0 18.0 80.00
77 68 FYROM MKD 10 4 1 5 9 144.5 18.5 93.00
78 74 Syria SYR 10 3 3 4 9 144.0 17.5 93.00
79 75 IPCA IPCA 10 3 3 4 9 137.0 18.5 85.00
80 61 South Africa RSA 10 4 1 5 9 133.5 19.0 87.00
81 94 Paraguay PAR 10 4 1 5 9 133.0 18.5 85.00
82 88 United Arab Emirates UAE 10 3 3 4 9 126.5 18.0 86.00
83 91 Ireland IRL 10 4 1 5 9 123.5 19.0 77.00
84 86 Wales WLS 10 4 1 5 9 122.5 19.0 84.00
85 76 Scotland SCO 10 4 1 5 9 119.5 17.5 89.00
86 85 Kyrgyzstan KGZ 10 3 3 4 9 119.0 17.0 93.00
87 90 Puerto Rico PUR 10 4 1 5 9 115.5 16.0 87.00
88 77 Finland FIN 10 3 3 4 9 114.5 16.5 92.00
89 80 Costa Rica CRC 10 3 2 5 8 159.5 17.5 96.00
90 73 Egypt EGY 10 4 0 6 8 131.5 17.0 93.00
91 69 Dominican Republic DOM 10 3 2 5 8 129.0 19.5 83.00
92 96 Panama PAN 10 4 0 6 8 119.0 17.0 84.00
93 99 Lebanon LIB 10 3 2 5 8 116.5 15.0 88.00
94 106 Suriname SUR 10 4 0 6 8 107.0 17.0 74.00
95 120 Zimbabwe ZIM 10 3 2 5 8 102.0 16.0 76.00
96 97 Tunisia TUN 10 3 2 5 8 100.5 17.0 70.00
97 104 Chinese Taipei TPE 10 4 0 6 8 86.5 15.5 71.00
98 78 Uruguay URU 10 3 1 6 7 109.5 17.0 82.00
99 100 South Korea KOR 10 3 1 6 7 105.5 16.0 88.00
100 102 Turkey 2023 TUR23 10 3 1 6 7 104.0 14.0 86.00
101 93 Iraq IRQ 10 3 1 6 7 103.5 16.0 79.00
102 116 Thailand THA 10 3 1 6 7 100.0 16.0 75.00
103 101 Qatar QAT 10 3 1 6 7 97.5 13.5 81.00
104 105 Monaco MNC 10 3 1 6 7 93.0 14.0 85.00
105 119 Mozambique MOZ 10 3 1 6 7 89.0 15.5 71.00
106 95 Botswana BOT 10 3 1 6 7 88.5 15.0 83.00
107 81 Jamaica JAM 10 3 1 6 7 83.5 17.0 70.00
108 114 Malta MLT 10 2 3 5 7 81.0 14.5 73.00
109 82 Zambia ZAM 8 3 1 4 7 78.5 14.5 73.00
110 111 Nicaragua NCA 10 3 1 6 7 77.0 11.5 84.00
111 109 Uganda UGA 10 3 1 6 7 75.0 13.5 76.00
112 103 Japan JPN 10 3 1 6 7 65.5 12.5 76.00
113 98 Yemen YEM 10 3 1 6 7 62.5 13.5 76.00
114 122 Palestine PLE 10 3 0 7 6 72.5 15.5 66.00
115 126 Kenya KEN 10 2 2 6 6 68.5 15.0 67.00
116 113 Netherlands Antilles AHO 10 2 2 6 6 51.0 12.5 66.00
117 118 Fiji FIJ 10 2 2 6 6 48.0 13.0 63.00
118 125 Ethiopia ETH 10 1 3 6 5 89.5 14.5 71.00
119 121 Pakistan PAK 10 1 3 6 5 74.5 13.5 66.00
120 107 Trinidad & Tobago TRI 10 2 1 7 5 48.5 11.0 69.00
121 112 Angola ANG 7 2 1 4 5 36.5 12.0 62.00
122 108 Barbados BAR 10 1 2 7 4 83.0 14.0 64.00
123 124 Aruba ARU 10 2 0 8 4 68.5 12.5 68.00
124 127 Namibia NAM 10 1 2 7 4 48.5 13.0 61.00
125 123 Afghanistan AFG 8 0 1 7 1 16.0 3.0 63.00
126 110 Libya LBA 1 0 0 1 0 0.0 0.0 54.00
127 117 Honduras HON 1 0 0 1 0 0.0 0.0 54.00

Team-Pairings – Women

Round 11 on 2012/09/09 at 11:00
No. SNo Team Team Pts. MP Res. : Res. MP Pts. Team Team SNo
1 2 RUS Russia 29 17 : 15 27 Kazakhstan KAZ 22
2 13 BUL Bulgaria 26 14 : 17 29 China CHN 1
3 4 UKR Ukraine 27 16 : 15 26½ Germany GER 9
4 14 FRA France 27½ 15 : 15 25½ India IND 6
5 7 POL Poland 26 14 : 14 24 Armenia ARM 8
6 37 PER Peru 24½ 14 : 14 26 Romania ROU 10
7 35 UZB Uzbekistan 24 14 : 13 27½ Iran IRI 26
8 11 ESP Spain 24 13 : 13 26 Georgia GEO 3
9 5 USA United States of America 26½ 13 : 13 25½ Israel ISR 25
10 36 BLR Belarus 26 13 : 13 24½ Azerbaijan AZE 27
11 31 ITA Italy 26 13 : 13 25 Mongolia MGL 21
12 34 COL Colombia 25 12 : 13 23½ Cuba CUB 15
13 18 GRE Greece 24 12 : 12 23 Indonesia INA 54
14 43 AUT Austria 21 12 : 12 23½ Serbia SRB 19
15 16 SLO Slovenia 23 12 : 12 24½ Latvia LAT 24
16 33 LTU Lithuania 23½ 12 : 12 24 Hungary HUN 12
17 17 NED Netherlands 24 12 : 12 23 Australia AUS 50
18 20 SVK Slovakia 21 12 : 12 24 Turkey TUR 45
19 30 CRO Croatia 24 12 : 12 22½ Mexico MEX 60
20 23 CZE Czech Republic 23 11 : 11 22 Brazil BRA 47
21 84 TUR16 Turkey 2016 22 11 : 11 23 Vietnam VIE 28
22 39 BIH Bosnia & Herzegovina 18½ 11 : 11 22½ Philippines PHI 57
23 42 MNE Montenegro 23½ 11 : 11 22 Norway NOR 40
24 38 SUI Switzerland 21½ 11 : 11 23 Venezuela VEN 53
25 44 ENG England 22½ 11 : 11 21 Moldova MDA 41
26 83 MAS Malaysia 21 11 : 11 22½ Estonia EST 49
27 58 TKM Turkmenistan 24 11 : 11 22½ Bangladesh BAN 63
28 59 CAN Canada 21½ 11 : 11 23 Chile CHI 55
29 64 BOL Bolivia 18 11 : 10 22 Algeria ALG 79
30 29 ARG Argentina 18½ 10 : 10 20 Ecuador ECU 32
31 48 BEL Belgium 21½ 10 : 10 20 Guatemala GUA 65
32 66 ESA El Salvador 19½ 10 : 10 20½ Denmark DEN 51
33 89 ALB Albania 19½ 10 : 10 20½ Iceland ISL 62
34 92 SRI Sri Lanka 20½ 10 : 10 19 Tajikistan TJK 87
35 52 POR Portugal 17 10 : 9 23 ICSC ICSC 56
36 77 FIN Finland 16½ 9 : 9 18½ Jordan JOR 70
37 94 PAR Paraguay 18½ 9 : 9 20 New Zealand NZL 67
38 72 LUX Luxembourg 19½ 9 : 9 18 United Arab Emirates UAE 88
39 115 NGR Nigeria 18 9 : 9 19 South Africa RSA 61
40 68 MKD FYROM 18½ 9 : 9 16 Puerto Rico PUR 90
41 86 WLS Wales 19 9 : 9 17½ Syria SYR 74
42 91 IRL Ireland 19 9 : 9 17½ Scotland SCO 76
43 80 CRC Costa Rica 17½ 8 : 8 17 Suriname SUR 106
44 73 EGY Egypt 17 8 : 8 17 Tunisia TUN 97
45 120 ZIM Zimbabwe 16 8 : 8 19½ Dominican Republic DOM 69
46 96 PAN Panama 17 8 : 8 15½ Chinese Taipei TPE 104
47 99 LIB Lebanon 15 8 : 7 17 Uruguay URU 78
48 105 MNC Monaco 14 7 : 7 16 South Korea KOR 100
49 102 TUR23 Turkey 2023 14 7 : 7 16 Iraq IRQ 93
50 98 YEM Yemen 13½ 7 : 7 16 Thailand THA 116
51 119 MOZ Mozambique 15½ 7 : 7 13½ Qatar QAT 101
52 95 BOT Botswana 15 7 : 7 12½ Japan JPN 103
53 114 MLT Malta 14½ 7 : 7 17 Jamaica JAM 81
54 109 UGA Uganda 13½ 7 : 7 14½ Zambia ZAM 82
55 111 NCA Nicaragua 11½ 7 : 6 15½ Palestine PLE 122
56 118 FIJ Fiji 13 6 : 6 15 Kenya KEN 126
57 125 ETH Ethiopia 14½ 5 : 6 12½ Netherlands Antilles AHO 113
58 107 TRI Trinidad & Tobago 11 5 : 5 12 Angola ANG 112
59 127 NAM Namibia 13 4 : 5 13½ Pakistan PAK 121
60 123 AFG Afghanistan 3 1 : 4 14 Barbados BAR 108
61 46 SWE Sweden 20 9 : 9 18½ IPCA IPCA 75
62 85 KGZ Kyrgyzstan 17 9 : 9 19 IBCA IBCA 71
63 124 ARU Aruba 12½ 4 2 : 0 0 0 bye -1
64 110 LBA Libya 0 0 : 0 0 not paired -2
65 117 HON Honduras 0 0 : 0 0 not paired -2

2 Responses to “Olimpiada de Sah 2012, Istanbul. Rezultate runda 10. Clasamente. Perechi runda 11.”

  1. Nedelcu Cristian said

    Echipa noastra pana acum sta bine.Ne batem azi pentru un loc fruntas..Cred in aceasta echipa …imi pare bine alcatuita…in conditiile in care Nisipeanu a fost jignit si mintit de karateka…si deci nu mai poate juca pentru Romania cat timp acesta conduce federatia …iar Istratescu a devenit cetatean francez.
    Avem elemente individuale redutabile…nu sunt atat de constante pe cat ne am dori …dar azi sper sa ne arate ca suntem peste Filipine la sah .Cei care iubim sahul trebuie sa ne sustinem repezentantii neconditionat…Hai Romania !!! Fa ne fericiti…

  2. pop sorin said

    succes Romania!
    este si o zi binecuvintata o zi de sarbatoare ca e Duminica .victorii!victorii!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s