Sah cu Ceausescu

Aici veti gasi cele mai interesante subiecte ale sportului mintii!Nu ezitati sa intrati in misterioasa si tulburator de frumoasa lume a sahului! Sa aveti in fiecare zi pofta de viata si de sah!

Campionatul National pe echipe 2012 – Superliga, rezultate finale

Posted by Costin Beiu pe septembrie 30, 2012

CS AEM LUXTEN TIMISOARA si CSM BUCURESTI, campioane pe echipe in Superliga

AEM Luxten Timisoara

CSM Bucuresti

Foto: SAhLive.ro

Masculin

Masa 5   CSM Lugoj Rtg. 10   CS AEM Luxten Timisoara Rtg. 1 : 5
1.1 GM Jianu, Vlad-Cristian 2488 GM Berkes, Ferenc 2685 ½ – ½
1.2 IM Vedmediuc, Serghei 2464 GM Lupulescu, Constantin 2614 0 – 1
1.3 IM Manea, Alexandru 2408 GM Parligras, Mircea-Emilian 2618 0 – 1
1.4 IM Vasilescu, Lucian-Mihail 2276 GM Nevednichy, Vladislav 2554 0 – 1
1.5 CM Bida, Mihai-Eugen 2195 GM Berescu, Alin-Mile 2497 ½ – ½
1.6 I Neagu, Mihai-Cosmin 1928 IM Dragomirescu, Robin-Alexandru 2390 0 – 1
Masa 6   Clubul de Sah al Municipiului Baia Mare Rtg. 4   CS Politehnica Iasi Rtg. 3 : 3
2.1 GM Papp, Gabor 2571 GM Salgado Lopez, Ivan 2627 ½ – ½
2.2 IM Tarlev, Konstantin 2528 GM Svetushkin, Dmitry 2582 ½ – ½
2.3 GM Szabo, Gergely-Andras-Gyula 2532 IM Mateuta, Gabriel 2511 ½ – ½
2.4 GM Grigore, George-Gabriel 2476 FM Ungureanu, Vlad 2372 ½ – ½
2.5 FM Szabo, Attila 2305 FM Manole, Vasile 2355 ½ – ½
2.6 NM Hajbok, Robert 2299 CM Stegariu, Vlad-Ionut 2217 ½ – ½
Masa 7   CS Studentesc Medicina Timisoara Rtg. 3   CS Sinandrei Timis Rtg. 5 : 1
3.1 GM Nyzhnyk, Illya 2614 GM Tukhaev, Adam 2536 1 – 0
3.2 GM Baklan, Vladimir 2610 IM Pavlov, Sergey 2485 ½ – ½
3.3 IM Ardelean, George-Catalin 2503 IM Foisor, Ovidiu-Doru 2405 ½ – ½
3.4 GM Manolache, Marius 2535 IM Grecescu, Gabriel-Andrei 2396 1 – 0
3.5 FM Anton, Teodor 2414 IM Ardeleanu, Alin 2335 1 – 0
3.6 NM Stanciu, Alexandru-Ovidiu 2348 CM Siclovan, Cristian-Daniel 2159 1 – 0
Masa 8   Sah Club Cugir Rtg. 2   CS Victoria Techirghiol Rtg. 2 : 4
4.1 GM Murariu, Andrei 2526 GM Timoshenko, Georgy 2518 ½ – ½
4.2 FM Szalai, Kornel 2407 GM Ionescu, Constantin 2444 0 – 1
4.3 IM Bogdan, Dan 2376 IM Itkis, Boris 2429 ½ – ½
4.4 FM Dragomirescu, Calin 2204 IM Raceanu, Valentin 2421 0 – 1
4.5 WIM Dragomirescu, Angela 2270 NM Parligras, Cosmin 2305 ½ – ½
4.6 I Arghirescu, Andrei 2033 CM Malureanu, Costin-George 2119 ½ – ½
Masa 9   ACS Sah Apa Nova Bucuresti Rtg. 1   CSU Ploiesti Rtg. 4½:1½
5.1 GM Iordachescu, Viorel 2641 GM Banusz, Tamas 2583 ½ – ½
5.2 GM Marin, Mihail 2551 IM Baratosi, Daniel 2412 ½ – ½
5.3 GM Fedorov, Alexei 2579 IM Tomescu, Vlad 2403 1 – 0
5.4 IM Miron, Lucian-Costin 2527 IM Ionescu, Doru-Alexandru 2349 ½ – ½
5.5 IM Doncea, Vladimir 2404 FM Dobre, Claudiu-Cristian 2315 1 – 0
5.6 CM Horvat, Dan-Sebastian 2230 CM Manole, Stefan 2125 1 – 0

Clasament final

Loc Nr.start Echipa Nr. partide   +   =   –  TB1  TB2  TB3
1 10 CS AEM Luxten Timisoara 9 8 1 0 17 0 38.0
2 6 Clubul de Sah al Municipiului Baia Mare 9 7 1 1 15 2 34.5
3 9 ACS Sah Apa Nova Bucuresti 9 7 1 1 15 0 36.0
4 7 CS Studentesc Medicina Timisoara 9 6 0 3 12 0 34.0
5 4 CS Politehnica Iasi 9 4 1 4 9 0 27.0
6 5 CSM Lugoj 9 3 1 5 7 0 23.5
7 2 CS Victoria Techirghiol 9 2 2 5 6 0 19.0
8 1 CSU Ploiesti 9 1 2 6 4 0 20.5
9 3 CS Sinandrei Timis 9 0 3 6 3 0 19.5
10 8 Sah Club Cugir 9 0 2 7 2 0 18.0

Feminin

Masa 4   Clubul Central de Sah Bucuresti Rtg. 8   CS Universitatea Arad Rtg. 1½:1½
1.1 WIM Marin, Irina-Luiza 2123 WNM Olea, Liliana 1977 ½ – ½
1.2 WFM Baciu, Anca-Otilia 2118 WNM Florea, Dorina 1904 S60 ½ – ½
1.3 WNM Vasilescu, Maria 1863 U20 I Firaru, Roxana-Maria 1683 U18 ½ – ½
Masa 5   CSM Bucuresti Rtg. 3   CS Politehnica Iasi Rtg.   2 : 1
2.1 GM Arakhamia-Grant, Ketevan 2421 WGM L’ami, Alina 2380 1 – 0
2.2 IM Peptan, Corina-Isabela 2428 WIM Bulmaga, Irina 2386 U20 1 – 0
2.3 WNM Anusca, Madalina-Maria 2072 U20 WIM Padurariu, Ioana-Smaranda 2236 0 – 1
Masa 6   CS Studentesc Medicina Timisoara Rtg. 2   ACS Sah Apa Nova Bucuresti Rtg. 2 : 1
3.1 IM Atalik, Ekaterina 2458 WGM Cosma, Elena-Luminita 2353 1 – 0
3.2 WGM Sandu, Mihaela 2228 WFM Chirita, Andra-Marina 2034 0 – 1
3.3 WFM Visanescu, Daria-Ioana 2062 U16 WCM Ilie, Maria-Ruxandra 1995 U20 1 – 0
Masa 7   CS AEM Luxten Timisoara Rtg. 1   CSM Lugoj Rtg. 3 : 0
4.1 IM Zatonskih, Anna 2512 WGM Papp, Petra 2302 U20 1 – 0
4.2 IM Foisor, Cristina-Adela 2398 WIM Jicman, Ligia-Letitia 2199 1 – 0
4.3 WIM Foisor, Mihaela-Veronica 2217 U18 WCM Lolici, Iselin-Amanda 1939 U20 1 – 0

Clasament final

Loc Nr.start Echipa Nr. partide   +   =    TB1  TB2  TB3
1 5 CSM Bucuresti 7 6 0 1 12 0 16.0
2 7 CS AEM Luxten Timisoara 7 5 1 1 11 0 14.5
3 6 CS Studentesc Medicina Timisoara 7 5 0 2 10 0 11.5
4 1 CSM Lugoj 7 4 0 3 8 2 11.5
5 3 CS Politehnica Iasi 7 3 2 2 8 0 13.5
6 4 Clubul Central de Sah Bucuresti 7 1 1 5 3 2 7.0
7 2 ACS Sah Apa Nova Bucuresti 7 1 1 5 3 0 8.0
8 8 CS Universitatea Arad 7 0 1 6 1 0 2.0

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s