Sah cu Ceausescu

Aici veti gasi cele mai interesante subiecte ale sportului mintii!Nu ezitati sa intrati in misterioasa si tulburator de frumoasa lume a sahului! Sa aveti in fiecare zi pofta de viata si de sah!

La “Cupa de Toamna” se numara bobocii!

Posted by nicu valahu on October 22, 2012

Cupa de Toamna 2012,  Hanul Manuc

Rezultate Runda 3

Bo. No. Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg No.
1 13 CM Nastase Robert-Paul 2101 2 1 – 0 2 IM Burnoiu Nicolae-Costel 2406 1
2 2 NM Stanciu Alexandru-Ovidiu 2348 2 1 – 0 2 CM Cirlan Ionut-Gheorghe 2086 15
3 19 CM Petrescu Cristian 2039 2 ½ – ½ 2 FM Pessi Emil-George 2183 4
4 5 CM Popescu Florin 2174 2 ½ – ½ 2 I Danet Nicolae 2057 18
5 21 CM Vijiila Cristinel 2008 2 0 – 1 2 CM Dolana Andrei-Theodor 2171 6
6 9 CM Raducanu Andrei-Augustin 2146 2 0 – 1 2 I Andronescu Madalin 2032 20
7 35 I Sandulescu Gheorghe 1861 2 0 – 1 2 I Martian Dragos-Daniel 2125 10
8 11 FM Bondoc Dan-Vladimir 2119 2 1 – 0 2 I Pintilie Petre 1814 40
9 30 I Vladescu Alin-Cristian 1927 1 – 0 CM Gavrilescu-Mogojan Calin-Stefa 2225 3
10 7 IM Miulescu Gabriel 2160 1 – 0 Mihai Cristian-Sebastian 1001 91
11 37 I Parlog Constantin 1825 0 – 1 FM Giurumia Sorin 2158 8
12 12 CM Dumitrascu Cornel 2108 ½ – ½ CM Batali Gheorghe 1943 28
13 76 WCM Pancu Aureliana-Eugenia 1263 ½ – ½ WNM Anusca Madalina-Maria 2082 16
14 42 I Vladescu Ovidiu-Viorel 1794 1 – 0 CM Gardin Eugen 2006 22
15 49 I Banzea Alexandru-Bogdan 1723 1 0 – 1 1 I Dragomir Nicolae-Laurentiu 2097 14
16 17 I Achirei Daniel-Laurentiu 2064 1 1 – 0 1 I Boda Relu 1720 51
17 23 NM Stanciulescu Serban 1994 1 0 – 1 1 I Fluerariu Radu-Cristian 1718 53
18 50 I Zlatea Cezar-Stelian 1723 1 0 – 1 1 CM Tomoaie Marian 1990 24
19 25 I Pirvulescu Adrian 1957 1 1 – 0 1 I Colac Marius-Daniel 1698 57
20 52 II Baban Catalin-Dumitru 1720 1 0 – 1 1 CM Nastase Stefan 1955 26
21 59 I Fratila Gheorghe 1673 1 0 – 1 1 CM Stoicescu Horia 1908 32
22 33 I Cosmulescu Alexandru-Paul 1885 1 1 – 0 1 I Zamora Aurel 1654 61
23 62 I Bancu Constantin 1640 1 0 – 1 1 CM Dobrin Catalin 1861 34
24 63 I Egli Ioan 1638 1 1 – 0 1 CM Moldoveanu Niculae 1834 36
25 65 I Dordea Vasile 1617 1 0 – 1 1 I Barbu George-Emilian 1823 38
26 41 CM Gavrilescu David 1812 1 1 – 0 1 I Turcuman Dragos-Mihai 1588 67
27 66 II Rontescu Mihnea 1608 1 0 – 1 1 I Dumitrascu Grigore 1786 43
28 45 CM Armeanu Ninel-Claudiu 1756 1 1 – 0 1 III Sirghi Timotei 1040 83
29 46 I Gorunescu Nicolae-Gabriel 1747 1 0 – 1 1 Cocos Mihai 1001 87
30 44 I Cucu Gheorghe 1769 ½ 1 – 0 1 Grecu Dragos-Catalin 1001 89
31 47 I Petrescu Daniel 1737 ½ 0 – 1 ½ I Chivulescu Adrian-Alexandru 1562 68
32 72 II Tofan Ion-Adrian 1487 ½ 0 – 1 ½ I Moroianu George 1726 48
33 54 CM Ciortan Mihail 1717 ½ 1 – 0 ½ II Galupa Vasile 1558 69
34 71 II Moroianu Stefan 1520 ½ 1 – 0 ½ I Ticu Constantin 1717 55
35 56 I Comsa Ciprian-Mihai 1704 ½ 1 – 0 ½ II Cristache Ana-Maria 1182 79
36 58 I Costache Florin-Remus 1696 ½ 1 – 0 ½ III Cristescu Andrei-Stefan 1057 81
37 80 II Cuc Cornel-Alexandru 1141 ½ 0 – 1 0 I Ghituleanu Nicolae 1814 39
38 60 I Nastase Andreea-Cristina 1664 0 1 – 0 0 III Filip Victor-Claudiu 1040 82
39 64 CM Hlinschi Mihai 1633 0 1 – 0 0 III Capatina Marius-Cristian 1031 84
40 86 Florea Adrian 1004 0 0 – 1 0 I Gheorghiu Alexandru-Dan 1540 70
41 73 I Schiopu Andreea-Alexandra 1347 0 1 – 0 0 Capatina Valentin-Nicolae 1008 85
42 88 Cristescu Andreea-Ioana 1001 0 0 – 1 0 II Coman Mihnea-George 1286 75
43 78 II Stan Andreea-Loredana 1200 0 ½ – ½ 0 Tudoran Ioan 1001 92
44 90 Ionescu Petru-Ioan-Mihnea 1001 0 1 bye
45 27 I Bursuc Mihai 1953 1 ½ not paired
46 29 I Neagu Mihai-Cosmin 1928 1 0 not paired
47 31 CM Simion Nicolae 1912 ½ not paired
48 74 II Sarbu Zeno-Iulius 1396 ½ 0 not paired
49 77 II Sarbu Adela 1212 ½ 0 not paired

Perechi Runda 4

Round 4 on 2012/10/23 at 17,3o

Bo. No. Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg No.
1 20 I Andronescu Madalin 2032 3 3 NM Stanciu Alexandru-Ovidiu 2348 2
2 6 CM Dolana Andrei-Theodor 2171 3 3 FM Bondoc Dan-Vladimir 2119 11
3 10 I Martian Dragos-Daniel 2125 3 3 CM Nastase Robert-Paul 2101 13
4 4 FM Pessi Emil-George 2183 I Vladescu Ovidiu-Viorel 1794 42
5 30 I Vladescu Alin-Cristian 1927 CM Popescu Florin 2174 5
6 18 I Danet Nicolae 2057 IM Miulescu Gabriel 2160 7
7 8 FM Giurumia Sorin 2158 CM Petrescu Cristian 2039 19
8 1 IM Burnoiu Nicolae-Costel 2406 2 2 I Cosmulescu Alexandru-Paul 1885 33
9 34 CM Dobrin Catalin 1861 2 2 CM Raducanu Andrei-Augustin 2146 9
10 32 CM Stoicescu Horia 1908 2 2 CM Dumitrascu Cornel 2108 12
11 14 I Dragomir Nicolae-Laurentiu 2097 2 2 CM Gavrilescu David 1812 41
12 15 CM Cirlan Ionut-Gheorghe 2086 2 2 I Sandulescu Gheorghe 1861 35
13 16 WNM Anusca Madalina-Maria 2082 2 2 CM Armeanu Ninel-Claudiu 1756 45
14 38 I Barbu George-Emilian 1823 2 2 I Achirei Daniel-Laurentiu 2064 17
15 40 I Pintilie Petre 1814 2 2 CM Vijiila Cristinel 2008 21
16 24 CM Tomoaie Marian 1990 2 2 I Egli Ioan 1638 63
17 43 I Dumitrascu Grigore 1786 2 2 I Pirvulescu Adrian 1957 25
18 26 CM Nastase Stefan 1955 2 2 WCM Pancu Aureliana-Eugenia 1263 76
19 53 I Fluerariu Radu-Cristian 1718 2 2 CM Simion Nicolae 1912 31
20 87 Cocos Mihai 1001 2 I Parlog Constantin 1825 37
21 3 CM Gavrilescu-Mogojan Calin-Stefa 2225 I Comsa Ciprian-Mihai 1704 56
22 22 CM Gardin Eugen 2006 I Costache Florin-Remus 1696 58
23 27 I Bursuc Mihai 1953 II Moroianu Stefan 1520 71
24 48 I Moroianu George 1726 I Cucu Gheorghe 1769 44
25 91 Mihai Cristian-Sebastian 1001 CM Ciortan Mihail 1717 54
26 68 I Chivulescu Adrian-Alexandru 1562 1 NM Stanciulescu Serban 1994 23
27 36 CM Moldoveanu Niculae 1834 1 1 I Bancu Constantin 1640 62
28 46 I Gorunescu Nicolae-Gabriel 1747 1 1 CM Hlinschi Mihai 1633 64
29 49 I Banzea Alexandru-Bogdan 1723 1 1 I Dordea Vasile 1617 65
30 70 I Gheorghiu Alexandru-Dan 1540 1 1 I Zlatea Cezar-Stelian 1723 50
31 51 I Boda Relu 1720 1 1 II Rontescu Mihnea 1608 66
32 83 III Sirghi Timotei 1040 1 1 II Baban Catalin-Dumitru 1720 52
33 57 I Colac Marius-Daniel 1698 1 1 I Turcuman Dragos-Mihai 1588 67
34 89 Grecu Dragos-Catalin 1001 1 1 I Fratila Gheorghe 1673 59
35 90 Ionescu Petru-Ioan-Mihnea 1001 1 1 I Nastase Andreea-Cristina 1664 60
36 61 I Zamora Aurel 1654 1 1 I Schiopu Andreea-Alexandra 1347 73
37 75 II Coman Mihnea-George 1286 1 ½ I Petrescu Daniel 1737 47
38 55 I Ticu Constantin 1717 ½ ½ II Stan Andreea-Loredana 1200 78
39 81 III Cristescu Andrei-Stefan 1057 ½ ½ II Galupa Vasile 1558 69
40 92 Tudoran Ioan 1001 ½ ½ II Tofan Ion-Adrian 1487 72
41 79 II Cristache Ana-Maria 1182 ½ ½ II Cuc Cornel-Alexandru 1141 80
42 82 III Filip Victor-Claudiu 1040 0 0 Florea Adrian 1004 86
43 84 III Capatina Marius-Cristian 1031 0 0 Cristescu Andreea-Ioana 1001 88
44 85 Capatina Valentin-Nicolae 1008 0 0 bye
45 28 CM Batali Gheorghe 1943 2 0 not paired
46 29 I Neagu Mihai-Cosmin 1928 1 0 not paired
47 39 I Ghituleanu Nicolae 1814 1 0 not paired
48 74 II Sarbu Zeno-Iulius 1396 ½ 0 not paired
49 77 II Sarbu Adela 1212 ½ 0 not paired

.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s