Sah cu Ceausescu

Aici veti gasi cele mai interesante subiecte ale sportului mintii!Nu ezitati sa intrati in misterioasa si tulburator de frumoasa lume a sahului! Sa aveti in fiecare zi pofta de viata si de sah!

Cupa de Toamna. Rezultate runda 6, Perechi runda 7

Posted by nicu valahu pe octombrie 25, 2012

Rezultate Runda 6

Bo. No. Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg No.
1 6 CM Dolana Andrei-Theodor 2171 ½ – ½ NM Stanciu Alexandru-Ovidiu 2348 2
2 1 IM Burnoiu Nicolae-Costel 2406 4 ½ – ½ I Martian Dragos-Daniel 2125 10
3 14 I Dragomir Nicolae-Laurentiu 2097 4 1 – 0 4 CM Popescu Florin 2174 5
4 8 FM Giurumia Sorin 2158 4 ½ – ½ 4 CM Nastase Robert-Paul 2101 13
5 15 CM Cirlan Ionut-Gheorghe 2086 4 1 – 0 4 CM Raducanu Andrei-Augustin 2146 9
6 20 I Andronescu Madalin 2032 4 1 – 0 CM Gavrilescu-Mogojan Calin-Stefa 2225 3
7 4 FM Pessi Emil-George 2183 1 – 0 CM Tomoaie Marian 1990 24
8 30 I Vladescu Alin-Cristian 1927 0 – 1 FM Bondoc Dan-Vladimir 2119 11
9 43 I Dumitrascu Grigore 1786 0 – 1 CM Dumitrascu Cornel 2108 12
10 16 WNM Anusca Madalina-Maria 2082 1 – 0 Cocos Mihai 1001 87
11 32 CM Stoicescu Horia 1908 0 – 1 3 IM Miulescu Gabriel 2160 7
12 18 I Danet Nicolae 2057 3 1 – 0 3 I Sandulescu Gheorghe 1861 35
13 37 I Parlog Constantin 1825 3 ½ – ½ 3 CM Petrescu Cristian 2039 19
14 38 I Barbu George-Emilian 1823 3 0 – 1 3 CM Vijiila Cristinel 2008 21
15 22 CM Gardin Eugen 2006 3 ½ – ½ 3 CM Gavrilescu David 1812 41
16 26 CM Nastase Stefan 1955 3 ½ – ½ 3 I Fluerariu Radu-Cristian 1718 53
17 40 I Pintilie Petre 1814 3 ½ – ½ 3 I Bursuc Mihai 1953 27
18 76 WCM Pancu Aureliana-Eugenia 1263 3 1 – 0 3 I Cosmulescu Alexandru-Paul 1885 33
19 23 NM Stanciulescu Serban 1994 1 – 0 I Costache Florin-Remus 1696 58
20 46 I Gorunescu Nicolae-Gabriel 1747 0 – 1 I Pirvulescu Adrian 1957 25
21 48 I Moroianu George 1726 0 – 1 CM Batali Gheorghe 1943 28
22 34 CM Dobrin Catalin 1861 – – + I Nastase Andreea-Cristina 1664 60
23 36 CM Moldoveanu Niculae 1834 1 – 0 I Fratila Gheorghe 1673 59
24 57 I Colac Marius-Daniel 1698 0 – 1 I Vladescu Ovidiu-Viorel 1794 42
25 44 I Cucu Gheorghe 1769 1 – 0 I Egli Ioan 1638 63
26 89 Grecu Dragos-Catalin 1001 0 – 1 CM Armeanu Ninel-Claudiu 1756 45
27 62 I Bancu Constantin 1640 2 0 – 1 2 I Achirei Daniel-Laurentiu 2064 17
28 68 I Chivulescu Adrian-Alexandru 1562 2 0 – 1 2 I Banzea Alexandru-Bogdan 1723 49
29 50 I Zlatea Cezar-Stelian 1723 2 ½ – ½ 2 II Rontescu Mihnea 1608 66
30 51 I Boda Relu 1720 2 1 – 0 2 II Coman Mihnea-George 1286 75
31 91 Mihai Cristian-Sebastian 1001 2 0 – 1 2 II Baban Catalin-Dumitru 1720 52
32 65 I Dordea Vasile 1617 2 1 – 0 2 CM Ciortan Mihail 1717 54
33 55 I Ticu Constantin 1717 2 1 – 0 2 I Schiopu Andreea-Alexandra 1347 73
34 70 I Gheorghiu Alexandru-Dan 1540 1 – 0 2 II Galupa Vasile 1558 69
35 83 III Sirghi Timotei 1040 0 – 1 I Comsa Ciprian-Mihai 1704 56
36 61 I Zamora Aurel 1654 1 – 0 II Stan Andreea-Loredana 1200 78
37 79 II Cristache Ana-Maria 1182 1 – 0 CM Hlinschi Mihai 1633 64
38 81 III Cristescu Andrei-Stefan 1057 0 – 1 I Turcuman Dragos-Mihai 1588 67
39 92 Tudoran Ioan 1001 0 – 1 II Moroianu Stefan 1520 71
40 47 I Petrescu Daniel 1737 1 1 – 0 1 Florea Adrian 1004 86
41 82 III Filip Victor-Claudiu 1040 1 1 – 0 1 Capatina Valentin-Nicolae 1008 85
42 90 Ionescu Petru-Ioan-Mihnea 1001 1 1 – 0 ½ Cristescu Andreea-Ioana 1001 88
43 84 III Capatina Marius-Cristian 1031 ½ 0 – 1 ½ II Cuc Cornel-Alexandru 1141 80
44 29 I Neagu Mihai-Cosmin 1928 1 0 not paired
45 31 CM Simion Nicolae 1912 2 0 not paired
46 39 I Ghituleanu Nicolae 1814 ½ not paired
47 72 II Tofan Ion-Adrian 1487 2 ½ not paired
48 74 II Sarbu Zeno-Iulius 1396 ½ 0 not paired
49 77 II Sarbu Adela 1212 ½ 0 not paired

Perechi Runda 7

Round 7 on 2012/10/26 at 17,30

Bo. No. Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg No.
1 2 NM Stanciu Alexandru-Ovidiu 2348 5 5 I Dragomir Nicolae-Laurentiu 2097 14
2 15 CM Cirlan Ionut-Gheorghe 2086 5 5 CM Dolana Andrei-Theodor 2171 6
3 10 I Martian Dragos-Daniel 2125 5 5 I Andronescu Madalin 2032 20
4 11 FM Bondoc Dan-Vladimir 2119 IM Burnoiu Nicolae-Costel 2406 1
5 13 CM Nastase Robert-Paul 2101 FM Pessi Emil-George 2183 4
6 12 CM Dumitrascu Cornel 2108 FM Giurumia Sorin 2158 8
7 5 CM Popescu Florin 2174 4 WNM Anusca Madalina-Maria 2082 16
8 7 IM Miulescu Gabriel 2160 4 4 WCM Pancu Aureliana-Eugenia 1263 76
9 21 CM Vijiila Cristinel 2008 4 4 I Danet Nicolae 2057 18
10 9 CM Raducanu Andrei-Augustin 2146 4 CM Gardin Eugen 2006 22
11 3 CM Gavrilescu-Mogojan Calin-Stefa 2225 CM Moldoveanu Niculae 1834 36
12 19 CM Petrescu Cristian 2039 I Pintilie Petre 1814 40
13 41 CM Gavrilescu David 1812 NM Stanciulescu Serban 1994 23
14 24 CM Tomoaie Marian 1990 I Parlog Constantin 1825 37
15 25 I Pirvulescu Adrian 1957 I Cucu Gheorghe 1769 44
16 42 I Vladescu Ovidiu-Viorel 1794 CM Nastase Stefan 1955 26
17 27 I Bursuc Mihai 1953 I Dumitrascu Grigore 1786 43
18 28 CM Batali Gheorghe 1943 I Nastase Andreea-Cristina 1664 60
19 53 I Fluerariu Radu-Cristian 1718 I Vladescu Alin-Cristian 1927 30
20 45 CM Armeanu Ninel-Claudiu 1756 CM Stoicescu Horia 1908 32
21 87 Cocos Mihai 1001 3 I Barbu George-Emilian 1823 38
22 17 I Achirei Daniel-Laurentiu 2064 3 3 I Ticu Constantin 1717 55
23 33 I Cosmulescu Alexandru-Paul 1885 3 3 I Dordea Vasile 1617 65
24 35 I Sandulescu Gheorghe 1861 3 3 I Boda Relu 1720 51
25 49 I Banzea Alexandru-Bogdan 1723 3 3 I Ghituleanu Nicolae 1814 39
26 52 II Baban Catalin-Dumitru 1720 3 I Gorunescu Nicolae-Gabriel 1747 46
27 34 CM Dobrin Catalin 1861 II Cristache Ana-Maria 1182 79
28 63 I Egli Ioan 1638 I Moroianu George 1726 48
29 67 I Turcuman Dragos-Mihai 1588 I Zlatea Cezar-Stelian 1723 50
30 56 I Comsa Ciprian-Mihai 1704 I Gheorghiu Alexandru-Dan 1540 70
31 66 II Rontescu Mihnea 1608 I Colac Marius-Daniel 1698 57
32 58 I Costache Florin-Remus 1696 Grecu Dragos-Catalin 1001 89
33 59 I Fratila Gheorghe 1673 II Tofan Ion-Adrian 1487 72
34 71 II Moroianu Stefan 1520 I Zamora Aurel 1654 61
35 73 I Schiopu Andreea-Alexandra 1347 2 2 I Petrescu Daniel 1737 47
36 54 CM Ciortan Mihail 1717 2 2 III Filip Victor-Claudiu 1040 82
37 75 II Coman Mihnea-George 1286 2 2 I Bancu Constantin 1640 62
38 68 I Chivulescu Adrian-Alexandru 1562 2 2 Ionescu Petru-Ioan-Mihnea 1001 90
39 69 II Galupa Vasile 1558 2 2 Mihai Cristian-Sebastian 1001 91
40 64 CM Hlinschi Mihai 1633 Tudoran Ioan 1001 92
41 78 II Stan Andreea-Loredana 1200 III Cristescu Andrei-Stefan 1057 81
42 80 II Cuc Cornel-Alexandru 1141 III Sirghi Timotei 1040 83
43 85 Capatina Valentin-Nicolae 1008 1 ½ III Capatina Marius-Cristian 1031 84
44 86 Florea Adrian 1004 1 ½ Cristescu Andreea-Ioana 1001 88
45 29 I Neagu Mihai-Cosmin 1928 1 0 not paired
46 31 CM Simion Nicolae 1912 2 0 not paired
47 74 II Sarbu Zeno-Iulius 1396 ½ 0 not paired
48 77 II Sarbu Adela 1212 ½ 0 not paired

.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s