Sah cu Ceausescu

Aici veti gasi cele mai interesante subiecte ale sportului mintii!Nu ezitati sa intrati in misterioasa si tulburator de frumoasa lume a sahului! Sa aveti in fiecare zi pofta de viata si de sah!

Clasamentele finale pe categorii de varsta, la concursul regional de sah online ” Trofeul Pietroasa – 2017 „

Posted by ceausescuiulian pe Iunie 12, 2017

Concursul Regional de sah rapid online”Trofeul Pietroasa-2017”

GM27’s Swiss sytem 2017
(TD: GM27, Time: 20 min, 7 rounds)

 Nr. crt Nume si prenume-I.D Loc Grupa 1 2 3 4 5 6 7       Unitatea şcolară
1 GAVRILESCU DAVID

Ducu7

I-open U15 ◊ 1/32 ♦ 1/27 ◊ 1/8 ♦ 1/10 ◊ 1/2 ◊ 1/5 ♦ 1/6 7.0 / 7 PC Craiova
2 ULIAN ANDRREI

AndreiUlian

I-U11 U11 ♦ 1/48 ♦ 1/6 ◊ 1/23 ◊ 1/15 ♦ 0/1 ◊ 1/7 ♦ ½/5 5.5 / 7 24.50 Sc. Gim.Nr.5 Buc.
3 NICOARA DAVID

Bravelord

I-U13 U13 ♦ 0/5 ♦ ½/21 ◊ 1/29 ♦ 1/25 ◊ 1/19 ◊ 1/17 ♦ 1/12 5.5 / 7 18.00 CSU Buc.
4 BARÎLA ŞTEFANA

Stefana_barila

I-F11 F11 ♦ 0/23 ♦ 1/26 ◊ 1/34 ♦ 0/6 ◊ 1/22 ◊ 1/13 ♦ 1/11 5.0 / 7 PC Suceava
5 MAINOV  IOAN

IonutM

I-U15 U11 ◊ 1/3 ◊ 1/16 ♦ 0/15 ♦ 1/19 ◊ 1/23 ♦ 0/1 ◊ ½/2 4.5 / 7 20.50 CSU Buc.
6 BUZEA ALEXANDRU

Alex_buzea

II-open U17 ♦ 1/25 ◊ 0/2 ♦ 1/31 ◊ 1/4 ♦ ½/7 ◊ 1/18 ◊ 0/1 4.5 / 7 19.50 Cs Colosseum Giurgiu
7 MAINOV ŞTEFAN

StefanM

I-U09 U09 ♦ 0/16 ◊ 1/17 ♦ 1/13 ◊ 1/32 ◊ ½/6 ♦ 0/2 ♦ 1/20 4.5 / 7 17.50 18.50 CSU Buc
8 TABLAN MATEI CHRISTIAN

Matei Tablan

II-U13 U13 ◊ 1/34 ◊ 1/38 ♦ 0/1 ♦ 0/23 ◊ ½/9 ♦ 1/21 ◊ 1/17 4.5 / 7 17.50 16.00 Şc. Gim.Elena CuzaP.Neamţ
9 SAVU  LUCA

Luca2507

II-U11 U11 ◊ 0/32 ♦ 1/49 ◊ 1/24 ♦ ½/8 ♦ 1/27 ◊ 1/25 4.5 / 6 13.50 C.C de Şah Buc.
10 IUSTIN  SILVIU

Livbz

II-U15 U15 ♦ 1/13 ♦ 1/24 ◊ 1/11 ◊ 0/1 ♦ 1/15   4.0 / 5 21.00 CSM Buzău
11 SIDA FLAVIUS

Flavius

III-U11  U11 ◊ 1/46 ◊ 1/18 ♦ 0/10 ◊ 0/17 ◊ 1/30 ♦ 1/15 ◊ 0/4 4.0 / 7 18.00 15.50 PC Arad
12 SIDA  FLAVIA

Flavia1

I-F07 F07  ◊ 0/27 ♦ 1/49 ◊ 1/38 ♦ 1/18 ◊ 1/16 ◊ 0/3 4.0 / 6 18.00 10.00 PC Arad
13 GRESOIU LIVIU ANDREI

Andrei2006

III-U13  U11  ◊ 0/10 ♦ 1/48 ◊ 0/7 ♦ 1/33 ◊ 1/31 ♦ 0/4 ♦ 1/26 4.0 / 7 14.00 Cs  Vointa

Buzău

14 CALOTĂ RAREŞ

Rares calota

II-U09 UO9    ♦ 1/41 ♦ 1/44 ◊ 0/18 ◊ 1/30 ♦ 1/28 4.0 / 5 12.00 ACS MMI Andrei Murariu
15 ŢIGĂNAŞU GEORGIAN

Georgian2017

III-U15 U15  ♦ 1/30 ◊ 1/39 ◊ 1/5 ♦ 0/2 ◊ 0/10 ◊ 0/11 ♦ ½/18 3.5 / 7 18.50 CS PC Buzău
16 TOMA ALEXANDRU

SteauaBucuresti

III-open   U11 ◊ 1/7 ♦ 0/5 ◊ 1/20 ♦ 1/30 ♦ 0/12 ◊ ½/22 3.5 / 6 16.50 ACS MMI Andrei Murariu
17 IORDĂCHESCU MATEI

Matei2010

I-U07 U07 ◊ ½/19 ♦ 0/7 ◊ 1/44 ♦ 1/11 ◊ 1/21 ♦ 0/3 ♦ 0/8 3.5 / 7 15.50 19.50 CSM Buzău
18 ABABEI  RĂZVAN

Razvan2007

U11 ◊ 1/26 ♦ 0/11 ◊ 1/33 ◊ 0/12 ♦ 1/14 ♦ 0/6 ◊ ½/15 3.5 / 7 15.50 18.00 PC Botoşani
19 TABLAN  DAMIAN

Damian Tablan

U11 ♦ ½/17 ◊ 1/25 ♦ 1/39 ◊ 0/5 ♦ 0/3 ◊ 0/20 ♦ 1/27 3.5 / 7 15.50 16.50 Şc. Gim.Elena CuzaP.Neamţ
20 IORDĂCHESCU RADU

Raducu2006

U11 ◊ 0/24 ◊ 1/45 ♦ 0/16 ♦ 1/34 ◊ ½/27 ♦ 1/19 ◊ 0/7 3.5 / 7 13.50 CSM Buzău
21 VARGA IULIA

Iulia Roxana

I-F15 F15 ◊ ½/3 ♦ 1/45 ◊ 1/39 ♦ 0/17 ◊ 0/8 ♦ 1/30 3.5 / 6 13.00 PC Arad
22 VARGA SONIA

Sonia Francesca

I-F11 F11 ◊ 1/50 ♦ 0/32 ♦ 1/29 ♦ 0/4 ◊ 1/41 ♦ ½/16 3.5 / 6 12.50 PC Arad
23 ANGHEL MARIA

Kendall

I-F13 F13 ◊ 1/4 ♦ 1/31 ♦ 0/2 ◊ 1/8 ♦ 0/5   3.0 / 5 17.00 PC Constanţa
24 VORNICEANU  ALINA

Alinavorniceanu

II-F13 F13 ♦ 1/20 ◊ 0/10 ◊ 0/30 ♦ 0/9 ◊ 1/34 ♦ 0/25 ◊ 1/31 3.0 / 7 11.00 Cs Sah  Club Galati
25 DIMITRIU  FILIP

Filip-dimitriu

  II-U07 U07 ◊ 0/6 ♦ 0/19 ♦ 1/40 ◊ 0/3 ♦ 1/39 ◊ 1/24 ♦ 0/9 3.0 / 7 10.00 16.50 ACS MMI Andrei Murariu
26 GRAŢIANU EDUARD-MIREL

Edu6k

III-U09 U09 ♦ 0/18 ◊ 0/4 ♦ 1/28 ◊ 0/27 ♦ 1/40 ♦ 1/31 ◊ 0/13 3.0 / 7 10.00 14.00 Cs Colosseum Giurgiu
27 FICLĂNESCU  RAREŞ

Raresgr

U09  ♦ 1/12 ◊ 0/1 ♦ 1/26 ♦ ½/20 ◊ 0/9 ◊ 0/19 2.5 / 6 12.50 Cs Colosseum Giurgiu
28 POP RALUCA-IOANA

Ralucapop

II-F11 F11 ♦ 0/34 ◊ 0/26 ◊ ½/45 ♦ 1/38 ◊ 1/40 ◊ 0/14 2.5 / 6 7.00 CS PC Buzău
29 MICULIŢ  VLAD

Miculit Vlad

  U11 ♦ ½/44 ♦ 0/3 ◊ 0/22 ◊ 1/38 ♦ 1/33 2.5 / 5 6.00 PC Arad
30 APARASCHIVEI TUDOR

Tudor_aparaschiv

U11 ◊ 0/15 ◊ 1/40 ♦ 1/24 ◊ 0/16 ♦ 0/11 ♦ 0/14 ◊ 0/21 2.0 / 7 11.00 17.00 PC Suceava
31 GRIGORE STEFAN ANDREI

Andrei_grigore

U09 ♦ 1/40 ◊ 0/23 ◊ 0/6 ♦ 1/38 ♦ 0/13 ◊ 0/26 ♦ 0/24 2.0 / 7 11.00 14.00 PC Suceava
32 PRAGAI  RAREŞ

Rares

U11  ♦ 0/1 ♦ 1/9 ◊ 1/22 ♦ 0/7   2.0 / 4 11.00 9.00 PC Arad
33 DRÎMBOCEANU ŞERBAN

Aikisan

U11  ◊ 1/41 ♦ 0/18 ◊ 0/13 ♦ 1/45 ◊ 0/29 2.0 / 5 9.00 ACS MMI Andrei Murariu
34 IORDACHE MĂDĂLIN

Madalin229

U15  ♦ 0/8 ◊ 1/28 ♦ 0/4 ◊ 0/20 ♦ 0/24 ◊ 1/41 2.0 / 6 7.00 Cs Colosseum Giurgiu
35 Philantrop   ◊ 1/45 ♦ 1/40 2.0 / 2 3.00 0.00
36 BARBU SIMION

Winner2004

U13   ♦ 1/43 ♦ 1/38 2.0 / 2 3.00 0.00 PC Galati
37 MENLIBAI DENIZ

EasyWinner

U13   ◊ 1/46 ♦ 1/45 2.0 / 2 3.00 0.00 PC Constanţa
38 FORĂSCU MATEI RĂZVAN

Forascu_razvan

U11 ◊ 1/41 ♦ 0/8 ♦ 0/12 ◊ 0/31 ◊ 0/28 ♦ 0/29 ◊ 0/36 1.0 / 7 7.00 13.00 PC Suceava
39 GHIGEANU  RĂZVAN

Marian200186

U17 ♦ 1/45 ♦ 0/15 ◊ 0/19 ♦ 0/21 ◊ 0/25   1.0 / 5 7.00 10.00 Cs Colosseum Giurgiu
40 CIUREA DARIUS

Dariusciurea

U11 ◊ 0/31 ♦ 0/30 ◊ 0/25 ♦ 1/41 ◊ 0/26 ♦ 0/28 ◊ 0/35 1.0 / 7 4.00 CS PC Buzău
41 PÎSLARU  VICTOR

Victorp

 U09 ♦ 0/38 ♦ 0/33 ◊ 0/14 ◊ 0/40 ◊ 1/46 ♦ 0/22 ♦ 0/34 1.0 / 7 3.00 ACS MMI Andrei Murariu
42 RADU ALINA

Radualinaioana

I-F09 F09    ◊ 1/47 1.0 / 1 2.00 CS PC Buzău
43 TICU DENIS

Denisticu

 U13   ◊ 0/36 ♦ 1/47 1.0 / 2 1.00 CS PC Buzău
44 Bogdi   ◊ ½/29 ♦ 0/17 ◊ 0/14   0.5 / 3 3.00
45 MITROFAN ALEXIA

Alexia_mitrofan

II-F09  F09 ◊ 0/39 ♦ 0/20 ◊ 0/21 ♦ ½/28 ◊ 0/33 ♦ 0/35 ◊ 0/37 0.5 / 7 2.00 PC Suceava
46 (Bye)     ♦ 0/11   ♦ 0/41 ♦ 0/37 0.0 / 3 0.00 1.50
47 CULAPOV MARIAN

CMarian

  INSCRIS GRESIT-ANTRENOR U65 ♦ 0/42 ◊ 0/43 0.0 / 2 0.00 0.00
48 TIMIS CLARA

ClaraTimis

III-F11 F11  ◊ 0/2 ◊ 0/13   0.0 / 2 0.00 0.00 ACS MMI Andrei Murariu
49 BRABETE MARIUS

Marutu

   U11 ◊ 0/12 ◊ 0/9   0.0 / 2 0.00 0.00 Cs Colosseum Giurgiu
50 BUNGHEZ MATEI

Mateibunghez

   U11 ♦ 0/22   0.0 / 1 0.00 0.00 PC P. Neamţ

 

Rezutatele turneului de blitz 3 min +2 secunde Trofeul Pietroasa 2017 Blitz

Trofeul Pietroasa 2017 – Blitz 2017
(TD: GM27, Time: 3m+2s, 7 rounds)

Nr.

crt

Nume şi prenume-ID Loc Grupa 1 2 3 4 5 6 7 Unitatea

şcolară

1 GAVRILESCU DAVID

Ducu7

I-open U15 ◊ 1/13 ◊ 1/14 ♦ 1/4 ♦ 1/2 ◊ 1/5 ♦ 1/3 ◊ 1/6 7.0 / 7 PC Craiova
2 TABLAN MATEI CHRISTIAN

Matei Tablan

I-U13 U13 ♦ 1/26 ♦ 1/8 ◊ 1/3 ◊ 0/1 ♦ 1/10 ◊ ½/4 ◊ 1/9 5.5 / 7 Şc. Gim.Elena CuzaP.Neamţ
3 BUZEA ALEXANDRU

Alex_buzea

II-open U17 ◊ 1/27 ◊ 1/23 ♦ 0/2 ◊ 1/11 ♦ 1/8 ◊ 0/1 ♦ 1/10 5.0 / 7 21.00 Cs Colosseum Giurgiu
4 TABLAN  DAMIAN

Damian Tablan

I-U11 U11 ◊ 1/24 ♦ 1/18 ◊ 0/1 ◊ ½/6 ♦ 1/17 ♦ ½/2 ◊ 1/8 5.0 / 7 20.00 20.00 Şc. Gim.Elena CuzaP.Neamţ
5 TOMA ALEXANDRU

SteauaBucuresti

I-U15  U11 ◊ 1/10 ♦ ½/9 ♦ 1/15 ◊ 1/7 ♦ 0/1 ♦ 0/6 ◊ 1/17 4.5 / 7 20.00 19.50 ACS MMI Andrei Murariu
6 MENLIBAI DENIZ

EasyWinner

II-U15 U13 ♦ 0/17 ◊ 1/21 ◊ 1/24 ♦ ½/4 ♦ 1/14 ◊ 1/5 ♦ 0/1 4.5 / 7 18.00 PC Constanţa
7 VORNICEANU ALINA

Alinavorniceanu

I-F13 F13 ◊ 1/28 ◊ 1/15 ◊ 1/17 ♦ 0/5 ♦ ½/9 ◊ 0/10 ◊ ½/14 4.0 / 7 20.00 Cs Sah Club Galaţi
8 BARBU SIMION

Winner2004

II-U13 U13 ♦ 1/21 ◊ 0/2 ♦ 1/22 ◊ 1/17 ◊ 0/3 ♦ 1/12 ♦ 0/4 4.0 / 7 18.00 PC Galati
9 ULIAN ANDRREI

AndreiUlian

II-U11 U11 ♦ 1/20 ◊ ½/5 ◊ 0/10 ♦ 1/18 ◊ ½/7 ◊ 1/11 ♦ 0/2 4.0 / 7 17.50 Sc. Gim.Nr.5 Buc.
10 SIDA FLAVIUS

Flavius

III-U11  U11 ♦ 0/5 ◊ 1/20 ♦ 1/9 ♦ 1/13 ◊ 0/2 ♦ 1/7 ◊ 0/3 4.0 / 7 17.00 PC  Arad
11 MICULIŢ  VLAD

Miculit Vlad

  III-U15 U11 ◊ 1/22 ♦ 0/17 ◊ 1/12 ♦ 0/3 ◊ 1/20 ♦ 0/9 ◊ 1/18 4.0 / 7 16.00 PC  Arad
12 ZOITANU IOANAIoanaz24 I-F17 F17 ♦ 0/14 ◊ 1/26 ♦ 0/11 ◊ 1/19 ♦ 1/13 ◊ 0/8 ◊ 1/22 4.0 / 7 14.00 PC  Botoşani
13 FICLĂNESCU  RAREŞ

Raresgr

I-U09 U09  ♦ 0/1 ◊ 1/25 ♦ 1/14 ◊ 0/10 ◊ 0/12 ♦ 1/16 ♦ ½/15 3.5 / 7 13.50 18.50 Cs Colosseum Giurgiu
14 IORDĂCHESCU MATEI

Matei2010

I-U07 U07 ◊ 1/12 ♦ 0/1 ◊ 0/13 ♦ 1/24 ◊ 0/6 ◊ 1/23 ♦ ½/7 3.5 / 7 13.50 17.50 CSM Buzău
15 IORDĂCHESCU RADU

Raducu2006

III-U13 U11 ♦ 1/25 ♦ 0/7 ◊ 0/5 ♦ 0/20 ◊ 1/24 ♦ 1/18 ◊ ½/13 3.5 / 7 12.50 CSM Buzău
16 POP RALUCA-IOANA

Ralucapop

I-F11 F11 ◊ 0/18 ♦ 0/24 ◊ 1/27 ◊ ½/22 ♦ 1/23 ◊ 0/13 ♦ 1/19 3.5 / 7 11.00 PC  Buzău
17 SAVU  LUCA

Luca2507

U11 ◊ 1/6 ◊ 1/11 ♦ 0/7 ♦ 0/8 ◊ 0/4 ♦ 1/20 ♦ 0/5 3.0 / 7 15.00 20.50 C.C de Şah Buc.
18 IORDACHE MĂDĂLIN

Madalin229

U15  ♦ 1/16 ◊ 0/4 ♦ 1/19 ◊ 0/9 ♦ 1/22 ◊ 0/15 ♦ 0/11 3.0 / 7 15.00 17.50 Cs Colosseum Giurgiu
19 GRAŢIANU EDUARD-MIREL

Edu6k

II-U09 U09 ♦ 0/23 ♦ 1/27 ◊ 0/18 ♦ 0/12 ◊ 1/25 ♦ 1/21 ◊ 0/16 3.0 / 7 11.00 Cs Colosseum Giurgiu
20 CALOTĂ RAREŞ

Rares calota

III-U09 UO9  ◊ 0/9 ♦ 0/10 ♦ 1/21 ◊ 1/15 ♦ 0/11 ◊ 0/17 ♦ 1/23 3.0 / 7 10.00 ACS MMI Andrei Murariu
21 GRIGORE STEFAN ANDREI

Andrei_grigore

U09 ◊ 0/8 ♦ 0/6 ◊ 0/20 ◊ 1/28 ♦ 1/26 ◊ 0/19 ♦ 1/25 3.0 / 7 8.00 PC  Suceava
22 GRESOIU LIVIU ANDREI

Andrei2006

U11  ♦ 0/11 ◊ 1/28 ◊ 0/8 ♦ ½/16 ◊ 0/18 ◊ 1/26 ♦ 0/12 2.5 / 7 Cs Voinţa Buzău
23 SIDA  FLAVIA

Flavia1

I-F07 F07  ◊ 1/19 ♦ 0/3 ♦ 1/26 ◊ 0/16 ♦ 0/14 ◊ 0/20 2.0 / 6 11.00 PC  Arad
24 BARÎLA ŞTEFANA

Stefana_barila

II-F11 F11 ♦ 0/4 ◊ 1/16 ♦ 0/6 ◊ 0/14 ♦ 0/15 ◊ 0/27 ◊ 1/28 2.0 / 7 7.00 PC  Arad
25 MITROFAN ALEXIA

Alexia_mitrofan

I-F09  F09 ◊ 0/15 ♦ 0/13 ◊ 0/26 ♦ 1/27 ♦ 0/19 ◊ 1/28 ◊ 0/21 2.0 / 7 6.00 14.00 PC  Suceava
26 ABABEI  RĂZVAN

Razvan2007

U11 ◊ 0/2 ♦ 0/12 ♦ 1/25 ◊ 0/23 ◊ 0/21 ♦ 0/22 ◊ 1/27 2.0 / 7 6.00 12.50 PC  Botoşani
27 PÎSLARU  VICTOR

Victorp

 U09 ♦ 0/3 ◊ 0/19 ♦ 0/16 ◊ 0/25 ◊ 1/28 ♦ 1/24 ♦ 0/26 2.0 / 7 5.00 ACS MMI Andrei Murariu
28 (Bye) ♦ 0/7 ♦ 0/22 ♦ 0/21 ♦ 0/27 ♦ 0/25 ♦ 0/24 0.0 / 6

 

 

Anunțuri

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s